6267 ARTI SHOCK MOET BESCHULDIGINGEN WAARMAKEN VAN B. EN W. Moor een leuk geklede baby of kleuter Burgerlijke stand Buitenlandse werknemers ontvingen diploma ypu+cf >ervice Krabbels van Knelis MENINGEN VAN LEZERS Open brief aan gemeentebestuur Eerste Soester Begrafenis-Onderneming FULL TIME PART TIME (02155) VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST VAN WEEK TOT WEEK IN SOESTERBERG Ned. Chr. Vrouwenbond Kunstmarkt en Politiek Eiermarkt DINSDAG 14 APRIL. 1970 De Kunstenaarsvereniging heeft on langs tijdens een bijeenkomst in de openbare leeszaal en bibliotheek bur gemeester en wethouders verweten, tot zevenmaal toe niet op een brief te heb ben geantwoord. Wethouder K. de Haan, die op deze bijeenkomst aanwezig was, blijkt achter af geen genoegen te hebben genomen met deze en andere beschuldigingen van de kunstenaarsvereniging en heeft Arti Shock in een namens B. en W. verzonden schrijven gesommeerd, de be schuldiging binnen een week in het openbaar waar te maken. Arti Shock heeft daartoe de -volgende openbare brief aan het college verzonden: Zeer geacht college, In uw brief van 10 apri j.1. verzoekt U mijn bestuur om een openbare recht zetting in de plaatselijke pers van de door mij op 1 april j.1. in de Bibliotheek geuite beschuldiging, dat een aantal brieven van mijn bestuur door Uw Col lege niet zouden zijn beantwoord. VAN WEEDESTRAAT 8 GEBOREN: Bianca, dochter van E. Net ten en W. Arnold, Kerkpad z.z. 120. Jessica, dochter van G. Mastenbroek en J. M. Kooiman, Hartweg 47. Bi anca Rianne, dochter van C. H. Ver sluis en A. C. de Wilde, Smitsweg 403. Jacobus Wilhelmus Antonius, zoon van A. J. Daselaar Nieuweweg 66 en J. Altena, Wieksloterweg W.Z. 37 e. Angelique Christina Rosemarie Maria, dochter van H. J. J. R- van de Camp en C. G. C. M. Weterings, Antonie van Leeuwenhoeklaan 179 Soesterberg. Ernest Jacques André, z;oon van J. M. A. Martens en M. A. van Breukelen, Da Costalaan 17. Saskia Maria, doch ter van W. P. T. Bosboom en C. C. van de Mast, Soesterbergsestraat 14. Geertruida Marretje Helena, dochter van G. G. van Stempvoort en G. H. Mol, Weeg breestraat 11. Fatima Els, dochter van D. O. Diallo en H. M. van den Eerg, Van Maarenstraat 19, Soester- ber. Chonja Talitha, dochter van H. Wolthuizen en C. Groen Klein Engen- daalweg 52. Kim Ryan, dochter van M. E. van Veen en M. Deenstra, Vale riaanstraat 37. Martin, zoon van H. W. Westeneng en E. van Schaik, Wiek sloterweg W.Z. 31. Lex, zoon van B. Wichertjes en F. van Veen, Jacob Cats- laan 9. Ellen Francisca Claudia, doch ter van B. Beintema en S. Monsma. Bilderdijklaan 34. Nancy, dochter van W. van den Hengel en A. M. van Doorn, Van Weedestraat 57. ONDERTROUWD: Dirk Jan van der Vuurst, Lepelaarstraat 83, Baarn en Afien Loukina van der Zwaan, Buntweg 10. Jacobus Nicolaas Marinus Hen- drikus van Essen, Wezelkade 79, 's-Gra- venhage en Marie Louise Barbara Evers, Ir. Menkolaan 75. Wilhelmus Theo- door Johannes Spijker, Prins Bernhard- laan 8c en Wilhelmina Catharina Maria Hilgevoord, Soesterbergsestraat 25. Martinus Bartholomeus Anitonius Beu- ken, Soesterbergsestraat 51 en Cornelia Hendrika Rotteveel, Burgemeester Ha zenberglaan 117, Rotterdam. Peter Paul Maria Wijn, Antonie van Leeuwen hoeklaan 239 en Yvonne Theresia Maria Zaal, Dennenweg 4, Zeist. Hendrik Peter van Alphen, Ringweg Randen broek 34E, Amersfoort