r zz!trsEm rj CITIZEN AATm R- westrj I" JAAP'$ karelsen&zn, MMHHMt - 'mm HES BIJTIJDS STOPPEN MET ROKEN KAN HET LEVEN VERLENGEN AUTORIJSCHOOL „ENGEL" U KUNT NIET ALLES WETEN >,'T HOOGJE" Soest toch weer een café-restaurant rijker Kerkebuurt opnieuw in stijl uitgebreid Fa. SPIJKER ■SCHADE 'j en Spuiterij VOS en camping prijzen Marchal Pruikenboetiek farscamp" idelijke hulp 'urscie Mocht '«■knecht veilig gevoel gebruikte wa- met A-1 garan- 'J ons kopen nodel 1967 1969 I 1968 1966 1968 fVOLVOj UW SUCCES IS ONZE RECLAME U w Reewder staat klaar bij ,-De Offliiden Snaar" Jeugd leverde weer bijdrage voor toekomstig stadspark VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST Psychologisch schooltoezicht Kandidaatstelling voor de Gemeenteraad Krabbels van Knel is Garage ,DE SOESTER' Hoogst moderne schoenen. Zeer moderne tassen voor JONG en OU»! 'n heerlijk: paas-weekpr,^ jongste horecabedrijf B®at 6e- 1 Soest, nog maar net tw?avastiM wee dage„ we er al jaren zitten m sak van. maar daar 'ipt u dan eens even hin ts, onze zaak tonen. Innei- W(j - NAAST DE OUDE KERk VRIJDAG 27 MAART 1970 com- 'AND. Italië, frame er of koopt LOMPEN, rrypto PAP'ER en METAl'rh ieJefoon 3288 Nieuweweg 59 c ?n, .50,— ekej indere wreld" Het horloge uit een Prijzen vanaf f46.85. aan- npjes Horloger - jUweli Opticien Soeslerbergsestraat 26 Telefoon 2982 voor Soest Niet „De Drie Ringen" op de hoek Eem- straat-Korkstraat-Peter van den Bree- merweg, maar de boerderij vanouds ge naamd ,,'t Hoogje" op de hoek Kerk- straat-Neerweg, is de plaats geworden waar het nieuwe in de „Kerkebuurt" geplande horeca-bedrijf is gevestigd. Al vele jaren lagen de plannen klaar om van de oude boerderij „De Drie Ringen" een horeca-bedrijf in de geest vanf een herberg te maken. Uiteindelijk was de minder gunstige ligging de reden dat de heer C. A. van Ee, die dagelijks bezig is om de „Ker kebuurt" in zijn oospronkelijke staat, zij het aangepast aan de huidige eisen, te restaureren, het gebouw „De Drie Ringen", dat ook duidelijk aan restau ratie toe is, is aan de firma Middelman verkocht. Wanneer de plannen, die zojuist zijn ingediend, worden goedgekeurd, zal in het volledig te restaureren gebouw een meubelzaak worden gevestigd. Het plan om van de boerderij ,,'t Hoog je" een café-restaurant te maken, kreeg plotseling gestalte doordat de bewoners van een gedeelte van het pand, een moderner en gerieflijker onderdak kre gen in het ernaast gelegen, eveneens gerestaureerde pand. Gisteren, donderdag 26 maart, ging de deur van Soest's nieuwste horeca-be drijf open. „Weinig feestgedruis, omdat we langzaam op gang kunnen komen en zodoende zorgvuldig kunnen afwe gen wat de bezoekers van ons verwach ten". Met deze woorden geeft de heer D. van den Beid duidelijk weer, dat hij beslist niet gokken wil, maar wel- r.doordacht te werk wil gaan. Met zijn zestienjarige ervaring in het Horeca-bedrijf, waarvan de laatste ja- i» ren als bedrijfsleider in het Utrechtse hotel-café-restaurant Kagenaar aan het R stationsplein, weet hij waar hij over praat. „De verantwoording van het bre ken en bouwen aan het pand ligt bij de heer van Ee in bijzonder goede han den. De interieur-inrichting komt geheel voor mijn verantwoording. Jammer is het dat door de enorme snelheid waar- W auto Uitdeuken bij iadminton, Voetbalsport, "bedden, Slaapzakken, "celen, Paraaols. ït 3, telefoon 2749. ian 32, telefoon 2650. mee het geheel tot stand kwam, de ver schillende leveranciers ons niet kon den bijhouden, zodat het eigenlijk nog niet helemaal is