SIMCA... van KEULEN NV m munHRRDrs GEYTEHRFEK „ENGFL" 53] MAZDA - TO iir Pianist-organist Lammert de Wilde brengt Becker-show in zaal „Credo" Of trimmen ook voor u geschikt is IVOLVOJ Hygiotheken AutofBnaiBcierasig Persoonlekke leningen EET MINDER ROOK MINDER EN ZIT MINDER Ondanks ernstig auto-ongeval gaat „trimmen" met Anton Huiskes door Z0 BLIJFT U FIT OP ELKE LEEFTIJD Garage ,DE SOESTER' MARCHAL - HAARMODE Soester gemeenteraad voelt niets voor openbare commissievergaderingen Uw Recorder slaat klaar bij „De Gouden Snaar" Koopt u een bromfiets J. L. M. van Hal-Zonderop Krabbels van Knelis iS'olxocmali&r VRIJDAG 23 JANUARI 1970 Op zijn „tournee" door Nederland komt de bekende pianist-organist Lammert de Wilde (bekend van radio en grammo foonsplaat) met zijn unieke piano- en orgelshow a.s. maandag, dinsdag en woensdag in zaal „Credo" aan de Julia- nalaan (naast de Julianakerk). Deze begaafde Kampenaar, die op 7- jarige leeftijd van zijn vader de eerste orgellessen kreeg op het harmonium, de Stedelijke Muziekschool bezocht en praktijk studeerde bij Henk Heurink, Henk Pijlman en Gradus Wend', (oud leerling van FMke Asma) bespeelde op 14-jarige leeftijd het orgel van de Wes- terkerk te Kampen, gaf later vele kerk- concerten op het orgel van de Burg- walkerk te Kampen en begeleidde di verse koren. Gedurende zijn Indonesië- periode van '47 tot '51 gaf hij 'n aantal populair-klassieke pianoconcerten voor Radio Palembang. Verschillende gram mofoonplaten met Kerstliederen en an dere liederen werden van hem opge nomen. De heer De Wilde is een veelzijdig man die naast kunstenaar ook zakenman is en de functie van chef afd. verkoop muziekinstrumenten, piano's en elec- tronische orgels bij de Firma Becker N.V. te Zeist volledig waarmaakt. Deze kwaliteiten maken hem tot een bekwaam en waardevol man voor zijn firma die volkomen berekend is voor het leiding geven aan een zo unieke show als die van a.s. maandag, dinsdag en woensdag in „Credo". Hi.i is ook degene, die in een gezellig praatje bewijst volkomen op de tech niek van de diverse instrumenten te zijn ingespeeld. Met enthousiasme ver telt hij over de diverse bijzondere eigen schappen van zijn instumenten en de- monstreei't deze aan de hand van zijn HOOFDPIJN POEDERS Als u niet meer actief aan de sport deelneemt of nooit aan sport hebt ge daan, als u minimaal 18 jaar bent en niet ouder dan rond de 50 jaar, en u zich vooral niets aantrekt van „wat anderen er wel van denken", dan is trimmen ook voor u opgezet. Als u dan ook nog gezellig wil sporten, geen lid bent van een vereniging en geen bezwaar heeft tegen een medische keuring, dan moet u beslist zondagmor gen in de Soester duinen komen kijken of daadwerkelijk mee doen. spel (in alle genres) op alle instrumen ten, die in een groot aantal in „Credo" opgesteld zullen staan. De uitzonderlijke collectie die naar Soest komt zal bestaan uit de klassemerken Hammond, Ri-Ha, Viscount, Solina, Philicorda, Yamaha, Schimmel, Andreas, Geyer, Grunewald enz. enz. en in prijs variëren zij van 1095,tot 17.450, Gedurende de show zal de heer De Wilde u kunnen vertellen dat zijn fir ma beschikt over tal van musici voor orgel- en pianostudies in alle genres en methoden voor jong en oud. Nieuwe orgclcursus Snellere successen De heer De Wilde ervaart dagelijks dat het elektronisch orgel in onze heden daagse muziekbeoefening een steeds grotere verbreiding vindt. Hij vindt dat logisch omdat dit instrument door zijn gevarieerde klankkleur en de talrijke registratie-mogelijkheden het musiceren voor menigeen tot een waar genoegen maakt. Sprekend over de moderne lesmethoden voor jong en oud vind hij het jammer dat er nog zovelen zijn, die alleen maar met een gepaste huiver