maxi-mim BSg MAZDA 7 LIE R T(E) EBvSETTEN Garage,DE SOESTER' 1 Broodbakkerij Plaatsing van grof huisvuil-containers voorziet in enorme behoef te e Holland, - Tel. 02155-6038 e-actie voor 1 50 850 - DAF44 SOEST Een grote zaal, BEWAAR ME VOOR MIJN VRIENDEN Saté, ook voor thuis Red Stars Koopt u een auto Dan verzekeren bij i. L. M. van Hal-1 Een gezellige bar, Ton Beuken Een zakenlunch, De Meteoren MENINGEN VAN LEZERS Arti-shock in 1970 Hypotheken Autofinanciering Persoonlijke leningen 6EYTENBEEK Een goed diner, KAMPIOENSKANSEN Aid, Kees, Jan, Jappie, Peter en Eddy in strijd om Europese titel Concentratie nodig Krabbels van Knelis Een goed kopje koffie, vanaf ƒ6895,—incl. B.T.W.° Of t. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat ^Telefoon 3865 - Soest ri een rplan- OMPOST - stalmest mstmest - kalk - irfmolm - potgrond - ■tlnturf enz. rUTNTOKO VAN DRTE \msterdamseweg 139 \mersfoort, telefoon (03490)-17031. ECLAMEDAG >eriijk VOLKORENBROOD, ukken van meel uit de molen. MELKBROOD met een heerlijke korst. ;rder grote variatie in groot en klein brood, o.a. FRANSE STOKKEN CROISSANT, MAANZAAD enz. Alles zaterdag gebakken in onze eigen oven, vers van de warme bakker. TELEFOON 2354 776 VRIJDAG 16 JANUARI 1970 18 europese ing met tenminste prak- praktische ervaring. Deze ':d en accuratesse. moreerd en de secondaire stekend. V.A.M.O.R. J en 4 uur theorie. op dit gebied, kleurenfilms aan uw budget. an marktwaarde, verzoek eventuele aanpas- n Daf examen Trillen doen, w hct fcerit Tan een Daf gen. Neem contact op met n Op een speciaal daarvoor ingericht stuk je terrein, aan een van cle nieuwste straten van S~est, „de Schans", een fraai klinkerpad dat aan het begin en het eind met de Lange Brinkweg in verbinding staat, en achterom de brand weerkazerne en het terrein van Ge meentewerken loopt, staat sinds begin van dit jaar permanent een grote con tainer, waar iedereen zijn grof huis vuil, dat niet of niet meer in de vuil nisemmer kan, zelf naar toe kan bren gen. De regelmaat waarmee de containers moeten worden verwisseld, omdat ze tot cle nok toe vol zitten, bewijst wel dat hun komst in Soest, niet overdreven is. Belangrijk voor de gebruikers is wel dat het vuil in de containers moet wor den gestort, en niet zoals reeds is voor gekomen, er tegenaan wordt gezet. Het plaatsen van de containers door de gemeente is in elk geval een daadwer kelijke stap op de lange weg om tot een „schoon" Soest te komen. Klande- stiene vuilnisstortplaatsen, in bossen en langs afgelegen paden, moeten nu in ieder geval tot het verleden kunnen be horen. voor 80 personen CAFÉ- RESTAURANT „SOESTDIJK" Vredehofstraat 6 - Tel. 02155-2525 Het Palestijnse Bevrijdingsfront is voortdurend in touw om door allerlei acties Israël te schaden. De Arabische landen bewijzen lippen dienst aan deze akticiteiten, maar de I guerilla-aktiviteit die zich tot in het I buitenland uitstrekt, kan op de duur I misschien meer kwaad dan goed doen, I zowel intern als extern. Het oude Chineese spreekwoord doet s weer opgeld: „Wie op een tijger rijdt, f kan onderweg maar moeilijk afstappen." I Guerilla-aktiviteiten van een tegen- I stander kunnen hinderlijk en afmattend I zijn, ze brengen nimmer een beslissing. I De guerilla-aktiviteiten van het Bevrij- I dingsfort wijken echter af van het tot I nu toe bekende patroon, dat bepaald I werd door de betrijding van een bezet- I ter in eigen land. I Het Bevrijdingsfront wordt zo lang- I zamerhand een zelfstandige, militaire I macht, die naar eigen goedvinden ope- I reert, waar dan ook en hoe dan ook, en de