Badpak keek doorkijk van blouse af RO BANK ELAAR Musicassettes De vrouw in een veranderde samenleving Ontbijten? geen tijd meer! Daag! 3ank Baarn :oekt isje met ïeidsschool ieeltelijke -opleiding ;n Cassette recorder 'pname/weergave, rofoon, lege cassette, Een goede keuze in de zgn. Family Look. Een fraai monoprint ua» een tropisch eilanddessin op BrLnylon Effecta. (Modellen: Tweka) ie plantsoenen, met wijds :ellige drie-kamer hoekflat berging, voorzien van c.v. 32.000,—. gelegen nabij bos en duin, iet schuur en aardige tuin. amer, hal, ruime keuken, rs, balkon, douche, zolder mei te aanvaarden. met grote garage en ca. 750 woon-eetkamer, luxe eet- laapkamers, komplete bad- juni te aanvaarden. Links: een uit katoen/nylotikant vervaardigd minijurkje met overhemdkraag en voorsluiting d.rn.v. drukknopen. Rechts: minikini van hetzelfde materiaal als het jurkje. Broekje huidkleurig gevoerd evenals bh. (Modellen Tweka Links een no-bra-minikini100nylon en geperforeerd, waardoor een trans parant aanzien wordt verkregen. Het broekje is gevoerd in huidskleur; de hals is rond evenals de ruguitsnijding. Rechts: no-bra-minikini met sierstrikjes op bh en heupen. (Modellen: Tweka) lichtingen Dat het voorjaar, ondanks alle hagel- en sneeuwbuien die in maart en april nog over onze hoofden zullen losbarsten tóch al in de lucht zweeft, kunt u aan ver schillende dingen merken. De nieuwe badmode is alweer gelanceerd en de extra vluggerds hebben het eerste zomerjurkje al uit de nog bijna complete collectie van hun modemagazijn geplukt. Wat de badmode betreft, daarin zal voor de ko mende zomer de doorkijkrage troef zijn. Op de doorkijkblouses is men uitgekeken en als het dan toch moet, kan het bloot en halfbloot ook maar beter aan het strand en in het zwembad worden gedemonstreerd of geprovoceerd, net hoe u het wilt noemen. Er zal altijd nog wel een contingent jonge vrouwen blijven bestaan dat het zich kan veroorloven zoveel mogelijk te tonen van wat ze van Moeder Natuur hebben meegekregen, of wij (de toeschouwers) dit nu esthetisch en fatsoenlijk vinden of niet. Er zullen trouwens óók altijd nog wel toeschouwers voor dergelijke vertoningen blijven, we bedoelen toeschouwers die daar graag en veel naar kij ken. Maar om bij het uitgangspunt terug te komen: de transparante badmode zal ur in onroerende goederen oest - Telefoon 02155-5145 dus van de zomer troef zijn. Deze mode kon worden ingevoerd omdat een geheel nieuw type beha werd gelanceerd: de harde cups hebben afgedaan en zijn ver vangen door dunner en soepeler materiaal. In de transparante badpakken Is zelfs dat „soepele materiaal" vergeten, anders zou er van de „doorkijk" nog niets te recht komen. De stoffen van deze badpakken en strandkleding komen allemaal uit de sector van de light weight, zoals lycra-jersey, dunne polyester, nylon, charmeu- se, dunne Helanca, bri-nylon Effekta en Antronkwaliteiten. De kleuren zijn: leather, rost, whisky, framboise, de pasteltinten van mint, peach, sahara, fresia, apricot en naturel. Ook heldere kleuren zijn nog aanwezig zoals gold-leaf, tomato en aqua. Een groot succes blijft weggelegd voor de Family Look, ééndelige of tweedelig! badpakken voor de dames en meisjes en zwembroekjes voor de heren en jongens, alles in hetzelfde dessin of dezelfde unikleur. Het makkelijke daarvan is, dat u el kaar nooit meer kwijt kunt raken, zelfs niet op een overbevolkt strand. 