Vervolg Sportvaria i eieioontnnnmer ziekenauto 5989 Jeugd van Peters' Baan vooraan in Amsterdam D '66 presenteert gemeenteraadskandidaten Korfballers actief Been gebroken Diefstallen Veense Boys—Soesttrberg V.V.H.-heren namen revanche VAN WEEK TOT WEEK IN SOESTERBERG Olympia Volleybal Hinderwet Inlichtingen uit het kiezersregister ware Trainingsritten Wielersnortvereniging „Tempo" imer ndiaewifn nduebas tMESTERtje Steitner en Van Hengstum led Stars adspiranten gaan op uitnodiging naar België Gevraagd HÖSS of gelegen bij de bossen. cijfer van het College van Burgemeester en Wethouders de nieuwe Raad zou willen binden aan een zozeer omstre den beleid als dat betreffende de weg over de eng. Gaarne wens ik u de wijsheid toe om u in twijfelachtige zaken te onthouden van betwistbare beslissingen. Ik merk daarbij op. dat het kosten- cijfer van ƒ15.000.000,ook niet ge specificeerd wordt. Is het bevolkings cijfer te hoog. dit cijfer is stellig te laag. En of Rijk betaalt dan wel Gemeente, voor de belastingbetaler is het om het even. I Tiidens de donderdagavond op de Am- Isterdamse Jaap Eden kunstijsbaan ge- I houden wedstrijden voor geselecteerde I ieu^drijdertjes uit west-Nederland, van 12-15 jaar, hebben de vijf deelnemers I van Peter's Baan, onder leiding van hun I trainer Dick "ervloet, opnieuw voor I fraaie prestaties gezorgd. I Voor de aanvang van de wedstrijd stond I ai vast dat zij het in dit sterke gezel- I schap bijzonder zwaar zouden krijgen, I vooral als men bedenkt dat de rijder- I tjes uit Amsterdam en omgeving con- I stant in training kunnen blijven door I het in de omgeving hebben van een kunstijsbaan. Het verwonderde dan ook niemand, dat bij de openningsritten de Amsterdamse deelnemers de chronometers op zeer korte tijden stil lieten staan. Het pleit voor de Soester deelnemers, dat zij zich door de Amsterdammers niet lie ten intimideren. Me>t een vierde en drie vijfde plaatsen drongen zij zich tussen het Amsterdamse jeugdige schaatsge- v/eld. Grote bewondering hadden de velen belangstellenden voor de per- fekte stijl die de rijdertjes uit Soest de monstreerden. Met deze successen werd weer duidelijk onderstreept Dick Vervloet's ideaal: het opbouwen van een brede basis jeug dig schaatstalent, gegroepeerd rond een nu al zeer succesvolle kern, bestaan de uit Peter en Wim van de Kant, Ron- nie Lankreijer, Jan Admiraal en de uit Amersfoort afkomstige maar voor Peters' Baan uitkomenden Gert van de Heuvel en Harrie Jansen. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat deze rijdertjes, wanneer in het na jaar de Utrechtse kunstijsbaan wordt geopend, deze nieuwe regio van de K.N.S.B. direct een behoorlijk aanzien zal geven. Naast deze kern, staat een grote groep jeugdig talent te trappelen, om door te breken tot de rijen van de sterke nationale schaatsjeugd. De uitslagen van de wedstrijden in Am sterdam waren: Tonnie Lankreijer 500 m 48.2 sec., 1500 m. 2 min 35.2 sec., to taal klassement 5e plaats. Wim van de Kant 500. m 50 sec. rond, 1500 m 2 min. 32.9 sec. totaal klassement 4e plaats. Harrie Jansen 500 m 54.1 sec., 700 m 1 min. 24 sec. totaal klassement 5e plaats. Jan Admiraal 500 m 56.8 sec., 700 m 1 min. 24.8 sec., totaalklassement 9e plaats. Gert v. d. Heuvel 300 m 35.1 sec., 500 m 54.5 sec., totaalklassement 5e plaats. Jammer