w\ M EB vSETTEN PIANOHANDEL W. VAN TOL - Soest De Witte Meningen van onze lezers Gesprek SISIerS 3UWELIEB horloeep Meningen van lezers JjSi J>chccmaker «ssasr- Landelijke Emmabloem- collecte-nieuwe-stijl 30 maart - 5 april 1970 WEG OVER DE ENG Aansluiting bij Nieuwerhoek Hoognodige verfraaiing drastisch Regionale conferentie met de kerken Nieuwe en bespeelde kleine PIANO'S Kruisverenigingen onder een dak Garage ,DE S0ESTER' VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST VAN WEEK TOT WEEK IN S0ESTERBERG Marshal Pruikenboetiek Palmpasen-optocht door het Soesterveen Geslaagd Krabbels van Knelis Persoonliike leningen GHTF^M Doop- en Belijdenisdienst in de Doopsgezinde Kerk te Baarn men het op ge water met itaat dat der- (tussen een voor- en een tegenstander van het bestemmingsplan „Weg over de Eng"). Je hebt het zeker wel gelezen in de Soester-krant, dat jullie niets bereikt hebt met je tegenstand? De Engweg komt er toch! Het plan gaat zeker door! Vijf stemmen tegen maar - en zeventien ervoor! Ja. Hoe dat moog'lijk is, begrijp ik niet. Soest is straks Soest niet meer. Doet jou dat geen verdriet? Of zie jij niet, hoe mooi de Eng kan zijn, als 't koren staat te rijpen in de zonneschijn? En wat ons van die mooie Eng nog rest, wordt straks door jullie weg grondig ver Die weg wordt juist een prachtverbinding man, waarmee je Soest van links en rechts bereiken kan. Welnee, dat wordt een weg, waarmee je Soest ontvlucht!! Vlucht voor motorgeronk en voor benzinelucht! REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Buiten voorkennis en zeer tot ongenoe gen van bestuur en leden van de Ver eniging van bewoners van de flats aan de Veenbesstraat te Soest, is er rucht baarheid gegeven aan een brief, die ge plaatst werd in het verenigingsblad „De Veenbes". In deze brief werden klachten geuit over de flats. Outsiders hebben door de pub^foatie van de brief een een zijdige, tol^ial verkeerde indruk gekre gen van de flats en daarom lijkt het ons een zaak van rechtvaardigheid te genover de bouwer van deze flats te stellen, dat de flats aan de Veenbesstraat mooie flats zijn met vele deugden. De bouwer heeft toegezegd een aantal, ook door hen geconstateerde gebreken, te zullen verhelpen. Het bestuur van de Vereniging „De Veenbes" te Soest. De mensen, die de huizen rondom de Eng bewonen, die willen hier in Soest genieten van het schone! Maar wat is straks de Eng, als er geen korenvelden zijn? Er komt immers een park! Dat is toch fijn! Een park, dat 's geen natuurschoon, dat is surrogaat! Als tussen 't koren maar een enkel bankje staat en men 't natuurschoon geen geweld aandoet, wanneer die weg er dan beslist toch komen moet! Gegroet! A. C. BROER PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Sedert de Emmabloemcollecte in 1910 voor het eerst werd gehouden is ze tot een begrip geworden. De opbrengst er van is steeds bestemd geweest voor de tuberculosebestrijding. Met ingang van 1970 krijgt de Emmabloemcollecte een ruimere bestemming. Hoewel de tuberculose ook in onze da gen van tijd tot tijd de kop opsteekt en voortdurende waakzaamheid gebo den blijft, heeft deze ziekte opgehouden volksvijand no. 1 te zijn. Omdat de Kruisverenigingen en de tu berculosebestrijding nauw verwant zijn, zal de opbrengst van de Emmabloem- collecte-nieuwe-stijl behalve de tuber culosebestrijding ook het algemeen kruiswerk ten goede komen. Zoals be kend speelt het werk van de Kruisver eniging een rol in de gezondheidszorg in het gezin, en zoals alle gezondheids zorg vraagt ook de thuisgezondheids zorg van de Kruisverenigingen steeds meer geld. De Kruisverenigingen hebben veel plan nen om de thuisgezondheidszorg nóg beter, nóg efficiënter te maken. Maar daarvoor is geld nodig. Gehoopt wordt dat de opbrengst van de Emmabloem collecte zó groot zal zijn dat deze plan nen zullen kunnen worden uitgevoerd. Van 30 