Fa. spijker VEENRESSTRAATBEWONERS HEBBEN NOG ALTIJD VEEL KLACHTEN OVER ELIROWONINCEN T©M STMEm JAN WOLKERS KOMT NAAR SOEST Oudste carnavalsvereniging uit Breda op bezoek bij Narre Knol MARCHAL HAARMODE Stichting Jeugdzorg Soest „Vangrailnieuws" Krabbels van Knelis GFYTPBFFK Soest-Interparochieel Vasten-actie: „Pilot Projekt 1970" tSekoemcike t SSeRcss Meisje (2). tia botsing onder auto, mankeerde niets A. J. van Vloten geen gemeenteraadslid J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Postzegelvereniging ..Eemland" koninklijk goedgekeurd Geen voorrang verleend Vleesverkoop nypotlieken Antnfinnncioring Persoonliiko leningen Zeepost VRIJDAG 6 MAART 1970 De bewoners van de Euroflats aan de Veenbesstraat in het Soesterveen blij ken nog steeds klachten te hebben over hun huisvesting. Kort geleden is weer een brief gestuurd aan de bouwer van de woningen. Van Gent's Bouwbedrijf te Amersfoort. De door de heren J. Knippenberg en W. de Jong names de „Vereniging ter be hartiging van de Belangen van de be woners van de Veenbesstraat" onderte kende brief is in afschrift gezonden aan burgemeester en wethouders van Soest, aan alle eigenaren van de Euro flats en aan Kok Beheer en het Make laarskantoor D. Boon, resp. te Utrecht en Rotterdam. De inhoud van de brief luidt: In verband met het steeds toenemend aantal klachten en gebreken aan de 384 door u gebouwde flats, gelegen aan de Veenbesstraat te Soest, brengen wij het onderstaande dringend onder uw aandacht: De u bekende affaire met de losgelaten gevelplaten had tot gevolg dat ingangen naar de woningen werden dichtgemaakt, boxgangen werden doorgebroken en noodstellingen moesten worden aange bracht om de boel bij elkaar te houden. Na maanden zijn definitieve voorzie ningen aangebracht. Muren werden weg gebroken, er werd met drilboren ge boord. tegels moesten opnieuw worden speciaaladres WDin mime sortering binnen-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest Tel. 3378 Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Wij vinden het nuttig uw aandacht te vestigen op dit twee-delig woord: Vasten-actie. Vasten een be grip uit het grijs verleden, betekent nog steeds: flink dieet houden, één volle maaltijd per dag en wat daar 's mor gens of 's avonds bijkomt, mag noden van je evenmens. Zulke gedachten er wat voor over hebben. Voor „wat" iets over hebben? Nou voor je ziel en zaligheid, je bent christen of je bent het nieten dan die eeuwen oude vastenwet. Wel die vastenwet is voorhands opge borgen totdat betere tijden aanbreken doch ziel en zaligheid komen nog wel eens in het nieuws en het zou te veel gevraagd zijn om niet aan jezelf te denken. En in een „economie" die niet van deze wereld is, geldt een gezegde dat je het voordeligst aan je zelf denkt wanneer je eens gaat denken aan en over de noden van je evenmens, zulke gedachten kunnen heilzaam zijn want ze kunnen omgezet worden in daden, ze kunnen leiden tot akties die de noden van onze f'enmens uit de weg kunnen ruimen. Welnu. Soest-Interparochieel is bezig met een aktie die tot doel heeft een bepaalde noodtoestand op te ruimen. We zeggen een „bepaalde" noodtoestand want. er zijn er legio in de ontwikke lingslanden. We hebben dus ruimte voor keuze en we moeten kiezen omdat we 'n projekt wensten dat haalbaar is. Welnu Pater Raymond P. Hubert M. S., missionaris In Aurora Isabella in de Philipijnen. zit met zo'n haalbaar plan en verheugt zich uitermate als wij hem daarbij willen helpen. Dit projekt ge noemd: ..Pilot Projekt" houdt het vol gende in: a