UTO'J II ft r SLEUTELS? ijk te koop D '66 PRESENTEERDE UTRECHTSE STATENKANDIDATEN M. TOSSEN 6571 KLASSETARIEVEN Drogisterij-parfumerie Kraal heropende na modernisering Van den TBrinh PENSIOENRECHTEN BIJ TUSSENTIJDS ONTSLAG T 70 karwei Rim+FÖTO Loodgietersbediïjf Gas-Service-DienstSoest' Krabbels van Knelis 'M\ M E G v BROMFIETS- PLAATJES „SECURA" bevoegd trainer. loor A. EILANDER Rouw- en Trouwkleding 0RUYS&CO T,e'; BHSAGEMTilM 6571 Katholieke Volkspartij Verloting „De Zwaluw" Iedere dag vanaf 9 uur, Minimum regeling wettelijk vastgelegd ORIENTATIEIViOGELIJKHEID VOOR HOBBYISTEN jüj3' Fa. Huissteden sinds kort Boussac-verkooppunt Afscheidsreceptie C. v. d. Brink vanmiddag f*i Sclxöona&r- Zeepost VRIJDAG 2" FEBRUARI 1970 Per 1 maart a.s. dient uw bromfiets te zijn voorzien van een nieuw plaatje. B(j ons klaar terwijl u wacht Kamperfoeliestraat 12, telefoon 5721. voor huis én* auto De Sleutelkoniug ...Eigendomweg 85 Telefoon4486 Kleine gezellige volleybalvereniging (gemengd) vraagt voor komend seizoen Br. onder letter K.S. 30 bur. S. Crt. CORSTENS- VERSCHUREN koopt ZATERDAG 28 FEBRUARI MANNEN KANARIES lichte kleuren ƒ9,don kere en goud-isabel ƒ8, popjes alle kleuren ƒ3,50, witte popjes ƒ4,50, putter- bastaard mannen ƒ12,p. st., zebravinkjes ƒ4,50, wit te ƒ5,50, meeuwtjes ƒ3,50, prakieten ƒ3,50, deens bon te, lutino albino 5, diamant duifjes ƒ7,50, alles per paar. Vogels brengen 1.30 - 2.30 uur, parochiehuis Paulus Borstraat 37, Soes- terkwartier, Amersfoort. ONING met voor- en ach- uitzicht. Ind.: grote woon keuken, toilet, kelderkast, rs met douche. Zolder met aan- en afvoer voor was- ^AN 34 - BAARN 2000, b.g.g. 02150-50658. TOP-CAR BEHA. TOP-CAR B hode. Niet alleen aan b ruimten en kiertjes est-vreterij behandeld, geen schijn van kansl ehandeld, wordt voor- leem. Noorderweg 46 - Hilversum. Telefoon: 49472. De afdeling Soest van D'66 heeft dins dag tijdens een openbare discussiebij- komst in de openbare leeszaal en Bibliotheek twee kandidaten voor de Romende statenverkiezingen op 18 maart gepresenteerd: K. P. B. Allard uit Ï5oest en P. Singelenberg, afkomstig uit BEFtrecht. De heer Allard (38) is hoofd van de interne accountantsdienst van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten, strever naar vernieuwingen en hervormingen «binnen de katholieke kerk en vader van drie kinderen. Met de provinciale statenverkiezingen voor de deur moest hij toch tot de ietwat trieste slotsom komen, dat de provincie de mensen over het algemeen bitter weinig aanspreekt, hetgeen hij anderzijds ook niet weer zo verwonder lijk vond, omdat de provincie als be stuurlijke eenheid in feite een achter haalde zaak is. D'66 is dan ook druk Boencle om de mogelijkheden van een ffipdere bestuurlijke opbouw en organi satie te bestuderen. Toch kan het vol gens de heer Allard nuttig zijn, dat de impuls en stimulans daartoe uitgaat van Gedeputeerde of Provinciale Sta ten „en daarom willen wr er ook wel bij zijn". ïj|D'66 huldigt het principe van het du- Éisme, van spel in tegenspel, in de panier, maar ook in de provincie en de gemeente". Nog voor de vraag ge steld kon worden ging de heer Allard in op de vraag, waarom de Democraten '66 niet zijn toegetreden tot het Pro gressief Akkoord. Gezien de huidige Yèrwarde situaties in verschillende po litieke partijen en het feit, dat D'66 op een verdubbeling tot verdrievoudiging van het aantal stemmen mag rekenen, achtte de heer Allard het niet verstan dig om de partij te laten inkapselen door een grotere partij om daarna als bijwagen te gaan fungeren. Wanneer de politieke verhoudingen wat scherper zouden liggen, zou de zaak altijd nog opnieuw bezien kunnen worden. Per soonlijk had de heer Allard overigens wel wat gevoeld voor een