E. G. KERKHOF Klockner-Bamaco in nieuw gebouw aan Koningsweg VONNISSEN ÏN ATHENE AUTORIJSCHOOL „ENGEL" NIEUWE RENAULT 12 IN NEDERLAND Krabbels van Knelis GIRALE BETALING VOOR WAO. EN PENSIOEN L0UZIJN EN ESCHER EXPOSEREN BIJ ARTI SHOCK [Eerst onze reisprogramma's lezen, dan lekker weg-wezen ÊIRUYS&CO Hmeisaqeimteim UW SUUUES IS ONZE MEULAME Echtpaar B. de Bruin- Van Asch 40 jaar getrouwd VRIJDAG 17 APRIL 1970 LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding sanitair, lood- en zinkwerken nOude Grachtje 14a Soest Telef. 02155-4332 Göckner-Bamaco N.V. (machines voor grondverzet en wegenbouw) heeft gis- eren met veel vlagvertoon een feeste- ijke taferelen aan de Koningsweg een lieuw bedrijfspand in gebruik genomen. Tot dusver was men gehuisvest in een lan weinig eisen voldoend pand aan le Doresteinweg, waar niettemin de esultaten goed waren, maar de outilla- ;e zeer slecht. linnen twee jaar na de start in Neder- and (in 1963) moest het pand reeds worden uitgebreid tot bijna het dub- iiele van het bestaande, zodat in ieder jeval voldoende kantoor-, magazijn- en Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 De vonnissen die de bijzondere krijgs- jraad in Athene heeft geveld vallen mee dat wil zeggen in vergelijking met de leisen die de procureur had uitgesproken: In absolute zin zijn het nog geduchte ptraffen. En men mag zich in gemoede afvragen na de onthullingen over mar telingen in de cel of het werkelijk een genade is dat voor een doodstraf een gevangenisstraf van achttien jaar iri Iele plaats is gekomen. Het is daarom look bij deze vonnissen duidelijk dat Jiet regime der kolonels van zins is ■hard, zeer hard op te treden tegen leder die niet bereid is heel precies met Jhen in de maat te lopen, feen andere zaak is in hoeverre Papa- Idopoulos en de zijnen met het vermij - Kien van een doodvonnis rekening heb- Jben gehouden met de verontwaardiging lelie over de hele gang van zaken, die Iniet alleen is gebleken bij particuliere groepen in het buitenland, maar in ninstens even sterke mate bij regeringen jdie Athene eigenlijk graag zijn vrienden (zou willen noemen. De regeringen 1 vooral de Scandi navische dringen aan op een toe nemend isolement voor het regime. Het ■effect daarvan moet men echter niet ■overdrijven het is lastig, het is vaak ■gênant, maar dodelijk voor het regime lis het niet. Temeer niet omdat de heren ■in Athene ook wel weten dat hun land ■in zijn vleugelpositie moeilijk gemist ■kan worden in het N.A.T.O.-verband. ■Wanneer de Grieken over kortere of ■langere tijd weer de democratie her- Isteld willen zien zullen ze het toch ■zelf moeten doen. Dan is dit proces met ■zijn grote publiciteit (die ondanks een 1 gelijkgeschakelde pers wel degelijk tot ^de Grieken is doorgedrongen) voor het verzet tegen de dictatuur wel degelijk teen grote stimulans. werkplaatsruimte voorhanden kwam. Sterke expansie in de verkoop van grondverzet- en wegenbouwmachines voerde er echter noodgedwongen toe, in 1969 opnieuw om te schakelen en met de bouw te beginnen van een ge heel nieuw pand aan de Koningsweg. Het object met kantoren, magazijn, werkplaats, demonstratieterrein en op stelplaats voor machines, beslaat een totale oppervlakte van 5000 m2. Dit nieuwe bedrijfsgebouw met hoogst ef ficiënte indeling is gisteren offcieel in gebruik genomen. De voorzitter van de Kamer van Koop handel voor Amersfoort en Omgeving, de heer G. van Nieuwenhuizen, beklom daartoe een zeer antieke, maar even glimmende stoomwals en reed onder luid gepuf en gefluit van de machine een draad door, hetgeen gepaard ging met luide knallen, het oplaten van bal lonnen en andere de aandacht trekken de gebeurtenissen. Tijdens de eerste openingsdagen zal tot en met 19 april een show op het ter rein worden georganiseerd, waarbij ge demonstreerd zal worden met de nieuw ste types machines. Klöckner-Bamaco is een 100 °/o dochter van Klökner Co. te Duisburg. Dit concern behoort tot de allergrootste in dustriële handelsondernemingen van Europa. Het maatschappelijk kapitaal van Klöck ner-Bamaco N.V. Soest bedraagt vijf miljoen gulden (gestort 1,2 miljoen). Directeuren zijn de heren