maart tot 5 april wordt de eerste Emmabloemcollecte-nieuwe-stijl gehouden. Wanneer men u de collectebus voorhoudt of wanneer er iemand met een intekenlijst aan de deur komt, geef dan royaal. Want in feite geeft U aan uzelf, aan uw buren. Uw familie! Het werk van de kruisverenigingen komt immers iedereen ten goede. Misschien beseft U dat niet, maar het Nederland se kruiswerk is uniek in de wereld. De taak van het kruiswerk groeit met de dag: steeds meer thuiswonende be jaarden doen een beroep op de wijk verpleegster en de ziekenverzorgster; steeds meer wordt aan gezondheids voorlichting gedaan; diëtisten van de kruisverenigingen houden op steeds meer plaatsen spreekuur; de consulta tiebureaus voor zuigelingen en kleuters worden druk bezocht; de zwanger- schapsgymnastiek is populair, evenals de bejaardengymnastiek; de moeder cursussen worden al jarenlang met de regelmaat van de klok gehouden. Zo valt er nog veel meer op te noemen. U hoeft het niet allemaal te onthou den. Onthoudt alleen dat de kruisver eniging altijd voor U klaar staat als het om Uw gezondheid gaat. En dat een royale gift aan de Emmabloem collecte het kruiswerk steunt! Naar aanleiding van de situatie-schets die wij vrijdag jl. in ons blad opnamen over het verloop van de „Weg over de Eng", kwamen bij ons vragen binnen over o.a. de aansluiting bij Nieuwer hoek. De door ons jl. dinsdag opgenomen prin cipe-ontwerpen hebben op vele vragen reeds een antwoord gegeven. Volledig heidshalve hieronder het principe-ont werp omvattende de aansluiting op de rijksweg te Soestdijk. Blijkens het principeontwerp zal de Engweg vanaf het park Colenso met gescheiden rijbanen worden aangelegd. De Koninginnelaan en Burgemeester Grothestraat zullen haaks op de Eng weg uitkomen. Bij deze kruising zullen voor het verkeer uit de richting Am sterdam drie rijstroken worden gemaakt. Een voor het rechtsaf slaande verkeer en twee van het rechtdoorgaande ver keer. Het is althans volgens de idee- en van de ontwerpers, het zij hier uit drukkelijk vermeld niet de bedoeling, dat het verkeer linksaf kan slaan in de richting van de Burgemeester Grothe straat en evenmin is het de bedoeling, dat het verkeer vanaf de Burgemeester Grothestraat linksaf de Engweg kan op rijden. De ontwerpers hebben dit gedaan om een zo veilig mogelijke kruising te krijgen, mede ook, omdat de beschik bare ruimte de mogelijkheden hier be perkt. Bovendien is men uitgegaan van het feit, dat een zo snel mogelijke ver keersafwikkeling moet kunnen plaats vinden. Het verkeer over de Engweg in de rich ting Amsterdam zal bij de kruising ook niet linksaf de Koninginnelaan kunnen oprijden. Ook bij de Noorderweg-afslag zal het verkeer beperkt zijn in zijn be wegingen. Volgens de principeplannen zal het hier staande cafe „Soestdijk" moet worden afgebroken. Verdere obstakels zijn er althans op de Vredehofstraat niet. Op de Wilhelminalaan zullen aan de west kant zestien woningen moeten verdwij nen. De weg, bestaande uit twee maal twee rijstroken, krijgt hier een breedte van zeven meter per rijbaan. De mid denberm neemt vanaf Nieuwehoek ge leidelijk in breedte toe tot zes meter, terwijl een 5.5 meter brede berm de oostelijke rijbaan van de Engweg scheidt van de ventweg, die aan de oostkant van de weg is geprojecteerd, en die volgens de huidige plannen - precies het beloop van de Wilhelminalaan zal vol gen. Terwijl op verschillende plaatsen de nog maar net in hun nieuwe woning getrokken bewoners van het Soester- veen hun woningen slechts via over modderpoelen gelegde planken kunnen bereiken, en slechts voor het allernood zakelijkste de straat op gaan, is men aan de Koningsweg zijde van het Veen druk bezig met het aanleggen van ro- yale vijvers en groenstroken, die de omgeving, bestaande uit torenhoge flats, beslist zullen opsieren. Men is bezig met het de beschoeiing, waartoe dit moment nog