Invoer en veredeling van de veeteelt ten behoeve van de kleine boeren (65 °/o zijn veehouders in zijn distrikt). wat dan natuurlijk de gehele bevolking ten goede zal komen. b. De bouw en exploitatie van een be scheiden inseminatie-station. Tonale onkosten worden geraamd op i 43.000. Onze bijdrage moet dan min stens een vijfde van deze som opleveren. Dit projekt zal tot stand komen als wij er dus een slordige tien duizend gulden te-gen aan gooien. Als we dus één gul- de n per persoon in ons actie-zakje stop- ppn. komt het voor elkaar. Znn wel 't daar over eens? Ik geloof van wel. Doet u er allen aan mee? Zonder twij fel! Vindt u het een zware opgave als vas- tcnaktie? Vast niet! Mogen wij dan op ti rekenen? Vast wel! Wel dan, gezien het feit dat ik zelf 20 jaar nis missionaris heb mogen werken en leven te midden van onze medemen sen in een minimaal ontwikkelde we reld. met minimaal comfort en maxi maal ellende, moge ik u allen in hun naam danken voor uw vriendelijk ge baar en ik heb zo het gevoe1 dat u dan zegt: „helemaal niet nodig ons te danken voor wat wij als normaal den kend christen tot onze plicht achten". Accoord. we begrijpen elkaar. God zegene uw Vasten en uw Aktic. Durf te geven! J. H. gezet etc. etc. Door de fout. door u bij de bouw gemaakt, hebben de bewoners zeer veel overlast ondervonden. Zij wer den beloond met een bos bloemen. Een aardige geste, maar ln welke verhou ding staat dit tot de overlast die u de bewoners hebt aangedaan? De buizen van de centrale verwarming, die in de vloeren werden gelegd, komen naar boven. De afwerklaag van de vloer barst, de buizen komen zover naar boven dat zij bulten veroorzaken. Gevolgen: kamers uitruimen, vloeren openhakken, buizen repareren. Uw werk mensen zijn dan, met al hun ondeskun digheid op dit gebied, ook nog bereid de vloerbedekking weer op zijn plaats te legger, en de boel weer in te richten. Voor de bewoners blijft dan de taak hun huis weer schoon en op orde te krijgen. Bovendien moeten ze tijdens en na deze werkzaamheden nog twee dagen in de kou zitten, want de c.v. kan niet gebruikt worden. Misschien is het u bekend dat deze werkzaamheden in verschillende flats reeds meerdere malen zijn uitgevoerd. Thans is er sprake van dat in het gehele systeem en fout zit en dat hoogstwaarschijnlijk de vloeren van ALLE flats open gebroken moeten worden. Hoe denkt u de overlast op te lossen, die u door deze werkzaamheden de bewoners bezorgt. Onderdelen moeten worden vervangen, omdat deze worden aangetast en niet meer werken. Hieraan gaat vooraf het uitvallen van de c.v. of van de warm waterinstallatie. Dit zijn dagelijks voor komende klachten. Op diverse bovenste etages branden de ketels zo hard, dat zij volkomen bruin verbrand zijn. Ge volg: geen zuurstof meer in de woning, condenswater overal. Klachten van de bewoners over doorlopende hoofdpijn zijn er tevens het gevolg van. Diverse keren is het reeds voorgekomen dat men op de hoogste etages geen water meer heeft, omdat er geen druk is. Be woners moeten bij de benedenburen een keteltje water gaan halen. Dat in bijna alle flats de tegels van de muren in badkamer, keuken en toilet loslaten zal u wel bekend zijn. Is het ook bekend dat het al diverse malen gebeurd is dat bewoners 's nachts wak ker schrokken omdat een hele of halve tegelwand naar beneden viel met een klap. Natuurlijk, het wordt gerepareerd. Uw werkmensen komen weer, met krui wagens vol tegels, met cement, met hamers en beitels. Zij bikken tegels af en zetten weer nieuwe. Aan de bewo ners is het dan