prijs! 5^ middelman Middelman zegt, Luxaflex-planten hebben een streepje vóór HET NIEUWE BOEK I KRUISIGING EN OPSTANDING TOM STMEMTOEF o OFFICIËLE MEDEDELINGEN ¥ESPI R1A0 MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN R DE TUIN Eeren 11 Sierbomen iincentrum ïfrifc j klaar. Herziening van het burgerlijk wetboek Op 1 januari in werking getreden FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN member of the international brixon corporation Torenstraat 19,Soest Zeepost Zoutloze kaas van 't stuk een fles Landwijn voor 0,95 Boursin 9,95 Weteringpad tijdelijk afgesloten Aanduiding politieke groepering boven kandidatenlijsten Hinderwet FRANS BOSMAN W ederopbou wwet Bestemmingsplannen ter inzage FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN R.K. kerkdiensten VRIJDAG 27 MAART 1970 Flagstones - Patioblokken lest - Turfmolm enz. - Telefoon 02155-6776. FORD CAPRI Ons (van 1838 daterend) Burgerlijk Wet- [boek was nodig aan een herziening toe. TELEVISIE, houten kast, 59 cm 498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O •Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 ■Dat dit echter een zaak van lange adem lis moge o.m. blijken uit het feit dat eerst ruim twintig jaar, nadat aan ■wijlen prof. mr. E. M. Meijers de op- |dracht tot het ontwerpen van een nieuw Burgerlijk Wetboek werd verleend, het Inieuwe eerste boek (regelende het per- Isonen- en familierecht) in werking kon ■treden. ongetwijfeld een gerede aanleiding tot ■het geven van een beknopte samenvat- Jiing van de wijzigingen, die verge- lleken met het oude Boek I hun be- |slag hebben gekregen. Voornamen |De ouders zijn in de keuze van voor namen meer gebonden aan bestaande Ivoornamen. Ook gefantaseerde voorna- Inten mogen worden gegeven. De ambte- Inaar van de burgelijke stand moet echter I wegeren in de geboorteakte voornamen op te nemen die ongepast zijn resp. overeenstemmen met bestaande ge- Islachtsnamen, tenzij deze tevens gebrui- Ikelijke voornamen zijn. Huwelijk |De gehuwde vrouw heeft nu officieel het recht de geslachtsnaam van haar man te voeren of aan haar naam te laten voorafgaan. Is het huwelijk door I echtscheiding ontbonden en zijn daar- uit geen afstammelingen in leven, dan kan de man de rechtbank verzoeken zijn ex-echtegenote te verbieden nog langer zijn naam te voeren, mits daar- I toe gegronde redenen bestaan (b.v. I slecht levensgedrag). I Het vereiste dat een meerderjarig kind Itot zijn dertigste jaar ouderlijke toe- I stemming nodig had om een huwelijk I te mogen aangaan is komen te ver- I vallen. (Alleen minderjarige kinderen I hebben dus nog toestemming van hun I ouders nodig). Hoofd van de echtvereniging De bepaling „de man is het hoofd van de echtvereniging" is terecht niet overgenomen. In de praktijk is deze be paling praktisch overbodig geworden. Is enerzijds reeds in 1956 de handelings onbekwaamheid van de getrouwde vrouw uit de wet verdwenen, anderzijds kent het nieuwe Boek I voor de ge vallen, waarin het „hoofd zijn" van de echtvereniging van betekenis zou kun nen zijn, een uitdrukkelijker regeling. Nieuw huwelijk De vrouw, wier huwelijk door de dood is ontbonden, mag niet binnen 306 da gen daarna een nieuw huwelijk aan gaan (z.g. wachttijd). Deze wachttijd geldt echter, o.m. niet wanneer de vrouw de leeftijd van 52 jaar heeft bereikt (of overschreden), of wanneer zij een me dische verklaring kan overleggen, waar uit blijkt dat zij op enig tijdstip na het ontstaan van haar staat van weduwe niet zwanger was. Ook geldt voornoemde wachttijd niet als zij en haar overle den echtgenoot van tafel en bed waren gescheiden dan wel gedurende de laatste 306 dagen van hun huwelijk gescheiden hebben geleefd. REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Voor