EGvSETJEN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Trimmen voor jong en oud Badmintonclub „Selby" Wist u Ook Soest raakt in de ban van „Trimmen" Anton Huiskes ex-nationaal schaatscoach houdt lezing en kc Wat is trimmen training leiden The Red Stars SEC versloeg derde klasser Amsvorde met 4-1 Klaverjassen Eerste prijs voor SEC in zaalvoetbaltoernooi DINSDAG 20 JANUARI 1970 Misschien zegt u: Nou ja, het zal zo'n vaart wel niet lopen. Ze maken nu wel zo'n drukte over die bewegings armoede van de Nederlanders, maar als jc op straat om je heen kijkt, zie je genoeg gezonde gezichten." Men voedt de kinderen op voor een Het competitieseizoen, waarin Selby voor het eerst heeft deelgenomen, is afgelopen. Er werden in totaal 10 wed strijden gespeeld in de derde klasse. De laatste wedstrijden hebben een dui delijke vooruitgang getoond in de kwa liteit van het spel. Het eerste team wist in de uitwedstrijd de kampioensaspiraties van Internos te verstoren door met 7-1 de overwinning voor zich op te eisen. Een verrassend resultaat mede door de grootte van de overwinning. Dat deze uitslag hele maal een uitschieter was bewees het viertal door 3 dagen later gelijk te spelen tegen SSVU. Het positiespel vooral in de dubbelspelen was aan merkelijk beter dan in voorgaande wedstrijden, Ook het tweede team wist de eind streep te halen. Met 5-3 werd Zeist verslagen. Het tweede team is deze competitie het beste uit de bus geko men. Een merkwaardig resultaat ge zien het feit dat dit team een grote doorstroming van spelers heeft meege maakt. door diverse blessures. Het derde team wist op de valreep de enige overwinning te behalen tegen Centarion uit Amersfoort. Geen winst voor het vierde team in de laatste wedstrijden maar wel een goede indruk in het spel van de zeer jeugdigen. Selby heeft dit seizoen bewezen mee te kunnen draaien zij het op een zeer bescheiden niveau. solide en goede betaalde plaats in de maatschappij, maar vergeet hun conditie mee te geven om die plaats aan te kunnen. Zo heeft een op drie kinderen een hou dingsafwijking, waarvan weer een op de vier door goede oefening zou kunnen worden gecorrigeerd. Een op de drie krijgt geen of heel wei nig gymnastiek onderwijs. In 1968 wer den in ons land ruim veertien miljoen werkdagen verzuimd als gevolg van be weging- en ademhalingstoornissen. De helft van-de recruten kan niet vol doen aan de zeer laag gestelde vaar- digheidseisen. Bij de keuring voor de dienst wordt al een kwart van de jon gens naar huis gestuurd. Opvallend is, dat de konditie van de jonge militairen in de eerste trainingsmaanden duide lijk verbetert. Er is een tijd geweest waarin men dacht lang jarig te kunnen blijven door het hart zo weinig mogelijk te belas ten. De medische wereld heeft deze op vatting verworpen als verkeerd en schadelijk gezonde, in spanning kan de normale teruggang van de lichaams prestatie die over het algemeen inzet tussen de dertig en de vijfendertig, com penseren. Een dertigjarige trimmer uit Apeldoorn zei tegen mij: „Ik ben al negen kilo af gevallen. Ik was nerveus en gespannen door het werk. In het begin liep ik te kuchen en te hijgen; ook dat verbetert met de dag. Na dat lopen en springen ben je be hoorlijk moe. maar je bent gezond moe. Een frisse douche en je bent de hele dag 't heertje. KILTUM PLEET JUWELIER HOBLOGER en DURFINE CASSETTES REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 dat de Utreuhtse hart en vaatziekte specialist Professor Nieuwenhuizen eens heeft uitgerekend, dat een op de twee mensen zijn hartinfaret niet gehad zou hebben als zij wat meer aan beweging had gedaan? dat de helft van de patiënten tegen woordig op het doktersspreekuur komen klagen over slapeloosheid, gebrek aan eetlust, gebrek aan energie, hoofdpijn, adem- en bewegingsstoornissen? dat zijn de zogenaamde „civilisatiestoornissen", we bedoelen er mee, dat we tc veel eten roken en zitten, dat de mensen, die tegenwoordig via de modernste