SIMCA... van KEULEN NV Donderdag 15 januari J. Hoppenbrouwers VRIENDELIJKE PRESSIE OP ISRAËL SPAARDERSSTEM MENINCEN VAN LEZERS STUDENTEN SELECTEREN ACH EN WEE MET ENKEL A.O.W. „ENGEL" LAPPENDEKEN DUNNE DRAAD FRANS BOSMAN m ruime sortering binnen-en buitenlandse Help uw naasten FRANS BOSMAN Postzegelvereniging „Eemland" 40 van de Nederlandse studenten maakt studie niet af In sommige landen wel selectie FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN JAPONNEN van 39,75 voor 20, van 55,voor 35, van 67,voor 45, van 95,voor 60, ROKKEN van 23,90 voor 15, van 29,90 voor 20,— van 42,50 voor 30, van 47,50 voor 35, OEUX-PlèCES van 98,voor 80, van 119,voor 100, van 129,voor 105, van 195,voor 150, MANTELS van 109,voor 90, van 198,voor 150, van 269,voor 215, van 379,voor 300, MANTELCOSTUUMS van 129,voor 100, van 159,voor 120, van 269,voor 220, van 379,voor 320, JUMPERS/VESTEN van 19,75 voor 15. van 24.90 voor 20, van 29,50 voor 25, van 35,50 voor 27,50 Uw succes is onze reclame AUTORIJSCHOOL FRANS BOSMAN ^^^Sckoemaksj: dSrlfy FRANS BOSMAN Zowel mondeling als met de daad zijn er weer grote activiteiten in de tegen stelling Israëli's-Arabieren. De daden zijn het opmerkelijkst: kidnap-expedi- ties over en weer aan de Libanese grens, de stunt met de kanonneerboten, luchtgevechten, het roven van een Russische radarinstallatie uit Egypte. Over het algemeen zaken die het mo reel der Israëli's wel mogen verbeteren. Of ze de toestand ook verbeteren is een andere zaak. Twijfel daarover kan trouwens ook bestaan ten aanzien van het praten, waarbij het opmerkelijkst is dat Engelands oud-minister van buiten landse zaken, Gorge Brown, in Cairo confereerde met Nasser. AANLEG en REPARATIE licht- cn krachtinstallatics P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 De strijd wordt steeds verbetener en ook het logisch gevolg van guerilla steeds onsportiever. Overduidelijk wordt, dat de grote mogendheden in feite machteloos zijn een oplossing af te dwingen. Ze kunnen op zijn best proberen het conflict niet hoger te laten oDlaaien dan strikt nodig is. In dit op zicht trekken de Russen, hoezeer ze ook met woorden Nassers zijde steunen, één lijn met de anderen. De Egyptenaren krijgen allerlei wapens, maar Dijvoor- beeld net niet de strategische raketten waarmee ze Israël ernstig zouden kun nen bedreigen. Hardere lijn Maar zo komt op zijn best tot een be stendiging van de toestand, nooit tot een verbetering. En als men constateert dat de nieuwe Israëlische regering duidelijk een hardere lijn volgt dan de vorige, zoals aan Arabische zijde de druiven ook niet aan invloed winnen, dan zijn de vooruitzichten vrij somber. Nasser zelf schijnt niet te krijgslustig, althans niet op korte termijn, maar de Palestijnen zijn het wel en het ziet er naar uit dat ze in de loop der jaren zeventig nog wel hun zin kunnen krij gen. Waarbij haast wel zeker is dat de uitslag van een hernieuwde strijd niet veel_ anders zal zijn dan in 1967. Maar wat heeft Israël toen eigenlijk gewonnen? Er is wat terrein bezet, maar de regeringen bleven in alle Arabische landen en intussen is het Palestijns verzet aanzienlijk beter georganiseerd. Voor de naaste toekomst is het Israëli sche perspectief dat het wel op de been blijft, maar een steeds pijnlijker voort durende strijd krijgt te voeren. Praten Als puntje bij paaltje komt, is het daarom ook Israël dat het meeste be lang erbij heeft dat de toestand genor maliseerd wordt. Uiteraard in zo'n zin dat het reden heeft zich niet langer bedreigd te voelen, maar even vanzelf sprekend ook in zo'n zin dat het zich niet langer kan permitteren andermans gebied te blijven bezetten. Zo gezien is het voor Israël als bedreigd land van het grootste belang dat het tot een vredesgesprek komt, dat zo moeilijk begonnen schijnt te kunnen worden doordat beide partijen zo enorm van mening verschillen, wat hiervoor de inleiding moet zijn:: Israël eist eerst een verzekering