en Johanna An na Frank, Nieuwstraat 4B. Hendrik Dorotheus Rozendaal, Hendrik van Vi- andenstraat 19, Amersfoort en Peter- nella Eernst, Kampweg 12. Lammert Groeneveld, Narcissenstraat 16, Barne- veld en Wilhelmina Maria Wolfsen, Nieuweweg 96. Johan Gerrit de Haas, Mozartweg 48B, Amersfoort en Anna Maria Lenarduzzi, Nieuweweg 29A. Jacob van Oostende, Schaepmanstraat 53 en Petronella Jacoba Akkerman, Schaepmanstraat 57. GEHUWD: Albertus Antonius van Breu kelen, Van Lijndenlaan 16 en Fijtje Tee- ken, Merelweg 4. Walter Detomas, Haiming in Oostenrijk en Marrigje Groen, Dorresteinweg 48. Gerardus Antonius Beijer, Beetslaan 121 en Jean- netter Arianna Tans, Hobbemalaan 36. Cornelis Hendrikus Faber, Schriks- laan 60 en Theodora Johanna Voet, Schrikslaan 60. OVERLEDEN: Elizabeth de Jong, oud 94 jaar, weduwe van J. Kuijer, Kloóster- weg 41, Laren N.H. Marion Christina Lavooi, oud 15 jaar, Kolonieweg 5. Peetje van Meerveld, oud 66 jaar, ge huwd met K. Schipper, Ant. van Leeuwenhoeklaan 181. Jacoba Eliza beth de Vin, oud 80 jaar, weduwe van W. J. Nijgh, Hildebrandlaan 19. Als voorzitter van Arti Shock zal ik trachten zo goed mogelijk aan Uw ver zoek te voldoen. Hiertoe zal het nodig zijn uitvoerig in te gaan op de voorge schiedenis die tot mijn beschuldiging en mijn stellingname op de avond van 1 april j.1. hebben geleid. Allereerst zou ik in willen gaan op het gebruik van het St. Jozefgebouw en de aanvraag van subsidie voor de cursus sen in kreativiteitsontwikkeling. In no vember 1968 is door het toenmalige be stuur van mijn vereniging, op verzoek van Uw gemeentebestuur, een uitvoerig rapport uitgebracht over het gebruik en het opknappen van het St. Josefgebouw. Op dit rapport is van gemeentezijde geen reaktie ontvangen. Eind mei 1969 is door mij de draad weer opgenomen in een gesprek met v/ethouder K. de Haan. In dit onder houd heb ik met wethouder K. de Haan gesproken over de mogelijkheid het gebouw op te knappen en ik heb ge vraagd onze subsidie-aanvraag van 31 juli 1968 voor het seizoen 1968-'69, nu spoedig te willen behandelen. Verder heb ik aangekondigd dat de subsidie-aan vrage voor het cursusjaar 1969-'70 bin nenkort verwacht kon worden en ik heb gevraagd deze subsidie-aanvraag met meer voortvarendheid te willen behan delen dan die van 31 juli 1968. Nu kom ik toe aan de brief van 20 juli 1969 met de subsidie-aanvraag voor het cursusjaar 1969/'70. In een vooraf gaand gesprek heeft Wethouder K. de Haan mij gevraagd deze brief recht streeks aan de gemeenteraad te richten, hetgeen is geschied. Deze brief van 20 juli is met Uw brief van 6 januari 1970 inderdaad beantwoord. Op 4 juli 1969 zenden wij een brief aan Uw College met het verzoek de termijn van het gebruik van het ge bouw te verlengen en wij verzoeken U in deze brief Uw College om een on derhoud inzake het gebruik van het gebouw. Weliswaar had Uw College het gebouw aan mijn vereniging in gebruik gegeven, maar er waren geen duidelij ke voorwaarden ten aanzien van het gebruik gesteld. Onze positie in het ge bouw was voor mijn bestuur een vol komen onduidelijke zaak. In Uw brief van 8 augustus bericht U dat U een gesperk niet nodig vindt en opnieuw mogen we het gebouw voor een jaar gebruiken zonder dat hieraan voor waarden worden verbonden. De ondui delijkheid duurt voort. De brief van 4 juli 1969 is ook door U