opvattingen na een hartin faret deskundig gerevalideerd worden, minder kans krijgen een nieuwe kart- aanval te krijgen dan degenen die dat genoegen nog niet mochten smaken. Niet omdat ze voorzichtiger gaan leven alleen, maar vooral omdat hun geleerd wordt de beentjes weer eens te laten wapperen, bos en hei opzoeken, dat als wij het uithoudingsvermogen van een langeafstandloper op 500 pun ten stellen het uithoudingsvermogen van een goed voetballer, zwemmer of bokser minimaal 100 punten moeten bedragen en van een trimmer tussen 10 en 90 jaar, na 1 jaar hopelijk 30 punten bedragen. dat u wel op pijnlijke spieren moet re kenen. Dat is echter van tijdelijke aard en betekent slechts dat u spier groepen kunt gaan gebruiken die lange tijd wei nig of niets hebben uitgevoerd, dat u niet direct na een maaltijd moet trimmen? Wacht daar minstens twee uur mee. Trimmen vlak voor een lich te maaltijd is een uitstekende manier om uw trimmen met een dieet te com bineren. dat er een ogenblik komt waarop bet u wat te veel wordt en u zich gaat af vragen waarom doe ik het in 's hemels naam, dat overkomt iedereen. Hou dan vol. Ga verder met trimmen en uw en thousiasme zal terugkeren. Geef nooit op. Anton Huiskcsvan schaatscoach tot „trim-propagandist. dat het gepropageerd wordt door de N.S.F., niets officieels, slechts zijn grote deskundigheid op dit gebied, maken hem er bij uitstek geschikt voor en dat feit is niet onopgemerkt gebleven. Zelfs de huisvrouwen in zijn woonplaats „trimmen" met groot enthousiasme on der zijn leiding, waarmee hij duidelijk laat blijken, dat deze sportieve recreatie beslist niet voorbehouden is aan de heren. Terwijl de ochtendnevel nog als een grijze deken over de bosen hangt, onder deskundige leiding, op plezierige wijze werken aan de conditie. Een van zijn eerste vragen was dan ook of er in Soest ook al een dames- groep „trimde", een vraag die wij ten- dele ontkennend moesten beantwoor den, omdat een drietal dames met de beste wil van de wereld geen „groep is te noemen. De heer Huiskes beklemtoonde vooral dat men het trimmen niet moest gaan zien als een soort krachtmeting met zichzelf of als een verkapte wedstrijd sport met gelijkgeaarden als tegenstan ders. Trimmen moet alleen gezien wor den als een georganiseerde bezigheid om eens lekker gezond moe te worden. Om die delen van het lichaam te ge bruiken die tijdens het werk niet of bijna niet in beweging komen en ver geten worden waarvoor zij ook dienen. Schreven wij in het begin van dit ar tikel dat trimmen voor iedereen goed is, er zijn mensen en velen weten het wel van zich zelf, die er beslist niet aan mee mogen doen. Een medische keuring is niet verplicht, maar duide lijk is dat zo'n keuring wel wenselijk is. Nogmaals willen wij er op wijzen, dat u om te trimmen geen lid van BDC behoeft te zijn of een andere vereniging. U betaalt voor het deelnemen maande lijks of wekelijks een klein bedragje als tegenmoetkoming in kosten van trainer e.d. De heer Huiskes merkte op dat ver schillende deelnemers na enkele malen niet meer op kwamen dagen en later als reden aanvoerden dat zij er niets van konden merken, dat zij zich daar 's morgens zo verschrikkelijk vroeg uit liepen te sloven. „Trimmen" is geen wondersport. De eerste maanden zal er beslist geen merkbare conditie-verbetering of af slanking merkbaar zijn, maar de prak tijk heeft duidelijk aangetoond, dat een groep die bij aanvang nauwelijks vijf honderd meter achtereen in looppas voort kon sukkelen na enkele maanden zelfs een afstand van meer dan vijf kilometer zonder uitputtingsverschijn selen wist af te leggen. Vast staat in ieder geval dat iedereen donderdagavond, om twintig over acht, die zijn conditie op peil wil houden of brengen, van de heer Huiskes wel wat kan leren. Evenals andere plaatsen in ons land I komt ook Soest steeds steviger in de greep van „Trimmen". Waar de reeds 1 langer bestaande „keep fit" clubs, als gevolg van het door de Nederlandse 