van zijn veiligheid, de Arabische landen eerst een ontruiming der bezette gebieden. speciaaladres Laanstraat 39 Soest Tel. 3378 Nederland staat bekend om zijn spaar zin. Wij houden ervan om iets opzij te leggen. Het einde van elk kalenderjaar doet ons weer betere spaarresultaten zien. Voorheen vertoonde zich binnen dat terrein van de spaarlust een rijke variatie in het kiezen van de spaar- doelen. Soms werd gekozen voor een verzekering, dan weer voor een huis. een derde koos het banksaldo en een vierde gaf de voorkeur aan aandelen en obligaties. Uit de overzichten van de beleggende in stanties blijkt dat er de laatste jaren een toenemende voorkeur is gegroeid voor belegging in verzekering en pensioenen. In 1969 schijnt de particulier nogal wat belegd te hebben in obligaties, hiertoe, aangetrokken door de hoge rentestand. De werkelijk risico-dragen- de beleggingen met goede en kwade kansen komen hoe langer hoe meer in de ongunst. Stellig ligt hier een van de oorzaken waarom het bedrijfsleven voor de financiering van de expansie hoe langer hoe meer is aangewezen op het sluiten van onderhandse leningen en winstinhouding. Deze laatste vermindert de aantrekkelijke kanten van de aan delen-belegging nog in sterke mate. Is de geconstateerde ontwikkeling een wonder, wanneer men ziet naar de maatschappelijke ontwikkeling? De on dernemer wordt hoe langer hoe zwaar der belast met alleen maar kwade kan sen. Een behoorlijke uitkering aan aan deelhouders wordt met argus-ogen ga degeslagen. Kostenstijgingen, prijsstop- pen en steeds hogere looneisen tasten de reserves der ondernemingen aan. Men verwacht er weinig goeds van voor de toekomst en goklustigen onder de beleggers zien betere kansen bij de paarderennen of de voetbaltoto dan bij het bedrijfsleven. Wij achten de stemming onder de spaar ders tekenend voor de tijd. Wij zien in deze ontwikkeling een groot gevaar voor onze economie in de komende ja ren. Want wanneer de bevolking zelf geen vertrouwen meer heeft in de be- drijfshuishoudingen die haar de wel vaart moeten brengen, dan is het geen wonder wanneer het bedrijfsleven in de internationale concurrentie in grote moeilijkheden De twee partijen zelf blijken niet in staat tot een gesprek te komen, bemid delaar Jarring van de Ver. Naties is er evenmin in geslaagd, voorstellen -- laatstelijk van de Ver. Staten daar toe hebben evenmin tot iets geleid. Het beste wat men nu nog kan hopen is dat de grote mogendheden kans zien te bereiken waartoe de twee partijen zelf niet in staat blijken. Het middel daartoe lijkt in de eerste plaats pressie op Israël, dat thans klaagt dat zijn vroegere vrienden zich tegen dit land keren, zoals de V. S. Maar het kan goed wezen dat die V.S. en anderen juist betere vrienschap tonen door op deze manier te pogen een eind te maken aan een toestand die Israël zelf zich ook niet kan permiteren eeuwig te laten duren. Heer De Bruyn, ook ik las in de Soester-Courant van 19 december, met genoegen hoor dat dr. Berkelbach v. d. Sprenkel als Protestant Christen voor stander is van voorbehoedsmiddelen. Natuurlijk weet ik het niet, maar mis schien heeft hij als Medicus al zoveel narigheid gezien op dat gebied, dat ik het toejuich, dat hij nu een positief ge luid wil laten horen en voorstander is van de voor u verfoeilijke automaten. Niet om de ontucht te bevorderen, maar juist om op humane wijze de gevolgen te helpen bestrijden. U schermt veel met Chr. H. en A.R. maar wat heeft dat er nu mee te maken? Er wordt van ons gevraagd om men selijk te zijn en onze naasten te helpen, ook jonge mensen in hun nood, dat is Christenplicht. A. T. Herlé - Van Wijk Hartmanlaan 52, Soest-Zuid. KLEURENTELEVISIE IBlaupunkt vanaf 1.698, Dealer Blaupunkt, Philips, B O Telefoon, 336? Op 2 januari jl. vond de eerste bijeen komst van de postzegelvereniging „Eemland" plaats in de grote zaal van „De Rank", Soesterbergsestraat 18. Hoewel de vereniging pas op 14 no- verber