45 bezwaarschriften ingediend HZEEn QARAQE STAM FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN VOOR EENRENAULT, - NIEUW OE CpERRUIKT FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN Van den IBrinh Tot in deverzorgen wij - Bij ons bent U uit en toch thuis FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN VRIJDAG 13 M A ART 1970 Gemeenteraad begint maandag aan De Soester gemeenteraad heeft voor lopig twee dagen ter beschikking voor de behandeling van het meest controver siële plan, dat ooit in Soest aan de raad is gepresenteerd en dat tal van reacties onder de bevolking heeft losgemaakt: het bestemmingsplan „Weg over de Eng". REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Zoals bekend, gaat de vierstrokenweg, die voor een deel tot een gemiddelde diepte van drie meter zal worden in gegraven, dienen ter vervanging van de huidige overbelaste rijksweg 1 b door Soest, die zo druk is geworden, dat men er alleen nog in files kan rijden en de winkeliers de vrees heeft gegeven, dat verschillende klanten hun zaken laten liggen omdat ze er door de drukte niet of nauwelijks meer kunnen komen. Dat hiervoor een oplossing moet wor den gevonden, wordt ook door de tegen standers van de Engweg niet bestreden. Alleen vindt men, dat er andere moge lijkheden zijn dan een snelweg over de Eng, die bij de eerste plannen vooral regionale funktie zou moeten gaan ver vullen, maar in de huidige stukken nog slechts als een stadsautoweg wordt aan geduid. Berekend naar het huidige loon- en prijspeil zal de aanleg van de weg meer dan twintig miljoen gulden gaan kosten, zulks met inbegrip van de grond verwerving. Een groot deel van de to tale kosten is echter subsidiabel. Ove rigens verwachten B. en W., dat niet voor 1973 met de aanleg van de weg zal kunnen worden begonnen. Tegen het plan voor de weg over de Eng zijn in totaal 45 bezwaarschriften ingediend, ondertekend door een kleine 1500 mensen. Alleen het Actiecomité contra de Engweg verzamelde al acht- hcrderd handtekeningen, al bleken ver snellende mensen achteraf niet precies gev-ote te hebben, waaronder zij 'es hun signatuur hebben geplaatst. richting van de Van Straelenlaan ver schoven, waardoor de woning--1 met volledige tuinen aan de oneven zijde volledig kunnen worden gespaard. Over de huidige Wilhelminalaan zal dan straks de ventwcg langs de weg over de Eng komen te lopen. Ook het terrein, be horende bij de Witte Boerderij, zal door een kleine wijziging in het plan volle dig gehandhaafd kunnen blijven in zijn huidige staat. In de weg zullen verschillende kunst werken worden opgenomen. Het ligt in de bedoeling om alleen ongelijkvloer se kruisingen te maken, met uitzonde ring van Nieuwerhoek, waar een ver keerslichteninstallatie op een rontonde voor een vlotte afwerking van het ver keer moet zorgdragen. De Dalweg zal geen aansluiting op de nieuwe weg over de Eng krijgen. Aan verschillende wensen van de bevolking worden gekomen, die B. en W. van plan zijn de komende weken te gaan orga niseren, zowel met betrekking tot het bestemmingsplan Weg over Eng als voor de nadere, maandag en donderdag eveneens aan de orde komende bestem mingsplannen. Bovendien zijn bij drie van de bestemmingsplannen de voor schriften dusdanig gewijzigd, dat de mogelijkheid bestaat om ook bij een gedetailleerde uitwerking van het plan nog bezwaarschriften in te dienen, zij het dan alleen nog door belanghebben den. Collectieve bezwaren kwamen ook bin nen van de winkeliersvereniging „Soest", die zich bezorgd maakte omtrent de wellicht verminderde bereikbaarheid van enkele winkelcentra door het aan leggen van de Engweg, van de Soester Zakenkring, die meende, dat de plan nen nog te weinig in detail waren uit gewerkt en de financiële consequenties bij lange na niet weren te overzien; toorts van de afdeling Soest van D '66 en de V.V.D., die beide bezwaren maak ten tegen de gevolgde procedure, ervan uitgaande, dat het adviesbureau voor verkeersordening Goudaopel en Cóffeng te Deventer, dat het college in deze ge adviseerd heeft, slechts kon