de gescheiden vrouw bestaat er geen wachttijd meer. Zij kan dus kort na de echtscheiding opnieuw een huwe lijk aangaan. Verwantschap Vervallen is het verbod voor een oom of oud-oom om met een nicht of ach ternicht en voor een tante of oud-tante om met een neef of achterneef te trou wen. Verboden is slechts het huwelijk tussen bloedverwanten in de rechte lijn en tussen broer en zuster; dit verbod geldt ook voor aanverwanten in de rechte lijn. Het omvat dus niet het huwelijk met een schoonbroer en schoonzuster). Om gewichtige redenen kan aan hen die Staan er gewoon beter bij dan gewone planten. Dat horen wij dagelijks van onze klanten metLuxaflex'-jaloezieënZien wij trouwens bij ons zelf thuis ook. Andere voordelen van Luxaflex aluminium jaloezieën? Het merk 'Luxaflex' op koordknopje en onderlat 'dat zorgzame garantie en service- aandacht van de vakman garandeert. Dat zijn wij in dit geval. En: 'Luxaflex' jaloezieën zijn voordeliger dan u dacht. Stel het zelf vast. Kom 'ns langs. Altijd welkom. watllg gtdtporntrtlIunifelimirK Het dramatische hoogtepunt van Chris tus' leven, het smartelijk en glorieus offer dat voor ons gebracht werd en de wederopstanding, heeft de kunstenaars in de loop der eeuwen geboeid en ont roerd. Het valt op, hoe schier onbe grensd het aantal schilderijen en prenten is, die hierover ontstaan is. Overzien wij het oeuvre der eeuwen, dan vinden wij uitbeeldingen in alle denkbare vormen en technieken, van ontroerende primitieve pogingen uit de allervroegste tijden, tot uiting van diep meeleven uitgevoerd in tot het uiterste opgevoerde perfectie van weergave of in moderne gevoelsexpressie, allen met het doel uit te beelden wat er leeft aan gevoelens rond het ontstellende gebeuren op Golgotha en tevens als verheerlijking en eeuwig symbool van Jezus' verrij zenis. Aanvankelijk in de allereerste periode van het Christendom komt men nog niet aan het hoogtepunt, de kruisiging toe. De uitbeelding hiervan vinden we pas later. Tot en met de 12de eeuw blijft de weergave van de kruisiging geheel zon der menselijke emotie, d.w.z. we zien in het beeld van de gekruisigde het of fer, dat zich willig geeft, zonder enige vorm van smart. In de 13de eeuw zien we in Italië het zogenaamde franciscaanse kruisbeeld ontstaan. Hier treffen we een dode Christusfiguur, gelaat en lichaam ver wrongen in de hevigste smarten door het lijden. De tijd der groten De invloed van St. Franciscus deed zich in die tijd gelden en er ontstond een grotere liefde voor alles wat leeft. Ook de kunstenaars kwamen onder de be koring van deze nieuwe ontwikkeling en wij> zien nu het emotionele element in de kunst treden. Men tracht meer de werkelijkheid te benaderen, hoewel de resultaten in eerste instantie nog zeer primitief waren. De artiest beperkte zich nog tot datgene wat slechts nodig was voor de vertolking der gedachten. Wij denken hierbij aan de grote Giotto, die op meesterlijke wijze het leven van Christus uitgebeeld heeft, waarvan de kruisiging een der schoonste gedeelten is. Wanneer de renaissance haar intrede doet, komt de kunstenaar tot de grote Perfectie. Hij liet zich niet meer tegen houden en beeldde naar eigen goeddun ken uit, hetgeen wij zo duidelijk zien In de grote werken der meesters uit die hjd. Het zou ons te ver voeren, dit bij uitstek rijke cultuurtijdperk met al zijn grote figuren in details te behandelen. Als voorbeeld kunnen wij bijvoorbeeld nemen één der allergrootsten, de mon nik Fra Angelico, in wiens kruisigings- wandschilderijen we prachtig kunnen zien hoe de renaissanceschilder gebroken heeft met de traditie en ons werken van onsterfelijke schoonheid heeft nagelaten. Om nog enkele grote meesters uit die tijd te noemen, behoeven we slechts te