ENORME VERKOPING! Perzische Tapijten ALLES MOET WEG Transportbedrijf Gebr. Roest N.V. Telefoonnummer ziekenauto 5980 B.D.C.-atleten aan de start in jubileum-cross Amsterdam IRUYS&CO I REISAGENTEN S.V.V. Volleybal Meisj esadspiranten B.D.C. Handbal kampioen Alle Foxboro-teams kwamen tot winst Olympia Volleybal door IRANIAN CARPET CO MM. van TAPIJTENKABINET, 30 TOT 60% S.E.C. moest in tweede helft buigen voor Laren4-1 Bijzonder goed spel gaf herenteam van Red Stars ruime overwinning Ouderavond Margrietschool ookvoor woningkredirt voelikmethuis bydenmb sametuwtijdmee-ganaardenmb! Natuurbeschermers in jaarvergadering V.V.H.-dames opnieuw naar zege Ophalen van huisvuil Arti-shock organiseert lezing en filmavond Marokkaan onder invloed richt vernielingen aan DINSDAG MAART 1970 Met een bus vol jeugdig Soester atle- tiek-talent werd zondagmorgen de reis naar Amsterdam gemaakt, waar een ge deelte van de atletiekjeugd aan de start zou komen voor deelname aan de jubileum-cross die gehouden werd ln het Amsterdamse bos. Vele fraaie prijzen vormden de inzet van de verschillende wedstrijden, die elk dezelfde handicap meekregen, n.1. een door sneeuw en modder zeer zwaar parkoers. Om precies 1 uur werd het startschot gelost voor de eerste wed strijd: de pupillen a. Terwijl nog ieder een probeerde een redelijke plaats te vinden, op het spekgladde parkoers nes telde Marcel Klaarenbeek zich achter de kopgroep, waar hij de hele eerste ronde gezelschap had van Menno Lievers, die bij het ingaan van de tweede ronde zijn tol voor de snelle start moest be talen. Hij moest zich laten afzakkan naar een volgende groep. Doordat Menno Lieverse vooral de laatstt meters steeds moeilijker ging lopen, wist hij zich als tweede te klasseren. Menno Lievers moest genoegen nemen met een 13e plaats, terwijl Theo Calkoen als 19e de finish passeerde. De nog maar pas lid geworden Peter Swager en Jos Beyer hielden elkaar gezelschap en eindigden op de 33e en 35e plaats. Bii de pupillen b. eindigde Ben van 't Klooster in het grote veld op de 21e plaats, de andere Soester deelnemer, Arnoud Klaarenbeek ondervond te veel last van het parkoers en staakte de strijd. Ed van 't Klooster klasseerde zich als 26e. Bij de jongens c. toonde .Ton van 't Klooster dat zijn lopen zich in stijgen de lijn ontwikkelt, ditmaal eindigde hij als 14e, op de 16e plaats gevolgd door zijn rivaal Arnold Heykamp. Bij de jongens b. deden Harry Rey, A. v. d. Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 Heren Spirit 2—SVV 1 3-1 De heren van het eerste herenteam heb ben het afgelopen week niet tot 'n over winning kunnen brengen. Zij moesten hun meerdere erkennen in het Amers- foortse Spirit 2. Al was soms een over winning zeer nabij, toch konden ze het in de laatste eindspurt niet volbrengen. De heren speelden niet slecht. Uit hun eigen aanval kwamen veel pun ten, daar deze aanval zeer fel en daar door meestal onhoudbaar was voor de tegenstander. In de eerste set ging het nogal gelijk op, ze lieten elkaar niet veel ruimte, maar toch won Spirit met 15-13. De tweede set was een duidelijke zege voor de SW-heren. Zij bouwden in deze set zeer goede aanvallen op. Ze wonnen deze set met 6-15. Het was na deze set dus mogelijk om de wedstrijd te winnen, maar Spirit dacht daar anders over. Zij wonnen nl. de volgende set met 15-8. In de laatste set bouwde SW een mooie voorsprong op tot 6-11, maar werden toen gestuit en verloren deze set met 15-11. Heren WA 3—SW 2 