ws&M 4 Sff^siXx gmgjiBw DUBBELE TRIOMF VOOR ARD SCHENK „ENGEL" SPORTHAL BEUKENDAL QARAQE STAM 'T ZAL JE MAN MAAK WEZEN! Fa. SPIJKER direct ingaande rente Grote klasse Uw succes is onze reclame AUTORIJSCHOOL r iScUoemaker WEDSTRIJD-PROGRAMMA Programma De Meteoren voor i:i:\ i5i;\ \i i;i - \II I W OF OFRRUIKT Soester huisvrouwen gaan trimmen Anton Huiskes komt tweede bijeenkomst leiden Successen voor rijders van Peters' Baan Olympia gymnastiek (Hiaat u trouwen lillüMin?"8!? over aüs verzekeringen J. L. M. van Hal-Zonderor) Komt TURNEN bij CRESCENDO Wiso-winkeliers ondervinden grote belangstelling van inbrekersgilde Rustig weekeinde voor basketballers van Red Stars Tsjechen komen niet met de paasdagen Uw Recorder staat klaar bij „De Houden Snaar" Vooi' de balie Commissie van zeven haalt S.E.C. honkballers uit moeilijkheden Wij vergoeden op depositorekening: Gestolen auto gevonden Vleesverkoop VRIJDAG 20 FEBRUARI1970 Weinigen gullen bij liet begin van dit schaatsseizoen hebben durven voorspellen, dat de in goede vorm en conditie stekende Ard Schenk een dubbele triomt zou behalen in de beide jaarlijkse titeltoernooicn. De Europese titel behaalde hij in lnnsbrück met een voorsprong van niet meer dan 0.09 punten op de Noor Dag Fornaess, die toen een ongelukkige 5 km reed. Bij de wereldtitelstrijd voor het Noorse publick in Oslo kon echter niemand iets af doen aan de schitterende pres tatie van Ard. Deze kreeg nog meer glans door de bijzondere prestaties van Jan Bols cn de in de topklasse teruggekomen Kees Verkerk. In de Noorse hoofdstad gingen tien van de vijftien beschikbare medailles (voor elk van de vier afstanden en het eind klassement) naar de Nederlandse equipe, vier naar de Noorse veteraan Magne Thomassen en één zilveren naar de Duitse sprinter Erhard Keiler. Voor een fraai resultaat zorgde in Oslo ook onze Eddy Verheyen met een ne gende plaats. Wat teleurstellend was voor velen het rijden van Jappie van Dijk. De Fries plaatste zich op het nip pertje bij de laatste zestien voor de 10 km en in het eindklassement werd hij zestiende. In lnnsbrück kwam Jappie nog op een prima twaalfde plaats. Het internationale schaatsfestijn is nu, op de sprintkampioenschappen in West- Allis in Amerika na, feitelijk afgelopen. Het is een voor de Nederlandse kern ploeg zeer succesvol jaar geworden en daarmee ook coach Leen Pfrommer.. Evenwel mag niet vergeten worden, dat de Nederlandse ploeg uit drie rijders van zeer grote klasse bestaat: Ard Schenk, Kees Verkerk er. Jan Bols. Ard meest all-round Van onze drie top rijders is Ard op dit moment de beste all-round rijder. Op de sprint komen zowel Kees Verkerk als Jan Bols Iets tekort, hetgeen ze gelukkig op de andere afstanden kun- M. LOS Van Lcnneplaan 47 - Tel. 6621 Wü lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT DAF Gedlpl. V.A.M.O.R. - M.L F.N.O.P. PHILIPS SPECIAALZAAK 'Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 compenseren. Of Bols echter ooit kam pioen kan worden is zeer de vraag. Hij is een voortreffelijk stayer en zijn sprint is stukken scherper geworden vooral dit seizoen, maar een verlies van 1 a lVs seconde op de 500 meter is vaak teveel. Jan Bols zal onder leiding van de uit stekende coach van onze schaatsploeg Leen Pfrommer zeker proberen zijn sprint te verbeteren. Wil hij ooit een goede kans op een Europees- of we reldkampioenschap maken, dan is dat hard nodig. Te zwakke sprint Datzelfde geldt in