RENA administratieve kracht FU0 EÜS RAAD WENST GEEN BEGRAAFPLAATS IN BESTEMMINGSPLAN WIEKSLOTERPLAS HET EUROPESE RIOOL zelfstandige woningstoffeerder Firma Ton Beuken De lieer J. Dobben, na 50 jaar overheidsdienst, met pensioen Molenaar n.v. opent permanente show „op weg en water" GEMEENTE SOEST Peugeot sportrijwiel 223,- RIJWIELEN Waarom naar Amersfoort of Hilversum Bockhandel „ALDERS OFFICIËLE MEDEDELINGEN Wederopbouwwet Provinciale garantie voor „De Linden hof" Komt TURNEN bij CRESCENDO RIL kerkdiensten MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN v*mn*G 20 mvmt*- 1970 Na de vaststelling van het bestemmings plan .Weg over de Eng", waar de raad een hele avond voor nodig heeft gehad, zijn gisteravond door de Soester gemeen teraad nog drie bestemmingsplannen opgenomen. die het karakter van de gemeente in belangrijke mate zullen veranderen. Het /ijn de plannen „Soestereng Park en Centrum", „Kerckenlandt" (het vroe gere Eng II) en „Wieksloterplas". Ook het plan „Soester Eng Park en Centrum" kreeg gisteren niet de steun van de VVD-fractie. De heer J. K. de Bruin, fractie-voorzitter, zei, dat de VVD na al die jaren, dat over een groot centrum nabij het station Soest- Zuid wordt gepraat, de VVD nog steeds niet van inzicht is veranderd. Enerzijds betwijfelde hij de noodzaak van een zo Tgrote opzet van het cityplan en ander zijds was hij het met de plaatsbepaling hiet eens. Hij meende, dat op dit punt de huidige situatie zoveel mogelijk dient te worden gehandhaafd. Het belooft een van de mooiste punten te worden, die uitzicht bieden op het TOekomstige stadspark. Een zekere sa nering wilde de heer De Bruir in de «mgeving van de Parklaan nog wel flatteren, maar dan zou de huidige be- Bouwing moeten worden vervangen Boor eengezinswoningen. Hij achtte de «laats niet geschikt voor eer groot centrum. Bovendien betwijfelde hij de miistheid van eerder door het college Het Nederlandse parlement verdiept zich thans nogal diepgaand in de ver vuiling van het water. Voor een deel Beeft dat betrekking op wat we in ei gen land lozen op allerlei wateren, maar met name de Rijn. De affaire met het endosulfan, die een Kolos|ale opruiming hield onder de vlssenstand in deze vuilste der Europe se rivieren, heeft er vorig jaar nog eens de aandacht op gevestigd. Dat was een uitschieter, waarbij we echter niet moeten vergeten dat er dag in dag uit - maar dan een beetje meer Sèrdund tonnen en tonnen viezigheid door de Rijn naar zee spoelen. Waarbij Nederland het bedenkelijke voorrecht heeft helemaal benedenstrooms te zit ten en de grootste concentratie te mo gen meten. Sinds jaar en dag weten we ook dat de voornaamste vervuling - ongelukken met verdelgingsmiddelen daargelaten - komt van de Franse zoutmijnen, een eerste object om aan te pakken. Daar komt dan bij wat er verder in de loop der tijden langs de Rijn - logisch want dat was de ideale transportweg - aan industrie is gevestigd. De Franse wetgeving houdt zich amper met de Rijnvervuiling bezig, wat ook best te verklaren is: de rivier raakt eyen de grens en verdwijnt dan weer naar andermans gebied, de problemen ook aan anderen toebedelend. De Duitse wetgeving blijkt ervan uit te gaan dat geen chemische en andere in dustriële aktlviteit ontwikkeld kan wor den zonder afval te veroorzaken en is daarom ook niet al te streng, al veran dert dit langzamerhand wel enigszins doordat zij gebrek krijgen aan opper vlaktewater dat nog gezuiverd moet kunnen worden om aan de groeiende behoefte aan leidingwater te beant woorden. Het merkwaardige is nu dat de Rijn op een klein stukje Zwitserland na, waar overigens vooral vlak voor de Rijn het land uitgaat ook het nodige vuil wordt gestort, geheel door gebied loopt dat "tot de Europese Economische Gemeenschap behoort. We zouden zeggen, dat hier nu een fraaie taak van gemeenschapszin