0-3 Het tweede herenteam bracht het er wel goed af. Zij versloegen het derde team van WA met 0-3. Ze waren dui delijk beter in alle sets. Alleen in het midden van de sets liep de aanval niet meer en moest de aanvoerder steeds eert time-out vragen om zijn jongens weer aan te sooren. Dit hielp. Ze speelden daarna feller en wonnen daardoor iedere ant. De eerste set werd door SW mat 12-15 gewonnen. De tweede sèt had een zp'fde uitslag, 12-15. Alleen in de derde set aing het tegen het eind een beetje moeilijk en konden ze daardoor met een zper krappe voorsprong van 14-16 deze set winnen. Dames SVV 3—Wilhelmina 2 3-0 Ook het derde damesteam kon het tot winst brengen. Zij wonnen hun wed- ftrijd tegen Wilhelmina met 3-0. In de eerste set ging het wat moeilijk, maar in alle volgende sets was SW de Amersfoortse dames toch wel de baas. De eerste set wonnen de dames met 16-14. in de volgende set kwamen ze tot 15-13. De laatste set werd met 15-6 gewonnen. Dames SW 2—DOS 3:1 let tweede damesteam liet zijn betere dasse zien. Zij wonnen hun wedstrijd :esen DOS. De eerste set wonnen ze ronder moeite met 15-9. In de tweede iet ging het moeilijker: 15-10. De derde iet verloren ze met 13-15. De laatste 'pf was voor de SW-dames die met 9-17 deze moeizaam verlopende set vonnen. Dames SVV 4—Voleem 3-0 iet vierde damesteam toonde zijn meer. ere tegen het uit Eemnes komende 'oleem. Zij versloegen deze dames met -0. De eerste set was de moeilijkste, eze werd op het nippertje gewonnen net 16-14. De volgende twee sets gingen eter en sneller. Zij wonnen deze sets esp. met 15-3 en 15-7. Heren SVV 5—BG SV 2 0-3 Heren SW 5 moest haar meerdere er kennen in het op de eerste plaats van de vierde klasse staande BG SV 2. Ze gaven goed partij, maar bleven in pun ten toch ver achter. De eerste set ver loren ze met 1-15. De beide volgende sets verloren ze met 4-15. Dames BG SV 2—SVV 5 3-0 ok het vijfde damesteam moest de inst laten aan het Baarnse BG SV. e gaven in alle sets wel goed partij, imaar konden alleen in de eerste set {jicht bij de overwinning komen: 16-14. e beide volgende sets waren een dui delijke overwinning van BG SV. Zij onnen deze sets resp. met 15-8 en 15-7. et wedstrijdprogramma voor deze week idt: oest 12 maart: 2 - Spirit 2. Limvio 2 - SW 4. 5 WH. eren: Foxboro 2 -SW 5. Grift en E. Pauw precies wat men van hen verwacht had. Zij eindigden in een verstandig gelopen race resp. als 9e, 14e en 17e. Ron van Duuren, Anton Hofslot en W. Rey werden verrast door het optreden van hun teamgenoot Johan v. d. Grift, die, na betrekkelijk lang zaam te zijn gestart, steeds meer tegen standers begon in te lopen, wat hem uiteindelijk een fraaie 8e plaats ople verde. Nanda Heykamp en Toscc Snij- delaar ondervonden in hun klasse weer felle concurrentie, en ondanks goede strijd moest Nanda ditmaal 7 tegen standsters voor laten gaan, terwijl Tos- ca Snijdelaar nog hinder ondervond van een enkelblessure en zich uiteindelijk als 16e plaatste. De beide voor het eerst in oen wedstrijd uitkomende nieuwe meisjes A. v. d. Heijden en G. v. d. Grift liepen, samen met Marjan Koppenol, in een rustig tempo naar de finish, en eindigden als 11e en 12e direct achter Marjan Koppe nol. De atleetjes die niet aan de officiële wedstrijden hadden meegelopen, namen deel aan de prestatieloop, die meteen een bijzonder goede training was voor de Prestatieloop, die op 22 maart in Soest worden gehouden. Zondag werd door enkele BDC-ers deelgenomen aan