Philips kan vraag naar musicassettes nauwelijks bijhouden ►ermee &5T E G ..SETTEN Elk uur verschijnt bij P.P.I. nieuwe grammofoonplaat Burgerlijke Stand Eerste Snester Begrafenis-Onciernemin!' Patrimonium vervangt 48 vooroorlogse woningen Bidstond Eiermarkt FULL TIME PART TIME (02155) Fietsen op hoog niveau Krabbels van Knel is Jongetje stichtte brand in vrachtauto D^-sDAC^lOMA^TmO Philips Phonografische Industrie te Baarn, aan ruim duizend mensen uit •TOornamelijk Soest, Baarn en Hilver sum emplooi biedend, heeft, toen het zich vijftien jaar geleden als dochter onderneming van de N.V. Philips Gloei lampenfabriek te Eindhoven in Baarn vestigde, niet kunnen voorzien, dat de ontwikkeling van „muziekdragers" (want men maakt tegenwoordig meer dan al leen grammofoonplaten) zo snel zou gaan. De nog altijd stijgende vraag naar grammofoonplaten en het ontstaan van een zich zeer snel uitbreidende markt voor de nieuwe musicicassette, heeft de leiding van de PPI de laatste jaren herhaaldelijk voor ruimtelijke en sinds kort ook voor personeelsproblemen ge zet. De vraag naar musicassetten is zo groot geworden, dat Philips het nauwelijks kan bijhouden. Men heeft met enig kunst en vliegwerk eerst een behoor lijke werkruimte voor de vervaardiging van de cassettes moeten maken en ver- fltolgens steeds meer personeel moeten aantrekken. En men komt nog steeds Hgieisjes tekort. In 1966 was de afzet van Philips-cas- settes (bespeeld) in Europa nog maar een half miljoen. In het jaar daarop verlieten al 2,6 miljoen musicassettes de fabrieken en verleden jaar was dit aantal opgelopen tot zeven miljoen. Werwacht wordt, dat men er dit jaar twaalf miljoen zal moeten maken en Bplgcnd jaar 18 miljoen. En dat alles ondanks het feit dat nog maar 40 van de Nederlandse bevolking weet, wat een musicassette is. Een musicasstte - dit voor de overige 60 °/o - is een zeer dun en smal ge- miidsbandje, veilig opgeborgen in een soort doosje, dat men maar in het af speel apparaat (de cassetterecorder) be hoeft te leggen om muziek te krijgen, Want Philips heeft het bandje van mu- Eek voorzien. Met het gebruik van cas settes behoeft men dus niet meer met bandjes te gaan prutsen. Bovendien is een cassetterecorder doorgaans portabel en in alle standen te gebruiken. Uiter aard worden ook blanco-cassettes op de narkt gebracht. Aanvankelijk stond men nogal sceptisch tegenover het voornemen van enkele Kabrikanten van muziekdragers om ook bespeelde bandjes in de handel te gaan brengen. Immers, iedereen was in staat om via radio of grammofoonplaat op |anmerkelijk goedkopere wijze een blan- bandje van muziek-van-zijn-voor- keur te voorzien. De praktijk heeft ech- jter geleerd, dat de consument die noeite niet lang opbrengt. Bovendien is de verkregen kwaliteit bij lange niet te vergelijken bij die, welke men fa brieksmatig kan bereiken. De cassettes hebben doorgaans een afspeelduur van [twee maal een half uur, doch er zijn momenteel reeds cassettes in ontwerp die een speelduur hebben van twee ^naal een uur. Gezien het feit, dat de productie van de musicassettes nog maar net op gang is gekomen, nog veel researchwerk moet worden verricht en men nu een maal een vrij duur productieproces jmoet volgen, zijn de cassettes momen- tteel aanmerkelijk duurder dan verge lijkbare grammofoonplaten. Het is ech ter zeker, dat de prijs van de cassettes, als gevolg van een grotere omzet en een verdergaande