L Helena Rubinstein wauto een hekel jaan pekel Christiaan Smit m p maken IUR GEVRAAGD irca 450 m2 IKPLAATS- en AZIJNRUIMTE ziekenauto 5380 I RAAT 51 - SOEST Skin Dew1 AMERONGEN Gunstig jaar voor openbare bibliotheek Aantal leden, uitleningen en boeken belangrijk toegenomen Gemeentelijke herindeling SOEST rsfoort of omgeving ruimte dient voor gens bereikbaar te zijn. BursrerHike Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Jeugdschaatsenrijders van Peters' Baan blinken wederom uit Maandelijkse wandeling Zoetelief Centra-markt heropende na modernisering en interne reorganisatie VOGELS IN DE WINTER Overweldigende belangstelling voor orgel- en pianoshow van de firma Becker BERNINA FA. HUISSTEDEN lloBfa Vf'V Krabbels van Knelis Eiermarkt Met bravour en grote snelheid tegen boom MET RAAD EN DAAD DINSDAG 27 JANUARI 1970 Skin Dew brengt vocht in de huid, die door allerlei invloeden dreigt uit te drogen. De onzichtbare emulsie houdt de huid mooi en soepel. PARFUMERIE ;estraat 55 - Telefoon 2639 Sneeuw, modder, pekel— het zijn de roest-vijandea van uw auto (envan uw porte- monnaie). Gelukkig dat de-vak mensen van TOP-CAR er zijn orn uw kostbaar bezit tegen de mikken en plagen van de wmter te beschermen. Wij ma ken de onderkant van uw wa gen helemaal schoon en bren gen dan een volkomen roest- werende laag aan. Dat doen we snel en vakktmdigl o-auto-onderhoud! Noorderweg 46 - Hilversum s nJ Telefoon 49472 (b.g.g. 48395) Het aantal uitleningen steeg in 1969 bij He volwassenen zelfs met 70 ten op- lichte van het jaar daarvoor. Er wer pen 37.885 studieboeken uitgeleend te len 23.386 in 1968, 77.732 romans (56.908), B643 buitenlandse romans (4253), wat neerkomt op een totaal van 122.260 Litleningen (84.547) bij de volwassenen. Maar ook bij de jeugd en jongeren gaf pet aantal uitleningen een belangrijke Itijging te zien. In beide categoriëen met |8 Bij de jeugd werden 24.365 studie- Boeken (13.789) uitgeleend, tegen 58.655 Tlederlandse romans (34.485), een totaal feerhalve van 83.020 (48.274. De jongeren lazen verleden jaar 2837 studieboeken Bogen 1183 het jaar daarvoor, 20.157 Nederlandse romans (12.596) en 1785 i.itenlandse romans (875). Over de ver- §chillende uitleenpunten werden in 1969 totaal dus 130.058 boeken uitgeleend 647.475 in het jaar 1968. Ook het aantal Ingeschreven lezers is belangrijk ge- ftegen en wel in totaal van 2843 tot 4742. Jij de volwassenen nam het aantal le tters toe van 1492 tot 2384, bij de jon geren van 373 tot 636 en bij de jeugd |an 978 tot 1722. eze stijging is mede een gevolg van liet feit, dat in de loop van het afge- ppen jaar in het nieuwe Dorpshuis Soesterberg een filiaal werd geopend, jïet leestafelbezoek gaf een stijging van gngeveer 140 °/n te zien. In totaal kon He bilbliotheek zelfs aan 578 aanvragen 'ijdens het bezoek, dat Zijne Excel- rntie mr. H. K. J. Beernink, Minister ;an Binnenlandse Zaken, in verband et het voorspel van gedeputeerde sta- ;n van Utrecht tot gemeentelijke her deling van het gebied ten noorden van .mersfoort, aan deze gemeente en aan 'oogland en Bunschoten op 29 decem- ier 1969 heeft gebracht, heeft de heer R. Smink, lid van de raad van de jemeente Hoogland het opmerkelijke glee gelanceerd van een volledige be- urlijke integratie in de agglomeratie .mersfoort. iit idee is uitgewerkt in een door hem _Jan geboden (voor-) ontwerp van w^t Sot instelling .