zoals ik het graag zou willen". In de voormalige boerderij ligt aan Je zijde van de Kerkstraat het restaurant gedeelte, dat door zijn eigen ingang ide aal is voor bruiloften e.d. In dit restaurant-gedeelt bevindt zich ook de vroegere opkamer, waar nu ga- legenheid is voor het geven van een in- tiem-dinertje. Naast dit gedeelte, waar een gerieflijke zitplaats is gecreëerd voor ongeveer veertig gasten, bevindt zich de lounge, waar, evenals in het restaurant, een bij zonder mooie schouw alle aandacht op eist Direct aansluitend op de lounge volgt de geheel aan de oude boerderij aange paste bar met een twaalftal zitplaatsen. De uit Arnhem afkomstige heer Van den Beid bewoont de boven de zaak gelegen verdieping. In de royale tuin is het terras gepland met plaats voor ruim tachtig personen, die zich, onder het genot van een verfrissing, geïnspi reerd op de omgeving, enkele honder den jaren terug kunnen wanen. Niet alleen drankjes komen aan bod in het nieuwe bedrijf. Naast zijn eigen culinaire specialisatie heeft de heer Van den Beid één van de beste, mis schien wel de jongste culinaire groot meester van het Gooi voor zijn be drijf kunnen aantrekken. „Het is alle maal nog moeilijk te bekijken, en het is niet onze bedoeling het accent te leg gen op de buitenlandse, voornamelijk Franse keuken, maar naast een smake lijke „pot" van eigen bodem, brengen wij alles wat gevraagd gaat worden". ,.'t Hoogje" gezien vanaf de toren van de Oude Kerk. In ieder geval krijgt Soest er een ge legenheid bij waar men elkaar kan ont moeten. De belangrijkheid daarvan zag zelfs de gemeente in, die binnen een week alle Vereiste verguningen verleen de. Grootste collectie synthetische pruiken Handgeknoopte pruiken en haarstukjes (100% haar) Beetzlaan 74 - Soest - Telefoon 3990 -eger des Heils, ;4_de Directrice, Rlng_ 'nsf in hotel >4-2541. mgeving m 02154-5555 Afhankelijk van het aantal sigaretten, heeft de sigarettenroker vijf- tot zeven tien maal meer kans om aan longkanker te sterven dan niet-rokers. Velen zou den graag met het roken willen stop pen, maar de gedachte dat het toch al lemaal niet meer geeft omdat de aan gerichte schade al is toegebracht, weer houdt hen daarvan. Het loont de moeite immers niet meer. Waarom zouden ze dan stoppen? Op die vraag geven de artsen Auerbach en Spencer in het maartnummer van Het Beste een degelijk en op feiten ge baseerd antwoord. Met nog twee andere medici hebben de beide artsen dertien jaar lang in hun laboratorium van het ziekenhuis voor oorlogsveteranen in East-Orange in de Amerikaanse staat New Jersey hun re- searchwerk verricht. Oorspronkelijk waren zij bezig met een onderzoek naar het begin van kanker in het bronchiale epitheel, een plaats waar kanker veelal pleegte te ontstaan. Jn verband hiermede onderzochten zij 100.000 vliesdunne plakjes longweefsel, verkregen door autopsie op meer dan 1200 mannen en vrouwen van wie de leeftijd uiteenliep van 22 tot 84 jaar. Onder deze mensen bevonden zich lich te, matige en zware rokers en verder niet-rokers en ex-rokers. Auerbach en Soencer konden na veel speurwerk con cluderen, dat de hoeveelheid abnormale cellen in het weefsel nauw verband hield met de rookgewoonten van de betrokken personen. Tweeënzeventig mensen waren betrokken bij de volgen de stap in het onderzoek. Zij waren al len gestorven aan een andere ziekte dan longkanker. De beide medici wilden weten wat er zich in de longen van de gewoonteroker afsneelt. nadat hij met roken is ongehouden. De eerste groen bestond uit menspn die tot