kon liggen, maar dat is voorlopig nog een droom. En een kleine noot om ieder eraan te herinneren dat de E.E.G. nog maar pas een heel, heel klein eindje op weg is naar zijn ideaal. verstrekte mededelingen omtrent de nu reeds getoonde belangstelling voor kan toorruimte in het city-plan. „Dat lijkt me hoogst onwaarschijnlijk", zei hij. Bovendien meende hij, dat de aanleg van het centrum ten koste zal gaan van de plaatselijke middenstand. Met h°t stadsoark kon hij zich alleen verenigen, wanneer dit onderdeel zou worden los gekoppeld van het cityplan. Namens Binding Rechts liet ook de heer De Groot de nodige kritische ge luiden horen. Hij was eveneens van oor deel, dat de belangen van de midden stand onvoldoende worden behartigd. „De middenstand mist hier concrete waarborgen. Ten opzichte van de plaat selijke middenstand is de laatste jaren een beleid gevoerd, dat gericht was op sanering en zelfs liquidatie. De winke liers zijn door dit beleid niet in staat geweest om hun zaken aan de behoefte en de veranderde omstandigheden aan te passen. Daarom heeft een zaak als de groothandelsmarkt Gemar, die para siteert op de verzwakte middenstand, hier z'n grote kans gekregen", aldus de heer De Groot. „Met consumentenbe langen heeft dit niets te maken". Ge zien het feit, dat uit het voorstel onvol doende de waarborgen bleken voor de middenstand en ook omdat de wethou der niet bereid bleek om het Engpark los te koppelen van het centrumplan. moest ook zijn fractie zijn stem aan het voorstel onthouden. Later bleek ook de heer Veldhuizen van de Boerenpartij zich niet met het plan te kunnen ver enigen. Namens de PvdA-fractie vond mevr. S. M. Polet, dat het bestemmingsplan juist een gevarieerd arbeidsaanbod mo gelijk maakt. „Het is haast een ideale situatie, als men kan werken in de plaats van inwoning", meende zij en met de geplande kantorenbouw zag zij daartoe ruime mogelijkheden. Wel zal op het gebied van de winkelvoorziening, het openbaar vervoer e.d. een grote sa menwerking met diverse instanties nood zakelijk en wenselijk zijn. Drs. Oldenboon (prot. chr.) meende, dat het stadspark vooral geen oase van rust moet worden, maar al diegenen, die geen tuintjes hebben, recreatiemogelijk heden moet kunnen bieden. Ten aan zien van de winkelvoorziening zei de heer Oldenboom er geen kwaad in te zien. wanneer gestreefd wordt naar een hiërarchische opbouw van het winkel apparaat. Hij meende, dat het onjuist is om te stellen, dat het stadscentrum straks afbreuk zal gaan doen aan de wijkcentra. Hij achtte het nuttig om tot een snelle realisering van het Dlan over te gaan. De heer J. R. van Poppelen (KVP) be pleitte een grotere openheid en duide lijkheid naar buiten ten aanzien van de plannen. Een vroegtijdig overleg met de plaatselijke middenstand zal z.i. nood zakelijk zijn. Ook de dienstverlenende sector moet ruimschoots aan bod kun nen komen. Een groeiend Soest heeft I Voor spoedige indiensttreding ge- vraagd met ruime ervaring. Goed Wonen Interieurs Socsterbergsestraat 51A, tel. 2180 Met ingang van 1 april a.s. zal de heer J. Dobben, thans chef .van de (gemeen telijke) afdeling financiën, met pen sioen gaan. De heer Dobben is vijftig jaar in overheidsdienst geweest, waar van ruim dertig jaar in Soest. De afscheidsreceptie zal komende don derdagmiddag van vijf tot zes uur plaatsvinden in dc raadszaal van het gemeentehuis. De heer Dobben werd op 2 maart 1905 in Ezinge in Friesland geboren. Na de lagere school en de ulo te hebben door lopen trad hij in zijn woonplaats ook in overheidsdienst. Dat was in het jaar 1920. In juni 1928 aanvaardde de heer Dob ben een funktie in gemeentedienst te Appingendam. Een jaar later ging hij naar Utrecht en in november 1939 kwam hij naar Soest. De heer Dobben is thans chef van de afdeling financiën en locosecretaris. Het afgelopen