of 'n bank Ton Beuken TRIMMEN Conditie-training voor iedereen HOE SCHOON IS DE ZEE BEWEGING EEN LEVENSBEHOEFTE RD MET ÉÉN REEN IN DE FINALE VAN EUROPACUP V.V.V en Arti Shock tekenden vrede I3T Defensie in 't voordeel op moeilijk terrein TRIMMEN Dames en Heren Kinderen vanaf 6 jaar Bijna 18.000 mensen vroegen V.V.V. verleden jaar om informatie Nu in de afgelopen maanden duidelijk is gebleken dat trimmen in Soest vol ledig ingeburgerd is, gaan de organi satoren met de opgedane ervaringen als basis, het trimmen op een vernieuwde en uitgebreide wijze opzetten. Vele avonden zijn in de laatste weken benut om tot een volledig verantwoord •programma te komen, zodat iedere deel nemen of deelneemster die oefenstof krijgt die volledig past bij zijn of haar huidige conditie (lees mogelijkheden). Bij het samenstellen van de nieuwe lijn is men van de volgende grondre gels uitgegaan: a. Iedereen vanaf 6 jaar moet in staat gesteld worden om op een prettige I wijze aan eenvoudige recreatieve I sport te doen. b. Het moet zowel individueel als in groepsverband te beoefenen zijn, I zonder dat er een noodzaak is van georganiseerd sporten in verenigings verband. c. Er dienen verschillende keuze-mo gelijkheden te zijn. d. Er moet niet gestreefd worden naar overdreven prestatie-verbetering, re gelmatige beoefening is de hoofdzaak. Wetenschappelijk is vastgesteld dat uit- I houdingsvermogen de beste maatstaf voor conditie-meting is. Voor de algehe le fitheid is nodig een gezond hart, longen, bloedvatenstelsel en andere be- I langrijke organen. De meest ideale vorm f van lichaamsoefeningen is die, welke veel zuurstof vergt, en daarmede het lichaam dwingt die zuurstof op te ne men, en ter bestemder plaatse af te j leveren. De oefeningen, hieronder beschreven 1 zijn in volgorde genoemd en door de bekende dr. Kenneth Cooper als volgt in gedeeld. a. Hardlopen: (het beste programma), niet tijdrovend, wel betrouwbaar, armen en benen worden geoefend, een vérstrekkende uitwerking op de spieren van het gehele lichaam, voor al goed voor de buikspieren. b. Wandelen: de basis voor het hard lopen. Vergt belangrijk'meer tijd dan hardlopen, maar is bijzonder waar devol door het feit, dat iedereen) deze oefening kan doen. Plaats en tijd doet niet terzake en de aard van de oefening maakt niet de indruk Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Het grootste gevaar van het zwemmen in de zee voor Scheveningen is - on danks reddingsbrigades e.d. nog altijd het verdrinken. En in elk geval niet dat men een ziekte oploopt door de viezig heid in het water. Met die mededeling van het Rijksinstituut voor de Zuive ring van Afvalwater, Nederlands riool specialisten, wordt de tegenaanval inge zet tegen een rapport van de Belgische Verbruikersunie, een zusje van de Ne derlandse Consumentenbond. Dat rapport geeft cijfers over de kwa liteit van het zeewater op verscheidene plaatsen langs de kusten van Noordzee en Kanaal en die zijn geen van alle erg opwekkend. De suggestie is ge wekt dat het rapport bedoeld zou zijn om toeristen naar de Belgische stranden te lokken, maar dat is een aanwrijving die men niet al te grif hoeft te geloven: ook die staan in de categorie verdacht. Riza's verweer bevat ook de opmerking dat een onderzoek als het Belgische pas zin krijgt wanneer het over een lange tijdsduur wordt gehouden: „we tenschappelijk en statistisch verant woord". Da is natuurlijk juist. Maar men kan de zaak ook van de andere kant benaderen. Feit is dat de Rijn, trouwens ook de Schelde en in Duits land de Elbe dagelijks enorme hoeveel heden chemicaliën afvoeren en men moet wel zeer lichtgelovig zijn dat de ondiepe Noordzee zo groot is dat dit daar zo verdund wordt dat men er niets meer van merkt. Oplossing zoeken In de Oostzee is het al zo - te wijten aan het feit dat die