-an een Openbaar Lichaam pewest Eemland. Dat gewest zou dan jom vatten de gemeenten Amersfoort, poevelaken, Hoogland, Leusden en Soest. *eze gemeenten nemen thans reeds deel ian een op de Wet gemeenschappelijke •gel in gen gebaseerde samenwerkings- igeling. >p verzoek van genoemde bewindsman lebben gedeputeerde staten van Utrecht Gelderland 't (voor-)ontwerp van wet de raden van genoemde gemeenten •orgelegd met de vraag op korte ter- lijn hun oordeel over de wenselijkheid n de instelling van een Gewest aan kenbaar tc maken. «deputeerde staten van beide provin cies zullen de meningen van de besturen van deze gemeenten met hun zienswijze ter kennis van de Minister van binnen landse zaken brengen. gse HALVE VILLA aan de Lindenlaan 4A. Vrije ligging. 'aarden voor Soester ingezetene :onomisch gebondene. rre. keuken, aangebouwd klein slaapkamers, badgelegenheid, 2e )ilet, grote zolder. aagprijs 52.500,=*. Inlichtingen rs in onroerende goederen isstraat 6A, Hilversum, lefoon 02150-40851*. 02150-12035- 17649, of 02153-6667 *0*0*0*0*0*0 letter A.A. 53 bureau S. Crt. GEBOREN: Mare Hendrikus, zoon van A. H. Oostema en J. A. van den Hoorn, Plesmanstraat 65, Soesterberg. Michel Poter Johan, zoon van P. J. Everts en W. M. L. Kenter, Porf. Lorentzlaan 169, Soesterberg- - Carmen Adrea Frederi- rve Aleila Eleonore, dochter van M. J. Willemsen en M. Hubert, Varenstraat TW Nicole Dorot.hea Wilhelmina, dochter van W. C. J. M. Peters en D. J. M. A. de Bakker. Pieter de Hoogh- laan 16. Mark Herman, zoon van H. A. B. M. van Beusekom en A. Bui- tink. Sophialaan 33. Cécile Anna Maria, dochter van C. T. H. M. Haks en C. A. M. Lacor, Van Weedestraat 39. Johannes Bernardus. zoon van J. C. M. van den Breemer en E. G. M. Verheven, Van Goyenlaan 22. Ro- bert Jan Willem, zoon van J. W. Flink en M. Moes, Simon Stevinlaan 71. Soes terberg. Erik Everhardus Lamber- tusTzoon van N. E. Kaats en P. W. de Poer, Molenstraat 113. Herman Karei Johannes. zoon van K. J. van Basgem en L. A. D. van den Bosch, Klein Engendaalweg 9. ONDERTROUWD: Jan van der Haar, dr. Nolenslaan 8, Amersfoort en Cor- nelia Catharina Alblas, Van Weede straat 84. Jan Antony van Hummel en Adriana Antonetta Maria van der Weiiden, Stadhouderslaan 19. GEHUWD: Jan Knegt, Hoogstraat 22, Hilversum en Albertina Eva Beernink. Dorresteinweg 76. Jan Johannes Hooeenberg, Mariniersweg 7, Doorn en Mildrerl Luisia Cijntje, Nieuwerhoek- plein 8. OVERLEDEN: Jean Gerard Geval, oud 77 jaar, gehuwd met S. W. van der Hilst. Nieuwstraat 58. Tjerk Sebe den Broeder, oud 85 jaar, weduwnaar va*- D. Reitsma, Dalweg 42. Marga- rethe Goetz, oud 91 jaar, weduwe van G. F. Cattaneo. Burg. Gulcherlaan 4, Hilversum. Hwa Nio Lim, oud 70 jaar, weduwe van T. B. Tan, TJdoorn- laan 487. Amsterdam. Gerritje van Boven, oud 71 jaar, weduwe van J. van Unen. Bovennieuwstraat 13, Kam pen. Amalie Theresia Kudlic, oud 78 jaar, Stadhouderskade 89 II, Amster dam. Willempje Burgwal, oud 85 jaar, weduw° van C. van Fsch. Schaep- manstraat 41. Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 voldoen. Men moest de boeken toen van elders laten komen. In 49 gevallen lukte echter jok dat niet. Ook het boekenbezit is vrij belangrijk uitgebreid. Voor de volwassenen nam het aantal boeken toe van 21.357 naar 26.820. De vermeerdering betrof bijna 2500 stu dieboeken, bijna 2400 Nederlandse ro mans en bijna 600 buitenlandse romans. Voor de jeugd en jongeren werden een kleine 3500 nieuwe boeken aangeschaft, te weten een kleine 1500 studieboeken, alsmede 2000 Nederlandstalige romans. De openbare leeszaal en bibliotheek heeft een bijzonder gunstig jaar achter de rug. Wellicht mede onder Invloed van het nieuwe gebouw, dal men be gin verleden jaar heeft betrokken aan de Albert Cuyplaan, zijn het aantal le den, uitleningen en boeken belangrijk toegenomen. Dat de schaatstrainer Dick Vervloet meer ijzers in het vuur heeft is weder om bewezen in Deventer, waarheen maar liefst jeugdige geselecteerde schaatsers waren uitgenodigd voor de regio oost. Maar liefst 8 jongens van Dick waren aangezocht om deel te nemen. Peter v. d. Kant's broer Wim 14 jaar