hun dood hadden gerookt. Een tweede uit perso nen die weliwaar tientallen jaren had den gerookt, doch dat minstens vijf jaar geleden hadden opgegeven. Daarnaast was er een g~oep bestaande uit men sen dip nog nooit tabak hadden aange raakt. Na een onderzoek van ongeveer 10.000 plakjes longweefse', bleek dat „kanker in situ" zoals het laatste stadium voor een kankerinvasie wordt genoemd 40-maal vaker bij rokers dan bij ex-rokers voo-kwam. Bij g°en van de niet-rokers kwam „kan ker in situ" voor. In vele gevallen za gen de slijmvliezen van de bronchien er bij de ex-rokers even gezond uit als die van een kinn. Statistieken, gebaseerd op een omvank rijk onderzoek van rookgewoonten, wij zen erop dat hoe langer men de sigaret mijdt, des te meei de vermoedelijke levensduur cn algemene gezondheids toestand het peil naderen van mensen die nooit hebben gerookt, na tien „rook vrije jaren" zijn de sterftecijfers van ex-rokers zelfs precies gelijk aan die van mensen die hun leven lang niet rookten. Ophouden met roken heeft ook vooi hen, die reeds lang aan hun „genotmiddel" zijn verslaafd, wel dege lijk zin. INKOMSTENBELASTING Tegelijk met mijn aangiftebiljet stuurde ik een T-formulier in. Een maand later kreeg ik bericht dat het T-biljet werd aange merkt als een A-biljet. Ik vraag mij af of dit zomaar mag. Antwoord: Een T-biljet is voor dege nen, die niet verplicht in de inkomsten belasting 'vallen, doch iets terug zou den krijgen als dat wel het geval zou zijn. Bij u doet zich dat dus niet voor. Daar uw brutoloon, incl. kinderbijslag echter hoger is dan 15.000 valt u bo vendien wél verplicht in de inkomsten belasting, men had u dan een A-biljet moeten zenden, ter invulling. Kennelijk hebt u echter reeds een T-biljet zelf gevraagd, voordat de loonopgaven zijn nagelopen om te zien wie nog een aan giftebiljet A moest ontvangen. De aan gifte zelf verschilt echter niet en zo heeft men u en zichzelf dubbel werk willen besparen door het T-biljet voor het A-biljet te laten doorgaan. Schade hebt u daar niet van. KICK STOCKHUIZEN Zoudt u mij wat personalia kunnen verstrekken over Kick Stockhuizen, quiz-master van de N.C.R.V. serie Tweekamp. Graag zijn adres. Antwoord: Het adres van Kick Stock - huyzen, de quiz-master van Tweekamp, is Marialaan 7, Voorburg. Hij ontvangt als zodanig veel fanmail, die hij zeer consciëntieus zelf beantwoordt. De hier volgende personalia zijn ontleend aan een artikel over hem van Elleke van Doorn in een recent nummer van de N.C.R.V.-Gids. Hij werd geboren op 7 oktober 1930 in het toenmalige Neder lands Oost-Indië. Na Wereldoorlog II voltooide hij in 1949 in Den Haag zijn middelbare schoolopleiding. Na zijn doc toraal examen als econoom werd hij eerst directie-secretaris bij een Bra bantse textielfabriek, maar thans is hij in dienst bij het opleidingscentrum Amaiialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 van de I.B.N. (elektronische apparatuur) in Amsterdam. Aanleiding voor zijn be langstelling in de computers was een artikel van Max Euwe, waarin deze beweerde, dat ieder die zich jong on dernemer noemt, dien* te weten wat een computer is. Toen de N.C.R.V. ruim 2 jaar geleden een quiz-master voor Tweekamp zocht werden als ei sen gesteld: hij moest iemand zijn be kend met het studentenmilieu, niet te oud en niet te jong, een beetje grap pig en vooral ad. rem. In hoeverre hij aan deze eisen voldoet kan nu ieder een constateren. De vragen worden sa mengesteld door een commissie van 5 personen, terwijl de quiz-master zelf moet zorgen, dat