nog kleiner is en minder de mogelijkheid heeft op zijn beurt weer vuil af te voeren naar de oceaan - dat herhaaldelijk visvangsten vernietigd moeten worden omdat de vis vol zit met fenol en insecticiden en an dere zaken die men maar liever niet binnen moet krijgen. De Noordzee kan hierbij achterop lopen, maar ze ver vuilt op deze manier eveneens. Daarbij komt dan nog dat juist in de laatste jaren de landen om de Noord zee zijn gaan kampen met het probleem waar men de enorm toegenomen hoe genomen afval moet laten. Den Haag heeft al een verbeterde installatie in gebruik genomen om vuil en idoolwater te lozen in de Noordzee en anderen willen dit goede voorbeeld naarstig gaan volgen. Het Belgische rapport kan wat over dreven zijn, ook al omdat niemand nog kan zeggen bij welke graad van ver vuiling de zee echt gevaarlijk genoemd mag worden Een andere zaak is dat de zee er zeker niet schoner en gezonder op wordt en in een moderne maatschap- Pij die het al heeft klaargespeeld enor me rivieren te reduceren tot riolen moet men het niet onmogelijk achten dat ook zeeën totaal worden verziekt. En beter dan aanvallen op de onder zoeksmethoden van de Belgen zou een initiatief zijp dat verdere vervuiling van de zeeën tegengaat opdat ook in de toekomst het strand gebruikt kan blij ven worden al recreatiegebied, waar san zo'n grote behoefte bestaat die al leen nog maar groter kan worden. dat men bezig is met lichamelijke oefeningen. c. Looppas op de plaats: vooral te be nutten bij slechte weersomstandighe den. Een oefening die thuis te doen is tijdens het beluisteren van uw radio-programma's. Wel laten vol gen door een douche. d. Zwemmen: daarbij wordt uitgegaan van „schoolslag". Dit is een goede lichaamsbeweging waarbij vooral been- en armspieren aan hun trek komen. Voor de buikspieren is dit zwemmen onvoldoende. Balspelen zijn in de meeste gevallen een te eenzijdige lichaamsbeweging, waarbij een uitzondering gemaakt moet worden voor handbal en basketbal. Het nuttig effect blijft in de meeste gevallen te laag. Verschillende belangrijke veranderingen voltrekken zich in het lichaam wanneer men zich aan een vastgesteld minimum houdt en de juiste oefeningen kiest. Men kan dit resultaat samenvatten in het woord „trainingseffect". a. De longen kunnen met minder in spanning meer lucht verwerken. b. Het hart wordt sterker, en pompt bij elke slag meer bloed in de vaten, waardoor het benodigde aantal sla gen minder wordt. c. De bloedvaten nemen toe in aantal en lengte, waardoor de totale hoe veelheid bloed toeneemt. d. Dc kwaliteit van spieren en bloed vaten wordt beter, terwijl in veel gevallen de bloeddruk daalt. Het hart is de belangrijkste spier. Wan neer het doorlopend minder te doen heeft werd het sneller en minder over vermoeid. Een volwassen man, in goede conditie, zal, in rust, een hartslag van ongeveer 60 hebben. Waneer uw pols, opgenomen na een rustperiode van min stens vijf minuten, over de 80 slaat, dan is uw conditie beslist niet goed meer te noemen. De oplossing voor u is „trim men". U kunt uw „wekker" daarmee 150C tot 3000 slagen per dag besparen. Naarmate het hart door oefening sterker wordt, heeft het meer inspanning nodig om vermoeid te raken. De eerste weken, zelfs maanden, zult u werkelijk ver moeid zijn. wanneer u dezelfde oefe ningen blijft doen. Tenslotte komt de periode dat u het complete oefenpro gramma afwerkt zonder dat u werkelijk vermoeit raakt. De kans op de zo veel vuldig voorkomende hartkwalen is dan belangrijk gedaald, doordat het spier weefsel van het hart verzadigd is met gezonde bloedvaten. Het hartinfarct bedreigt het bestaan, ludiek bezig zijn is iets dat sechts langzaam gestalte krijgt. Topsport, breedtesport en lichamelijke opvoeding zijn gebieden, waarvoor op alle niveau's te weinig .daadkracht wordt