beantwoord. Op 7 september 1969 sturen wij Uw College een brief met het dringende verzoek de subsidie-aanvraag van mijn bestuur betreffende de cursussen met spoed in behandeling te nemen, omdat de cursussen in oktober gaan starten. Deze brief is door Uw College niet beantwoord. Indien U stelt dat deze brief wel beantwoord is met Uw brief van 6 januari 1970 ben ik het daarmee niet eens. Uw brief van januari 1970 verwijst alleen naar onze brief van 20 juni 1969. Het komt mij als redelijk voor dat Uw College mijn bestuur ten minste de stand van zaken had kunnen laten weten. Op 2 oktober 1969 stuurt mijn bestuur Uw College een brief met een verslag van de vergadering op 30 september 1969 ten kantore van de Stichtse Cul turele Raad. Deze vergadering hield verband met eventuele subsidieverle ning door het Ministerie van C.R.M. Na U in deze brief over de mogelijkheid van subsidieverlening door C.R.M. te hebben ingelicht wordt nogmaals op behandeling van de subsidie-aanvraag aangedrongen. De brief van 2 oktober 1969 is door U niet beantwoord. Indien U stelt dat deze brief met Uw brief van 6 januari wel is beantwoord, ben ik het daarmee niet eens. Op de in houd van eerstgenoemde brief had door U gereageerd behoren te worden. De volgende brief die ik aan de orde stel is van 24 november 1969 die ik in zijn geheel nogmaals laat volgen: Zeer geacht College, Wat betreft de subsidie-aanvrage voor onze cursussen en gebruik St. Jozef- gebouw verwijzen We U naar onze brieven van 3 juni, 20 juni, 4 juli, 7 september, 2 oktober en 7 november en Uw correspondentie met de Sticht se Culturele Raad. Behalve de door ons gevoerde cor respondentie met U heeft onze voor- Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 zitter de heer Ben Joosten meerdere gesprekken gevoerd met Uw Wethou der de heer K. de Haan. Voorts is er nog een vergadering ge weest ten kantore van de Stichtse Culturele Raad waaraan Uw Wet houder de heer De Haan helaas ver hinderd was deel te nemen. Na al deze gedane moeite blijkt uit het gesprek dat onze voorzitter vrij dag j.1. met Uw Burgemeester mocht hebben dat de subsidie-aanvraag nu nog niet in een B. en W.-vergadering is behandeld. Wij vinden deze gang van zaken uitermate teleurstellend en onbegrijpelijk. Temeer daar van de zijde van Wethouder De Haan steeds waarderend over de cursussen is ge sproken en naar wij menen heeft hij ook het belang van deze cursussen ingezien. Ook is door de Wethouder aldoor toe gezegd dat hij de subsidie-aanvraag aan de Gemeenteraad zou voorleggen. De laatste toezegging was dat dit be slist in november zou gebeuren. Het geen evenmin is geschied. We menen er goed aan te doen U te laten we ten dat de situatie voor ons nu zeer moeilijk wordt, omdat wij financieel niet in staat zijn deze cursussen ver der te vervolgen. Wij zullen genood zaakt zijn deze cursussen voortijdig te beëindigen. Hetgeen tot gevolg heeft dat wij aan de cursisten het vooruit betaalde cursugeld behoren terug te betalen, wat onmogelijk is daar onze kas uitgeput zal zijn. Mede als gevolg van de eerder ge noemde gesprekken zijn wij in goed vertrouwen in het beleid van Uw Col lege in oktober met de cursussen 1969/70 gestart. Het aantal cursisten op dit ogenblik is 91 kinderen en volwassenen. Deze aantallen groeien nog elke week. De cursussen vinden onder moeilijke omstandigheden