6267 At MlAt A&tl* Gemeenteraadsvergadering ypincf Oerutce Middelman zegt, Liixajflpx-planten hebben een streepje vóór ziekenauto 5§8S Telefoonnummer Helpt uw Rode Kruis HELPEN!! Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Bijenverenigingen uit Soest en Amersfoort gaan „vrijblijvende fusie" aan „Heitje voor Karweitje" werd koude aangelegenheid FULL TIME - PART TIME (02155) ANTI KOLONIALISME Krabbels van Knelis Voetgangers oversteek plaatsen aan de Smitsweg Laatste klaverjaswedstrijd van V.V.Z. v^v DINSDAG 7 APRIL 1970 e raad van onze gemeente is in open- are vergadering bijeen geroepen tegen oensdag 15 april a.s. 's avonds om 9.30 uur, welke vergadering zal wor- ;den gehouden in de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. De navolgende ■agenda zal in behandeling komen: i. Notulen van de vergadering d.d. t 19 november 19G9. 2. Ingekomen stukken. Brief van het Gasbedrijf Centraal Nederland, waarbij wordt toegezonden de begroting voor 1970 van het G.C.N., met voorstel met deze begroting ak koord te gaan. b. Brief van burgemeester en wethou ders van Purmerend met verzoek adhe sie te betuigen aan een motie van de raad der gemeente Purmerend inzake de financiële verhouding, met voorstel leze stukken voor kennisgeving aan te temen. Brief d.d. 12 maart 1970 van mr. Welle Donker, inzake de wegverbete- ring Soesterberg-Amersfoort, met voor- stel dezt brief voor kennisgeving aan te nemen. d. Brief van 9 maart 1970 van bewo ners van de Beckeringhstraat inzake de situatie van enige bedrijven aan de Beckeringhstraat, met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen, daar op niet getekende brieven niet kan worden ingegaan (er is overigens geen adres bekend voor het verzenden van een eventueel antwoord). Brief van 25 maart 1970 van de lBond van Kermisbedrijfhouders, inzake opstellen van kermissen op zondag, met voorstel dit stuk in hander. te bellen van burgemeester en wethou ders. f Brief van 14 maart 1970 van be woners en eigenaren van huizen van de Jacob Catslaan en P. C. Hooftlaan in zake de bebouwing van een perceeltje grond aan de Hildebrandlaan, met voor stel betrokkenen mede te delen, dat een verzoek om dit perceel grond aan te koDen voor bebouwing door burgemees ter en wethouders is afgewezen, g. Brief van 9 maart 1970 van de heer GEBOREN: Remco, zoon van R. Wes- terveld en R. Meurs, Smitsweg 555. Peter Christiaan, zoon van F. C. de Vries en M. Pieren, Smitsweg 321. Patricius Gerardus, zoon van G. P. van Dorresteijn en J. J. M. Rigter, Weeg breestraat 573. Marrigje Jeannette, dochter van H. J. Niemeijer en M. C. H. van Brummelen, Kerkpad ZZ 23. Nettert Ru dolf, zoon van J. Smit en A. J. Schut, Plesmanstraat 67, Soester berg. Aleida Petronella Cornelia, dochter van A. M. van Oostrum en C. T. van Wegen, Molenstraat 99. Robert Jhon, zoon van H. H. Smakman en M. J. Krom, Varenstraat 348. Ingrid Jeannette, dochter van D. G. J. van de Bovenkamp en C. de Heus, Kamperfoeliestraat 26. Sandra, doch ter van A. Stuivenberg en J. Dreuning, Varenstraat 146. Paul Anton Willem, zoon van H. R. M. Vaanhold en A. M. A. Vaessen, van Goyenlaan 147. Robbin Harry Alfred, zoon van R. E. Louz en A. Fernandes, Frans Halslaan 17. Harm Johan Sebastiaan, zoon van K. J. J. Glas Buntweg 14 en C. H. Mo lenaar, Hartweg 41. Machteld, doch ter van W. van Doornik en S. S. W. Speets, Veenbesstraat 578. Mare Johan zoon van J. J. de Wildt en A. T. M. Homeijer, Chr. Huygenslaan 97, Soesterberg. Barbara, dochter van A. Lanz bouwkundige en A. M. H. Pp>erdeman, Veenbesstraat 716. Ca tsarina Gozewina Richarda, dochter van N. E. J. van de Beek en A. S. Boon stra, Laanstraat 76a. Ester Johanna, fochter van P. M. van Rijn en M. B. ■^ibersen, Gen. Spoorstraat 32, Soester- b^rg. Arie Adrianus, zoon van J. Mol en B. G. Mels, Sint Willibrordus- straat 7. Maria, dochter van W. C. J Scholten en A. M. Joharines, Weeg breestraat 