ii de trots m Schoentjes ns WAT DEKKER SNIJDT, 9 KWALITEIT! srij Dekker NTAAL N.V. verkoopster I verkoopster om zó mee weg te lopen! EN TOCH KOMT ER WEER EEN NIEUWE VOORJAARSMODE! OOK HET HORLOGE HEEFT EEN EIGEN MODE Voorkom miskopen in de uitverkoop Deze week ra voordelig houderkarbonade 328 ihnitsels 165 Gehaktdag Gehakt en 208 worstkeuken arderookvlees75 braden Rostbief 115 elaan 23 - Tel. 2896 WERKSTER Steek na steek e en OM EENS TE PROBEREN oest ls be- die in dit Sn hostess i plezierig van 20-30 ecabedrijf i/oor deze Ime alge- geschikt (en pasfoto) aan ons recïame- mraadssingel 127, Rotterdam, rkens- en Paardenslagerfy anks uw 65 jaren te vroeg ge- voor u nog licht fabriekswerk, dagen of anders. :t met ons op, wellicht helpen iten aan - SOEST - TEL. 02155-4651 1 wegens huwelijk van een mes een iogelijk met het vak bekend, werkweek. U-Parfumerie W. F. MINJON, m 35, tel. 782218, Bilthoven. istituut voor Voedingsonder- is op de Afdeling Inkoop iministratieve werkzaamhe- oals uitwerken van bestel- :uren, bijhouden inventaris- spondentie en telefonische inciers. omen in aanmerking accu- LEAO-, MAVO- of MULO- ties met uitvoerige inlich- i de Direkteur van het In- 48, Zeist. ÖIJ Uitgeversmaatschappij Kos mos, Amsterdam, is een moderne en rijk geïllustreerde handleiding voor vrij borduren verschenen „Steek na steek" getiteld. Alle borduurwerken worden in dit waardevolle boek apart behandeld en met illustraties en talloze klei ne tekeningen verduidelijkt. De afgebeelde werkstukken zijn van hoog artistiek gehalte. Anne But ler schreef het boek, dat door An- kie van Dael werd vertaald. (Prijs f 12.95) Er zal wel haast niemand aan ontko men dat de ene mens hem beter „ligt" dan de andere. Voor sommigen voelen me reeds bij de eerste kennismaking sympathie; anderen staan ons vanaf 't begin al min of meer tegen. Nu kun nen we met zo'n onberedeneerde en weinig op de proef gestelde sympathie niet zoveel kioaad. Ons optreden zal vriendelijk en welwillend zijn en mis schien zal ons op den duur pas blijken dat er bij elkeen wel schaduwkantjes en schoonheidsfoutjes aanwezig zijn. Zijn toe iemand werkelijk genegendan nemen we zulke dingen natuurlijk wel op de koop toewant wie is volmaakt? Ernstiger echter is zo'n ongefundeerde, antipathie, die vaak opgewekt wordt door een enkele uiting of een enkele eigenschap die niet strookt met onze eigen opvattingen of natuur. Hier dreigt het gevaar dat de ergernis over één zijde van een karakter ons blind maakt voor alle andereen misschien betere even blind als we zo graag zijn voor eigen tekortkomingen. We moe ten niet vergeten dat antipathie het regelrechte tegendeel is van mensen liefde. Wie zo gauw met antipathieën klaar staat, verraadt juist een gebrek aan liefde en begrip in eigen hart. Er ügt een hooghartigheid in, die nergens grond vindt. Oordelen en zeker ver oordelen is meestal uit den boze, doch zeker als het gebeurt vóórdat we ie mand behoorlijk hebben leren kennen in verschillende omstandigheden en van alle kanten. Wat weten we immers, zo °P het eerste gezicht van alle omstan digheden en ervaringen die een mens gemaakt hebben tot wat hij is? Vooral wanneer we daarbij dan nog de behoef te hebben onze gevoelens van kritiek en afkeer te „luchten", kunnen we ie mand groot kivaad doen en onherstel baar leeft bezorgen. We kunnen dan achteraf wel luchthartig heiveren, dat hij of zij tóch wel meeviel of „helemaal veranderd" is, maar daarmee is de smet niet ongedaan gemaakt. Zoveel mensen kost het moeite in te zien dat andersdan zijzelf niet per se „slech- ter" hoeft te zijn. En nóg zwaarder valt het doorgaans in te zien en toe te geven dat we misschien zélf mél de zwakkere broeder of zuster zijn, als het er °P aankomt. We gunnen ons ge woonlijk niet eens de tijd zover door te denken, hoewél het geen, slecht bestede ogenblikken zouden zijn. JETTY Hoe komt het toch dat u, wanneer u eei*,ultgesproken rond horloge ziet in uw gevoel een associatie krijgt met „ouderwets"? U hebt de tijd immers ongetwijfeld óók zelf meegemaakt, dat u een afschuw koesterde voor horloges met een vierkantige of langwerpige wij zerplaat. Het antwoord op deze vraag luidt kort en krachtig: omdat óók het horloge een eigen mode heeft. Hier volgen een paar basisgedachten van de nieuwe mode voor het horloge van 1970 (en wellicht nog enkele vol gende jaren). De vier jaar