6EYTEIIEE&C SEC-Honkballers niet succesvol op toernooi D00RSMERFJN klaar terwijl u wacht BEVEROL SMF.ERSTATEON GARAGE BOSBOOM Uw Reader staat klaar bij ,1» fsOMftan Snaar" S.E.C. (zat.) steviger op kop BDC bleef opnieuw aan de negatieve zijde van de score Zomerprogramma van „De Bmnkikkers" Ledentekort oorzaak van opheffing dames-senioren-team Rotterdam-Zuid en Wilskracht behaalden eerste prijs op lustrum-tournooi Hypotheken Aatofinaneiering Persoonlijke leningen vanaf 6595,incl. B.T.W. Red Stars heeft met de paasdagen grote naam gemaakt door als zeer jonge ver- eni; jing met een zeer jeugdig bestuur een nationaal bestuur te organiseren, dat zich wat sterkte betreft kon meten met het grote ,,Bleu-Stars" toernooi en „Flamingo's" toernooi in Amsterdam en Haarlem. Men heeft in de Soester sporthal met •name op de tweede paasdag kunnen ge nieten van basketbal van zeer grote jasse. Taems met grote naam waren ar Soest gekomen, waaronder het bekende Rotterdam Zuid, het Haar- ,se Flamingo's, zelfs versterkt met •of-speler Karei Vrolijk uit België, en ider andere volgens insiders het sterk- Amerikaanse „All-Star"-team dat ooit in Nederland is geweest. In dit team zitten dan ook spelers die de ge hele dag niets anders doen dan bas ketbal spelen. Zaterdag speelden de dames, jongens junioren en jongens adspiranten. Bij dé dames ging de finalestrijd tussen het «ptterdamse R'dam Zuid en het Am- fferdamse Wilskracht, welke strijd door Wilskracht met 48-41 werd gewonnen. Be strijd om de derde en viei'de plaats ging tussen Red Stars en Rowic, waar bij Rowic de 3e plaats voor zich opeiste door met 43-15 te winnen, vierde werd Rel Stars, vijfde S.V.S. en zesde Pira tes uit Eindhoven. Bi.i de jongens junioren was de eind stand na de poulewedstrijden als volgt: ij Rnwic uit Dordrecht, 2. Pirates uit Eindhoven, 3. R'dam Zuid, 4. Red Stars 5| Wilskracht uit Amsterdam. Bi i de adspiranten was de stand voor K?1 Red Stars team bijzonder goed. nu weer bleek dat de Red Stars niet onder hoeven te doen de sterkste adspirantenteams in !et eerste team van SEC-honkbal trok >ndag, eerste paasdag, naar Alkmaar fom daar deel te nemen aan het jaar lijkse toernooi van Alcmaria Victrix. Met de wind en de regen als passagier ■buiten de auto werd vrij vroeg ver rokken richting Alkmaar, waar om alf twaalf de eerste wedstrijd tegen Blauw "Wit moest worden géspéelcl. Ui- ^raard waren de verwachtingen in het ISEC-kamp niet hoog gespannen. Het lechte weer van de laatste weken naakte immers behoorlijk trainen ten £ne male onmogelijk, waardoor het •oor verschillende spelers de eerste maal was dat zij dit seizoen knuppel en bal fin handen kregen. Al direct in de eerste wedstrijd kwam Iele onwennigheid naar voren. Ondanks -en aantal duidelijke spelfouten, die een ;evolg zijn van de ontbrekende routine, 'isten de Soesters de nederlaag te be- - erken tot 7-1, wat gezien de betere onditie van de tegenstander, zeker als en redelijk resultaat beschouwd mag vorden. 'egen de andere gegadigde in de poule Vikingen" leek het er even op dat de .erste overwinning van dit seizoen een eit zou worden, want al in de eerste nnings wees de scoringskaart een voor- prong van maar liefst 4 punten aan, jeen ongekende weelde. Maar in de vol gende innings bogen de Vikingen hun achterstand om in een 7-5 voorsprong, die zij zich niet meer lieten ontnemen. Vooral in deze laatste wedstrijd kwam [tot uiting dat het huidige team zeker 'wel mogelijkheden heeft. 