een 15 kilometer loop in Amersfoort. Hoewel geen enkele Soes ter atleet zich op deze afstand heeft gespecialiseerd, bereikten de heren Ma joor, Van 't Klooster, Duits, Van Egdom en out-sider Coster toch nog redelijke plaatsen in een wedstrijd die door hen werd gezien als een nuttige training. Na de heren senioren, de heren junioren en de meisjes pupillen, haalde BDC zaterdagmiddag haar vierde kampioensteam van dit handbalseizoen binnen. Een mooie prestatie, waar elke vereniging trots op zou zyn. De meisjes adspiranten, getraind door eerste elftalspeelster DIny Kok, comple teerden zaterdag het succes van dit zaalseizoen door in de laatste wedstrijd tegen Fidelitas, in de Amersfoortse sporthal, de eerste plaats in hun poule te bezetten. was volkomen misplaatst, wat in het verdere verloop van de wedstrijd ook wel zou blijken. Doordat het aanvangs- uur van vijf uur naar zes uur was ver laat, waren de meisjes duidelijk overge concentreerd geraakt, waardoor dat eerste doelpunt verklaard werd. De meisjes herstelden zich echter voortref felijk. De achterstand was dan ook bin nen korte tijd weggewerkt via Marga Hilhorst, die met een venijnig schot de keepster van Fidelitas geen kans gaf. Even wogen de partijen nog tegen elkaar op, maar toen vervolgens Paula v. d. Berg BDC naar 2-1 schoot, was het snel gedaan met de Amersfoortse meis jes. Aanvoerster Ria Pronk, die tot dan toe nog op de spelersbank had gezeten, werd ingezet, en deze schoot BDC nog voor rust naar 'n comfortablele 6-1 voor sprong. In de tweede helft geloofden de BDC- meisjes het wel, waardoor er nog maar drie punten aan het totaal van zes werden toegevoegd. De doelpunten in deze wedstrijd wer den gescoord door: Ria Pronk (6) en Marga Hilhorst, Paula v. d. Berg en Corry Diemers allen 1. Het team bestaat uit de volgende speel sters: Lia v. d. Berg, Joke v. d. Deijssel, Lia Stromer, Ina Spijker, Trudy Spijker Corry Diemers 1. De meisjes behaalden een gemakkelijke overwinning op de meisj esadspiranten uit Amersfoort. Met maar liefst 9-1 werden zij duidelijk teruggewezen. BDC liet er geen twijfel over bestaan dat zij deze eerste plaats dik verdiende. De vele supporters die naar Amersfoort waren meegegaan, kregen wel de schrik om het hart, toen Fidelitas meteen van af het beginsignaal de bal via de ver dediging van BDC, achter keepster Lia van den Berg plaatste, docht deze angst In een aanvankelijk sfeervolle wedstrijd speelde het eerste damesteam tegen nummer laatst van de ranglijst, WH 2, en na twee moeiteloze setzegens van 15-8 en 15-6 in het voordeel van Fox boro, driegde de wedstrijd als een nachtkaars uit te gaan, daar de Fox- boro-dames via gedegen aanvalsspel in de laatste set een grote 14-7 voorsprong namen. Op dat moment echter begon het publiek danig ziin mondje te roe ren ten voordele van WH, wat de Foxboro-ploeg totaal uit haar evenwicht bracht. Bij de stand 1-13 in het voor deel van Foxboro maakte WH echter een fatale fout en kon Foxboro opge lucht alsnog de zege (15-13) in de wacht slepen. Door deze vierde achtereenvolgende 3-0 overwining heef Foxboro haar derde plaats op de ranglijst opnieuw verste vigd, hetgeen door de reorganisatie plannen van de Nevobo waarschijnlijk uitzicht zal geven op promotie naar de tweede klasse. Voor het eerst in dit seizoen mocht het tweede damesteam het zoet der overwining proeven door van DEVU 2 te winnen met 2-1. De Foxboro-dames slaagden erin, na een tamelijk slecht begin in de eerste set