nog sterker mate voor Eddy Verheyen en Jappie van Dijk, alsmede Peter Nottet. Gewoonlijk komt dit drietal, enkele uitschieters van Nottet daargelaten, niet beneden de 42 seconden op de 500 meter. Ook is geen van dit drietal sterk genoeg op de 1500 meter, maar ze kunnen allen prima een 5 en 10 km rijden Dat geldt bovendien nog voor de jongelui, die in de jeugdploeg en B-ploeg van de K.N.S.B. dit seizoen veel wedstrijden van wat minder belang hebben gere den. Op Eddy Verheyen na zijn alle leden van Nederlandse A-ploeg 25 jaar of ouder. We mogen blij zijn, dat er steeds weer nieuw talent naar voren komt en dat de belangstelling voor de sprint sterk is toegenomen. Zo zelfs, dat de K.N.S.B. volkomen terecht enkele sprin ters kan afvaardigen naar de wereld kampioenschappen sprint (500 en 1000 meter) in de Amerikaanse plaats West- Allis. Zowel Jan Bazen als Ard Schenk zullen daar best mee kunnen komen tussen de beste sprinters ter wereld. Beiden reden al onder de 40 seconden. Bazen zelf 39.6 sec.! Talenten in de schaduw Die brede laag zeer talentrijke jonge schaatsers, die nu nog leven in de schaduw van Ard. Kees en Jan, zul len het in de naaste toekomst waar moeten maken. Na twee seizoenen waar in de Noren de titeltornooien beheersten hebben Ard, Kees en Jan de hegemonie voor Nederland overgenomen. Maar lang kan het niet meer duren eer deze drie i met de hardrijderij stoppen. Ard en Kees staan al vijf jaar aan de wereldtop- Het kan zijn, dat het Noorse idool Dag Fomaess van het op het nippertje mis sen van de Europese titel dit jaar een morele kater heeft overgehouden, waar door hij niet kon schitteren voor eigen publiek in Oslo. Sterk in breedte Als de jonge Noor niet na deze te leurstellingen naar zijn andere sportlief de, voetbal overstapt, zal hij volgend jaar weer sterk meetellen. Bovendien blijken de Noren wel een hele sterke top in de breedte te hebben: zowel bij de Europese- als wereldkampioenschap pen kwamen hun vijf rijders alle bij de eerste tien in het eindklassement. En aan zo'n topkracht in de breedte zijn wij nog niet toe. Gelukkig is de K.N.S.B. heel attent en wordt van alles gedaan, mede door de financiële hulp van de Nederlandse Sport Federatie, aan een intensieve training van de vele jonge, talentrijke hardrijders. Het is begrijpelijk, dat ve len na de fantastische terugkeer van Ard en Kees op het ereplatform en de overwinningen van Jan Bols op de 5 en 10 km in Oslo weer in een succes- roes verkeren. Zweden in mineur Nederland en Noorwegen zijn momenteel weer veruit de sterkste schaatslanden. Na de successen van vorig jaar zijn de Zweden dit seizoen behoorlijk tegenge vallen. Claessen werd in lnnsbrück nog derde, maar in Oslo kwam hij niet ver der dan de zesde plaats. Sandler en Höglin kwamen in het stuk nauwelijks voor, terwijl de jonge Zweden Johans- son en Lavens geen enkele opzienba rende prestatie leverden. De Russen, Finnen en Westduitsers komen nog minder in het schaatsstuk voor. Oook volgend seizoen. ZATERDAG 21 FEBRUARI 1970. The Red Stars Basketballcompetitiewedstrijden 19.00 uur SpakenburgMidland (Rayon Dames); 21.20 uur Red Stars IIEagles II (heren). ZONDAG 22 FEBRUARI 1970. Handbal N.H.V. 15.05 uur Limvio I—S.D.O. I (Dames); 15.50 uur Limvio IIImpala (heren). DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970. Volleybal NeVoBo. 