VOOR INKOMSTEN. EN LOONBELASTING NIEUWE TARIEVEN ONDUIDELIJKE STATEN VERKIEZING MARCHAL - HAARMODE RAAD VAN ARBEID MEDISCHE DIENST OFFICIËLE MEDEDELINGEN PREDIKBEURTEN TELEFOON NUMMER 02155-3097 wis semi- hungalow, '"dag in de week dellen, rden 'g 20 maart a.s. Alleen uitvoerig volksverzekeringen Sportstichting vraagt geld voor sportuitvvisseling Misschien koopavond op vrijdag 8 mei a.s. Jaarvergadering Ren- en Toerver. Tempo H. J. Blik kampioen klaverjassen bij de S.P.S.V. VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST Zeepost Woensdag aanstaande VVD Lijst 5 K.V.P.-combinatie Soest-Soesterberg Spreekuur burgemeester Vacature gemeenteraad Ruimtelijke ordening Hees-nieuws Vleesverkoop Binding Rechts R.K. kerkdiensten VRIJPA0 13 MAART 1970 ■n i berging, c.v. gas. rtkamer. ïlderkast, douche ?r met ip. k.k. BAARN Moderne vrijstaande voorzien van c.v. gas met garage en tuin circa 610 m2. Ind woonkamer met parket vloer en open haard royale luxe keuken mét afzonderlijke eethoek fraai betimmerde hal' met open hard houten spil trap, 2 slaapkamers, fraai betegelde badka mer met ligbad. Verdie ping: 2 slaapkamers, bergzolder. ƒ110.000,— k.k. r de dag kunt komen, r zon. Eén uit rijen, mten, apart en exclusief, t hoog geprjjsd. I ING foon 2424 De tarieven van de inkomsten- en loon- ueiastmg worden dit jaar met rond U u/e verlaagd.. De minimum- en maximum bedragen van de aftrek voor de wer kende gehuwde vrouw worden met 110 O verhoogd tot resp. ƒ555,- en /'2220,-. Voorts gaat de ouderdoms- en invaliditeitsaftrek gelijk omhoog van ƒ936,- tot ƒ1040,-. De verlaging van het eigenlijke tarief gaat in 1970 nog slechts voor twee derde in, dus voor ruim 7 °/o. Dit is oen gemiddelde, want de verlaging der kleinere belastingbedragen is veel meer clan 7 °/o, terwijl bij de hogere inko mens het dalingspercentage veel klei ner is. Een overzicht van 7 Een indruk kan worden verkregen uit de cijfers van de oude en nieuwe tarie ven van de inkomstenbelasting. Deze zijn eenvoudiger te vergelijken dan die van de loonbelasting, doch er is geen wezenlijk verschil in dit verband, daar de loonbelastingtarieven direct op de tarieven van de inkomstenbelasting zijn gebabseerd.. Misschien ten overvloede zij nog ver meld, dat de tariefgroepen in grote lijn de volgende categorieën en de daarmee gelijkgestelden betreffen: groep 1 de ongehuwden tot 40 jaar; Ia de oudere ongehuwden; II de gehuwden zonder kinderen: III-l, III2 enz. ge huwden met 1, enz. kinderen. De belastingverlaging bedraagt dan in verschillende groepen ongeveer 7 °/o bij de volgende belastbare inkomens: in groep I bij rond 7.500,— Ia 9.000,- 11 10.500,- III-l 15.000,- III-2 19.000,— III-5 „35.000,— Bij lagere inkomensis de belasting- De laatste dagen vóór de 18e. De ver kiezing van provinciale staten mag dan niet zo in de sterke belangstelling van de bevolking staan, voor de politieke leiders betekent ze meer. nl. een eerste graadmeter voor zowel de huidige posi tie van het kabinet De Jong als voor de volgend jaar te houden kamerverkie zing. Volgend jaar? Er zijn al twee partijen, die V.V.D. en de A.R.P., bei den deel uitmakend van de regerings meerderheid in de Kamer, die vervroeg de kamerverkiezing voorstaan, althans is dit idee geopperd door voormannen van die partijen, wanneer de statenver kiezingen een grote verschuiving naar links te zien zouden geven. Dus wan neer. omgerekend naar kamerzetels, de huidige regeringsmeerderheid te klein zou uitvallen of in een minderheid zou verkeren. Het is zeer de vraag of er in dat geval inderdaad vervroegde kamerverkiezing zal