D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM vjpincj Oermce Welfar e-getuigscliriften uitgereikt in Molenschot Kerste Soester Begrafenis-Onderneming Ned. Vrouwen Electr. Ver. Burgerlijke Stand Krabbels van Knelis Expositie in Margrietschool klaar terwijl u wacht REVEROL SMEERSTATION Kroon beslist nog niet inzake fluoridering drinkwater zong in Voorthuizen Van Kooij-auto-show in Amersfoort's Dierenpark groot succes FULL TIME PART TIME (02155) Aanbesteding verbetering van wegen ÜRUYS&CO U reisagenten Middelman „showt" op voorlichtingsavond Mannenkoor „Apollo" DINSDAG 17 MAART 1970 P P Oir H VV VFI.I.INGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brink weg 28 - Soestrlijk Telefoon 2731 De zaal van het Anna Paulownahuls te Soest was geheel gevuld met leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland", toen de presidente van deze afdeling, me- jjvrouw M. N. den Hollander-Anker, de aanwezigen welkom heette. FDaarna bracht de penningmeesteresse, mevrouw E van Goor-Cleton haar fi- [nanciël verslag over het jaar 1969. Ge lzien de hogere zaalhuren en de steeds I duurder wordende lezingen, was het re sultaat een mooi saldo. Uit het jaarverslag van de secretaresse, kon men opmaken, dat lezingen en I excursies in de smaak vielen bij de le den. De lezingen worden steeds beter bezocht en voor de excursies is altijd veel belangstelling. De kascommmissie bevond de financiële administratie in orde. De presidente bracht dank aan de bestuursleden en de kascommissle voor hun werk en was vol lof over de trouwe opkomst der le. den. Na de pauze bracht de heer Van de Broek uit Soest fraaie dia's met bijbe horende verklaringen. Men zag prach tige tuinen, vijvers en beeldengroepen uit diverse landen, o.a. van het konink lijk paleis van Denemarken. Ook in de Zuid-Duitsland, waar 's zomers de tem peratuur kan stijgen tot 30 graden in de schaduw, zijn de tuinen, parken en huizen alsmede in de omgeving van Echternach, Luxemburg, bewonderings- waardig. Maar ook in ons eigen land zijn er plekjes vol bloemen, bomen en strui ken die het bekijken waard zijn. Zelfs in verschillende straten van Soest kan men tuinen bewonderen, die met lief de en zorg voor de natuur aangelegd zijn. En wie kent niet de statige bui tenverblijven langs de Vecht, met hun tuinen met sfeervolle borders en bo mengroepen. Ook een boerderij met bo men op het erf en een eenvoudig aan gelegde tuin, kan mooi zijn. Ouderwets en toch lieffelijk is b.v. de kloostertuin bij de Dom in Utrecht. De heer Van de Broek liet door de dia's duidelijk zien, hoe lelijk en slordig sommige tuinen zijn, waardoor zelfs het bijbehorende huis onaantrekkelijk wordt. Met laagbloeiende bloemen en een goed verzorgde grasmat is al een mooi effect te bereiken. Vijvertjes in tuinen kun nen soms heel aardig zijn, mits ze vak kundig geplaats zijn. Bloeiende planten langs gevels doen het dikwijls goed, GEBOREN: Mary Elizabeth, dochter van M. Vermeulen en M. C. Taft, Koningin- nelaan 104. Tycho Maria Bernardus, zoon van B. M. L. Pandelaar en F. J. M. Vollebregtt, Weegbreestraat 557. Marie Elisabeth, dochter van E. Zwee- rink en G. H. Feith, Plesmanstraat 327, Soesterberg. Jeroen demons Maria, zoon van J. A. J. van der v'ëijden en R. R. M. M. Boerma, Irenelaan 24. Mariska Jolanda, dochter van J. Muize- laar en G. H. van Woudenberg, Varen straat 250. Maria Elisabeth Margare- tha, dochter van G. W. Schimmel en M. G. Sukel, Heuvelweg 2a. Bart, zoon van A. D. Eijsink en W. Frauen- felder. Hartmanlaan 48. Paulus, zoon van P. G. Blom en M. R. de Jongh, Hartmanlaan 23. Jacqueline, dochter van H. Noordhoek en G. de Roller, Weegbreestraat 530. Neeltje, dochter van G. E. Bosman en L. Duijst, Klaar - waterweg 11. Ariën, zoon van A. Gaasbeek en E. N. de Gouw, Antonie van Leeuwenhoeklaan 