weer om de rest op te ruimen om het stof te verwijderen en grote beurten te gaan geven. Misschien is het u bekend, dat ook deze werk zaamheden in diverse woningen reeds meerdere malen zijn uitgevoerd. In verschillende flats gaan de vloerte gels in de keuken los. Misschien zijn de verwarmingsbuizen hier ook oorzaak van. Niet werkende bellen, gebrekkig wer kende installaties, niet werkende deur- PHILIPS SPECIAALZAAK ,1 Van Weedestraat 72 - Tel. 279 Hij een ujoote oorCooing behoren iaeo.Ce ringen VÊaiOViNöSSllüEN Graveren klaar terwijl u wacht HORLOGER - JUWELIER - OPTICIEN Soesterbergsestraat 26 - Telefoon 2982 openers, het is schering en inslag, het komt dagelijks voor. Diverse deuren in de woningen zijn niet open te zetten. Zij vallen weer dicht. Commentaar van uw medewerkers: niets aan te doen, want de muur staat scheef! We zetten nu maar een blok hout of een schoen tegen zo'n deur als die open moet blijven. In bijna alle woningen tocht het. Het is bij een flinke wind reeds gebeurd dat vitrages naar beneden vielen door de binnenkomende wind. Oudere mensen zitten te huiveren in hun woningen. Hoe is het mogelijk dat bijna niemand twee weken achtereen een ongestoorde T.V. ontvangst heeft gehad? Storingen zijn er practisch doorlopend. We vragen ons wel af hoe lang deze ergernis nog moet voortduren. In het merendeel van de huizen hangt een zeer onaangename rioollucht. Reeds vanaf het begin is hierover geklaagd. Het enige commentaar dat tot nu toe gegeven is: we weten niet waar het van daan komt. Reeds meerdere malen is er over ge klaagd door diverse bewoners dat het water niet van de balcons afloopt. Herhaalde malen zijn lekkages opge treden. Speciaal op de hoogste etages. Water komt lang de ramen, langs de muren van diverse kamers, naar bene den. Behang hangt drijfnat tegen de muren, gordijnen en voerbedekking wor den beschadigd. In de ene week werkmensen over de vloer voor het repareren van gevelpla ten, in de andere week voor de tegels van het toilet te vernieuwen, in de 3e week omdat de centrale verwarming niet werkt, de 4e week omdat de verwar mingsbuizen door de vloeren steken, de 5e week geen waterdruk en zonder water, de 6e week voor de tegels in de keuken, de 7e week omdat de heet- watervoorziening is uitgevallen, de 8e week om lekkages te herstellen, de 9e week geen belinstallaties, de 10e week om tochtstrips aan te brengen. En zo kunnen we nog een hele tijd doorgaan. En in al deze weken geen behoorlijke T.V. ontvangst, op de tocht en in de stank. Om alles in enkele woorden samen te vatten: we worden het „zat" en hebben er zo langzamerhand schoon genoeg van. Aldus voor een deel cle brief van de Veenbesstraatbewoners. Piel 2-jarig dochtertje van mevr. G. Z. alhier kwam na een aanrijding onder een auto en werd met spoed naar het ziekenhuis Zonnegloren overgebracht, alwaar gelukkig bleek dat het kind niets mankeerde. Het ongeluk gebeurde, toen haar moeder, mevr. G. Z. op de krui sing Beetzlaan-Nachtegaalweg tegen de auto botste van de heer T. de Z. uit Soest. De ongelukkige moeder kneusde haar knie. De heer G. C. van den Berg, lid van dc Soester gemeenteraad voor de K.V.P., heeft om gezondheidsredenen zijn zetel beschikbaar gesteld. De heer Van den Berg zou worden opgevolgd door de heer A. J. van Vloten. Deze heeft echter voor de benoeming bedankt, daar hij geen lid meer is van de K.V.P. Amaiiafaan l'J-ZI Telefoon 02154-2323 De carnavalsvereniging Dc Narre Knol, die aan het begin van het seizoen 1969- 1970 de belofte deed, vijf feestavonden te zullen