komen, want bij de andere rege ringspartners is daar nog niets van ver nomen en zeker de K.V.P. voelt daar niet voor. Er kan ten aanzien van de volks gunst in een jaar soms heel wat ver anderen. De partijen zijn eigenlijk thans pas bezig hun verkiezingsprogramma voor 1971 samen te stellen. Ze teren thans dus nog op een image van de afgelopen jaren. Maar in vrijwel alle programma's zijn er vernieuwingen te verwachten. Die vernieuwingen betekenen uiteraard aanpassing bij de stromingen van deze tijd voor zover deze kunnen overeen stemmen met de principiële uitgangs punten. Waar het nu lijkt dat sommsige partijen verliezen zullen lijden door af val van b.v. meer progressief ingestelde kiezers, kan dat over een jaar wel veel minder zijn omdat men dan toch in het programma van zijn partij voldoende vernieuwing aantreft. Bovendien zal het er van afhangen hoe men tegen volgend jaar zomer het alter natief voor een anders gestoelde rege ring ziet. Daar is nu nog zo bitter wei nig van te zeggen. Immers, wat wordt er van het P.A.K.. wat van de Partij van de Arbeid, hoe zal D '66 zich uit eindelijk opstellen, hoe de A.R.P.? Dat zijn nu nog allemaal ongewisse faktoren. Het kan daarom best zijn, dat bij de a.s. statenverkiezingen waarvan men de oncsequenties niet zo erg telt de z.i progressieve partijen een behoorlijke stemmenwinst boeken. Maar dan zegt dat, gezien de genoemde onzekere faktoren, nog niets voor de volgend jaar te houden kamerverkiezing. Er kunnen zich intussen wederom met onbelangrijke verschuivingen gaan voor doen, wanneer men eenmaal weet waar men met deze en gene partij nu wer kelijk aan toe is. Daarom lijkt het ons onjuist om aan belangrijke verschui vingen bij de a.s. statenverkiezingen te gelijk de consequenties van vervroegde kamerklezing te verbinden. Wat weet men dan over enkele maan den van de zo in beweging zijnde par_ tijen af? Zeker, men zal dan D '66 dwingen om eerder kleur te bekennen, waarvan men nu niet weet of het rose of zalm zal worden. De heer van Mierlo c.s. steden zich nu nog opportunistisch op. willen geen kiezers bang maken, willen een zo sterk mogelijke eigen par tijvertegenwoordiging zien te winnen, in de hoop het zwaartepunt op de wip te gaan vormen en hun wil straks te kunnen opleggen aan of de ene of de andere te vormen regeringsmeerderheid, Het liikt er nu op alsof ze desnoods he lemaal geen regeringsmeerderheid zullen helpen vormen. Ze blijven thans no0 ondoorzichtiger dan wat ze de sionele partijen altijd hebben verweten. Er zal toch meer duidelijkheid in de po litiek moeten komen. Doch zoals de situatie nu is, is dat op korte termijn nauwelijks te verwachten. De uitslag van de a.s. statenverkiezingen kan daarom bepaald nog geen graad meter zijn voor het soort regering dat het. Nederlandse volk zich indenkt. Men zal nog veelal stemmen van ..vooruit maar jongens". De ware bezinning er op kan er nu nog niet zijn. De heren politici zijn nog allesbehalve klaar met de duidelijkheid waar zij zelf zo om geschreeuwd hebben en waar het volk inderdaad op zit te wachten. Het komend jaar zullen de kaarten pas open komen. We vrezen, dat de huidige onduidelijkheid de opkomst van de kie zers. die nu niet meer verplicht is, wei eens sterk kan doen verminderen. verlaging meer dan 7 bij hogere in komens minder. In de eerste plaats blijkt uit het overzicht dat de belas tingverlaging voor de ongehuwden re latief het minst te betekenen heeft'» alleen bij de echt lage inkomens be draagt zij meer dan het gemiddelde. Tiet aceent ligt kennelijk in de eerste plaats op kinderen en in de tweede