dr. F. Scheu- nemann en W. Schotanus. De laatste heeft de dagelijkse leiding van de on derneming in Nederland in handen. Klöckner-Bamaco Soest vertegenwoor digt onder mee de Liebherr hydrauli sche graafmachines, de motorgraders, wielladers en wieldozers van Gebr. Frisch te Augsburg, Rotex-walsen van Katenegger (Hennef) en Deutz bulldo zers en rupsladers. Levering, financiering en service zijn bij Klöckner in één hand. De verkoop van deze kapitale productiemiddelen kan slechts geschieden, als daarnaast ge zorgd is voor een perfect lopend ser vice-apparaat zo heeft men zich voor ogen gesteld. De voorzitter van Amersfoortse Kamer van Koophandel zei bij de opening, dat de industrialisatieperiode van Soest op zijn einde loopt op een moment, dat veel van de gevestigde bedrijven zich in een groeifase bevinden. „Toch is er het gevaar, dat zich in de naaste toekomst onvoldoende mogelijkheden gaan voor doen om de uitgroei van de plaatselijke industrieën te kunnen opvangen met alle onaangename en nadelige economische gevolgen vandien, tenzij de gemeente lijke overheid tijdig haar beleid daarop instelt", aldus de heer Van Nieuwen huizen. De voorzitter van de K.v.K. wees erop, dat van de 45 destijds beschik bare hectaren industrieterrein nog min der dan tien zijn overgebleven. De heer van Nieuwenhuizen wees erop, dat in de plaatselijke industrie ongeveer 2600 personen werkzaam zijn, meest in de kleine en middelgrote bedrijven. Hij wees voorts op de zeer gedifferentieer de branchesamenstelling, waardoor be wust een conjunctureel weinig gevoelig werkgelegenhéidsklimaat wordt gescha pen, wat hij een voor de gemeente ge zonde en aantrekkelijke situatie noemde. Mede daardoor is het werkgelegen heidscijfer ln Soest zeer laag met 0,7 ®/o. „Deze zeer krappe arbeidsmarkt schijnt M. LOS Van Lenncplaan 47 - Telefoon 6621 Wij lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.I. - F.N.O.P. I Renault zal zijn allernieuwste model, Ide RENAULT 12, op 17 april a.s. in Nederland introduceren. Op die dag zal Ideze wagen voor het eerst in de show- I room van GARAGE G. STAM, Nieuwer- I hoekplein 1, SOESTDIJK te zien zijn. I De RENAULT 12 is een ruime en I uiterst moderne personenauto, die een I aanvulling zal vormen op het uitge- I breide programma van Renault in de personenwagen sector. De wagen heeft een vooringeplaatste 1300 cc motor van 60 pk, met voorwiel - I aandrijving en een vierversnellingsbak met vloerschakeling. De vierdeurs carrosserie is sterk pijl vormig met aërodynamisch gunstige eigenschappen. De wielophanging is on afhankelijk. De achterasophanging is zodanig gecon strueerd dat een zeker meestuur effect wordt verkregen. Dit betekent dat de auto zeer goed en gemakkelijk over een bochtige weg rijdt terwijl het. bedrag op een rechte weg wordt gekenmerkt door een grote koersvastheid en onge voeligheid voor zijwindvlagen. De wa gen heeft een topsnelheid van ruim 140 km/u.: het benzineverbruik ligt rond de 1 op 11 a 13. De ontwikkeling van de RENAULT 12 heeft 6 jaar gevergd. Van 1963 tot 1965 werden 18 verschil lende carrosserie vormen ontworpen, die uiteindelijk een waar schaalprototype opleverden, dat in 1965 aan de eerste dynamische tests werd onderworpen. Tussen eind 1965 en midden 1969 wer den 40 prototypen gebouwd, waarvan er acht meer dan 2V2 miljoen testkilo meters hebben afgelegd. Een prototype reed in totaal ruim 260.000 kilometers in drie verschillende continenten. Uitgebreide windtunnelproeven met pro totypen van verschillende vorm bepaal den de uiteindelijke carrosserie; laag van vorm, met het hoogste punt van de wagen achteraan; deze vorm biedt veel hoofdruimte voor achterpassagiers, een royale kofferruimte en geeft een lage luchtweerstand met goede aërodyna mische stabiliteit. De RENAULT 12 zal in Nederland in twee uitvoeringen leverbaar zijn. name lijk een model 12 L en een model 12 TL. De beide uitvoeringen zijn mechanisch, motorisch en wat betreft het uiterlijk identiek, maar de RENAULT 12 TL beschikt over een aantal luxueuze extra's, zoals eletrisch verwarmde ach terruit, gescheiden voorstoelen met tot slaapstand verstelbare rugleuningen, midden