Arabische staten nog wel eens in ernstige ongelegenheid zou kunnen I brengen. Straffende hand Het voorbeeld daarvan is Libanon, han- delsnatie bij uitstek, dat gedwongen werd het Bevrijdingsfront onderdak te I bieden binnen de eigen grenzen. K Zonder dat de regering een vinger in de pap heeft, kunnen de guerilla's oor- I leshandelingen verrichten en daarmee de regering ernstig in ongelegenheid I brengen. Dat is al eerder gebeurd, toen Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 de Israëli's, bij wijze van repressaille, een aanval deden op het vliegveld van Beiroet en dat gebeurt nu weer door strafstrafexpedities over de Libanese grens. Ook Jordanië ondervindt telkens weer de „straffende hand", niet voor wat zijn eigen troepen doen, maar voor wat de guerilla's op eigen houtje verrichten. En bijzonder gevaarlijk zijn de aktivi- teiten in het buitenland (Athene. Zii- rich), waarmee cle buitenlandse betrek kingen ernstig in gevaar worden ge- b-acht. Tussen wal en schip Dc diverse regeringen zitten tussen cle wal en het schip, want, hoe bezorgd zc ook mogen zijn over de gevolgen der guerilla-aktiviteiten, die guerilla's wor den als helden vereerd door de bevol king, wier haat tegen de Israëli's vooral door radio Kairo, maar ook van an dere zijden, levendig wordt gehouden, zodat, zozeer zelfs, dat onderwijzeres sen en schoolkinderen betrokken zijn bij moord- en bomaanslagen buiten lands. Het knaapje, dat hier een bom naar de Israëlische ambasadc gooide, werd in Lybie als een held binnenge haald en anderen gelden thuis als mar telaren voor dc gncdc zaak, wier bloed om wraak roept"! Wrijving De regering kan, op gevaar af de be volking tegen zich in het harnrr» te ja- Men en de oppositie de kans te geven tot een staatsgreep, niet anders doen dan steun verlenen aan de guerilla's, die ongehinderd en trots op hun daden rondlopen. Daardoor ontstaan echter wrijvingen met het leger. De guerilla's, zo vrij als een vogeltje, doen waar ze zin in heb ben en verrichten de dubieuze helden daden, terwijl de geregelde troepen hun gemak moeten houden. Dit kan naar twee kanten opbreken: conflicten tus sen soldaten en 'guerilla's, maar ook tussen soldaten en de regering, die zich niet waagt aan een oorlogsavontuur. Daarbij komt nog, dat men in diverse landen bevreesd is voor een al te grote invloed van Egypte, waar Nasser toch CAFÉ-RESTAURANT „SOESTDIJK" Vredehofstraat 6 - Tel. 02155-2525 nog stilletjes, droomt--van een groot Ara bisch rijk onder zijn leiding. Verziekt klimaat De diverse Arabische regeringen kun nen terecht zeggen „Bewaar me voor m'n vrienden". De Palestijnse guerilla's lopen htm uit de hand. Zij mogen dan al trots de verantwoordelijkheid op eisen voor wéér een terreurdaad, maar vooral in Tel Aviv gaat men steeds meer de opvatting huldigen, dat de regering van het desbetreffende land dan maar de verantwoordelijkheid moet dragen, als ze deze lieden toestaat van uit haar gebied te opereren. Voor Israël is deze guerilla-aktiviteit bijzonder belastend, maar voor de haar vijandige regeringen levert ze niet min der problemen op, al hebben ze zeer zeker zelf schuld, en verliezen ze steeds meer haar gezag, doordat zij door haar houding de guerilla's in het oog der bevolking tot „de enigen, die tenminste iets doen". De guerilla's rijden trots en triomfan telijk op te tijger, maar ze zitten voort durend in angst, want hoe komen ze er weer heelhuids af? REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 JUWELIER HORLOGER Red Stars junioren voorkomen degrada- ticgevaar. Toen vorig jaar het juniorenteam