die bij de adspiranten B startte, leverde een goede prestatie door 2 maal als 3e te eindigen op de 500 m in 52.2 sec. en 53.6 sec. Bij de junioren B (15 en 16 jaar) wist de Soester Tony Lankreijer een goede nlaats te krijgen, 4e op de 5^9 m in 50.4 sec. en een 2e plaats op de 1500 m in 2 min 34 sec. Een fraaie 3 plaats dus in het algemeen klassement achter G. te Winkel's jongere broer Karei en R. Wevardine. Eddy Dijkhuizen, eveneens van Vervloet. deed 56.1 sec. over de 500 m en 2.57.2 min over de 1500 m. in de 2e helft van de B-junioren. Een van de beste prestaties leverde de IS-jarige Amersfoortse Gerd van den Heuvel, die deze winter voor het ee—t onder training op ijs staat, door 2 maal de 500 m te rijden en wel in o8.1 sec. (6e plaats) en de 2e in de zeer fraaie tijd van 55.8 sec, goed voor een 4e plaats. Bij de 13-jarige stelde Jan Admiraal enigszins teleur. In zijn eerst rit over 500 m werd hij 7e in 57.8 sec. en in de 2e rit werd hij 5e in 57 sec. (500 m). De Amersfoorter wielrenner Harry Jansen (13 jaar) sinds kort op de schaats, deed over de 500 m 58.9 sec, 8e plaats. De 13-jarige Erik Duit over 500 m 2x 61.6 sec. en 6.32 sec. Als klap op de vuurpijl wist de kleine Soester Hans Kaats (11 jaar) zich met zijn tijden op een fraaie gedeelde 6e en 7e plaats te stellen, 2 maal 500 m, 56.8 sec. en 57.1 sec. Al met al een mooi succes om met 8 jongens van de 44 beste jeugdige schaat- zo uit de bus te komen. Vervloet veel succes met uw jongens. Op woensdag 28 januari, dus morgen, houdt het Kath. Vrouwengilde haar maandelijkse natuur wandeling. Ver trek om 9.15 uur van af de oprit Zon negloren. Bij regenachtig weer wordt de wandeling een dag later gemaakt, dus donderdag 29 januari, zelfde tijd, zelfde startplaats. Maandagmorgen is men in het filiaal Nieuwerhoekplein van Zoetelief's Jen- tra- markten, begonnen met de verkoop in het gemoderr iceerde pand. Zonder officieel feestvertoor. werden de deuren geopend, en konden de cliënten kennis nemen van de belangrijke verbetering, waarvan het verwijderen van de mid den in de zaak staande scheidingsmuur wel als de voornaamste mag worden ge zien. Was tot voor kort de „gang" dooi de zaak tegen de wijzers van de klok in, door verplaatsing van de kassa's draait men nu met de wijzers van de klok mee. Het aantal kassa's, dat op de druk ke dagen tot drie kon worden uitgebreid, is door wijziging var. het systeem, lo pende band e.d., teruggebracht tot twee vaste kassa's. Zonder dat de /erbouwing tot de eigen lijk zo broodnodige ruimtewinst leidde, heeft men door toepassing van ander winkelmeubilair toch weten te bereiken dat een nog groter assortiment op aan trekkelijke wijze kan worden gebracht. Met deze modernisering komt de heer Zoetelief duidelijk tegemoet aan de wensen van zijn cliënten, die ondanks dat zij „zich zelf willen bedienen", toch de zekerheid willen hebben dat zij de dienstverlening van een „echte" kruide nier achter de hand hebben. Hoewel de opening niets officieels had, heeft de heer Zoetelief voor zijn cliën ten toch een aantal feestelijke aanbie dingen gelanceerd, die ook voor het filiaal Soesterbergsestraat gelden, waar voor wij verwijzen naar de courant van jl. vrijdag. De 14e december j.1. organiseerde de Utrechtse Vogelwacht een excursie voor haar leden naar de beide Flevopolders. De tocht voerde ons over de „Zeedijk" van Muiderberg tot Lelystad. Het is steeds weer een merkwaardige gewaar wording vanuit een comfortabele zit plaats in een verwarmde auto, gewa pend met kijker en het determineer- boekje opengeslagen op schoot, van zeer dichtbij vogels te bestuderen, waarvan de doorsnee vogelaar tot voor enkele jaren slechts wist dat ze bestonden. Cp vele plaatsen was het water in het IJselmeer - Flevomeer - Eemmeer - Veluwemeer, hoe het plaatselijk ook heten mag, geheel bedekt met Water vogels. De dieren vertonen zolang men in de auto blijft, een opmerkelijk ge brek aan schuwheid. Zodra men de auto verlaat, kan op het dichtslaan van het portier, de hele troep zich als één vogel uit 't water verheffen. Een enorm indrukwekkend gezicht, waarbij de he mel bijna verduisterd wordt door de ontzagwekkende wolk van voortijlende vogell5-" on. De lucht is vervuld van het gesuis van hun vleugels, alsof een stormwind over de dijk vaart. Opmerkelijk waren, naast de duizenden Kuifeenden, de grote aantallen Tafel- Nog maar nauwelijks was de deur van „Credo" geopend, of de eerste orgel- en pianoliefhebbers en belangstellenden kwamen reeds binnen. En terwijl de heer De Wilde vol overgave de mooiste melodieën op elk in Credo geshowd instrument ter gehore bracht, genoten de bezoekers van een heerlijk kopje koffie. Tot woensdag a.s., dagelijks van vier tot half elf uur, bestaat er nog gelegenheid om deze unieke show te bezoeken, waar tientallen instrumenten, in prijs variërend van amper 1000,tot enkele tienduizenden guldens, geheel speelklaar staan op gesteld. eenden en Nonnetjes. Voorts werden nog c.a. vijf'stuks grauwe ganzen van zeer nabij bekeken. Ook de bruine Kiekendieven (grote roofvogels), welke boven de rietkragen zweefden, mogen niet onvermeld blijven. Voor hen die op vogelgebied iets spec taculairs willen beleven en willen ge nieten van de vaak bonte kleuren, die de meeste watervogels ten toon sprei den, kan een dergelijke tocht zeer de moeite waard zijn. Het is te hopen, dat van dit unieke vogelgebied voldoende gespaard moge blijven. Misschien dat voor enkelen van u, het decemberartikeltje aanleiding is ge weest, een voederplank in de tuin aan te brengen, dan hebben zij net als on dergetekende kunnen genieten van de volgende vogelsoorten: spreeuw, vink, huismus, merel, groenling, keep, Turkse tortel, vlaamse gaal, koolmees en pim pelmees. Al deze vogels zijn vaste klan ten geworden bij de dagelijkse voede ring. Veelal zitten ze al op het dak van het schuurtje en in de omringende struiken te wachten. Tot de tafel wordt gedekt. Als voedsel gebruiken wij voor de me zen: vetbollen en pinda's De pinda's rijgt u tot een snoertje en worden evenals de vetbollen opgehangen. Op deze wijze kunt u de mezen dwingen trapezewerk te verrichten, om bij het fel begeerde voedsel te komen. De vinkachtigen zijn erg blij met gemengd vogelzaad. Al deze zaken zijn bij de dierenhandel verkrijgbaar. U kunt dit menu zelf aanvullen met een stuk spekzwoerd voor de mezen. Klein ge sneden brood voor mussen en spreeu wen en wat rotte appels voor de me rels. Als het vriest hebben de vogels vaak behoefte aan drinkwater. Hiermede Meneer wil een kleuren-t.v., maar vrouwlief moet het doen met een oude handnaaimachine. Kom meneer, doe niet zo egoïstisch, geef haar een Bernina naaimachine Inlichtingen en demonstraties bij Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 moet u voorzichtig zijn. Als het in een open schoteltje wordt opgediend, zul len veel vogels de verleiding niet kun nen weerstaan er een heerlijk bad in te nemen. Het gevolg zal zijn, dat hun natte veren bevriezen, waardoor ze een ellendige dood zullen sterven. Beter is het een kuikendrinkbak te komen, welke aan de bovenzijde van zodanige openingen is voorzien, waardoor de vo gels alleen de kop naar binnen kun nen brengen. Om bevriezen van het drinkwater te voorkomen, voegt u er een schepje suiker aan toe. U moet nu 's avonds eens een wande lingetje maken langs de Foekenlaan en de Den Blieklaan. Vaak dat u dan van diep uit de gemeentebossen of de duinen een merkwaardig geluid bereikt een melodieuze roep, bestaande uit drie of vier