hun tegenstand ster met eenvoudig volleybal het onder spit te laten delven (15-8 en 15-10). Door dit goede resultaat kon de Fox- g^g het heel anders. Cangeroes wist boro-ploeg de rode lantaarn overdragen aanvallend^ geen vuist meer te maken van de Red Stars supporters, vocht het Soester team verbeten door, tot bij het laatste fluitsignaal beide teams toch weer gelijk stonden 35-35. Een verlenging was noodzakelijk. Qok toen dezelfde spanning, totdat na het laatste fluitsignaal bleek dat Red Stars deze strijd met één punt verschil wonnen had (42-41). Voorts hebben de jongens junioren van Red Stars het lang niet slecht ge daan tegen de A-jongens van Cangeroes Het werd een uiteindelijke 53-33 over winning voor Cangeroes. De c-adspi- ranten verloren met 54-10 van OSG a en de D-meisjes konden best tevreden zijn met de 5-16 nederlaag tegen OSG-A. Het eerste herenteam van Olympia heeft een belangrijke stap gezet op weg naar het kampioenschap van de eerste klasse heren. Van WA 2, dat de laatste maanden aan een indrukwekkende opmars was begonnen, wonnen de Soes;er heren gedecideerd met 3-0, waarmee de voor sprong op hun naaste concurrenten op 6 punter is gebracht. Met nog die wed strijden voor de boeg betekent dit, dat een gelijk spel in de volgende wedstrijd al voldoende is om de kampioensvlag uit te steken. Het le damesteam heeft ook, met meer moeite dar de heren een over winning geboekt. In een wedstrijd, met een vreemd scoreverloop en een zeer spannende laatste set trokken de Olym pia dames met 3-2 aan het langste eind. Setstanden 13-15, 15-2, 1-15, 15-11 en 16-14. Het tweede herenteam heeft zich niet laten verrassen door AGAVS, al was de wedstrijd van veel minder ge halte dan vorige week tegen SW. De Olympia heren wonnen met 3-1. Het derde herenteam herstelde zich enigszins van de nederlaag van vorige week, door met 2-1 van SKF Weaving te winnen. Het derde damesteam verloor met 3-0 van Spirit 4. Het zesde herenteam kon het niet bolwerken tegen PTT Baarn en verloor met 3-0 en het zevende he renteam is ook geheel van slag. Met 3-0 verloren de Olympianen van Voleem. Voor a.s. donderdag staat er voor het meisjesteam van Olympia een belang- SOETENDAAL 43 - AMSTERDAM - TELEFOON 020-42935' Wegens reorganisatie door ziekte van de eigenaar van het Reguliersgracht 41, Amsterdam, telefoon 245763, verkopen wtf de totale winkelvoorraad tegen van de normale waarde. DONDERDAG, VAN 10.00 - 17.00 UUR, BIJ Gen. Karei v. d. Heydenlaan 1-3 hoek Oude Utrechtseweg - BAAI Telefoon 02154-2513 rijke wedstrijd op het programma, nl. de beslissingswedstrijd om het kam pioenschap tegen het meisjesteam van BG SV uit Baarn. Deze wedstrijd begint om 18.30 uur. Het overige programma luidt: 20.00 uur Olympia 1GVC (d). 20.45 uur: Olympia 7BG SV 4 (h) en om 21.30 uur: Foxboro—Olympia 4. Afgelopen zaterdag ging het weer eens bijzonder lekker toen de heren in Beu kendal heit op moesten nemen tegen het Utrechtse Cangeroes. Het werd een ruime 54-26 overwinning, die in feite in de tweede helft werd gemaakt. Want, hoe gek het ook klinkt, de Reu Stars heren stonden na één speelhelft nog met 19-16 achter. In de tweede helft aan de andere ploeg.. Ook het tweede herenteam boekte een gunstig resultaat door het van ge lijke sterkte zijnde WH 2 met 2-1 te rug te wijzen. In de eerste twee sets kon Foxboro dankzij haar betere net- verdediging vrij gemakkelijk tot een positief resultaat komen (15-9 en 15-10), terwijl de tegenstander de laatste set met 15-12 voor zich opeiste, welke zij gezien de geringe krachtsverhoudingen wel verdiende. Programma voor 12 maart: 19.15 uur Foxboro 2 —SVV 5 (heren). 