mechanisatie, de ko- Sriende jaren belangrijk in prijs zullen Indalen. Volgens een woordvoerder van ;.de PPI zal de prijs echter altijd iets hoven die van de grammofoonplaat blijven liggen. Voorlopig ziet 't er nog nietnaaruit.dat Jde musicassette de grammofoonplaat [concurrentie zal gaan aandoen, al zal GEBOREN Cornelia Alexandra, dochter van J. D. Verrips en A. G. Floor, Van Lennep- Daan 65. Hendrika Stephana Maria, [dochter van A. J. Roest en G. P. M. Dijkman, Schoutenkampweg 62. Her- nen, zoon van J. H. van Gent en S. [Tuenter, Den Blieklaan 45. Apdré Cornelis, zoon van J. W. van de Goede [en J. H. Marcus, Rubenslaan 21. Gcorgette, dochter van J. C. A. van de Pol en H. J. Manders, Beetzlaan 92. Patrick Anthonie, zoon van A. S. Blok zijl en E. M. C. van Leeuwen, Plesman- fstraat 10. ONDERTROUWD: Harm Pol, Sint Matthijsstraat 36, Hoorn Ten Helena Lucia Maria Jansen, Van JWeedestraat 86.Willem van den Hoek, Oen Blieklaan 3, en Majella Antonia |Klazina Miep Wolfsen, Molenstraat 75. Gerrit Versteeg, Soesterweg 590, IAmersfoort en Hendrika Cornelia Leer- Itouwer, Molenstraat 137. I GEHUWD: Theodorus Gerardus van Klooster, Veld- Iweg 12 en Geertruida Hermina Hendri- Ika Klein. Hartweg 48. Hendrik van Irirr Burgh, Simon Stevinlaan 114, en jBonita Vera van Haelen, Simon Stevin- llaan 1. [OVERLEDEN: I Bertha Reijmering, oud 87 jaar, weduwe l van C. van Tricht. Plasweg 18a. Ma- ria Gezina van Schalkwijk, oud 76 jaar, weduwe van L. Boerenkamp, Albert I Cuvplaan 101. Albcri Heinrich Fritz, I oud 56 jaar. gehuwd met A. Hoeksema, Amstel 184 hs te Amersdam. Elisa- beth Maria Johanna Scheuning, oud 88 I jaar, weduwe van H. J. van Hal, Julia- nalaan 75. Johanna Cornelia van Riet- 1 schoten, oud 42 jaar, gehuwd met A. Lagerweij. Colenso 37. Antonia van I Vulpen, oud 71 jaar. gehuwd met J, Ak- kerman. Molenstraat 100. Hendrik I Adrianus Korthals, oud 82 jaar. gehuwd met E. W. Wielheesen. Eigendomweg 7. dat er in een verdere toekomst wel eens van gaan komen. De voordelen van musicassettes zijn duidelijk: ze zijn aanmerkelijk een heel stuk klei ner dan grammofoonplaten en dus veel makkelijker op te bergen en mee te nemen en daarnaast veel minder kwets baar dan een grammofoonplaat. Daar door is ook de afspeelapparatuur meest al veel compacter. Bovendien wezen we er al op, dat de musicicassette in alle standen afspeelbaar is. Met name in de auto kan men veel plezier heb ben van deze nieuwe ontwikkeling. Men is niet langer meer afhankelijk van 't meer of minder goed doorkomen van radio stations, maar kan zijn autotocht naar eigen inzicht, storingvrij en bovendien in stereo met muziek veraangena men. Een nadeel van de cassette blijft voorlopig alleen het feit, dat men een bepaald fragment wat minder gemak kelijk terug vindt. Ondanks deze gunstige toekomstver wachtingen voor de musicassette maakt de PPI zich voorlopig nog geen zorgen omtrent de afzet van grammofoonpla ten. Momenteel verschijnt ieder werk uur een nieuwe plaat bij Philips. Na vijftien jaar is thans het grootste deel van het porductieproces gemecha niseerd. Deze week zijn juist achttien nieuwe en door Philips-technici zelf ontwikkelde machines in gebruik ge nomen, die een verdere automatisering van de perserij betekenen. Iedere machine maakt in twintig se conden van een hoopje vormeloos wit poeder een zwarte en keurig verpakte grammofoonplaat. De verpakking van de grammafoonplaat blijkt nog altijd een sterk