jaar heeft de heer Dobben de vorige secretaris tijdens diens afwe zigheid wegens ziekte meer dan een half jaar vervangen. De heer Dobben, in het bezit van de diploma's Gemeente Administratie I en gemeentefinanciën, bekleedt de rang van referendaris A. Geruime tijd is hij ook secretaris ge weest van het Groene Kruis in Soest. De heer Dobben is sinds 15 januari 1931 getrouwd. Hij heeft thans twee gehuwde zoons en vijf kleinkinderen. Tot opvolger van de heer Dobben is in middels reeds benoemd de heer H. S. G. van Dóngen. afkomstig uit Oosterhout. De N.V. Molenaar, importeur en dealer van Morris automobielen, heeft zich thans ook op het recreatieve vlak be geven. Morgen wordt in een van de grote hallen var» het bedrijf aan de Nijverheidsweg in Amersfoort een per manente show „Op weg en water" ge opend. Het is te verwachten, dat de N.V. zich de komende jaren in steeds grotere mate zal gaan toeleggen op de verkoop van kleine en grote caravans, stawagens, vouwtenten, aanhangwagens en boten. In een van de hallen is door een van de eigen medewerkers, de heer Paasdag op zeer artistieke en originele wijze een téntoonstelling ingericht van de Joe goslavische serie „Adria"-caravans (van af ƒ2900.—). polyester boten, kleine en gfote aanhangwagens voor zeer uiteen lopend gebruik (voor aannemers, vlees- Vèrvoer e.d.) en stawagens, die meer en meer ingang vinden als tweede woning. Deze stawagens. uitgerust met een sfeer vol woonvertrek, een keukentje en twee «Kapkamers voor in totaal vier per sonen. variëren in prijs van ƒ7200, tot 8400,Daarnaast biedt Molenaar N.V. verschillende typen boten van eenvoudige roeiboten naar zeilboten en WeecTboten. Ook de uitklapbare vouwtenten (opge- I borgen in een klein aanhangwagentje) en de bungalowtenten behoren tot het programma. Daarnaast kan mén elke tent via Molermaar ook bestellen. De ADRT A-caravans hebben in Europa een marktaandeel van tien procent. De opkomst van dit type is mede een gevolg van het feit, dat in Joegoslavië de Ionen nog betrekkelijk laag zijn en in vergelijking met andere Europese lan den daardoor goedkoop kan worden ge- geproduceerd. De caravan-omzet in Ne derland is de laatste tien jaar verdub beld en het ziet er naar uit, dat in de komende tien jaar nogmaals een ver dubbeling mag worden verwacht. Verschillende kleine aanhangwagentjes voor recreatief gebruik hebben als bij zonderheid een aan de achterzijde uit klapbaar kookstel, zodat men niet alle bagage overhoop behoeft te halen om onderweg wat te kunnen eten. Molenaar N.V. beschikt aan de Nijver heidsweg over zeer royale parkeermo- gelijkheden. Aan het eind van dit jaar hoopt de on derneming aan het Stationsplein in Amersfoort een grote kantoorflat in ge bruik te nemen. Men-beschikt er thans al over een ruime showroom. Bij de GEMEENTEPOLITIE, afdeling administratie, kan worden ge plaatst een Vereisten Diploma MULO/MAVO of een daarmede gelijk te stellen opleiding, alsmede vaardigheid in typen. Salaris nader overeen te komen. De premie A.O.W./A.W.W. is voor rekening van de gemeente. De rechtspositieregelingen voor het gemeentepersoneel zijn van over eenkomstige toepassing. Sollicitaties aan de burgemeester binnen 10 dagen na de verschijning van dit blad. 5 versnellingen, compleet met lamp, slot en standaard Kerkstraat 3, telefoon 2030. nu eenmaal behoefte aan een centrum met winkels en kantoren, van ontmoetingscentrum. Er zal in het hart van de toekomstige stad ook ge legenheid moeten zijn tot het houden Hij meende echter ook, dat niet mag worden voorbijgegaan aan de funktie van culturele bijeenkomsten. Hij had er begrip voor, dat met name van de zijde der Parklaanbewoners bezwaren zijn ingediend tegen het plan. Daar zou echter met een behoorlijke schadeloos stelling aan tegemoet moeten worden gekomen. De heer Dijkstra (prot. chr.) zei, dat bij de