organiseren, waarop de leden van de vereniging reductie op de en treeprijs krijgen, heeft hiervan reeds vier avonden met succes verzorgd. Deze avonden waren in november van het afgelopen jaar het Prinsenbal, op 3 februari het Kielenbal en op 7 en 8 februari de twee zeer geslaagde car navalsavonden. De leden hebben dus nog één avond tegoed. Het bestuur van de Narre Knol heeft besloten om geen midvastenbal te organiseren, daar de tijd na het carnaval te kort is om nog iets goeds te brengen. En aangezien de jonge vereniging alleen maar goede avonden wil verzorgen heeft men de organisatie van de laatste avond uit gesteld tot zaterdag 2 mei. Ter afsluiting van het seizoen zal dan opnieuw een feestavond in carnax'als- sfeer worden gehouden. Het bestuur heef* "noy avnnrl reeds twee goe de bands kunnen contracteren, terwijl bovendien een afvaardiging van De Biemeeuwske op bezoek komt. Dit is de oudste carnavalsvereniging van Bre da, die reeds verschillende malen op de televisie te zien is geweest. Aange zien de Bredanaars hun eigen boeren- kapelletje meenemen, belooft dit weer een gezellige en dolle avond te worden. De prins en zijn adjudanten, alsmede de vorst en de raadsleden zullen even eens en naar goed gebruik van de par tij zijn. Het ligt in de bedoeling van het be stuur om de leden van de Narre Knol een forse reductie op de entreeprijs tc geven. Op deze avond, die tevens in het kader van de bevrijdingsfeesten wordt gege ven, zal tevens de gelegenheid bestaan om zich voor het nieuwe seizoen als lid op te geven. Nadere medelingen betreffende de voor-verkoop van toe gangskaarten voor cleze slotavond vol gen te zijner tijd.. Vrijdagavond 20 maart organiseert de Soester Kunstenaarsvereniging Arti- shock, onder auspiciën van 't Nut en in samenwerking met de boekhandels Adriaansen en Van der Ven, een lite raire avond in het Ariishock-gebouw, Steenhoffstraat 46 in Soest. De beeldhouwer-schrijve- Jan Wolkers werd in 1925 te Oegstgeest geboren. Hij wilde graag kunstschilder worden, maar de Haagse Academie zat destijds vol en zo kwam hij eigenlijk bi: toeval terecht op de afdeling beeldhouwen. Hij werkt erg hard en is van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer. Wolkers is soms aan twee, drie boeken tegelijk bezig. Vaak ook herschrijft hij een roman, zoals Turks Fruit, dat hij schreef vóór Horrible Tango. Verder weigert hij iets te schrappen en accep teert geen censuur. Over Turks fruit zegt hij zelf: „Het is een geweldig boek. Het is het verhaal over een liefdesge schiedenis die op een afschuwelijke ma nier eindigt. Een verhaal over datgene wat verdwijnt, weggaat. Liefde ver dwijnt, wist je dat?" Zijn eerste boek Serpentina's Petticoat wat verrassend origineel. In Kort Ame rikaans schrijft de bezeten auteur al zijn jeugdobsessies van zich af, terwijl Ge sponnen Suiker opvalt door z'n a-lite raire genre, zonder modetrucjes. Daarna verscheen Een roos van Vlees, een aan grijpend verhaal. Jan Vermeulen, de omslagontwerper (zie op de achterkant van Turks Fruit Wolker's knalrode truitje met het op schrift „Missouri University") en even eens uit Oegstgeest afkomstig, meent: Wolkers schrijft voor jonge mensen en daarom mogen zijn boeken ook niet duur zijn. Desnoods neemt hij een deel van de kosten van het houtvrij papier op zich. Vermeulen zegt: „Ik geloof dat schrijven een ontzettende kwelling voor hem is". Na Een Roos van Vlees verschenen zijn beste boeken, zegt hij zelf: het sleutelboek Terug naar Oegstgeest en Horrible Tango, dat van zijn andere werk duidelijk