plaats gezien outillage, verwarming, sanitair en verlichting. Voor de meest noodzakelijke voorzie ningen heeft onze vereniging zelf ge zorgd. Verder hebben onze leden het gebouw glasdicht gemaakt, het dak Wij betreuren nog steeds Uw ant woord in Uw brief van 8 augustus j.1. Hadden wij toen een uitvoerig gesprek met Uw College gehad dan zouden wellicht een aantal misver standen c.q. misvattingen uit de weg zijn geruimd. Nu heerst bij ons nog steeds de idee, hopelijk ten onrechte, dat er van Uw kant bezwaren of der gelijke bestaan welke mogelijk heb ben geleid tot de nu ontstane situatie. Hoe dan ook, nogmaals verzoeken wij Uw College ons een onderhoud te willen toestaan, Hoogachtend, etc. Ook deze brief is door U niet beant woord. Indien U stelt dat deze brief van 6 januari wel is beantwoord ben ik het daarmee niet eens. In de brief van 24 november j.1. wordt om een on derhoud gevraagd met de bedoeling een eind te maken aan de onduidelijke situ atie. U hebt hierop niet gereageerd. De moeilijkheden die later in maart en op 1 april j.1. plaats vonden hadden voor komen kunnen worden. Hiermee kom ik toe aan drie volgende onderwerpen: de kunstmarkt, de Tentoonstelling Es- cher/Couzijn en de Griekenlandavond. De Kunstmarkt. In onze brief van 5 februari j.1. verzoeken wij Uw College om toestemming de Kunstmarkt op 5 mei, Bevrijdingsdag, te mogen houden. Dit verzoek is door mijn bestuur on voldoende omschreven ten aanzien van de aktiviteiten die mijn bestuur zich op deze Kunstmarkt had voorgesteld. Ik moge U ervan verzekeren dat deze on volledigheid niet ten doel heeft gehad bepaalde zaken voor U verborgen te houden. Hetgeen moge blijken uit de uitvoerige inlichtingen die mijn mede bestuurslid Jan Visser in een telefoon gesprek op zaterdagavond 28 februari j.1. op verzoek van een brigadier van politie heeft verstrekt ter advisering aan Uw College. Op 4 maart j.1. heb ik de heer Kasan- der, ambtenaar Uwer gemeente, zo uit voerig mogelijk onze plannen over de Kunstmarkt meegedeeld met het ver zoek Uw College te willen inlichten over de plannen van mijn bestuur en een spoedige toestemming van Uw Col lege te willen bevorderen. Zonder dat Uwerzijds enige toelichting over onze plannen werd gevraagd, ontving mijn bestuur Uw brief van 23 maart j.1. met een aantal voorwaarden. Vooral Uw voorwaarde 2 „Er moet nauwlettend op worden toegezien dat geen aanstoot wordt gegeven aan godsdienstige- en/of zedelijke overtuigingen" heeft mijn be stuur zeer verbaasd. Kennelijk leeft bij U de veronderstelling dat het bij mijn bestuur de vooropgezette bedoeling zou zijn óp deze Kunstmarkt aanstoot te ge ven of te doen geven aan godsdienstige- en/of zedelijke overtuigingen. Boven dien moet het U toch duidelijk zijn dat het een onmogelijke taak is hier nauw lettend op toe te zien. De bedoeling van mijn bestuur met deze Kunstmarkt is niet anders geweest dan deze in het teken van de VRIJHEID te zetten en deze vrijheid te benadrukken door groe pen en politieke partijen uit te nodigen die door hun aanwezigheid konden to nen dat wij in een vrij land leven. Uw brief is voor mijn bestuur onbegrijpe lijk en toont duidelijk de communica tiemoeilijkheden aan die er tussen Uw College en mijn bestuur bestaan. Bij herhaling heb ik getracht hierin verbetering te brengen en ik wil hier bij wijzen op de meerdere