mm nu199.- UGEOT ludieke kelder QARAQE STAM Volleybalsters uit Hees kampioen SPORTHAL BEUKENDAL BEJAARDENZIEKENFONDS ZOMER mantelcostuums blouses JL H. 0, VLÖO Marchal Pruikenboetiek OFFICIËLE MEDEDELINGEN Helpt uw Rede Kruis HELPEN!! S.E.C. ontvangst A.P.W.C. zondag HOTTSEK VAN VUGT L. van Hornsveld wint wederom het V.V.Z.-klaveriastoernooi vooit i;i;\ iti:\ \i i/i NIEUW OF GEItltlJIKT B.D.C. krijgt zondag D.V.S.A. op bezoek Badmintonclub „Selby" Hees gaat morgen bij Renswoude op bezoek Zeepost De Meteoor japonnen deux pièces mantels regenmantels broekpakken rokken jumpers vesten I. Hoppenbrouwers V.V.Z. gaat morgen naar Chefana IER 0P WIELEN! Reparatie Service ■TEL. 2792 TEL.1587 'yÓAAA Vuurwerkverortlenins: Algemene Brandverordening Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen JVtOITUttt Het eerste elftal van SEC, al kans loos geworden voor de titel, krijgt ko- mende zondag het Amersfoortse APWC m op bezoek, waartegen eerder dit seizoen doelpuntloos gelijk werd gespeeld. Het resultaat van de strijd is voor geen van beide clubs in feite meer van be lang, al zou SEC ernaar kunnen stre ven zijn tweede plaats op de ranglijst te behouden. Voor de thuisclub komen om half drie in het veld: Van Hattum, Hoed, Krijt, Woudenberg, Rodermond, Van Boeijen, Timmer, v. d. Lugt, Beijer, Struik en Vervloet. Het op de eerste nlaats staande SEC sneelt zondag reeds om half twaalf thuis tegen het Hilversumse Donar 2. Ofschoon de productiviteit van SEC het hele seizoen wel erg veel te wensen j hoeft overgelaten, mag toch wel op een k'°ine overwinning worden gerekend, verschillende plaatsen in dit elftal zijn nog niet zeker. In ieder geval zullen meespelen: Kroon, Van Remmerden, J uschen, Huizinga, De Rooij, Burgman, Pureveen, Aalbers en Veenendaal. Moeilijker wordt het zondag voor het derde elftal, dat het aanmerkelijk hoger geklasseerde BVC 3 uit Bilthoven on bezoek krijgt. De eerste ontmoeting pindigde in een 5-0 nederlaag voor SEC, zodat de Soestenaren wel wat hebben goed te maken. Voor de thuisclub ko men om twaalf uur in het veld: Van Fssen, Jasperse, Van Breukelen, Abbel, Pothoven, Roest, Dorrestein, Lenarduzzi, Coeverden, Luschen en Bau. Het in de laatste weken sterk in oDmars zijnde vierde elftal krijgt zon dag om half drie bezoek van het inmid dels lager staande Limvio 2. Gezien de resultaten van de laatste weken zal SEC er zeker In moeten kunnen slagen, de wedstrijd tot een goed einde te brengen. De kansen van SEC worden verdedigd Zo'11 boetiek vol met ISlitso Mode heeft u nog niet gezien Kom eens kijken in onze Nw. Baarnstraat 39, ingang Steeg, Baarn. door: Kok, Kanters, Heinen, Wilden burg, Lam, Dorrestein, Zeil, Veenen daal, Scheurwater, Ross, Huyink, v. d. Vaart en Opmeer. Het vijfde elftal tenslotte moet zon dag kunnen winnen van het tamelijk laag geklasseerde Amsvorde 4 uit Amersfoort, dat aan de Bosstraat op bezoek komt. De wedstrijd begint om twaalf uur. Eerder dit seizoen wist SEC in Amersfoort met 3-2 te winnen. De volgende spelers komen voor SEC uit: Groenesteijn, v. d. Brink, Rijken, v. d. Linden, De Jong, Westerveld, G. Wildenburg, Monnee, Hooijer, Dasselaar, Veldhuizen, Wildenburg en van Doorn. Voor de jeugd staan de volgende wedstrijden op het programma: De Meern jun. A—SEC A (4.00 uur). IJssel- meervogels jun. B—SEC B (2.45 uur). SEC adsp. a—APWC a (4.00 uur). SEC adsp. bQuick c (3.00 uur), SEC adsp. eeKWA f (1.45 uur). Quick adsp. g SEC f (1.45 uur). Hooglanderveen pup. 1—SEC 1 (1.00 uur). SEC pup. 2—APWC 2 (1.00 uur). WZ pup. 3—SEC 3 (12.15 uur). SEC pup. lb—BDC lb (1.00 uur). Hoevelaken pup. 2bSEC 2b (beide 1.00 uur), BDC pup. 3b—SEC 3b (12.15 uur). Evenals in het vorig winterseizoen werd ook ditmaal de heer L. van Hornsveld weer winnaar van het klaverjastoernooi. In totaal werden zeven wedstrijden ge speeld door leden en donateurs van V.V.Z. Bij de zevende en laatste wed strijd werd de heer Hornsveld niet eertse, maar hij versloeg toch zijn naaste concurrent de heer J. Brouwer. Tussen beiden bestond op deze avond een verschil van 150 punten. De heer Hornsveld behaalde echter 4563 punten tegen J. Brouwer 4304, zodat Hornsveld met klein verschil winnaar werd. Twee en dertig personen zetten zich aan de tafels in de kantine van V.V.Z. en er ontspon zich een felle strijd, omdat het bestuur voor extra prijzen had ge zorgd. De uitslag werd: 1. B. Hilhorst, 4923 p. 2. F. van Hornsveld, 4918 p. 3. B. de Rooij, 4739 p. 4. N. A. v. d. Wakker, 4707 p. 5. A. W. Brouwer, 4694 p. 6. W. van Hornsveld, 4671 p. 7. H. Grooters, 4651 p. 8. L. van Hornsveld, 4563 p. 9. A. van Neerbos, 4498 p. 10. Mevrouw NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDI.JK Telefoon 02155'Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER In onze showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen en deskundig worden voorgelicht. U bent van harte welkom N.O.C.-gararilie - Financiering - Inruil IHet eerste elftal van BDC, dat de [laatste weken nogal teleurstellend heeft Igespeeld, krijgt zondag DVSA uit Ame- pongen op bezoek. Het zal een moeilijke {opgave voor de thuisclub worden, mede pmdat men inmiddels een behoorlijk eind op de koplopers (waaronder de tegenstanders van zondag) achterop is geraakt. De eerste wedstrijd eindigde Destijds in een puntenverdeling: 1-1. Wellicht zal BDC het ditmaal eens beter kunnen doen, want de plaafs op de panglijst is nauwelijks in overeenstem ping met de kwaliteit van het voetbal Rat BDC kan laten zien. De wedstrijd peeint als gewoonlijk om half drie. De irostelJ'ng zal nog nader bekend worden gemaakt. - Het derde elftal, dat de laatste we ken voor een paar opmerkeliike resul taten zorgde, krijgt het Hilversumse Hbonar op bezoek. Ofschoon de Hilver summers aanmerkeliik hoger on de ranelijst staan dan BDC. eindigde de jerste wedstrijd toch onbeslist. Zover poet BDC het ook ditmaal zeker kun nen brengen. Voor de Soestenaren ko- jien om twaalf uur in het veld: W. v. d. Rreemer. R. Kleinegris, A. Cooi- inan. H. Rebel. G. Kok, T. Harkamo, •H. Hagen, P. Hooft, W. Rademaker, P. Lankreijer. T. Bunnik, C. Dorrestein. Het vijfde speelt zondag thuis tegen jVVZA 4 en wel om kwart voor twee. BDC kan nog wel enkele punten ge bruiken en zal er zondag wellicht wel 'n paar in de wacht kunnen slepen. De vedstriid wordt gespeeld door: A. Roest. W. Hilhorst, A. Bakker, H. Kro- Ider. E. Epskamp, L. Wildenburg. C. ■Wolfspn. F. van Leek, J. Pepnlinkhuizen, |Ch. Clarisse, F. Rupert en P. Jak. IHet zesde en zevende elftal spelen Izondag in competitieverband tegen el- I kaar met wellicht de beste kansen op J de beide punten voor het zesde, dat Ide eerste wedstrijd ook reeds won: 3-2. Deze ontmoeting begint om twaalf uur. I Voor het zesde komen uit: B. Lieverse, O. Rijntalder. B. Smink, F. Rijntalder, H. Westhnf. Tli. Westerveld, G. Haage, H. van Dijk, H. Dijkman. W. Hoge- veen, M. van Dijk. Voor het zevende komen in het veld: H. Butzelaar, J. 1 Smeeing, G. Dorrestein, J. Kok, P. I