'Nat en koud kon de tocht naar huis (worden aanvaard, waarbij men zich af- ivrocg of het enig nut heeft om zo vroeg in het seizoen te gaan spelen. Toch kan deze vraag positief beant woord worden, daar SEC er in de ge geven omstandigheden alle belang bij heeft om zo snel mogelijk een inzicht 1e krijgen van de zwakke plaatsen in het team, waar dan bij de wekelijkse training extra aandacht aan kan worden gegeven. Nederland. De eerste wedstrijd tegen R'dam Zuid werd met 26-19 gewonnen. De tweede strijd tegen Pirates werd zelfs een grote 57-19 overwinning en de laatste wedstrijd tegen Rowic werd ook gewonnen met 40-30. Hierdoor een eer ste plaats voor de Red Stars jeugd, tweede werd Rowic, derde Rotterdam Zuid en vierde Pirates. Tweede paasdag dan het grotere vuur werk met daar tussendoor de meisjes. Bij de meisjes werd eerste weer Wils kracht, dat ook, evenals bij de dames, Rotterdam Zuid in de finale versloeg. Derde werd J.R.C. uit Boxtel. Vierde Red Stars A, vüfde Red Stars B en zes de Pirates. Bij de heren was het een genot deze dag in de Soester sporthal te zijn. Het begon allemaal al met de zeer spanne- de strijd van de Koninklijke Lucht macht tegen Pirates, welke wedstrijd met 50-49 door Pirates werd gewonnen. Hierna werd de 36-jarige Theo Groot hof, die bij deze wedstrijd afscheid nam van de Koninklijke Luchtmacht gehul digd. Van Red Stars mocht hij een zil veren lauwerkrans ontvangen, die ge schonken werd door Avia Nederland. Red Stars kreeg door de Koninklijke Luchtmacht zelf een prachtig schilderij aangeboden met het wapen der Lucht macht. Dan de ontmoeting tussen het Ameri kaanse All-Star team en het versterte Flamingo's, welke strijd door een for midabel spelend All-Star team met 75- 57 werd gewonnen. In de andere poule was Rotterdam Zuid met het Amster damse Wilskracht dat de boventoon voerde. Tot de laatste wedstrijden van deze dag was het spannend w.ie voor de strijd van de en vierde plaats in aan merking zou komen. De finale zou ten slotte -gaan tussen Rotterdam. Zuid en het „All-Star-team", terwijl de derde en vierde plaats ging tussen het Haar lemse Flamingo's en Wilskracht, dat door een beter doelsaldo dan de Konin klijke Luchtmacht en Pirates tot deze strijd was doorgedrongen. Flamingo's speelde steeds beter en had dan ook in deze strijd weinig moeite met Wils- karcht dat met een 71-54 nederlaag werd verslagen. De finale was van bij zonder hoog gehalte en heeft tot het einde toe spanning en sensatie en for midabel basketbal gebracht. Ondanks een geweldig nummer 12 bij de Amerikanen werd toch Rotterdam Zuid winnaar met 77-74 in deze prach tige en zeer boeiende strijd en mochten zij de door de firma Howson Continen tal beschikbaar gestelde Red Stars bo kaal in ontvangst nemen. Tweede het All-Star team, derde Flamingo's en vierde Wilskracht. De topscorer bij de heren werd Juffrey,, die uit handen van de - loco-burgemeester van Soest, de heer--K.- de Haan, een prachtige door Red Stars beschikbaar gestelde kaar senstandaard mocht ontvangen. Een bij zonder geslaagd toernooi dat ongetwij feld herhaald zal moeten worden, hoe wel de opzet en indeling van dit toer nooi dan anders zou moeten worden, want de top-teams uit Nederland en daarbuiten vragen voor elke wedstrijd een grote dosis concentratie. In ieder geval heeft Red Stars voor volgend jaar weer enkele uitstekende toezeg gingen gekregen. Red Stars adspiranten slaan uitstekend figuur in België. Een finaleplaats hadden jullie naar on ze mening verdiend. Met die woorden mocht R. Valk eerste paasdag weer naar huis toe gaan, nadat hij met zijn adspiranten in België had deelgenomen aan een internationaal toernooi en waar bij Red Stars een uitstekende indruk heeft achtergelaten. Dat het tenslotte een zesde plaats is geworden is louter een gevolg van de loting en opzet van dit toernooi geweest, maar de Red Stars Zaterdagavond reikte dc heer Peet di rect na de finale die ging tussen de dames van Wilskracht en Rotterdam Zuid dc prijzen uit. De aanvoerdstcr van Wilskracht kreeg naast de grote beker tevens de prijs voor de produk- tiefste speelster. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Maandagavond was het de loco-burge meester K. dc Haan die de grote be ker aan de aanvoerder van Rotterdam Zuid overhandigde, dc eerste plaats bereikte na een top basketbalgevccht met het Amerikaanse team. jongens kunnen uitstekend tevreden zijn en ervan verzekerd zijn voor volgend jaar weer uitgenodigd te worden.De eerste strijd bleek beslissend voor de finale. Deze ging tegen Racing Bells en werd gelijk gespeeld, 16-16, maar door dat Red Stars meer fouten had gemaakt mocht Racing Bells overgaan. Red Stars kon hierdoor alleen nog maar vechten voor de vijfde en zesde plaats. De vol- ge strijd tegen het Franse Denain werd gewonnen met groot verschil, terwijl de laaitste strijd tegen het organiserende Avanti werd verloren, zodat een zes de plaats het goede resultaat was. Red Stars meisjes betrokken bjj stedenontmoeting Utrecht- Antwerpen. Komend weekeinde zal de stad Utrechf een stedenontmoeting hebben op spor tief gebied met de stad Antwerpen. Di verse takken van sport zullen verte genwoordigd zijn. Zo ook de basketbal, waarin een meisjesteam van de stad Antwerpen zal uitkomen tegen een team van het district Utrecht. Het zal, in te genstelling tot Anwerpen, geen team uit Utrecht <.ijn maar een team van de Soester basketbalvereniging The Red Stars, omdat de meisjesafdeling van deze vereniging de boventoon voert in het Utrechtse basketbaldistrict. Het be stuur van Red Stars heeft voor deze stedenontmoeting besloten een keuze te maken uit het meisjes A- en B-team. Van elk team zullen vijf meisjes naar Utrecht toegaan, waar zij vrijdagmid dag, 3 april, zullen spelen tegen het Antwerpse meisjesteam. Voort zal dit Red Stars-meisjes-selectieteam geduren de twee dagen betrokken zijn bij alle gebeurtenissen met de Antwerpse gas ten. Zo zullen zij vrijdagochtend en vrijdagavond samen met Antwerpen en alle andere Utrechtse deelneemsters ge bruik maken van het door de gemeente aangeboden diner. Zij zullen present zijn bij de feestavond in de „De Bees- de" in Bunnik op vrijdagavond en zij zullen tot slot het Antwerpse gezelschap meenemen in een tocht over de Veluwe, waarna zaterdagmiddag omstreeks vier uur afscheid zal worden genomen. Competitie in het komende weekeinde. Nadat de competitieleider van het dis trict Utrecht Red Stars zo goed heeft geholpen om deze vereniging geduren de het gehele weekeinde i.v,m. haar lustrumtoernooi geen wedstrijden voor de competitie toe te bedelen, zullen er nu komend weekeinde echter weer en kele ontmoetingen gespeeld worden en gaat het basketbalseizoen zijn laatste en beslissende fase in. Niet voor de adspiranten a van Red Stars, die het zaterdagavond in Utrecht hetom half zeven, op moeten nemen legen het a-team van UW. Maar dit Soester team is al kampioen en heeft deze ontmoeting alleen nog maar nodig voor de statistieken Een overwinning wordt verwacht van Red Stars. Tegelijkertijd krijgen de c~jongens van Red Stars het bijzonder moeilijk tegen Cangeroes b. Ook op dezelfde tijd zal het A-meisjesteam ten koste van het tweede meisjesteam van SVS de winst punten mee naar huis nemen, die ze ook wel moeten hebben om de beslis singwedstrijd om het kampioenschap te gen Red Stars B niet te laten