denken aan het eindeloos spelen van „toonladdertjes" en klassieke etudes. De kreten „Dat leer ik toch nooit" en „Dat duurt me veel te lang" moet Lij nog dagelijks aanhoren. „Vele malen per dag vertel ik mijn toehoorders dat zij, door de prettige en moderne metho den van orgelstudie beslist zonder angst tot de aankoop van een orgel kunnen overgaan." „Nova Organ System Op- de show in Credo zal Lammert de Wilde voor zijn firma Becker de nieuwe orgelcursus „Nova Organ System tonen. „Het orgel wordt dan een rijk bezit voor het gezin, wanneer men in elk genre geliefde melodieën ten gehore kan brengen enbij aankoop van een or gel stellen wij deze gehele cursus gratis ter beschikking „aldus de heer De Wil de. „Ook de bezitter van een electro- nisch orgel mist waarschijnlijk nog net die leerstof in dé vorm van een metho de, die aangepast is aan de moderne op vattingen van het bespelen van een elektronisch orgel en waardoor men Amaiialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 meer kan genieten van het eigen orgel spel." Ook hen verwacht de heer De Wilde op zijn show en wil met hen graag een boompje opzetten. De indruk die wij krijgen van deze veelzijdige zakenman is er een die de verwachting wekt dat hij niet alleen graag een in strument verkoopt, maar niet tevreden is voordat hij zijn cliënt volledig heeft voorgelicht in die zaken die voor ieder een anders kunnen liggen. Dat zi.l hij in Soest echter moeten waarmaken om een zakelijk (orgel)been aan de grond te krijgen. Belangstellenden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Niet zoals eerder gemeld te half tien, maar te kwart over negen zal Anton Huiskes zondag a.s. beginnen met een „trim"-training, die het karakter van een demonstratie zaldragen. De heer Huiskes is het begin van deze week betrokken bij een ongeval, dat hem een fikse wond aan en in zijn mond opleverde, waardoor de gedachte rechtvaardigd, dat de heer Huiskes wel enige weken rust zou moeten houden, zodat van lezing en „trimmen" niet veel zou komen. De voorzitter van de gemeentelijke „trim"-commisie deelde ons echter mee, dat de heer Huiskes heeft bericht in ieder geval de bijeen komst van a.s. zondagmorgen te komen leiden. In overleg werd besloten het trimmen niet alleen door de afd. atletiek van BDC te laten geschieden, maar verschil lende andere verenigingen in te scha kelen, waardoor de mogelijkheid wordt geschapen het trimmen in Soest op ver schillende dagen, tijdstippen en plaat sen te doen geschieden, zodat ieder in staat zal zijn het zo broodnodige uurtje lichaamsbeweging per week op gemak kelijke wijze te doen. Dat de gemeentelijke bemoeienis van groot belang is, blijkt uit het feit, dat zonder extra kosten sportlokalen en sportvelden ter beschikking worden ge steld. AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT - TEL.: 03490-14243 Kcnneth II. Coopcr, arts De beste vorm van fitheid is het bezit van uithoudingsvermogen, in staat zijn langdurig werk te verrichten zonder vermoeid te raken. Dit is een kwestie van algehele gezond heid, de gezondheid van het hart, de longen, het hele bloedvatenstelsel en de overige organen, zowel als van de spieren. De sleutel van de hele affaire is zuurstof. Om het zo eenvoudig mogelijk te zeg gen, elke activiteit ademhaling, spijs vertering, zelfs de hartslag vergt energie, door voedsel te verbranden, hetgeen door Het lichaam verschaft zich deze enegie middel van zuurstof geschiedt. Eij elke maaltijd kan het Mchaam voed sel opslaan, daarvan verbruiken wat het nodig heeft en de rest tot later bewaren. Maar het lichaam kan geen zuurstof opslaan. Elke minuut van ons leven ademen we in en uit om voldoende zuurstof bonnen te krijgen, want werd toevoer hier van plotseling