was het voor de kleine Jan Admiraal dat hij ondanks zijn perfekte stijl en gave techniek net buiten de prijzen viel. telefoon 2400 telefoon 2285 telefoon 3473 telefoon 3480 telefoon 4878 telefoon 2424 telefoon 4786 telefoon 5812 telefoon 8286 telefoon 6372 telefoon 7696 Komende vrijdagavond zal de afdeling Soest van D'66 in de grote zaal van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek een openbare bijeenkomst houden, waar op de kandidaten voor de komende ge meenteraadsverkiezingen zullen worden voorgesteld. Tevens zal de gelegenheid bestaan om in een persoonlijk gesprek nader kennis te maken met de kandi daten van de Democraten '66. Tevens staan op de agenda een nabe spreking van de verkiezingen voor pro vinciale staten en de vaststelling van het gemeenteprogramma. De bijeenkomst begint om 20.15 uur. De juiste volgorde van de kandidaten zal later bekend worden gemaakt, vermoedelijk in de eerste week van april. De kandidaten van D'66 zijn: Drs. H. Jonker, J. Knippenberg, mevr. T. R. Walma-v. d. Molen, W. Bijl. C. H. J. van der Donk, J. C. van Ek, H. Gerth, mevr. P. J. Hoogendoom, P. Houter, B. Joosten en H. P. M. Simons. sestraat 28, 19, 3b, 7, pelsweg 11, traat 12, estraat 11, De K.V.O.-senioren speelden de laat ste micro-wedstrijd in de Zeister Sport hal 2-2 gelijk tegen Hemur Enge 1. Vlak voor de rust werkte Hans Lenten een 1-0 achterstand weg. Tilly Stomp maakte na de rust gelijk met een prach tig afstandschot. Zaterdag werd de voorlaatste veld- competitiewedstrijd met 9-0 gewonnen van een verzwakt Kameo 2. De negen doelpunten kwamen tot stand door Mie- ke van Os (2x), Wil Stomp f3x), Ada Croonenberg, Hans van Dijk en Hans Lenten (2x), Zaterdagavond moesten de KVO-ers weer aantreden voor het Meteorentoer- riooi in Sporthal „Beukendal" te Soest. Tegen Meteoren 1 werd 1-1 gelijkge speeld, waarbii Wil Stomp voor de enige treffer zorgde. Heel ongelukkig werd met 0-1 van de Amersfoortse com binatie verloren. De laatste wedstrijd leverde een 4-1 overwinning op te en Meteoren 2. De doelpunten werden ge scoord door Dicky Aalbertsberg, Mieke van Os, Hans en Klaas Timmermans. Hiermede werd de derde prijs behaald, daar Meteoren 1 een beter doelgemid- delde had. De Amersfoortse combinatie won het geslaagde toernooi. Aspiranten De KVO-A aspiranten verloren met 2-5 van SVMM. Tineke Rohof en Dick Rohof scoorden voor de aspiranten in deze eerste wedstrijd. De B-aspiranten waren overwegend in de meerderheid tegen Antilopen, die kennelijk niet zo goed overwinterd had den. Er werd meit 3-0 gewonnen. De doelpunten kwamen op naam van Anita van Houwelingen, George Rohof en Jaco van Heijst. Anne Veldkamp scoor de niet, maar speelde, alsof er niets ge beurd was met een verstuikte vipger, de tweede helft geheel uit. De eerste voorjaarscompetitiewed strijd van de KVO-pupillen 2 werd met 10-0 gewonnen van Soesterkwartier 2. De vele doelpunten waren van Marian van Schoonhoven, Annelies van Slave ren, Tonny Pilkes (2x) en Rudy Tim merman (6x). De 20-jarige mej. M. B. uit de Prof. Lorentzlaan brak haar been bij eey ver keersongeval op de Amersfoortsestraat, toen zij in botsing kwam mit een mto. Omstreeks kwart voor zes zondag vond wilde de 39-jarige mevrouw C.MA.O. op de Amersfoortsestraat met haa: auto naar rechts afslaan, teneinde dt weg naar