van Red Stars kampioen was geworden en in zijn geheel over ging naar de senio ren werd het al duidelijk dat het nieuwe juniorenteam het dit jaar niet makke lijk zou krijgen. Het werd even benauwd, toen de jon gens in aanmerking konden komen voor degradatie. Zondag moesten zij winnen van het Utrechtse O.S.G. om dit ge vaar te ontlopen. En als de nood hoog wordt blijkt dat cle Red Stars jongens het wel kunnen Zij wonnen met ruim verschil van O.S.G.51-33 en behielden daardoor hun plaats in de jongensaf deling-A. Red Stars nam een veilige voorsprong na acht minuten. Toen stonden zij reeds met 8-0 voor. De rust kwam met 18-9. O.S.G. kwam in de tweede helft toch even terug. 33-21 werd het uiteindelijk toch nog 51-33. Een Hiime overwining voor Red Stars. Van B-aêspirantcn tegen Cangeroes. De b-adspiranten hadden het niet ver wacht, maar bezetten momenteel een uitstekende tweede plaats op de rang lijst, door zondagavond het Utrechtse Cangeroes van de tweede plaats via een overwinning te verdringen. Een goede prestatie van een team dat dit jaar voor het eerst meedraait. Moesten cle Red Stars jongens in cle eerste ont moeting van beide teams in de verlen ging nog het hoofd buigen, nu was Cangeroes geen partij meer voor de Soester jongens en via een 30-9 rust stand werd het een verdiende 57-18 overwinning. Red Stars C-adspirnntcn voor dc twee de maal voor niets naar Utrecht. Het zit de c-jongens van Red Stars niet mee. Twee ma.,1 achter elkaar hebben cle jongens een vergeefse reis moeten maken naar Utrecht, waar eerst O.S.G. b en voor de tweede maal O.S.G. a het Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 liet afweten. Ondanks de vier winst punten in totaal voor de Soester jongens geen leuke ervaring. Elf van dc twaalf teams spelen dit weekeinde. Een bijzonder druk weekeinde zal de Soester basketbalvereniging tegemoet gaan, wanneer van de twaalf teams, die deze vereniging rijk is er in totaal maar liefst elf een competitiewedstrijd moe ten spelen. Het enige team, dat dit weekeinde niet uitkomt is herer 2. Alle jeugd en de overige drie senioren teams spelen. Red Stars 1 - U.V.V. 1 Dé dames van Red Stars komen zater dagavond na een onderbreking van enkele weken weer in het veld en wel in de zeer belangrijke wedstrijd tegen het Utrechtse U.V.V., welke wedstrijd gespeeld zal worden om half zeven in Utrecht. In de eerste ontmoeting van beide teams, heeft Red Stars net de overwinning niet in de wacht kunnen slepen. Mischien dat de Soester dames hier zaterdag revanche kunnen nemen, hoewel U.V.V. ook beslist vooruit is gegaan en op de ranglijst op een uit stekende derde plaats staat. Red Stars - Dunckers (heren). Het eerste herenteam speelt zondag avond in Catharijnen, om 19.40 uur, tegen het Hilversumse Dunckers. Ook met beschaafde muziek CAFÉ-RESTAURANT „SOESTDIJK" Vredehofstraat 6 - Tel. 02155-2525 deze beide teams hebben elkaar reeds eerder ontmoet, waaruit Red Stars ze gevierend te voorschijn kwam. Toch moeten de Soester heren bijzonder goed oppasen, want in deze competitie is reeds meermalen duidelijk geworden dat Red Stars nog wel eens een zwak kere tegenstander heeft onderschat. Het is met name tegen Dunkcers bijzonder raadzaam om dit team niet te onder schatten. Red Stars 3 - U.S.S. 2 (heren). Zelfs de trainingsavond moet worden gebruikt voor het spelen van een com petitiewedstrijd. Zo moeten vanavond het derde herenteam naar Utrecht om daar in Den Hommel om zeven uur aan te treden tegen de reserves van de Utrechtse studenten. Geen gemakkelijke opgave en de-Soes ter heren zullen proberen de