staccatoklanken, daarna weg stervend in een melancholisch slotac- coord. We hebben hier met de bosuil te maken. Van een echte Soester buitenman, zo als er gelukkig nog enkele zijn, leerde ik, dat men de vogel kan lokken, door het gepiep var een muis na te bootsen, door op de rug van de hand te zuigen. Ik heb het zelf geprobeerd en ik ver zeker u dat het werkt, mits de vogel binnen gehoorafstand is uiteraard. Het is razend spannend de grote vogel over te zien zeilen, plotseling te zien keren, om laag over de bomen op je af te komen en te zien wegsteigeren, als hij bemerkt wat voor vlees hij in de kuip heeft. De opmerkzamen onder u, zullen be merkt hebben, dat het voorjaar zich al weer aankondigd. Met het mooie weer van de laatste dagen, kan men de koolmezen horen ziegezagen, dat het een lieve lust is. Met d' vorst is het volgens de regels van de oude natuur kenners misschien afgelopen. Men kan nu zelfs midden op de dag grote groe pen ganzen in noordelijke richting zien trekken. Wanneer dit weer inderdaad aanhoudt kan het eerste gezang van de grote lijster binnenkort worden ver wacht. Ondergetekende zou het op prijs stellen, indien u hem waarschuwde om trent plaats en tijd van uw eerste waarneming. Mocht u het op prijs stellen in het voorjaar broedende vogels in uw tuin te hebben, dan kunt u hiertoe reeds in de wintermaanden enkele voorberei dingen treffen. Daarover echter een vol gende keer. A. R' dng. Utrechtse Vogelwacht, Afdeling Soest, telefoon 4453. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak de leste jaore der «nie meer zo vaan ovur- tuug bin daat de Soesders arruguns warrum voor te krie- ge binne. Ut motte wel heul bezongdere dinge binne waor de de mins vaan teuges- woordug zun stoel veur de tillevisie voor laot staon. Ik vraog ming eige wellis of, of ik as ik mit un kist mit knaoke opt marrukplein zouw gaon staon om an de minse zomaor uut te dele, of zullie wel zouwr komme. Ik schaat zo daat as ik der nie un kwak ruklaome veur zouw maoke, dak Teen knaok kwiet zouw raoke. oft zouw motte weze an minse die tevaallug voor- bie kwaome. Vaandaor dak haos nie kon waachte opt mement daat zon- daagmarrege voor ut eers offesjeel mit trimme zouw vorde bpgonne. Der waas ruklaome zaat gemaok. en voor ming liek ut de juuste menier voor minse die der aachtur binne gekomme daat ut hoog tied wordt om vaat an hullie lief te doen, om te voorkomme daat zullie vaandaag nf marrege heule- maol zo stief as un plaank binne. Eerluk gezeit bink der heulemaol vaan overtuug daat ut voor ming ok wel waat zouw weze, en ak gewete haad dak nie de enugge ouwe zaak in de kluo waas gewees. daan zonk saome mit Gart te veld egaon zijn. Maor ik waas blie daat hie zun bed nie uut kon komme. Voor ming wast rede genog om zongder nnwp truu en broek in de richting vaan de Bnsstraot te fletse, om allenur maor is te gaon kieke. Zoas ik al zeej, waore ming vurwaach- tinee waat ut aantaal deelnemurs be trof nie zo bar best, maor toenk ut snortnarruk an de Bolstraat opreej, keek ik ming oge uut. Zo bar veul otoos aster daor zo vreug in de zondaagmar- rege stinge. Voor de minse dir. allemaol hebbe ge- organizeerd mot ut wel geweldug weze daat zuli'e gebruuk magge maoke vaan de kleedlokaole vaan de voetbaalklub, waant waor vaandaon zouw zoon spul aors motte beginne. Toenek zo deur de ruute keek, hak ei ge luk meteen al sniet dak toch nie ming sDulle haad meegenome, waant der waore nog manne bie die bie ming op school haade gezete, en zogezeit vaan dezellufde jaorgaang waore. Nie allenug manne waore der zo vreug ut bed uut.ekomme, ok vrouwe waore der zaat. En waorom ok eigenluk nie, waant ik schaat datter ok bes wel vrouwe zalle weze die un bietje lichaomsbeweging bes kenne gebruuke. Tk weet nie