ontgaan. Dit alles, wanneer ook de B-meisjes op deze avond, om acht uur, weten te winnen van het team van UW en wie verwacht dit niet. Tot slot van dit weekeinde zal meis jes C het zondagavond in Utrecht op moeten nemen tegen Midland A, welk team enkele weken terug nog als gega digde gold voor de titel, maar deskun dig door respectievelijk. Reet Stars B en A werd uitgeteld. SEC (zaterdag) heeft een uitermate gunstig paasweekeinde achter de rug. Zelf wonnen de Soestenaren met 3-0 in en van Baarn, terwijl de naaste con currenten Hoevelaken en Candia beide verloren. Alleen Huihorst haalde beide punten binnen. De situatie aan de kop van de ranglijstlaat zien. dat SEC op de eerste plaats staat met één punt voor sprong op Hulshorst, dat overigens een wedstrijd meer heeft gespeeld, en vier punten op Candia en Hoevelaken. SEC moet nog één uitwedstrijd en verder alleen nog maar thuiswedstrijden spe len, zodat het er erg voorspoedig uit ziet voor de zaterdagafdeling. Al na tien minuten gaf Van Berkel SEC de leiding in de wedstrijd tegen Baarn. Gedurende de rest van de eerste helft heeft SEC voornamelijk tot verde digen moeten beperken, want gesteund door de zeer harde wind was Baarn lange tijd in de aanval. De verdediging B.D.C. had tegen de A'foortse Boys ach terhoede weinig in te brengen. De wei nige keren dat zij gevaarlijk werden was de Boys achterhoede op zyn plaats. VRIJDAG 3 APRIF 1970 van SEC hield echte goed stand en wist de kleine voorsprong tot de rust met succes te verdedigen. In de tweede helft waren de rollen om gekeerd. SEC liep doorlopend storm op het Baarnse doel, dat vijf minuten na de thee voor het eerst werd doorboord door Schuiling. Ondanks de reeks aan vallen op het Baarnse doel duurde het tot enkele minuten voor het einde, al vorens SEC nogmaals doelpuntte. Dat seschiedde door Hoefman, die een fraaie slalom door de Baarnse defensie met een doeltreffend schot afrondde: 0-3. SEC 2 had zaterdag weinig moeite met het Zeister Jonathan 2, waarvan eerder deze competitie ook al met royaal verschil werd gewonnen. Ditmaal trok SEC met 6-2 aan het langste eind. al zan het daar tot een eind in de tweede helft nog niet naar uit. Bij de rust had de thuisclub nog maar een 1-0 voor sprong dankzij een doelnunt van De ^eer. nadat voordien Nijhuis. Van 't Klooster en De Beer al verschillend^ malen het Zeister doel onder vuur had den genomen. Kort na de rust bracht Niihuis de stand op 2-0, maar toen even later Jonathan profiteerde van een fou'. in de SEC-defensie werd de overwin ning van de thuisclub nog weer even aan het wankelen gebraeht. Halverwege de tweede helft stelde Van Klooster de zege veilig. Hij schoot in eerste instan tie tegen de uitgelooen doelman: 3-1. Ook de bpide volgende doelpunten kwa men op naam .-an Van 't Klooster. In beide gevallen werd het. voorbereiden de werk in hoofdzaak door v. d. Berg verricht. Toen in de slotfase een mislukt schot van Luytelaar bij Nijhuis terecht kwam, schoot deze de eindstand zonder moeite naar 6-1, waarmede SEC de derde plaats op de ranglijst bereikte. Het vijfde elftal tenslotte bleek niet opgewassen tegen VVZ 6. dat met een 3-0 overwinning naar huis ging, WZ begon sterk, nam het doel van SEC enkele malen onder vuur, maar scoorde teslotte in de 23ste minuut zijn eerste doelpunt uit buitenspelpositie. Tien mi nuten voor de rust kwam VVZ op 2-0 en daarmee was het verzet van SEC gebroken. Door een fout in de verde diging wist VVZ in de tweede helft de eindstand te bepalen op 0-3. waarmede VVZ een klein kansje op een titel be houdt. ASSURANTIËN ANNO 1958 Beethovenlaan 13 - Baarn - Telef. 