uitgaan van een bestaand gegeven en niet in de ge legenheid is gesteld om met alternatieve plannen te komen; verder van de nieu we inwoners van Soest verenigd in de ..Vereniging ter behartiging van de be langen van de bewoners van de Veen besstraat", namens 130 bewoners be zwaar makend tegen het feit, dat de Engweg Soest in twee delen gaat ver delen en bovendien geen bijdrage vormt tot vermeerdering van de recreatieve betekenis van het stadspark en tenslotte van de kunstenaarsvereniging Arti- Shock, die ook bedenkingen van meer esthetische aard had. Daarnaast zijn er nog tal van bezwaren van particu lieren binnengekomen, voornamelijk van de bewoners van de Wilhelminalaan, die voor dit gigantische project of hun woningen moeten afstaan of oen deel van hun tuinen (oneven (zijde). Burgemeester en wethouders hebben aan een deel van de bezwaren kunnen te gemoetkomen. Zo is het tracé van de Engweg over de Wilhelminalaan in de AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 GESCHIEDENIS VAN IIET PLAN De weg over de Eng is al vele jaren onderwerp van gesprek in Soest. Ge steld kan zelfs worden, dat de weg al geschiedenis heeft gemaakt, zonder dat de aanleg zelf tot de geschiedenis be hoort. Kort na de oorlog kwam het ge meentebestuur van Soest tot de ont dekking, dat het rijk bezig was gronden te verwerven op de Eng voor de om legging van rijksweg 1 b. De reactie van de gemeente was toen sterk afwijzend. Het verkeer was in die dagen nog lang niet zo sterk ontwikkeld en bovendien kon mén 'niet vermoeden, dat So'est zich in zo sterke mate zo gaan uitbreiden. Over bebouwing van het Soesterveen werd in die dagen nog in het geheel niet gedacht. De situatie is echter snel veranderd. Het aantal inwoners is sinds 1945 bijna verdubbeld en voor de ko mende jaren is een explosieve bevol kingstoename nog te verwachten. Deze groei, de welvaart met als gevolg een sterke toename van het gemotoriseer de verkeer, en het naar elkaar toe groeien van de omliggende gemeenten, hebben ertoe bijgedragen, dat Soest te maken heeft gekregen met een groot verkeersprobleem. Reeds voor het streekplan Utrechtse Heuvelrug verscheen, heeft Soest een omlegging van rijksweg 1 b bij rijks waterstaat aanhangig gemaakt. Dit plan werd in eerste instantie gunstig ont vangen. In het streekplan Utrechtse Heuvelrug werd echter tevens de mogelijkheid ge opend, de rijksweg 1 b ten noorden van Soest om te leggen. Hiertegen hebben de gemeenteraden van Baarn en Soest krachtig geprotesteerd bij de Kroon. Het tracé van die weg zou namelijk een belangrijk deel van het Baarnse Bos (koninklijke domein) tegenover paleis Soestdijk aantasten, de wijk Colenso zou niet volgebouwd kunnen worden, achter het bejaarden centrum Braamhage zou geen bebouwing meer mogelijk zijn en veel agrarische bedrijven in Soest zouden door de weg van hun landerijen afgesneden zijn. Te gelijkertijd werd er o.a. door een aantal bewoners van de Wilhelminalaan gepro testeerd tegen de (rijks) plannen voor een weg over de Eng, omdat de wonin gen aan één zijde van deze laan onder de slopershamer zouden vallen. De Kroon besliste tenslotte, dat zowel de weg om de noord als de weg over de Eng uit het streekplan moesten wor den gelaten, omdat gewijzigde inzichten omtrent het juiste beloop van de ver bindingsweg Amersfoort-Hilversum wa ren ontstaan. Bij het rijk zijn sindsdien de inzichten wederom veranderd. De rijksweg lb wordt namelijk niet meer als een weg van rijksbelang gezien en is inmiddels van het rijkswegenplan afgevoerd. Dit betekent, dat van het rijk geen enkel initiatief meer is te verwachten met betrekking tot de omlegging van de rijksweg door Soest. De gemeente heeft echter te zorgen voor een goede verkeersvoorziening en is derhalve zelf aan het werk gegaan, daarbij gesteund en geadviseerd door het adviesbureau voor verkeersordening Goudappel en Coffeng te Deventer. Uit de plannen is tenslotte zoals over bekend de weg over de Eng tevoorschijn gekomen. De weg is opgenomen in de structuurnota voor Soest, die in 1967 door de raad werd vastgesteld. Alleen de V.V.D.