>fpt>sCU/<6> Wielrennen S.V.V. Volleybal K. Steiin opnieuw winnaar van S.P.S.V. schaaktoernooi V.V.Z. miste voldoende inzet tegen Hoevelaken klaar terwijl u wacht REVEROL SMEERSTATIAN GARAGE BOSBOOM Expositie in Openbare Bibliotheek V.V.H.-clames spelen beslissingswedstrijd Opnieuw nederlaag voor B.D.C. S.E.C. verspeelde thuis eerste winstpunt tegen 's Graveland Succes voor B.D.C.-atleten in Hilversum Meteoren nieuws S.E.C. sloeg pas na rust toe tegen D.V.S.A. DINSDAG 7 APRIL 1970 Keiopen week tot een overwinning. Zij 42' 't punt uit vijf wedstrijden eveneens Marcel v. d. Lugt. niet zichtbaar, scoor de uit een büna onmogelijke hoek het eerste doelpunt, de 's-Graveland doelman had geen verweer de bal verdween tus sen de palen. Eerste Midden-Nederland competitierit te Utrecht (Overvecht). Onder zeer slechte weersomstandighe den werd zondagmorgen gestart. Eerst vertrokken de nieuwelingen voor een afstand van p.l.m. 40 km, waaronder van Tempo Herman v. d. Hoef, Ton Lankreijer en Joop Schaafsma. Na enige ontsnappingen kwam alles weer bij el kaar, maar door het slechte weer gaven veel renners al spoedig op. Dat de Tempo-rijders wel over conditie be schikken bewijst de uitslag: 1. Marcus (Lunteren), 2. Vlaander, 3. Herman v. d Hoef (Tempo). Om 11.30 uur gingen een 50-tal ama teurs van start voor een afstand van 70 km. Dat veel renners moeilijkheden hadden door het slechte weer, bewijst wel dat slecht 13 renners de strijd volbrachten, waaronder 4 Tempo renners. Toch werd door de amateurs wel hard gereden. Wij zagen dan ook ver schillende uitlooppogingen, waardoor eenmaal een kopgroep ontstond van 8 man, die met voorsprong finishten. Win naar werd Zuidam (Volharding), 9e werd Jaap v. d. Broek (Tempo) en 11e Jan Willem de Lange (Tempo). Vermeldenswaardig is nog dat er Soester renners opgenomen zijn in de Germe-ploeg van Rijwielsporthuis G. D. de Weerd uit Hilversum. Dit zijn de renners Jaap v. d. Broek en J. W. de Lange. Zondag a.s. trainigsrit „Tempo"; parkoer Industrieterrein. Aanvang 10 uur. Heren SVV 3 kampioen Het derde herenteam werd afgelopen donderdag door 'n 0-3 overwinning op Olympia 6 kampioen van de derde klas se van de NEVOBO competitie. Dit team had al enkele weken geleden kampioen kunnen worden als het niet met 2-1 van de PTT had gewonnen. In deze wed strijd hoefden zc dan ook maar een punt binnen te halen om kampioen te worden. Hun enigste rivaal was voor de wedstrijd nog het vierde -team van SVV. In de wedstrijd tegen Olympia 6 was SVV een goed spelend team dat via zeer sterke aanvallen de defensie van de tegenpartij steeds in verwarring bracht. De eerste set lieten ze Olympia 6 dan ook geheel niet aan bod komen, waardoor ze met 0-15 deze set wonnen. De tweede set gaven ze de tegenpartij nog een klein kansje, 2-15. In de derde set ging de strijd een beetje gelijk op, doordat SVV zich toch al als kampioen zag. Ze wonen 'deze set nog met 13^15. Ook het eerste team bracht het af- versloegen het SQesterbergse AGAVS met 0-3. SVV was in deze wedstrijd zeer zeker het betere team. Via goede aanvallen kwam met in de eerste set op een 6-15 winst voor SVV. De tweede set had een bijna gelijk verloop en ook de eindstand 6-15 was hetzelfde. In de laatste set bleef ook nu het evenwicht bij SVV, die met 7-15 ook deze set won. Door een 0-3 overwining op Foxboro heeft SVV 4 kans gezien zijn gedeelde eerste plaats te behouden. Ze zal nu een