overbodige pompen verwijdert. Vast gelijke vijvers het aanzien enorm ver fraaien. Minstens zo vast staat dat er niets gevaarlijker is in een nieuwe en voornamelijk door jongere mensen be woonde wijk, dan dergelijke voor kin deren bijzonder aantrekkelijke water partijen. De christelijke besturenbonden „Eem- land", waarbij zijn aangesloten de chris telijke besturenbonden van Amersfoort, Baarn, Bunschoten en Soest, be legt op zaterdag 21 maart a.s., te Amersfoort in hotel „Monopole" een regionale konferentie met de kerken. Het thema is: „wonen en werken in het Eemland van morgen". De dagindeling luidt. 10.u. Aankomst der deelnemers in Hotel „Monopole" t.o. N.S.-station te Amersfoort. 10.30 u. Opening en begroeting door de voorzitter van het kontaktorgaan, de heer G. Broere. 10.45 u. „Het Eemland van morgen", inleider mr. W. R. van der Sluys, lid Gedeputeerde Staten van Utrecht. (Hierna koffiedrinken). 11.30 u. „De kerken in een veranderde samenleving". Inleider is dr. L. Ziel- huis, industriepredikant in algemene dienst. 12.u. Inleiding over „Zorg en ver wachting bij de afhankelijke beroeps bevolking". 12.20 u. -Vragen naar aanleiding van de referaten. 12.45 u. Lunchpauze. 13.45 u. Algemene discussie. 15.30 u. Eventuele conclusies en sluiting. Prijzen vanaf ƒ1200,— (pl.m. ƒ25,p. mnd.) NIEUWEWEG 103 - TELEFOON 2968 Met een kleine directie-keet op de hoek van de nieuweweg en de Smitsweg, krijgt het werk van de gezamenlijke kruisverenigingen in het Soesterveen duidelijk gestalte. Slechts het ontbre ken van de noodzakelijke aansluitingen, water, gas en elektra maken het werk op dit moment nog onmogelijk, maar wanneer deze werkzaamheden zijn ver richt, kunnen de leden van de kruis verenigingen, Oranje Groene Kruis, Groene Kruis en Wit Gele Kruis, dicht bij huis terecht. Op dezelfde plaats zal ook de permanente vestiging ver rijzen, de plannen daartoe zijn al in een gevorderd stadium. [vanaf 6595^ incl. B.T.W. Oft. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Exposities: Luchtvaartmuseum, Vliegbasis Soester- berg, elke zat. 10-16 uur. Kunstexpositie, Openbare Bibliotheek, Molenstraat. Exposanten: Sytske Feits_ ma, Gerard Logman, Eric Klaus en Otto Schouten. Dagelijks 10-12 en 2-5, zond. 2-5, maand., woensd. en vrijd. 19-21 uur. Vrijdag 20 maart 8-10 uur zaterdag 21 maart 3-5 en 7-8 uur: openb. lagere schóól, Beetzlaan 48, bloemenshow door de leerlingen. Film: Flora, Baarn: Vrijd., zaterd., zond., maand., dinsd. en woensd., „De Zuid ster", 14 jaar. Zondagmiddag „De Zwarte Baretten. Dinsdag en woens dag gesloten. Vergaderingen: Vrijdag 20 maart (heden): 8.30 uur, Verenigingsgebouw, Steenhoffstr. 30, jaarvergadering Soester Turn Club. Diversen: Poppentejater, artishock-gebouw, Steen- hoffstraat, elke zondag 3-4.30 uur. Vrijdag 20 maart: Artishock-gebouw, Steenhoffstraat, literaire avond. Jan Wolkers leest voor uit eigen werk. Zaterdag 21 maart: 8 uur, zaal „De Zwa luw", Schrikslaan, bingo-avond Vo gelver. „Vogelvreugde". Dinsdag 24 maart: 8.15 uur, Oude Kerk, Johannes Passion (J. S. Bach) door Muziekkring De Ned. Cantory. Vrfidag 20 maart, Dorpshuis, 20 uur: uitvoering Muziekvereniging „Soester- berg". Vrijdag 20 maart: Dorpshuis, 20 uur: Paasbingo „Vios" (toegangskaart). Zaterdag 21 maart: Napuzo-soos, 20 uur: Dansavond. Grootste collectie synthetische pruiken Handgeknoopte pruiken en haarstukjes (100% haar) Beetzlaan 74 - Soest - Telefoon 3990 De vereniging „Voortvarend" van de Varenstraatbewoners organiseert morgen een palmpasenoptocht voor de kinderen. Aan deze optocht kunn alle kinderen tot 12 jaar uit het Soesterveen meedoen. Het vertrek zal plaatsvinden vanaf de parkeerplaats in de Varenstraat van 202 t.e.m. 400, en wel om 14.00 uur. Eindpunt op de zelfde plaats. Medewerking zal worden verleend door de Muziekvereniging P.V.O. Voor alle kinderen die meedoen en die dus ook een