3oest-Zuid" aan de Bosstraat, ich opgeven voor EN JUNIORTRAINING imeerd tennisleraar. )p tennisrackets enz. ramp, telefoon 02155-2559, het tennispark. U zult ze ook wel in huis hebben, die niet-ontbijters. Ze staan op het nippertje op, doen alles gauw-gauw en als u het ontbijt klaar zet roe pen ze vriendelijk, maar met heel veel nadruk: „Ontbijten? Geen tijd meer! Da-ag!" Als ik u was nam ik het echt niet langer. Met niet-ontbij- ten de dag beginnen is een van de slechtste dingen die een mens kan doen. Laat uw huisgenoten niet met een nuchtere maag de deur uit gaan. Het is trouwens helemaal niet moeilijk om ze een lekker en voed zaam ontbijt voor te zetten. handel te brengen, ofschoon er echt wel een beperkte markt voor deze ar tikelen te vinden zou zijn. Denkt u maar eens aan het gemak van dergelijke „kleding" voor mannen die veel op reis zijn en soms de hele week niet thuis komen; voor vrijgezellen en voor zieken en bejaarden. Vorig jaar hebben we hier In Ne derland in navolging van Engeland, Frankrijk en Spanje reeds kennis gemaakt met de papieren damesslipjes en de wegwerpjurken. Op papier was het allemaal erg praktisch, mooi en aardig, maar in de praktijk kwam er van die theorie niet veel terecht. Men beweerde dat de papieren kleren beslist in kort tijd grote opgang zou den maken. Er waren immers veel voordelen verbonden aan het dragen van „papier": wassen overbodig, even als verstellen, stoppen en strijken. Maar de vrouw wilde er om de een of an dere reden niet aan, misschien wel om dat het alles bij elkaar genomen nog altijd een tamelijke kostbare toestand bleek te zijn. Toen de vrouw er niets in bleek te zien zag men er óók maar van af weggooiondergoed voor „meneer" in de Een jong meisje van honderd, jaar geleden was niets meer dan een kleurloos wezen, iets dat eigenlijk nog geen identiteit bezat. Ze tverd geacht niet op de hoogte te zijn van de realiteiten des levens; onschuld was haar grote deugd. Als zij de kamer binnenkwam verstomden de gesprekken, een grote hoeveelheid lectuur werd buiten haar gezichts kring gehouden, haar bewegings vrijheid was beperkt, haar taak be stond uit het verlenen van lichte assistentie in huis. „Niets is verschrikkelijker dan een maagd te zijn!" schreef Belle van Zuylen in een van haar brieven. Dat was een hartekreet die honderd jaar eerder werd geslaakt, maar een van de verschillen tussen de 18e en 19e eeuw is, dat er in de 18e eeuw nog hardop gedacht kon wor den over zaken die men honderd jaar later niet meer tot zijn bewust zijn toeliet. Het had in die tijd voor een meisje dus duidelijk voordelen om ge trouwd te raken: het werd eindelijk mogelijk zelf een huishouding te be stieren, maar veel belangrijker nog was, dat ze eindelijk deel ging uit maken van de wereld der volwas senen, dat ze via het ritueel van de huwelijksnacht toegang kreeg tot de ervaring, dat haar conversa tie, lectuur en zelfs haar kleding- mogelijkheden werden uitgebreid. Op kledinggebied was het jonge meisje namelijk een „afgeleide grootheidHaar kleding diende in de eerste plaats om haar zedigheid te accentueren. Het modebeeld werd beheerst door de iets oudere getrouwde vrouw die de status van haar man mocht uitdragen in haar verschijning. Aldus mevrouw J. E. KoolSmit in Rok en rol", Vroutv en man) in een verandnrde samen leving, een uitgave van De Arbei derspers (5,90). Het meisje van tegenwoordig hoeft niet meer om dezelfde ed nen reikhalzend uit te zien naar het huwelijk. In de mode geeft zij de toon aan; zij kan gaan en staan waar ze wil; ze mag meepraten over Nederlandse fabrikanten bleven ech ter van mening dat dit papieren onder* goed voor dames en heren, zelfs in onz welvaartstaat te duur wordt ge vonden. Tenslotte bleek een damesslip je toch altijd nog ongeveer 60 cent te kosten, te veel geld om per dag voor dat garderobe-onderdeel zo maar weg te gooien. Waarom die papieren toestanden dan niet goedkoper op de markt kunnen worden gebracht? Papier kost immers praktisch niets. Gelijk hebt u, maar bij de fabricage van ondergoed en tex tiel spelen de grondstoffen lang niel zo'n overheersende rol als u misschien wel denkt. De bewerkings- en andere kosten maken het kledingstuk duur, en voor de produktie van wegwerpkleding