nederlaag in ieder geval zo klein mogelijk te hou den. Red Stars A - Archipel A (jongens), De jongens junioren gaan zondagavond naar Utrecht, waar zij tegenover zich krijgen de junioren van Archipel uit Culemburg. Het technisch niet hoog staande Archipel, maar wel effectief spelend, zal voor onze Soester jongens een zware kluif worden. Red Stars zaterdagmiddag in Sporthal. Maar liefst zeven jeugdteams zullen za terdagmiddag in het strijdperk komen, hetzij tegen elkaar, hetzij tegen een „vreemde" tegenstander. Red Stars b - Red Stars c. Om twee uur spelen de b-adspiranten tegen de c-jongens van Red Stars. De c-jongens, die nu twee weken achter elkaar geen competitiewedstrijd hebben kunnen spelen, kunnen ervan verzekerd zijn dat in ieder geval zaterdag wel ge bald zal worden. Een leuke ontmoeting tussen twee geheel verschillende teams, met als duidelijke favoriet het b-team van Red Stars. Red Stars A - Red Stars D (meisjes). Deze wedstrijd begint ook om twee uur en heeft eigenlijk hetzelfde karakter als dc vorige. Ook twee geheel verschil lende teams, met het A-team als uit gesproken favoriet. Op de nieuwe kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken, vindt u een maximum aan mini-voorwerpjes. Leuk voor uzelf, of als surprise voor een ander. En vaak verrassend goedkoop. Zo rond de riks kunt u al kiezen. Kado- problemen worden supersnel opge lost. Kom ook eens kijken bij Ton Beuken, Gallenkampelsweg 2, Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (bij het busstation) Red Stars a - S.V.S. a (jongens). Het a adspirar.tenteam ontmoet om drie uur zaterdagmiddag het Spakenburgse S.V.S. Met goed gevariëerJ spel en een hoog tempo kan een goede score worden bereikt. Red StarsC - *.:ed Stars B (meisjes). Tot slot speelt meisjes twee tegen meis jes drie om half vijf. Een leuk duel dat door de b-meisjes in winst moet kunnen omzetten. Het programma zaterdagmiddag in Beukendal ziet er als volgt uit: 14.00 uur Red Stars b - Red Stars c, jongens adspiranten. 14.00 uur Red Stars MA - Red Stars MD, meisjes. 15.10 uur Red Stars a - S.V.S. a, jon gens adspiranten. 15.10 uur A.B.C. a - U.V.V. B, jongens junioren. 16.20 uur Red Stars MC - Red Stars MB, meisjes 16.20 uur S.V.S. MB - S.V.S. MA meisjes. ip de..: puntjes'verzorgd CAFÉ-RESTAURANT „SOESTDIJK" Vredehofstraat 6 - Tel. 02155-2525 Vrijdagavond worden in de sporthal te Utrecht de volgende wedstrijden ge speeld. 19.00 uur Vogel 5 - Meteoren 2. 20.00 uur Meteoren 2 - Exelioor 6. 21.00 uur Amersfoort 6 - Meteoren 2 De volgende dames zijn aangewezen: C. Wiss, M. Hollander, M. Brandsma, K. v. Rauwendaal, A. v. Dijk en de heren P. v. Rouwendaal, A. Haarmans, J. de Haard, F. v. d. Kuil, E. v. d. Klok en R. Lagemaat. In uw editie van vrijdag 9 januari 1970 schrijft de heer J. Visser dat men in Soesterberg nog lang niet ingesteld is op het houden van exposities en dat om die reden de Soesterbergse kunst schilder Bert 1'Hoest zijn werken heeft weggehaald. Het bestuur van het Dorpshuis Soester berg wil op deze aantijging toch wel even terugkomen. Indien men klachten heeft over de con ciërge moet men niet direkt beginnen om hierover in de krant te schrijven maar dan is het eerste wat men moet doen om zich in verbinding te stellen met het bestuur en ook is het belang rijk, dat als men iets heeft over de con ciërge dat men het kleine probleempje met de persoon in kwestie bespreekt. Maar ook hetgeen de heer Visser nu pu bliceert, blijkt echter, dat het bij Arti- shock aan organisatorische kwaliteiten ontbreekt. Met nadruk willen wij toch wel stellen dat