afgesneden, dan zouden de hersenen, het hart en al het andere ophouden te functioneren. Maar, zou u kunnen tegenwerpen, als wc meer zuurstof nodig hebben, dan kunnen wc toch doodgewoon meer in ademen; wat is er dan voor moeilijk heid. Die moeilijkheid is het binnen krijgen van voldoende zuurstof, die door het L'w SMfJJTCS is OB8XC mlaiiio 2 2 AUTORIJSCHOOL M. LOS Van Lcnncplaan 47 - Tel. 6621 Wij lessen in OPEL REKORI) - OPEL KADETT DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.I. F.N.O.P. bloed wordt vervoerd naar alle delen de ontelbare kleine verborgen uit hoeken van het prachtige mechanisme dat we het menselijk lichaam noemen waar de voedingstoffen zijn opgeslagen, op dat die twee kunnen samenwerken ten einde energie te produceren wan neer dit wordt vereist. De meesten van ons kunnen voldoende energie produceren voor het verrichten van onze gewone dagelijkse bezigheden. Worden die bezigheden echter inspan nender, dan kunnen sommige van ons het niet bijbenen. Oorzaak is dat in sommige lichamen de middelen tot af levering van de zuurstof beperkt zijn. Dit feit scheidt de mannen van de jongens en ook de mensen met een goe de conditie van die met een slechte. De beste vormen van lichamelijke oefening zijn derhalve die welke zuurstof ver gen en aldus uw lichaam dwingen die op te nemen en te bestemder plaats af te leveren. Zelfs wanneer u een tijdlang niet aan lichaamsbeweging hebt gedaan of ziek bent geweest, kunnen deze oefeningen een goede therapie voor u zijn, maar alleen met toestemming van de huisarts of na een medische sport keuring. Voor iemand die zijn fitheid of ge brek daaraan wil meten, heeft Kenneth Cooper een leuke manier gevonden. Men dient daarbij twaalf minuten hard te lopen, niet zo hard mogelijk, maar in een tempo, dat het lekkerste ligt, zonder al te grote inspanningen en af wisselend met een wandelpas wanneer men buiten adem dreigt te raken. Is de afstand (in 12 minuten) minder dan 1600 meter, dan kan men beter meteen met zijn plasje naar de dokter gaan; de conditie is dan zorgwekkend. Kenneth Cooper vindt dat hardlopen het beste is voor het herstellen en be houden van de conditie. Hardlopen beeft namelijk volgens hem een versterkende invloed op alle spier bundels van het lichaam. Basis van elk oefenprogram moeten de acrobische oefeningen zijn. Dat zijn oefeningen die zuurstof vergen cn u lang genoeg in actie houden om in uw lichaam die prachtige „trimmings- effect" veranderingen te produceren. Door Hans van Bovene (De Gelderlander) Sinds 1967 loopt dc leeftyd van de man terug? De levenskansen voor een 40-jarige man zijn nauwelijks gunstiger dan in 1900. In mindere mate geldt hetzelfde voor de vrouw. „Het is een middeleeuwse plaag in de moderne tijd" zegt directeur P. J. Kier- kels van de Nederlandse Hartstichting. „Bijna-vijftig procent van de sterfge vallen in Nederland zijn veroorzaakt door een hartaanval. Dit is de meest ernstige volksziekte waarvoor we ons thans geplaatst zien." De oorzaak weten we niet precies, maar voor de oorzaak van de t.b. destijds bekend was, was men al bezig met de bestrijding. Dat is nu ook het geval met de hart- en vaatziekten: een ge volg van verzetting van de hartspier en het dichtslibben van de hartslagaden. Men begint zich nu de laatste tijd de realiseren aan welke gevaren men blöot staat. Volstond men enkele jaren ge leden nog met de opmerking „je moet toch ergens aan doodgaan", vandaag beseft men wel degelijk dat de hart en vaatziekten de mens erg kwetsbaar maken. De Nederlandse Hartstichting heeft drie belangrijke doelstellingen voor ogen: wetenschappelijk onderzoek, herstel van mensen die een hartaanval over leven, de kans op een hartaanval ver kleinen. Over het