1 Sport Federatie nationaal gepropageer de „trimmen", baanbrekend werk heeft verricht, met als strijdkreet „weg met de dikke buiken", gaat men nu deze vooral sportieve inspanning, nationaal aanpakken. I Al enige maanden vertrekken zondags- I morgens, om half tien, een groep „moe- I digen" onder de deskundige leiding van I de heer O. Buisman, na zich te hebben I omgekleed in de accomodatie van de sportvereniging BDC aan de Bosstraat, in de richting van de Soester Duinen, I om daar geheel verantwoord het lichaam I die beweging te laten maken, dit het I voor een goed functioneren zo hard I nodig heeft. Daarbij gaat het in de eerste plaats niet om in tijd van een paar weken die wel- j vaartsbuikjes kwijt te raken, maar j' vooral om het hart, het motortje waar i| werkelijk alles omdraait, een beetje „op te voeren", zodat het tegen de tijd 1 dat het eens nodig mocht zijn, wat I extra loeren kan maken zonder dat er overmatige kans op soms onherstelbare I schade ontstaat. I Trimmen Is het Noorse woord voor I I bijschaven, bijsturen. I i Samen met de organisaties van leraren I lichamelijke opvoeding en ambtenaren 5 sportzaken, probeert de Nederlandse Sport Federatie het verstijfde Neder- I land weer in beweging te krijgen. I Prestaties zijn van geen belang, nie- I mand verwacht van u, dat u 100 meter L loopt in wereldrecordtijd. Als u maar f' in beweging komt. Wie twintig jaar niet meer heeft gelopen dan van zijn stoel i naar zijn auto, wie al moe is van een I briefposten, moet vanzelfsprekend niet I een vol uur gaan trimmen. Het is de regelmaat die wonderen ver richt aan lichaam en geest, u zult het ervaren. Na een tijdje trimmen voelt u zich niet alleen lijfelijk een stuk fit- I ter, u kunt er ook psychisch beter te- I gen. I U leeft langer dan de onbeweeglijken en wat wel zo belangrijk is: U leeft I plezieriger. Niet alleen mensen die practisch nim mer aan sport hebben gedaan, zien de noodzaak van „trimmen" in. De we reldbekende Nederlandse schaatscoach Anton Huiskes, leidt al geruime tijd verschillende trimclubs met een enthou siasme dat alleen iemand kan opbren gen die de noodzaak er duidelijk van in ziet. Mede door het feit dat het trimmen in Soest gebeurt vanuit de nog jonge at letiekvereniging te Soest, die overkoe peld wordt door de sportvereniging BDC, heeft het voorlopig bestuur van de atletiekvereniging, die waar het 't trimmen betreft de volledige medewer king van het gemeentebestuur heeft, contact gezocht met de heer Huiskes, een contact dat resulteerde in een le zing die de heer Huiskes donderdag 22 januari 's avonds om 20.20 uur, in het Sint Jozefgébouw, zal houden, met na de pauze een discussie met de aanwe zigen, terwijl hij zondagmorgen 25 ja nuari, om half tien, het wekelijkse trim men zal leiden, waaraan iedere man of vrouw, deel kan nemen. Trainings pak en dat soort zaken heeft u niet nodig, een oude broek en trui met een paar gymschoenen zijn reeds voldoende. Dat het de heer Huiskes ernst is met het „trimmen" bleek duidelijk uit het gesprek dat wij met hem hadden in zijn prachtig in Maarn gelegen huis. Net thuis gekomen van een „trim-bij- eenkomst" in het „Panbos" vooral za terdags en zondags het toevluchtsoord van atletiek beoefenend en trimmend Utrecht, waar hij de dames en heren van het N.K.V. onder zijn hoede heeft, waaronder zelfs enkele wethouders, ver telde de heer Huiskes ons dat hij in zijn huidige werkkring het Jeugdwerk, organiseert, helpt organiseren enz., juist dat vindt wat hij zelf als een van de belangrijkste dingen van het leven ziet. Het doet even vreemd aan uit de mond van een van 's werelds grootste schaats- deskundigen te horen, dat hij, die Ne derland naar de wereldschaatstop bracht, ook nog even tijd koii vinden de Zwe den een stevig duwtje omhoog te ge ven. Die periode is voor de heer Huis kes echter volledig voorbij. Zijn werk met alles er omheen eist hem geheel op en wie de heer Huiskes kent, al is het alleen maar