verkoopargument. Onlangs is door Philips zelf een enquete ge houden naar het aantal platen, dat in de eerste plaats om de fraaie hoes ver kocht wordt. Ofschoon de exacte re sultaten van dit onderzoek uit begrij pelijke overwegingen niet bekend wor den gemaakt, is toch wel duidelijk ge worden, dat de hoes in vele gevailen in belangrijke mate tot de verkoop van een plaat bijdraagt, met name in de klassieke en lichte ammusementssector. Een plaat, die op de eerste plaats van de hit-parade staat, kon men desnoods wel in krantenpapier verkopen, zonder dat de omzet daar schade van onder vindt. Men heeft bij wijze van experi ment ook wel eens eenzelfde plaat in twee verschillende hoezen verpakt. De verkoopresultaten waren opmerkelijk. De stormachtige ontwikkeling van de grammofoonplaat, de musicassette, en in de nabije toekomst wellicht ook de vi deorecorder hebben de PPI voor ruim telijke problemen geplaatst, die men nooit heeft kunnen voorzien. Bijna on zichtbaar verscholen en weggedrukt achter en tussen de bebouwing van de Torenlaan en omgeving heeft men maar weinig uitbreidingsmogelijkheden meer. Een deel van de moeilijkheden zal binnenkort kunnen worden opgelost met de bouw van een kantoorgebouw van vier tot vijf verdiepingen aan de To renlaan. Daarin zullen alle employés, die niet bij het productieproces zijn be trokken, worden gehuisvest. Dat zijn er zo'n 650 (van de ruim 1000). Dit getal lijkt minder groot, wanneer men be denkt, dat Baarn het hart is van dit Aan de in Baarn vervaardigde musicas settes worden hoge kwaliteitseisen ge steld. Hier is een controleuse bezig met muzikale steekproeven. Wel een vak waar muziek in zit. wereldbedrijf, dat vijftien grammofoon - platenfabrieken over de gehele wereld en veertig verkoopmaatschappijen om vat. In de komende vijf tot zes jaar zal vrijwel het gehele complex aan de Torenlaan in fasen tegen de vlakte gaan en door efficientere nieuwbouw worden vervangen. De PPI produceert jaarlijks twaalf mil joen grammofoonplaten, waarvan acht miljoen langspeelplaten, De opnamen voor de klassieke catalogus worden door mobiele opnameteams op verschil lende plaatsen in Europa gemaakt: in het Amsterdamse concertgebouw met zijn beroemde akoestiek, in „townhalls" van Londense voorsteden, waar weinig hin der van stadslawaai wordt ondervon den, in kleine stadstheaters van het centraal gelegen Zwitserland, kortom op plaatsen, die voor een internationale reeks van artiesten en orkesten binnen hun werkgebied of in het schema van een tournee liggen. De opnamen voor het populaire reper toire zijn zeer vaak afkomstig van de internationale organisaties, wier aan vankelijk lokale artiesten soms tot in- ternaionaal niveau uitgroeien. Voorbeel den zijn Nederlandse groepen als Cuby and the Blizzards, van wie het succes binnen korte tijd over onze landsgren zen en over de oceanen spoelde. In verband met de ontwikkeling in de AANTEKENEN - CLIVIA.