samenwer king met de PPR. „Het is de bedoeling van D'66 ernst te maken met de democratisering. Burge rij en bedrijfsleven zullen op provin ciaal niveau moeten kunnen worden op genomen in de voorbereidingscommis sies voor de streekplannen", aldus de heer Allard, die zei, dat ook bij Gede puteerde Staten een poging in het werd was gesteld om de commissiever gaderingen in het openbaar te doen pjaastvinden, welk verzoek echter op louter formele gronden is afgewezen. Verder meende de heer Allard, dat sta tenleden ook geen andere bestuurlijke Voyerheidsfunktie dienen te vervullen, zoals burgemeester of wethouder van een gemeente. De heer P. Singelenberg, kunsthistori cus te Utrecht en nummer 5 op de kan didatenlijst, (de heer Allard bezet de tweede plaats) gaf zijn visie op ruimte, leven wonen en cultuur. Hij meende, dat de politieke besluit vorming eerst volledig tot zijn recht Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 L Noteer dit nummer in uw agenda. I Voor vlieg-, boot- en treinbiljetten naar uw plaatselijke agent k Steenhoffstraat 9a - Telefoon 6571 De Katholieke Volkspartij (K.V.P.) heeft haar algemene ledenvergadering belegd op donderdag .5 maart a.s.. in het Vere nigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. In verband met het vertrek van de heer Elfrink moet een nieuw bestuurslid wor den gekozen. Het bestuur stelt hiervoor als kandidaat Drs. J. L. Menne, Van Len- neplaan 70, Soest. Nader vernemen wij nog dat in het kader van de verkiezings-voorbereidin- gen voor de verkiezing van de Provin ciale Staten op 18 maart a.s., er op 4 maart a.s. een bijeenkomst wordt ge houden in gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat. Deze bijeenkomst is georganiseerd door A.R.P., C.H.U. en K.V.P. en zal worden bijgewoond door leden van Gedeputeerde Staten en Pro vinciale Staten. BETAAL PER PEN VIA UW BONDSSPAARBANK kan komen na samenspraak met de burgerij. Om dat te bebereiken dient, te worden gestreefd naar een decentra lisatie. Ook gaf de heer Singelenberg de voorkeur aan bovengemeentelijke organen voor de regeling van meer dan louter plaatselijke aangelegenheden. Ten aanzien van de woningbobuw dreigt men in Soest volgens de heer Singelenberg te verstikken in de drei ging van de randstad Holland. Het wo nen dient naar zijn mening op een veel hoger niveau te komen. Het ex perimenteren door architecten moet worden aangemoedigd. „We moeten niet gaan bouwen uit vrees dat we ruimte te kort zullen komen", zei de heer Singelenberg. Ook plaatselijke eigen aardigheden dienen zoveel mogelijk be waard te blijven. Voorts is het een wens van D'66 dat in versneld tempo iets gedaan wordt aan het grote te kort aan sportaccomodaties. De heer Singelenberg meende, dat D'6G iets hoopt te doen aan het handhaven van de band met de burgerij, ook na de verkiezingen. „De meeste politici plegen vlak voor de verkiezingen naar uw gunsten te dingen om daarna vier jaar lang niets meer van zich te laten horen. Dat wil D'66 doorbreken", aldus de Utrechtse kunsthistoricus. Het feit, dat D'66 niet aan het (Soes- ter) PAK heeft willen deelnemen, bleek met name bij enkele PSP-vertegenwoor- digers enige verontwaardiging te heb ben gewekt. De heer Levinga vroeg zich af, wanneer de al zo lang aangekondig de „partij-ontploffing" dan plaats zal vinden en de heer Snij delaar meende, dat een partij als D'66 met zoveel par tij-programmatische overeenkomsten met een paar andere politieke partijen op de verkeerde bevolkingsgroep mikt. Na de pauze bracht drs. H. M. Jonker, voorzitter van de werkgroep gemeente politiek, nogmaals de kwestie van de openbare commissievergaderingen ter sprake. Uit de brief, die D'66 in ant woord op het verzoek om openbare ver gaderingen van de