beslissingswedstrijd moeten spelen legen WH op donderdag 9 april, om 20.45 uur.. Dan zal. uitgemaakt worden wie kampioen gaat worden. In deze wedstrijd tegen Foxboro was SVV 4 een leuk draaiend téam, dat via een goed spel de overwinning wist te beha len. De eerste set wonnen de dames van SW, die deze set met 11-15 wonrten. In een zeer spannende wedstrijd te gen PTT Baarri heeft het vierde heren team met 0-3 van deze tegenstander gewonnen. Al zag het er in de eerste set naar uit dat de heren van SW zou den gaan verliezen, kwam men via een zeer goede aanval en verrassende- bal letjes van do voorspelers toch nog het op een 13-15 winst. Tn de tweede set zag het er hetzelfde uit. De PTT bouwde een ruime voorsprong op, die door een felle striid van de kant van SVV werd insehaald en voorbijgestreefd. Ook de PTT liet het er niet bij zitteh en vocht zo hard men kon, maar het geluk was weer aan de kant van SVV, die deze set met 15-17 won. Tn de derde set .was het SVV dat duidelijk een beter spel speel de. Zij wonnen deze set dan ook ver diend met 11-15. Het vijfde damesteam heeft de eer aan de tegenpartij gelaten. Zij zagen alleen kans om de eerste set te winnen, al bleef- men in de volgende sets toch ook niet ver achter. De eerste set won nen de SVV-dames met 15-13. De tweede set werd een overwinning voor DEVU met 13-15. Ook de derde set was maar een zeer krappe overwinning van 13-15 voor de tegenpartij. Het derde damesteam heeft met 0-3 reglementair verloren. Programma voor deze week: Donderdag 9 april Soest: DAMES beslissingswedstrijd SVV 4 WH. Dames SW 2—WA 2. Heren BG SV—SVV 5. Amersfoort 9 april': Dames SW 3—WA 3. Het vijfde schaaktoernooi van de Soes- te Sport Vereniging, dat donderdag voor de vijfde maal werd georganiseerd in de Brandweerkazerne, is wederom ge wonnen door K. Steijn uit Velsen, die verleden jaar al de wisselbeker had ge wonnen. Steijn stak met kop en schouders bo ven zijn tegenstanders uit. Hij won al zijn partijen en eindigde met een voor sprong van 2'/s punt op zijn naaste concurrent. Tweede in' de invitatiegroep is J. J. A. Bührs üit Amsterdam ge worden. Voor een andere opmerkelijke presta tie zorgdein de hoofdklasse de 74- jariger-fgepènsionneerde politieman K. Akkerman uit Amsterdam, die met Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Pas in de tweede helft begonnen de SEC-zaterdagaanvallers aan de belege ring van de DVSA-vcste. VVZ heeft zaterdag niet de kans waar genomen om zich ten koste van Hoe velaken wat meer in veiligheid te stel len. De Soester formatie verloor in Hoevelaken verdiend met 3-1. Het ontbrak de bezoekers aan voldoende inzet, al waren zij technisch vaak de meerdere van hun tegenstander. Boven dien miste VVZ in de voorhoede een man, die de aanvallen weet af te ron den. Kansen heeft VVZ in deze wedstrijd niettemin volop gehad. Maar het was Hoevelaken, dat al na een half uur een 2-0 voorsprong had. Tien minuten voor rust maakte Jos Brouwer er uit een vrije schop 2-1 van en even zag het er naar uit, dat de gelijkmaker nog voor rust gescoord zou worden. Maar Akker man miste een paar keer voor open doel. In de tweede helft werd WZ op eigen helft teruggedrongen. Een derde doel punt voor de thuisclub kan niet uitblij ven en het viel dan ook een kwartier na de hervatting. VVZ bracht na deze tegenslag niet meer de. kracht op om nog een bedreiging voor Hoevelaken te vormen. Beter ging het zaterdag met het tweede, dat