men in Soesterberg wel enige er varing heeft met het houden van ten toonstellingen, maar dat de voorberei dende werkzaamheden dan toch anders verliepen dan nu met Arti-shock. Arti- shock heeft o.i. deze tentoonstelling slecht voorbereid. Alleen met een publi- katie in de Soester Courant werd deze tentoonstelling aangekondigd. Er vond zelfs geen officiële opening plaats. Ook werden er door Arti-shock geen uitnodigingen verzonden tot het bijwo nen van de opening van de tentoon stelling en het bezoeken ervan. Door Arti-shock is dus hoegenaamd geen pu bliciteit aan deze tentoonstelling gege ven. Of had Arti-shock gemeend dat het bestuur van het Dorpshuis dat had moeten doen Neen, zeggen wij dan. Wij stellen de expositieruimte ter be schikking en degenen, die exposeren moeten zelf dan voor de nodige publi citeit zorgen. Zelfs was er tijdens de tentoonstelling niemand aanwezig om de bezoekers rond te leiden. Ook was er geen foldertje waaruit bleek wat er tentoongesteld was. Men moet dan niet gaan zeggen, dat we in Soesterberg nog niet ingesteld zijn op exposities, maar de hand in eigen boezem steken. Het bestuur van het Dorpshuis Soester berg hoopt in 1970 nog vele tentoon stellingen te houden, ook van Arti-shock maar adviseert aan Arti-shock om ter zake van het organiseren en voorberei den van een tentoonstelling contact op te nemen met de Stichtse Culturele Raad of de Kunstenaarsvereniging De Ploeg uit Amersfoort. Het Bestuur van het Dorpshuis Soesterberg, P. C. PIEREN, voorzitter ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 voor een lekker prijsje CAFÉ-RESTAURANT „SOESTDIJK" Vredchofstraat 6 - Tel. 02155-2525 Zonder enige verrassing is Ard Schenk Nederlands schaatskampioen 1970 gewor den, omdat Kees Verkerk niet kon deelnemen vanwege zijn herstel van een voor hoofdsholte-ontsteking. Schenk heeft echter bewezen werkelijk in een uitstekende vorm en conditie te zijn en dat geeft dc burger moed voor het gevecht om de Europese titel op 24 en 25 januari in de Oostenrijkse stad Innsbrück. Kees Verkerk heeft goede herinneringen aan die stad bij dc Olympische Winter spelen in 1962 behaalde hy zeer verrassend een zilveren medaille op de 1500 me ter. Vanwege zijn ziekte verwachten we echter niets van Kees, menen wc al blij te mogen zijn als hij zich by de beste 12 in het klassement van de Europese titel weet te rijden. Favoriet voor de Europese titel is de jonge Noor Dag Fornaess en zijn voor naamste concurrenten zijn in de eerste plaats Ard Schenk en in de tweede de Zweed Goeran Glaessen. Van de Zweed hebben we dit seizoen nog niet veel ge hoord. Als Verkerk op tijd in vorm en conditie is, wat we niet verwachten, dan kan hij als vierde bij dit drietal worden gevoegd. Ard Schenk heeft zich dit seizoen eigen lijk tweeledig voor te bereiden op de klassementswedstrijden en de sprintwed strijden, die in maart in West-Allis (V.S.) worden gehouden. De populaire klassementswedstrijden trekken Ard ge lukkig het meest. Daarom heeft hij er flink aan gewerkt om zijn tijd op de 10 km te verbeteren. En dat is hem op ondubbelzinnige wijze gelukt. Toch zal Ard, wil hij niet teveel aan Fornaess verliezen, vooral moeten zor gen op de sprint bij te blijven. De jonge Noor rijdt daarop regelmatig binnen de 41 seconden. Dat is voor Ard ook bereikbaar, maar dan moet hij scherper geconcentreerd zijn dan vorig seizoen en meer risico durven nemen. Sterke ploeg Ard mag, ook al is Kees niet .in vorm, risico nemen. Nederland mag met zes rijders deelnemen aan de Europese kam pioenschappen en dat zijn Ard Schenk, Kees Verkerk, Jan