commissies van de raad heeft gekregen, blijkt volgens de heer Jonker duidelijk een vrees voor de pers, althans aan de zijde van het gemeen tebestuur. De heer Jonker zei het ook voor de zittende raadsleden een tekort koming te vinden, dat zij vragen "over bepaalde, ni^t direct aan de orde zijnde vraagstukken altijd moeten ophangen aan andere kwesties, eenvoudig omdat er geen rondvraag is. Het zou volgens de heer Jonker ook aanbeveling ver dienen om af en toe gemeenteraads- of commissievergaderingen te houden waar bij het publiek ook vragen zou kunnen stellen of opmerkingen maken. Na de pauze hebben de belangstellen den in groepsverband over verschillen de zaken gediscusieerd. Daarbij kwam naar voren dat Soest te weinig doet voor de jeugd, althans zeker wel een jeugdcentrum mag bouwen en dat spra ke is van een protectie van een be paalde bevolkingsgroep ten aanzien van het al of niet toelaten van een nieu we bedrijfsvorm. Hierbij werd gedoeld op Gemar, de groothandelsmarkt aan de Steenhoffstraat. Voorts was men- van mening, dat van gemeentelijke zijde niet alleen aari zich nieuw in Soest vestigende bedrijven eisen moeten stel len ten aanzien van de voorkoming van luchtverontreiniging, maar evenzeer en in dezelfde mate aan reeds gevestigde bedrijven. Ter gelegenheid van het vijftig-jarig be staan van de postduivenhoudersvereni- ging De Zwaluw wordt een loterij ge houden ten bate van het open bejaar den werk en het eigen clubhuis te Soest. De trekking was aanvankelijk bepaald op 15 november 1969, maar door te ge ringe verkoop van loten, is de trek king un vastgesteld op zaterdag 28 maart in het clubgebouw aan de Schrikslaan. Om 14 uur zal notaris C. J. M. Emmen uit Soest de hoofdprijzen trekken: een nieuwe Volkswagen, een naaimachine en ongeveer 300 luxe prij zen. Men spreekt in onze dagen over klas- sejustitie en klasse-onderwijs, alsof wij sinds Marx' geboortedag niet anders ge daan hebben dan ons in sociale lagen op te delen, die dan met klassen wor den aangeduid. Hoewel veel sterk wordt overdreven moeten we toegeven dat ons volk toch altijd een fijne neus heeft voor het signaleren van bepaalde vast geroeste historische misstanden. Daartoe behoren ook de klasse-indelingen in ziekenhuizen en ook op begraafplaatsen. Met name in ziekenhuizen is het klas sebesef sterk ontwikkeld. Wie zich op allerlei niveau laat verplegen, moet er ook op allerlei niveau voor betalen. Zo laten specialisten zich voor een behan deling klasse 2b anderhalf maal zo goed en voor de klasse 2a tweemaal zo goed betalen als voor een derde klas behandeling. Van geweldige protesten hiertegen van de zijde der nivelleerders op allerlei terrein vernemen wij niets. Het is wel zeker dat de klasse-afschaf fing wordt gehinderd door de weten schap dat de liefhebbers van de be- tere-klasse-behandeling meebetalen voor de lagere tarieven der derde klas-pa tiënten. Echter bestaat er evenzeer een verschil van ca. 200 °/o in de tarieven tussen particuliere derde klas-patiënten en ziekenfondspatiënten en niemand zal begrijpen waarvoor deze discriminatie nodig is. Particuliere derde-klas-patiënten zullen bij ernstige ziekte en operaties in gro tere financiële nood verkeren dan de fondspatiënten. Er is dus duidelijk spra ke van onrechtvaardige benadeling van een bepaalde groep. Nu hebben wij kunnen lezen dat de landelijke organisaties van ziektekos tenverzekeraars streven naar een snel naar elkaar toegroeien van de tarieven. Als zich een ongekende snelheid open baart in de aanpassing wanneer een grote groep in de knel zit, moet men zich met verbazing afvragen waarom met open ogen wordt toegelaten dat minderheden financieel worden afge slacht zonder dat er efficiënte prijs maatregelen worden