denken aan Da Vinei, Michelangelo, Ro gier v. d. Weyde, de gebroeders Van Eyck, de Zuidnederlandse Hugo v. d. Goes en vele anderen. De techniek werd steeds perfecter, tot dat ze in de werken van meesters als Rembrandt en Rubens ha,ar hoogte punt bereikte. Wij behoeven slechts te wijzen op het fabelachtige meesterschap over „licht en donker"-compositie, en vooral ook op het hier wel zeer men selijke en dien tragische meevoelen, dat zich manifesteert in Rembrandt's „Kruisiging" om te beseffen dat we hier te doen hebben met één der groot sten. Na inzinking nieuwe wegen Het tijdperk dat hierop volgde, de Ba rok, toont ons. dat het hoogtepunt der religieuze schilderkunst achter de rug is. Het gevoel wordt overschaduwd door een exposé van technisch kunnen, van kunstig spel, dat ieder innerlijk beleven verdringt. In de 19de eeuw komt er een herleving. Er ontstaan groepen, die via nieuwe wegen tot nieuwe hoogten willen ko men. Wij behoeven hier slechts te den ken aan Jan Toorop, wiens kruisweg staties internationaal bekend zijn ge worden. Steeds heftiger zien we. naarmate de 20ste eeuw aanvangt, dat de kunstenaars trachten direct hun- gevoelens in kleur en lijnen weer te geven (expressionisten) en daar nu eveneens een nog steeds aan groeiende reeks „ismen" ontstaat (ku bisme, futurisme enzovoort), is het aan tal visie's op het paasgebeuren in een zelfde tijd ontstaan vaak op zo totaal verschillende wijze weer gegeven, dat men zo nu en dan niet meer weet wat men er van denken moet. Wij moeten deze moderne kunstenaars echter onbevooroordeeld tegemoet tre den en naar waarde weten te schatten. Want ook zij geven op hun beurt, hun eerlijke visie op het gebeuren, die soms door de „massa" niet begrepen wordt, maar toch van grote betekenis Is. door adoptie broer en zuster zijn, van het bestaande huwelijksverbod onthef fing (dispensatie) worden verleend. Huwelyksgoederenrecht De regeling dat een tweede of volgen de echtgenoot krachtens huwelijksge meenschap of erfopvolging uit de boe del niet meer kon verkrijgen dan het minste kindsgedeelte (met een maximum van een kwart) is komen te vervallen. Dit houdt dus in dat voortaan de tweede (of volgende) echtgenoot voor wat betreft het huwelijksgoederenrecht en het erfrecht op dezelfde wijze wordt behandeld als de eerste echtgenoot. Echtscheidingsrecht De oude echtscheidingsgronden zijn zonder meer in het nieuwe Boek I over genomen. Inm.ddels is echter een ont werp tot herziening van het echtschei dingsrecht bij de Tweede Kamer inge diend, welk ontwerp als enige grond voor echtscheiding en scheiding van tafel en bed „duurzame ontwrichting van het huwelijk" kent. Wèl is er aan de echtscheidingsproce dure aandacht besteed. Het is namelijk geworden in veel meer gevallen dan tot dusverre echtscheidingszaken voor de Nederlandse rechter te brengen (o.m. van toepassing als men van een buiten lander wil scheiden). Vaderschap en afstamming De op dit punt bestaande bepalingen hebben een grondige vernieuwin/ onder gaan. Zo kan volgens het nieuwe Boek I de moeder na echtscheiding en in sommige gevallen ook na overlijden van haar echtgenoot) met medewerking van een andere man (b.v. de aanstaande echtgenoot) de wettigheid van de kin deren, die binnen 307 dagen na de ont binding van haar huwelijk zijn geboren, ontkennen en ze (zonder rechterlijke con trole) tot wettige kinderen in het tweede huwelijk maken. Zij moet daartoe (binnen een jaar na de geboorte) ten overstaan van de amb tenaar van de burgerlijke stand ver klaren, dat bedoeld kind niet het kind van haar vroegere echtgenoot is. Bij dezelfde akte, die van haar verklaring wordt opgemaakt, moet een andere man (b.v. de aanstaande echtgenoot) het kind erkennen. De verklaring en de erkenning