Boltini in te rijden. Zij remde daarbij af en naar rechts kijkeid liet zij haar personenauto het fietsp.d op rijden. Juist op dat ogenblik kwam uit d> rich ting Amersfoort mej. M. B. O) haar bromfiets. Zij kwam met de pedial te gen de voorbumper terecht, wardoor zij kwam te vallen en haar reciteron- derbeen brak. Per ambulance werd zij naar „D Lich tenberg" vervoerd. Op het politiebureau werd langifte gedaan van een diefstal in de kantine van K.V.O. aan de Amersfoonestraat. In de periode van 2 tot 14 mart wer den verschillende flesjes frisdank en versnaperingen vermist. Uit een hal van de flats aan Je Ples- manstraat werden twee dames- en een herenfiets ontvreemd. Het eerste hereiteam van WH heeft donderdag 'n uitstekende prestatie ver richt door het Baarnse BG SV 3 met 3-0 te kloppen. Daar het vijandelijk blok keer op keer faalde, waren er voor de verdediging van de Baarnaars maar weinig mogelijkheden om de kei harde WH-smashes op te vangen. Dit spel was te zien gedurende de twee sets, die gedecideerde setstanden brach ten van 15-8 en 15-4 in het voordeel van de Hees ploeg. Aanmerkelijk meer spanning bracht de laatste set, want BG SV opende al direct een heftig wanhoopsoffensief, waartegen de verraste WH-ers aan vankelijk weinig verweer hadden. BG en SV slaagde er echter niet in een beslissende voorsprong te forceren en naarnate de set vorderde, wist WH zich onder de druk van de tegenstrnder uit te werken, waardoor een gevaarlijk 14-11 achterstand toch nog in een 16-14 overwinning kon worden omgezet. Door deze 3-0 overwinning staat WH nu onbedreigd op de tweede plaats van de vierde klasse, welke recht geeft op promotie. Het eerste damesteam handhaafde zich gemakkelijk op de eerste plaats van de derde klasse door een 3-0 over winning op het matige SW 5. De WH- dames hadden, ondanks hun matige in zet, geen moeite de tegenstandsters op de knieën te krijgen, temeer daar SW over zeer weinig aanvalsters beschikte. Nu er nog maar drie wedstrijden te spelen zijn en WH nog steeds samen met SW 4 aan de leiding gaat begint het er naar uit te zien, dat een beslis singswedstrijd tussen beide ploegen noodzakelijk zal worden, hoewel voor beide teams nog enkele zware wedstrij den op het programma staan. - Het tweede herenteam boekte een 2-1 overwinning tegen het onderaan- staande Voleem 2, dat in de eerste twee sets maar zeer matig partij gaf, doch in de laatste set de nonchalante WH- reservers met 15-12 verraste. Het met drie invallers spelende twee de damesteam werd nog steviger op de laatste plaats gedrukt door een 2-1 nederlaag tegen Foxboro. Programma voor 19 maart: 8 uur WH—Foxboro (dames). 8.45 uur WH 2—BG en SV 2 (dames). Donderdag 19 maart: 8 uur, openbare leeszaal, Molenstraat, lezing over „De juiste onderwiisvorm voor uw kind ir. het kader van de Mammoetwet. Donderdag 19 maart: 8 uur, Nicolaaskerk (Baarn) uitvoering „Johannes Passion" (3ach) door Chr. Oratorium Vereni- Enige algemene kennisgeving Dcnderdag 19 maart: gebouw „De Rank", Sjesterbergsestraat 18, Aquariumver. •Zilver Tetra", lezing over „De vissen ei hun voedsel". v-ijaniuog llCCil UUU tot Zich genomen, BARBARA MARIA ROOZEKRANS. L. M. ROZEKRANS T. E. ROOZEKRANS-BROSENS HANNEKE Soestdijk, 13 maart 1970. Wij hebben haar in alle stilte op dinsdag 17 maart ter aarde besteld. Op 12 maart 