getoond. Da achterstanden zijn schrikbarend. .Er wordt niet of nauwelijks aandacht ge schonken aan het feit, dat het huidige leefklimaat niet alleen de mens, maar ook de economie verstikt. Al jarenlang zijn wij bijzig curatieve maatregelen te nemen, maar aan preventieve maat regelen in de ene sector van de maat schappij, economische revenuen kan opleveren in de andere sector. Wij leven zo langzamerhand bij de gra tie van een steeds verfijnder medische begeleiding, wonen in vogelkooien van huizen, zien begrippen als ruimte en natuur vervagen, schieten als de klos van een weefgetouw in snelle auto's van de ene naar de andere kant. Men zou zich kunnen afvragen of dat de voor bode is van een nieuwe mens, die bewegingloos als een ballistisch projec tiel door de ruimte suist. Met „grote" wijsheid hebben wij ons laten verleiden een menselijke samenle ving om te bouwen tot een technocra tische gevangenis. Zonder voldoende vi sie en met een tekort aan daadkracht werden voorzieningen getroffen, waar van het nageslacht nog lang de wrange vruchten zal plukken. De erfenis is een geschonden natuur, met verontrei nigde lucht en water, met geluidshinder van motoren en fabrieken, met gebrek aan groen, speelruimte en recreatie mogelijkheden. Wij leven in een maatschappij met een dnamische ontwikkeling van wetenschap en techniek, waarin de dromen van Jules Verne werkelijkheid worden. Wij exploreren de ruimte, de oceanen, op zoek naar nieuwe ongekende moge lijkheden. In gesprekken met artsen, psychologen, overheidsdienaren, direc teuren van grote bedrijven en ongerus te ouders ontwaarden wij de angst voor techniek, het accepteren van onze „welvaart", die nog lang geen welzijn betekent. Wij vergaten bijtijds bij te sturen in een race naar een fantastische techno logische ontwikkeling. Zagen ons over weldigd door dit fenomeen, inplaats van het in bedwang te houden. Vergaten ook de mens te vertellen wat hij met zijn vrije tijd moet doen. Wij zijn er in geslaagd een nieuw le venspatroon te lanceren, maar vergaten in het tempo van deze stroomversnel- lings de mens, die zijn leven beknot ziet door gebrek aan beweging en bewe gingsruimten. Het is een keiharde noodzaak geworden, te denken in andere termen, aan mid delen die tot volledige geestelijke- en lichamelijke creativiteit kunnen leiden. In het welvarende, naar zwaarlijvigheid neigende Nederland, waar het kind van jongsaf aan gemotoriseerd door het leven gaat, de jongeborene te wei nig kansen krijgt om zijn onbewuste lichamelijke ontdekkingsreis voort te zetten, daar is de speelsheid van de jeugd verstard. Managersziekte, hart infarct, depressie en lusteloosheid ver zameld onder het woord civilisatie stoornissen beheersen steeds meer het samenlevingsbeeld. De techniek stelt de mens in staat, al les waarvan hij droomde te verwezen lijken, daarbij is beweging een levens behoefte, een biologische noodzaak. De Nederlandse Sport Federatie propageert de sportbeoefening in ons land. De top sport. wedstrijdsport, maar ook de re creatieve sport. Trimmen, is een begrip voor alle licha melijke aktiviteiteri van al die Neder landers die gezond en fit, boordevol energie door het leven willen gaan. Uitgaande van deze „wetenschap" heeft de atletiekvereniging BDC met ingang van a.s. zondag het oefenprogramma ook aangepast. Er wordt zondagmorgen ge start met een groep „echte beginners". Na twee maanden zal van deze groep beginners een groot gedeelte overstap pen op groep II. Dit is geen selectie vanuit de organisatie, maar iedereen die het zelf wel eens hogerop wil proberen, is vrij over te stappen. In groep I blij ven dus al die trimmers en trimsters die het rustig aan willen blijven doen en degene die niet hard mogen lopen of andere oefeningen niet kunnen of mo gen meedoen. De trim-oefenprogramma's zijn in