uit de resterende vier wed strijden nog maar drie punten nodig heeft om het kampioenschap binnen te halen. Zaterdag werd in Amersfoort afgerekend met concurrent Cobu Boys 2, dat een 3-1 nederlaag kreeg te in casseren. D. v. d. Bovenkamp gaf VVZ al na zeven minuten de leiding. Een beter spelend VVZ behield ook na de openingstreffer een veldoverwicht en goede kansen op een tweede treffer, die tenslotte in de allerlaatste minuut van de eerste helft door G. v. d. Munt werd gescoord: 0-2. Cobu Boys vond echter niet de inspi ratie om het WZ erg moeilijk te ma ken. De bezoekers behielden het beste van het spel en kwamen door D. van Arkel (uit een voorzet van J- van Doorn) op 0-3. Pas een paar minuten voor het einde konden de Amersfoorters de oer redden. VVZ 3 moest in Hilversum met een teleurstellende en onverwachte 2-1 ne derlaag tegen OSO 3 genoegen nemen, waardoor de kansen op een kampioen schap aanzienlijk zijn geslonken. Bij de rust had OSO al een 2-0 voorsprong. In de tweede helft bracht T. van Wijk de spanning terug doorer 2-1 van te maken, maar VVZ slaagde er niet meer in om naast zijn tegenstander te komen. Ook het vierde elftal moest met een nederlaag genoegen nemen. Op eigen terrein werd met 4-1 van het Amers- foortse Sova verloren. De gasten na men in de eerste helft een 3-0 voor sprong. VVZ kwam in de tweede helft even terug (1-3) maar zag kort voor het einde Sova het verschil toch weer op drie doelpunten bepalen. De wedstrijd tusen het vijfde en zesde eindigde in een royale 6-2 zege voor de veteranen van het zesde elf tal. Zij hadden bij de rust al een 3-0 voorsprong door doelpunten van R. Brouwer (twee maal) en W. v. d. Kui len. Na de thee zorgde G. van Kooy voor 3-1, tn aar de veteranen namen opnieuw royaal afstand van het vijfde. R. ten Hove, Groart en Brunt brachten de score op 6.-1, waarna opnieuw G. van Kooy de roos trof en de eindstand op 2-6 bracht. WZ 6 handhaafde zich daardoor op de tweede plaats en kan volgende week zelfs de leiding van Montagnards overnemen,, wanneer men van dit elftal zou winnen. Inmiddels heeft VVZ ook een kam pioen. Door een 2-0 zege op Hoogland adsp. a werden de a-adspiranten van VVZ kampioen, ondanks het feit, dat zij nog twee wedstrijden moeten spelen. De adspiranten 6 wonnen in Amersfoort met 2-1 van CJW b en ook de c- adspiranten zijn na de 12-1 overwinning op Coby Boys dicht bij het kampioen schap. Datzelfde geldt voor WZ pup. 1, dat zaterdag met 2-1 won van WZA 1. De verdere resultaten bij de pupillen waren: Woudenberg pup. 2VVZ 2 0-2, Achterveld pup. 2—WZ 3 2-1 en WZ pup. lb—HVC lb 2—1. ongeslagen bleef en de eerste prijs won. B. Minen uit Den Haag eindigde hier als tweede. Ondanks het feit, dat iedere speler maar een half uur bedenktijd per partij kreeg, bleek het merendeel van de negentig schakers aan die dertig minu ten ruimschoots voldoende te hebben om de partij al dan niet met gord ge volg tot een einde te brengen. Slechts weinige partijen moesten door de klok worden beslist. Wel heeft het onver biddelijke uurwerk menigeen dusdanig onder druk gezet, dat daardoor de be slissingen sneller zijn gevallen dan ze wellicht zonder klok zouden zijn ge daan. Het toernooi is wederom een groot suc ces geworden, ook al hadden de orga nisatoren (W. v. d. Brink en J. Meine- ma) wel wat meer deelnemers ver wacht dan de negentig, die donderdag naar Soest waren gekomen. Maar blij kens de stimulerende