M. Hilhorst. .T. van Isselt. A. v. d. Bree- Imer. C. Rebel, A. v. d. Wardt, M. Le- I narduzzi, J. v. d. Kant, N. Hooft en |B. Rademaker. I— Het achtste elftal speelt een uitwed- I strijrl tegen het bijna onderaan staande I APWC 6, waarvan verleden jaar reeds met 3-1 werd gewonnen. Voor BDC komen uit: A. Pronk, J. Beijer, J. Brou- l"wer, J. Beijer, Joh. Butzelaar, A. v. d. iHoed, W. Logtenstein, R. Voskuilen, F. I d. Breemer. J. Stalenhoef en B. I Kaats. De wedstrijd begint om twaalf uur. Badmintonclub Selby vierde zondag j.1. haar eerste verjaardag. Het feest is in eigen kring op gepaste wijze gevierd door het houden van clubkampioen schappen. Badminton wordt door velen als recrea tiesport beoefend. Het aantal dat regel matig deelneemt aan toernooien is be perkt en de opzet om vooral deze recre- atiespeiers de wedstrijdsfeer te laten proeven heeft aan de verwachtingen voldaan. Ruim vijftig spelers, jong en oud, had den ingeschreven en hebben met anthou- siasme gevochten voor een eervolle plaats. De spelers waren ingedeeld in poules mixed dubbel en dames resp. heren dubbel, afgestemd op gelijke sterkte. De sterkste teams, voortgekomen uit deze poules, mochten via finale-wed strijden uitmaken wie zich uiteindelijk cubkampioen mochten noemen. Bij de jeugd, waarvan de opkomst zeer groot was omdat van de meesten wed- strijdport wel het doel is, werd S. Hil horst eerste bij de meisjes, terwijl Paul- tje Parunnussa als eerste eindigde bij de jongens. De mixed dubbel was bijzonder spannend omdat het krachtsverschil zeer gering was bij de teams. De eerste plaats bereikten C. Fraai en B. Wolfsen, terwijl de heren dubbel op overtuigende wijze werd gewonnen door R. Vogt en E. Kareisen. Topper van de dag was ongetwijfeld de finale mixed dubbel senioren, die op een zodanig niveau stond, dat het als kijk spel de moeite waard was. De overige spelers en het publiek had den dit snel door en hebben met bijzon dere interesse dit deul gevolgd. Fraaie acties werden met spontaan ap plaus beantwoord. Gewonnen werd door het team Nel Veltman en Leen Hilgers, weliswaar in twee games, maar het krachtsverschil was dermate klein dat er beide keren een verlenging moest worden toegepast. De sterkste dames waren zonder twijfel Wyne van Hemert en Marietje Andries- sen, die op overtuigende wijze wonnen. Ook de herendubbel stond op een kwa litatief hoog peil. Het eerste team herendubbel van Selby had aan de verwachtingen voldaan door finalist te worden. Ze kregen echter fanatieke tegenstanders, die bereid waren tot het uiterste te gaan om het eerste team te ontkomen. Dit resulteerde in een interessante eindstrijd die uitein delijk in het voordeel van Van Driest en Hilgers werd beslist, waarmee ze voor lopig hun aaspraak op het eerste team hebben behouden. Na afloop van de wedstrijden werden aan eerstgeplaatsten een herinneringsme daille uitgereikt door de voorzitter van Selby de heer Hilgers. Van Tricht, 4475 punten. Het totaal over zeven wedstrijden werd: 1. L. van Hornsveld, 32.298 p. 2. J. Brou wer, 31.797 p. 3. J. van Doorn, 31.504 p. 4. G. v. d. Munt, 31.118 p 5. H. Kruit- bos, 31.043 p. De voorzitter van de evenementencom missie, de heer H. Strietman, dankte de leden van de rekenkamer, die altijd present waren. Ook dankte hij alle personen die hebben deelgenomen. De heer L. Hornsveld ontving als aan denken een beker, die ter beschikking was gesteld door het bestuur, en nu ook zijn eigendom wordt. Mevrouw Kruitbos, die ook alle