551. Johanna Cornelia Martina, dochter van C. W. van Burg steden en H. J. van de Wolfshaar, Pe ter van den Breemerweg 17. Jeroen, zoon van P. W. van Maaren en K. F. de Vries, P. C. Hooftlaan 42. Cornelis Johannes, zoon van J. C. V. Hilhorst en M. C. A. van den Berg, Eemweg 2. Jantje Petronella, dochter van J. T. Renes en P. Geertsma, Kerkpad ZZ 112. Paulina Antonia Berdina, dochter van P. A. Beijer en T. A. Voorn, Nieu- werhoekplein 7. ONDERTROUWD: Petrus Martinus Maria Looije, Marinierseweg 7, Doorn en Maria Willemijntje Verwoerd, Hart weg 60. Klaus Dieter Kersten, Sen- nestadt. In Duitsland en Johanna Cla- zma Christina Stam, Koninginnelaan 21. Johan Henk André Bolhuis, Sma ragdplein 213 Utrecht en Alma Marian- ne Artz, van Beuningenlaan 14. GEHUWD: Hendrikus Cornelis Theo- dnrus Vendel, van Wassenaersstraat 65, Velsen en Maria Johanna Theresia Biihler, Ereprijsstraat 81. Adriaan Peter Blom, Verdistraat 45, Amers foort en Lieske Alida Engelse, Plasweg 38. Evert Pieper. Laanstraat 35 en Jannetje Tolboom, Beukenlaan 15. Albertus van Noordenburg, Hamseweg 96, Hoogland en Jannigje Sophia Maria Wagner. Vermeerlaan 2. Johan Ma- rinus Noll, Eemzijde 14, Amersfoort en Maria Geertruida de la Rambalje, Ples manstraat 22. Gerrit Versteeg, Soes- terweg 590, Amersfoort en Hendrika Leertouwer, Molenstraat 137. OVERLEDEN: Dirk van Kleef, oud 84 jaar, gehuwd met C. J. Eek, Van Wee- destraat 9a. Leendert Casper van Rijn, oud 78 jaar, gehuwd met J. M. van der Steen, Loosduinseweg 877 's-Gravenhage. Cornelis Piers. oud 97 jaar, weduwnaar van A. C. van Zon- nevled, Waldeck Pyrmontlaan 20. Dir. R. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 J. R. van Poppelen, waarbij vragen worden gesteld over de geldende be palingen van het bestemmingsplan in het zgn. „randgebied", met antwoord d.d. 3 april 1970 van burgemeestei en wethouders, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. h. Brief d.d. 11 maart 1970 van de heer M. J. A. Stalpers inzake een ver zoek "-.ot aanleg van riolering in een ge deelte van de Vosseveldlaan met voor stel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. i. Brief d.d. 3 maart 1970 van een aan tal bewoners van het Soesterveen om een voetpad aan te leggen naar de Nieuweweg, met voorstel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. 3. Beëdiging van de heer H. S. G. van Dongen als loco-secretaris. 4. Voorstel tot vaststelling van nieuwe beheersverordeningen voor de bedrijven en dienften en van nieuwe controle- regelen. 5. Voorstel tot het voteren van een krediet ten behoeve van de elektrificatie van het industrieterrein (fase 2.). Ge vraagd krediet 19.864,—. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet vooi het aanleggen van een tweetal voetgangersoversteekplaat sen in de Smitsweg. Gevraagd krediet 3.050,—. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de doortrekking Stadhouderslaan-Nassau- plantsoen. Kosten 228.000, 8. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de wijkraad Soesterberg, dienstjaar 1970. Bedrag bijdrage ƒ437,—. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan enige openbare scho len voor g.l.o. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een nieuwe dakbedekking op een noodlokaal bij de openbare kleuter school te Soesterberg. Kosten 1.800, 11. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van nieuw meubilair in twee lokalen van de R. K. Kleuter school aan de Steenhoffstraat. Kosten 6.600,—. 12. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920: a. aan het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen te Soest voor het aanschaffen van een nieuwe leesmetho de ten behoeve van de Van der Hucht- school voor g.l.o. Kosten ƒ1.450, b. aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronder wijs te Soest voor het aanschaffen van een televisietoestel met antenne ten be hoeve van de Mariaschool voor g.l.o. Kosten ƒ700,—. 13. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan: a. de Beckeringhstraat van J. J. W. Blom; b. de Laanstraat van N.V. Eerste Soes ter Elektrische Drukkerij; c. de Nieuweweg van F. Visscher; d. de Nieuweweg van A. de Graaff. 14. Voorstel tot wijziging van de be groting 1969. 15. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening Vuilnisbelasting. 16. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de be drijf srekeningen over 1966 en tot goed keuring van de rekeningen van de stichting openluchttheater, de stichting voor lichamelijke opvoeding en sport en de stichting verzorgingshuis De Mal- vahoeve. 17. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de bedrijfs- rekeningen over 1967 en tot goedkeuring van de rekeningen van de stichting openluchttheater, de stichting voor lichamelijke opvoeding en sport en de stichting verzorgingshuis De Malva- hoeve. 18. Voorstel tot het verlenen van een extra subsidie aan het Oranje-Comité te Soesterberg. Extra subsidie voor vie ring van bevrijding en koninginnedag 3.500,—. 19. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Nieuweweg van mevrouw C. de Bruin-Smeeing b. het Oude Grachtje van mevrouw G. Kok-Grift en consorten; c. de Verlengde Kolonieweg van me vrouw G. J. Overduin-Somsen; d. de Wilhelminaïaan van F. Vlugter; e. de Parklaan van D. W. R. Blom; f. de Soesterbergsestraat van G. J. E, Vreman, met vaststelling van de be treffende begrotingswijziging. 20. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan de Industrieweg aan N.V. Biscuitfabriek B. van Doesburg en Zo nen te Zeist. Betreft verkoop van grond tot een bedrag van ƒ252.000, 21. Voorstel tot hel aangaan van een overeenkomst inzake de uitbetaling van rente in verband met een koopovereen komst met: a. mevrouw C. de Bruin-Smeeing; b. mevrouw G. Kok-Grift en consorten; c. de heer G. J. E. Vreman. 22. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, de heer J. G. Hilhorst. 23. Voorstel tot het aangaan van een samenwerkingsovereenkomst met de N.V. Maatschappij vooi Projektontwik- keling „Empeo" te Utrecht met betrek king tot de realisering van het „stads centrum". 24. Voorstel tot het nemen van een beslissing op een door de heer R. J. de Groot ingesteld beroep tegen de wei gering van een bouwvergunning. 25. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe straatverlichtingsovereenkomst met P.U.E.M. N.V. 26. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van een nieuwe aardrijkskunde- en ge schiedenismethode ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. te Soest- Centrum alsmede voor het aanschaffen van een muziekinstrumentarium ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg. Kosten ƒ2.500,—. 27. Voorstel tot het afwijzen van een verzoek van mevrouw A. Astrego-Cas- telijn, alhier, om een vergoeding inge volge de schadevergoedingsverordening. 28. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van artikel 1 van de „Zonever ordening Hinderwet" ten behoeve van het uitbreiden en wijzigen van een tim merwerkplaats op/in het perceel Schou tenkampweg 50 te Soest. 29. Voorstel tot het weigeren van ont heffing van artikel 1 van de Zonever ordening Hinderwet, inzake het oprich ten, het in werking brengen en het in werking houden van een autosloperij op/in het perceel Waldeck Pyrmontlaan 61 te Soest. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het inrichten van een gemeenschapsruimte in de Weeg breestraat. De afdelingen Soest en Amersfoort van de Nederlandse Vereniging tot Bevor dering van de Bijenteelt hebben vrij dagavond in „De Rank" te Soest be sloten tot een „vrijblijvende fusie", waaruit Amersfoort zich op elk gewenst moment weer kan terugtrekken. Het initiatief tot do fusie is uitgegaan van de afdeling Amersfoort, zo deelde voorzitter A. J. van Breukelen vrijdag op de gewone ledenvergadering van de afdeling Soest in een verklaring mede. De afdeling Amersfoort zag de laatste jaren het aantal leden steeds verder teruglopen. Momenteel zijn er nog 22. Bij de fusie is bepaald, dat de leden van de gecombineerde vereniging ad- mistratief verzorgd zullen worden door Soest. Ook de Amersfoortse kasgelden (ƒ276,—) gaan naar Soest. In de verkla ring werd echter wel gesteld, „dat Amersfoort zich het recht voorbehoudt om als zelfstandige afdeling uit het fu- sieverband te treden, zodra de omstan digheden dit „noodzaken". De kasgel den zullen in dat geval naar evenredig heid van het aantal leden over de ver schillende afdelingen worden verdeeld. De afgelopenu zaterdag begonnen aktie van de gezamenlijke welpen, padvinders, verkenners en gidsenorganisaties „Heitje voor een karweitje", heeft ondanks het minder aangename weer toch een rede lijke start gehad. Vooral het op drie verschillende plaat sen aangekondigde autowassen vond, in het bijzonder op het parkeerterrein van Zonnegloren, grote belangstelling. Bijna tweehonderd auto's werden in een paar uur tijds gewassen. Deze aktie werd mogelijk door de belangeloze medewer king van „Procar Chemie Soest", die voor deze gelegenheid tientallen flacons shampoo ter beschikking stelde .De „was plaats" op het terrein van het voormalige café-restaurant „Eemland ondervond dui delijk hinder van de slechte weersom standigheden, die het winkelen beslist niet animeerden, waardoor het aantal automobilisten, dat zijn auto even voor een grondige wasbeurt kon missen, slechts beperkt bleef tot een veertigtal. In het Soesterveen bleek duidelijk dat de bewoners nog moeten wennen aan deze incidentele, goedkope service-ver lening. Zonder twijfel zullen de „auto wassers" het volgend jaar op die plaats zeker drukker krijgen. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN ènde beste sociale voorzieningen Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer is Veenbesstraat 462 - Soest dag te willen organiseren. Dat betekent, dat zo'n achthonderd tot duizend imkers .naar Soest zullen komen. De leden heb- Tevens is bepaald, dat aan het Soester ben dit verzoek aanvaard. bestuur twee leden van de Amersfoort se afdeling moeten worden toegevoegd. Ze zijn op de vergadering meteen ge kozen. De heren J. J. Kollen en E. Adams zullen Amersfoort in het bestuur vertegenwoordigen. De heer J. J. Kol en, tot dusver secretaris/penningsmees- ter van de afdeling Amersfoort, gaat optreden als adviseur. Amersfoort zal blijven zorgdragen voor een eigen sui kerpot. De heer P. J. H. Seegers is vrijwillig uit de reiscommissie getreden. In zijn plaats werd benoemd de heer Van Lien- den uit Amersfoort. De fusie, die het totale aantal leden brengt op 85, werd zonder al te veel problemen door de leden goedgekeurd. De oud- voorzitter van de afdeling Amersfoort, de heer F. W. J. Swart, zei, dat hij blij was dat de fusie totstand is gekomen. Doordat de afdeling nu groter is, kan er meer tot stand komen. Hij hoopte op een prettige samenwer king. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Bij enteelt heeft de afdeling Soest ver zocht, volgend jaar de nationale imker- In de reiscommissie werden gekozen de heren A. A. van Lienden, Chr. Uiter- wijk, J. van Egdom en G. Veldhuizen. Volgens het reisplan zal eerst het fruit en daarna het koolzaad, moerasandijvie, klaver en de heide worden bezocht. Volgens de voorzitter van de reiscom missie, de heer Chr. Uiterwijk, kunnen 200 volken naar Dronten worden ver voerd. Spontaan gaven velen zich voor deze reis op. Als afgevaardigden naar de algemene vergadering, die op 2 mei a.s. zal worden gehouden, werden benoemd de heren A. J. van Breukelen en P. Seegers, res pectievelijk voorzitter en secretaris van de afdeling. Ten slotte deelde de voor- Berichten uit de pers hebben ons ver teld dat de Mei-schade op Curagau, die het vorig jaar door baldadige Antilli aanse elementen