hebben slechts gevolg, indien de moeder en de man, die het kind erkende, bin nen 1 jaar na de geboorte van het kind met elkaar in het huwelijk treden. De positie van buitenechtelijke kinderen is aanzienlijk verbeterd. Wettelijk deelgenootschap Op aandrang van het notariaat is naast de (bij de huwelijksvoorwaarden vast te leggen) stelsels van de gemeenschap van winst en verlies en die van vruchten en inkomsten het stelsel van wettelijk deelgenootschap in de wet opgenomen. De bepalingen hieromtrent zijn alleen van kracht, als in de huwelijksvoor waarden dit deelgenootschap is over eengekomen. Het wettelijk deelgenootschap kan al leen gelden als gemeenschap van goe deren geheel is uitgesloten. Het houdt in dat de echtgenoten verplicht zijn, vermeerdering van beider, "vermogens- tijdens huwelijk te delen. Hierdoor wordt tegemoetgekomen aan de "wens „vermo- gensaanwas te kunnen delen" zonder de bezwaren van een gedeeltelijk ge meenschappelijk vermogen (zoals bij de gemeenschap van winst en verlies, resp. die van vruchten en inkomsten). Meerderjarigheid De ingang hiervan blijft gehandhaafd op de 21ste verjaardag (of het eerdere tijd stip van huwelijkssluiting). De z.g. be perkte handlichting, mogelijkheid voor 20-jarigen om volledig de rechten van meerderjarigheid te verkrijgen, is ver vallen. (Van deze mogelijkheid werd nl. zelden of nooit gebruik gemaakt). De plaats om onderhoud (alimentatie) te verschaffen aan verwanten is inge perkt. Opgeheven is de wederzijdse ali mentatieplicht van grootouders en klein kinderen. Nieuw is de bepaling dat men ook een tot zijn gezin behorend stiefkind moet onderhouden. Heeft iemand meerdere elimentatie- verplichtingen en is hij (financieel) niet voldoende draagkrachtig om aan alle te voldoen, dan gaan zijn echtgenote, gewezen echtgenote ouders en kin deren vóór de schoonouders en schoon- kinderen. Sommige van de genoemde alimentatiebepalingen zijn van weinig belang geworden, doornat een ieder die niet (meer) in zijn levensonderhoud kan voorzien, een beroep op de Alge mene Bijstandswet kan doen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Pasteur" 2 april. Bra zilië: ms „Pasteur 2 april. Canada: ms „Hother Isle" 1 april. Chili: ms „Archi- medes" 31 maart. Indonesië: ms „Göt- tingen" 31 maart. Ned. Antillen: ms „Neptunes" 31 maart. Suriname: ms „Oranje Nassau" 31 maart. Verenigde Staten van Amerika: ms „Atlantic Cin- derella" 1 april. Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Serooskerk" 1 april. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de post kantoren. speciaaladres in ruime sorterïna binnen-en buitenlandse Laanstraat 39 Soest Tel. 3378 met en zonder komein. Bij 1 fles Graves Supérieur Het gemeentebestuur van Soest brengt hierbij ter openbare kennis, dat van 19 maart tot en met 3 april 1970, of tot zoveel langer ".odig blijkt te zijn, het Weteringpad te Soest zal zijn afge sloten voor al het verkeer, zulks in ver band met het uitvoeren van herbestra- tingswerkzaamheden. Soeöt, 18 maart 1970. Op 23 maart 1970 hebben wij een be slissing genomen op de verzoeken inge volge artikel G3, eerste lid, der Kieswet, ingdiend ten behoeve van de op 3 juni 1970 te houden verkiezing van de le den van de gemeenteraad. In het door het centraal stembureau voor deze ver kiezing aangelegde register worden on der de hierna vermelde nummers de daarachter vermelde namen en/of aan duidingen van politieke groeperingen ingeschreven. 1. Partij van de Arbeid, Pacifistisch Socialistische Partij en Palitieke Partij Radikalen - (Progressief Ak koord Soest, P.v.d.A. P.S.P., P.P.R.). 2. Communistische Partij van Neder land - (C.P.N.). 3 Binding Rechts - (Binding Rechts). 4. -' Katholieke Volkspartij - (K.V.P.). 5. Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie - (V.V.D.). 6. Protestants Christelijke partijen - (Protestants Christelijke partijen). 7. Staatkundig Gereformeerde Partij - (S.G.P.). 8. Democraten '66 - (D'66). 9. J. K. de Bruin - (J. K. de Bruin). 10. Bóeren-Partij - (Bóeren-Partij). 11. Democratisch Agrarisch Front - (D.A.F.). Bij inwilliging van het verzoek heeft de politieke groepering de bevoegdheid degene, die een lijst van kandidaten in levert, te machtigen boven die lijst de naam van de politieke groepering, mits deze niet meer dan 35 letters bevat, of de aanduiding daarvan, zoals deze is geregistreerd, te plaatsen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat een ieder binnen veertien dagen na de dagtekening van deze kennisgeving van de bovenstaande beslissingen schrifte lijk bij de Kiesraad te 's-Gravenhage in beroep kan komen. Soest, 23 maart 1970. Het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Soest, S. P. BENTINCK, voorziter. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Burgemeester en wethouder van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van: a. Foxboro Nederland N.V., Konigsweg 30 te Soest, om vergunning tot het uit breiden en wijzigen van een inrichting voor het vervaardigen van meet- en re- gelapparaten, op/in het perceel Konings weg 30, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5254. b. Kompost- en Rioolwaterzuiverings- bedrijf Soest-Baarn, Eemnesserweg 52, Baarn, om vergunning tot een nieuwe, de gehele inrichting omvattetnde" ver gunning voor een rioolwaterzuiverings installatie, op het perceel Maatweg 6, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie A, nrs. 3628 (ged.), 3629 (ged.), 3640, 3715 (ged.) en 3716 (ged.). c. N.V. Klöckner-Bamaco, Dorresteinweg 58a, om vergunning tot het oprichten in werking brengen en in werking hou den van een werkplaats voor wegen- bouw-machines, op het perceel Konings weg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 5324. d. Instituut voor Zintuigfysiologie, la boratorium voor perceptie onderzoek, in het perceel Kampweg 5, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie E, nr. 2765. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be- z'" ren tegen het verlenen dezer ver- giTningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 14 april a.s., des voorimddags, resp. te 9.00, 9.15, 9.30 en 9.45 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. Soest, 27 maart 1970. KLEURENTELEVISIE Blaupunkt vanaf 1-698,I Dealer Blaupunkt. Philips. B O I Telefoon 3367 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan W. Groenesteijn. Julianaplein 10 te Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek op grond van het bepaalde in ar tikel 20 van de Wederopbouwwet ver gunning te verlenen voor het bouwen van een dubbel woonhuis met garages, op het preceel, gelegen aan het Kerk- pad N.Z., kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3902, zulks in afwij king van het bestemmingsplan „Rijks- weg"' u Al voren een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 27 maart 1970. De burgemeester van Soest, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat het door de gemeen teraad van Soest op 19 maart 1970 vasgestelde bestemmingsplan „Kercken- landt", regelende de bestemming voor gronden gelegen ten zuiden van de spoorlijn Utrecht-Baarn, ten oosten van de Molenstraat en ten noorden van de Molenweg in de gemeente Soest, met ingang van 1 april 1970 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (geopend op iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) ter inzage is ge legd. De burgemeester van Soest, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat het door de gemeen teraad van Soest op 19 maart 1970 vastgestelde