wetenschappelijk onderzoek: „Wij stimuleren het bevolkingsonder zoek. Er zijn al onderzoekingen verricht, b.v. in Stolwijk (2000 mensen). Daar moest een jongenman van 22 jaar met spoed opgenomen worden. Daar bleek ook het gevaar van de zgn. blauwe baby's, kin deren die met een hartafwijking geboren worden. Dat ligt op het ogenblik in Nederland tusen de 7 en 8 procent, 2000 dus waarvan de helft sterft. Onderzoekingen in het buitenland wor den nauwgezt gevolgd. Heel interessant b.v. is het onderzoek van de Bell Tele- phone Company in de V.S. Daar bleek dat de jaren geleden opgegeven oor zaak van hartzuchten, de managerziekte, een fabeltje was. De meest kwetsbare groep is de middengroep: de mensen die van bovenaf opdrachten krijgen en maar moeten zorgen dat die opdrachten uitgevoerd worden. Die mensen zijn aan een veel grotere spanning onderhe vig. Die geestelijke spanning verdeelt zich overigens steeds meer. Duidelijk is, dat de totale leefgewoonten moeten veranderen. Wetenschappelijk kan men niet bewijzen, dat een juiste voeding en meer lichaamsbeweging de kans op een hartaanval aanzienlijk verminde ren, maar in de medische wereld voelt men het wel met de klomp aan. Tekenend is in dit opzicht trouwens het grootscheepse onderzoek, dat momen teel in West-Duitsland aan de gang is en waarbij 6000 mannen en vrouwen zich verbonden hebben tien jaar lang volgens voorgeschreven leefregels te leven: dagelijks een uur trimmen, zeven of acht uur nachtrust genieten, niet meer dan 60 gram vet per dag gebrui ken, dagelijks fruit eten, produkten als volkloren brood gebruiken, melk en andere melkprodukte, weinig worst en zoete spijzen, maar wel genoeg mager vlees. Als men het roken niet kan laten, dan dit te beperken tot 4 sigaretten per dag of 3 sigaren of 3 pijpen. Dat men in West-Duitsland zo'n groot scheeps onderzoek op touw heeft gezet vond mede zijn oorzaak in het feit, dat daar in 15 jaar tijds het aantal sterf gevallen ten gevolge van een hartinfarct met liefst 350 procent steeg. Op de bloedrode posten die wij in de wachtkamers van huisartsen plaatsen, adviseren wij daarom: eet minder, zit minder, rook minder. De kans op een hartaanval verkleinen vanaf ƒ6895,incl. B.T.W. Ofi. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 Soest is bijzonder belangrijk. De meningen lopen hieromtrent uiteen. Vast taan twee dingen: de voeding moet veranderen (minder calorierijk voedsel) en de mens moet meer beweging ne men. De auto, lifc, t.v. alles wat dient tot het gemak van de bewegende mens, maakt die bewegende mens machteloos. De fout ligt natuurlijk ook op scholen, waar de lichamelijke opvoeding onvol doende is. Wanneer wij horen dat er alleen voor de scholen 5000 gymnastiek lokalen tekort zijn. is dat beschamend. Er spelen natuurlijk nog meer factoren een rol. De lichamelijke opvoeding is een bijzaak. Na het 16e jaar doen velen vaak helemaal niets meer aan lichame lijke opvoeding, aan sport. Gevolg, dat de teenager ook fysiek achteruit gaat. Gevolg ook de voortdurende dalende conditie van dienstplichtigen. Tot men zich op een bepaalde leeftijd, meestal 35 jaar, plotseling gaat realiseren, dat het fout gaat. Meestal wijst het buikje daar ook op. Tienduizenden Nederlanders gaan op vakantie, trekken over de autowegen en snuiven de door benzinedampen ver peste lucht in. Ook dat heeft invloed, voor de een mischien minder dan voor de ander, even goed als het roken. Het is heel moeilijk dat allemaal te bepalen of vast te leggen. Mijn vader is over de honderd jaar geworden en hij was bij wijze van spreken zwart van binnen", aldus directeur Kierkels. Een whisky of sherry is beter, in te genstelling tot nicotine, dat verstikkend werkt op de bloedvaten. Niet voor