genomen. Nadat woensdagmiddag om precies drie uur de 81-jarige heer Kraal sr„ de deur van de volledig gemoderniseerde dro gisterij/parfumerie annex verfhandel opende, betraden direct tientallen geno digden de gemoderniseerde zaak om onder het genot "Van ^een „drankje" ken nis te nemen van de belangrijke ver anderingen. Nadat de heer H. Kraal aan het begin van de tweede wereld oorlog de zaak van zijn vader had over genomen, kwamen er uiteraard in die jaren wel enige strubbelingen in het zaken doen. Twee jaar illegaliteit ge volgd door meer dan twee jaar mucise- ren met zijn eigen band „The Cupido's" waarmee hij regelmatig optrad voor de Canadese militairen, waren hieraan debet. Na de oorlog, toen er weer wat verkrijgbaar was, ging de deur wagen wijd open. De zojuist gereed gekomen modernise ring is in totaal de vierde verbouwing van de zaak aan de Van Weedestraat, waarvan de voorlaatste niet alleen een modernisering maar tevens een be langrijke uitbreiding betekende. Nu nre- cies tien jaar later voldeed het interieur niet meer aan de eisen die men tegen woordig stelt. Het assortiment werd belangrijk gro ter. De echte drogisterij-artikelen die overigens nog steeds in ruime mate verkrijgbaar zijn, werden op bepaalde plaatsen verdrongen door verpakte ar tikelen, die met fraaie verpakkingen de plaats van de stopflessen gingen in nemen. Vooral de laatste jaren kwam de par fumerie belangrijk naar voren, mede veroorzaakt door het aantrekken van verschillende belangrijke „huizen", waar van wij hier slechts willen noemen Shiseido en Innoxa. Naast de artikelen voor de ouderen, werd tevens een be langrijke plaats ingeruimd voor de baby- verzorgings- en voedingsartikelen, ter wijl ook de haarverzorgings-preparaten een royale plaats kregen. Dat de heer Kraal de eisen van deze tijd duidelijk heeft onderkend blijkt wel uit het feit dat elk der verkoopsters op verschillende gebieden zijn gediplomeerd zodat niet alleen wordt verkocht, maar vooral deskundig wordt geadviseerd. Uniek voor Soest is de „lipstickbar" waar iedere cliënte zelf haar keus kan maken met gebruik making van de in de bar aanwezige lipsticks. Ter gelegenheiü van de heropening be staat er gelegenheid om op voordelige wijze een Innoxa schoonheidsbehan deling te ondergaan, waarvoor wij ver wijzen naar de advertentie in de cou rant van j.1. dinsdag, terwijl ook de verkoopsters daaromtrent alle inlichtin gen kunnen terstrekken. Naast de drogisterij/parfumerie is nog steeds een groot gedeelte van de zaak ingeruimd voor de verfhandel, waar het merk „Flexa" in al zijn glorie in de rekken staat. Deze modernisering werd uitgevoerd door het Soester winkelinterieurbedrijf Lambert Rademaker, terwijl Joh. Bos boom verantwoordelijk is voor de elek trische installatie. Uiteraard werd het schilderwerk verricht door eigen men sen. Als openings-attraktie ontvan gen alle cliënten, die vanaf donderdag morgen de zaak bezochten, een originele en praktische attraktie, terwijl voor de kinderen een ballon het feest compleet zal maken. HOTEL - CAFé - RESTAURANT Telefoon 02155-2706 Soesterbergsestraat 122 - Soest staat onze deur uitnodigend open voor een „lekker kopje koffie", uw lunch, een in tiem diner of zomaar even een „vlugger tje" genaamd plate-service, voor een po pulaire prijs. Bij ons bent U uit en toch thuis Ruime parkeergelegenheid Vroeger gebeurde het maar al te vaak dat een werknemer geheel tegen zijn zin in bij een werknemer in dienst moest blijven, wilde hij zijn pensioenrechten niet' verspelen. Deze ongewenste binding tussen de werkgever en de werknemer moet volkomen in strijd met de arbeidsvrijheid worden geacht. Het is daarom heus niet zonder reden dat in de (nu al weer ruim 15 jaar van kracht zijnde) Pensioen- en