jl. werd opgericht, verheugt zij zich nu al op een kleine 250 leden. Voor waar een teken dat ook een postzegel vereniging grote levensvatbaarheid hier in Soest heeft. Een bijzonder groot aan tal belangstellenden gaf blijk, intens met de nieuwe vereniging mee te leven. In het bestuur werden gekozen: H. Kempers, voorzitter; J. Duijnker, vice- voorzitter; E. Spoelstra - Schröder, Stadhouderslaan 35, tel. 2039, secretaris; mej. C. M. de Bruin, 2e secretaresse; K. Meinecke, hoofdrondzending en nieuw- tjesdienst; H. Bertelsmann en H. Tiele- mans, commissarissen De aktiviteiten van de postzegelvereni ging „Eemland" zullen zich voor een groot gedeelte bezighouden, de leden via interne tentoonstellinkjes te wijzen op de vele aspekten van het verzamelen van postzegels. Niet alleen Nederland met de Overzeese gebiedsdelen maar ook thema's als sport, flora, fauna, Rode Kruis, muziek op zegels. Er wordt dan ook druk werk gemaakt tot het aan maken een een kader dat de leden dus de gelegenheid zal geven iets van hun verzamelgebied te tonen. AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT TEL.: 03490-14243 Ongeveer 40 van de Nederlandse studenten maakt zyn studie niet af. De vertra ging btf het afstuderen in de meeste faculteiten bedraagt gemiddeld twee jaar. Veertig procent van de studenten is na acht jaar nog steeds ingeschreven. Onge veer 1/3 van de studentenbevolking is ouder dan 25 jaar. Het betrekkelijk lage rendement en de lange studieduur bij alle instellingen van wetenschappelijk onderwijs vormen een klemmend vraagstuk. Financieel, want iedere student kost de staat per jaar ongeveer ƒ11.000 (tien jaar geleden was dat nog ca. ƒ3800) en persoonlijk, want staken van de studie kan ernstige gevolgen hebben voor de toekomst van de student. Dit probleem doet drs. L. A. ten Horn de vraag stellen of er toch geen selectie voor het wetenschappelijk onderwijs moet worden toegepast. Nu hebben de uni versiteiten geen invloed op de kwaliteit van hun aankomende studenten; in prin cipe kan iedereen die een diploma van de middelbare school heeft gehaald, aan een unversiteit of hogeschool studeren. De vraag of er toch niet geselecteerd moet worden, is volgens drs. Ten Horn daarom interessant, omdat in landen waar wel selectie wordt toegepast, het aantal gesjeesde studenten aanzienlijk geringer is dan in ons land. In het tijdschrift „Sociale Wetenschap pen" stelt drs. L. A. ten Horn het sys teem van „vrij-entree" aan de universi teit ter discussie door te wijzen op buitenlandse universiteiten, waar se lectie van aspirant-studenten naar be gaafdheid en aantal even normaal is als bij de vrije toelating. In Engeland wordt een kwalitatief selectiebeleid ge voerd. Daar bedraagt het percentage studiestakers slechts 14. In de Sowjet- Unie wordt eveneens geselecteerd. Daar valt 20% van de studenten af, nog altijd de helft minder dan in Nederland. In de Ver. Staten ziet men dat colleges die hoge eisen stellen en bij de toelating, soms minder dan 5 studiestakers heb ben, minder kieskeurige universiteit i percentages vertonen, vergelijkbaar met de Nederlandse (plm. 40 In Zweden bedraagt het percentage «tudiestakers bij de faculteiten waar wèl geselec teerd wordt, ongeveer 20, bij de facul teiten waar niet geselecteerd wordt, liefst 50! REPARATIE aan alle merken radio cn televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Hoewel storende invloeden als ziekte en financiële moeilijkheden een rol kun nen spelen, is een gebrek aan capacitei ten toch meestal de oorzaak van een mislukte studie. Bij een onderzoek onder studiestakers aan de Technische Hoge school te Delft gaf 35% van hen dit als hoofdoorzaak op en onderzoekers menen op goede gronden dat dit per centage nog aan de lage kant is In het buitenland vond men soortge lijke resultaten. Een Brits onderzoek gaf aanleiding tot de conclusie, dat 82 van de studiestakers dit doen wegens gebrek aan begaafdheid en verkeerde