19.15 uur Foxboro IFoxboro II (dames); 19.15 uur Foxboro II—V.V.H. I (heren); 20.00 uur SVV—VVA (dames) overgangsklasse; 20.00 uur SVV 4Foxboro (heren); 21.30 uur Olympia I—VIOS IV (heren); 21.30 uur SVV I—Olympia II (heren). Zaterdag 28 februari: Meteoren 1 Huizen 1, aanvang 20.30 uur. in sporthal De Dreef. Opstelling: dames C. v. Herwaarden, M. Schaafsma, R. Groen, A. Venema, res.: M. Hollander; heren L. de Haan, W. Wamsteker. J. de Haard, W. Kraay, res.: H. Friebel. 8 maart begint voor De Meteoren de veldcompetitie met de volgende wed strijden: Meteoren 1 Olympia 2, aan vang 14.00 uur. Soesterkwartier Me teoren 2, aanvang 12.00 uur. NIE U WE R HO EK PL EIN 1 - SOESTDIJK Telefoon 02155 Verkoop 2850 - Magazijn ,6691 UW RENAULT DEALER In onze showrooms kunt u rustig" de diverse modellen bezichtigen en deskundig worden voorgelicht. V- - 'bent van harte welkom Het „trimmen", dat door de aktieve Soester atletiekvereniging, wordt geak- tiveerd en geleid, is enorm aangeslagen, en na de record-opkomst tijdens de training die geleid werd door de sPe~ cialist Anton Huiskes, is het aantal deelnemers, ondanks het minder gun stige weer, iedere week blijven stijgen Door het enthousiasme van de deelne mers en deelneemsters, breidt de groep zich nog steeds uit. De groep die voornamelijk bestond uit niet aktief sportbeoefenenden, komt nu steeds meer in de belangstelling van de nog aktief zijnde sportmensen, waar onder vele voetballers, hockeyers, ten nissers enz., die het trimmen gebruiken om de conditie op peil tc houden tij dens de weken dat hun wedstrijden door de weersomstandigheden worden afgelast. Naast de enorme aanwas, bleven er ook enkele mensen na de eerste keer weg, die geplaagd door spierpijn zien niet voor een tweede keer wilden for ceren. Juist voor die mensen is het jammer dat zij niet even hebben door gezet, want na de derde of vierde keer trimmen zal er van spierpijn geen spra ke meer zijn, en juist dan wordt het trimmen, wat het bedoelt te zijn, „een sportieve rekreatie", die het lichaam de Terwijl in Oslo 's werelds schaatmata- doren zich klaar maakten voor de twee laatste nummers van het wereldkam pioenschap 1970, namen leden van Pe ters' Baan, onder leiding van trainer Dick Vervloet, deel aan wedstrijden die dankzij een plotseling invallende vorst te Bilthoven werden georganiseerd. De pas een jaar bestaande Biltse IJs vereniging „De Biltse Meren", organi seerde wedstrijden senioren, junioren en jeugd, en met een kleine groep nam de heer Vervloet de uitnodiging aan. In de groep ontbrak Peter van de Kant, die met het handbal-juniorenteam van BDC, eveneens in Bilthoven, het afde lingskampioenschap behaalde, en zijn handballende teamgenoten in deze be langrijke wedstrijd niet voor het schaat sen in de steek wilde laten. Terwijl een lichte oostenwind over de baan streek, en het ijs in een behoor lijke conditie was werd een aanvang met de wedstrijden gemaakt. Tony Lankreyer was ditmaal de beste Soester rijder, en met zijn tijd van 49.7 sec. op de 500 m., was hij maar net 2 sec. langzamer dan de snelste senior. Voor de 1500 m. bleven de chronometers stil staan op 2.41 sec. De 14-jarige "Wim van de Kant noteerde op de 500 m een tijd van rond 51 sec. en verraste vriend en vijand met een tijd van 2 min. 40 sec. op de 1500 m., waarmede hij zelfs Tony Lankreyer overtrof. Jan Admiraal, als enige adspirant bij de senioren inge deeld, legde de 500 m af in 56 min. 8 sec., terwijl hij op de 1500 m. een tijd noteerde van 3 min. 7 sec. De andere adspirant-rijders Gert