Spaarfondsenwet is vastgelegd welke rechten een werknemer bij tussentijds ontslag jegens het pensioenfonds, waarin hij heeft deelgenomen, heeft. De wettelijke en als minium te be schouwen regeling ziet er als volgt uit: a) Een werknemer, die korter dan een jaar aan het pensioenfonds heeft deel genomen, behoeft bij het verlaten van het bedrijf of de onderneming niets te worden meegegeven (het mag wel!); b) Heeft een werknemer tenminste één jaar en niet langer dan vijf jaar aan een pensioenfonds deelgenomen, dan ontvangt hij (tenzij de fondsvoor schriften gunstiger bepalingen kennen) een vergoeding voor de door hemzelf gedane stortingen voor ouderdomspen sioen (dit is normaliter het hem toe komende aandeel in de afkoopsom); c) De werkemer, die meer dan vijf jaar aan een pensioenfonds heeft deel genomen, verkrijgt bij het verlaten van het bedrijf of de onderneming een pre mie-vrije aanspraak op (uitgesteld) ou derdomspensioen berekend op basis van de door en voor hem gedane stortin gen, alsmede een naar redelijkheid vast te stellen premievrije aanspraak op we duwepensioen, indien dit is toegezegd- De fondsen zijn dus op dit punt vrij al dan niet een regeling te treffen. Hem wordt van deze premievrije aanspraak een bewijs gegeven. Indien de premievrije aanspraak echter hetzij een gering bedrag vertegenwoor digt, hetzij toekomt aan een deelneem ster die wegens haar voorgenomen hu welijk de deelneming beëndigt, hetzij toekomt aan een deelnemer of deel neemster, die de deelneming beëndigt wegens emigratie, kan deze steeds wor den vervangen door de uitbetaling van een bedrag ineenr. (De fondsvoorschrif- ten moeten dit dan wel bepalen). In het oorspronkelijke ontwerp Pen sioen- en Spaarfondsenwet was bepaald, dat de statuten en reglementen van een een pensioenfonds kunnen bepalen, dat de premievrije aanspraak voor wat be treft de door de werkgever verrichte Ëp «VAKBEURS* VAKBEURS VOOR DOE-HET-ZELF- ARTIKELEN JULIANAHAL UTRECHT .r'y X' ^FILMVOORSTELLINGEN en EXpqsjtjes AMATEURS !nnan„ MARIJKEHAL UTRECHT ingang Juhanahal, Graadt van Roggenweg aondag 1 maart: 10-18 uur dinsdagavond 3 maart: 18-22 nut zaterdag 7 maart: 9-13 uur entree zaterdag f 2.50 per persoon, inclusief BTW .nlree zondag f4,. p„soon, inclusief BTW entree dinsdagavond f 1,- per persoon inclusief BTW E. G. KERKHOF GAS-INSTALLATIES WATERLEIDING - SANITAIR LOOD EN ZINKWERKEN Wasautomaten - Centrifuges Vaatwasmachines' - Koelkas ten, Diepvrieskasten enz. OUDE GRACHTJE 14a - SOEST TELEFOON 02155-4332 Het moet voor de heer van Huisste den een belangrijke dag geweest zijn toen hem werd medegedeeld dat zijn nog jonge zaak waardig werd bevonden om de Boussac-collectie te mogen voe ren. Een eer die maar weing stoffen- zakan te beurt valt. Slechts de beste op dit terrein hebben de kans op die uitverkiezing. Iedere dag komen de nieuwste des sins binnen, die niet alleen door de zelfnaaisters hogelijk worden gewaar deerd, maar waar ook de grote Franse „modekoningen" graag hun fantasiën op uitleven. Men behoeft geen groot stof- fenkenner te zijn om te kunnen vast stellen dat de Boussac-stoffen, die als een „katoentje" de wereld ingaan, meer weg hebben van een zijde dan van ka toen. In combinatie met de reusachtige col lectie patronenboeken van alle beken de merken, o.a. Burda en Voque, die voor iedereen vrijelijk ter inzage lig gen op de praktische patronenbar, be staat nu voor iedere naaister de gele genheid om naar de laatste mode ge kleed te gaan- Naast de Boussac-stoffen vindt men er natuurlijk een grote kollektie stoffen van andere bekende merken, waarbij nu vooral het accent is komen te lig gen op de zomerstoffen. Naast de stoffen, is een grote ruimte beschikbaar voor de fournituren en de eigentijdse