geleden in gevoerde ovale vorm bleek geen blij vertje te zijn. Wèl bleef het klassieke ovaal de „basis" van de nieuwe crea ties, waardoor men vormen kreeg als „verwijd ovaal", „spoelvormig ovaal" en „gerekt ovaal". De hoek en de rech te lijn zijn weer te voorschijn gekomen en geven in combinatie met het rond of het ovaal de „samengestelde vorm". Het gaat er slechts om de juiste ver houdingen te kiezen bij het ontwerpen van de nieuwe horloge-mode. De pro porties dienen haarfijn berekend te ■worden. Maar de horloge-industrie telt vele vakbekwame ontwerpers, die een nieu we «ode met een onuitputtelijke fan- Misschien kunt u op het moment dat u dit arti keltje leest nog geen stap de deur uit doen, zonder tot uw enkels in de sneeuw te zakken; misschien ook wordt de regen tegen uw ruiten gezwiept of wordt u door een dikke mist aan huis gekluisterd. We weten het niet, want het weer is nog onberekenbaar der dan de mode. Maar Modél Casitaeen combinatie van linnen broek in Schotse ruit op wit fondte dragen met bijpas sende mantel of vest. tasie vorm kunnen geven. Behalve het horloge zelf wordt ook veel aandacht besteed aan de versieringen van het uurwerkje en. aan het montuur en het bandje. De horlogebanden-nieuwe-mode bestaan vaak uit wijde ringen; nog steeds zult u veel kleur op de wijzer platen zien aangebracht, maar minder brutaal en uitdagend dan voordien. Ro meinse cijfers hebben terrein verloren Dit dameshorloge is een mooi voor beeld van de nieuwe modetendens. De kleine ronde wijzerplaat vormt als het ware één geheel met de lange recht hoekige kast. De geelgouden armband lijkt een verlengstuk van de wijzer plaat. (OMEGA) en in de duurdere horloges spelen opaal, agaat, toermalijn, turkoois en natuurlijk briljant een grote rol. Ver der worden parels bij de vleet toege past, maar steeds samen met diaman ten o£ gekleurde stenen. U weet dus wat u kiezen moet als u van uw man een nieuw klokje mag kopen. Hij zal echter wèl flink in de bus moeten bla zen als u een „dure" smaak hebt. Een spreekwoord dat vooral op „koopjeshalen" in de uitverkoop vaak van toepassing is, luidt: Goedkoop is duurkoop. Toegegeven dèt u echt wel eens een meevallertje kunt hebben bij het kopen van afgeprijsde artikelen, zult u toch juist in de uitverkooptijd dubbel op uw hoede moeten zijn bij het doen van aankopen. Misschien kunnen wij u voor een miskoop behoeden door de volgende punten onder uw aandacht te brengen: Koop nooit afgeprijsde artikelen die u eigenlijk niet nodig hebt. Gaat het om de vraag of het goedkope truitje, jumpertje of wat dan ook 1 kleurt bij een kledingstuk dat u thuis hebt en waarbij het moet worden ge dragen, koop het „uitverkoopje" dan nooit op goed geluk af. Ga naar huis om dat andere kledingstuk te halen. Want de juiste kleur kunt u nooit „in uw hoofd" hebben. Pas op met het kopen van schoenen in de uitverkoop. Bekijk ze met de uiterste zorgvuldigheid. Misschien, zijn ze wel verkleurd omdat ze te lang in de etaiage hebben gestaan; misschien ook worden de hakken spoedig veel hoger (de nieuwe mode), of de neuzen puntiger of ronder. Houd er altijd goed rekening mee dat uitverkoopjes niet geruild kunnen worden. Bedenk dat afgeprijsd niet altijd afgeprijsd hoeft te zijn. Op het kaartje kan een hogere prijs zijn gezet, die daarna is doorgestreept. De onmogelijkste zaken krijgen bij een zeker soort vrouwen; nu eenmaal een onmogelijke aantrekkelijkheid als ze zijn afgeprijsd. Koop nooit een „schattig couponnetje" zonder het goed te laten nameten: een paar centlmetertjes te kort kan het net (niet) doen. Kunt u zelf niet naaien, speculeer er dan nooit op dat u wel een handig naaistertje zult op duikelen. Koop nooit kleren die u niet mag aanpassen. Koop nooit iets, enkel en alleen omdat u meent dat het zo goedkoop is. Bent u van huis gegaan zonder plan om Iets te kopen omdat u doodge woon niets nodig hebt laat u dan niet verleiden tot een onnodige aan koop. U kunt straks uw geld beslist beter besteden. Maarhebt u wat nodig, of hebt u een klein maatje, of stoort het u niet als er een weeffoutje in een jumpertje zit, koop dan wèl, als u zeker weet dat uw aankoop nu voordeliger is dan straks. loven: De vorm en de hoogte van de hak is op de foto duidelijk te zien. De hoge lijn is aange geven door riempjes met knoopjes of gespslui- 'ing of klep op de voorvoet. Linies: Het meest linkse schoentje