hij zich inwerkt in de betrokken onderwerpen, om te kunnen beoordelen in hoeverre de gegeven ant woorden als goed en fout beoordeeld moeten worden. En het blijkt telkens weer, dat hij zijn weetje weet en ook niet gewend is dit onder stoelen of banken te steken. Nu Tweekamp zijn derde seizoen is ingegaan, beschikt de N.C.R.V. dan ook over een geroutineer de quiz-master, die de touwtjes goed in handen houdt, ook als de aanwezige supporters een beetje te luidruchtig hun enthousiasme tot uitdrukking bren gen. JACHTOPZIENER Welke schoolop leiding moet je hebben voor jachtopzie ner? Antwoord: Voor volledige en recente inlichtingen hierover verwijzen wij u naar de Nederlandse Vereniging van Jachtopzieners, secretariaat Jhr. B. W. F. de Beaufort, Woestduinlaan 9, Doorn, telefoon 03430-2315. BOEDELSCHENDING Mag een no taris iemand een eed doen afleggen of M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wij lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT - DAF Gcdipl. V.A.M.O.R. - M.I. - F.N.O.P. moet dat bij de kantonrechter gebeuren. Antwoord: De door u bedoelde succes sie-eed wordt afgelegd ten overstaan van de kantonrechter, door een van de erfgenamen. Het zal wel zó gaan, dat de notaris een van de erven vraagt die eed af te leggen. SATE-SAUS Hoe. maak ik saté-soes (pindasaus)? Antwoord: Wij gaan er bij het volgen de recept van uit dat u het vlees bakt en niet grilleert. U hebt dan nodig 1 teentje knoflook en een klein uitje, heel fijn gesneden, een mespuntje ketumbar, djenten, koenjit, zout kogula djawa, klein stukje trassi, 2 lepels pindakaas, klein scheutje azijn, halve dl. melk, halve dl water. U bakt blokjes varkensvlees in 2 eet lepels margarine met de kruiden bruin en laat dit gaar worden in 20 minuten. Dan rijgt u het vlees aan de pennen en voegt daarna de pindakaas aan de* saus toe. Eventueel kunt u daarna nog wat ketjap toevoegen. Grilleert u het vlees, dan moet dit een paar uur gemarineerd worden in 1 le pel ketjap, 2 lepels suiker, fijngesneden teentje knoflook, wat citroensap en een klein beetje zout. Hierna het vlees aan de pennen rijgen en de saus afmaken met wat pindakaas, eventueel sambal en ketjap naar smaak. De Soester schooljeugd heeft woensdag morgen op de jaarlijkse boomplantdag even als vorig jaar een bijdrage geleverd voor het toekomstige stadspark. Onder supervisie van personeel van gemeente werken zijn op een terrein achter de woningen van Sint Joseph aan de Mo lenstraat 1600 bomen en struiken ge plant. Het zijn voornamelijk verschil lende soorten botanische rozen, die na verloop van enige tijd weer zullen ver dwijnen, maar voorlopig moeten mee- hlpen bij de onkruidbestrijding en de aankleding van de wat kale Engvlakte, en een groot aantal Esdoorns, waarvan er en kleine negenhonderd moeten blij ven staan. Het is een bijzonder koud karwei geworden', dat de schooljeugd wellicht meer naar de kachel dan naar de natuur heeft doen verlangen, 's Middags heeft het hoofd van de Soes ter plantsoeendienst, de heer v. d. Broek in het Verenigingsgebouw een opvoe dend praaje gehouden over de beteke nis v?n de natuur en het respect, dat men ervoor dient te hebben en waaraan het in de praktijk nog wel eens ont breekt. Tevens werden enkele educatieve en ontspannende films vertoond voor de 275 kinderen, die een aandeel heb ben gehad in deze boomplantdag. Don derdagmorgen is in Soesterberg een aan tal bomen in laanbeplantingen neergezet door de schooljeugd. Exposities: Luchtvaartmuseum, Vliegbasis Soester berg, elke zat. 10-16 