armsteunen vóór en achter, extra verlichting in handschoenenkasje en kofferruimte, armsteunen aan de binnenzijde van de portieren, sigare- aansteker en een antiverblindingsspie- gel. Beide uitvoeringen hebben en wissel stroomdynamo, ruitewissers met twee snelheden, ruitesproeier en een uiterst efficiënt verwarmings- en ventilatie systeem. Evenals de andere Renault- typen, zal ook de RENAULT 12 van fa- briekswege een Tectyl ML behandeling krijgen. De prijs van de RENAULT 12 is vast gesteld op ƒ7.122,die voor de RENAULT 12 TL op ƒ7.483,—, beide prijzen incl. B.T.W. (AF IMPORTEUR). Bdan mok zeige dak ut wellis un keer eerdur eewugge kingd weze in de mins, maor zonneklaor naor vore der vaan de week wel weer effe uut. Zongder dat de minse der eigeluk bar veul vaan hebbe gemarruk. ister un tied laang spracke gewees vaan kort- sluuting tussen de Soesder kunstemao- kers an de ene kaant, en+ bestuur vaan de Vureniging veur Vreemdelinge Vur- keer an de aore kaant. Noeng wilk hier heul nie ingaon op de punte waorovur die trammelaant gong, waant nog nie eens zo bar laang gele je ist kwaod biejeleid en ister weer spraoke vaan vriendschaap. Maor noeng ister weer un niewe mie- nie-oorlog an de gaang, en die gaot tusse diezelflufde kunstemaokers mit aanhang vurenugt in de klub mit de toepasselijke naom Arti-sjok, en de bar- regemeester en de wethouwers. Kiek noeng zalle der wel minse weze die zeige dak un bar ouwerwets mins bin, maor de luu die lid binne vaan Artie-sjok, nie allemaol, maor wel un heule kwak, binne toch wel un bietje aors as de deursnee mins van 1970. Nie daat zullie vaan un andur maokelij binne, maor zullie doen waat andurs as un gewoon mins. As ik eerluk ming mening maag zeige, daan komp aal die raor doenerie alle- nung maor veurt uut ut mit alle ge weld en beslsis nie veur un gewoon mins deur te motte gaon. Waat doen die luu? Zullie laote der haor ovur der- luu ore greuje omdaattut zo mooij is, maor daat vingde zullie allenug maor zo. As ik mit zoon kop loop, daan kenk der op rekenen daat Kneliao mit ut bekende gezeigde komp, dak mit de cente vaan de kappur in ming zaak loop, en daor vaanuut gaond schaat ik daat die laanghaorugge geen cente in- derluu zaak hebben, en das vaok geen wongder, omdaat veul vaan die luu te luu binne om te warruke. Waat ik wel opmmarrekeluk vin is daat ut vaok nie de allerbeste kunstemaokers binne die der zo fraoi uutgedos uutzien. Omdak bes wel oog hep voort mederne hep ik vooraal de leste tied nog wellis mit kunstenaors te maoke gehaad, en die ongderscheide hullie in niks vaan de gewone mins. Maor ik haad ut noeng nie ovur ut nieuwe soort minse daat kunstemaokur hiet of wil hiete maor ovur de tramme laant tusse Artiesjok, ongze enige Soes der kimstemaokers-vurenuging, ent ge meentebestuur. Ajje der vaanuut gaot daat ut allemaol grote minse binne die ant hoof vaan die twee groepe staon, en ajje daan hoort daat die minse ut nie mit mekaor eens kenne worde zongder datter naorughied vaan komp, daan gao je as mins toch denke datter in die twee groepe daan toch nog minse zitte die der eigeluk nie in tuus hore. Kiek, dajje as klup voor je belaange opkomp, daat begriep ellek mins, maor dajje daor zoveer ingaot dajje uutlao- tinge gaot doen, die voor de aore groep ech nie zo bar lollug binne, daat is in ming oge bar kingduraachtug, en ut getuug op zun minst vaan un starruke binding mit hullie kingderjaore. Eigeluk zouw der in ongs darrup nog un mins motte weze, die un bietje ut respek haad en netuurlijk de wieshied vaan Saalemon. Messchien daat hie mit un paor daoge, of messchien wel un paor woorde de heule naorughied tot ut verleeje liet behore. Maor ut ken netuurluk ok nog beure, en daor lat nooit te laot voor, dattut gezongd vur- staand alsnog zaal zegeviere. Waant as die kunstemaokurs noeng is goed be denke, daat as zullie voort een af aor geld vrage, daat mit un mooi woord suubsiedie hiet, daat ut daan geld ls vaan alle minse, groot of klein, die in Soest woene, zodatter bes wel un biet je voorzichtug mee omgespronge mag worde. As daan de here gemeentebe stuurders der an wille denke daatter un groep minse is diet