niets zijn er in Amerika en Zweden levens verzekeringen die een korting geven op de premie voor niet rokers. Voeding, beweging en roken. Zijn be langrijke factoren. In wezen, staat de voeding bovenaan, maar ze vormt tevens het zwakste punt en de verleiding meer te eten dan goed is, is te groot. De beweging daarentegen werkt mee zich meer aan een betere voeding te houden en het roken enigszins te laten. Wie door de bossen draaft en twee passen diep adem haalt en vijf tot zes voelen door de nicotine en zal vanzelf wel gaan matigen. De beweging spreekt de massa momen teel meer aan. Het is ook niet zo ver wonderlijk dat de Hartstichting en de Nederlandse Sport Federatie elkaar in dit opzicht gevonden hebben. PRUIKEN - BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) BOETIEK SOESTDIJK TELEFOON 3990 De gemeenteraad van Soest voelt er om de gemeenteraad van bijstand en advies in het openbaar te laten verga deren. Met 16 tegen 5 stemmen heeft men gisteravond een voorstel van B. en W. om in die geest op een brief van D'66 waarin deze partij om openbare com missievergaderingen had gevraagd, aan genomen. Alleen de VVD en Binding Rechts waren tegen, c.q voor openba re commissievergaderingen. De heer M. de Groot (Binding Rechts) meende, dat het huidige systeem van besloten commissievergaderingen ver ouderd is. Hij had uit de brief van B. en W. aan D'66 ook begrepen, dat het college zelf bezwaren van het huidige systeem erkent. Met des te meer ver bazing vroeg de heer De Groot zich dan ook af, waarom B. en W. toch te gen openbare commissievergaderingen zijn. Hij meende, dat het college de raad op zo'n manier meer als een soort amateur-toneelschap beschouwt. Mevr. Polet (P.v.d.A.) meende, dat het verzet tegen de huidige systemen meer voorkomt uit het feit, dat de raadsle den in de openbare vergaderingen nog wel eens verzuimen hun stem te moti veren, omdat zij dat reeds in de com missievergaderingen hebben gedaan. Zij bleek begrip te hebben voor het stre ven van D'66 naar meer openheid, maar meende toch niet, dat het open baar maken van de commissievergade ringen daartoe de aangewezen weg is. De heer J. R. van Poppelen (K.V.P.) zei, dat door openbare commissievergade ringen het bestuursbeleid wel eens in gevaar zou kunnen worden gebracht. Juist omdat het herhaaldelijk voorkomt, dat tijdens de commissievergaderingen bepaalde voorstellen worden gewijzigd of teruggenomen, achtte hij openbaar making minder gewenst. Veel meer heil verwachte hij van een voorlich tingsambtenaar. Openbare commissie vergaderingen zouden ook een frequen ter vergaderen tot gevolg moeten heb ben, zo meende de KVP-fractieleider. Hij zag in dat geval een toekomstige raad alleen nog maar' bestaan uit ge pensioneerden en zelfstandigen, die daarvoor de tijd zouden kunnen vrij maken. "Dat zou alleen maar een stap terug zijn", zei hij. Wel meende de heer Van Poppelen, dat in het alge meen een grotere openheid inzake be stuurlijke aspecten moet worden be tracht. De heer J. K. de Bruin (VVD) kon zich met de inhoud van de brief evenwel niet best verenigen. Hij vroeg zich af, waarom het college zoveel woorden nodig had om alleen te zeg gen. dat men niets voor openbaarheid voelt. De heer De Briun voelde er in beperkte mate wel voor. Met name de onderwijscommissie en de technische commissies (gas, slachthuis e.d.), zouden in het openbaar kunnen vergaderen. In ieder geval achtte hij het raadzaam om eens een proef in die richting te nemen. Hij vond, dat het verlangen naar meer inspraak en medezeggen schap zo langzamerhand toch wel eings- zins tegemoetgekomen móet worden. De heer Berkelbach van der Sprenkel (prot. chr.) vermoedde, dat verschillen de collega's en wellicht ook het col lege hun