van den Heuvel en Hans Kaats noteerden op de 500 m respectievelijk 57.8 min. en 61 sec. De enige Soester dame, Thea Driessen legde de 500 m af in 61.8 1gffiMUW zuurstof geeft die het nodig heeft om in goede conditie te komen. Door het grote aantal verzoeken van huisvrouwen om op een morgen een trimming te organiseren, zag het be stuur van de atletiekvereniging zich ge noodzaakt, ook daar een oplossing voor te vinden. Na een ingesteld onderzoek bleken de dames de donderdagmorgen als ideale gelegenheid te beschouwen. De eerste bijeenkomst voor de dames zal dan ook gehouden worden op don derdag 26 februari, op het complex van de s.v. B.D.C. aan de Bosstraat om precies 9.30 uur. Dat het hier niet alleen gaat om de da mes met schoolgaande kinderen of zon der kinderen, blijkt wel uit het feit dat in een van de vertrekken van de kantine een complete crèche is inge richt met boxen en speelgoed voor de allerkleinsten. Om zoveel mogelijk te kunnen profiteren van het uur trim men dat de heer Huiskes op 5 maart, speciaal voor de dames komt geven, ad viseerde hij a.s. donderdag reeds kennis te komen maken met het trimmen .U weet dan hoe het een en ander gaat gebeuren en wat eigenlijk de bedoeling is, zodat op 5 maart, het volle uur, onder leiding van de heer Huiskes, kan worden gewerkt. Gelijk aan de andere groepen geldt ook voor deze speciale damesgroep geen leeftijdsgrens, maar mocht u denken dat u te oud bent kom dan a.s. donder dag een kijken op de Bosstraat. Door deze nieuwe mogelijkheid is het voor iedereen mogelijk om minstens eenmaal per week een uurtje te trim men. Mochten er personen zijn die meer dan een uur per week willen trimmen, dan mogen zij ook aan dc andere groe pen deelnemen, zonder dat zij daar voor extra moeten betalen. Om verwarring te voorkomen geven wij hierbij de verschillende dagen en tijden waarop u nu in Soest kunt trim men: Donderdag om 9.30 uur. Zaterdags om 9 uur en zondags om 9.15 uur en voor de meer gevorderden om 9.30 uur. Ook dinsdagavond om 19 uur bestaat gelegenheid tot trimmen. Voor de kinderen bestaat er die zelfde avond om 18.30 gelegenheid om onder deskundige leiding te oefenen, terwijl voor hen ook de zondagmorgen bestemd Sinds korte tijd zijn de bestuurspro- blemen van de afdeling Gymnastiek van C.V.L.O. „Olympia" opgelost. Het bestuur bestaat thans uit de heren C. J. Schepen, Gentialaan 11, tel 4513 (voorzitter); C. van der Does, Weeg breestraat 24, tel. 2669 (secretaris) en H. Starink, Nieuweweg 11, tel. 6172 (penningmeester). De contactvrouwe voor de contributie is mevrouw De Bree, Waldeck Pyr- montlaan 11, terwijl als instructrices zullen optreden mevr. Joziasse in de Margrietschool en mej. D. Samson in de L.T.S. Eemland. De heer Kuyper zal als technisch adviseur blijven op treden. Besloten is om in midden april of be gin mei een openbare les te geven voor de jongste leden en de onderlinge wedstrijden voor de overige gym. le den te organiseren. Verzoeken zijn bij het bestuur binnen gekomen om te starten met afdelingen voor 13-14-jarigen en senioren. Aan de organisatie van deze afdelingen kleven nog enige problemen zoals de hiervoor benodigde zaalruimte en de leiders. Liefhebbers voor deze groepen dienen zich reeds te melden bij de heer Van der Does. Bij voldoende animo zal dan alles in het werk worden gesteld om het gestelde doel te bereiken. Bilderdijklaan 1. Soest, telefoon 3029 Ook huisvrouwen- en huisvadersgym. Tel. tnl. 02155-4717 of 2244. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De golf van inbraken die Soest de laat ste weken overspoelt lijkt zich in het bijzonder te concentreren op de meer dan 85 Wiso winkeliers. Niet dat hun artikelen meer in trek zouden zijn dan dezelfde van hun collega's, die diefstal len blijven meestal beperkt tot kleine artikelen. Het duidelijke doel van de in braken geldt de aanwezige hoeveelheid Wiso zegels met opplakformulieren. En de verklaring ligt voor de hand, want alleen Wiso zegels geven iedereen een unieke spaarwinst, tijdens akties regel matig tot 100 °/o: (Adv.) Doordat er komend weekeinde op za terdagavond in Soest wordt gebasket bald, zal hét bijzonder rustig zijn voor de Soester basketbalvereniging TTie Red Stars. In het weekeinde zijn alle wedstrijden die in de Utrechtse sporthal Catharijne zouden worden gespeeld, uitgesteld, aan gezien daar een tennis-interland wordt gehouden. Hierdoor vallen voor Red Stars vier wedstrijden uit. In „Beuken- dal" aanstaande zaterdagavond slechts twee teams van Red Stars in actie, n.1. het tweede en derde herenteam. De wedstrijden van beide teams beginnen om 21.20 uur. Red Stars 2 zal het moe ten opnemen tegen het tweede team van het Utrechtse Eagles. wat geen eenvoudige opgave zal zijn voor de Soester heren. De eerste wedstrijd le verde ook ternauwernood winst op, al moeten we nu stellen dat Red Stars in Soest speelt, hetgeen toch wel een klein voordeel is, al is het alleen al dat de tegenstander dikwijls moeilijker tot scoren komt. Het tweede team mag geen fout maken willen zij alsnog samen met het Utrecht se U.V.V. en U.S.S. aan de kop blijven. Heren 3 moet het opnemen tegen D.D. '69 2, wat voor de Soester heren niet eenvoudig zal zijn. Dit derde herenteam zal wat goed moeten maken i.v.m. het niet opkomen in de laatste competitie wedstrijd. Daar het voor de Tsjechen zeer moeilijk is het land uit te komen, zal basketbal vereniging The Red Stars komende paasdagen verstoken blijven van een bezoek van een Tsjechisch gezelschap uit Touzim. De Tsjechen blijken teveel moèilijkhe- den te moeten overwinnen om een uit reisvisum te krijgen. De grens blijkt één kwarties per dag voor hen open te staan, waarbij dan nog een zeer inten sieve controle plaats vindt. Hierdoor zullen er ook geen Tsjechische teams deelnemen aan het grote „jubi- leum-paassporttoernooi", dat Red Stars organiseert. De verenig'nS kan zich echter verheugen in een zeer sterke deelname, waarover wij u no§ nader informeren. Nog voor het ware carnavalsfeest los barste, beleefden de luimige lieden in „De lokkende leguaan" al een explosie van uitbundige vermommingspret. Dat begon met de binnenkomst van de postbeambte, die de pas gepermanente pruik van zijn vrouw had opgehaald en onderweg naar huis een opknapper tje ging nemen. De kastelein keek in de zak en liet de trouwe schare aan de stamtafel de keurige krullen zien. De patatman pastte de pruik op zijn wat kalende .knikker cn dat bracht grinnekendegrappenmakers uit het gis tende gezelschap op het idee haarstuk jes, valse vlechten en complete pruiken uit de echtelijke slaapkamers te halen en daarna een bonte avond te organise ren onder het misleidende motto „met haar voor hem". Het zou nog een saaie vertoning zijn geworden, als niet de scherpzinnige schildersvrouw had aangevoeld dat er iets broeide en heel toevallig een tele foontje kreeg aan te nemen van een onbekende. Die zal wel