wedstrijden heeft meegespeeld, maar de laagst geklasseer de werd, mocht een fraaie legpenning in ontvangst nemen. Het eerste elftal van Hees, dat in middels een paar wedstrijden achterop is geraakt bij de leiders Montfoort en Vitesse, gaat morgen bij Renswoude op bezoek. Het belooft een zeer lastige wedstrijd voor de Soesternaren te wor den gezien de moeite, die men thuis al met deze tegenstander had. Verleden jaar kon Hees zijn tegenstan der maar net op een gelijk spel (1-1) houden. Wil Hees zijn laatste kansen op het kampioenschap niet verspelen, dat zal morgen in Renswoude in ieder geval gewonnen moeten worden. De wedstrijd begint om kwart voor vier. Hees 2 zal het in theorie wat ge makkelijker krijgen in de uitwedstrijd tegen het onderaan staande Hooger- heide 2, dat tot nu toe niet verder is gekomen dan één punt. De wedstrijd in Hilversum werd al eerder vastgesteld, maar is toen vriendschappelijk ge speeld, omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen. Hees won toen met groot verschil. Of Hees opnieuw ruim afstand zal kunnen nemen is de vraag, maar men mag toch wel op een over winning voor de bezoekende club reke nen. De wedstrijd Huizen 6Hees 3 is uitgesteld. Voor de jeugd van Hees staan de volgende wedstrijden op het program ma: Hees jun. AHoogland A (4.00 uur). Hees adsp. a HVC c (3.00 uur). Hees adsp. b—-Amersfoortse Boys c. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Canada: ms „Beaverrando (16/4). Chili: ms „Aristoteles" (14/4). Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Wilhelm Florin" (15/4). Ned. Antillen: ms „Prins der Neder landen" (14/4). Suriname: ms „Aegis" (13/4). Verenigde Staten van Amerika: ms „Weser Express" (13/4), ms „Atlan tic Conveyor" (15/4). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ss „Abbekerk': (15/4). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Het le team van WH is evenals verleden jaar kampioen geworden van haar afdeling. De beslissingswedstrijd die gisteren werd gespeeld tegen plaatsgenote SVV 4, werd met de setstanden 15-4 en 15-3 gewonnen. De dames Van Veen, v. d. Broek, Kok, Bos, Westra, Bloemendal en Walet gaan het volgend jaar samen met coach F. Hilhorst in de 2e klasse van de afd Amers foort van de NeVoBo proberen. ZATERDAG 11 APRIL 1970 Gezamenlijk optreden P.V.O./S.T.C. met o.a. majorette-groep S.T.C. Programma 12 april 1970, Meteoren Hilversum 3, aanvang 2 uur. Opstelling: dames C. Wiss, S. Posthuma, A. van Dijk, K. van Rouwendaal, M. Brandsma en L. van Zetten, en de heren A. Haarsmans, F. v. d. Kuil, R. Lage- maat, P. van Rouwendaal, G. Edelen- bosch en H. Friebel. Van Weedestraat 80-82 - Soe Per 1 januari zijn de toelatingsgrenzen voor de ziekenfondsbejaarden verzeke ring aanzienlijk verhoogd. Deze maat regel werd genomen, omdat vele be jaarden met een vrij laag inkomen toch niet in deze verzekering konden wor den opgenomen en dientengevolge ge noodzaakt waren een vrijwillige zieken fondsverzekering af te sluiten, die zij soms nauwelijks konden betalen. De verhoging van de toelatingsgrens be tekende dus voor vele boven-de-zesti- gers een aanzienlijke verlichting van de premielast. Over de premiebetaling bestaat echter nog steeds veel verwar ring, zodat we alle feiten nog eens op een rijtje zetten. Toch premieverhoging dit jaar Bejaarden met een inkomen tot ƒ5670 moeten nu 18,82 aan premie betalen voor de ziekenfondsverzekering voor bejaarden. A.O.W.