stem mede hebben laten be palen door de voor de deur staande verkiezingen. Hij zei, van inspraak en medezeggenschap van de burgerij niet al te veel te kunnen verwachten, om dat het publiek bij openbare commis sievergaderingen toch alleen maar mag zwijgen en luisteren. Wat meer open heid van de zijde van het college zou z.i. echter geen kwaad kunnen. "Het publiek loopt steeds weer op tegen een bestuur, waarvan het niets be grijpt. Dat roept de vraag op, of de communicatie met de burgerij wel goed is. Het feit, dat dit steeds weer gezegd moet worden is wel een bewijs, dat de juiste weg nog steeds niet gevon den is", aldus dr. Berkelbach van der Sprenkel. De heer J. C. Pieren (P.v.d.A.) dacht, dat een zeer beperkte openbaarheid van enkele commissies wel aanbeveling zou kunnen verdienen. Het voorberei dende werk zal naar zijn mening ech ter in de beslotenheid moeten plaats vinden. Meer openheid op een ander niveau achtte echter ook hij gewenst. Hij stelde daarbij Amersfoort als voor beeld, met name voor wat betreft de wijze, waarop het gemeentebestuur van deze buurgemeente de saneringsplannen voor de kern bij de burgerij heeft geïn- troducerd. Burgemeester nir. S. P. Baron. Bentinck constateerde, dat openbaarheid een soort modeverschijnsel is geworden, "met het gevolg, dat men nauwelijks meer kritisch staat tegenover het be grip zelf". Hij vroeg zich af, hoe die openheid funktioneel in het bestuurs beleid kan worden ingepast. De voorzit ter wees er op, dat Thorbecke al een grote mate van openheid heeft inge voerd. "Het is zeer de vraag, of de ge wenste mate van openheid wel in het speciaaladres in ruime sortering binn en-en b uitenlandse IKvPta Laanstraat 39 Soest Tel. 3378 Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar bij Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 BAjje ut ming vraog dan mok zeige dak int verleje wellis de wens uuttesproke heb, om te gaon pre- bere un karriejerre te maoke in de polle- tiek, nie dak de ovurtuugir»g haad dak de weruld zouw kenne vuraandere mit ming opvaatinge ovur bepaolde dingr de polletiek angaond maor un mins wil wellis waat aors, en juust daorm liek ming de polletiek wel waat. Ik hep bevoorbeeld altied mit un soort ofguns ston kieke naor de voormaön vaan de Paartie vaan de Arrebeid, zoas die altied haontje de veurste waas, waat ik noeng juust zo graog wou weze. Kiek zoon maan haad un bar mooij baontje, waant hie waas of lievur ge- zeit is nie allenug maor wethouwer, maor ok nog loko-barregemeester, daat hep niks mit lokemetieve te maok.\ maor houwd allenug maor in daat hie de barregemeestur zogezeit bie ofwe- zugheid vurvaangt. An de aore kaant zatter netuurluk nie zo bar veul mooijs an, waant op zoon menier genoot hie alenug maor vaan de laatste, de luste gonge voort grootste gedeelte netuurluk an zun neus veurbie. Ik weet nie hoe of ut kwaam. maor zongder dak ut heulegaor opt polletieke vlaak mit um eens waas, hak toch wel bar veul waordering veurum. Om nie te zeige dak um wel moch. Laote wullir wel effe eerluk weze, en daat zaal wel nie iedere stemgerechtugde in ongs darrup weze, derris in ut heule darrup er. de wieje omtrek, geen mins te vingde die zo meraokuls op de hoogte is vaan de sosiejaole wette. En noeng istie geen liesttrekkur meer, derris un aore voormaan ekomme. Ongder mekaor zalle zullie der wel un geweldugge smoes voor biemaekaor go- praot hebbe, maor voor ming staot vaast dattie mos wieke omdaat hie, meschien wel doort veule gebruuk, un bietje vaan zu kleur haad vurlore. Maor daas nie vaant gebruuk. as die minse daat soms mochte denkc, daat komp, omdaat hie waat bedachtzaomcr is gewordc, de scharrepe kaante binne der un bietje offeraok, hie is ut alle- maol gewoon woat