uur. Film: Flora, Baarn. Vrijd., zat. en zond., 8 uur „Bestemming poolbasis zebra", 14 jaar. Maand., dinsd., woensd., 8 uur, „Vakan tieperikelen met funeste gevolgen". Zondagmiddag, 2.30 uur, „Strijd om de tempelschat". Maandagmiddag, 2.30 uur, „De onover winnelijke drie". Vergaderingen: Vrijdag 27 maart: 8 uur, Artishock-ge- bouw, Steenhoffstraat, jaarvergade ring Kunstenaarsvereniging „Arti Shock". Diversen: Poppentejater, artishock-gebouw, Steen hoffstraat, elke zondag 3-4.30 uur. De voorzitter der commissie voor het psychologisch schooltoezicht in de ge meenten Baarn, Bunschoten, Eémnes, Hoogland en Soest brengt ter openbare kennis, dat op dinsdag 7 april a.s., des middags om 2.30 uur, een opbare ver gadering van de Commissie zal worden gehouden in het gemeentehuis van Baarn. Agenda: 1. Vaststelling notulen verga dering van 20 januari 1970. 2. Ingekomen stukken. 3. Verslag voorzitter inzake rijkssubsidie. 4. Vaststelling begroting voor 1970. 5. Vacature schoolpsycholoog (besloten vergadering). 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Baarn, 23 maart 1970. De voorzitter voornoemd, Mr. S. P. Baron Bentinck. Op dinsdag 21 april 1970 aanstaande zal plaatsvinden de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente. Op die dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des na middags vijf uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau, of bij het door deze aangewezen lid van dat bureau, ter secretarie der gefneente worden inge leverd lijsten van kandidaten, als be doeld in artikel G 5 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 30 kandidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten min ste 25 personen, die in deze gemeente/ de kieskring waarvoor de lijst geldt, kiesgerechtigd zijn voor de Gemeente raad. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. De namen der kandidaten moeten op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. Formulieren voor de lijsten, voor de schriftelijke verklaring van bewilliging en de machtiging tot het plaatsen van de naam of aanduiding der politieke groepering boven de lijst, hierboven ver meld. zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag der kandidaatstelling. Aanslag in theekopjes zal niet ontstaan, indien men thee drikt waarin een drup peltje melk gedaan wordt. Het in de thee aanwezige looizuur wordt door de melk opgelost. Mattckloppcrs blijven langer goed als we tijdens het kloppen een doek om de klopvlakte binden. Het te kloppen goed heeft dan minder te lijden. Nieuwe cmaillcpannen moet u voor het gebruik even uitkoken en daarna laten afkoelen in het water. Het emaille wordt er veel sterker door. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak alle jaorweer bar be- niewd bin op waai voor plaots de bome of struuke geplaant worde op de nasjc- naole boomplaant- daag. Zoon vaan hoo- gerhaand veurre- schreve spontaone uutbaarsting ten behoeve vaan de ne- tuur komp netuurluk ut allerbeste tot zun rech as ut beurt in un nieuwe wiek of iets dargeluks. Woensdaagmarrege beurde ut bie ongs in Soest heulemaol op un bar orrezjenele plek. Hongderde kingders vaan haos alle schole uut ongs darrup hebbe op de Eng, op de plek waort veulbesproke staadsparruk gaot komme, de eerste bo me geolaant. Vaan un parruk waas daor nog nie zo bar veul te zien. vaan un staad des te meer, waant ajje zo vaanof de plaant- plaots in de richting vaan dt Nieweweg keek, daan zaag je eers nog de ouwe huussies, maor door hoog bove uut staoke flets int Veen. As meelevend