heeft een zeer laag weggesneden lijn op de voorvoet. Het leren strikje is als het ware rechtop gezet. Bij de schoen rechts is duidelijk de extra, anders ge kleurde hoogte van de hak te zien. Ook u Interesseert zich vast wel voor de nieuwe schoenen mode. Zo zijn wij vrouwen nu eenmaal: al zwoegen we in hartje winter nog met waterdichte schoenen door de natte sneeuw of de modder, wat de mode betreft staan we al met één been in het voorjaar. Om meteen maar met een fleu rig detail te beginnen: er is méér wit, meer „licht" aan de nieuwe voorjaars- en zomerschoenen. En wat eigenlijk nóg belangrijker is, ze zijn zeer comfortabel. De ronde, zware neuzen hebben zich gehandhaafd, met daarnaast een iets slankere leest voor de geklede schoen. De hakken zijn vrij fors. Hoe sportiever de schoen, hoe langer en forser de hak, terwijl de hakken van de geklede schoentjes strakker, hoger en ronder zijn. De hakhoogte loopt tot ongeveer 7,5 cm. De voorjaarsschoentjes zijn vaak bescheiden opengewerkt; open zijkanten en open tenen zijn „in", evenals open hielen. Natuurlijk is er óók een grote keus in gesloten modellen, zoals de sportieve loafers, geklede bandschoentjes en pumps. De sportieve variaties vonden wij geen succes. De modieuze belijning van de schoenen uit zich in hoofdzaak in twee uitersten: de ene is de zéér laag weggesneden lijn op de voet; de andere is de hoge lijn, hoog tegen de voor voet op. Modieus is ook de Italiaanse schoen met „dikke" zool, wat plomp maar goed passend zowel bij broekpak als bij moderne rok. Het materiaal? Kalfsleer (soepel en glad), lakleer en reptiel zijn je-van-het. Kleuren: pasteltinten (lichtgrijs, beige, cement, roze, lichtgroen en bleu) èn veel combinaties van wit met blauw of zwart of bruin of rood. Ook wel combinaties als wit met geel en wit met cognac. Vrij veel versiering, In midden-zomer luchtige sandalen, zeer modieus en breed van leest met een accent op de voor voet. Ziezo, nu weet u dat dan ook weer. pantalon met maxi-manfeï, uitgevoerd in wit linnen mét originele ruitverde- ling. j. wat we wèl met zeker heid kunnen „voorspel len" is, dat de lente weer in aantocht is, dat de lente zéker komt, even als de nieuwe voorjaars mode. Tien Parijse cou turiers hebben hun eer ste show van nieuwe mo dellen voor het komend voorjaar en de komende zomer in het Parijse Hil- tonhotel alweer weken lang achter de rug. Pa rijs en mode zijn twee onverbrekelijk met el kaar verbonden begrip pen. Hip-Londen heeft geprobeerd de „Licht stad" de modeprimeurs af te snoepen, maar elke aanslag is mislukt: Lon den miste te veel ach tergrond om in een paar jaar tijd de oude tradi tie over te nemen of een nieuwe te creëren. New- "York en Parijs liggen te ver van elkaar om veel invloed op elkaar uit te oefenen en Italië mag toonaangevend zijn op modegebied, we zijn en blijven nu eenmaal meer ingesteld op Parijs. On danks de Hilton-shows valt er echter over de nieuwe voorjaarsmode tendens nog betrekkelijk weinig te zeggen. Maar beter wèt dan niets, moet u maar denken. Het jasje wordt in de ko mende zomer vervan gen door de poncho, of door een wat langere mantel; de dessins zijn niet zo bloemrijk meer en ruiten treden méér op de voorgrond dan voorheen. Alles blijft erg kleurrijk en er wordt veel gebruik gemaakt van stiksels en gouden knopen. Zo spoedig mo gelijk hopen wij u meer te kunnen vertellen over het komende modebeeld. Dit keer een „nouveauté-recept", dat wil zeggen een re cept dat u tevergeefs in uw kookboek zal zoeken. We hebben het gerecht „Cheeseburgers" genoemd en wer den bij het zoeken naar een naam geïnspireerd door het gerecht „Hamburger", de naam voor een warm brood je met een soort Duits biefstukje ertussen. Voor deze Cheesburgers (8 stuks) hebt u de volgende ingrediënten nodig: 3 koppen Corn Flakes, 500 g gehakt (half-om), 1 losgeklopt ei, 1 fijngesnipperd uitje en knoflook (poeder) naar smaak, 2 eetlepels melk, 2 eetle pels fijngehakte peterselie, zout en peper naar smaak, boter of margarine, kaas. Maak de Corn Flakes fijn en meng alle ingrediënten tot en met de peper. Vorm ballen en braad ze in bruine bo ter of margarine gaar en bruin. Leg vijf minuten voor het gebruik plakjes kaas kruiselings over de gehakt ballen en laat ze nog even sudderen. Serveer ze op ron de broodjes. Best „om eens te proberen", vindt u niet?

Soester Courant | 1970 | | pagina 5