via de televisie tijdens de uitzendingen van schaatskampioen schappen, weet dat hij niet van half werk houdt. De bemoeienis van de heer Huiskes met het „trimmen" heeft, ondanks het feit Dames van Red Stars komen slechts cén punt te kort. Een uitstekend spelend damesteam van Red Stars heeft het in de wedstrijd te gen het Utrechtse UVV net niet kun nen redden. Slechts één punt hield de Soester dames van de zo verdiende verlenging af, met een goede kans op de overwinning, want op dat moment waren de dames in de „winning mood", doch de tijd was verstreken en UVV kon toch nog juist de overwinning in de wacht slepen met 33-32. Een zeer onverwachte wending van deze wedstrijd, want de UVV-ers hebben dertien punten voorgestaan, met nog tien minuten te spelen. In het begin ging de strijd gelijk op. Een iets beter schietend UVV kwam echter enkele punten voor te staan en eindigde deze eerste helft met een 18-12 voorsprong. De start van UW, dat op de ranglijst op de derde plaats staat, was ook veelbelovend in de tweede helft en het zag er naar uit, dat de Red Stars een nederlaag tegemoet zou den gaan. Doch de Soester dames we ten van terugvechten en dit gebeurde dan ook inderdaad. De Soester dames kwamen van 31-18 terug naar 31-26. Het ritme zat er in en steeds dichter bij kwamen de Soester dames en precies in de laatste minuut scoorde Gwynia Zeeman de gelijkmaker 32-32. Een per soonlijke fout van een van de Red Stars-dames leverde twee vrije worpen op voor UVV, die er één wist te be nutten, hetgeen hen tevens de over winning -bezorgde. Een nederlaag toch nog voor Red Stars, maar met dit spel zijn de kansen voor de Soester dames nog lang niet ver keken op het behoud in de rayonklasse. Jongens adspiranten A hebben het Jeugddistrikts-record verbroken. Het is nu wel duidelijk dat het basket- balpeil in het distrikt Utrecht steeds meer omhoog gaat, want wist het Utrechtse adspirantenteam in deze competitie het al zeer oude jeugdrecord te verbreken, dit ten koste van de Red Stars c-jongens, in dat zelfde seizoen heeft het a-adspirantenteam hiervoor revanche genomen en dit tegenover het Spakenburgse SVS, dat met niet min der dan 127-5 van de baan werd ge veegd. Een record, dat volgens velen dit jaar niet meer verbeterd zal kunnen worden. Weer een kroon op het harde werken van de jongens adspiranten a van Red Stars, die dit jaar maar moeilijk te kloppen zijn. Red Stars begon met een zone, maar zag, ondanks het feit dat het al spoedig met 16-0 voorstond, dat het op deze manier geen tempo kon spelen. Het schakelde over op een „pressing man- to-man", en zette de doelpuntenregen toen voort tegenover dit schamele SVS. Bij rust hadden de jongens reeds een 56-2 voorsprong, en met de 71 punten van de- tweede helft erbij, tegenover SVS 3 punten, leverde dit een overwin ning en tevens een distriktsjeugdrecord op van 127-5. Het a-meisjesteam heeft, weinig moeite gehad met de d-meisjes van Red Stars. Het werd een 33-8 over winning voor het a-team, dat dus nog steeds met twee punten achter blijft staan op het b-meisjesteam van Red Stars, zodat het duel tusen deze twee teams beslissend zal zijn. Het tweede meisjesteam heeft op haar beurt ook geen steek laten vallen en staat nog steeds ongeslagen boven aan door nu met 47-14 te winnen van het derde meisjeteam van Red Stars. Een gehele Red Stars-affaire dus. Nóg twee teams traden afgelopen zaterdagmiddag in de Soester sporthal tegen elkaar aan en wel de jongens b en c. Zoals verwacht werd het een overwinning voor de Soester b-jongens, die hierdoor hun tweede plaats op de ranglijst behouden. De c-adspiranten moesten met 58-6 het onderspit delven. Het gelegenheidsteam van Red Stars heeft het in Den Hommel in Utrecht tegen het reserveteam varv USS met een 85-10 nederlaag moeten doen. Het was voor het derde herenteam van Red Stars toch niet direct een slechte wed strijd, doch zij hebben niemand, die de aanvallen kan afronden. SEC heeft zondag de