20.45 uur Foxboro BG&SV 2 (dames) en Foxbo ro 2 WH 2( dames). 21.30 uur Fox boro 1 Olympia 4 (heren). en kwam in deze helft niet verder dan de zeer schamele score van zeven pun ten, terwijl Red Stars er in deze perio de 38 produceèrde. Meisjes B wint na geweldige strijd in in verlenging van Midland A met 42-41. Wat een spanning en wat een vreugde in het Soester kamp na afloop van een groots gevecht tussen de B-meisjes van Red Stars en het A-team van het Utrechtse Midland. Nu gaat de strijd alleen nog maar tussen het Red Stars A- en B-team, met mo menteel de beste kansen voor de B- meisjes. Bij rust was de stand 21-19 voor Midland. Om en om werd er ge scoord. De spanning was te snijden, maar met de geweldige toejuichingen '^C heeft zondag opnieuw bewezen, met uitwedstrijden de grootste moeite te hebben. Nadat men eerder deze com petitie in Soest met 6-2 van Laren had gewonnen, moest men ditmaal met een 4-1 nederlaag bij Laren genoegen ne men. Twee van de vier doelpunten scoorde Laren middels strafschoppen. Tot de rust kon SEC zijn tegenstander op het wel wat gladde, maar toch goed bespeelbare veld wel bijhouden. Er vie len wel diverse gaten in de SEC-defen- Op 17 maart 1970 houdt de Openbare Lagere Margrietschool, aan de Bonifa- ciusstraat te Soest-Zuid, haar jaarlijkse ouderavond in de hal van de school. Aanvang 20 uur. De bedoeling van deze ouderavond is om de ouders daadwerkelijk te betrek ken bij het schoolgebeuren. Het uit- gangsnunt daarbij is uiteraard steeds het kind. Om dit te accentueren zal de schoolarts, de heer B. J. Yff, een lezing houden over het opgroeiende kind. De heer Yff zal na ziin lezing de gelegenheid geven tot het stellen van vragen. Voorts zullen diverse aspecten van de school worden besproken, waarna men de gelegenheid krijgt daarover van ge dachten te wisselen. De oudercommissie heeft Arti-Shock" bereid gevonden een blijvende expositie van kunstwerken in de Margrietschool in te richten. Hierover zullen tijdens de ouderavond niet alleen mededelingen worden gedaan, doch het ligt tevens in de bedoeling dat dan al enkele werken op de school aanwezig zullen zijn. Men hoopt hiermee te bereiken, dat de schooljeugd al heel vroeg in aanraking komt met de creativiteit, waaraan o.a. Arti-Shock in deze gemeente zo'n grote steun verleent. Bij de NMB voel Ik me niet alleen op m'n flemak'als ik geld kom brengen, maar ook als Ik geld kom vragen. Laatst bijvoorbeeld, een woningkrediet om thuis een moderne keuken te verzorgen. Kijk, bij zo'n gelegen heid merk je hoe prettig het is de NMB als bank te hebben. De mensen zijn er voor komend, nemen de tijd die nodig is om een en ander uit te leggen, vertellen precies het verschil tussen een persoonlijke lening en een woningkrediet. Een woningkrediet is er b.v. voor alle verbeteringen ln en aan het huls. Zoals een moderne keuken of een bad kamer of centrale verwarming. Voor meubels, stoffering etc. dient een persoonlijke lening. Het bedrag dat ik nodig had was 4000,-. Wilde ik dat terugbetalen in 3 jaar dan was de aflossing per maand 132.85. Zou ik er 5 Jaar over willen doen .dan 88.97 per maand. Enfin, je kunt veel kanten op bij de NMB. Ook als het om woningkrediet gaat. nederlandsche m!ddenatand9bank de bank waar óók u zich thuis voeltl sie, maar gevolgen had dat nog