Bols, Jappie van Dijk, Peter Nottet en Eddy Verheijen. Dit hele zestal is in staat om zich bij de zestien rijders van het klassement te plaatsen. Nu de Noor Frcd Anton Maier niet meer rijdt cn bij ons Jappie van Dijk (26, uit Ruigahuizen), zich als een sterke stayer heeft ontpopt, zitten cr op de lange afstanden meer successen in voor onze landgenoten. Op de 5 cn 10 km blijkt Jan Bols sterker naar voren te komen. Op deze afstanden zijn vooral de Noor Per Willy Guttormsen en de Zweed Johnny Höglin de grote tegen standers, maar Jappie heeft zich ai in het spoor van Jan gereden. Zwak sprinter De zwakte van Jappie is zijn sprint en hij is niet jong genoeg meer om daar aan zoveel te verbeteren, dat hij een kandidaat-kampioen is. Maar door zijn sterke 5 en 10 km en goede 1500 meter kan hij hoog eindigen in het klassement, niet ver achter Jan Bols. Gelukkig blijkt Peter Nottet weer goed te zijn opgeknapt van zijn griep, hoewel de grote vorm er nog niet is. Toch lijkt hij ook dit seizoen weer een betrouw baar klassementsrijder, maar hij moet de kwaliteit van het ijs mee hebben om tot zijn beste prestaties te komen. Dit in tegenstelling tot Jan Bols en Jap pie van Dijk. Grensgeval Eddy Verheijen is een grensgeval of hij zich bij de zestien voor de 10 km en het klassement en daarin mogelijk bij de beste 12 weet te plaatsen. Als het een beetje wil dan kan dat best lukken, te meer omdat de Zweden maar twee ster ke mannen hebben (Claesson en Höglin) en de Noren hebben Fornaess in het voorste gelid, daarna en goede midden moot la Nottet Bols, Van Dijk) met Thomassen, Guttormsen en Groenvold en tenslotte Stensen en Bollerud als. net zulke randfiguren als Verheijen. Als er geen onverwachte dingen gebeu ren mogen we verwachten, dat KNSB- coach Leen Pfrommer met goede ploeg- resultatcn uit Innsbrück terug zal ko men. Een Europese titel zou, wat dc Ne derlanders aangaat, alleen bij Ard Schenk kunnen komen. Wel hebben we met Kees Verkerk altijd de kans op een Ajje ut ming vraoj. dan mok zeige dat- ter teugeswoordug messchien nog we' minse binne die stir! vol blieve houwi daat zullie nie gc veulug binne vooi ruklaome en meei vaan daat soort za-o- ke, maor daat daoi int daogelukse leve nie zo bar veul meer vaan terech komp. De ruklaome beheers ongs heule leve. Om mit de woorde vaan un raadiejo- praoter meej te gaon, „vaan de wieg tot ant graaf', „Vaan de vruuge mar- rege tot de laote avond". Noeng bink saome mit ming femilie tevaalug un groep minse die zogezeit mit alle bie hrn bene op de begaone grongd staon, maor der heulemaol an ontkomme lukt ongs ok nie. Deuze lied zo rongd vieftien jaanuaorie gaon der weer heul waat vrouwe mit dc baa- laansopruuming min of meer ut schio in. En daan magge der messchien minse weze die zeige, daat daat nie allenug de schuld is vaan dc ruklaome, maor ik durruf mit un gerus gewete te zeige daat daat voor un groot deel wel ut gevaal is. Waant maggut vreuger zo gewees zijn daat aster gezeit wier „opruiming", daat ut dan ok opruuming waas, de leste joare kwaam daor nie zo bar veul meer vaan terech. Der wier heul of en toe nog wellis waat oppcruumd. maor daat waore in hoofdzaok allenug maor din- ge die de zaokeminse zellufs an dc straotstene nie meer kwiet konkde. Maor ruklaome doet wongdere, en spulle waor geen mins meer waat in zaag, vliege opeen de winkul uut, en daat allemaol allenug maor door de ruklaome. Gart, die vaan daat soort zaoke net effe un bietje meer vurstaand hep as ik, bekiek daat soort dinge weer heul aors as ik gewend bin. Hie hep ming presies uut de doeke