vijf groepen verdeeld. De laatste drie groe pen oefenen om praktische redenen sa men. Deze proef van gescheiden groe pen vindt voorlopig alleen op zondag morgen plaats. Iedereen wil graag weten hoe het met zijn of haar lichamelijke conditie is ge steld en het is inderdaad niet alleen leuk om het te weten, het heeft zelfs een zeer positieve kant, want u krijgt dan een idee welk oefenprogramma voor u het juiste is.. Door middel van de z.g. „tredmolen", die exact het verbruikte, aantal ,cc.. zuurstof per minuut en per kilo lichaamsgewicht aangeeft, wat dan weer omgezet wordt in punten, krijgt men een juist beeld van de eigen conditie.. Deze proef, die wetenschappelijk gegrond is, heeft als nadeel veel te kostbaar te zijn. Daarom is deze proef vervangen door een die eenvoudiger is en die is samen gesteld door dr. Kenneth Cooper. Deze proef berust op de afstand, omgerekend in punten, die men aflegt tijdens 12 minuten afwisselend wandelen en hard lopen. Om iedereen de gelegenheid te geven een beeld van zijn conditie te krijgen, zal deze test eenmaal per maand door de organisatoren worden gehouden. Aan het deelnemen aan zo'n test zijft uiteraard enige voorwaarden verbonden. 1. U moet minstens vier maal bij BDC getrimt hebben; 2. Indien men ergens last van heeft, is medische sportkeuring verplicht (iets wat door de organisatoren her haaldelijk wordt geadviseerd en ge stimuleerd); 3. Het 12 minuten afwisselend hardlopen en wandelen, waarbij een uiterste krachtsinspaning moet worden voor komen. Als voorbeeld nemen wij de eis voor de groep" dames van 36 jaar en ouder. Be draagt- de in die 12 minuten afgelegde -afstand minder dan 1300 meter, dan wordt geadviseerd te oefenen in groep 1. Ligt deze afstand echter tussen de 1300 en 1700 meter, dan kunt u goed mee komen in. de tweede groep. Zij die de testen niet af willen leggen wordt geadviseerd te starten in groep I, en de adviezen van de leiding op te volgen. Met het 0-0 gelijke spel in Warschau tegen de Poolse legerclub Legia heeft Fcyenoord een zeer riant uitzicht verworven op de finale om de Europacup voor landskampioenen. De Polen waren van mening, dat hun Rotterdamse tegenstan ders sterker waren dan de ploegen die zij eerder in het Europacuptoernooi hebben ontmoet, te weten het Roemeense Uta Arad. het Franse St. Eticnnc en het Turkse Galataray. Daarentegen meenden trainer Ernst Happel en de zijnen, dat zij in AC Milan en het Berlijnse Vorwarts sterkere tegenstanders hadden. maakten we toch de nodige twee doel punten en dat moet tegen Legia ook mogelijk zijn." Coen Moulijn meent, dat op de goed bespeelbare grasmat van het Feijenoord- stadion hij en zijn mede-aanvallers meer kansen zullen krijgen. „Dan kan de loopsnelheid van Kindvall goed tot z'n recht komen. Hij zal natuurlijk wel goed worden bewaakt, maar daarvoor is het nodig dat onze spelers uit de tweede lijn goed meekomen. Gevarieer de stoten op het doel uit de eerste en tweede aanvalslinie moeten een niet zo geroutineerde ploeg als Legia op de knieën kunen brengen." Beste kans Met de thuiswedstrijd op 15 april voor de boeg heeft Feijenoord objectief ge sproken de beste papieren. Daar komt bij, dat de Polen in Rotterdam net zo hard zullen moeten aanvallen als Feije noord om nog een kans te maken in de finale te komen. Twee ploegen die al lebei moeten aanvallen kan een inte ressant spelbeeld opleveren, waarbij hoge eisen aan conditie en taktiek zul len worden gesteld. Het betekent tevens, dat de aanvallers plotseling ruimte kunnen krijgen. Voor al als de spelers die voor de doelpunten moeten zorgen met lange passes worden gelanceerd. Gezien het feit, dat in de tweede helft in Warschau de Rotterdam mers hun aanval met Ruud Geels kon den versterken ten koste van de mid denveldbezetting, zonder dat de ver dediging het moeilijker