competitievrije dag benut voor het spelen van een oefenwedstrijd tegen de derde klasser Amsvorde uit Amersfoort. De wedstrijd eindigde tenslotte in een ietwat ver rassende, maar niettemin verdiende 4-1 overwinning voor de thuisclub. SEC verloor echter zijn rechtsbuiten. Ver hoeven, die aan een botsing met een tegenstander een gescheurde spier over hield en waarschijnlijk wel enige tijd rust voorgeschreven zal krijgen. In de eerste helft zag het er niét naar uit," dat SEC een royale zege zou gaan behalen. De Amersfoorters waren tech nisch duidelijk beter en legden ook af en toe gave combinaties op de wat weke grasmat. Het verwonderde dan ook niemand, dat de gasten halverwege de eerste helft door de rechtshalf de leiding namen. Bij dit ene doelpunt is het voor wat de gasten betreft wel gebleven. Wel ontstonden nog enkele gevaarlijke momenten voor het Soes ter doel, maar doelpunten vielen er aan die kant niet meer. Wel had SEC kort voor rust aan dc overzijde succes, toen v. d. Lugt, a) enkele malen zeer gevaarlijk. Van Boeijen op maat bediende. Deze pas seerde een tegenstander en schoot toen onhoudbaar in: 1-1. In de tweede helft was SEC duidelijk de betere ploeg. Op het zware veld bleek men aanmerkkelijk beter uit de voeten te kunnen dan de Amerfoorters. die hun tegenstanders dan ook nog drie doelpunten moesten toestaan. Eerst was het Struik die de stand op 2-1 bracht, en daarna was een van de Amsvorde verdedigers zo vriendelijk om een handje te helpen. Hij schoot een voorzet van v. d. Lugt in zijn eigen doel. Struik was tenslotte ook de ma ker van het vierde doelpunt. Het tweede elftal van Amsvorde was geen partij voor SEC 2, dat een klasse beter speelde en in de competitie trou wens ook in een hogere klasse uikomt, al staat Amsvorde op de rand van pro motie. De Soesternaren wonnen dit vriendschappelijke duel met niet min der dan 7-1. De doelpunten werden ge scoord door Brouwer, Van Zanten, De Rooy en Pure veen. Deze week zullen opnieuw enkele oe fenwedstrijden worden gespeeld. Ko mende woensdagavond, om half zeven, zal op het half verharde veld aan de Bosstraat een vriendschappeliike ont moeting plaatsvinden tussen SEC 3 en Baarn 3. Donderdagavond speeld SEC 2 .om ze ven uur. tegen het Utrechtse UVV 2, terwijl het eerste elftal zijn conditie op peil zal houden tegen UVV 1. Deze wedstrijd begin* om acht uur. Vrijdagavond organiseert de evenemen tencommissie van SEC weer een kla- verjasavond als eerste van èen feeks, waarin weer aantrekkelijke prijzen zijn te winnen. De wedstrijden beginnen als gewoonlijk om acht uur. Het veteranenelftal van SEC heeft alj enige niet-Hilversumse vereniging za terdagavond deelgenomen aan een zaal voetbaltoernooi, dat door Donar in dn Expohal werd georganiseerd. Dc Soes- tenaren kwamen meteen met de eerste prijs naar huis. Twee overwinningen en een gelijk spel brachten SEC in de poule op een ge deelde eerste plaats met De Zebra's, dat in plaats van zijn veteranenelftal het eerste team had gestuurd. Niettemin brachten de veteranen van SEC het tegen dit elftal tot een fraai 2-2 gelijk spel, nadat eerder de wedstrijden te gen Het Gooi en DOSV respectievelijk met 4-0 en 2-1 waren gewonnen. Straf schoppen moesten beslissen wie van de beide op de eerste plaats geëindigde clubs naar de finale zou mogen over gaan. Trainer Van 't Klooster benutte 'voor SEC de drie strafschoppen, terwijl doelman Van Essen er één wist te stoppen. Dat bracht SEC in de finale tegenover het Hilversumse Victoria. De wedstrijd leek een eenzijdig karakter te gaan krijgen, want de Soestenarcn namen al gauw een 3-0 voorsprong. Daarmede bleken zij echter tot op de bodem van hun kunnen gereikt te heb ben, want Victoria kwam terug tot 3-2. Verder liet SEC de Hilversummers echter niet komen, zodat men met de eerste prijs naar huis kon terugkeren. De heren W. Oude Reimer links en P. Majoor, Soester animators en stimulators an het „trimmen".

Soester Courant | 1970 | | pagina 15