-fractie heeft tot op de dag van vandaag niet willen aanvaarden, dat met de aanneming van het struc tuurplan men ook in principe accoord ls gegaan met het plan voor een weg over de Eng ter vervanging van de huidige rijksweg 1 b. De V.V.D. is trouwens ook tegen de weg zelf en heeft steeds consequent tegen elk voorstel gestemd, dat verband houdt met de aanleg van deze weg. Tot de voornaamste argumenten tegen het plan voor de Engweg behoren de overtuiging, dat een weg voor door gaand verkeer niet meer in de bebouw de kom thuis hoort doch eromheen dient te worden geleid. Ook vindt men op vrij grote schaal, dat alternatieve mogelijk heden niet of onvoldoende zijn bekeken. Dit geldt met name voor een weg om de noord. In een zeer uitvoerige toelichting op het plan hebben B. en W. voor de raad en voor iedere burger en zeker iedere re clamant hun motieveringen nader toe gelicht. Tevens worden 27 kernbezwaren systematisch behandeld. ZEVENENTWINTIG HOOFDBEZWA REN TEGEN ENGWEG. In de 45 bezwaarschriften, die namens vele honderden mensen tegen het plan Engweg zijn ingediend, keren steeds een aantal hoofdbezwaren terug. B. en "W. hebben deze bezwaren op een rij gezet en zijn tot een lijst met 27 pun ten gekomen, die zij stuk voor stuk be antwoorden. In de beantwoording van door het grondverzet in schadelijke zin veranderen. 21. Vele voor de bewoners ideale woongelegenheden zullen worden ver nietigd. 22. De percelen zullen aanzienlijk in waarde verminderen; het wegtrace zal de bestaansmogelijkheid van bedrijven aantasten, danwel de uitvoering van de bedrijven beperken. 23. Uit de ter inzage gelegde stukken blijkt niet duidelijk hoe te zijner tijd het tracé van de voorgenomen weg komt te liggen en is het onduidelijk, welk deel van de grond uiteindelijk nodig zal zijn. 24. De laatste plannen van rijkswater staat met betrekking tot het rijkswegen net zullen een dermate zuigkracht op bet verkeer uitoefenen, dat de weg over de Eng overbodig wordt, althans de noodzaak zeer twijfelachtig maakt. 25. Er is geen behoefte aan een weg over de Eng, althans behoefte die in overeenstemming is met de kostbaarheid van deze weg, gelet zowel op de gel delijke als de landelijke offers, welke deze weg zullen vergen. 26. Het is induidelijk, waarheen de weg leidt, dat wil zeggen waar hij aanslui ting geeft op de rijks- en provinciale wegen. 27. Een flinke tweebaansweg zal vol doende zijn. Deze weg kan worden uit gevoerd met gelijkvloerse kruisingen. Aldus de belangrijkste bezwaren, stel lingen en veronderstellingen, die steeds weer in de 45 bezwaarschriften kunnen worden teruggevonden. B. en W. heb ben deze aanmerkingen even systema tisch en uitvoerig beantwoord: 1. De huidige weg draagt de naam „rijksweg", doch is primair een wijk- verzamelstraat, die als zodanig zal blij ven bestaan. Deze weg is echter door zijn aanliggende bebouwing (waaronder veel winkels) en zijstraten ongeschikt jrote verkeersstormen te verwerken. Het is beslist niet zo, dat de gemeente hier een taak van het rijk gaat over nemen zoals dat wordt gesuggereerd. De huidige rijksweg zal door het rijk aan de gemeente worden overgedragen NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK Telefoon 02155- Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER ln onze showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen en deskundig worden voorgelicht. U bent van harte welkorfi de afzonderlijke bezwaren der reclaman- en dus een gemeenteweg gaan worden, W°rdt £eÜha®Ide!i!k naar_ lijst De betreffende weg maakt ook geen t~* 1 deel uit van het rijkswegenplan. 2. Bij de huidige afwikkeling van het verkeer op de rijksweg moet inderdaad rekening worden gehouden met een niet onbelangrijk deel van het verkeer, dat een doorgaand karakter heeft. De ver wachting is gewettigd, dat door de ver betering van rijksweg 1 en de aanleg van de provinciale weg van Amersfoort naar de rijksweg het percentage door gaand verkeer zal afnemen. De hier be doelde weg over de Eng wordt echter primair aangelegd voor het verkeer van en naar Soest. Dat in de toekomst ook doorgaand verkeer van deze weg ge bruik gaat maken, staat vast. Dit mag echter geenreden zijn, voorzieningen ten behoeve van de gemeente niet te realiseren. 