- Een ver loofd paar gaat aantekenen voor hun aanstaand huwelijk. Nu wordt de ver houding finaal verbroken. Hoelang blijft dat aantekenen van kracht of binnen r P Oir. H W. VKLLINC.A Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brink weg 28 - Soesldijk Telefoon 2731 Het bestuur van de vereniging tot voort zetting van Patrimonium's Woningbouw heeft bij B. en W. een plan ingediend voor de bouw van in totaal 48 woning wetwoningen. Deze woningen dienen grotendeels ter vervanging van de in het bezit van de vereniging zijnde vooroorlogse woning wetwoningen, staande aan de Kromme- weg, Korteweg, Beckeringhstraat, de Talmalaan en de Insingerstraat. Deze woningen verkeren in een dermate slechte staat, dat vervanging noodza kelijk is. Verbetering van deze wonin gen is economisch niet meer verant woord. In totaal zullen 32 woningen worden afgebroken en 48 nieuwe ééngezinswo ningen worden gebouwd, te weten dertig woningen aan de Krommeweg en Kor teweg, tien woningen aan en nabij de Talmalaan en acht aan de Insinger straat. De woningen zullen worden voorzien van centrale verwarming. Teneinde een zo laag mogelijke huur te verkrijgen wordt het complex van der tig woningen uitgevoerd als een zgn. keuzeplan. Voor een dergelijk plan wordt een hogere jaarlijkse bijdrage verkre gen. Bovendien kunnen de huren laag worden gehouden door de lage boek waarde van de bestaande woningen. De grondkosten van de nieuwe woningen worden nl. bepaald door de boekwaar de van de bestaande woningen. De kos ten van het bouwrijpmaken, de sloop- kosten en tijdelijke voorzieningen. Uit de aan de nieuw te bouwen woningen toegerekende grondprijs kunnen de kos ten ruimschoots worden bestreden. Inclusief centrale verwarming worden de huren voorlopig berekend op 97,25 per. maand voor de woningen aan de Krommeweg en Korteweg, 156,80 voor de woningen aan en in de omgeving van de Talmalaan en 199,95 voor de woningen aan de Insingerstraat. B. en W. stellen de raad voor. leningen aan de vereniging te verstrekken: a. voor de grondkosten van de woningen tot een bedrag van ƒ218,432.af te lossen bij wijze van annuiteit in maximaal 75 jaar; b. voor het bouwen van de wonin gen tot een bedrag van ƒ1.493.917,af te lossen bij wijze van annuiteit in maximaal 50 jaar; c. voor het aanbren gen van centrale verwarming tot een bedrag van 133.000,af te lossen bij wijze van anuiteit in maximaal 25 jaar. welke tijd kan men dat zelf ongedaan maken? 2. Mijn Clivia vertoont aan de uit einden van het blad bruine punten. Hoe komt dat en wat is ër aan te doen? Antwoord: Het aantekenen blijft een jaar van kracht en vervalt dan auto- matisch. Wil men in die tijd met een ander een huwelijk aangaan dan kan I dat en moet opnieuw aangetekend wor den. 2. Het insterven van het blad wijst er op dat er wat aan de wortels mankeert. De Clivia heeft vlezige wortels, die zeer gemakkelijk kneuzen en rotten, b.v. door teveel water in een koude pe riode. Klop de plant zo spoedig moge lijk uit de pot en de kluit, verwijder voorzichtig alle dode en aangetaste wor tels, laat de plant een dag drogen en pot dan weer op in vrij zware, voed zame grond, als b.v. 1 deel bloemisten- grond, 1 deel goede tuingrond, 1 deel verteerde stalmest en wat scherp zand. Na het flink aangieten de plant voor lopig met rust laten. Zodra er weer groei optreedt, doorgaan met gieten. Zorgen voor een goede drainage van de pot, dus een paar potscherven op de bodem. richting van de Euromarkt en met de in alle bedrijfstakken optredende ten dens naar concenratie, heeft de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken in Eind hoven, tot 1962 enig aandeelhouder van de N.V. Philips Phonographische Indu strie, in dat jaar besloten tot een aan delenruil met een ander electronisch concern van wereldnaam: Siemens in München tot dan. enig aandeelhouder van Deutsche Grammophon Gesellschaft m.b.h. in Hamburg. Beide concerns be zitten thans elk 50 