gesprekken die ik met Wethouder K. de Haan sinds mei vorig jaar heb gehad, de brief van 4 juli 1969 om een onderhoud, een ge sprek met de burgemeester in novem ber j.1., de brief van 24 november j.1. inzake o.m. een onderhoud en het ge sprek op 4 maart j.1. met de heer Ka- mder in welk gesprek ik nog eens duidelijk mijn wens te kennen heb ge geven om tot een beter contact met het Gemeentebestuur te komen. Dit alles heeft niet mogen baten. In tegendeel, na do brief over de Kunst markt deelt de heer Kasander op 24 maart, hiertoe door mij gevraagd mee, dat Uw College geen medewerking zal verlenen om hoofden en direkteuren van Soester scholen attent te maken op de mogelijkheid van rondleiding op de tentoonstelling Escher/Couzijn. De reden: er komt een tentoonstelling in de Biblotheek. Op maandag 6 april j.1. informeer ik nogmaals ten Gemeente huize naar de reden van deze weige ring. Mij wordt nu gezegd: het betreft een beslissing van B. en W. dat geen medewerking kan worden verleend om dat het een particulier initiatief is. In een artikel in de Gooi- en Eemlander van 10 april geeft Wethouder De Haan weer een andere reden op. Vanzelfspre kend heeft Uw College het recht een verzoek in te williger, of af te wijzen maar dan wel met redenen omkleed. Vervolgens de Griekenland-avond. Mijn vereniging kent geen politieke doelstel lingen. Politiek is wel, zo vindt mijn bestuur, een terrein dat vrijelijk kan worden betreden. De Griekenlandavond werd georganiseerd op initiatief van de Werkgroep Griekenland te Amersfoort. Op hun verzoek hebben wij onze mede werking aan het tot stand komen van deze avond gegeven. Nu zal ik trachten te verklaren waarom ik deze avond niet heb doen afgelasten en waarom vragen De heer Van Delft, die de gastarbeiders de laslessen heeft gegeven, was er met recht trots op dat alle zeven het offi ciële diploma van het Nederlands In stituut voor Lastechniek behaalden, al was het dan met aantekening dat door taalmoeilijkheden geen theoretisch exa men afgenomen kon worden. Zich goed kunnen behelpen is altijd nog even an ders dan het vlot overweg kunnen met technische termen in een vreemde taal. Terwijl de aanwezigen genoten van een kopje koffie met een feestelijk gebakje sprak de direkteur van de l.t.s., de heer Koudijs, de wens uit dat de geslaagden het bij dit fraaie resultaat, dat toch eigenlijk maar een begin is, niet zou den laten. En dat het hen menens is met hun studie, bleek duidelijk, toen zij met hun diploma onder de arm, achter de heer Smit aan stapten om de volgende les in de Nederlandse taal te gaan volgen. In de tijdsduur van geveer een jaar, waarin zij vijfentwintig zaterdagochten den de l.t.s. aan de Soester Engweg bezochten, volgden aanvankelijk twin tig gastarbeiders de cursus „lassen voor beginners". Een aantal van hen viel af, waarvoor het veranderen van werkne mer oorzaak is te noemen, maar za terdag kon aan zeven gelukkigen het di ploma worden uitgereikt. Slechts vijf van hen waren aanwezig. Twee geslaag den genoten van een vakantie bij hun echtgenoten en kinderen in Turkije en Marokko. De gastarbeiders ontvingen niet alleen les in lassen, maar kregen tevens met behulp van een talenprakticum lessen in Nederlands. Het is onvoorstelbaar wat de heer Smit, die de lessen in Ne derlands geeft, in de vijentwintig lessen met zijn leerlingen heeft bereikt. Naast de zeven mannelijke leerlingen volgt op dit moment een in Hilversum werk zaam Yoegoslavisch meisje de lessen Nederlands, dat in de taallessen haar mannelijke collega's duidelijk de loef afsteekt. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN ènde beste sociale voorzieningen 1 Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer is Veenbesstraat 462 - Soest gerepareerd, de lokalen geschilderd, door mijn bestuur aan de Gemeenteraad zijn gesteld. Het politie verbod is niet aan mij noch aan andere leden van mijn bestuur meegedeeld. Het verbod had in een veel vroeger stadium uit gevaardigd kunnen worden, waardoor afgelasting via de pers mogelijk zou zijn geweest. De vertoning van deze film was ten Gemeentehuize bekend. Dat er vragen door mijn bestuur aan de Gemeenteraad zijn gesteld vindt me de zijn reden in het commentaar dat door de hoofdinspecteur van politie naar aanleiding van dit verbod werd gegeven. Hiervoor verwijs ik U naar het bericht in de Amersfoortse Courant van 27 maart j.1. Na deze uitvoerige verslaggeving van mijn ervaringen sinds mei 1969 kunt U misschien enigszins mijn stellingname op 1 april j.1. in de Biblotheek begrij pen. Verder wil ik duidelijk stellen dat ik geen waardering op kan brengen van het door de Wethouder K. de Haan ter zake gevoerde subsidiebeleid.^ Mijn gebrek aan waardering gaat over in een gevoel van onbehagen wanneer ik denk aan de hoeveelheid verspilde energie die dit beleid heeft veroorzaakt. Staat U mij toe, dat ik nog enkele op merkingen maak over berichten in de pers naar aanleiding van de Algemene Ledenvergadering van Arti Shock op 27 maart j.1. In de persverslagen is o.m. te lezen dat Arti Shock in het geheel geen medewerking zou krijgen van Uw Gemeentebestuur. Voor de goede orde zou ik willen opmerken dat door mij op de Ledenvergadering is gememo reerd dat door Uw gemeentebestuur een krediet van ƒ25.000,— beschikbaar werd gesteld om voorzieningen in het ge bouw te treffen. Ik heb daarbij de hoop uitgesproken dat deze voorzienin gen voor het nieuwe winterseizoen zou den worden uitgevoerd. Ten aanzien van de verleende subsidie voor de cursus sen is door mij gezegd dat de gehele gang van zaken rond deze subsidiever lening mij het onplezierige gevoel heb ben gegeven dat deze subsidie eerder afgedwongen lijkt te zijn dan dat deze door een redelijk en feitelijk overleg tot stand was gekomen. Dat wij Uw Gemeentebestuur zeer ze ker dankbaar zijn voor het verstrekken van het krediet en het verlenen van subsidies moge blijke uit onze brief van 26 december 1969 waarin wij onze dank aan Uw Gemeentebestuur naar voren hebben gebracht. Tenslotte nog dit. Op de in de Biblio theek door de heer Leeflang aan mij gestelde vraag hoe ik mijn dorp in een toekomstdroom zou zien, heb ik ge antwoord: een dorp zonder B. en W. Voor dit ongepaste droombeeld wil ik U mijn spijt betonen. Ter Uwer gerust stelling kan ik U nog vertellen dat ik na enkele nachtmerries weer een toe komstdroom over mijn dorp heb gehad. B. en W. zijn teruggekeerd, vergezeld van een vierde Wethouder met de por tefeuilles Culturele- en Jeugdzaken. Ik hoop dat deze droom spoedig in ver vulling zal gaan. Ben Joosten. Voorzitter Artishock. Exposities: Luchtvaartmuseum, Vliegbasis Soester berg, elke zat. 10-16 uur. Dagelijks 2-5 uur en vrijdagavond 8-10 