beoordeling van het feit, of de plaat selijke middenstand al dan niet vol doende kansen zal krijgen in het nieuwe centrum, niet mag worden uitgegaan van het behoeftecriterium. Op grond hiervan zullen grootwinkelbedrijven z.i. niet mogen worden geweigerd (hetgeen ook niet de bedoeling bleek). Wethouder mevr. Walter-v. d. Togt meende, dat het bestemmingsplan moet worden gezien in het kader van de enkele jaren geleden door de raad aan vaarde structuurnota, waarin een visie op Soest als één geheel wordt gegeven. Zij wees erop, dat er naar wordt ge streefd om in de verschillende delen van Soest ook verschillende winkelcentra te stichten, elk met een eigen funktie en gewicht. Zij verzekerde de heer De Bruin, dat er wel degelijk al grote be langstelling voor kantoorruimte is ge toond, dit vooral vanwege de gunstige ligging ten opzichte van het station Soest-Zuid. Dc heer De Groot wees zij erop, dat het verdwijnen van kleine zaken een landelijke tendens is, die niets te maken heeft met het door de gemeente gevoerde beleid. Bovendien wordt er regelmatig contact gehouden met de plaatselijke middenstand, die, naar het oordeel van de wethouder, wel degelijk volopaan zijn trekken kan komen in het nieuwe stadscentrum. Gezien de unieke ligging van het ge bied tegen de helling van de Eng, zijn hier architectonisch vele aantrekkelijke mogelijkheden, zo constateerde mevr. Walter. Momenteel wordt reeds een on derzoek ingesteld naar de relaties tus sen de betrekkingen en ligging van de verschillende objecten in het toekom stige centrum ten opzichte van elkaar. De verdere uitwerking, hoewel opgedra gen aan burgemeester en wethouders, zal in nauw overleg met de raad ge schieden. Een loskoppeling van hei park en het centrum achtte zij niet verantwoord, omdat de beide onderdelen één geheel vormen. Daarom bleven de VVD en Binding Rechts bij hun ingekomen standpunt en stemden tegen het be stemmingsplan. De VVD ook, omdat men veronderstelde, dat de gemeente de financiële consequenties van de uit voering van alle bestemmingsplannen toch niet aan zal kunnen en boven dien andere plaatselijke voorzieningen voorrang behoeven. „Kerckenlandt" Het plan Kerckenlandt stuitte op min der bezwaren. De heer A. S. Westra (VVD) vroeg de wethouder een bevesti ging van zijn vermoeden, dat tot acht woonlagen gebouwd zal worden, terwijl mevr. Polet er op aandrong, een maquet te van dit tegen de andere Eng-helling te realiseren plan te maken. Ook hier zul len de landschappelijke mogelijkheden in architectonische en planologische vormgeving worden benut. Een strakke architectonische begeleiding zal volgens de wethouder hier noodzakelijk zijn. De plannen worden verder uitgewerkt door het architectenbureau H. N. van Wijk te Soest. Uitgangspunt van het plan is, dat men vanuit vrijwel elk deel van het gebied een vrij zicht moet houden op de Oude Kerk. Om die reden kon zij ook nog geen exact antwoord geven op de vraag van de heer Dijkstra, hoe groot de bebouwingsdichtheid zal eaan worden. Die zal variëren tussen de 30 en 50 woningen Der hectare. Voor het overgrote deel zullen er eengezins woningen, bunealows en kleine flats worden gebouwd in dit plan. De voor schriften laten een hoogte tot maximaal acht woonlagen toe. „Wieksloterplas" Tegen het bestemmingsolan „Wiekslo- tfrnlas" stemde alleen Binding Rechts, al hadden alle fracties ernstige bezwa ren tegen de opneming van een begraaf- nlaats in dit recreatieve plan. dat voor ziet in de aanleg van verschillende sportvelden en recreatiemogelijkheden op regionaal niveau. Ook het college bleek weinig gelukkig met een begraafplaats in dit deel van de gemeente, maar men heeft tot de ooneming van een kerkhof in dit plan alleen besloten omdat men nog geen ander, beter voor dit doel geschikt ter rein heeft kunnen vinden. Voor Binding Rechts was de