Palmpasenstok maken is er na af loop een versnapering, terwijl aan de 10 kinderen met de allermooiste palm pasenstok een extra prijsje zal worden uitgereikt. Route: Beginpunt parkeerplaats van Varenstraat 202 tot 400 tot aan de Weeg breestraat, daar wordt gedraaid, Weeg breestraat terug, Smitsweg oversteken de Ereprijsstraat in, aan het einde van de Ereprijsstraat links af de Veenbes straat in, links Smitsweg weer in, daar wordt weer gekeerd terug naar Veen besstraat en dan weer naar de Va renstraat naar het beginpunt. Voor rijbewijs B/E slaagden de navol gende dames en heren: C. M. v. Bommel, S. D. R. Berkelbach van der Sprenkel, I. Baron-Oosterloo, G. P. Bruin-Duvekot, A. G. Bosboom, A. P. Brink-Serne, J. C. M. Dazelaar, C. J. de Graaf, F. R. Goenestein, H. v. Essen, G. P. J. Hartman, W. Houtgast- v. Lankeren, C. R. Hilhorst-v. Fulpen, A. A. Hilhorst, R. L. Hoekstra, C. F. Boonstoppel, R. C. J. v. d. Meer, J. v. Korvinus, J. v. Londen, T. Meinema- Boonstoppel, R. C. J. v. d. Meer, J. V. Oosten-Picneman, M. W. v. Room, F. W. Steenman, A. E. J. Schalkx, A. Ver hoek, M. Verwey-de Kruiff, B. J. v. Vliet, H. J. J. Wabeke-Folders, W. Zui ver. Voor rijbewijs C/E en D/E slaagden: K. W. Duyst, A. G. M. Schalks. Allen werden opgeleid door Autorijschool Engel, Van Lenneplaan 47. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de conrrespondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam var het schip vermeld. Argentinië: ms „Algol" (25/3). Australië: ms „Talabot" (27/3). Brazilië: ms „Algol" (25/3). Canada: ms „Hope Isle" (25/3). Chili: ms „Cd de Pereira" (24/3). Indo nesië: ms „GottLngen" (26/3). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Eichsfeld" (25/3). Ned. Antillen: ms „Ulvsses" (24/3). Nieuw-Zeeland: ms „Neder-Linge" (25/3). Suriname: ms „Pericles" (23/3). Verenig de Staten van Amerika: ms „Mosel- Express" (23/3); ms „Atlantic Conveyor" (25/3); ms „Elbe-Express" (27/3. Z.-Afri ka (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ss „Over ijssel" (25/3). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak nie zo bar vaok ant blauwe oog gekluus- terd hep ezeete as ofelope woensdaag- avongd. Minse, Kne- liao doch dak ant riek worde waas, waant in de meeste aore gevaalle hak heulemaol geen belaangstelling veur de beeldbuus, maor die avongd konk der geen oog vaanof houwe. Veur aal die belaangstelling hak un bar goeije reeje, en de in ming oge belaangriekste zaalk effe spuuije. In de eerste plaos gongt ming om un aant- woord te kriege op de vraog die!, vaan de waek nog nie op kon losse, hoeveul minse der eige nie int stemlekaol zou- we Iaote zien, ik hep toen oppemarruk dattut heul bes wellis of zouw kenne haange vaant feit waat voor weer der zouw weze die daag. En, maor das noeng nie meer naote gaon. in ming aachturhoof haomurde ut maor steeds dattut naor ming gedaachte bar zouw teuge valle. Enk bin der nie groos op. maor toenk noorde daat bevoorbeold in un ploats as Maostrich haos vier vaan de tien minse tuus waore gebleve, keek ik daor nie vreemp vaan op. Mit ingehouwe aodum hek naor de here polletiekers zitte kieke as hullie gevroag wier, hoe oft toch kwaam dat ter zoveul minse waore tuusgebleve. En ajje die minse zo hoort praote, daan kom je der as mins toch wel meteen aachtur daat nie iedereen in de wieg is geleid om poletiek te bedrieve. Der waas een vriejer die zee rlattie ut. bar arrug vongd, maor hie wis ok te vurklaore hoe oft kwaam. Omdaat alle zaoke die in de polletiek behaandeld wiere zo bar meuijeluk waore, zodaat de kleine maan en zu vrou der haos geen touw an vaast kenne knoppe, daorom hadde die minse heulemaol geen be laangstelling voor die zaoke. Arruguns mok die vriejer nog un bietje geliek geve ok. Waat ming wel opviel waas datter ok dit keer weer un heule kwak niewe paartieje bie waore gekomme. Je mot haos preffesor weze om zu allemaol uut