uur, Arti-Shockgebouw, Steenhoff- straat, expositie Maurits E. Escher (grafische kunst) en Wessel Couzijn (beeldhouwwerk). Laatste expositiedag 26 arpil. Film: Flora, Baam: Dinsdag en woensdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur, „Wie 't laatst lacht". Vergaderingen; Woensdag 15 april, 8 uur, Eltheto, Driftje 4a, ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond Soest-Zuid. Diversen: Poppentejater, artishock-gebouw, Steen - hoffstraat, elke zondag 3-4.30 uur. Vrijdag 17 april: 7.30 uur, De Rank, Soesterbergsestraat 18, leerlingen-con cert Regionale Muziekschool. Maandag 20 april, 7.30 uur, De Rank, Soesterbergsestraat 18, algemene le denvergadering Ned. Roode Kruis, afd. Soest-Soesterberg. .dolle minao" Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak ming altied weer vurbaos ovur dinge die noeng int niews komme, maor waor voor ming niks niews meer an is. Neem noeng ls die klup vaan vrouwe die ongder de naom f>ant feesviere is, waat zullie groag ongder gebroch zouwe wille zien ongder ut hoofstuk „deemestraotsie. Al jaorelaang hek daogeluks te maoke mit zuk soort vrouwe. Ik zeej voorheen nog wellis teuge ming Kneliao, daat zie niks te dol vongd om te doen; voor ming waas Kneliao in sommuge dinge aal jaore dol, maor zie hepter nooijt an gedoch om de voorpaoginao vaan de kraant of meschien zellufs wel ut zjoer- naol vaan de tilleviesie te haole. Aal zouw daat toch nooit beurt weze, omdak daor dan un stekkie veur haad estoke. Noeng binne der un kwak vrouwe die nie tevreje binne mit hullie daogelukse gangetje en bar graog waat aors wille. Waat of daat daar wel zouw motte weze, wete zullie ok noeng weer nie presies, maor volluguns die vrouwe motter waat beure, hoe daan ok. Kiek der binne netuurluk dinge waor zullie wel un bietje geliek ovur hebbe, maor ut wordt allemaol wel un bietje ovurtrokke. Zullie wille voor geen prïes ut liedend voorwarrup vaan de maan weze. Nie daat zullie de baos in huus wille gaon speule, daat aal nie meer, waant daat doeng zullie aan jaore laang, maor ik schaat daat zullie nie zalle ruste voor daat ok hullie naom op de deur vaant huus staot. Waant tot noeng toe waast nog steeds zo daat ongze naom op de deur sting. Binne waore wullie de baos toch aal nie meer. Waat daot angaot bink wel blie daat die mienaos de netuur nie kenne vuraan- dere, waant as zullie ut voormekaor zouwe kenne kriege, daan waore ut de manne die int kraombed terecht zouwe komme. Daor liek nie zo bar veul teuge, maor ak heul eerluk mot weze, daan vingk daat toch eigeluk un spesiejaol vrouwekarrewie. Ai je ut der nie mee eens bin daan steek je je vinger maor omhoog. Die vrouwe maoke zich maor druk, en zullie zeuke maor voorstaandurs voor hullie plaanne, maor ik bliefter bie daat die klup voor ut groot deel bestaot uut vrouwe die geen kingders hebbe, waant ast wel zo zouw weze, daan bink der vaan overtuug daat die kingders heul waat tekort komme. En daan zaait wel nie uut iedejaole ovurweginge weze, daat zullie ant protestere binne, maor omdaat zullie te luu binne om voor hul lie kingders te zorrege. Dus, waat ming angaot maag die klup ovur de kop gaon, der gaot niks an vurlore. Ast nie beurt, daan zouwk zeige: laote zullie maor prebere daat der ok un ofdeling dolle minaos bie de ooijevaors komp, zodaat die geen be- stellinge meer ken oflevere.. Of die beeste der