zijn net zoveel man- of vrouwenuren nodig als voor kleding van vezelstof fen, linnen of katoen. Voorts is de kans op scheuren tijdens het dragen niet uitgesloten, omdat papier nu een maal veel minder elastisch is dan stof. En tenslotte is het absorptievermogen van stof groter, zodat men eerst het transpireren moet afleren, voordat men echt met plezier papieren kleren kunt gaan dragn. Een uitstekend menu voor de vroe ge ochtend is een ontbijt op basis van graangewassen. Zo'n ontbijt le vert maar liefst een kwart tot een derde van onze dagelijkse voedsel- behoefte. Het menu bestaat uit een citrusvrucht (of het sap er van), een schaaltje Corn Flakes met melk termijn een meisje dat houdt baan in een prettige omgeving ïeeft voor administratief werk. extra uitkeringen in de vorm slag en een ruime, jaarlijkse de sociale voorwaarden, zoals H week vakantie, 40-urige s vrij. bel of kom eens praten met Amsterdam-Rotterdam Bank, defoon 02154-4855. „De huisvrouw is het meest uitgebuite wezen" „De huisvrouw en de werkende vrouw zijn de meest uitgebuite wezens die ik ken", zei onlangs dr. C. van Emde Boas. Een uitspraakdie mevrouw Van den Donk uit Nijmegen uit het hart gegrepen is. „De vrouw zo -vel als moeder, als echtgenote en ken de vrouw meer ontplooiing io®. ten hebben," zegt zij. En de* aal te verwezenlijken heei W Van den Donk het plan geopp eenheden" in het leven te roe* )AM- ROTTERDAM BANK alles. Als ze een eigen huishouden tje wil, hoeft ze alleen maar een kamer te zoeken. En tenslotte: om van de maagdelijke staat verlost te raken is het niet noodzakelijk dat ze eerst voor het altaar is versche nen. Maar wie nu meent dat de eman cipatie van de vrouw zo goed als rond is, heeft het ivel heel erg mis en moet het boekje „Rok en rol maar eens lezen. Zij (of hij) zal dan gauw merken, dat de emanci patie nog slechts in de kinderschoe nen staat, pas is begonnen. Vrou wen en mannen verkeren kennelijk nog in onzekerheid over hun rol en de enige weg uit die onzekerheid is een kritische bezinning op nieuwe gedragspatronen en het scheppen van moeelijkhedenom deze te ver ivezenlijken. en suiker, brood met boter of mar garine en een beker melk, kop kof? fie of thee (voor de kinderen altijd melk). Gezien er zoveel soorten fruit, graangewassen, brood en drank zijn, is het geen probleem el ke dag afwisseling te brengen in 't menu. Geef ook af en toe eens een eitje, worst, ham of kaas bij het brood. De Kellogg Nutrition Council heeft onlangs een onderzoek ingesteld bij een aantal mensen van verschillen? de leeftijden met een verschil van ongeveer 10 jaar in leeftijd. Dit on derzoek heeft duidelijk bewezen dat personen die 's morgens een voed zaam ontbijt nemen veel meer pres teren gedurende de voormiddag dan de niet-ontbijters. Ze reageren snel ler, zowel fysiek als psychisch. Weet u wel dat stevig ontbijten de slanke lijn hoegenaamd niet beïnvloedt? Daarom: eerst ontbijten en dan pas weggaan. Hoe zij zich die voorsteWT Sn h r kort: een wooncomplex, waar ongevet honderd mensen kunnen wonen: zowel echtparen, bejaarden als vrijgezellen. En waar het nu vooral om gaat: in die wooneenheid zouden centrale voor zieningen moeten komen: een central* keuken, crèche, wasserette enz. en dal alles om de vrouw meer tijd voor zlc^ zelf te geven. Een plaatje dat het voorjaar zelfs op de somberste dag in huis brengt. De jonge vroitio draagt een pyjama van katoen-tricot, die zeer zeker voor een camping- vakantie de juiste reisbegeleider zal zijn, maar ook in alle andere gevallen goede dienst kan doen. Het dahlia-drukmotief is er in de kleuren blauio-wit en groen- jgA' de broek wortlt in unikleur geleverd. (Model Bchiesser 8-line inger zig-zag, vanaf 249,- arn - Telefoon 02154-4833 arn en Soest, van alle merken. Zeggelaar, Machtiging 54,

Soester Courant | 1970 | | pagina 5