61. Soesterberg. Berdina Wilhelmina Maria, dochter van B. P. Becker en H. W. M. Beijer,, Da Costalaan 6. Sandra Hubertina Maria, dochter van O. J. Roelofsen, wo nende te Haarlemmermeer en M. T. H. Mooren, Ir. Menkolaan 77. ONDERTROUWD: Robert Jgn Willem Bruineman, Albert Cuvplaan 25 en Adrie van de Meer, Prins Bernardlaan 60. Hans Bernard Schimmel'. Stadhouders- laan 51 en Heléna Buehre. Frans Hals laan 11. Richardus Albert Hilhorst, Oliikeweg 17 en Johanna Petronella Hots Beetslaan 23. Johan Marinus Noll, Eemzijde 14, Amersfoort en Maria Geertruida de la Rambelje. Plesman straat 22. Adriaan Peter Blom, Ver- distraat 45. Amersfoort en Lieske Alida Enrrelse. Plasweg 38. Hendrikus Cor- nelis Theodorus Vendel. Van Wasse- naerstraat. Velsen en Maria Johanna 'Uieresia Bühler, Ereprijsstraat 81. Hvert Pieper, Laanstraat 35 en Janne- tie Tolboom, Beukenlaan 15. Alber- 4ns van Noordenburg, Hamseweg 96, hoogland en Jannig.ie Soohia Maria wagner. Vermeerlaan 2. Willem Bos. Koningsweg 15 en Gerritie Geertruida van Heerde, Groen van Prinstererlaan t6. Baarn. Gerardus Antonius Beijer, Peetslaan 121 en Jaennettc Arianne Tans. Hobbemalaan 36. GEHUWD: Cornelis Johannes Engbe- rink, Laanstraat 13 en Geertruida Ja- roba Maria Kortekaas. Birkstraat 91. Jan Kruithof. Kerkstraat 28, Putten en Oornelia van Brummelen. Kerkstraat 53. Johannes Jan Kuipers, Palm straat 260, Amersfoort en Catharine Jo hanna Brons. Saenredamnlantsoen 65. Pieter Berend Boute. Narcisstraat 52. Amersfoort en Geurtie van den Akker, verkoopster. Birkstraat 69. OVERLEDENJoiianoes Reeinus Giis- b«r»us Nppser». 74 i per. eehuwd met H E. B'eze. Rirkstraat 3. M^rtinus d® Lift. 7i iaer. gehuwd met «V. Schuur. Van Onvprilpfn io. .Teanne Henrïët- Eii/aboth ToiissP'nt. 79 iaar, wofimvp van W. F. Eisma. Prins Eern- hard'pan 6. Pieterselie Johanna Wil- Ipmsp. 90 jaar. weduwe van W. C. I.oentvaar, Rotterdam. Cordell Kull- nlaats 22. Rijk van den Heuvel. 87 i^ar. weduwnaar van S. Grift, Oude Grachtje 3. Clasina .Tncoba Koopman. 75 iaar. weduwe van K. Laansma.. Tr. Menkolaan 11. Hendrieus Onwezen. 80 iaar. ongehuwd. Korte Hartweg 42. Fptrus Johannes Hulseher. oud 74 jaar, gehuwd mpt D, M. H. Hartmans, Alb. Ouyolaan 191. Beertje Brunt, oud 71 iaar. weduwe van D. Starink. Dal- weg 42. Barbara Maria Roozekrans, oud 1f) iv"" TJr.1] vol weg 47. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak mit vurbaozing hep kennisgenome vaan de bar grote beroe ring die der noeng In Soest heers omdaat- ter noeng daan ein- deluk door de ge- meenteraod ut veul- besproke plaan „weg ovur de Eng" word besproke. Noeng binne ut nie de eerste woorde die ovur die zaoke binne gezeit, ent zalle ok de leste wel nie weze. maor ik hep ut naore geveul ovur ming daat aal die praoterie helegaor voor niks is. Voor die minse die der naachte vaan waakkur hebbe gelege is daat mes- schien nie zon bar leuk gehoor, maor ik ken der geen aore mening ovur vor- reme. Aai jn paor jaor lar.ng koop de gemeen te huuze op die in de weg staon, dus offebroke motte worde as die weg ovur de Eng anneleit gaot worre, en daor binne wel effe un paor knaoke mee gemeujd. En omdak ming nie bes voor ken stelle daat de gemeente zoon kwaV" cente uut zaal geve an zaoke waor zul- lie vaan wete dattut niks uut gaot haole, liek ut gepraot watter noeng allemaol nog mot beure, allemaol vurlore tied, en vurgeefse meujte. Zoals reeds eerder vermeld zal Artishock vanaf heden een aantal blijvende expo sities verzorgen in de Margrietschool. De eerste kunstenaar die zijn werk de komende weken aan ouders en leerlingen zal tonen is Wim Peters. Zie ons interview met hem in de Soester Courant van 17 januari 1970 „Alles wat Wim Peters aanraakt wordt kunst". Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 maar hieraan moet veel zorg besteed worden. De dames kregen nog enkele dia's te zien van een Fries en een Brabants landschap met ven, wat een groot ver schil is. De presidente bracht tot slot de heer Van de Broek de dank over van de aanwezigen voor het gebodene. De leden van de N.V.E.V. afd. „Eem land" brengen op 9 april een bezoek aan „Hema" n.v. en meubelstad Van de Meer en op 23 april is er een le zing over Israël in zaal „Brandpunt" in Baarn. Dezer dagen zou de Kroon beslissen op een beroep van professor dr. P. Sorg- drager, die dit beroep instelde als ver tegenwoordiger van een grote groep be woners/watergebruikers in de provin cie Utrecht, waaronder ook een grote groep uit de gemeente Soest. Dit beroep bij de Kroon gold het be sluit van het Waterleidingsbedrijf „Mid den Nederland" te Utrecht om het wa ter gaan fluorideren. De Staatscourant vermeld dat de Kroon dé beslissing op dit beroep met zes maanden heeft ver daagd. Geluiddicht.- Hoe maak ik mijn zolder kamertje waar een drumstel en een gi taarversterker staan zo goed mogelijk geluiddicht en wat gaat dat kosten? Antwoord: U begint de zoldering te be kleden met plafondtegels en houtwol- cementplaten. Voor de tegels gebruikt u latten van 7x2 cm. Denkt u er goed aan de platen sluitend tegen elkaar te plaatsen. Houtwolcementplaten worden geleverd in dikten van Vh tot 10 cm. Hoe dikker hoe hoger de isolatiewaarde. We adviseren toch platen van minstens 2cm dikte te gebruiken. De lengte en breedte zijn resp. 200 en 50 cm. Ze moeten gespijkerd worden met speciale, verzonken nagels met grote kop. tegen de eerder aangebrachte tegels. Kunt u diep in de beurs tasten dan laat u de stucadoor het houtwolcenmenten plafond afpleisteren. Dan wordt de beste iso latie bereikt. Vindt, u dat alles te kost baar dan kan het bekleden van het plafond met eierdozenkarton ook wel iets schelen. De wanden van uw ka mertje dienen ook bekleedt te worden op latten dus met eentussenruimte tussen muur en betimmering. Wordt deze luchtlaag ook nog opgevuld met een poreus materiaal als b.v. mineraal wol dan wordt de geluiddempende werking nog sterker. De toegangsdeur is een geluidlek van belang dus is het aan te bevelen de deur te betimmeren met spaanplaat van 22 mm dik. Het beste is om de plaat niet tegen de scharnierzijde van de deur te timmeren, maar juist aan de zoge heten aanslagkant" van de deur. Het mooiste is dat de spaanplaat precies tussen liet kozijn past als de deur ge sloten fs. Met een paar latjes creërt u meteen een dubbele sponning en dat is weer meegenomen. Heel leuk staat gefineerde spaanplaat. Nog 'perfecter is de deuringang te voorzien van een geluidsbuis, ook eenvoudig vat hout te maken. Met een paar kapstokfoken aan de binnenzijde is die sluis gtlijk goed voor de jassen enz, van bzoekende vrienden en vriendinnen. Als vloeren- materiaal is heel geschikt de gecombi neerde zachtboard-hardboard)laat, 10 mm dik, zachtboard en daaop hard board gelijmd. Deze platen zin 122 cm in het vierkant. De zachtboadkant op de (droge!) vloer lijmen in z.g. half steens verband. Er is een speiiale, slijt vaste vloerlak in de handel, die de le vensduur van deze hardboarilaag ver hoogt. Gaat u eens in een ïouthandel informeren wat deze uitrustte; in totaal zal gaan kosten, dan kunt u plannen maken. Albert Helman.