ruumer gaon zien. Daat hep vollugens Kneliao te maoke mit levuservaoring, en daormee kenk un heul end mee meegaon. En mit deze kennis, bink zo blie as un kingd dak ming eige nie in de polle tiek hep estort. Kiek ut liek allegaor veul mooijer daant in werrekelukhied is. Waant ut maag daan wel waat antrekkeluks hebbe, om vooraon te staon bie offiesjele openinge en resepsies, maor ik hep wel in de gaote gekrege daat opt lest de sjuu doraanje en de sjerrie je neusgaote uut komp. Waork wel altied bie toespraokc mit belaangstelling kennis vaan naam. waas datter altied waat aors wier gezeit. As ik daat baontje ooijt haad gekrege, daan hak voor un naor vurschillende toesprake gezorrug. Eén voor juubele- iums, waork daan allenug maor ut aan taal jaore in haad hoeve te vuraandere, één voor openinge, mit un paor bar kleine vuraanderinge. en een allegemene. die mit un paor woorde voor aal ut aore warruk geschik te maoke waas. Ut enugge waor netuurluk wel voor gezorrug mos worre. dak altied de juus- te toestraok in ming zaak deej, ak vaan huus gong, waant ut blief netuurluk un bar gevaorlukke zaok daat ajje bie un beggraovenis zouw staon. en jie begon je vurhaol mit de woorde die geen mins zun heule leve meer zouw vurgete, „bie de offesjele opening". Ik schaat daije daan ok wel in de grongd zouw wille zakke. Maor zogaot daat in de polletiek, vooraal ast un baontje is waor cente meei gemoeijd binne, der staon minse te dringe om je baon tje ovur te neme. Nie daat zullie ut betur kenne, waant waat daat angaot is gemeentepolletiek geliek an laands- polletiek. Wie ofter ok ant hoof staot. der bliei altied un kwak minse die ut der bi? voorbaot al nie meej eens binne. En daan begint de heule zooi weer vaan voor af an. Allenug ister daan un aore groep teuge, en vaan die kaant of be- keke, zitter heulemaol niks onredeluks in. Vaast staot daat ondaanks de wiezu- ginge, de kiepe heul gewoon op stok gaon, en hullie warruk doen. Zullie zal le hullie baos paas gaon misse, astie nie meer haontje de veurste is omdaat hie zun kleur un bietje hep laote vurbleke. In de moderne tird hoef daat nie meer, waant der binr.e volleguns de tillevisie spul ie genog die kleurvurbleeking voor- komme. Maor jao der binne netuurluk kleure die daor nie gevoelig voor binr.e. PHILIPS SPECIAALZAAK 'J: zij' Van Weedestraat 7 2j %:TeK 2732^ besturen kan worden ingepast en of het besturen dan nog wel tot zijn recht komt. De maatschappij verandert zeer snel en wordt steeds ingewikkelder en onoverzichtelijker. Het besturen van een gemeente wordt moeilijker te volgen en te begrijpen, wat een gevoel van onbehagen oproept. Het is evenwel de vraag of het toepassen van openbaar heid op zeer grote schaal bij zaken, die zich daarvoor door hun aard niet lenen, de goede remedie is", aldus de burgemeester. Hij meende, dat in de raadsvoorstellen zelf zich het beleid weerspiegelt. Bovendien achtte de voorzitter het van groot belang, dat de raadsleden in de commissievergaderingen voor een deel praten en er niet meteen een prestige kwestie van behoeven te maken. Hij ond het onjuist om Baarn (waar dc commissievergaderingen vrij-uit kunnen wél openbaaT zijn) van invloed te doen zijn om de opinievorming van de Soes ter raad. "Openheid is bovendien niet iets. wat vanzelf tot stand komt, bijvoorbeeld door alleen de deuren open te zetten. Daar is onder meer de medewerking van de raad voor nodig. Wat er ge zegd wordt, moet door het publick uit eindelijk ook begrepen kunnen wor den", aldus de voorzitter. Met 16 tegen 5 stemmen werd uiteindelijk ingeslemd met het concept-antwoord aan D'Ofe. De formuliering zal hier en daar ach ter nog wat bijgeschaafd worden.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3