handhaving van de bestemming, onder welke voor waarden en beperkingen dan ook, vol doende aanleiding om het hele plan af te wijzen, omdat de raad daarmede een recht uit handen zou geven. Dc andere fractie^ ermgpn niet .zover, maar lieten wel duidelijke merken ern stige bezwaren tegen de begraafplaats te hebben. Mevr. Polet zei het te betreuren, dat dit plan slechts één avend voor de bur gerij ter visie heeft gelegen. De heer Ebbers (VVD) drong in het be lang van de ontsluiting van dit gebied nogmaals aan op een betere aansluiting van de Koningsweg (die het plan be grenst) met de Biltseweg. De heer Van Poppelen wilde namens de 'KVP-fractiè weten of - gezien de regio nale betekenis van 't recreatiegebied - van andere zijden ook financiële steun is te verwachten. De heer De Groot (Binding Rechts) zei het te betreuren, dat opnieuw agrarische gronden aan hun bestemming worden onttrokkenen, maar meende anderzijds, dat de boeren dit offer in het belang van de recreatie zoekende gemeenschap moe ten brengen. Hij wenste het bestem mingsplan echter alleen te aanvaarden, wanneer de begraafplaats eruit zou ver dwijnen. En daartoe bleek mevr. Walter niet be reid. Zij zei, dat ook het college welis waar weinig gelukkig was met deze plaats, maar dat men toch gronden in reserve moet houden voor het geval men elders geen geschikte plaats voor een kerkhof meer vindt. De aansluiting van de Koningsweg op de Biltseweg zal worden bezien in het kader van de provinciale reconstructie plannen ten aanzien van de Biltseweg. De aansluiting ligt bovendien op het grondgebied van Baarn. Gezien de regionale funktie van het recreatiegebied zal de gemeente volgens de wethouder wel mogen rekenen op financiële steun van zowel de vereni ging De Utrechtse Heuvelrug als van het rijk en de provincie. De aanleg van de eerste sportvelden zal al vrij snel aan de orde worden gesteld. Van de 75 hectare, die het plan omvat, is inmiddels reeds 67 hectare in het be zit van de geemente. ..Randgebied" Uitvoerig is gisteravond oolc de beper kingen ten aanzien van het gebruik van de strook grond („randgebied"), die straks overblijft tussen de stedelijke .be bouwing in hét Soesterveen en de Pij nenburger bossen, besproken. Anleiding tot de breedvoerige discussie was een voorstel van B. en W. tot wei gering van een bouwvergunning. De heren M. de Groot (Binding Rechts) en J. R. van Poppelen (KVP), meenden, dat de agrarische belangen in deze streek in het algemeen ernstig worden gesch'aad. Dé 'fièer Van Poppelen wees daarbij op de structurele moeilijkheden van het agrarische bedrijf in het algemeen. Hij was van oordeel dat het voor dit gebied geldende bestemmingsplan wij ziging behoeft in die zin, dat verede- Iingsbedrijven hier worden toegestaan. Uitvoerig ging hij in op de problemen van de boeren. Zo ook de heer De Groot, die het rand gebied voor de betrokkenen een „ramp gebied" noemde. „Ten behoeve van de recreatie krijgen de agrariërs in dit ge bied allerlei beperkingen opgelegd. Het is billijk, dat dan ook de gemeenschap daarvoor een schadeloosstelling betaalt", constateerde hij. Maar het zou z.i. mis schien nog beter zijn, wanneer de ge meente de bedrijven hier maar meteen zou uitkopen, ondat men elders een meer perspectieven biedend bestaan kan gaan opbouwen. Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck constateerde na enige tijd, dat door nie mand in feite de weigeringsgronden voor het niet-verlenen van de bouwvergun ning aan één van de bewoners van het randgebied was bestreden. „Ieder be stemmingsplan houdt nu eenmaal be perkingen in en de gemeente zou in strijd handelen met het bestemmings plan, wanneer hier een bouwvergun ning zou worden verleend. De gronden tussen het veen en Pijnenburg krijgen nu eenmaal te maken met de uitstraling van de bebouwing. Het agrarische ka rakter zal steeds verder worden terug gedrongen. De gronden komen steeds meer binnen de sfeer van de bebouwing in het veen te liggen", aldus de burge meester. Hij kom echter de heer Van Poppeler en de twee vertegenwoordigers van Binding Rechts niet overtuigen, zo dat het voorstel tot afwijzing van het bezwaar wegens het weigeren van een bouwvergunning tenslotte met IC te gen drie stemmen werd aangenomen. Sportuitwisseling De raad heeft een krediet beschikbaar gesteld ten behoeve van een sportuit wisseling tussen de Duitse en Neder landse plaats Soest, die in mei zal plaatsvinden. Alleen Binding Rechts was tegen. Men vond het geen taak van de overheid om dit soort activiteiten cel- delijk te steunen. „Wanneer ik familie uit het buitenland laat overkomen, vraag ik ook geen financiële steun aan de ge meente", zo zei de heer De Groot. Mevr. Polet dronf- er bij het college op aan, te bevorderen, dat ook de cultuur wordt betrokken in deze voorlopig nog op sportieve leest geschoeide uitwis seling. Nu ook in Soest verkrijgbaar CANDY - CHICK - ROSSIE TUMTUM en nog veel meer, te veel om op te noemen Steenhof f straat 13. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan de Woningbouwvereniging Pa- Soest, op haar daartoe gedaan verzoek trimonium, p./a. Krommeweg 20 te op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van 10 woningen op het perceel, gelegen aan de Talmalaan, Rembrandtlaan en P. de Hooghlaan, kadestraal bekend gemeente Soest, sectie H, nrs. 6922 en 6921 zulks in afwijking van het bestemmingsplan ,,Soestdijk-'t Hart". Ahrorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 20 maart 1970. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben, provinciale staten voorgesteld aan de Algemene Stichting voor verzorging en verpleging van zwakzinnigen te Utrecht een provinciale garantie te ver lenen van ten hoogste 165.000,ter financiering van de bouw en inrichting van een bezigheidstherapiegebouw bij „De Lindenhof" aan de Van Weede- straat te Soest. De gehandicapten, die thans in De Lin denhof worden verzorgd, zijn niet zoals gebruikelijk bij gezinsvervangende tehuizen werkzaam op een sociale werkplaats of In het vrije bedrijf. De mate van handicap noodzaakt niet tot opneming in een zwakzinnigeninrichting, maar sluit ook een betrekken in het arbeidsproces uit. Aangezien de gehan dicapten dan echter de gehele dag in het tehuis verblijven, is een daarbij naar voren komend probleem uiteraard, op welke wijze zij bezig moeten worden gehouden. De Stichting is daarom ook van plan om op het terrein van De Lindenhof een bezigheidstherapiegebouw te zetten. De thans opgedane ervaringen hebben uitgewezen, dat een dergelijk project bij het tehuis node wordt ge mist. De plannen voor dit project, omvattend o.m. twee ruimten voor handenarbeid en een lokaal voor bewegingstherapie, zijn ontwikkeld in overleg met de ge neeskundig inspecteur voor de volks gezondheid en met funktionarissen van de Provinciale Utrechtse Stichting So ciaal Pedagogisch Centrum op algeme ne grondslag. Beide instanties staan geheel achter de plannen. De kosten, die aan de bouw en inrichting van het therapiegebouw verbonden zijn, worden geraamd op 165.000,Ook Gedeputeerde Staten zijn ervan over tuigd, dat het voor het gezinsvervan gend tehuis in de gegeven Omstandig heden noodzakelijk is, dat de beschik king wordt verkregen over een derge lijk -gebouw. realisering daarvan zal het gezinsverv£J1Send tehuis onge- lenen voor avondopvang van geestelijk gehandicapten uit Soest en omgeving. De mogelijkheden daartoe zullen nader wor den bekeken. twijfeld beter aan zijn bestemming kunnen beantwoorden, zo menen G.S. Het project -zou zich evengoed kunnen Ook huisvrouwen- en huisvadersgym. Tel. inl. 02155-4717 of 2244. PAROCHIE SOEST. Kerkplein Zaterdag 8.30 en 19.00 uur avondmis Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag 19 uur avondmis. Zondag H. Mis 9 uur. 11 uur hoogmis. 