kreeg, mag wor den aangenomen dat Feijenoord in Rot terdam met zijn meest offensieve team in het veld kan komen. Doelpunten komen weer We mogen echter niet vergeten, dat Legia tot nu toe in het Europacuptoer nooi ongeslagen is en dat de Poolse aan val in alle uitwedstrijden scoorde. Maar Feijenoord heeft een prachtige uitgangs basis om in de finale te komen. En per slot moet de Rotterdamse doelpunten- machine onderhand toch weer eens soe pel gaan lopen. Gewoon een kwestie van tijd. De tegenstander in de finale zal wel licht het Schotse Celtic worden, dat Leeds United in eigen huis met 0-1 ver sloeg. De Engelsen hadden voordien al hun wedstrijden gewonnen en geen en kel tegendoelpunt gekregen. Celtic zal het in de thuiswedstrijd zwaar te ver duren krijgen. Maar een finale Celtic- Feijenoord op 6 mei in het San Siro- stadion in Milaan zit er nu wel dik in. De weergoden hadden het terrein van Legia tot een modderpoel gemaakt. Feijenoord moest dus weer, net als in Berlijn, op een nauwelijks bespeelbaar veld aantreden. In dergelijke omstandig heden kan het geluk of het ongeluk een grote rol spelen. Dat bleek ook wel uit de enkele zeer onverwachte doelrijpe kansen, met name voor het doel van Eddy Treytel. In het algemeen is een verdediging in het voordeel op een moeilijk bespeel baar veld, omdat de aanvallers het dan moeilijker hebben een combinatie goed uit te voeren. De verdedigers kunnen dan, doordat het tempo niet zo hoog kan zijn, makkelijker een aanval onderbre ken. Met een oersolide defensie als bij Feijenoord. met de schijnbaar altijd in vorm zijnde Rinus Israël aan het hoofd, zat een minimale score er dus in. Het pleit niet voor de aanvalskracht van de Polen, dat zii geen goal konden ma ken, hetgeen Milan en Vorwarts wel lukte in hun thuiswedstrijden. Ander zijds bleek de verdediging van Legia aardig hecht te zijn, zodat de rood witte aanvallers ook nauwelijks aan reële scoringskansen toekwamen. Daarmee komen we aan het probleem van de improduktiviteit van Feijenoord. In de laatste acht wedstrijden werd slechts vier keer gescoord en dat is voor zo'n topclub toch wel erg minne tjes. Topscorer Ove Kindvall heeft al vijf wedstrijden achter elkaar geen goal meer gemaakt. Een unicum, zij het ne gatief, voor de sympathieke Zweed, die tot de gevaarlijkste aanvallers in Euro- na wordt gerekend. Internationaal staat hij hoger aangeschreven dan Johan Cruijff. Ook de andere schutters van Feijenoord laten het de laatste weken afweten: re serve topscorer Ruud Geels. Henk Wery, Coen Moulijn en de mannen die uit de tweede lijn (van grotere afstand) schie ten, zoals Wim van Hanegem, Wim Jan sen en Franz^ Hasil, alsmede linksachter Theo van Duivenbode. Doordrukken Het optimisme bij Feijenoord is voor namelijk gebaseerd op het verschil in klasse met Legia. De Polen spelen niet zo geraffineerd en professioneel. „Net als tegen Vorwarts zullen we in de Rotterdamse kuip moeten doordrukken", zegt Wim van Hanegem. „Toen waren we ook niet in vorm in de aanval, maar Woensdag 18.45-20.00 uur; Donderdag 9,30-10.30 uur; zaterdag 9.00-10.00 uur; zondag 9.00-10.00 uur. Zondag 9.15-10.10 uur. Donderdags kindercrèche aanwezig. Zondags speciale beginnersgroepen. Alle trimtrainingen starten vanaf het BDC-veldencomplex Bosstraat, waar u zich kunt verkleden en douchen. De VW en de Kunstenaarsvereniging Arti Shock hebben gisteravond op de jaarvergadering van de WV de vrede getekend. Ofschoon Arti-Shock-voorzit- ter Ben Joösten het betreurde, dat hij nooit in de gelegenheid is gesteld om in het verleden gerezen moeilijkheden tussen de beide verenigingen met het bestuur van de VW uit te praten, wil de hij toch wel genoegen nemen met de mededeling van de heer J. v. d. Arend, voorzitter van de VW, dat gestreefd zal worden naar een zo goed mogelijke verhouding