woorden van de schaakgedelegeerde van de Nederlandse Politie Sport Bond, de heer Bijlsmidt, blijkt het toernooi toch wel dusdanig aan te slaan, dat er alleen maar meer dere op kunnen volgen verschillende politiekorpsen waren zeer royaal ver tegenwoordigd. Zo was Rotterdam met zestien man gekomen, terwijl uit Leeuwarden donderdagmorgen in alle vroegte zes schakers op weg waren ge gaan. Den Haag was met acht mar. ge komen, Velsen met vijf. Zeist met zeven en de rijkspolitie Utrecht met vijf. Opvallend was het ontbreken van scha kers (wegens dienst of anderszins) uit Baarn, Soest en Amersfoort. Soest's officieuse vertegenwoordiger R. Bekking kreeg in de eerste klasse geen kans om het zijn tegenstander- al te moeilijk te maken. Hij verloor alle vijf de. partijen. Beter deden het de vol gende spelers, die in de eerste en tweede klasse de eerste en tweede prijzen wonnen: Eerste prijzen: W. van den Broek (Den Haag), J. Manning (Vlagwedde), W. Broersen (Den Haag), G. K. P. van der Haag (Haarlem), A. Dirksen (Rotter dam), T. Rekers (Wageningen), J. Scha kel (Alblasserdam), K. Goor (Zeist). A. W. de Jong (Leeuwarden), G. Cardol (Zeist), W. Wink (Utrecht), en Kamer beek (Velsen). Tweede prijzen: J. Neen- tjes (Rotterdam). Vlugt (Alkmaar), Van Hoorn (Rijkspolitie Utrecht), H. A. Rel- niers (Rotterdam), C. Sjoersma (Leeuw arden), P. Piers (Haarlem), Bakker (Leiden), Van de Akker (Rijkspolitie Utrecht), B.-C. M. Malipaard fSchiedam), W. Visser (Rotterdam), S. Berghuis (Wageningen) en H. A. A. Nieuweling (Hilversum). Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer, ere voorzitter van S.P.S.V., voorzitter van het district West van de N.P.S.B. en hoofdbestuurslid van dezelfde bond, reikte na afloop de prijzen uit. Van 8 t/m 19 april wordt in de expo sitiezaal van de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan de expositie „Kunst in het klein" gehouden. Het betreft hier een door Nederland rondreizende expositie, samengesteld door de Rijksinspectie 'voor Roerende Monumenten, die een overzicht geeft van de techniek en geschiedenis van 'de Nederlandse tegel gedurende de periode van ca. 1600 tot omstreeks 1850. Er zullen hiertoe foto's, tekeningen met verklarende tekst alsook ruim tachtig tegeltableaux en losse tegels tentoonge steld worden. De tegeltableaux en losse tegels hebben een zorgvuldige voorse lectie ondergaan en zijn daardoor ven een bijzonder goede kwaliteit. Het geheel geeft hierdoor een goede indruk van de intieme schoonheid ven de oud-Nederlandse tegel. De expositie is toegankelijk op werkdl* gen van 2-5 uur en bovendien op maan dag-, woensdag- en vrijdagavond ven 7-9 uur. Het eerste damesteam van V.V.H. speelt aanstaande donderdag 9 april, om 8.45 uur, in de sporthal tegen S.V.V. 4 een beslissingswedstrijd om het kampioen schap van de derde klasse. Beide ploegen behaalden uit de afge lopen kompetitie 47 punten en verloren ieder slechts één wedstrijd en wel die tegen elkaar. Het zal dus een volkomen open strijd worden. Het eerste elftal van BDC leed zondag zijn vijfde nederlaag in successie. Na de verdiende nederlaag tegen Amers- foortse Boys, afgelopen maandag, moest men nu met een nogal onfortuinlijke 3-2 nederlaag tegen Scherpenzeel ge noegen nemen. De hard werkende Soester formatie kwam overigens in de eerste helft door een prachtig afstandschot van J. van Fulpen op 0-1. Een fout van doelman Van Thienen betekende echter de