is veroorzaakt, door Nederlandse hulp en leninigen zal wor den gedekt. Men moet dit bericht nog eens plaatsen naast de commentaren die het vorig jaar door progressieve journalisten en commentatoren werden opgegeven over het sober pogen van Nederlandse militairen om op Curagao de orde te herstellen. Men noemde dit resten van het kolonialisme, die werden afgereageerd op de hoofden van de ar me protesterende eilandbewoners, die zitter nog mede, dat, naast een cursus j zich economisch en sociaal aan het be- voor jeugdige imkers, ook een cursus vrijden waren. zal worden gehouden voor meei gevor derde imkers. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Slaan er gewoon beter bij dan gewone planten. Dat horen wij dagelijks van onze klanten meVLuxaflex'-jaloezieën. Zien ivij trouwens bij ons zelf thuis ook. Andere voordelen van Luxaflex aluminium jaloezieën Het m erk Luxaflexop koordknopje en onderlat, dat zorgzame garantie en service- aandacht van de vakman garandeert. Dat zijn wij in dit geval. En: Luxaflex jalóezieën zijn voordeliger dan u dacht. Stel het zelf vast. Kom 'ns langs. Altijd welkom. Er schijnt een rapport Grontmij- Sogreah te bestaan waarin de toekomst mogelijkheden van de Ned. Antillen worden belicht. Hierin wordt gesteld dat er tenminste 100 miljoen nodig zijn om een aanvaardbaar economisch pa troon mogelijk te maken. Voorts zal de werkloosheid op de Antillen nog lang voortwoekeren. Een deel van het niet overdadig aanwezige bedrijfsleven op de eilanden in de West heeft het vertrou wen in de toekomst verloren en weigert verdere investeringen. Het zal er dus wel op neerkomen dat Nederland in de komende jaren niet alleen voor de schade van de Mei-revo lutie mag bloeden, wij mogen ook nog tegen beter weten in proberen de eco nomie overeind te houden om over ver betering van de welvaart aldaar maar niet te spreken. Wij zullen dat, in de lijst van „progressieve" uitspraken ge zien. dankbaar mogen doen. Verder zul len wij de paar soldaten die nog voor enige basis van orde zorgden, moeten terugtrekken, want anders hangen wij weer de „koloniaal" uit. Wij zullen voorts het bestuur volledig aan de An- tillianen moeten laten. Tenslotte zul len wij moeten afwachten of en wan neer opnieuw een groep opruiers de boel kort en klein slaat om daarna in verhevigd schuldgevoel opnieuw te mo gen betalen. Een klein voorbeeld van „onvermijdbare" ontwikkelingshulp. Er zit inderdaad progressie in. Het wordt steeds meer. SAjje ut ming vraog dan mok zeige dat ter messchien nog minse in Soest rongdlope die niks aors wete op te mar- reke daan daatter in Soest nie veul be- zongders beurt, maor daan wouk die minse noeng meteen maor effe vaan die raore gedaachte ofhellepe, door hullie effe mit hullie wiesneuze te drukke op de ophaande binnende sport- uutwisseling mit un plaots in Duuts- laand, die tevaallug net zo hiet as ongs darrup. Eerluk gezeit vingk de gedaachte nie zo bar gek. Vooraal de leste jaore hoort ut der heulemaol bic daat un plaots die zun eige un bietje respekteert, ok waat mot doen an de vurbroedering vaan de volleke, en int bezongder de een wording vaan Uuropao. Daororr bink blie daat Soest nie aachttr blief. Noeng ist nie de eerste keer, dus der mag gesproke worde vaan un bietje er- vaoring. Tot ming spiet bink zelluf nog nie zo bar vaok ovur de laandsgrenze gewees, heul gewoon omdak nog naor genog dinge in eige laand toe wil, waork nog nie bin gewees. Nie dak zoon hok- vaast mins bin, maor daat komp wel un bietje om de hoek kieke, maor om- dak der noeng eenmaol nie vaan houw. Mit Gart is daat allemaol effe aors, hie hep zo gezeit geen rust in zu gaat, en astie ut maor effe ken beraome daan gaot hie der van tusse. Daorom hek an hem gevraog waat oft voor plaots waas, en waor oft arruguns leej, int laand vaan ongze oosterbuure. En net wak doch, hie kon ming presies vurtelle hoe en waort