niet. Aan de andere kant kregen Vervloei, paar ^*te™«rhet"kanti"™tuu^ich- Struik en v. d. Lugt enkele goede kan- De Natuurbeschermingswacht afdeling Eemland, hield zijn jaarvergadering in De Rank, onder voorzitterschap van de heer P. M. Wijsmuller, die de 23 leden en 9 jeugdleder welkom heette. De heer Wijsmuller bracht als w.n. secretaris een uitgebreid jaarverslag. De natuurwandelingen die het afgelo pen jaar plaats vonden, waren een groot succes. Steeds zijn er 40 50 wandelaars die onder deskundige wijze voorlichting krijgen. Aan de herfst- wandeling door de bossen van het land goed De Paltz namen 120 personen deel. Het aantal leden is gestegen van 65 ters (31) gelijk is gebleven. sen, zender echter tot succes te komen. De tweede helft was nog maar nauwe- 1 Het werk van de natuurwachters werd lijks begonnen, toen Laren, wegens een verricht door 17 personen, verdeeld overtreding jegens een aanvaller, een over yier groepen. Er werden 449 waar strafschop toegewezen kreeg. De thuis- schuwingen gegeven. Dat waren 128 club maakte daarvan dankbaar gebruik voor roken in de bossen, 10 voor ge- (1-0), maar 'n paar minuten later maakte kruik van kookapparaten, 12 voor het Beijer echter alweer gelijk. I werpen van vuil in de bossen, 3 voor In de slotfase van deze slechte wedstrijd 1 graven in de bossen, 104 voor het rij- Van Hattum een hard schot onvoldoende den met brommers op de fietspaden in verwerken. Tergend langzaam rolde dè ket bos, 1 voor het rijden met motor- ------ fiets in het bos, 7 voor het rijden met auto in het bos, 8 voor paardrijden op het fietspad, 1 voor het rijden met paard en wagen op het rijwielpad, 2 voor vuurtje stoken, 117 voor het on juist parkeren van auo's, 12 voor het plukken van bloemen en takken, 6 voor vernieling en klimmen in bomen, 8 voor zandhalen uit de duinen, 26 voor loslopende honden in het bos, 3 voor 't opzetten van windschermen en 1 voor het vernielen van een verkeersbord. Wegens het aftreden van mevrouw Rut- gers van Rozenburg, die zich niet als bestuurslid herkiesbaar stelde, werd d« heer J. L. Muller gekozen. bal in het doel: 2-1. Kort daarop scoor de een andere Laren-aanvaller van dichtbij 3-1. In de slotfase van deze slechte westrijd kreeg SEC opnieuw een strafschop te gen, wat 4-1 betekende. Alle overige wedstrijden van SEC werden afgelast. toonde. De nek aan -nek-race om het kam pioenschap van de derde klasse tussen het eerste damesteam van WH en SVV Na de pauze hjeId de heer E L B R#_ 4 duurt nog steeds in alle hevigheid slng van de Vogelwacht Utrecht een voort. Beide ploegen geven elkaar geen praatje over vogelbescherming, met duimbreedte toe en samen aan de lei- kleurendia's, waarna hij de film .Be ding hebben zij van de overige ploegen spiedv een film over kraanvagels ver_ geen enkele concurrentie meer te duch- ten. Ook donderdag speelden de WH-dames weer een sterke wedstrijd tegen Limvio 2, dat er blijkbaar alleen maar op uit was de nederlaag qua setstanden zo veel mogelijk te beperken. Deze tegen standster bleek geen enkel verweer te hebben tegen de WH-aanvalsmachlne en in no-time was een 3-0 overwinning het welverdiende loon voor de zeer goed draaiende WH-ploeg. Het eerste herenteam vervolgde zijn schrede op het pad der overwinningen door het zeer zwakke en onderaan- staande Voleem 2 met gedecideerde cij fers te kloppen. Het klasse-verschil tussen beide ploegen was zo groot, dat WH, spelend zonder enige concentratie, maar wel met de nodige