gezegd hebben dat hij 't haar niet kon leveren, maar de argwanende echtgenote verstond, dat hij haar nie* kon leveren. En toen haar bij een arglistig onderzoekje bij bij buurtgenoten bleek dat dat daar ook enige verdachte aktiviteit van het manvolk was gesignaleerd en ergens het motto „met haar voor hem" ont dekt werd, besloten de misdeelde da mes gewapenderhand tegen de ver meende ontrouw van hun echtgenoten te moeten optreden. Zo kwam het dan tot een onverhoedse inval van dreigende en dringende dries te dames, juist op het moment dat een anders zo bezadigde clubsecretaris ge huld in een gebloemde jasschort met blonde vlechten over enkele appelrood geschilderde wangen op de tapkast stond te zingen „Het zal je kind maar we zen". Parapluus werden eenzijdig in de strijd geworpen omdat de onverschrok ken furies een deel van het bont uit gedoste gezelschap voor vrouwelijke plaatsvervangers aanzag. Toen de eerste pruiken afgleden of werden afgerukt, kwamen alras de indringsters tot de ontdekking dat er geen concurrentie viel te duchten. Toen werd de kreet gehoord: ,,'t Zal je man maar wezen!" En daar moest toen op gedronken wor den Nu eindigde de gecostumeerde avond uit die korte pruikentijd toch nog voor de politierechter. Enkele vrouwen vroe gen namelijk op staande voet al hun eigendommen terug. Maar de weder helften hadden toen al zo gerommeld en geruild, en sommigen waren zo on willig om hun kunstig gekrulde versier selen af te staan, dat er toch nog weer hand- en haargemeen ontstond. Daarbij werden nog twee pruiken geruïneerd, een glimmende schedel beschadigd en een nu nog bepleisterde bovenlip ge spleten Na de onlangs gehouden algemene le denvergadering zag de toekomst voor de afdeling honkbal van SEC er met een begrotingstekort van 1750.—, er beslist niet rooskleurig uit. Vastgesteld werd dat er een andere koers gevaren zou moeten worden om „Honkbal" voor Soest te behouden. Sedert die bewuste vergadering is er wel het een en ander gebeurd, waar voor de commissie, die op initiatief van de heer De Wolf werd ingesteld, en uit zeven personen bestaat, geheel verant woordelijk is. De persoon die in die commissie sterk op de voorgrond treedt is de heer Van Bentum. In de afgelopen dagen heeft deze commissie „SEC-honkbal" onder de loep genomen, en is men eenslui dend tot de uitspraak gekomen dat de honkbalvereniging beslist niet ten dode is opgeschreven, zoals sommige geruch ten wilden suggereren. Op de eerste plaats werden in de be groting enige wijzigingen aangebracht, zodat het geraamde tekort belangrijk lager werd. Vastgesteld werd dat voor lopig van het aantrekken van een be taalde coach moet worden afgezien, ter wijl ook de niet geringe oost .^mate rieel" werd bekeken, waarbij er bij de leden oo aangedrongen zal worden zo zorgvuldig mogelijk met het kostbare sDel-materiaal om te saan. Een andere belangrijke nost on de begroting vor men Je ..reiskosten". Hoewel men m de commissie noe niet tot een onlossing is gekomen, zijn er bepaalde gezichts- nunten die de mogelijkheid m zich dra gen. dat alsnog tot een bevredigende inlossing wordt gekomen. De veel besnroken en bekritiseerde con tributie-verhoging. ook een belangrijk ount van de commissie van zeven gaat "norlonig niet door. een besluit dat door de leden zeker met seiuich zal worden begroet. De commissie was unaniem van mening, dat er alles aan gedaan moet worden om het honkbal on een zo breed mogelijke basis