-ers met een inkomen dat ligt tussen ƒ5671 en ƒ6680 moeten 37,64 betalen, bejaarden met een in komen van 6681 en ƒ8535 betalen 47,05 en tenslotte is er dan een nieuwe, vierde inkomengroep (tussen ƒ8539 en ƒ10.395) die ƒ47,05 aan premie moet betalen, voorzover ongehuwd, of ƒ65, voorzover gehuwd. Het een en ander impliceert dat de eerste en armste groep ongeveer 4% van zij inkomen aan zie kenfondspremie moet betalen. Voor de andere drie groepen ligt dit percentage uiteraard hoger. Vorig jaar kwamen slechts drie inko mensgroepen voor de bejaardenzieken- fondsregeling in aanmerking. Wie meer inkomen had dan 7364 moest zich vrij willig verzekeren. Aangezien vele be jaarden dit moeilijk konden opbrengen, is ,de toelatingsgrens fors opgetrokken tot 10.395. Daardoor konden ruim 135.000 bejaarden, die anders niet in deze verzekering waren gevallen, tot het bejaardenziekenfonds toetreden. Onjuiste veronderstelling Toch zijn vele bejaarden niet zo blij met deze regeling als we zouden mogen verwachten. Wat is er eigenlijk ge beurd? Op 1 januari werden de premies verhoogd voor de groepen, die ook ver leden jaar al onder de bejaardenverze kering vielen, de mensen dus met een inkomen beneden ƒ7364 per jaar. Om een voorbeeld te geven: beiaarden in de inkomensgroep van 5671 tot 6880 betaalden vorig jaar 28,50 pre mie, nu 37,64. Dat heeft natuurlijk veel gemor veroorzaakt onder deze groep bejaarden, voor wie tenslotte iedere gulden telt. Deze groep denkt dat zij nu meer moet betalen om de bejaarden verzekering voor de nieuwe groep (die een inkomen heeft van 8539 tot 10.395 te kunnen financieren. „Wij moeten kromliggen voor bejaarden, die het aanzienlijk beter hebben dan wij", zo beweren de A.O.W.-ers met de lagere inkomens. Deze veronderstelling is even begrijpelijk als onjuist. De premieverhoging zou er ook gekomen zijn, wanneer er geen nieuwe groep in de bejaardenverzekering zou zijn opge nomen. Bijstand De even welkome als noodzakelijke pre mieverhoging moet gezien worden in het licht van de stijgende kosten van de gezondheidszorg. Stijgende kosten, die niet alleen voortvloeien uit de ho gere salarissen van artsen en zieken huispersoneel, maar ook uit de aanschaf van steeds modernere apparatuur, waar door een betere verpleging en behande ling mogelijk is. Zij die tegen de hogere ziekenfondspremies ageren, moeten be denken dat die stijgende lasten uitein delijk ook een betere gezondheidszorg mogelijk maken en dat is toch een flin ke pleister op de financiële wond. Enkele andere aspecten van de bejaar denverzekering: de twee laagste in komensgroepen betalen slechts Va, resp. Vs deel van de werkelijke kosten per betalende verzekerde in de bejaarden verzekering. Ongehuwde bejaarden be talen maximaal ƒ47,04 premie. Tenslotte is het zeker de bejaarden uit de laagste inkomensgroepen mogelijk eventueel een beroep te doen op de algemene bijstandswet. Het eerste elftal van VVZ gaat mor genmiddag in Naarden bij Chefana op bezoek. Het belooft een lastige wed strijd te worden, want de Naarders zijn de laatste weken met succes bezig aan een opmars, die het elftal uit de degradatiezone moet halen. Wil WZ morgen tot een positief resultaat komen, dan zal men meer inzet en enthousias me moeten tonen dan de afgelopen week tegen Hoevelaken. Niettemin moet WZ in staat worden geacht, tenminste een gelijkspel uit het vuur te slepen, al is Chefana op eigen terrein moeilijk te bedwingen. De wedstrijd begint om kwart voor vier. Voor WZ komen in het veld: P. den Breejen, R. Brouwer, M. van