3. De onderhavige weg krijgt primair het karakter van een lokale hoofdver bindingsweg (wijkverzamelstraat), dat wil zeggen een weg, die het verkeer, dat voor Soest bestemd is, in en uit de gemeente leidt. Verkeer met als oorsprong of bestemming Soest dient naar het woon- en werkadres te wor den geleid. De weg over de Eng is dan ook primair voor dit verkeer bestemd. Een weg om de bebouwde kom heen zou deze funktie niet kunnen vervulen doch uitsluitend het verkeer Amersfoort- 't Gooi dienen. Ten behoeve van dit verkeer wordt momenteel de provinciale weg van Amersfoort naar de rijksweg 1 aangelegd. Bovendien wordt de kwa liteit van deze rijksweg in de directe toekomst aanzienlijk verbeterd door de verdubbeling van het aantal rijstroken. 4. De betekenis van het park moet niet geheel op zichzelf worden bezien. (rg& OVER WEC OM Ofc MOOHÖ ifi 300«SJRA<.t verwezen. Deze kernbezwaren zijn: 1. De Engweg is een door de gemeen te geprojecteerde weg met o.a. de funk tie om de taak van de huidige rijksweg over te nemen. 2. Door het karakter van de Engweg zal het tegenwoordige doorgaande ver keer (50 °,'o van het totale verkeer) door Soest stijgen. 3. Bij elk modern plan wordt het ver keer om de bebouwde kom heengeleid. 4. De Engweg is dwars door het park getraceerd; daardoor wordt het doel van het park ernstig geschaad. Het zal met name geen oase van rust zijn, waar aan Soest in de toekomst grote behoefte heeft. Druk verkeer (ook vrachtwagens) en luchtverontreiniging zullen het park devalueren, terwijl een belangrijk deel van het park door de weg in beslag wbrdt genomen. TELEVISIE, houten kast, 59 cm ƒ498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O' gsestraat 20a Soest. Telefoon *3367 5. De weg om de noord zal voor reke ning van het rijk komen; de financiële consequenties van het Engplan zijn on overzichtelijk. 6. In het wegenplan voor de provincie Utrecht 1968 zijn wegen ontworpen om Soest heen, waarop een aansluiting ter ontlasting van het plaatselijk wegennet mogelijk is (bijvoorbeeld langs de spoor lijn Amersfoort-Baarn). 7. Het ingeschakeld adviesbureau heeft het plan Engweg als een gegeven dienen te aanvaarden, zodat van een objectieve en volledige studie van de alternatieven geen sprake is geweest. Het inschakelen van de verkeersafdeling van de A.N.W.B. verdient de voorkeur. 8. Terzake kundige mensen (ir. Dibbits als hoofdingenieur van de directie Utrecht van Rijkswaterstaat hebben het plan verworpen. 9. Aan de noodzakelijke op- en afritten op het voor het lokale verkeer be langrijke plaatsen is te weinig aandacht geschonken. 10. Met het oog op de verkeersveilig heid is het tracé langs de voormalige Wilhelminalaan beslist te smal; de be woners zullen zonder ernstig risico voor zichzelf en anderen niet behoorlijk hun terreinen kunnen bereiken met hun lL^Het over dubbele banen voortsnel lende verkeer zal via een tamelijk scher pe S-bocht op de oude Birkstraat in het nauw worden gedreven. 12. Een dergelijke weg zal schadelijk zijn voor de geestelijke en lichamelijke gezondheid van een groot deel van de bevolking. 13. De belangen van velen zullen wor den bedreigd door radicale wijze, waar op Soest in twee delen wordt verdeeld. 14. Het op de Biltseweg-Praamgracht- Rijksv/eg 1 perfect aansluitende alter natieve tracé langs de spoorlijn om de noord wordt zonder meer van de hand gewezen. 