plaats op de lagere inkomens. Hetzelfde blijkt - uiteraard - bij een doorsnede door de tariefgroepen op één niveau b.v. bij een inkomen van f 15.000,- gelijk aan de, niet gewijzigde z.g. aanslaggrens. Dit geeft het volgen de beeld: BELASTING: was wordt verlaging I 3325 3175 4.51 Ia 2847 2704 5.02 II 2369 2232 5.78 III-l 2093 1949 6.88 °lo III-2 1823 1672 8.28 III-3 1561 1405 9.99 III—4 1308 1147 12.31 °lo III-5 1062 897 15.54 De belastingvrije voet De belastingvrije voet moet logischer wijze ongeveer de kosten van het mi nimaal vereist levensonderhoud aange ven. Pas bij meer inkomen dan dat heeft men immers draagkracht, vermo gen om bij te dragen in de algemene kosten. Te verwachten is dus dat deze voet in alle tariefgroepen met ongeveer een ge lijk percentage is verhoogd, en dat klopt ook nagenoeg, zoals blijkt uit onderstaand overzicht van de inko mens, waarbij in de diverse tariefgroe pen voor het eerst belasting is ver schuldigd. VRIJE VOET: Groep I Ia H III-l III-2 III-3 III-4 III-5 III-6 III—7 TII-8 III-9 111-10 was 3300 3840 4500 5400 6390 7410 8490 9600 10770 11970 13200 14400 15600 3540 4110 4800 5790 6810 7920 9090 10290 11520 12840 14160 15480 16800 verlaging 240 270 300 390 420 510 600 750 870 960 1080 1200 percentage 7.27 °/o 7.03 6.67 °/o 7.22% 6.57 6.75 7.07 7.19 6,96 7.27 7.27 7.50 °/o 7.69 Draagkracht Afgezien van kleine oneffenheden in het verloop, welke aan afrondingen moeten worden toegeschreven, zien we dat de verhoging van de belastingvrije voet percentagegewijze wel in alle groe pen nagenoeg gelijk is, zij het dat in de eerste groepen de laagste inkomens en in de laatste groepen de zwaarte van het kindertal beginnen door te slaan. Overigens is het maar de vraag of iedereen het er mee eens zal zijn, dat een ongehuwde die per week 68,50 verdient, of dat een man met een vrouw en vijf kinderen, die ƒ200,- per week aan belastbaar inkomen geniet (beide cijfers berekend naar het tarief 1970) daarmede nu wel zoveel te ver teren heeft boven de kosten van zijn minimaal levensonderhoud, dat hij wer kelijk "draagkracht" heeft. Voor 1969 waren deze bedragen resp. 63,50 en ƒ180.- per week. Met het laatste stoten we echter nog PRLTKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) SOESTDIJK TELEFOON 3990 nog op een ander punt, nl. dat de ver schuldigde belastingsbedragen voor de genen die een klein inkomen genieten dat net niet meer vrij is, direct boven de 60,- liggen. Dat is gekomen doordat met ingang van 1968 alle belastingbedragen van 60,- en minder niet meer zijn gehe ven en in feite uit het tarief zijn ge schrapt. Dit is ook in de 1969 en 1970 geldende tarieven gebeurd, zodat thans de toestand is ontstaan dat b.v. een echtpaar zonder kinderen over een in komen van 4799,- nog niets, doch over een inkomen van ƒ4800,-,- direct f 63,- belasting moet betalen. Het is o.a. in verband hiermede, dat de regering met een wetsontwerp wil komen tot jaarlijkse aanpassing van de belastingtarieven aan de voortdu rende achteruitrang van de koopkracht van ons geld. Dit is echter weer een ge schiedenis op zichzelf, waarop wij een andere keer hopen terug te komen. Het is al weer een halve eeuw geleden, dat op initiatief van minister Talma de Raden van arbeid tot stand kwamen, die werden belast met de uitvoering van de sociale verzekeringen. Door de legendarische rentekaart waren deze regionale organen destijds een bègrip voor ieÖcre Nederlander, maar inmiddels bestaat de rentekaart niet meer en is de taak van de Raad van Arbeid veranderd. Er is een scheiding doorgevoerd tussen arbeidsverzekeringen en