verschilt. De kritiek stel de: zo wordt in ons nuchtere land zel den geschreven. Wegens Sterfgeval Gesloten is toneel stuk. Over De hond met de blauwe tong schreef Panhuijsen in Het Binnenhof: De verhalen van Jan Wolkers zijn niet volledig humoristisch, ze hebben een diepere tragische ondergrond, waarin de afschuwelijkheid van het menselijk bestaan wordt onthuld. Vóór de pauze leest hij voor uit eigen werk en na de pauze kunt u vragen stellen. Ook de meest intieme. Of hij een rottige jeugd gehad heeft? „Ja, maar ik heb er toch erg van genoten. Niets is fijner dan zondigen, dat kan tegenwoor dig alleen nog maar door drugs en zo." Toegangskaarten voor deze avond al leen nog maar bij Boekhandel Adriaan sen, Burg. Grothestraat 32 en bij Boek handel v. d. Ven, Soesterbergsestraat 53 in Soest. Indien voorradig aan de zaal. JAN VISSER PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 Voor wie het nog niet wist (en dit geldt voor al de nieuw ingekomenen en mis schien ook enkele nieuwe abonnees op Soestterkerk): de Stichting Jeugdzorg Soest is een interkerkelijke stichting die het jeugdhonk „De Vangrail'' aan cle Beetzlaan onder haar beheer heeft. In de afgelopen maanden heeft de hoofd leider, de heer Dijkhorst. veel werk verzet. Zo heeft hij ondermeer getracht het werk in een nieuwe vorm te gieten. Toen hij z'n werk in het clubhuis be gon was ieder kind, dat „De Vangrail" bezocht, lid van een bepaalde club. Het kind kon één of twee keer per week in het clubhuis terecht. Nu staat het clubhuis gedurende een be paalde tijd voor (jongens en meisjes van een bepaalde leeftijdsgroep open en kunnen ze kiezen tussen verschillende aktiviteiten. Voor de kinderen vanaf plm. 9 jaar is het clubhuis vier keer per weel: open en voor de jongeren, die 's middags komen, is dat één of twee keer per week. Dit heeft tot gevolg, dat het aantal kinderen dat de „De Vangrail" bezoekt, groeide van 190 in december tot 280 nu, waarmede wordt bewezen dat „De Vang rail" in een behoefte voorziet. Door deze toeloop van kinderen bleek het nodig een tweede vaste kracht te zoeken. Als zodanig heeft het bestuur benoemd mejuffrouw Keus. Mejuffrouw Keus heeft in Scheveningen irr het jeugdzorgwerk gewerkt en op het ogenblik werkt ze in Veenendaal. Men hoopt haar binnen niet al te lange tijd in „De Vangrail" te kunnen ontvangen. Wat de financiële kant van de zaak be treft het volgende: Van het ministerie van C.R.M. is bericht ontvangen dat men nu officieel erkent is als jeugdhonk. Dat betekent dat de subsidie gegaran deerd is. Een reden tot dankbaarheid voor het bestuur. Maar meent u niet dat men nu uit de financiële zorgen is. Het rijk subsidieert het werk voor 80 De rest moet net bestuur zelf bijpassen. Op de begroting voor 1970 staat een bedrag van 13.000 dat op de één of andere manier bij elkaar moet komen. Naar alle waar schijnlijkheid zal er in de toekomst wel Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg Tel. 03463-1223-1458 OOK VOOR CREMATIE Tevens algehele verzorging d00r geheel het land rGeen klassesvst.eemJ een beroep op uw portemonnaie gedaan worden. En mocht u nu al dit zo hoog nodige werk willen steunen, het gironummer van de stichting is 134908. Op de bijeenkomst op 6 maart a.s., in de grote zaal van het gebouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18. zal door de voorzitter officieel de gehele aan kondiging worden voorgelezen, dat het Hare Majesteit heeft behaagd om tot erkenning te komen van de Postzegel vereniging „Eemland", m.a.w.: de Ko ninklijke Goedkeuring