Asch, G. Floor, H. G. v. d. Kraak, J. Brouwer, A. v. d. Breemer, W. Ruizendaal, R. Duit, G. v. d. Boven- kamp, J. Akkerman, A. Schaap en H. Brons. Het tweede elftal, dat het kampioen schap al bijna binnen bereik heeft en nog maar enkele punten nodig heeft, kan er morgen twee halen tegen SEC 2, al zal men er zeer veel moeite voor moeten doen. SEC, dat weliswaar kans loos is voor de titel, zal er alles voor willen doen om deze derby in zijn voordeel te beslissen. Op welke tegen stand WZ mag rekenen heeft men in de vorige wedstrijd ondervonden. Voor de thuisclub komen om kwart voor vier in het veld: G. Smid, B. Hilhorst, J. v. d. Bovenkamp, J. Brouwer, E. Pouw, H. Demmers, D. v. d. Boven kamp, D. van Arkel, H. van Arkel, G. v. d. Munt, J. van Doorn, P. Altena en R. Pijlman. Het vierde elftal speelt morgen om kwart voor vier een uitwedstrijd tegen het vierde van Hoevelaken. VVZ moet aan deze wedstrijd waarschijnlijk wel een puntje kunnen overhouden. Voor de Soestenaren komen uit: J. van Os senbruggen, P. v. d. Meer, J. van Kooy, J. Brouwer, W. Floor, R. Herwaarden, D. Duits, J. D. Verrips, J. F. Sanders, M. Vetkamp, W. v. d. Meer, G. M. Grift, en W Hospes. Het vijfde krijgt morgen het Amers foortse Cobu Boys 5 op bezoek. Ge zien de positie op de ranglijst moet WZ deze wedstrijd tot een goed einde kunnen brengen. Voor de thuisclub ko men in het veld: E. Roetman, N. H. v. d. Wakker, C. Ruizendaal, P. Ouwer- kerk, R. H. van Dalen, G. van Kooij, K. Blijleven, Th. Huber, H. Donk, Th. Delfgou, G. Wijma, J. de Vries en H. Mijnheer. Het zesde elftal tenslotte speelt mor gen voor zijn laatste kans om een kam pioenschap. Weet men morgen in Amers foort van Montagnards 3 te winnen, dat heeft WZ 6 het in eigen hand om het kampioenschap binnen te halen. Gezien het feit, dat Montagnards de eerste wedstrijd echter al met royaal verschil won, is het de vraag, of de Amersfoorters het zover zullen laten komen. WZ wordt vertegenwoordigd door .T. van Kooij, S. Wijma, R. Brou wer, W. van Grol. G. Ruizendaal, L. Brunt, H. van Velzen, R. ten Hove, J. van Kooij, J. Groart en J. v. d. Hoek. n proefrit met de nieuwe 3ELLEN 204, 404 en 504 bij ;r voor baarn en soest BAARN - TEL. 02154-3486 - SOEST - TEL. 02155-3898 ©FM, lange- en midden golf. Toetsen voor golfge- bied instelling. Uitstekende geluidsweergave. Automatische FM- fijnafstemming. Aan sluitingen voor recorder (opname) netvoedings- apparaat, oortelefoon en buitenantenne. Kast bekleed met veerkrachtig kunstleer. Solide handgreep. 1000 mW. 17x29x7,6 cm. /ANAF 44,95 TEREN BIJ VRIJDAG 10 APRIL 1970 Grootste collectie synthetische pruiken Handgeknoopte pruiken en haarstukjes (100% haar) Beetzlaan74 - Soest - Telefoon 3990 Q Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend dat gedurende drie maanden, te rekenen vanaf de dag tekening van deze bekendmaking, voor een ieder ter gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken, Stadsontwikke ling en Onderwijs ter inzage is gelegd het besluit van de raad dezer gemeente d.d. 17 december 1969 waarbij is vastge steld de „Vuurwerkverordening", welke vanaf 11 april 1970 voor de gemeente Soest van kracht is. De gemeentesecre tarie is geopend op werkdagen van 9-12 uur. Soest, 10 april 1970. Burgemeester en Wethouders van Soest maken hierbij bekend dat, vanaf de dagtekening van deze bekendmaking, gedurende een periode van drie maan den, voor een ieder ter gemeentesecre tarie, afdeling Algemene Zaken, Stads ontwikkeling en Onderwijs ter inzage is gelegd het besluit van de raad dezer gemeenite d.d. 17 december 1969, waarbij is vastgesteld een verordening tot wijzi ging van de „Algemene Brandverorde ning" der gemeente Soest. De onderhavige wijziging, welke cp 13 april 1970 van kracht wordt, houdt in, dat het verboden is een fakkel te laten branden. Burgemeester en Wethouders kunnen echter voor dit verbod vrijstelling ver lenen. De gemeentesecretarie is geopend op werkdagen van 9-12 uur. Soest, 10 april 1970. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat: A. het goedkeuringsmerk, gedurende het jaar 1970 te bezigen, bij de keuring en herkeuring van maten, gewichten en- meetwerktuigen de hoofdletter „E" in fataslevorm zal zijn; B. voor de herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen dit jaar zitting zal worden gehouden in de kan tine van de brandweerkazerne Lange Brinkweg 47 te Soest, op maandag 13 april 1970 van 9.30 - 12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur en op dinsdag 14 april 1970 van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 14.30 uur voor belanghebbenden, wo nende te Soest; C. voor de herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen dit jaar zit ting zal worden gehouden in de kantine van de dienst van gemeentewerken, van Renesselaan te Zeist, op dinsdag 9 juni 1970 van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur en op woensdag 10 juni van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur voor belanghebbenden, wonende te Soes- terberg. Aan belanghebbenden wordt in herinne ring gebracht dat: 1. door de dienst van het IJkwezen zoveel mogelijk oproepingen aan de herijkplichtigen zullen worden uitge reikt, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerktui gen ter herkeuring aangeboden kunnen worden; in eigen belang aan dit tijdstip gehou den dient te worden; de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen; 2. de maten, gewichten en meetwerk tuigen schoon, droog en roestvrij moe ten worden aangeboden om onderzocht te worden; de ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afwassen en de eventuele gaten gereinigd; ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijn olie; 3. de maten en gewichten, aan de her keuring onderworpen, vóór 1 oktober 1970 gestempeld moeten zijn met de let ter „E" in fantasievorm: bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegen heid bestaat maten en gewichten te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Utrecht op iedere woensdag van 9.00 - 12.00 uur en van 13.30 - 16.30 uur; 4. de maten, gewichten en meetwerk tuigen, die gestempeld zijn met het af- keuringsmerk (driehoek), niet in winkels e.d. mogen worden teruggebracht; 5. ten bate van 's Rijks schatkist voor het onderzoek der maten, gewichten en meetwerktuigen keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet worden betaald; 6. de milligramgewichien niet op de herijkzitting doch uitsluitend aan het IJkkantoor te Utrecht ter herkeuring kunnen worden aangeboden de gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, met de gewichten franco per post opgezonden moet wor den, daar deze anders aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden ge steld, moeten voldoen; voor elk gewicht tenminste drie dagen vóór de verzending van de gewichten een bedrag van ƒ0,70 moet worden ge stort op postrekeningnummer 425045 ten name van het IJkkantoor Utrecht. Soest, 10 april 1970.

Soester Courant | 1970 | | pagina 11