15. Er is onvoldoende aandacht ge schonken aan de mogelijkheden van het lokale wegennet, nog minder aan een richtingverkeer- 16. Dit tientallen miljoen verslindende plan zal een nog grotere achterstand in de primaire voorzieningen (riolering, bestrating vervanging bovengronds elektriciteitsnet, instructiebad e.d.) ver- n^Eh^wordt onherstelbare schade toe- gebracht aan ecn met een grote natuurhistorische waarde. IS. Het woongenot van velen zal door verkeerslawaai- geconcentreerde lucht vervuiling en ontsiering van het natuur- worden geschaafd- 19. De kans op verzakkingen en scheu ren van dc huizenn in de directe om geving van dc weg is groot, mede zelfs door de aanleg van deze weg. 20. Dc natuurlijke afwatering van de KOELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 HOTEL - CAFé - RESTAURANT Soesterbergseslraat 122 - Soes! Telefoon 02155 - 2706 'ï-ijr.Ai uw zakenlunch of diner, ja zelfs uw re cepties e.d. Komt u er eens over praten, de koffie staat klaar. Het aantal mogelijk heden is legio. Ruime parkeergelegenheid Er is ter plaatse een zeer groot open terrein, dat voor een groot deel voor een Park dienst zal gaan doen. Een relatief klein gedeelte van dat terrein zal nodig zijn voor de aanleg van de weg welke langs en niet dwars door het park wordt getraceerd. Het park is gelegen tussen enkele grote woonwijken, ligt op een zeer goed bereikbare plaats en zal voor al ten dienste staan van de actieve re creatie. Uiteraard is een weg op zich zelf geen oase van rust, doch juist daarom is getracht, deze weg, die de funktie heeft om het verkeer uit de woongebieden naar zich te trekken, uit de woongebieden te houden. Er ontstaat daardoor een concentratie van verkeer buiten de bebouwing. De rust, zoals hier wordt bedoeld zal moeten worden gevonden in de andere gebieden binnen de grenzen van Soest, die j'uist daar voor zijn aangewezen. Door de verdiep te ligging van de weg in het parkge- bied zal de geluidshinder tot het mini male worden beperkt. 5. De gedachte, dat de kosten van de weg om de noord voor een groot deel voor rekening van het rijk zullen ko men is niet juist. Voor rekening van het rijk komen uitsluitend die wegen, die voorkomen op het rijkswegenplan. Aan gezien een weg om de noord niet op dit plan voorkomt, zou de aanleg daarvan voor rekening van de gemeente komen. We] bestaat de mogelijkheid, dat het rijk en de provincie bijdragen kunnen verlenen. Bij bestudering van de sub sidieregeling- en is wel gebleken, dat voor een weg over de Eng meer subsi die-aanspraken kunnen worden gedaan dan voor een weg om de noord. 6- Op het provinciaal wegenplan 1968 bomt geen weg voor langs de spoorlijn Amersfoort-Baarn. Provinciale wegen hebben een regionale funktie. De weg over de Eng 'n lokale. Op 't genoemde provinciaal wegenplan komen slechts twee volledig nieuwe wegen voor, die invloed zouden kunnen hebben op het verkeer in Soest. De tertiaire weg van Soest naar de Bilt zal de contractmoge bjkheden in zuidelijke richting vergr^en. langs de weg gcleBon grondstukken zal terwijl de aanleg van de secundaire weg van Amersfoort naar rijksweg 1 de hoeveelheid doorgaand verkeer zal doen afnemen. Zoals echter reeds in het voorgaande is gesteld, heeft de weg over de Eng als primaire funktie een voorziening te treffen voor het verkeer van en naar Soest. 7. De stelling als zou het ingeschakel de adviesbureau het plan als gegeven hebben moeten aanvaarden, is niet juist. De opdracht was om de gehele wegen structuur van Soest te onderzoeken. De A.N.W.B. ziet het niet als haar taak een gehele of gedeeltelijke studie te maken van een verkeersplanning. 8. Destijds heeft de heer Dibbits in zijn kwaliteit van hoofdingenieur direc teur van rijkswaterstraat (directie Utrecht) verklaard, dat het rijk niet ge ïnteresseerd was in de aanleg van een rijksweg over de Soester Eng. Daardoor kan worden gesteld, dat de aanleg van deze weg niet een zaak is van rijksbe lang, doch uitsluitend van gemeente belang, waarmede niet is bewezen, dat terzake kundige mensen het plan op zichzelf hebben verworpen. 