waas, en toeng hie ut ming ok meteen nog effe op de kaort haad anneweeze, konkter ast waore zo naor toe rieje, aal ist op de fiets toch wel un bietje uut de koers. Noeng mot ming een ding vaant haart, en daat is daat as ik zo iets zouw motte organiezere, ik zouw prebere voor die uutwiseling un plaots te vingde die waat grotur waas. Nie dak zouw ving de daat ut Duutse Soest nie veul be tekent, waant vollegens Gart ist nog wel effe un stukkie grotur, maor ik hep ut naore ideej bie ming dajje vaan un grote staad messchien soms nog wellis waat ken lere. Aal mok daan meteen weer opmerreke daat da nie de bedoe ling is. Uuteindeluk maag je voor un paor duuzend guldens nie vurwaachte dajje der nog zo bar veul vaan mee neemp ok, al zouwt wel prettug weze. Ik zouw der veul meer lol in hebbe ast allemaol nie zouw blieve bie de sport allenug, waant der zalle noeng wel weer un paor minse hullie laange neuze stote, maor zo bar veul geweldugs ken- ne wullie toch ok nie op de been bringe. Vaant pregrammao wittik netuurluk niks of, daat blief geheim tot ant leste mement, en das messchien maor goed ok, daan kejje teminste geen kretiek naor vore bringe, maor ik schaat datier bovenal, de lijst zal staon voetbaalle, waant daat hoort noeng eenmaol. Maoi* voor ming hoef ut nie, ik zouw veul liever zien datter noeng is aore dinge uuttewissuld wiere. Nie dak ming met ongderwiesvurnieuwing bezug wil gaon houwe, maor ut zouw toch nie gek weze aster bevoorbeeld un kwak schoolking- ders uutewiseld wiere. Daat liek netuurluk nie uutvoerbaor, maor ut hoeve der ok geen duuzende te weze, un paor voor elleke soort school die wullie in Soest hebbe. Die kingders zouwe daan an de haand vaan allerlei dinge, en mit behullup vaan hullie meestur, wat motte vurtelle en laote zien ovur hullie darrup, en ovur ut laand waor zullie woene. Daat zullie daan op de koop toe daan ok nog waat an soort doeng, is daan a^ lenug maor meejenome. Der maag daan ooit is un keer gezeit weze, daat sport vurbroedurd, ak ut zo of en toe is zit te bekieke en te be- luustere, daan komp daor in de praak- tiek nie zo bar veul vaan terech. Maor de minse diet allemaol ant bekieke en organiezere binne hebbe der zongder twieful veul meer vurstaand vaan daan ik, dus kenk ming der veul betur nie meer bemeuje. Waork veul meer mee in ming schik waas, wast mit ut vurhaol waor Kne- Jiao mee tuus kwaam. Zongder datter iemaand is die der'ut fiene vaan weet, wis Kneliao aal te vurtelle daat de plaane voor un instruksiezwembaad voor de kingders aal heul veer gevordurd binne. Ast waor is, daan ister zellufs aal grongd gekoch. Ik weet daat daat baad ok wel un paor cente zaal gaon koste, maor ik bin der veul bliejer mee daan mit die sportuutwisseling. Nie dakter een teen in zaal zette, ik kiek wel uut, maar om daor cente voor of te motte staon is nie zoon raamp, aal komp ut daan voort grootste deel ok int waotur terech. In verband met de steeds intensiever wordende verkeer over de smitsweg (wegens het de uitbreiding van de be bouwing in het Soesterveen) en de aan wezigheid van drie lagere scholen aan deze weg, hebben B. en W. de raad voorgesteld, twee voetgangersoversteek plaatsen in de Smitsweg te maken, één ter hoogte van de christelijke lagere school en één bij de rooms-katholieke lagere school. Hiervoor zal de raad een krediet van ruim ƒ3000,beschikbaar moeten stellen. Verschillende bewoners van het Soes terveen hebben middels een brief aan de gemeenteraad verzocht om naast de Smitsweg een voetpad van de nieuw bouw naar de Nieuweweg aan te leg gen. Hedenavond (dinsdag) wordt in de kan tine van WZ de zevende en laatste klaverjaswedstrijd van dit winterseizoen gehouden. De hoogst geplaatste komt in het bezit van de door het bestuur uit geloofde beker. Verder zijn er vele z.g. eindprijzen. Aanvang 20 uur. VAN WEEDESTRAAT 52 -SOESTERBERGSESTRA/?f

Soester Courant | 1970 | | pagina 3