ge lijkmaker en een keihard schot van de middenvoor van Scherpenzeel leverde de thuisclub zelfs een 2-1 ruststand op. Na de rust was het opnieuw Van Ful pen, die met een fraaie kopbal scoorde: 2-2. Een kwartier voor het einde werd een onfortuinlijk BDC toch nog naar een nederlaag gespeeld. Uit een vrije trap werd de bal ineens in het doel gescho ten. Een met tien man spelend tweede elftal is er zondag overeenkomstig de verwachtingen niet in geslaagd om het leidende Amsvorde 2 in eigen huis een nederlaag toe te brengen. Toch hebben de Soestenaren zeer goed partij gegeven en verloren uiteindelijk maar met 3-1. Nadat BDC enkele kansen onbenut had gelaten nam Amsvorde, enigszins tegen de verhouding in, de leiding. Eerst inde tweede helft kon Amsvorde verder uitlopen tot 3-0. Een sterk op dringend BDC slaagde er in, het ver schil tot twee doelpunten -terug te bren gen, maar meer zat er voor de bez.oe- kers niet meer in. Het. bleef bij een verdienstelijk 3-1. Het derde elftal, dat lange tijd met een onderste piaats genoegen heeft moe ten nemen, is de laatste weken hard op weg om uit de degradatiezone te geraken, Zondag werd in Hilversum tegen het op de tweede plaats staande Hilversum 3 een verrassende 3-2 overwiningfbehaald. Overigens stonden de Soestenaren al na tien minuten met 2-0 achter. Maar voor rust brachten Cooiman en P. Vis ser de stand weer in evenwicht. In de tweede helft stelde Cooiman zijn ploeggenoot 'Kleinegris in staat om het winnende doelpunt te scoren: 2-3. Het vierde elftal kon het zondag niet redden tegen het op de tweede plaats staande ApWC 5 uit Amersfoort. De bezoekers wonnen met 2-1. BDC is weliswaar een groot deel van de wedstrijd in de meerderheid geweest, maar de thuisclub kon de goede rich ting niet vinden. APWC nam dan ook een 2-0 voorsprong en pas in de aller laatste minuut kon J. v. d. Meulen de eer voor BDC redden. Het vijfde elftal stelde zondag bij zonder teleur in de uitwedstrijd tegen het op gelijke hoogte staande Veense Boys. De thuisclub won met niet minder dan 7-0. Een excuus kan overigens zijn, dr.t het vijfde het ditmaal met acht man moest zien te redden. Dit lukte, getuige de uitslag, natuurlijk niet. Het zesde elftal behaalde thuis een moeizame 3-2 zege op Roda 4. dat ln de eerste helft de leiding nam. H. van Dijk maakte echter gelijk en H. Dijkman zorgde voor de beide andere doelpunten. Het achtste elftal behaalde een ge makkelijke 6-0 zege op het onderaan staande Amsvorde 5. De doelpunten werden gescoord door J. Brouwer (2x), R. Voskuiten, F. v. d. Bremer, J. Sta lenhoef en .T. Beijer. Het leidende negende elftal moest thuis met een onverwacht 2-2 gelijk spel tegen het Amersfoortse Quik 7 genoegpn nemen. De bezoekers openden in de eerste helft de score, maar N. Gros maakte weer gelijk. Na rust nam Quick opnieuw een voorsprong, maar opnieuw was het N. Gros. die gelijk maakte. On danks een groot veldoverwicht van BDC is men niet verder gekomen dan deze puntenverdeling. Voor het eerst in dit seizoen heeft SEC in een thuiswedstrijd geen overwinning kunnen behalen. Zondag werd tegen het mede om de tweede plaats strijden de 's Graveland een 2-2 gelijkspel be haald, wat alleen maar in het voordeel was van lijstaanvoerder 't Gooi, dat daardoor weer een punt kon uitlopen, want zelf wonnen de Hilversummers met 5-0 van NSC. Een merkwaardig incident, waaraan 's Graveland tenslotte een strafschop overhield, besliste