inwonur vaan Soest, konk niet laote om effe te gaon kieke. Nie omdak zo bar niewsgierug waas waat voor bome of struuke der in de grond zouwe worde gestop, maor om te zien hoe oft de kingders vaan noeng of zouw gaon om heulemaol zelluf un boom te plaante in un stuk grond daat ovur un antaal jaore un parruk mot weze. Ut gaot teugeswoordug allemaol noga al vlug, maor ik vraog me af of de kuns- mest starruk genog is om der voor te zorrege daat die kingders. die de bome hebbe geplaant, ok nog int parruk zalle waandelc. Ik schaat daat zullie ut meer gedaon hebbe om der voor te zorrege daat hul- lie kingders nog un klein plekkie tn Soest kenne vingde waor zullie effe uut kenne blaoze vaan de daogelukse beslommeringe, al leit ut messchien meer in de lijn daattut staadsparruk un uutlaotplaots zal gaon worre veur de hongde vaant jaar tweeduuzend. Waant das waor. de komme de leste jaore weer veul meer huusdicre bie. Hongde int groot ent klein hebbe de meeste oftrek, maor ok de kaatte komme der weer un bietje in. Noeng vaalt ming wel op datter laang nie zo veul vullusbakke- ras-beeste meer binne. De minse neme un beest mit un staamboom. Ajje de kraante mot glove, claan ister in die diere-verkoop-weruld heul waat naorughied te beleve. Ajie un bietje een lilukke dierekoopmaan bin, daan kejje an zoon beest heul waat vurdiene. Ut komn haos alle daag wel voor datter un hond vurkoch wordt, die eigeluk heule maol nie vurkoch moch worde, omdaat ut dier bar ziek was en messchien wel aore beeste an ken steke. Maor die diere mit die eige boomstaam. kejje eigeluk ut beste vurgelieke mit un otoo die ong- der geraansie wordt vurkoch. Aster waat beurt, daan kejje der mee trug. Ik. weet nie oft zo veer gaot. daat ast nie goed is, ut geld wordt truggegeve. maor Ik mot wel zeige dak ut waat geruste kope vin. Nie allenug hongde in alle soo-te. ok aore diere beginne hullie intree te doen int huuseluk leve. De aope waore der aal wel un paor jaor, maor noeng kom ik ok aal weer vaok un schilpaad teug© bie minse die ut bees as huusdier hebbe genome. Ik weet niet wanrom minse un schild- paad in huus haole, maar ast nog steeds zo is dajie besmet word waor je mee omgaot., daan ken de tied nie uutblieve daat wullie der weer un heule kwak minse biekricge, die niet ,wete waat „effe vlug doen" is. Wak eigeluk jaammur vin is daat die diere der igeluk komme omdaat de vaodurs en moedurs ut zo lollug vingde. waant ik ken ming nie voorstelle datter ouwers binne die un hongdje veur hul lie kingders kope daat un heule kwak knaoke kos. As zullie, zeige daat zullie daat wel doen, daan vraog ik ut of nie bar onvuraantwoordeluk is. om daan un kingd mit de hongd de straot oo te laote gaon. Ast ming zouw beure. daan zouwk der wel voor zorrege datter geen touwtie an zat. maor un stevugge ket ting. Ink vin ut un naor gezich ak un kingd zie lope mit un „dure" hond. Tk zie vul lievur un kingd daat un kning hep. of bar in zu schik is mit witte muuze. Soms liek ut derop, dat zoon duur hees allenug maor in huuskompas un snort staatussimbool en as daat waor is, daan vinek ut un barre schaand. Wullie wille mit alle geweld daat de kingders rusnek hebbe voor allus waat leef en bloeit, maor daan motte wullie grote minse der wel voor gaon zorrege daat de zaok nie buute de perreke gaot. Aal kompter daan un echt staadsparruk. F vanaf ƒ6595,incl. B.T.W. Oft. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3^65 - Soest SCHOENEN LEDERWAREN Koninginnelaan 76 - Telefoon 4149 ÉM«

Soester Courant | 1970 | | pagina 3