studiekeuze. Hachelijk Drs. Ten Horn toont met cijfers aan dat in landen, waar evenals in Nederland geen selectie wordt toegepast bij de toe lating tot het hoger onderwijs, het aan tal studiestakers ook zeer groot is. In Frankrijk geven zelfs 60 van de stu denten er voor het beeindlgen van hun studie de brui aan! In West-Duitsland schommelt het percentage studiestakers tussen de 25 en 40, in Canada bedraagt het 33, in Nieuw-Zeeland zelfs 50. Dit zijn allemaal landen, waar dus geen selectie wordt toegepast. Wanneer in landen als Engeland en Zweden, waar wel selectie wordt toe gepast, het percentage studiestakers veel geringer is, dan zou dit een aanwijzing kunnen zijn dat iemands studiegeschikt heid in zekere zin toch wel te voorspel len is. Niettemin acht drs. Ten Hom het testen van iemands studiegeschiktheid een hachelijke zaak. Hij waarschuwt voor ondoordachte toepassing. Tests, die zijn aangepast aan de Nederlandse om standigheden, acht hij momenteel nog in onvoldoende mate voorhanden. De hui dige tests mogen slechts gebruikt wor den voor vrijblijvende advisering. Maar het belangrijkste is, dat drs. Ten Hom een eventuele selectie van aspirant-stu denten niet bij voorbaat van de hand wijst. Hij verwacht het beste resultaat van een combinatie van schoolprestaties en prestatietests. Hij wijst er bijvoor beeld op, dat de gemiddelde eindexa- mencijfers (van de middelbare school) tot op zekere hoogte een aanwijzing vor men voor iemands geschiktheid voor het volgen van universitair onderwijs. Eindexamencijfers Zo blijken de vakkengroepen natuur- en scheikunde, moderne en klassieke talen een belangrijke aanwijzing te vormen voor iemands studiegeschikt heid in de overeenkomstige faculteit. Medische studenten, die op de h.b.s of het gymnasium een matig of slecht cijfer voor natuur- en scheikunde had den, doen veelal langer over hun studie dan medestudenten, die op de middel bare school in deze vakken uitblonken. Bij de technische wetenschappen blijkt het examencijfer voor wiskunde een indicator te zijn. In Delft blijken de wiskundecijfers eveneens een grote voorspellende waarde te hebben. Uit C.B.S.-gegevens blijkt dat studen ten met gymnasium B beter en sneller studeren dan die met gymnasium A, daarna komen studenten met H.B.S.-B en tenslotte degenen met H.B.S.-A. Maar hoe moet men de geschiktheid van de aspirant-studenten verder me ten? Met psychologische tests? Intelli gentietests halen weinig uit, persoon lijkheidstests hebben tot nog toe wei nig opgeleverd als voorspellers van studiegeschiktheid. Wel is gebleken dat het doorzettingsvermogen een uitermate belangrijke faktor vormt en die is m.b.v. psychologische tests wel degelijk te meten. Minimum-geschiktheid Ook de leeftijd vormt een niet ver waarlozen faktor. Uit onderzoekingen is gebleken dat de studenten die bij hun eindexamen 18 jaar of jonger wa ren, betere resultaten behalen dan hun collegae van 19 jaar en ouder. Zo was het candidaatsrendement geneeskunde na 7 jaar resp. 87 en 73 en In de technische vakken resp. 62 en 35 Hoewel drs. Ten Horn duidelijk laat uitkomen dat hij gezien de bestaande testmethodieken èn de vele onduide lijkheden rondom de doelstellingen van het wetenschappelijk onderwijs nog bij zonder huiverig is voor de invoering van selectie, meent hij toch dat er op dit punt althans iets kan gebeuren. Zijns insziens is het mogelijk althans een minimumgeschiktheid aan te geven. De absoluut ongeschikten zouden dan vóór de aanvang van de studie reeds uit de boot vallen. Selectie van de in tweede instantie absoluut ongeschik ten kan plaatshebben bij het eerste examen door bijvoorbeeld studenten uit te sluiten, die na een bepaalde tijd hier voor nog steeds niet zijn geslaagd. KOELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 met beverkraag met nertzkraag met beverkraag met nertzkraag VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDUK Tussen theorie en praktijk ligt soms een hemelsbreed verschil. Zo dat er gens het geval is, dan geldt dat wel ten aanzien van de ziekenfondspremie voor bejaarden. Men heeftd aarvoor een nieuwe regeling uitgedokterd en die zou er dan op neerkomen, dat voor de laagste inkomens de premie wel met 20 tot 30 procent wordt verlaagd. Dat is in feite ook zo. Wie als boven de 65-jarige een inkomen heeft van niet meer dan ƒ5670,- per jaar, waar de A.O.W.