zondag de wedstrijd, waarin SEC vooral voor rust toch de betere ploeg was geweest. In de eerste helft nam SEC door v. d. Lugt een 1-0 voorsprong. Het keiharde schot, dat de Soester vleugelspeler los te. was onhoudbaar voor de 's Grave land-doelman. Zondagmiddag werd door twee leden van BDC atletiek deelgenomen aan de twintig kilometer stratenloop in het Hilversumse Spaanderwoud De veteraan C. Koster eiste in het goed bezette veld de eerst plaats voor zich op. B. Egdom klasserde zich in het meer dan honderdtwintig deelnemers omvattende veld als 76e. In vergelijk met deze zelfde wedstrijd wist hij zijn tijd van vorig jaar met ruim acht mi nuten te verbeteren, wat hem gelukte door zijn regelmatige en intensieve training. Op zaterdag hebben de adspiranten van Meteoren een wedstrijd gespeeld tegen een twaalftal van de v. d. Huchtschool welke met 1-0 werd gewonnen door het v d. Huchtschoolteam. Het ligt in de bedoeling in de eerst volgende weken steeds tegen een school- twaalftal te spelen om het korfballen in Soest meer in de belangstellingen te brengen. Meteoren hoopt dat hierdoor meer animo zal ontstaan om te korf- Iballen. Een ieder is welkom om op de zaterdagmiddag een wedstrijd mee te spelen. Het veld ligt aan de Staringlaan f2. Ouders geef eens blijk van uw belang stelling als uw kinderen spelen. De kinderen vinden dit fijn en hebben het nodig. Alles staat onder goede leiding en in de pauzes staat voor de spelers een warme dronk klaar. SEC behield ook na deze treffer het beste van het spel, maar slaagde er voor de thee niet meer in, de zege wat veiliger te stellen. Toen echter in de tweede helft Beijer de score op 2-0 bracht na prachtig voorbereidend werk van Vervloet en v. d. Lugt, leek SEC een gewonnen wedstrijd te spelen. SEC trok zich in de verdediging terug, kreeg het ook wel even zwaar te verduren en moest een kwartier voor het einde een tegendoelpunt toestaan. Vijf minu ten later ontstond de inleiding tot de gelijkmaker. Doelman Van Hattum trapte de bal uit en terwijl het leer onderweg was naar het midden van het veld, werd hij aangevallen door een tegen stander. Van Hattum speelde meteen eigen rechter, gaf zijn tegenstander een trap en bezorgde daarmede 's Grave land een starfschop. Deze gelegenheid lieten de bezoekers uiteraard niet on benut. Het werd derhalve het eerste gelijke spel op eigen terrein, waardoor SEC bovendien geen revanche heeft kunnen nemen voor de destijds in 's Graveland geleden 1-0 nederlaag. Het nog steeds op de eerste plaats staande SEC 2 toonde zondag in de thuiswedstrijd tegen Baarn 2 weer eens een ongekende schotloosheid. De wed strijd eindigde dan ook zoals hij begon nen was. SEC is bijna de hele wedstrijd door lopend in de aanval geweest, kreeg ook talrijke goede kansen, maar de voor hoede wist er absoluut geen raad mee. Defensief speelde SEC een goede wed strijd, zodat men voor een tegendoel punt niet al te zeer behoefde te vrezen, maar een afmaker van de aanvallen kan dit elftal goed gebruiken. Door dit gelijke spel handhaafde SEC zich even wel op de eerste plaats. Het derde elftal verloor zondag met 1-0 van Zeist 3. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd, die overigens al na tien minuten werd beslist door een doelpunt van Zeist. SEC heeft na dien aanvallen ondernomen op 't Zeister doel, kreeg ook tal van goede kansen, maar kon de goede richting niet vinden. Men sprong zeer slordig met de kansen om, zodat de na tien minuten op het scorebord gekomen stand tot het einde gehandhaafd bleef. Het vierde elftal is hard op weg om zich uit de buurt te werken van de onderste plaatsen. Ditmaal werd in Hoog land met 1-0 van het tweede elftal van die naam gewonnen. Voor rust nam SEC de leiding en stond die daarna niet meer af. strijd werd zeer bekwaam geleid door arbiter Van Zijl. SEC 2 hield zaterdag het Hilversumse Hoogerheide 2 op veilige afstand, al had men er wel wat moeite mee. Ondanks het feit. dat de Hilversummers na twaalf wedstrijden nog niet verder waren ge komen dan één punt (destijds behaald tegen SEC), kwamen de Soestenaren niet verder dan een vrij moeizaam be haalde 2-0 overwinning. Na een kwartier was De Beer al dicht bij een doelpunt, maar hij schoot in het zijnet. Aan de andere kant moest Mayer bij enkele hachelijke momenten voor het doel van SEC al zijn talenten tonen om een achterstand te voorkomen. Doelpunten bleven echter in de eerste helft uit. Vijf minuten na de hervatting had Nij- huis echter succes door de bal uit een vrije trap keihard langs de onthutste Hoogerheide-doelman te Dlaatsen. Hal verwege de tweede helft stelde Hop de zege veilig na een goede voorzet van De Beer: 2-0. Het vierde elftal behaalde bij Rood Wit 3 een verdienstelijk gelijk spel, al had men op grond van het doorlopende veldoverwicht wel iets meer verdiend. De bezoekers kregen na tien minuten al een strafschop tegen, maar doelman Rademaker wist het schot van elf me ter te keren. Toch kwam SEC op een achterstand te staan, die weliswaar enigszins tegen de verhouding in was, maar SEC tot wat beter voetbal in spireerde. Eerst in de tweede helft werd een fraaie combinatie tussen Van Drie van Del den met een doelpunt van Hodde af gerond: 1-1. Het eerste zaterdagelftal van SEC heeft het publiek zaterdag rond het eigen terrein lange tijd ln spanning gehouden. Pas na rust kon de thuisclub een snel opgelopen 2-0 achterstand ln een royale 6-2 voorsprong omzetten, waarmede de positie aan de kop van de ranglijst on gewijzigd bleef, mede omdat Hulshorst en Hoevelaken ook wonnen. Vooral in de eerste helft is DVSA, on danks zijn laatste plaats op de rang lijst, vaak de toonaangevende club ge weest. De gevolgen bleven voor SÈC dan ook niet uit. Al na tien minuten hadden de gasten uit Amerongen een 1-0 voorsprong, die een kwartier voor de rust zelfs op 0-2 werd gebracht. Pas enkele minuten voor het einde van de eerste helft kon Stalenhoef de achter stand op 1-2 terugbrengen. Na de thee bleek Koele wijn te zijn vervangen door Hartman, waardoor er plotseling veel meer vaart in de ploeg was gekomen. Ook dat bleef niet zonder gevolgen. Al na een paar minuten zorg de Hoefman voor de gelijkmaker en kort daarop was het Hartman, die voor oen 3-2 voorsprong zorgde. Stalenhoef stelde de zege veilig door voor de kierde maal de Amerongense doelman de gang naar het net te laten maken. De betere conditie van de thuisclub bleek nu wel de doorslaggevende factor, ^'ant de gasten zijn er verder nauwe- lüks meer aan te pas gekomen. Van Derkei zorgde uit een fraaie voorzet van Hoefman voor 5-2 en Hoefman zelf was goed voor het zesde doelount. Vooral voor rust krees doelman Kramer nogal wat te doen. Hij bleek daarbij in een zeer goede vorm te steken en beeft zijn club in de eerste helft zeker voor een grotere achterstand behoed. De wed-

Soester Courant | 1970 | | pagina 7