fantasie, geen enkele moeite had deze tegenstander met 3-0 op te rollen. De WH-ploeg neemt nu de tweede plaats in op de ranglijst. De beide reserve-teams moesten genoe gen nemen met nederlagen tegen kwa litatief sterkere tegenstanders. Het tweede herenteam bracht het er met een eervolle 2-1 nederlaag tegen Foxboro 2 nog het beste van af. De WH-reserves waren geenszins de min dere van hun tegenstanders, maar kwa men bij de afwerking van hun aan vallen duidelijk slagkracht te kort. Door een 3-0 nederlag tegen Foxboro duikelde het tweede damesteam naar de laatste plaats van de ranglijst. In deze wedstrijd konden de WH-dames behoudens in de laatste set geen enkele tegenstand van formaat bieden. Programma 12 maart: 19.15 uur WH 1—BG SV 3 (heren). WH 1—SW 5 (dames). 20.00 uur Voleem 2WH 2 (heren). 21.30 uur WH 2—Foxboro 2 (dames). Burgemeester en Wethouders wijzen er nadrukkelijk op dat het af te halen huisvuil uitsluitend mag worden aange boden in de daartoe door de gemeente verstrekte emmers of papieren zakken. Plasticzakken en dozen zullen in ver band met verwerkingsmoeilijkheden bij het Kompostbedrijf moeten worden ge weigerd. Grof huisvuil wordt na telefonische op gave éénmaal per maand afgehaald; t.w. voor het gedeelte van Soest ten westen van de spoorlijn Den Dolder-Baarn op de eerste woensdag van elke maand; voor het gedeelte van Soest ten oosten van deze spoorlijn en voor Soestduinen op de tweede woensdag van elke maand; voor Soesterberg op de derde woensdag van elke maand. Tevens zijn nog containers geplaatst voor het brengen van grof huisvuil aan De Schans en de Ant. van Leeuwenhoek- lana (Soesterberg). De kunstenaarsvereniging Arti-Shock organiseert op vrijdag 20 maart een literaire avond, onder auspiciën van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen en in samenwerking met twee plaatse lijke boekhandelaren. Op deze avond zal de auteur Jan Wolkers voorlezen uit eigen werk. Donderdag 26 maart orga niseert Arti Shock een politieke Grie kenlandavond. Er zal een actuele speel film worden getoond. Na afloop is er gelegenheid tot discus sie onder leiding van het Griekenland- comité te Amersfoort, aan welke or ganisatie ook de baten van deze avond zullen worden afgestaan. Aan deze avond verleent ook de Jongeren Actie Groep Soest zijn medewerking. Deze avond vormt tevens de start van de besloten Filmclub Arti Shock, die van plan is om regelmatig goede films naar Soest te halen. Belangstellenden kunnen voor een minimaal bedrag lid worden van dit filmgezelschap. De 26-jarige onder invloed van sterke drank verkerende Marokkaan C. M. M. was zondagmorgen zo kwaad, dat hij om half drie de deur van het Witte Huis aan de Birkstraat in Soest, waar hij met verschillende landgenoten en een groot aantal Turken woont, ge sloten aantrof, dat de man een houten hek uit de grond rukte en met de pa len een aantal vernielingen aanrichtte. Eerst sloeg hij een paar bromfietsen in elkaar en verbrijzelde daarna een paar grote ruiten van de woonvertrekken. Bovendien brak hij twee jonge boom pjes af. Het glas van één van de ramen kwam op het bed van een Turk terecht, die zo schrok, dat hij zijn bed uit viel en zijn pols verstuikte. Verdere persoonlijke ongelukken hebben zich echter niet voorgedaan. De aangerichte schade wordt door de eigenaar van het Witte Huis op ƒ250— geschat. De Marokkaan, die uit een café in Amersfoort kwam, heeft de schade inmiddels vergoed.

Soester Courant | 1970 | | pagina 9