-uitkering dit jaar zo ongeveer op neer zal komen, die hoeft dan inder daad ook maar ƒ14.25 per maand aan het ziekenfonds af te staan. Maar owee als het inkomen door b.v. een mager spaarbankboekje dat nog enige rente oplevert of door welke an dere mogelijkheid ook, nu eens net bó ven die ƒ5670,- per jaar uitkomt, al is het maar één gulden, dan stijgt in het algemeen de premie voor het zie kenfonds der bejaarden ineens met een enorme sprong. Dan moet de betrokke ne meer dan 150 procent betalen; in- plaats van ƒ14.25 wordt het voor een echtpaar 37.64 per maand. En met de drie procent vakantietoeslag op de A.O.W. zal da+ voor de „de laagste in komens" het ziekenfondstarief gaan worden. De verlaging geldt dan juist voor de hogere inkomensgroepen en dat is niet in de eerste plaats de bedoeling geweest. Het is opvallend dat in onze maat schappij In het openbaar meer aandacht wordt geschonken aan problemen van de jeugd dan aan die van ouderen. Na tuurlijk, want die jongeren voeren ak- ties, protesteren en demonstreren, stel len eisen en zorgen ervoor dat hun ge doe duidelijk opvalt. Ieders aandacht wordt er dus op gevestigd, de politie ke heren bemoeien zich er mee, waar door een en ander nog meer gewicht krijgt en allerlei instanties bezinnen zich dan op dingen die daaraan ge daan kunnen worden, die aan de eisen van de jongeren ttegemoet komen. Dat is hun goed recht en de ouderen behoeven hen dat niet te misgunnen. Die ouderen zelf echter gaan niet meer de straat op hun noden te demonstre ren, hun eisen luidkeels uit te schreeuwen. Zij zien de lonen van de werkende jongeren omhoog gaan, de prijzen stijgen. Daarbij blijft hun ou- dedagsinkomen steeds sterker ten ach ter Een enkele maal, zoals nu, een voor zichtige procentuele aanpassing aan het gestegen levenspeil, maar zeker niet aan het stijgende welvaartspeil der werkenden. Die laten hen min of meer in de kou staan. De ouderen van nu zijn het, die mee gezorgd hebben voor het ontstaan van de sociale voorzie ningen van thans, doch zij plukken er zeker niet de beste vruchten van. Tal lozen beschikten bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd nog niet over enige pensioenrechten, zoals nu steeds meer een verplichting wordt. Utsluitend aan gewezen op de A.O.W., waar zij dan weliswaar zelf weinig aan betaald heb ben toen zij nog werkten, moeten zij, indien mogelijk nu toch wel trachten om bij die A.OW. nog een centje bij te verdienen. Doch als het niet de be lasting is die hen van de vruchten daarvan berooft, dan nu zeker het zie kenfonds. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Tel. 6621 Wij lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT DAF GedipL V.A.M.O.R. - M.I. F.N.O.P. Bij de vele problemen, die op sociaal gebied telkens terugkeren vinden wij bij herhaling het vraagstuk van de A.O.W. Alhoewel het algemeen ouder domspensioen bij herhaling is opge trokken, blijkt toch dat het uitgekeerde bedrag voor velen te veel is om te ster ven en te weinig om van te leven. Er is nu een streven om de A.O.W. stapsge wijze op te voeren tot het niveau van het minimumloon is bereikt. Dat vraagt zeer grote sommen geld, zodat er voor lopig vertragingsacties worden uitge voerd. Het jongste lapmiddel om de A.O.W.