on te zetten, waarbn bet accent duideliik on de jeugd moet worden eelegd zonder dat daarbn net eercte team uit het oog mag worden verloren. «- Belangrijk voor het honkbal m Soest zal de vergadering van vanavond zijn. als de commissie met de nlannen on tafel zal komen, ter kennisneming van de leden. Het ligt in ieder geval in de lijn der verwachting dat binnen niet al te lange tijd de leden van SEC-honkbal weer volon in training zullen ziin. om in net nieuwe seizoen weer zo sterk mogeluk voor de dag te komen. On de vergade ring zullen uiteraard niet alleen trai ning en coaching ter snrake komen, maar alle zaken die de commissie heeft door genomen zullen de revue passeren. Van de reacties van de leden zal het af hangen. of bet optimisme van de com missie gerechtvaardigd is. Uiteindelijk moet honkbal gespeeld wor den door spelers en niet door een com missie, en van de spelers zal het af hangen of „honkbal" in Soest zich in de lange rij van sporten op de in voor gaande jaren sportief bevochten plaat» zal weten te handhaven. Alleen bij spor tief en attractief spel zullen de toe schouwers de weg naar de Bosstraat weer weten te vind. 'Hij eentOaa/e oerCooinq behoren iaeclc ringen «"fEÉÏ VEeiOVrNüSBi»<j£K Graveren klaar terwyl u wacht HORLOGER - JUWELIER - OPTICIEW Soesterbergsestraat 26 - Telefoon 298E PROCENT 2 jaar vast PROCENT 1 jaar vast „Als u meteen uw echtgenoten had meegenomen, was het feest harmonieu zer verlopen" meende de politierechter. „Met echtgenoten? Dan wordt er niet echt genoten", zei de schilder. „En dan hadden ze zélf d"r pruikies opgezet..." wist de kastelein van „De lokkende leguaan", „dan was er geen aardigheid aan geweest." „Een carnavalsfesie is volgens mijn be scheiden mening niet strafbaar" be toogde de voetbalclubbestuurder, „maar meneer de rechter zal dat wel beter weten." „U weet zelf ook wel beter. U staat hield terecht wegens het toebrengen van ernstig lichamelijk letsel. Waarom was u zo hardhandig?" „Hardhandig? Omdat 't geen voetbal training was en ik allenig m'n handen maar mocht gebruiken!" „Zozo, het zal je mar. maar wezen..." zei de rechter tegen de vrouw van de ze voebalspecialist. En de officier haak te daar prompt op in, door het hele eigenteelt carnavalletje tot een „misse lijke en onwaardige vertoning" te be stempelen. „van louter balorigheid cn door geregeld drankgebruik tot lie derlijke uitspattingen te komen." Hij eiste vijfentwintig gulden boete de man. De postbeambte voerde namens de club het laatste woord en vroeg clementie omdat de dames toch zelf gezellig mee aangeschoven waren. En óók „een tik keltje typsy" waren toen het handge meen om de haartooien ontstond. De politierechter knikte bedachtzaam en maakte er een tientje de man van. Juichend verlieten de stamgasten dc rechtzaal, gearmd met hun fraai be pruikte echtgenoten. En ze trokken re gelrecht naar „De lokkende leguaan." Op de Paralleweg is dinsdag een auto aangetroffen, die daar al enkele weken bleek te staan en eind verleder, jaar is gestolen in Den Dolder. Het kenteken. FU-86-14 bleek op naam te staan van een inwoner van Utrecht, die al enige tijd niet meer de eigenaar van d< wagen is. De huidige eigenaar is nog niet ge vonden. De auto is naar het bureau ge bracht. Zaterdagmorgen, te 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van viees plaats aan de houders van gele kSarten, ge nummerd van 1 tot cn met 125. i

Soester Courant | 1970 | | pagina 9