1970 over leed de heer HENDRICUS ONWEZEN, in de ouderdom van 80 jaar. DE FAMILIE Vridag 20 maart: Artishock-gebouw, Reenhoffstraat, literaire avond. Jan Volkers leest voor uit eigen werk. Zaferdag 21 maart: 8 uur, zaal „De Zwa. l:w", Schrikslaan, bingo-avond Vo gel-er. „Vogelvreugde". De begrafenis heeft maandag 16 maart, op verzoek van de overle dene, in alle stilte plaats gehad op de r.k. be graafplaats aan de Kost- verlorenweg te Soest. Het heeft de Heere heden behaagd, voor ons toch nog onverwacht, uit ons midden tot Zich te nemen, onze innig geliefde moeder en oma, BEERTJE STARINK-BRUNT, in de ouderdom van 71 jaar. BloemendaalG. DE JONG STARINK H. DE JONG SoestH. STARINK H. C. STARINK-VAN ETTEN SoestG. J. STARINK J. M. STARINK-MOLENAAR en kleinkinderen Vrdag 20 maart, Dorpshuis, 20 uur: litvoering Muziekvereniging „Soester- ferg". Vrjdag 20 maart: Dorpshuis, 20 uur: .'aasbingo „Vios" (toegangskaart). Zaerdag 21 maart: Napuzo-soos, 20 uur: lansavond. Het meisjesteam van Olympia heeft de beslissingswedstrijd om het kampioen schap van de Jeugdcompetitie tegen het meisjesteam van BG SV met 2-0 ver loren. Het Olympia-team, dat bestond uit Jen- neke, Joke en Ria v. d. Wal, Corry Werkhoven, Carla de Haan, Herma Frankena, Dicky Kuivenhoven, en Petra Vrakking, heeft zich echter kranig ge weerd. De Baarnse meisjes toonden zich in deze wedstrijd echter werkelijk het betere team, waardoor het kampioen schap terecht kwam bij het team dat er het meest aanspraak op kon maken. BG SV won met de setstanden 15-5 en 15-7. Ook het eerste damesteam moest in de wedstrijd tegen G.V.C. uit Hilversum met een 3-0 nedelaag genoegen nemen. De Soester dames hebben vooral in de tweede set volop de kans gehad een set te winnen, maar zij zagen geen kans de 14-11 voorsprong te behouden. G.V.C. won deze belangrijke set met 16-14 en besliste in de 3e set de wedstrijd door met 15-9 te winnen. Het tweede damesteam leed een wat ongelukkige 2-1 nederlaag tegen Vios 4. Na de eerste set met 16-14 te hebben gewonnen, werd in de 2e set een 10-1 voorsprong prijsgegeven, waardoor Vios met 16-14 kon winnen. Ook in de 3e set nam Olympia aanvankelijk een ro yale voorsprong, maar ook nu zag Vios kans van een inzinking van Olympia te profiteren en met 15-10 te winnen. Het vierde herenteam verloor met 2-1 van Foxboro 1, maar het zevende herenteam zorgde voor de enige Olym- pia-overwirming deze avond door met 3-0 van BG SV 4 te winnen. A.s. don derdag kan t eerste herenteam kampioen worden van de le klas heren. Er zal dan tenminste gelijk gespeeld moeten wor den tegen het Soesterbergse AGAVS. De heren van AGAVS zullen 't zeker 'n eer vinden het de heren van Olympia zo moeilijk mogelijk te maken en er wordt dan ook een spannende strijd verwacht. De overige wedstrijden zijn: 19.15 uur, Olympia 5—SW 4 en om 20.00 uur AGAVS 3—Olympia 6 (h.). Sporthal Amersfoort: donderdag: 20.45 uur, Olympia 2DOS 2 (d.) en Wilhel- mina 2—Olympia 3 (d.). Vrijdag krijgt het herenteam zijn laat ste kans om wat dichter bij de koplo pers te komen. In de sporthal in Amers foort ontmoeten zij om 21.30 uur de koploper SVH en willen de Soester he ren de aansluiting niet verliezen, dan zullen zij tenminste 2 puntjes moeten binnenhalen. Heden is van ons heen gegaan onze vader, be huwd-, groot- en over grootvader, TEUNIS VINK, weduwnaar van Gysje van de Kamp, in de ouderdom van 84 jaar. FAMILIE VINK Beekbergen, 13 maart 1970. Condoleantie-adres Beetzlaan 37, Soest. De teraardebestelling heeft heden plaats ge had op de Hervormde begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Soest, 14 maart 1970 Nieuiveweg 39. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in het Chr. Bejaar dencentrum „Groot Engendaal", Dalweg 42 te Soest. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op woensdag 18 maart a.s., om 14.00 uur, op de Hervormde begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Brgemeester en wethouders van Soest bmgen, overeenkomstig het bepaalde inartikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, te algemene kennis, dat ter gemeen tesecretaris van Soest ter inzake is ge- led een verzoek met bijlagen van de Iriustriële Onderneming Arma N.V., Pstweg 57 te Soesterberg, om een nrnwe, de gehele inrichting omvatten- d< vergunning voor een inrichting tot ht vervaardigen van kleine onderdelen t..v. centrale verwarmingsinstallaties, irhet perceel Van Weerden Poelmanweg 2'. kadastraal bekend gemeente Soest, sctie D, nr. 2908. Gedurende tien dagen n dagtekening van deze bekendma- kig bestaat voor een ieder de gelegen- hid schriftelijk bezwaren tegen het vrlenen der vergunning in te brengen b het gemeentebestuur. Bvendien zal op dinsdag 31 maart a.s., ds voormiddags 9.00 uur, in het ge- mentehuis een openbare zitting worden gtiouden, alwaar mondeling bezwaren tijen de inwilliging van dit verzoek knnen worden ingebracht. Sest, 13 maart 1970. I verband met de a.s. verkiezing van Hen van de gemeenteraad kan een Her kosteloos de inlichtingen uit het lezersregister verkrijgen, waaruit hij kn opmaken, of hij zelf of een ander carin al dan niet of niet behoorlijk is cgenomen. Sest, 13 maart 1970. Zondag vond de tweede trainigsrit plaats tussen de wielrenners van de vereniging „De Adelaar" te Hilversum, „Tempo" te Soest, „De Pedaalridders" en Wielervereniging Amersfoort. Dat het Soester „Tempo" momenteel over zeer goed rennersmateriaal be schikt werd onder meer bewezen door de uitslagen. Bij, de veteranen werd G. Ruttenberg vierde; bij de Nieuwelingen gaven de Tempo-jongens regelmatig het tempo aan, waardoor Herman van de Hoef tweede werd, terwijl Ton Lank reijer zich als zevende en Joop Schaafs- ma zich als tiende klasseerde. Om 11 uur gingen een 50-tal amateurs van start, waaronder Mathijs de Ko ning, die j.1. zaterdag in de klassieker „Ster van Zwolle" zestiende werd, als mede Arnold Voogd, Jos Schipper en de Zwitser Kürman. Er werd hard ge koerst, waarvan de vele uitlooppogingen wel het bewijs waren. Hierbij was steeds een Tempo-renner in de voor ste gelederen. 10 ronden voor het einde ontstond een kopgroep van negen man, waaronder J. v. d. Broek, Theo Zeedijk, Ad van de Ploeg. Daar achter lag het groepje met Kees Bokma, M. de Koning, Arie Bakker en N. Voogd. Deze groep kreeg na drie ronden aansluiting met de kop groep. Deze uitlooppoging bleek een vergeefse te zijn, want alles kwam weer bij elkaar. De massasprint, die hiervan het gevolg was, gaf het volgende resultaat: 1. J. Vlastuin (Amersfoort). 2. Nol Voogd. 3. Arie Bakker. 4. M. de Koning. 6. Jos Schippers (Tempo). 