van de aandelen van de twee grammofoonplatenmaat schappijen, die onder een gezamenlijke, driehoofdige directie staan. Op technisch en administratief gebied is er tussen Baarn en Hamburg een nauwe samenwerking, die zich ook voortzet in buitenlandse vestigingen van beide organisaties. Op commercieel en creatief terrrein opereren de beide part ners echter gescheiden en kunnen ze elkaar in zekere mate zelfs beconcur reren. Naast de N.V. Phonogram in Amsterdam, die de PPI in Nederland vertegenwoordigt, staat de N.V. Polydor in Den Haag als verkooporganisatie van Deutsche Grammophon Gesellschaft. Dit naast elkaar bestaan heeft vooral een stimulerende werking en de toekomst verwachtingen voor de groep PPI/DGG zijn dan ook zeer gunstig. De PPI/DGG- groep, met achtduizend werknemers in dienst, had in het afgelopen jaar een omzet van ruim 850 miljoen gulden, wat meer is dan de totale omzet van het hele Philips-concern in 1949. Philips komt met een van de merkwaardigste platen Philips Phonographische Industrie zal in de loop van april een van de merk waardigste platen op de markt brengen, die ooit is gemaakt. Het zijn opnamen van composities en uitvoeringen van de Engelse huisvrouw Rosemary Brown, een vrouw die zegt, door de geesten van overleden componisten te worden bezocht en composities gedicteerd krijgt, die de musicologen van naam voor raadsels hebben geplaatst. Rosemary Brown is een zeer eenvoudi ge, ofschoon wel intelligente huisvrouw, die tot voor kort in de grootste ar moede leefde, geen radio, televisie, bandrecorder, grammofoon en boek be zat en alleen een klein beetje piano kon spelen, op basis van twee jaar les. De werken, die zij van de overleden componisten gedicteerd krijgt, kan zij zelf dan ook bij lange na niet spelen. Ze zet ze echter wel feilloos op papier. Dat op zich is als een vreemde zaak. Daarbij komt echter, dat de werken wel degelijk de stijl van de „dicteren de" componisten vertonen. In de afgelopen vier jaar heeft Rose mary Brown, een weduwe van 47 jaar met twee kinderen, reeds 400 composi ties gemaakt. Een aantal van deze wer ken heeft Philips op de plaat genomen. De werken woren gespeeld door de Engelse beroepspianist Peter Katin. Aan de andere zijde van de plaat speelt Rosemary Brown zelf. Het klinkt alle maal erg pover en gebrekkig. Des te verbaasder is men dan ook om hetgeen zij op papier heeft weten te zetten zon der ook maar iets van de techniek af te weten. Alvorens aan deze plaat te beginnen, is Philips zeer nauwgezet de antecedenten van de vrouw nagegaan, nadat ook de BBO haar verleden had omgewoeld. Er is echter niets bijzonders aan het licht gekomen, dat de bijzondere gaven van deze ietwat paragnostische vrouw zou kunnen verklaren. Rosemary Brown begrijpt er zelf trou wens ook niets van en wil dan ook graag meewerken aan ieder onderzoek, dat klaarheid hieromtrent kan brengen. Zij komt binnenkort naar Nederland, waar zij door de bekende parapsycho loog prof. Ten Haaf in Utrecht zal worden onderzocht. Ook een psycho analyticus en een musiciloog zullen bij het onderzoek worden betrokken. Op woensdag 11 maart a.s. zal in de Ichthuskerk een „bidstond voor gewas" en arbeid" worden gehouden. Aanvang 7.30 uur n.m. Voorganger Ds J. Smit al hier. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd: 65.000 stuks in prijzen van 12,50 tot 13.50. Middenprijs 13,15. Prijs per kg ƒ2,09. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN èn de beste sociale voorzieningen Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer is Veenbesstraat 462 - Soest „vvaarom zal je het makkelijk doen, als het ook moeilijk kan"? Met deze parodie op een bekend Nederlands ge zegde hijst PTT-besteller H. de Boer dagelijks zijn fiets met gevulde tassen langs de negen smalle trapjes, naar 4-hoog op de Dalweg, om daar zijn bestelling al fietsend uit te voeren. „Het lijkt een beetje overdreven, maar je loopt je klem", en als je het dan ook nog beschouwt als een aanvulling op je wekelijkse portie trimmen, aan gevuld met een leuke voetbaltraining, valt het allemaal nog wel mee". Met deze woorden verklaart PTT-be steller H. den Boer, voor zijn vrienden en collega's „Hans", zijn dagelijkse fietstocht over de galerijen op de Eng. Eerlijk gezegd zien wij als het enige voordeel dat hij op zijn fietstocht geen overlast zal ondervinden van ander verkeer, terwijl het voor de bewoners, wanneer zij niets vermoedend hun wo ning verlaten, een vreemde gewaar wording zal zijn op de galerij een fiet ser tegen te komen. Ajje ut ming vraog dan mok zeige datter vreuger messchien nog wel ls effe ge- praot kon worde ovur dinge zongder datter ok maor waat vaan tot leve gebroch wier. maor daat is noeng wel effe aors. Ut par- tekelier inietsiejaatief daat door bepaolde instaantsies vaan bove of ast waore wordt gepropagaan- deerd, komp teugeswoordug steeds meer vaan de grond. Un bar goed veurbeeld is de maol- tieden verzorreging voor de ouwere min. se en voor die minse, die zelluf nie in- staot binne om voor hullie warrume haap te zorrege. Der binne heulemaol geen bemeujenisse vaan bove of an te paas gekomme. De bejaordevureni- ging uut Soest hep daat heulemaol zel luf edaon, aal mok wel effe zeige datter vaan gemeentewege wel un paor cente worde bie gepaas. Maor nie allenug mit eet-angelegeheje binne die minse druk, noeng binne zul- lie weer druk bezug mit un bar groot opgezet gevaal om te voorkomme daat ouwe allenwonenede minse, aster waat beurt, vaan hullup vurstoke blieve. Daat hep ut vurleje ongs wel geleerd, der mos waat beure om naorughied te voor komme. Ik wil noeng nie gaon bewere dattut alle daag voorkomp datter in de kraant un klein berichtje staot datter weer arruguns een alleenwonende dood in zun huus is angetroffe, omdattie nie meer instaot was iemaand te waor- schouwe, maoi alle week komp ut ze ker voor. Ajje der daan vaanuut gaot daat daat voorkomme haad kenne worde aster iemaand waas gewees, die effe waat eerdur in de gaote haad gekrege datter waat an de haand waas, daan moster waat gaon beure. En noeng ist daan haos zoveer datter un soort „ouwe. minse-waacht" innesteld gaot worde. Heulemaol ut finge weet ik der nie van, maor Kneliao die daor altied meer belaangstelling voor hep, hep ut ming zo goed mogelijk uutteleid. In de kraant haad un oproep estaon, om te prebere minse, netuurluk vriewillugers. te vingde om ant plaan mee te warreke. Aster genog minse zouwe weze, daan zouwt mogeluk gaon worde, daat op geregulde tiede. de dresse ie bezeuke, waor minse allenug woene, of waor minse woene die nie zo bar bes meer ter been binne, om daan te kenne bekieke ofter soms waat an de haand is. Ut is netuurluk aal meer geprebeerd, maor toen ut om wat voor reje daan ok nie vaan de grond kwaam, waast plan om de mel- lukboere in te schaokele. Die minse komme noeng eenmaol steeds op gere gulde tieje bie de