38T9 den worden, waaraan deelgenomen zal worden door verenigingen uit de om geving, „De Forellen" uit Rhenen. Va- halis" uit Tiel en „De Fuut" uit Maars- sen. Het uitgebreide programma bevat ver volgens een indrukwekkende serie ac tiviteiten die wij in volgorde zullen noe men. Bij de sportuitwisseling met het Duitse Soest, die van 1 tot en met 3 mei plaats zal vinden, zullen ook zwemwedstrijden plaatsvinden, waarbij overwogen wordt ook andere verenigingen te laten deel nemen. In het kader van de Sopsterbedrijfs- snortcomnetitie zal er op dinsdagavond 19 mei in het Natuurbad een hoofd- blasse-waierpolowedstrijd gespeeld wor den. Zaterdag 23 mei krijgt dc jeugd gele genheid om in een toernooi baar kunnen te tonen. De eerste wedstrijd begint reeds om 5 uur. Op 6 juni wordt de traditionele zwem- zeskamp gehouden, waaraan deel zullen nemen: r.k.z.w T.aga en z r. 7Hst. Flevo uit Niikerk. TVK.R. uit Utrecht en „De Haaien" uit Heusen. De week daaron komen de nog overge bleven dames, aangevuld met enkele ad spiranten in het water voor een dames senioren-toernooi. Evenals voorgaande jaren kan er ook nu weer deelgenomen worden aan de bekende langc-baan-zwemwedstrijden. variërend van twee tot zestien kilome ter. die overal in het land worden ge organiseerd. met uitzondering van de weekenden 27 juni en 18 en 25 juli. Voorgaande aan de opening van het Natuurbad wordt er op dinsdag 21 april nog een discussie-bingo-avond georga niseerd in restaurant „de Soester dui nen", waar seniorenleden en ouders van de jeugdleden van harte welkom zijn. dagavond door lang weekend en derge lijke zaken, de donderdagavond tot wed strijdavond bestemd. Aan de competitie 1970 zullen van „De Duinkikkers" vier teams deelnemen, het succesvolle heren seniorenteam plus twee meisjes adspiranten- en een jon gens-team. Jammer is het dat het senioren-dames teams deze komende competitie verstek moet laten gaan, doordat zij door ver trek naar buitenland van een speelster, en gedwongen door gewijzigde spel regels, waardoor een team van elf speelsters wordt voorgeschreven, met twee wisselspeelsters, niet aan het ver eiste aantal speelsters kan komen. Slechts de zeer snelle komst van enkele senior-dames zou deelname aan de ko mende competitie nog mogelijk kunnen maken. De heer Hilhorst, Duinkikker- secretaris. Duinweg 4, verstrekt gaarna alle inlichtingen. Het meisjes-artspiranten a-team is in gedeeld bij: De Vest, AZ en PC en Flevo: het b-team zal als tegenstandsters krijgen: IJsselmeer, De Robben b, HZC en ZA en PC. Het jongens-team zal in het water komen tegenover de jongens van Zeist. P.K.R. uit Utrecht en De Robben uit Hilversum. De jeugdcompetilie start reeds deze maand, terwijl de senioren tot begin mei op hun competitie moeten wachten. Het ligt in de bedoeling dat het. Soes ter Natuurbad zaterdag 25 april ge opend zal worden, waaraan door „De Duinkikkers" meegewerkt z.al worden door de organisatie van een massa start, Direct na de opening zal er die avond een waterpolo-toernooi gehou- Een dezer dagen heeft het bestuur van de enige zwem- en waterpoloclub die Soest kent, „De Duinkikkers", haar zo merprogramma bekend gemaakt. Naast de veranderde trainingstijden, die nu op maandag- en woensdagavond plaats zullen gaan vinden van half acht tot half negen, werd ook de wedstr'jdavond verschoven. Terwijl in het vorig seizoen de vrijdagavond benut werd voor het spelen van de competitie-wedstrijden, heeft men, in verband met het moeilijk beschikbaar zijn van de spelers op vrij- BETAAL PER PEN VIA UW BCNDSSrAARBANK f

Soester Courant | 1970 | | pagina 9