bestemmingsplan „Soester- eng-Park en Centrum", regelende de bestemming voor gronden gelegen te zuiden van de Molenweg en de Soester- engweg, ten noorden van de Nieuweweg en de Beukenlaan, ten oosten van de Verlengde Talmalaan en ten westen van de spoorlijn Utrecht-Baam in de ge meente Soest, met ingang van 1 april 1970 gedurende één maand ter gemeen te-secretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (geopend op iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), ter inzage is gelegd. De burgemeester van Soest, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat het door de gemeen teraad van Soest op 16 maart 1970 vastgestelde bestemmingsplan „Soester- eng-Weg over de Eng", regelende de bestemming voor gronden gelegen in de omgeving van de Birkstraat, ten oos ten en ten noorden van de Van Lennep- laan, ten zuiden van de Kerkdwarsstraat en de Veldweg, ten zuiden van de Mo lenweg, in de omgeving van de Soester- eng, ten noorden van het Van Arkelin- stituut, alsmede in de omgeving van de Wilhelminalaan in de gemeente Soest, met ingang van 1 april 1970 gedurende één maand ter gemeente-secretarie, af deling algemene zaken, stadsontwikke ling en onderwijs (geopend op iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), ter in zage is gelegd. De burgemeester van Soest, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat het door de gemeen teraad van Soest op 19 maart 1970 vastgestelde bestemmingsplan „Wiek- sloterplas", regelende de bestemming voor gronden gelegen tussen de Praam gracht, de Koningsweg, de Dorrestein weg en de Wieksloterweg W.Z. in de gemeente Soest, met ingang van 1 april 1970 gedurende één maand ter gemeen tesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (geopend op iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur), ter inzage is gelegd. Gedurende de termijn van de ter inza gelegging kunnen zijn, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht te Utrecht be zwaren tegen deze bestemmingsplan nen indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaar heeft tegen de wijzi gingen welke bij de vaststelling van de plannen in de ontwerpen van de bij behorende kaarten en de voorschriften zijn aangebracht. Soest, 31 maart 1970. AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 SOEST De artsendienst wordt tijdens de Paas dagen waargenomen van zaterdagmor gen 12 uur tot maandagmorgen 8 uur door H. J. Stroband, Henr. Blaekweg 14, tel. 2434 en W. J. Schutte, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333. Van maandagmorgen 8 uur tot dinsdag morgen 8 uur door H. G. Rupert Sr., Burg. Grothestraat 49, tel. 2388 en J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, tel. 2423. SOESTERBERG Tijdens depaasdagen zal de artsen- dienst worden waargenomen door W. F. v. d. Helm, Pr. Alexanderweg 82, Huis ter Heide, tel. 03404-31574. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur J. N. A. Prior, Steenhoffstraat 69. 2e Paasdag van 13.00-13.30 uur H. Ab- bring, Larixlaan 16. Apotheek Zaterdag en beide Paasdagen is geopend apotheek „Soest-Zuid". Apotheek „Soest- dijk" is gesloten. Avond- en nachtdienst t.e.m. 3 april apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene Kruis Beide paasdagen Zr. H. Sijtsma, Bos straat 29, tel. 4610. Wit-Gele Kruis Zr. M. van Vloten, Veenbesstraat 544, tel. 3627. Groene Kruis Zr. M. de Haan, Alb. Cuyplaan 118, tel. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur in De Hoeksteen. KOELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Ma rijnen Telefoon 3367 HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Goede Vrijdag, 19.00 uur ds. H. J. ter Haar Romenev, Utrecht. Viering H.A. Ie Paasdag, 10 uur, Paasdienst-Gezins- dienst, ds. J. Smids, Amersfoort. 