18.00 uur Avondmis. Maandag geen H. Mis. Dinsdag 8 en 19 uur, woensdag 8 uur donderdag 8 en 19 uur, Vrijdag 8 uur H. Missen. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woensdag 19 uur (gezinsdienst), zaterdag 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soeslerbcrg. Zaterdag 19 uur Avondmis met Volks zang. Zondag 8.30 uur. 10 uur hoogmis, 11.30 uur H. Mis met volkszang, 17.00 uur Boeteviering. In de Courant van dinsdag a.s. worden de predikbeurten van donderdag en vrij dag vermeld. SOEST De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maandagmorgen 8 uur öooi H. G. Rupert. Burg. Grothestraat 49. tel. 2388. B. C. A. Nicolas, Steenhoff- straat 12, tel. 2667. SOESTERBERG Tijdens het a.s. weekeinde zal de artsendienst worden waargenomen door A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, Soesterberg, tel. 03463-1517'. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13-13.30 uur: J. B. M. Eggink, Speenkruidstraat 41. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend apo theek „Soest-Zuid". Apotheek „Soestdijk" gesloten. Avond- en nachtdienst tot en met 27 maart, apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene Kruis Zr. C. E. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevenlaan 9. Soesterberg, tel. 03463-1540. Groene Kruis Zr. J. van Halen, Beckeringhstraat 32, tel. 5638. Interpar. Charitatief Centrum Maatschapnelijk werk en Gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur in De Hoeksteen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. 10 uur ds. Th. M. Loran, Amersfoort. 19.00 uur ds. D. H. Bosma m.m.v. kerk koor. Kinderoppas tijdens morgendienst. Emmakerk. Regentesselaan. 10 uur ds. D. H. Bosma, bevestiging nieuwe lidmaten. 19.00 uur ds. E. Schroten, Utrecht. Kinderoppas tijdens morgendienst. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur ds. J. Smit, Openb. belijdenis des Geloofs. 5 uur ds. J. Smit. Gebouw JVIiddelwfjk, Picter de Hooghl. 10 uur ds. J. Mettau. Zonnegloren. Soesterbergscstraat. 10 uur ds. L. de Ru, m.m.v. Henk P#- derson trompettist, bevestiging nieuwe leden. Kinderoppas tijdens morgendienst. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Gr. v. Prinsterenschool. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 10 uur ds. M. Wilschut. Belijdenis des Geloofs. 5 uur ds. G. Rang. Belijdenis des Geloofs. Wilhelminakerk. Soesterbergsestraat 18 10 uur ds. G. Rang. 5 uur ds. M. Wilschut. Kerkgebouw NPB, Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds. J. P. Moerkoert. 14.45 uur ds. R. Houwen, Utrecht N.W GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Geen opgave. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10.30 uur ds. Rutters. 7 uur ds. Baan, Zeist. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan Zondag 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. O. J. Hylkema (Em. Doops. gez.) Bosch en Duin BRAAMHAGE Ds. Leerink. Aanvang 19.00 uur. Wükgebouw „Soest-Zuid" 10.15 uur kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. A. C. Schmutzler. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. Zondagmiddag 3.45 uur. Predikant H. H. ter Welle. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur ds. G. Laarman, Utrecht. HERVORMDE KERK 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. 12 uur Interkerkelijke zondagschool. 19 uur Zangdienst. Johanncs-Stichting. 9.45 uur ds. H. van Slooten, Nijkerk. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Ecmnesscrweg 63B. 10.30 uur ds. H. C. Valeton, Doop en bevestiging nieuwe leden. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn 10.30 uur drs. W. J. Mangpr. Donderdag 26 maart 19.30 uur drs. G. Fafié H. Avondmaal.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7