volksverzeke ringen. De op 1 juli ingevoerde wet arbeidsongeschiktheid wordt daarom niet uitgevoerd door de Raad van Arbeid, maar door de bedrijfsverenigingen, maar toch is het eerstgenoemde orgaan nog springlevend als uitvoerder van de kin derbijslag, de Algemene Ouderdomswet en de Weduwen- en Wezenwet. In 1968 werd door de Raden van Ar beid 1894 miljoen gulden aan kinder bijslag uitbetaald. In 1969 heeft dit bedrag de twee miljard ruimschoots overschreden. Ook belasten deze orga nen zich met de uitbetaling van de z.g. ouderdomsrente. De talrijke veranderingen, die na de tweede wereldoorlog in ons stelsel van sociale verzekeringen zijn aangebracht, hebben overigens de Raden van Ar beid niet onberoerd gelaten. De raden zijn weliswaar nog steeds regionale organen, bestuurd door een college, dat bestaat uit een door de Kroon be- Het bestuur van de Stichting Lichame lijke Opvoeding en Sport heeft B. en W. verzocht, de raad voor te stellen om gelden ter beschikking te stellen voor het houden van een sportuitwisse- ling tussen Soest en de gelijknamige Westduitse plaats. In vroeger jaren zijn al enkele van der gelijke uitwisselingen geweest. De ge dachte om opnieuw een sportuitwisse- ling te organiseren, is opgekomen bij de opening van de sporthal. In overleg met vertegenwoordigers van Soest in Duitsland zal worden getracht om met ingang van dit jaar regelmatig een sportuitwisseling te doen plaatsvinden. Dat zal om de twee a drie jaar moeten gebeuren. De komende ontmoeting wil men orga niseren op 1, 2 en 3 mei in het Neder landse Soest. Uit Duitsland zullen 120 tot 130 personen komen, die gedurende die drie dagen te gast zullen zijn bij degenen, die in Soest bij de sportuit wisseling betrokken zijn. De kosten van de ontmoeting worden geraamd op ƒ5000.B. en W. hebben de raad voorgesteld, een krediet tot dit bedrag hiervoor beschikbaar te stellen. In verband met het advies van de Raad van het Grootwinkelbedrijf om de win kels te sluiten op de middag van 30 april (Koninginnedag) en gedurende de gehele bevrijdingsdag op 5 mei a.s., als mede ook door het gesloten zijn van alle winkels op Hemelvaartsdag 7 mei, stelt het bestuur van de Winkeliers vereniging „Soest" voor om, op grond van de z.g. 21 dagenregeling die in de winkelsluitingswet is opgenomen, bij het College van B. en W. een aanvraag in te dienen voor het hou-Jen van een KOOPAVOND op vrijdag 8 mei a.s. Deze datum mede in verband met Moe derdag op 10 mei a.s. Het bestuur heeft haar leden verzocht om oer antwoordkaart nog deze week kenbaar te maken of men geïntresr ?rd is in deze zeer bijzondere koopavond. noemde voorzitter en drie leden-werk nemers, maar de taak van deze instel lingen is duidelijk een andere gewor den. Dat vindt zijn oorzaak voorname lijk in het feit, dat men de laatste ja ren naar een jcherpere scheiding tus sen arbeidsverzekeringen en volksver zekeringen heeft gestreefd. Een dergelijke scheidnig zou de ver eenvoudiging van ons sociale zeker heidstelsel kunnen bevorderen, waar door het ook voor gewone mensen overzichtelijker wordt. Dit had tot konsekwenties dat de Raden van Ar beid bepaalde taken moesten afstoten en dat is dan ook gebeurd. Geen bemoeienis Op 1 juli werd de Wet op de arbeids ongeschiktheidsverzekering ingevoerd. Deze wet, die alleen van toepassing is op hen die in loondienst werkzaam zijn, verving de bestaande invaliditeits wetten en de Ongevallenwet. Sinds de invoering van deze wet wordt er geen onderscheid meer gemaakt tusen ar beidsongeschiktheid al dan niet tenge- Dinsdag j.1. hield de Ren- en Toer- vereniging „Tempo" haar jaarvergade ring. Om 8.15 uur. opende de voorzitter de heer A. Semper de vergadering en heet te alle aanwezigen van harte welkom. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het jaar 1969 als een gunstig jaar voor Tempo. Een prachtige succes volle Ronde van Soest en jubileum- Kerst-cycle-cross, met record aantal deelnemers. Secretaris E. de Lange las de notulen van de vorige vergadering voor welke werden goedgekeurd. De Penningmeester, de heer R. de Haas kon een batig saldo melden ondanks het feit dat er dit jaar grote aflossingen van bepaalde schulden is gedaan. Ook de kascommissie verklaarde zich akkoord met de boeken van de penning meester. De secretaris vermeldde in zijn jaarver slag de hoogte- en dieptepunten. Als hoogtepunten warer. er de Ronde van Soest, de Kerst-cross en prachtige in dividuele prestaties van de Tempo-ren ners A. Bakker, Jos Schipper en Harry de Boer. Een dieptepunt was het overlijden van supporter en medewerker Henk Beuken, hetgeen een groot verlies voor Tempo betekende. Na de pauze kwam de bestuursverkie zing aan de orde. Aftredend waren voor zitter A. Semper, secretaris E. de Lange en bestuurslid W. Koenen. Allen stel den zich herkiesbaar en werden bij acclematie herkozen. In de kascommissie werden gekozerj de heren G. Ruttenberg, Aad Post en J. W. de Lange. Tijdens de rondvraag kwam men tot de conclusie, dat Tempo te weinig jeudige leden heeft. Hieraan zal iets gedaan worden. Het plan werd opgevat om op Koninginnedag enige jeugdwed strijden te organiseren om zo de Soester jeugd enthousiast te maken voor de Wielersport. Er werd besloten om de contributie niet te verhogen maar een inzameling onder leden en donateurs te houden voor een megaphoon en vier lichtgevende jacks voor de hoekafzet- ters tijdens diverse wedstrijden. De datum voor Het Lange Afstand Kam pioenschap is vastgesteld op 18 mei (2e Pinksterdag en het Korte Afstand- Kampioenschap op woensdag 13 mei ('s avonds). Om 10.45 uur sloot de voorzitter de ver gadering en wenste de aanwezige ren ners een succesvol seizoen toe. De Soester Politie Sport Vereniging or- ganiseert sinds 1967 ieder jaar een kam- pioen-klaverjaswedstrijd, waarvoor een grote beker als wisselprijs dient. In 1967 werd deze door B. Snijders ge wonnen, in 1968 en 1969 door T. van der Meulen. De vierde wedstrijd werd in de brand weerkantine- gehouden en twintig kla ver jassers(sters) waren aanwezig. Er werden vier partijen gespeeld, ieder van vijftien giften. Na de tweede par tij zag het er naar uit, dat v. d. Meu len onttroond zou worden, omdat enige spelers al veel hoger punten hadden behaald. Bij de vierde en laatste par tij ging het tussen H. J. Beek en A. Klok. Klok speelde met C. de Bruin en Blik met C. van Wijngaarden. Laatsgenoem- den behaalden in deze partij 198 pun ten, waardoor Blik glansrijk politie kampioen werd. Tegen twaalf uur konden de prijzen worden uitgereikt en alle twintig deel- nemers(sters) ontvingen een prijs. Uitslag: 1. H. J. Blik 6732 p. (kampioen). 2. A. Klok 6334 p. 3. J. H. Hoogma 6011 p. 4 Mevrouw Pley 5979 p. 5. C. Kerens 5976 p. 6. W. J. Kaspers 5860 p. 7. A. de Raadt 5858 p. 8. T. v. d. Meulen 5772 p. 9. C. d. Bruin 5642 p. 10. B. Snijders 5607 11. H. van Thienen 5551 p. 12. Mevrouw Jehee 5435 p. 13. C. Coster 5378 p. 14 J. J. Pley 5374 p. 15. W. den Hartog 5360 p. 16 C. van Wijngaarden 5329 p. 17- S. Jogepier 5279 p. 18. Mevrouw Rondhout 5157 p. 19. L. Rondhout 5144 p. 20. C. Jehee Exposities: Luchtvaartmuseum. Vliegbasis Soester- berg, elke zat. 10-16 uur. Zatd. 14 maart, 10-12 en 2-5 uur, en zond. 15 maart van 2.30-5 uur: Molenschot. Alb. Cuvplaan 101. len- toonst. Welfare-werk „De Zonne bloem". Kunstexpositie, Openbare Bibliotheek, Molenstraat. Exposanten: Sytske Feits. ma. Gerard Logman, Eric Klaus en Otto Schouten. Dgelijks 10-12 en 2-5, zond. 2-5. maand., woensd. en vrijd. 