9. Jaap v. d. Broek (Tempo). De derde trainingsrit zal a.s. zondag morgen worden verreden op het par koers in het industrieterrein. Hierbij wil ik mijn bijzon dere dank betuigen aan dokter Oeberius Kapteijn, zuster Van Tol en de zus ters Boom, De Haan en Van Halen van het Groene Kruis, voor alle goede zor gen tijdens haar langdurige ziekte, aan mijn moeder besteed. H. E. BERG-EISMA Prins Bernhardlaan 6 In volle overgave aan Gods H. Wil en gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk ontsliep in c1? Vrede van Christus onze lieve moeder en oma, GERRITJE HILHORST, weduwe van Gysbertus Tammer, in de ouderdom van 74 jaar. SoesterbergH. TAMMER M. TAMMER-VEGTEN Cothen M. OVERMARS-TAMMER J. OVERMARS ZeistA. VAN GAMEREN- TAMMER A. VAN GAMEREN SoesterbergG. TAMMER A. TAMMER-KOK en kleinkinderen SN MAGERE KAAS :nsdags gesloten. Soesterberg, 16 maart 1970 Postweg 23 De plechtige gezongen H. Mis van Requiem zal voor haar zielerust aan God worden opgedra gen in de parochiekerk van de H. Carolus Bor- romeus op donderdag 19 maart a.s., om 14.30 uur. waarna de bijzetting in het familiegraf al daar. Woensdag een gelezen Avondmis om 7.15 uur. Gelegenheid tot condoleren dinsdag, van 19.00 tot 20.00 uur, op Postweg 23 te Soesterberg. handig om thuis Uw tapijt uit te zoeken Alb Hahnweg 15, Soest Telefoon 3469 Bt de reputatie van het adspiranten- jam verder strekt dan ons land blijkt it de wel bijzonder eervolle uitnodi- pg die dit team afgelopen week kreeg muit België. 5 basketbalclub „Avanti" uit Brugge (ganiseert een internationaal adspi- intentoernooi op le paasdag. 'issen het grote Red Stars toernooi <tor een mooie trip naar België, want tast de deelname van een team uit "jitsland, een team uit Frankrijk, twee ifc België en een team uit Nederland, >eft ook Red Stars een uitnodiging ttvangen van „Avanti" uit Brugge. Bt bestuur van Red Stars heeft ge- eend, gezien de uitstekende prestaties in de b-adspiranten dit jaar, een com- natie te vor. len tussen de a- en b- Ispiranten en deze af te vaardigen, jach Rinus Valk zal daar in België in ook kunnen beschikken van de a- lectie over Jos van den Brink, Eduard >11, Ben Roedelof en Majel Lusten- >uwer en van de b-selectie over Dicky m den Berg, Henk van Asch, Ad reeswijk en Jos Vreeswijk. Na een ernstige ziekte, die dapper werd gedra gen, is zondag 15 maart overleden, SAARTJE ELISABETH TREFFERS, in leven emeritus predikante van de doopsge zinde gemeente, op de leeftijd van 69 jaar. Doorwerth, 15 maart 1970 Huize „Mooiland", Utrechtseweg 425 Prijs tot ca. 175.000,—. Aanb. tel. 05787-476. Mej. C. E. RUTGERS Namens de familie ZeistE. TREFFERS BAARN'S TUINCENTRUM voor tegels, flagstones, lavasteen, gele okersteen, turf, compost, mest. grond. FA. L. KUIJER. Berken weg 32. tel. 02154- 3077. Ook ingang Zand- voortweg. Boomkwekerij - Tuin architectuur. Ziet uw vinger zwart, omdat uw smeed ijzeren of koperen ring zo afgeeft? Met een penseeltje de ring aan de binnen kant bewerken met nagellak en h^t euvel zal verholpen zijn. Moet hei behang in uw kamer bijge plakt worden, leg dan het nieuwe eerst enige tijd in de felle zon, opdat het bij kleurt. Correspondentie-adres E. Treffers, Amalia van Solmslaan 10, Zeist. De crematie zal plaats hebben donderdag 19 maart a.s. in het crematorium te Dieren, om 12.05 uur in aula 1.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7