modeartikelen. Met de recente uitbreiding heeft men een royale hoek kunnen inruimen voor de naaimachines, die men nu op rus tige wijze kan demonstreren. Ondanks het feit dat men voor reparaties van alle merken naaimachines terecht kan, heeft de heer Huissteden zich gespe cialiseerd op de machnies van de we reldbekende merken Bernina en Anker. Een grote trekpleister voor zijn zaak vormt het handige doorslagapparaatje, dat onder de naam Tailor Marker een ware opmars is het hele Gooi en Eem- land maakt. Met dit apparaatje wordt het vervelende en ijdrovende „door slaan" van partonen, terug gebracht tot een karweitje dat in een handomdraai is gebeurd en met recht kinderwerk ge noemd mag worden. De heer C. v. d. Brink, chef bloemisterij van paleis Soestdijk, neemt in tegen stelling tot hetgeen wij dinsdag meld den hedenmiddag afscheid we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. De heer v. d. Brink, die 47V2 jaar in dienst van het paleis is geweest, is afgelopen zaterdag 65 jaar geworden. De afscheidsreceptie wordt vanmiddag van half yier tot half vijf in de mare chausseekazerne in Baarn gehouden. EAJJe ut ming vraog dan mok zeige datter teugeswoordug nog wellis gezeit wordt datter geen cente meer ongder de min- se zouwe zitte, on- daanks de smoes: „wullie leve ln un welvaortstiedparruk" en meer vaan die dinge, die geen mins mit vurstaand zaal ongderstrepe. Ut maag daan wel zo lieke, maor eerluk gezeig kenk der nie zo bar hoog vaan opgeve. Ast dus goed zouw weze, daan zouw elluk mins die bevoorbeeld op vriedaag zun cente krieg, as un soort Rotschild naor huus gaon om an moeder de vrou zun vurgaorde riekdom te laote bekieke of an te bieje. Der zalle wel gevalle weze waor daat waor is, maor ik schaat dattut in de meeste gevalle beslis nie opgaot. Waat voor ming wel as un paol bove waoter staot is, daat wullie ut heul waat betur hebbe daan ongze voor- ouwers. Die minse waore blie as zullie un stukkie brood op de plaank haadde, en daor hebbe wullie noeng nie zo bar veul meuijte mee. Doodgaon vaan hon ger hoefter in deuze mederne tied nie meer bie te weze, aal zalle der bes nog wellis dinge beure die der vlaak bie leige, omdaat de minse ut nie zo arrug breed hebbe. Kiek, un mins ken door rottige om- staandighede wellis effe meuijeluk kom- me te zitte, en mit un bietje hullup, die meestaai vaan buute komp, omdaat de femielie en kenisse noeng eenmaol nie veuran staon aster meuijelukhede binne, ken de heule zaok wel worde opgelos. Maor der binne ok minse die net zo profietere vaan de schijnwelvaort as alle aore minse, en die komme altied un helle zooi knaoke tekort. Zullie heb be an dat wat zij kriege of vurdiene aal laang nie meer genog. En waat gaoter daan beure? Omdaat geen mins graog vaan de honger pien in zu buuk hep, wor- ter wel voor gezorrug datter levusmid- dele in huus binne, moar aster betaold mot worde, daan geve die minse nie tuus. En die minse motte dan vaan arremeuj maar steeds weer trug om te prebere hullie cente te kriege. Omdaat die leve- raansiers geen onminse binne, en der nie de oorzaok vaan wille weze daat minse dood gaon vaan de honger en omdaat hullie gedaachte daan vooral uutgaon naor de kingders, blieve die minse ut hoog nodugge vaok nog levere ok. En die rekeninge maor oplope. Nie allenug de zsokeminse as un bakkur en un mellukboer komme vaok op de kof fie, ok de gemeente kompter nie zo bes vaanofWaant aster geen cente binne om brood te betaole, daan binne der vaok ok geen cente om de huur vaant huus te betaole. Vaan de week toengk laangs de straot waas, stingk effe te praote mit un maan die der kenneluk wel waat vaan of wis, waant hie vurtelde ming daat daat soort dinge un prebleem waas vaan alle steje en darrupe in ongs