onder respectering van el- kaars werk. „Maar dat moet wel op een wiize gebeuren, die geen aanstoot geeft", aldus de heer v. d. Arend. Hij meende, dat ionge verenigingen (en daartoe re kende hij ook Arti Shock) in hun eerste enthousiasme wel eens wat te hoog van de toren blazen en zich niet aan de soelregels houden. Hij meende, dat Arti Shock in het recente verleden methodes heeft gevolgd, die niet als juiste vere nigingsmanieren beschouwd kunnen worden, maar hij was gaarne bereid, dat allemaal te vergeten. Voordien had Ben .Toosten zich wel af gevraagd, welk motief de VW nu eigen- liik heeft gehad om de voorverkoop van kaarten voor een door Arti Shock ge organiseerde Griekenland-avond via de WV te verbieden, nadat de kaarten in eerste instantie wel door de informatri- ces waren geacceDteerd. „Is het moge lijk, in het vervolg regelen op te stel len ten aanzien van de mogelijkheden voor kaartverkoop via de VVV, zodat wij weten, waaraan wij ons te houden heb ben?" zo vroeg de heer Joosten. De heer v. d. Arend zei. dat de WV zich niet beschikbaar stelt voor het be vorderen van politieke activiteiten. ..Maar waarom heeft de VW dan wel kaarten verkocht voor een juist bij uitstek politiek toneelstuk als „Recon structie" van Harry Mulisch"?, zo vroeg de heer Joosten zich daarop weer af. ..Omdat dit toneelstuk een culturele kant heeft en de VVV statutair zich ten doel stelt, het bevorderen van onder meer culturele activiteiten. Maar we glijden af, als we ons als VW gaan bezighou den met de lokale of nationale politiek, hoe men daar ook over mag denken", lichtte V W-secretaris H. G. Scholt- meijer toe. Dat de kaarten in eerste instantie aan het -VW-kantoor waren geaccepteerd, was volgens, de lieer v. d. Arend wel licht een gevolg geweest van het feit, dat de informatrices niet direct de con sequenties hebben ingezien. Bovendien meende de VW-voorzitter, dat Arti Shock zich met het verzoek om via de VVV kaarten te mogen verkopen, had moeten wenden tot het bestuur. „Zolang er niets bijzonders aan de hand is, geeft de aanbieding van kaarten aan het WV-kantoor geen moeilijkheden", aldus de heer v. d. Arend. Hij achtte het overigens verstandiger voor Arti Shock, om zich in het vervolg rechtstreeks tot de gedelegeerde voor het VW-kantoor, de heer Brouwer te wenden. De heer Joosten meende, dat heel wat moelijkheden toch voorkomen hadden kunen worden, wanneer een en ander tevoren duidelijker door de VW was gesteld en men ook eens tot een onder ling gesprek had kunnen komen. Ook vroeg de heer Joosten, of het be stuur van de VW het niet tot zijn taak rekende om de leefbaarheid van de gemeente te bevorderen. In dit opzicht gingen zijn gedachten in het bijzonder uit naar een initiatief van de VW ten aanzien van de weg over de Eng en met betrekking tot het Soesterveen. Voor wat betreft de weg over de Eng zag het VW-bestuur beslist geen taak (mede vanwege de positie van de heer v. d. Arend als wethouder en de se cretaris als hoofdinspecteur van politie). of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. Interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 De vraag, wat de VW aan de bevor dering van de leefbaarheid in het Soes terveen kan doen (waar volgens de heer Joosten een tactiek van de ver schroeide aarde is toegepast) bleef in feite onbeantwoord. STEENHQFF5TR 53 TEL Z84Z 50E5T Blijkens het jaarverslag van de secre taris, de heer H. G. Scholtmeijer, heb ben 17.537 mensen het afgelopen jaar gvbruik gemaakt van de diensten van de VVV. In totaal 9457 mensen kwa men om inlichtingen naar het WV- kantoor, terwijl 6336 de VVV schriftelijk of telefonisch om informatie hebben ge vraagd. Daarnaast werd nog met 1744 mensen gecorrespondeerd. Tot de meer zichtbare activiteiten (die volgens de secretaris niet altijd terecht meer aan