- puzzel passend te maken is gevonden in het voorstel om bij de A.OW. een vakantietoeslag te voegen. Vanzelfspre kend is dit op zichzelf gezien een een lachertje, want als de A.O.W. zelf al onvoldoende is hoe kan men dan met een bijslag tot een aanvaardbare uitkering komen die ook nog ruimte biedt voor vakantie! De heer Rietkerk, lid van de Tweede Kamer, heeft dit in een rede precies Volautomatische WASAUTOMATEN ƒ548,— (5 kg) Telefoon 3367 De hieronder lijdende ouderen zijn ver deeld over alee partijen. En al die par tijen betuigen in woorden hun medele ven met deze groep der bevolking en zeggen er naar toe te streven dat de oudedagsverzorging beter zal worden. Maar daarnaast poneren al die partijen andere verlangens die de gemeenschap ook veel geld oksten en dat zijn vaak verlangens die het beter doen bij de oproerige jongeren en waarvan men dus meent dat zij politiek meer effect sor- tern. Die ouderen gaan toch de straat niet op. Als de verhoudingen al te gek worden, schuift men die nog eens wat toe. Maar dat moet de rijkskas dan niet al te veel kosten, want er zijn immers an dere verlangens die men eigenlijk nog liever verwezenlijkt zou willen zien. Er wordt luidkeels geroepen om verbe teringen voor de laagste inkomensgroe pen, verhoging van het miniumloon, maar dan heeft men het oog op de werkenden, de jongere groep. Van de A.O.W.-trekkers komen velen nog niet aan dat minumloon toe. En zodra ze er wel aan toekomen, zorgt men voor een flinke afroming. Opdat ze zich op hun oude dag vooral maar niet te weelderig gaan voelen. Neen, soci aal gezien, klopt er voor degenen die afhankelijk zijn van louter en alleen de A.O.W. iets niet. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 De nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, is de beste ideeën- bron die u zich kunt wensen. U vindt er duizend en een leuke dingen. Modern, kleurig, fraai van vorm. En vaak verrassend goedkoopZo rond de riks kunt u al kiezën. Kom eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampels- weg 2, of Soesterbergsestraat 51 Soest-Zuid (bij het busstation) fi De secretaris-generaal van het depar tement van economische zaken heeft in een beschouwing over onze economische situatie de nadruk gelegd op drie ont wikkelingen die onze welvaart beroe ren. Alom bekend daarvan is de kos- teninflatie die om zich heen grijpt en vele calculaties fijnmaalt. Niet minder gevaarlijk zijn echter de technische re volutie en de veranderde marktsituaties, waarbij alleen nog internationaal ge dacht kan worden. Omdat men in vele bedrijven dat laatste niet op kan brengen en in evenzovele ondernemingen de technische voortgang niet kan wor den bijgehouden door het ontbreken van de daarvoor benodigde middelen, zoekt men meestal een uitweg in ver gaande samenwerking of fusie. Vele bij bepaalde fusies betrokkenen menen dat hun positie gered is, zodra het fusie-besluit bekend is geworden. Men vergeet dan echter dat juist onder de fusieparaplu zich de diepste trage dies afspelen. Want zo'n fusie moet tot een realiteit worden gemaakt. Dat is een proces van gezondmaking dat tijd vraagt en aanpassing en derhalve ge paard gaat met het verschuiven van vele functies. Daarmee worden mensen uit hun werk en hun omgeving gerukt. Daarmee worden produktie- en afzet- plannen veranderd. Het is duidelijk dat dit een tijdvragend proces is, waarbij in de overgangsperiode de hele toekomst van de daarbij betrok ken ondernemingen op het spel staat. Gedurende die aanpassing staat er voor velen de hele toekomst op het spel. Daarom is een fusie in de meeste ge vallen geen teken van een zekere ver sterking van de marktpositie. Het is de aanvang van eer. nieuwe ontwikkeling die zijn deugdelijkheid nog moet be wijzen. Als wij zien hoevele fusies er wel tot stand zijn gebracht en hoevele er nog moeten komen, dan is het duidelijk dat wij als industriële natie onze plaats in een wereld van grotere verbonden nog niet gevonden hebben en ciat onze wel vaart als rijk land nog aan een zeer dunne draad hangt, waaraan nog veel gesponnen moet worden. TELEVISIE, houten kast, 59 cm 498,—. Dealer Blaupunkt. PhÜlipé, B O Soesterbergsestraat 20a Soest Teléfoon 3367

Soester Courant | 1970 | | pagina 9