of die geweldugge opkoms noeng wier vuroorzaok omdaat de voor- maolugge schaotstreener vaan de Ne- derlaandse ploeg ut voor de eerste maol allemaol zouw doen, maor waat ik wel weet, is daat der heul waat minse bie waore, waor zellufs ik an kon zien daat zullie ut in de kommende tied mit ut trimme nog wel effe meuiieluk zalle kriege, omdaat zullie nog beul waat meei motte slepe. datter zogezeit nie bie hoort. Omdak toch wel effe wou kieke hoe oft allegaor in zu warruk gong, bink zorg- der doort bos te lope meteen naoi de duune egaon waoi zullie un bietje oefe- ninge zouwe doen. Met ming tong op ming knieje, waas ik presies voor aal die soortievelinge op de slaachtplaots, zoas ut kleine stukkie Soesder duune noeng aal word genoemp. Zongder te kenne zeige dakter waat vaanof weet, maag ik as toekieker wel effe opmarruke daat die vriejer HuuB- ker der wel waat vaan ken. Minse ik kon ming haos nie inhouwe, ik sting as un kingd vaan ongeduld te traape, om ok effe meej te huppele en te springe. Vaast staot in alle ge- vaal daak ondaanks ut feit dak aaï kaampioen bin op de vieftug meter feguurzaoge, en derop maag boge dalf vaanof de pont over de Eem de grootste kringe vaan heul Soest ken spuuge, dak de vollerende keer vaan de Daartie zaal weze. Nie allenug, waant ik zaal der daan wel voor zorrege daat Gart zun smoes nie op zaal gaon. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 70.000 stuks hoendereieren in prijzen van ƒ10,50 tot ƒ11,25. Mid- denprijs ƒ10,95. Prijs per kg ƒ1,74. Op de Steenhoffstraat is zondagmiddag de 20-jarige A. van K. met zijn auto met veel bravour en een grote snel heid tegen een boom gereden, nadat hij eerst tegen een andere auto was ge botst. Vanaf de Talmalaan was even tevoren de 62-jarige M. B. de Steen hoffstraat opgereden. Uit dezelfde rich ting naderde over de rijksweg A. van K. uit Soest, die volgens getuigen met zeer grote snelheid zou hebben gereden. Daardoor kon hij een botsing met de andere wagen niet meer voorkomen, al probeerde hij wel op een listige, maar toch niet erg doelmatige wijze langs de andere auto te komen. Het gevolg was. dat hij met een klap tegen een boom tot stilstand kwam. Met een hersenchud- ding en een ingedrukte borstkas moest A. van K. naar het ziekenhuis worden gebracht. Zijn auto werd volkomen vernield. De auto van de heer B. werd slechts licht beschadigd. STUDIEKEUZE. In verband met het ar tikel „Academici zonder werk" in de editie van 13 januari jl. zou ik graag weten waar ik gegevens kan verkrijgen met betrekking tot keuze van studie richting, in verband met de door u gesignaleerde te verwachten overschot ten onder de afgestudeerden in de ko mende jaren. Antwoord: De meest verantwoorde voor lichting kunt u in uw geval ontvangen aan het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, afdeling Universitair onderwijs. Nieuwe Uitleg 2, Den Haag, telefoon 070-624311. MUNTEN. Kunt u mij de waarde opgeven van de volgende munten: Stad Utrecht 1768, Frisia 1717. Zee- landia 1760, 1 cent van 1827 met ge kroonde W, 1 zilveren stuiver (klein) van 1850. Antwoord: Voor al de dooi u genoemde munten geldt een ongeveer gelijke waar de. Voor een goed tot normaal be waard exemplaar kunt u die steller, op rond ƒ1,per stuk, voor een zeer fraai stuk, d.w.z. met weinig slijtage, geen vlekken of beschadigingen op 1,50 a 1,75 en voor een stuk zonder slijtage, doch niet geheel perfect op ƒ2.25 ƒ2,50 en voor een perfect stuk op 2,75 f 3,Hierbij zijn dan strenge maat staven aan te leggen; de laatste twe. categorieën zijn bepaald zeldzaam en dus veel duurder dan de eerste. Be doeld zijn waarden tussen particulieren; in- en verkoopsprijzen van de handel kunnen lager, resp. hoger zijn.

Soester Courant | 1970 | | pagina 23