- Leeft d( schrijver Albert Helman nog? Zo ja, vat is zijn adres? Kunt u inlichtingen verstokken om trent de pedagoog Newman en enkele werken van hem noemen? Antwoord: De schrijver Albrt Helman, pseudoniem voorLou Nicheld, is nog in leven. De uitgeverij Qu-rido, Singel 262, Amsterdam, deelde o:s mee dat hij zich in Amerika bevin<t en dat u correspondentie voor hen: aan haar kunt adresseren en dat lij deze zal doorzenden. Met de pedagoog Newmar is het een eigenaardig geval. Bij de Bibliotheek van het Pedagogisch Instiuut van de Rijksuniversiteit in Utrech, Trans 14, telefoon 030-25351, zijn 5 pdagogen van die naam bekend. Van ell van hen is een boek aanwezig, maar geen lectuur over hem. U kunt zich iet bovenge noemd instituut in verb.iding stellen voor nadere informaties. Op uitnodiging van het Voorthuizense mannenkoor „Euterpe" nam het Soester mannenkoor „Apollo" deel aan een groot korenconcert dat jl. zaterdag gehouden werd in de Gereformeerde kerk aldaar. Behalve het Soester mannenkoor traden nog op mannenkoren uit Lochem, Apel doorn en Voorthuizen. Voor dit concert was grote ^belangstelling. Apollo voerde uit o.a. de Psalm 23 van Franz Schubert en het bekende „Das Lied der Berge" van Ortelli. De leiding had G. van de Schefop en de begelei ding was in handen van Gert Muts. De afgelopen week in het Amersfoort se Dierenpark gehouden voorjaarsauto show van Gebr. van Kooy heeft alle verwachtingen overtroffen. Duizenden in auto's en in het bijzonder in Volkswa gen en Mercedes geïnteresseerden, brachten een bezoek aan de meest or- ginele auto-show van de laatste jaren. Hel hele dierenpark, compleet met al le jattrakties, was door de Gebr. Van Kopy afgehuurd, om een op safari-ge- daihte gebaseerde auto-show te bren gen. Terwijl op de achtergrond de leeuwen bralden, en het getrompetter van de olïanten weerklonk en de kinderen zich bizonder vermaakten in de speeltuin en in het mini-treintje dat voor deze ge- lejenheid was omgedoopt in Van Kooy- e>press, bekeken hun ouders de ge tornde auto's waarbij vooral de piep- joige Porsche-volkswagen-creatie en de Ptrsche-modellen bijzonder in de be- laigstelling stonden. Nadat dc auto's uitvoerig waren beke ken en cr honderden proefritten waren gemaakt, genoten de bezoekers van de dierentuin, ondanks de nog niet aan gename temperatuur, die een lang ver blijf tussen de levende have niet aan trekkelijk maakten. Voor diegenen, die niet genoeg konden krijgen van de orginele combinatie dier- auto, werd in een. naast het restaurant gelegen zaaltje een film gedraaid waar bij uiteraard de auto centraal stond. In dat geval ging het om de veilig heid en een van de nieuwste VW-mo- dellen. Met do wetenschap dat deze combinatie autoshow-dierentuin ook veel belangstel ling trok van niet in auto's geïntereS' seerden, maar dat kijkers in heel veel gevallen kopers worden, mag de firma Gebr. Van Kooy met trots te rugzien op deze bijzonder geslaagde voorjaarsshow, die, wat het publiek be treft, zeker voor herhaling vatbaar is. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en •J ADMINISTRATIEVE KRACHTEN ènde beste sociale voorzieningen Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer is Veenbesstraat 462 - Soest Tjdens een bijeenkomst in dè recreatie- zal van het bejaardencentrum Molen- sciot zijn vrijdagavond door Alex van Vaaijenburg de getuigschriften en bij- bhorende insignes uitgereikt aan 24 Dor de directeur van Gemeentewer- kn te Soest, de heer H. J. v. d. Dus- sn, werd publiek aanbesteed de ver- btering van de Beckeringhstraal en cl Laanstraat. Acht aannemers schre- vn hiervoor in. Cdoise Wegenbouw, Nw. Loosdrecht, .1)33.500,Fa. H. van Asch, Soest, 1525.000,—Fa. Kuyer, Soest, ƒ520.000,—. P.V. A.I.B., Wormerveer, ƒ520.000, R. Kuyer, Blaricum, ƒ519.000,—. N.V. Regia, Utrecht, f 514.000,—. Fa. Shuler, Soest, ƒ513.000,—. Van Spanje kV., Eist (Utr.) ƒ507.700,—. Ia begroting was ƒ550.000,—. gunning wordt later bekend gemaakt. dames, die vanaf september met goed gevolg de welfare-curcus van de Zonne. bloem in Soest hebben gevolgd. De da mes zullen nu iedere dinsdagmiddag (met ingang van vandaag) het geleerde in Molenschot en ook bij huisbezoeken aan langdurig zieken in praktijk bren gen. Mevr. Westerveld, voorzitster van de welfare-afdeling van de Zonnebloem, zei in haar openingswoord, dat de af deling veel dank verschuldigd