19.00 uur ds. D. H. Bosma. Kinderoppas tijdens morgendienst. Emmakerk, Regentesselaan. Goede Vrijdag 10 en 7 uur ds. D. H. Bosma. Viering H.A. le Paasdag, 10 uur, ds D. H. Bosma. 19 uur Hulppredikant A. E. van Eeden, Utrecht. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Iehthuskerk, Alb. Cuyplaan. Goede Vrijdag, 7.30 uur, ds. J. Smit. Viering H.A. le Paasdag, 10 uur, ds. J. Smit. 5 uur, ds. L. Roetman, Ermelo. 2e Paasdag, 10 uur, Interk. Paaszang- dienst. Gebouw Middelwyk, Pieter de rïoogh). Goede Vrijdag, 7 uur, ds. J. Mettau. Viering H.A. le Paasdag, 10 uur, ds. J. Mettau. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. Goede Vrijdag 8 uur, ds. L. de Ru. Vie ring H.A. le Paasdag, 10 uur, ds. L. de Ru, m.m.v. Sursum Corda, bediening H. Doop. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Gr. v. Prinsterenschool. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan le Paasdag, 10 uur, ds. G. Rang. 5 uur, bijzondere dienst, ds. G. Rang. Wilhelminakerk. Soesterbergsestraat 18 I Paasdag, 10 en 5 uur, ds. D. H. Bor- gers. Kerkgebouw NPB, Rembrandtlaan 20. Goede Vrijdag, 20.15 uur, ds. K. J. Kap- tein, Bunschoten-Spakenburg, le Paasdag, 8.30 uur, ds. C. Bijl. 14.45 uur, ds. J. P. Moerkoert. Voorb. H.A. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. le Paasdag, 10.30 uur, ds. W. Borgdorff. 16.30 uur, ds. Snijder. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. Goede Vijdag, 20.00 uur, ds. Langbroek, Veenendaal. le Paasdag, 10.30 uur, ds. Rutters. 7 uur ds. M. Baan, Zeist. 2e Paasdag, 10.30 uur, ds. De Romph van Waarden. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan Zondag 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTTGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10 en 5 uur leesdienst. Goede Vrijdag, 19.15 uur, ds. W. Leerlnk. Avondmaal. le Paasdag, 10.15 uur, ds. W. Leerlnk. Wykgebouw „Soest-Zuid" 10.15 uur. Kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur, Bijbelstudie. II uur, pred P. Sol. E VAN GELIE-GEMEENTE ,IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. le Paasdag, 11 uur, dienst. Spreker da heer van de Berg, Rijnsburg. 3.45 uur, Doopdienst, pred. H. H. t«T Welle. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK le Paasdag, 10 en 17 uur, ds. J. Koppe. Afleggen geloofsbelijdenis. HERVORMDE KERK le Paasdag, 10 uur, ds. F. J. Th. van Boven. 12 uur, Interk. zondagsschool. 19 uur Zondagavondgebed. Johannes-Stichting. le Paasdag, 9.45 uur, ds. J. J. Moll. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. le Paasdag, 10.30 uur, ds. H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn le Paasdag, 10.30 uur, Drs. G. Fafié. PAROCHIE SOEST. Kerkplein Zaterdagavond, 21.30 uur. Paaswake. le Paasdag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur, Hoogmis. 15.30 uur, Paasdienst. 2e Paasdag, H. Missen als op zondag. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdagavond. 8 uur, Paaswake, le Paasdag, H. Mis om 9 en 11 uur Hoogmis. 14.30 uur, Paas-eucharistieviering voor jonge gezinnen. 18 uur, Avondmis. 2e Paasdag. H. Mis om 9 uur en 11 uur Hoogmis. Dinsdag en donderdag 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. WUlibrordusstraat Zaterdagavond. 19 uur, Paaswake, le Paasdag, H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, 19 uur lof. 2e Paasdag H. Missen als op zondag. In de week H. Missen om 8 uur. Woensdag, 19 uur, (gezinsdienst). Zaterdags 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 20.3C uur, Paaswake. le Paasdag H. Mis 8.30 uur. 10 uur, jongerenmis. 11.30 uur, plechtige hoogmis. 16.00 uur. Lof met paasliederen. 2e Paasdag H. Mis 8.30 en 10 uur. Hoogmis (doopviering) en 11.30 uur met volkszang.

Soester Courant | 1970 | | pagina 11