minse an de deur, en aster soms is waat an de haand waas, daan kwaome zullie der ut snelste aach- ter, omdaat ut zoon man bar gauw op valt aster iemaand plotseling heulemaol niks meer vaan um nodig hep. De be doeling waas, dat as die vriejer arruguns narughled bespeurde, dattie dan de be treffende instantsies zouw waorschouwe, die daan ut zaokie zouwe kenne onger- zeuke. Maor zoas ik al zee, daat plaan is nie dooregaon en daorom binne der noeng partekeliere die daat zaokie hebbe annepaak. En daorvoor kenne wullie allenug maor ,re3pek hebbe, waant ut is noeng een maol un tied, daat wullie nie zo bar veul meer voor mekaor ovur hebbe. En ast daan nog ouwe minse angaot, daan wordt ut heulemaol zwaor. Ak zelluf zo om ming heen kiek, daan ist voor bepaolde minse heulemaol nie meuijeluk om waat voor hullie bure te doen, waant welluke huurmaan zouw zun aordugge buurvroutje mit un zwao- re vullusbaak laote sjouwe astie ut zaag? Bie ming in de buurt geen een. waant zullie zouwe der om gaon vechte om daat ding vaan de daam of naor de straot te magge draoge. Maor as noeng toevaallug die buurvrou een ouwer mins zouw weze, daan waore die behullup- zaome minse veuls te druk, cn daan liete zu dat mins maor zoon bietje an- rommele. Maor door de orgaanisaotsie, die noeng gaot komme, worter geen ongderschiedt meer emaok, en worde alle ouwe minse, die daorvoor in anmerkung komme, zo- gezeit in de gaote gehouwe. Ik schaat wel dattut wel voor zaal gaon komme datter un kwaak trammelaant gemaok gaot worde as arruguns iemaand un paor daoge weg zaal gaon zonder daat de orgaaniesaotsie der vaan in kennis wier gesteld. Ik gloof dat ut daan ken beure datter un ruut inneslaogf wordt om effe te kieke, zongder datter daan waat an de haand is en daat dat mins. die daan zun huus weer inkomp, zun eige laam zaal schrikke, omdaat hie denk datter innebroke is. Maor daor- veur is de orgaaniesaatsie, omdaat soort dinge te veurkomme. Eerluk gezeit zouwk ming eige nie zo bar gelukkug veule as daat bie ming ok zouw beure. daat in de gaote houwe. Un mins wordt der daan de heule tied an herinnert daat hie oud en un bietje hullupbehoevend word. Maor ajje daan veerder denk., en je bin der vaan over- tuug, daat aster wat beurt en jie ken geen mins berieke, dajje der daan vaan op an ken datter altied wel iemaand komp kieke. die je daan ontdek, daan is daat toch ok wel waat weerd. Wullie magge bes wel blie weze, datter nog minse binne die an de ouwere mede- mins denke zongder datter winsbejag opt oog is. Daat komp nie zo bar vaok meer voor. VIR10VINGS JUWELIER HORLOGER REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 Een vijf-jarig jongetje, P. J. van E.. heeft zaterdagmorgen brand gesticht in de cabine van een vrachtauto, die op het terrein van de firma Roest aan het Oude Grachtje stond geparkeerd. De cabine van de vrachtauto brandde ge heel uit. Het vuur werd door een schuimblusser van de politic tenslotte gedoofd, maar toen was reeds aanzien lijke schade aangericht. Het jongetje heeft zonder moeite de niet afgesloten cabine kunnen betreden. Daar vond hij een doosje lucifers en een paar kranten, waarna het onheil gauw geschied was. Door de brand ontstond tevens kortslui ting, wardoor de motor van de wagen ging lopen. Persoonlijke ongelukken heb ben zich niet Voorgedaan. De vracht wagen was eigendom van de firma Guijt uit Katwijk.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5