laand en Soest maokte daor heus geen uutzongdering op. Waat daat angaot hep zoon leveraansier ut nog ut beste getroffe, waant as hie nie zo humaon meer is, daan laot hie die luu krepeere en daan isrtie der zekur vaan daat zun vordering nie hoger zaal worde. Waat daat angaot zit de gemeente wel effe meuijelukker waant zullie kenne iemaand, die geen cente hep en daorom de huur nie ken betaole slech de straot opgooije. Daat zouw daan bar veul lieke op „vestzak, broekzak", waant die mdnse motte daan toch gehollepe worde, du® komme zullie daan weer voor rekening vaan un aore gemeentelukke instaansie. Mit ut gaas ent lich ist eigeluk vaant zellufde laoke un paak. Der binne hetil waat minse die voor die voorziening® nie veul geld ovur hebbe, en ut daof- om maor laote oplope. Voor die minse ist maor gelukkig datter nog keerse en flesse mit gaas in d® haandul binne, waant aors zaag ut d«f voor hullie nie aal te bes uut. W,ak mit mang geschrief eigeluk duu- déluk wil maoke is, daatter in ongs laand en zellufs ok in ongs darrup, in deuze welvaortstied minse woene, die geen cente hebbe om vaan te leve, maor nog net nie te weinug hebbe om dood te gaon. Kiek, daat die minse geen cente ovur kenne houwe om hullie huur te kenne betaole, kenk ming bes voorstelle, maor juust die minse trekke ut zich merao- kuls an aster iemaand an de deur komp om te vërtelle daat zullie waanbetolurs binne. Die aore minse, die der geld zogezeit ovur de balluk gooije, hebbe ut narruguns ovur. Ut zaal hullie tied wel uutdure, en die schuldeisurs motte maor doen waat zullie nie kenne laote. As ik ut voort zeige haad, daan paakte ik die leste groep wel effe aors an, Ik schaat daat as zuUie bie tien graode vors in un schuur zouwe motte slaope, daat der wel voor zouwe zorrege daat zullie der wel zouwe zorrege daat de schuld tot de leste cent worde betaold. donaties komen te vervallen, Indien een werknemer op staande voet is ont slagen of de dienstbetrekking is geëin digd om een gewichtige reden, die te vens een dringende reden vormde tot (snel) ontslag. Ook oneervol Deze bepalig is vervallen omdat men zich op het standpunt stelde, dat een ontslag op staande voet wegens een dringende reden reeds als een straf kan worden beschouwd, wenste men deze straf niet verdubbeld te zien door ook de pensioenrechten verloren te la ten gaan. Een en ander houdt ln, dat een werk nemer, die meer dan vijf jaar aan een pensioenfonds heeft deelgenomen, zowel bij „eervol" als „oneervol" ontslag een aanspraak op uitgesteld pensioen heeft. Voor het standpunt: geen verdubbe ling van straf, is zonder twijfel veel te zeggen, doch o.i. zal in vele ge vallen (wij denken b.v. aan fraude e.d.) de wettelijke regeling niet beantwoor den aan het rechtsgevoel van de mede arbeiders, die zich zonder twijfel niet altijd ermee zullen kunnen verenigen dat als premie op een jegens „hun" bedrijf gepleegd vergrijp nog een - somtijds nog niet eens geringe - aan spraak op uitgesteld pensioen wordt meegegeven. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 7 2 - Tel. 2^92 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Alcor" (4 maart). Australië: ms „Waalekerk" (6 maart). Brazilië: ms „Alcor" (4 maart). Bra zilië: ms „Beavermondo" (4 maart). Chili: ms „Achüles" (3 maart). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Rostock,, (4 maart). Ned. Antillen: ms „Kreon" (4 maart). Suriname: ms „Diogenes" (2 maart). Verenigde Staten van Amerika: ms „Elbe Express" (2 maart); ms „At lantic Saga" (5 maart). Z.-Afrika (Rep.) m.Lv. Z-W.-Afrika: ms „Randfontein" (3 maart). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. nujncnncnj REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 t

Soester Courant | 1970 | | pagina 3