19-21. uur Film: Flora. Baarn: Vrijd., zaterd., zond., maand., dinsd. en woensd., 8 uur: „Grand Prix", 14 jr. Zond. midd., 2.30 uur, „Duizend tomahawks tegen Win- netou"., Zaterdag 14 maart: 2 uur, geb. „Credo", filmmiddag speeltuinvereniging ,,'t Hart". Vergaderingen: Maandag 16 maart, 19.30 uur, gemeen teraadsvergadering, zaal brandweer kazerne, Lange Brinkweg. Dinsdag 17 maart: 20.00 uur, in de hal van de Margrietschool, Bonifacius- straat, ouderavond. Dinsdag 17 maart: Het Brandpunt (Baarn), 2 uur, causerie Ned. Ver. van Huisvrouwen, „De achtergronden van de mode". Diversen: Poppentejater, artishock-gebouw, Steen- hoffstraat, elke zondag 3-4 uur. Hedenavond: 8 uur, SEC-kantine, Bos straat, Bingo-avond t.b.v. SEC-honk- bal-afdeling. Zondag 15 maart: v.m. 10 uur. Manege „De Boshoeve", Koninginnelaan, springconcours. Toegang vrij. Donderdag 19 maart: 8 uur, Nicolaaskerk leeszaal, Molenstraat, lezing over „De jui9te onderwijsvorm voor uw kind in het kader van de Mammoetwet. Donderdag 19 maar: 8 uur, Nicolaaskerk (Baarn) uitvoering „Johannes Passion" (Bach) door Chr. Oratorium Vereni ging. 15 maart: 10.30 uur, Heeskapel, Insin- gerstraat, Oecumenische discussie- dienst. volge van ongeval, ziekte of invalidi- ^062 p. (met poedelprijs), teit. Aangezien de arbeidsongeschiktheids wet alleen geldt voor loontrekkenden en sedert 1953 toen de Organisatiewet Sociale Verzekering werd ingevoerd, reeds vast stond dat sociale verzeke ringen voor loonarbeiders het terrein van de bedrijfsverenigingen zouden worden, kreeg de Raad van Arbeid met deze nieuwe wet geen enkele be moeienis meer. Dientengevolge kon 'n gedeelte van het personeel afvloeien. Maar werkgelegenheid was er voldoen de voor deze ambtenaren, die meren deels naar de bedrijfsverenigingen ver huisden, waar de arbeidsongeschikt heidswet immers tot een uitbreiding van het personeelsbestand leidde. Dat wil niet zeggen dat de Raden van Arbeid geen werk hebben overgehou den van de invoering van de arbeids ongeschiktheidswet. Van de opgeheven invaliditeitswet resteren de uitbetaling van afkoopsommen en de bevordering van ouderdoms- en weduwen-renten. Historie Het was juist die uitvoering van de ouderdoms- en invaliditeitswet, die de Raad van Abeid bij het publiek de naam heeft gegeven van het orgaan, waar men op 65-jarige leeftijd een ou derdomsrente van ƒ3,- per week kon aanvragen. In 1923 werden de ï-aden belast met de mede-uitvoering van de ongevallenwet, in 1930 van de ziekte wet en in 1941 van de kinderbijslag wet. Na de oorlog Kwamen er nieuwe taken bij: de uitvoering van de noodwet ou derdomsvoorziening (1947) en de nood wet kleine zelfstandigen (1951), Toen in 1957 en 1959 de eerste volksverze keringen tot stand kwamen (A.O.W. en A.W.W.) was er bij de raden een aanzienlijke personeelsuitbreiding nood zakelijk. Maar met de invoering van de wet arbeidsongeschiktheid is de taak van de Raad van Arbeid weer lichter ge worden. Door de uitvoering Van de kinderbijslagwetten en de A.O.W. blij ven tot baar taak behoren en kinde ren en bcj -arden hebben wij in Neder land genoeg! SOEST De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmorgen 8 uur door J. Borst. Paulus Potterlaan 30, tel. 3322. J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16. tel. 2423. SOESTERBERG Tijdens het a.s. weekeinde zal de artsendienst worden waargenomen door A. W. Moll van Charante, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13-13.30 uur: O. J. Notterman, Julianalaan 47a. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend apo theek „Soestdijk". Apotheek „Soest-Zuid" gesloten. Avond- en nachtdienst tot ga met 20 maart, apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene Kruis Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele Kruis Zr. M. van Loon, Marnixlaan 26 Amers foort, tel. 03490-17172. Groent Kruis Zr. T. Beima, de Genesbetlaan 3b, tel. 2427. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en n:ej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur in De Hoeksteen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Aliakmon Pioneer" (18,3). Indonesië: ms „Laertes" (18/3). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Vogtland" (20/3). Ned. Antillen: ms „Mercurius (17/3). Suriname: ms „Mercurius" (17/3). Vere nigde Staten van Amerika: ms „Weser Express" (16/3); ss ..Atlantic Crown" (18/3). Z.-Afrika (Red-), Z'"W*" Afrika: ms „Gaasterkerk (18/3). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Tijdens de K.V.P.-Wenye«»d«inf ,vf de afdeling Soesterberg in De Hoeksteen kwamen als Soeslerbergse kandidaten voor de K.V.P.-£raM,e, in ,de ™e"we Soester gemeenteraad de volgende na men uit de bus: r mans; 2. B, H. A. abertse:3. C2. van As; 4. mevrouw H. Th. M. Van Beckum-ten Doeschate. De groslijststemiiubf ,z0, maart a.s. plaatsvinden m het naast de kerk (Rsdemakerstraat 75) van 10.00-12.00 uur. De meerderheid van de vergadering was voor het samenvoegen van De burgemeester van Soest brengt ter kennis voor belanghebbenden, dat zijn spreekuur van woensdag 18 maart ver plaatst is naar donderdag 19 maart, van 11.00 uur tot 12.00 uur. Soest, 10 maart 1970. Vanaf heden is ter gemeentesecretarie, eerste afdeling voor een ieder ter inza ge nedergelegd het besluit tot benoe ming van J. G. Hilhorst te Soest tot lid van de raad der gemeente Soest, zulks ter vervulling van de vacature ontstaan door de ontslagname van G. C. van den Berg te Soest als lid van die raad. Soest, 12 maart 1970. De burgemeester van de gemeente Soest maakt hierbij bekend, dat burgemeester en wethouders van genoemde gemeente voornemens zijn om aan de heer A. Tammer, Postweg 4 Soesterberg, op zijn daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor de tijd van drie jaar vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan regelende de bestem ming in hoofdzaak van gronden gelegen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht- Amersfoort, ten behoeve van de bouw van een loods op het perceel, gelegen aan de Postweg 4 kadastraal bekend gemeente Soest sectie E nummer 3016. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen stelt hij rechthebben den op aangrenzende en nabij gelegen gronden gedurende veertien dagen na dagtekening van deze bekendmaking in de gelegenheid eventuele bezwaren schriftelijk in te dienen bij burgemees ter en wethouders, voornoemd. De op de te verlenen vrijstelling be trekking hebbende stukken liggen ge durende dezelfde termijn ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage. Soest 18 maart 1970. Het eerste elftal van Hees speelt zater dag om 15.45 uur uit tegen Lekvogels, terwijl het tweede elftal thuis speelt te gen IJsselmeervogels III. één van de titelkandidaten. Aanvang 15.45 uur. Hees III is vrij en idem IV speelt om 13.45 uur thuis tegen Chevana IV. de K.V.P.-afdelingen - hetgeen door het dagelijks bestuur met het Soester K.V.P.