9. Op 'n viertal plaatsen zijn op de weg hoogwaardige aansluitingen ontworpen, hetgeen betekent, dat ter plaatse van deze aansluitingen een vlotte moge lijkheid bestaat om op de weg te komen danwel deze te verlaten. Deze nood zakelijke op en afritten vormen een integrerend deel van de weg en zijn met de grootst mogelijke zorg bepaald. Dit komt niet duidelijk tot uitdrukking op de kaart die bij het bestemmingsplan hoort. De reden waarom het plan in deze Vorm is opgesteld vloeit voort uit de overweging, dat bij de nadere uitwer king daarvan rekening kan worden ge houden met veranderde inzichten. Te gen de nadere uitwerking kunnen te zijner tijd belanghebbenden bezwaren maken. Volautomatische WASAUTOMATEN 548,— (5 kg) Telefoon 3367 10. Uit een terzake opgemaakte detail- tekening, welke nog in studie is, blijkt duidelijk, dat het tracé langs de Wilhel minalaan beslist van voldoende breedte is. De woningen aan de oostelijke zijde van de Wilhelminalaan met de daarbij behorende tuinen zullen volledig ge spaard blijven. Voor de bewoners wordt een parallelweg aangelegd te plaatse van de huidige Wilhelminalaan met een breedte van 7,5 meter. Tussen deze pa rallelweg en de geprojecteerde rijbaan is een groenstrook van zes meter ont worpen. De beide rijbanen van de Engweg, ieder met een breedte van zeven meter, worden gescheiden door een middenberm met een breedte van zes meter. 11. De hier bedoelde S-bocht heeft in werkelijkheid boogstralen van 460 meter. Bij de hier gedachte snelheid van 70 km per uur zal geen enkel gevaar te duch ten zijn. Het verkeer krijgt hiefdoor alleszins dc gelegenheid op een veilige wijze dcBirkslraat te bereiken. Wel dient er van te worden uitgegaan, dat dc ge dachte oplossing ter plaatse van dc aan sluiting met de Birkstraat een tijdelijke is, doch daaraan wordt door het pro vinciaal bestuur gewerkt. 12. Door concentratie van het verkeer op daarvoor geschikte wegen zullen de straten in de woongebieden van de ge meente een geringe verkeersbelasting te verwerken krijgen. Door de verdiente ligging van de weg over dc Eng en het hoge afwikkelingsniveau zullen de ge luidshinder en de luchtverontreiniging waarden hebben, die als acceptabel kun nen worden aangemerkt. 13. Dat de belangen van velen worden bedreigd door de radicale wijze, waaron Soest in tweeën wordt gedeeld, zoals dat wordt gesteld, kan in dit verband geen motief zijn tegen de aanleg van de weg als zodanig, omdat zulks een reeds lang bestaande situatie is. Ook de thans aanwezige landerijen op de Eng vor men een barrière. Bij de aanleg van de weg over de Eng zullen echter meer dwarsverbindingen door dit gebied wor den ontworpen dan er thans zijn. In het voorlopig ontwerp van de detailuit werking is een zevental oost-west-ver bindingen aangegeven tussen de beide delen van Soest met name Nieuwerhoek- tunnelt.je Lazarusberg. Vrijheidsweg- Dalweg Centrumweg-Kerkstraat en Ferd. Huycklaan. Daarnaast zullen een aantal kleine overgangen worden gemaakt voor uitsluitend voetgangers fietsers en brom fietsers, Het contact tussen de beide delen van Soest wordt derhalve alleen maar verbeterd door de aanleg van de onderhavige weg. 14. Een dergelijke weg zou slechts een funktie vervullen voor het verkeer van en naar Amersfoort. In tegenstelling tot de weg over de Eng zou een der gelijke weg als aan- en afvoerroute voor het Soester verkeer weinig zin hebben. Dit verkeer zou van de bestaande wegen gebruik blijven maken. Door de te ver wachten bevolkingsverdubbeling en de daarmede gepaard gaande toename van het verkeer zouden deze straten grote verkeersstromen te verwerken krijgen. Veel van deze straten zijn echter door hun aanliggende bebouwing en vele zijstraten hiervoor ongeschikt. 15. De mogelijkheden, welke het lokale wegennet bieden, zijn, ook op het ge bied van het éénrichtingsverkeer, wel degelijk onderzocht. De ontwikkeling van liet verkeer over het lokale wegen net, zoals dat thans aanwezig is. zal tengevolge hebben, dat binnen vrij korte 1} termijn dit wegennet totaal onvoldoende zal zijn en niet voor een redelijke ver- t keersalwikkeling kan zorgen. Het toe- passen van éénrichtingverkeer dient in het algemeen als- noodmaatregel te wor den gezien, welke slechts toegepast wordt als, ondanks een beperkte capaciteit, doorstroming van grotere hoeveelheden verkeer noodzakelijk is of, om tot cir culatie-systemen tc komen, bijvoorbeeld in de binnenstad. kleurentelevisie I Blaupunkt vanaf f 1.698.— H Dealer Blaupunkt. Philips. B O Telefoon 3367

Soester Courant | 1970 | | pagina 17