werd per 30 ja nuari 1970 een feit. Dankzij de medewerking van het lid, de heer Duijnker uit Amsterdam, is „Eem land" nu in het bezit van twee kaders, waardoor er nu regelmatig in eigen kring tentoonstellinkjes worden geor ganiseerd van eigen leden vóór eigen leden. In deze bijeenkomst zal van het thematische gebied „muziek" het onder deel muzieknoten op postzegels op één kader worden getoond door me vrouw Spoel stra-Sch roder. eventueel toegelicht met een kleine explicatie. De gratis jaarlijkse verloting onder de leden die vóór 1 februari j.1. hun con tributie hebben voldaan, zal, hoewel niet op zo grote schaal, tóch kunnen plaats vinden, dank zij de anonieme giften van vele leden. Er zijn 36 prij zen beschikbaar met een catalogus- waarde van ruim ƒ300, Ondertussen is het aantal leden weer gestegen en bedraagt op dit opgenblik maar liefst 255 leden, een groei die het bestuur moed geeft op de ingeslagen weg voort te gaan. Voor eventuele inlichtingen kunt u al tijd terecht bij liet secretariaat der vere niging: mevr. Spoelstra-Schröder. Stad houderslaan 35, tel. 2039. Introducé'* of belangstellenden zijn altijd, zonder enige verplichting, van harte welkom op onze bijeenkomsten. Op de hoek Eikenlaan-Kolonieweg ver leende de 36-jarige T. T. B. uit Baarn geen voorrang aan de 34-jarige auto bestuurder A. v. d. N. uit Soest. Door de botsing werd v. d. N. zo erg gewond, dat hij naar Zonnegloren moest worden vervoerd. Beide auto's werden zwaar beschadigd. ZaterdagmorgenIe 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, ge nummerd vanaf 126 tot 360. Ajje ut mlng vraog dan mok zeige datter heul waat minse bin- ne die ut maor nfr- of kenne lere om te pas en te onpas maor mit de woorde an te komme draoge „vreu- ger was allus veul betur". Das veuraal bie minse vaan veer voor de oorlog un anwensel. Enk ken rning daor soms bar ovur opwingde, omdatter noeng eenmaol in de teuges- woordugge tied in vurhouding veul meer dinge binnen die betur binne as vreu- ger. Netuurluk nie allus. waant der binne dinge die vreugur ech wel betur waore, daat zaalk ok beslis nie ontkenne, aal waore ut allenug maor de huuze. Daor- mee bedoelk nie daat vreuger de huuze zo meraokuls mooi waore innedeeld en der zo fraoij uutzaoge ari de buutekaant, maor ik bedoel de kwalitiet vaant bouw. warruk. As medern mins vaan deuze tied hek ok altied belaangstelling voor de nieuwe dinge die der in steje en darrupe zoas Soest voor mekaor komme. Enk vraog ming, ak zowaat teuge kom, of. oft niks voor Soes zouw weze, of daat wullie der messchien waat vaan zouwe kenne lere. Zo bink aal jaore un bar groot voor staander vaan un zwembaad voor king- ders, waor zullie zwemme kenne lere nie allenug ast mooij weer is, maor ok ast wintur is, dus un baad daat ovur dek is. Daat hek nie uut me duum ge- zoge, oft arruguns in de een of aore grote plaots teuge gekomme, maor in Spaoburrug annetroffe. Eerluk gezeit waas daat voor ming één vaan de leste plaotse waork zoiets zouw teuge komme, maor un mins is nooijt te ouwd om te lere. Ik gloof daat wullie in Soest veul betur effe mit ut bouwe vaan daat soort dinge kenne waachte totdaat wullie der zekur vaan binne daat de minse, die de huuze in Soest bouwe, daat un bietje ongder de knieje kriege, waant daat liek eerluk gezeit narruguns op. Un paor jaor geleje spraak de heule bevolluking der schaand vaan daat de huuze op de Eng zo meraokuls slech ge bouwd waore. Nie allenug de minse die der in gonge woene, zullie waore blie daat zu un huus haadde, maor ok de leje vaan de