edaon waorom der zaoke binne die haos alle daag ruklaome maoke. Zullie wille de minse die de ruklaome leze, of eigeluk zouwe motte leze, zó mit hullie naom en aartiekul vurtrouwd maoke, daat as zullie ut no- dug hebben, ut heulegaor geen pre- bleem meer is waat of zullie motte gaon kope. Zullie kenne ast waore geen aore naome meer. en das de heule bedoe ling vaan die ruklaome. Maor zo vaast as un paol bove waotur staot, staot ut vaast daat die ruklaome bar veul geld kos, geld waat de minse die die spulle gaon kope, zelluf motte betaole. Un aor soort ruklaome, die naor ming ideej, en volluguns Gart, zekur veul waordevollur is, hiet mit un bar meuije- luk woord reekommedaatsie. Daat houwd daan in, daat aS ik waat gekoch hep, of arruguns bin gewees, waort ming meraokuls bes is bevaalle, dakter in vriende- en kenisse-kring zó bar veul en goed ovur praot, daat die luu der ok allemaol gaon kope of naor toe gaon. Stel je is veur dak bevoorbeeld bie uw zaok un nieuwe kiel hep gekoch. en dak daor ondaanks dak un bar raore maot hep, heul goed bin geslaog, of dak arruguns hep ezete om waat te dringke of te ete. enk hep ming vinger der ast waore bie of zitte likke, daan ist heulegaor geen prebleem, om teug® iedereen te zeige, dajje daor mft un gerus gewete naor toe ken gaon, omdat ut daor zo goed is. En mit daat soort ruklaome is elleke zaokemaan bar gediend. Maor ast bove- staonde noeng nie ut gevaal is, en dajje je eige meraokuls hep zitte arrugere, en daat ajje der naor gevraog word der mit geen mins ovur wil praote. om- daat ut eigeluk allemaol maor zo zo waar, daan ist volleguns ming maor un kwestie vaan tied, maor daan is die zaokemaan bezug zun eige graaf ^te graove. Veur hum zelluf is daat niks nieuws, waant hie zaal altied wel ut ge- veul gehaad hebbe dattie der aal mit een been in sting. Ondaanks daat der klaante binne die bar laastug binnen, ken un zaokemaan zun eige nie permietere om iemaand zun zaoke te laote uutgaon die nie tevreeje is. Waant een ontevreje mins doet meer kwaod as meschien wel duu- zend gulde ruklaome goed zouw kenne maoke. Maor jao der binne minse die ut nooijt zalle lere, messchien wel nie wille lere, maor die komme daor vaanzelluf wel aachtur. op elk uur van de dag CAFÊ-RESTAURANT „SOESTDIJK" Vredehofstraat 6 - Tel. 02155-2525 afstanden, zoals vorig seizoen dat fa belachtige wereldrecord op de 10 km, dat hij in Inzeil vestigde met 15 min. 3.6 sec., ofwel een snelheid van gemid deld 40 km. We mogen van Ard geen Europese titel verwachten, daarvoor zijn de genoemde concurrenten te sterk. Ard heeft er de capaciteiten voor, maar de omstandighe den zullen een beetje moeten meewer ken. Aan die omstandigheden kan al meewerken, dat de Noorse ploeg weieens klappen zou kunnen oplCpen en dat kan het peil van een individuele toprijdcr als Fornaess ook aantasten. Bovendien zal de loting natuurlijk be langrijk zijn. Op de 500 meter speelt de tegenstander nauwelijks ccn rol, maar hoe langer de afstand, hoe belang rijker de tegenstander om je aan hem te kunnen optrekken als hij sterk ge noeg is. Dat zijn er overigens maar wei nig voor mannen als Schenk en For naess. 1 Overigens verwachten we, dat in Inns brück zal blijken, dal de schaatswereld internationaal gezien aan bloedarmoede lijdt. Zes Noren, zes Nederlanders, vier Zweden, de Rus Tsjekoeljajew en mis schien nog een Duitsers zijn de 18 se rieuze kandidaten voor 16 klassemcnts- plaatsen. Het is dus wel duidelijk, wie plotseling enorm succes op één van dede schaatswereld beheersen.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5