meej akkoord zalle gaon daat zullie warekeloos worde, kenk ming ok nie zo bes voorstelle. Heulemaol aors, maor daorom hekter wel un goed woord voor, ist mit de aksie vaan de jongeluu die leegstaonde huuze bezette om der in te gaon wone, omdaat zullie arruguns aors niks kenne kriege. Der binne netuurluk minse die zeige daat ut geen pas hep, om zomaor arru guns un leeg huus in te gaon om derin te gaon wone. Maor ajje ut toch heul nuchtur bekiek, dan hebbe die minse toch wel geliek. De minse ant hoof vaan de regering en de steje en darrupe zeige dat zullie vaan allus doen om de grootste viejaand die wulie nog kenne, de wooningnood, te bestrieje, maor ajje aal weke, maonde, of zellufs jaorelaang naor un daak bove je .kop hep gezoch, en je hep narruguns toestemming voor gekrege en je weet daan datter arruguns huuze leeg staon die aal jaore nie be- woend worde, daan krieg je toch wel effe de pest in. Daan krieg je watter noeng beurt. Noeng wilk wel effe opmarruke datter door bepaolde luu netuurluk ok ge- bruuk vaan gemaok wordt om een rel te schuppe, maor voor die luu hoop ik daat de laange laat vaan de pelissie- minse presies laang genog is om hullie der flink vaan laangs te geve. Voor die minse die ech in nood zitte, hoop ik datter nog heul waat huuze voor hullie beschikbaor komme, en voor de goeie gaang vaan zaoke, ast effe ken, zongder geweld, waant ok noeng, in de tied daat wullie effe op en neer gaon naor de maon, krieg de vurkeerde de klaappe, zellufs ast om iets zo doodge woons as un huus gaot. Maandag 13 april, terrein Kampweg, 18.30 uur, Schoolvoetbaltoernooi. Dinsdag 14 april, gebouw naast de kerk, 13.30 uur, Bejaardensoos Piep noch stok. Woensdag 15 april, terrein Kampweg, 18.00 uur, Schoolvoetbaltoernooi. Vrijdag 17 april, terrein Kampweg, 18.30 uur, Schoolvoetbaltoernooi. Zaterdag 18 april, terrein Kampweg, 16.00 uur, Soesterberg-Loosdrecht. Zaterdag 18 april, H.G.D.-gebouw, 19.30 uur, jubileum-uitvoering „Laetitia". De afdeling Soest-Zuid houdt woensdag 15 april haar ledenvergadering in het wijkgebouw Eltheto, Driftje 4a. Aan vang 8 uur. Ds. H. Zethof te Kockengen zal spreken over het onderwerp: „Het hospitaalkerkschip De Hoop". REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Artishock ontving van de gemeente be richt, dat op de kunstmarkt van 5 mei a.s. nog geen vorm van politieke pro paganda is toegestaan. Deze (voorlopige) houding is begrijpelijk tegen de achtergrond van de gemeente subsidie. Evenwel, de ontwikkeling, waarin kunst steeds meer van het voetstuk wordt gehaald en gebracht naar de mens, zou een andere beslissing verwachten. Kunst moet niet met moeite bereikbaar zijn voor de enkeling, maar kunst moet moeite doen de mensen te inspireren. Naast kunst is ook o.a. politiek en gods dienst, neerslag van en inspiratie op het menselijk gedragspatroon. De kunstmarkt is één van de weinige gelegenheden, waar de Soester mensen in ruimer verband gestalte kunnen ge ven aan wat hier leeft. Ik dacht, dat elke dimensie, die wordt toegevoegd aan deze markt, verrijkend werkt. De gemeenteraad beslist woensdag 15 april a.s. of politiek al dan niet is toe gestaan. Drs. J. L. Menne, tel. 7972 Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 70.000 eieren in prijzen van 10,tot ƒ11,—. MiddSnprijs 10,40. Prijs per kg 1,65.

Soester Courant | 1970 | | pagina 9