gemeenteraod hebbe der wel un paor woordjes ovur gezeit. Derris netuurluk in de loop van de jaore ok wel ut een en aor annedaon, maor der binne nog un kwaak dinge waor niks an is beurt, omdaat geen mins weet wat of ter an edaon mot wor de om de naorugheid op te losse. Ajje zo waat mee maok, daan zouw un mins vurwaachte datter door de minse diet angaot wel allus annedaon zouw worde om te voorkomme daat zukke naorughied nog is unkeer zouw beure. Ak ut goed hep binne daor zellufs spee- siejaole kommissies voor, die daat al- lemaol in de graote liouwe. En das maor goed ok, waant wullie binne alle- maol maor minse, en un fout zit ok in de mederne tied nog in un bar klein hoekie. Ajje noeng weer hoort waat voor un trammelaant de minse int Veen noeng weer mit hullie huuze hebbe, daan gao je je ofvraoge ofter mit aal die bouwerie op de Eng daan toch niks geleerd is. De heule zaok begon, toeng op un daag. vlaak bove un trappehuus, un paor bar zwaore stukke beton naor bene je viele, en un aordug stukkie de grongd in zaakte. Die heule zaok is mit un zo- genaomde sisur offelope. waat netuurluk kon. omdatter geen ongelukke bie ge beurd waore. Daat die mir.se un heul* tied mit un soort waturleidingsbuus veur de raome hebbe motte zitt. hebbe zullfo voor lief genomme, aal zatter ok ni« veul aors voor die minse op. maor noenf kompter nog veul meer naorughied naor buute. Vaan binne en vaan buute klevj der un heule kwak foute an. Ik schaat daat as alle minse int Veen un lijst mochte maoke vaan klaachte die zullie hebbe. dat zullie daan wel un heul kwakkie papier nodug zouwe hebbe. Wat ik wil voorop stelle is, daat die foute netuurluk nie de schuld binne vaan de uutvoerder of de opzichtur, maor eigeluk op rekening komme vaan alle minse die an die huuze. die noeng gebouwd worde, warrukc. Noeng binne der netuurluk bouwminse die opt puntje vaan der luu stoel gaon zitte en ming ut weet nie waat wense, maar as zullie gezien zouwe hebbe waat of ik hep gezien, daan zouwe zullie der eige ok schaome voor hullie volluk. Un bar duur huus, vol lich en medern gemaak mos door de minse. die der in gonge woene, ast waore worde uutge- mest. omdaat de minse diet haadde ge bouwd, der zonodig un soort varrekus- stal vaan moste maoke. Waat daat angaot ist maor goed daat un mins nie weet waat ofter aachtur zun behaang zit. De minse int Veen komme der zo of en toe vaanzelluf aachtur. en zullie binne vaan deuze tied. maor magge mit un gerus haard zeige dattut vreuger toch wel effe aors waas mit ut bouwe vaan huuze. De nieuwe valle vaanzelluf inmekaor, de goeije ouwe huuze die in Soest offe- broke worde vorreme door hullie meuije- lukhede biet ofbreke ut bewies dattul vreuger betur waas. Al spiet ut mLng dak ut mot toegeve. ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 3879 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop dc correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgdstaan, tussen haakjesach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Alkes" (12 maart). Au stralië: ms „Waalekerk" (10 maart). Brazilië ms: „Izhevsk" (11 maart). Ca nada: ms „Beaveroak" (13 maart). Chili: ms „Manchester Miller" (10 maart). In donesië: ms „Dortmund" (9 maart). Kenya. Oeganda Tanzanië: ms „Prins der Nederlanden" (9 maart). Nieuw- Zeeland: ms „Nopal Vega" (13 maart). Suriname: ms „Aegis" (9 maart). Ver enigde Staten van Amerika: ms „At lantic Song" (12 maart). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Gaasterkerk" (11 maart). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3