-bestuur geregeld zal worden. Uit de vergadering kwam het voorstel om het hoofdbestuur Haag te verroeken de h«r p Rokebrand Gen. Winkefmanstraat al bijna zestig jaar zeer vuriV.en abtlef porpagandist, lid van verdiensten 'e maken. Soesterberg en Soest, HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 10 uur ds. Van de Ree, Amersfoort H.A. 19.00 uur ds. J. Mettau. Kinderoppas tijdens morgendienst. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur ds. J. H. J. B. Austi, Zeist. 19.00 uur ds. R. Houtsma, Amersfoort. Kinderoppas tijdens morgendienst. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur cand. B. in 't Veld, Amersfoort. 5 uur ds. J. Smit. Gebouw Middelwljk. Pieter dc Hooghl. 10 uur ds. J. Mettau. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. 10 uur ds. J. Smit. Kinderoppas tijdens morgendienst. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk. Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagscholen 10 uur: Middel wijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Gr. v. Prinsterenschool. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk. Julianalaan 10 uur ds. M. Wilschut. 5 uur ds. D. H. Borgers. Wilhelminalcrk. Soesterbergsestraat 18 10 uur ds. D. H. Borgers. 5 uur ds. M. Wilschut. Kerkgebouw NPB. Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds. C. Bijl. 14.45 uur ds. C. Bijl. Bidstond voor het gewas. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" 10.30 en 4.30 uur ds. J. M. Smelik. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds. P. de Smid. 7 uur ds. Bijleveld, Bussum. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan Zondag 10 e? 5 uur Leesdienst. Donderdag 19 maart 3 en 7.30 uur do. Van Haaren. Biddag. VER. v. VRIJZ, GODSDIENSTIGEM Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. A. G. van Gilse (Doops- gez.) Eindhoven. Wijkgebouw „Soesi-Zuid" 10.15 uur kinderdienst. AD'"NTSGEMEENTE 10 Bijbelstudie. 11 vvr Leesdienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engondaalweg 52. Zondagmiddag 3.45 uur ds. A. Agtereek, Haarlem. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur ds. J. Thomas. Amersfoort. Bidstond voor gewas en arbeid. HERVORMDE KERK 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. 12 uur interkerkelijke zondagschool. 19 uur Zondagavondgebed. Johannes-Stichting. 9.45 uur Prof. Dr. H. Jonker, Utrecht. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Ecmnessenveg 63B. 10.30 uur ds. H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4. Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn 10.30 uur drs. G. Fafié. Zaterdagmorgen, te 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van grijze kaarten ge> nummerd van 1 tot en met 66 en gele kaarten van 1 tot 75. In een advertentie in dit blad publi ceert Binding Rechts haar partijpro gramma. Belangstellenden kunnen hier van dus kennis nemen. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdag 8.30 en 19.00 uur avondmis Zondag H. Missen 8 en 11.00 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Mis 9 uur. 11 uur hoogmis. 18.00 uur Avondmis. Maandag geen H. Mis. Dinsdag 8 en 19 uur, woensdag 8 uur donderdag 8 en 19 uur, Vrijdag 8 uur H. Missen. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusslraat Zondag H. Missen 8 en 11.30 tiur, 9.30 uur hoogmis. In dc week H. Missen te 8 uur, woensdag 19 uur (gezlnsdiënst), zaterdag 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg.' Zaterdag 19 uu> Avondmis. (Jeugdkoor.) Zondag 8.30 uur, 10 uur Nederlandse hoogmis, 11.30 uur H. Mis met volks zang. '-i

Soester Courant | 1970 | | pagina 8