was aan de plaatselijke industrie, het gemeente bestuur en vooral ook de directie van Molenschot, die geheel belangeloos voor een onderdak heeft gezorgd. Wat de cursisten tijdens hun opleiding hebben geleerd, was vanaf vrijdagavond gedurende het weekeinde te zien op een tentoonstelling, die in Molenschot hier voor was ingericht. Onder de tentoon gestelde werken waren kunststukjes op het gebied van borduur-, boetseer, schil der- en ander creatief werk. De heer Alex van Waaijenburg wees er op, dat het de cursisten straks vooral te doen moet zijn om het contact met de bejaarden, de zieken en de langdurig bedlegerigen. Ik schaat zo daat de gemeenteraod ut allegaor aal heulemaol voormekaor hep. ent is messchien wel zo datter aal heul waat minse bezug binne mit ut uut- warreke vaan die plaanne, waant ajje net as ik un bietje je hersuns gebruuk en je laot effe de woorde „mit ut an- leige wordt paas begonne in 1973" goed doordringe, daan begriep je net as ik daat de voorbereidinge heus aal wel begonne zalle weze, waant zoon weg anleige is noeng ech niet, wajje zo maor effe gaot doen. Eerluk gezeit bink ming zelluf aal un bietje vurtrouwd ant maoke mit die veul besproke weg dwar*rs door en ovur de Eng, waant ik vurwaach nie datter nog iemaand zaal weze die ken voor- komme daat die weg der komp. Om misvurstaand te voorlomme, ik bin geen voorstaander vaan die weg, maor ik hep ming der bie neerreleit. omdak nie ken glove dattie der nie zal komme. Ik hep vruuger ok aal is effe ovur die weg geschreve, ik haad vur- schillende ideeje, en die leke heulemaol nie op de plannen die der noeng mit alle geweld door gedruk motte worde. Ut staot vaast: der binne genog dinge die „teuge-die-weg-weze" redeluk man ke. Neem allenug maor is ut door de ovurhied besproke berrumtoerisme. Zullie hadde der geen goed woord voor ovur, ut waas ongezongd vaanwegus de uutlaotgaasse vaant vurkeer, en meer vaan die dingc, en die minse die daat hebbe gezeit, hebb ut grootste geliek vaan de weruld. Maor waat doen wul- lie in Soest, wullie maoke an de zie- kaante vaan die snelweg, waant zo magge wullie die weg ech wel noeme, un paruk, ast effe kaan mit allerlei apperaote voor de kingders om der mee te speule. En ajje der daan nog effe bie denk daat daat parruk in de zaandof- graoving komp te leige, daan maagge wullie der wel op rekene daat aal die giftugge gasse In die kuul zakke. De grootste groep vaan minse die teuge binne, bestaot netuurluk uut minse die der laast vaan hebbe of kriege. Laast kriege de minse die vlaak naost die weg komme te woene en noeng bevoorbeeld in un owaoze vaan stilte woene, en daan de heule daag int barre lewaoi vaant vurkeer komme te zitte. Laast hebbe de minse die noeng hullie huus kwiet binne. Noeeng vaalt die laast wel mee, waant zullie hebbe un aordug bietje geld gekrege omdaat, zul lie der huus of moste staon an de ge meente. Volluguns Gart ister zellufs un vriejer gewees, die bar link waas, en de gemeente un zaak vol knaoke uut de zaak hep geschud. Hie hep voor un prik un huus gekoch, waorvaan iedereen wis daat ut ovur un paor jaor.e offe broke mos worre. Hie koch ut en noeng hep de gemeente ut weer vaan hem mot_ te kope. netuurluk nie voo^ diezellufde prik, maor veur un heul bietje meer. Noeng binne der netuurluk minse die daat bar arrug vingde, maor ik ken de vriejer geen ongeliek geve. As ik ut gewete haad daan hak ut ok edaon. Steenhoffstraat 9a. tel. 6571 en 4905 Middelman Mode gaat vrijdagavond a.s., 20 maart, op de voorlichtingsavond een extra service verlenen aan de belang stellenden in haar zaak aan de Toren straat. Op bezoek zullen mantels en ja- ponnen dan door mannequins worden geshowd. Op deze voorlichtingsavond is deze modezaak geopend van 19.00 tot 21.30 uur.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5