mekaor te kenne houwe. Ut lieke haos wel allemaol voetbaalklups. PPR, PAK, GPV, CHU en gao maor deur. Zoals ik aal zee gong ming belaang stelling vooraal uut naor ut antaal min se daat tuusbleef, de uutslaag waas voor ming heil nie belaangriek. Kneliao hep daor voor un bar ouwd gezeigde dattut in daat soort zaoke nog altied blief doen, veur haor blief ut hetzelluf- de ofdaat zie noeng door de kaat of door de hongd wordt gebete. Waat de een goed doet, doet de aor glaad mis, en waat de aor glaad mis doet, doet de ene bezongder goed. En om daor noeng waat uut te zeukp waat je de meujte vaant stemme waord vingd, daat vaalt beslis nie mee. In ieder gevaal binne der weer heul waat raadiejo- en tillevisieminse, die an de vurkiezinge wel waat vurdiend hebbe. Der waore nog nooijt zoveul minse mit zoon uutzending bezug gewees. Daordoor zaait ok wel gekomme weze, datter zo bar veul vurkeerd gong. Daat kenk ming noeng juust nie voorstelle. AVullie minse vaan deuze tied kenne haos tot op de menuut presies bekieke hoelaang of wullie der ovur zalle doen om naor de maon te vliege, en daan ok nog effe bepaole waor die reket te recht zaal komrne, maor om un uut zending in eige laand un bietje behoor- luk te laote draoije, daor komp nie zo bar veul vaan terech. Ut bordje „effe waachte" en „korte ongderbreking" waas bar veul int beeld, en ajje mit de boel un bietje in de war zit, ist un leuk be- daachte ongderbreking. Maor nie allenug de polletieke strled haad ming belaangstelling, ok de strled oo de groene maat vongk bar spaanend. Nie dak der nie buute ken. maor om- dakter mit waat cente inzaat. hek of en toe mit naatte haande zitte kieke. Min se waat un spaaning ajje twee-nul hep geraoije, en der wordt geen baal aaebtur de doelmaan getraap. Ik zaal de uut- slaag nie mee maoke, omdak nie zo bar laang vaan Kneliao op maag blieve, enk ming krabbuls op tied bie de kraant in mot levere. Maar ak ut np maag maoke uut de eerste helluf diek wel gezien hep, daan zalle die jonges uut Rotturdaam ut wel klaore, waant zullie waore steeds maor bie die Duutse gaaste voor ut hok te vingde. Gart die ok nog affe binne kwaam lnpp. omdattie vaan zun polletiek bewuste jonges naor de vurkiezinge mos kieke, en maor un heul klein bietie vaant voetballe moch zien, stelde effe vaast daat ut messchien mit de polletiek in ongs laand nie zo bar geweluug maag gaon, maor mit ut voetballe gaon wul lie mit ut jaor naor bove. en volluguns Gart zitte wullie in of vlaak teuge de Europese top. Ut mot voor de polletie kers'toch wel un bietje pien doen, daat de voetballers die messchien geen baal vurstand hebbe vaan polletiek, zich zo bar aordug op Europees nievoo bewege. Messchien kent voor hullie ok nog aors worde as zu teminste der eige waat sportiever op gaon stelle, der misschien zellufs un korte broek bie antrekke. daan ister nog kaans dattut daan jonges ongder mekaor goat worde. Hypotheken Aiitofiniineieriii^ ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef 3879 VRIJDAG 20 MAART 1970 speciaaladres IMfPIMI in ruime sortering binne n-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest Tel. 3378 Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Daar de vorige gezinsdienst, waarover iets in deze courant werd vermeld, zo geheel de verwachtingen heeft overtrof fen, zal de dienst op zondag a.s. als het ware een vervolg van deze dienst zijn. Drie jongeren zullen dan door Doop en Belijdenis als nieuwe leden aan de Ge meente worden toegevoegd. Op hun spe ciale verzoek zullen zij de belijdenis, door hen zelf samengesteld, in deze dienst voorlezen. Er worden weer „moderne geloofslied- jes" gezongen door de Gemeente, bege leid door Harry Schram op de piano. Een dienst dus voor een groot deel door jongeren voor de Gemeente en allen die voor deze belevenis belangstelling heb ben.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3