dacht krijgen dan de veelal meer om vattende onzichtbare werkzaamheden) behoorde de traditionele schatgraverij, ditmaal ook in samenwerking met Soes- terberg. De even traditionele kinder voorstelling kon in verband met de slechte weersomstandigheden verleden jaar geen doorgang vinden. De heer Scholtmeijer meende, dat van wege het weinig spectaculaire karakter van het WV-werk ook betrekkelijk wei nig mensen kennelijk de behoefte ge voelen om het werk van de VVV finan cieel .te steunen. Hij meende, dat het ledental (ruim 500) ïn geèri verhouding staat tot het aantal inwoners. De groei van het ledenbestand zou z.i. op zijn minst gelijke tred moeten houden met de bevolkingsgroei. Hij zei, dat nog al tijd bij velen de verkeerde indruk be staat, dat de VW er alleen maar lJ voor de horeca-bedrijven en de zaken mensen. De heer Scholtmeijer deelde voorts me de. dat de Soester WV naar een sa menwerkingsverband zoekt met Baam en enkele Gooise gemeenten, in het bij zonder Hilversum en Loosdrecht. Daar naast zijn ook oriënterende besprekin gen gevoerd met de VVV Amersfoort. De heer v. d. Arend zei. dat aan een zekere vorm van concentratie nu een maal niet valt te ontkomen. ..Maar we zullen onze huid zo duur mogelijk ver kopen en trachten, onze zelfstandigheid waar mogelijk te bewaren". De heer Scholtmeijer wees in zijn uit voerige jaarverslag voorts op de nood zaak van regionale informatie, zulks m verband met de toenemende mobiliteit van de vakantiegangers. Hij betreurde het. dat de vestiging van horecabedrijven geen gelijke tred houdt met de bevol kingstoename. Naar zijn mening hee Soest door zijn centrale ligging en ge makkelijke bereikbaarheid behoefte aan een congrescentrum, maar dan zal daar bij ook de nodige hotelaccomodatie ge boden moeten kunnen worden, yoorts zag hij in Soest plaats voor een blijvend toeristisch attractieproject, gericht op het dagtoerisme. Door verschillende leden is de aandacht van het WV-bestuur gewaagd voor de verkeerssituatie op de rijksweg boor Soest en het ontbreken van oversteek plaatsen. De heer Scholtmeijer deelde in antwoord hierop mede. dat in de niet al te verre toekomst Soest oversteekmo- gelijkheden (zebra's of verkeerslichten) krijgt bij de Dahveg, het postkantoor, het voormalige hotel Eemland waar de doorgetrokken Stadhouderslaan op de rijksweg gaat uitkomen in ren was verdere toekomst wellicht ook Nieuwerhoek. Het bestuur verwachtte weinig heil van een nieuwe poging om een agenda betreffende de verschillende aktivitel- ten van de verenigingen te gaan samen stellen, al wilde men het graag nog eens proberen. De grootste moeilijkheid is, dat men de verenigingen niet zover krijgt om regelmatig hun aktiviteiten op te geven. „Bovendien zijn er 40 ver enigingen in Soest en 49 in Soesterberg en van de meeste kennen we niet eens de secretariaten", aldus de heer Scholt meijer. Maar men gaat de mogelijkhe den in ieder geval nog eens bezien. De heer A. G. Kok heeft zijn funktie als penningmeester neergelegd. Tot nieu we bestuursleden werden benoemd de heren H. Verbeek (namens de horeca- seotor) en A. J. van Balkon, hoofd van de lagere school te Soesterberg. Het jaarverslag van de penningmeester gaf een nadelig saldo te zien van bijna 1800,welk tekort kan worden ge dekt door te beschikken over een deel van de reserve van 8000, Ook in Soesterberg zullen de belangen van de VVV weer eens worden behar tigd. Men heeft in bet verleden al et telijke malen middels een dependence geprobeerd om daar wat aktiviteiten te ontplooien, maar nimmer met veel succes. Thans gaat de heer De Gier aan de Buys Ballotlaan liet proberen. „Er is veel liefhebberij en vrije tijd voor nodig, maar we hebben gemeend, het nog maar eens te naoeten probe ren", zei de heer v. d. Arend.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3