heulemaol mit de kunstnaors eens is, daan kent haos nie aor, of heule zaokie komp weer op zun (kuns)pootjes terech. Groot worde gaot vaanzelluf; wieshied en volwaasehied is nie iedereen gegeve en zit vaok nie eens in laang haor. Het Gemeenschappelijk Administratie kantoor zal voor het overmaken van langlopende sociale uitkeringen op gro tere schaal gebruik gaan maken van de girale betalingsmethode. Tot nu toe werd reeds een deel van deze uitkerin gen giraal overgemaakt op de rekening van de gerechtigde of een door hem op gegeven bank, spaarbank, werkgever of gemachtigde bij de girodienst. De overige uitkeringen werden per cheque betaald. Om die te incasseren, moest men naar het postkantoor. Een proefactie in enkele districten, waarbij gevraagd werd of laatstgenoemde uit keringsgerechtigden hun periodieke uit kering eveneens op een rekening bij de girodienst, een bank of een spaarbank of op een andere door hen aan te wij zen rekening wilden ontvangen, heeft een zeer gunstig resultaat gehad. Vrij wel iedereen betuigde zijn instemming met deze wijze van betaling, die een voudiger, veiliger en goedkoper is dan de tot nu toe gevolgde methode. op het eerste gezicht te verklaren, waar om er bij het huisvestingsbureau 1000 reëel woningzoekenden staan ingeschre ven. Een verklaring, die evenwel weg valt tegenover het indrukwekkende bouwprogramma, dat deze gemeente in en dat leidde tot verdubbeling van het de laatste tien jaar wist te realiseren woningbestand. Met dit facet voor ogen moet worden geconcludeerd, dat het Soester bouwprogramma, zoals dit tot nu toe is gebracht, in onvoldoende mate weerspiegelt de behoefte aan diverse typen woningen, in het bijzonder voor wat betreft de Soester industrie". De oorzaak hiervan moet volgens de heer Van Nieuwenhuizen worden gezocht in het niet aangepast zijn van de lande lijke verdeelsleutel voor de toewijzing van woningwetwoningen aan dit zich sterk economisch ontwikkelende gebied. De heer A. H. Hoegen Dijkhof sprak namens de Soester Zakenkring. Voorts voerden de heer W. Schotanus, directeur van Klöckner-Bamaco Soest, ir. C. J. M. Eijsbouts, directeur van het Adviesbu reau voor Organisatie en Ontwikke ling te 's-Hertogenbosch en de heer Stamminger van de Liebherrfabrieken in Duitsland het woord. De heer Schota nus kreeg talrijke cadeaus aangeboden en mocht van vele relaties gelukwensen in ontvangst nemen. De opening van het nieuwe bedrijfsge bouw werd onder meer bijgewoond door burgemeester mr. S. P. Baron Ben- tinck van Soest. Op 23 april is het precies veertig jaar geleden, dat de heer en mevr. B. de Bruin-van Asch in het huwelijk traden en aan de Gallenkampelsweg 1 een zaak in rijwielen en tabaksartikelen begonnen, die zij vandaag de dag nog altijd bezitten. De heer en mevr. De Bruin begonnen hun zaak heel bescheiden. Meer dan twee fietsen en tien merken sigaretten had men in die dagen niet. Thans heeft men een keus uit vele merken fietsen, vouwfietsen, kinderfietsen, bromfietsen e.d. en uit honderden merken sigaren en sigaretten. In de beginjaren verkoch ten de heer en mevr. De Bruin vooral Astra - rijwielen. Later kwamen daar merken als Burgers, Pon, Simplex, Fongers, Union en BSA bij. Maar al die jaren heeft de heer De Bruin ook een taxibedrijf. Het begon met een een voudig trapauto'tje, maar geleidelijk aan groeide het wagenpark in kwaliteit en ook enigszins in omvang en thans is het een tak van het bedrijf geworden, dat wellcht voor de aanstaande jubila ris de meeste gesprekstof zal kunnen opleveren. De heer De Bruin heeft in die 40 jaar als taxichauffeur de meest vreemde, leuke, bizarre, angstaanjagende en ook gewone dingen meegemaakt. Zo is hij voor duizenden paartjes een schakel geweest in het huwelijksceremonieel. Bij de opening van de sigarenzaak, veertig jaar geleden, was het zo druk, dat de klanten zelfs bij de bediening moesten assisteren. Het bedrijf nam de heer De Bruin zozeer in beslag, dat hij in de oorlogsdagen gewoon vergat, zich op een gegeven moment door evacuatie in veiligheid te stellen. Alles is ten slotte toch goed afgelopen. De tabaks producten waren in die jaren niet van een al te beste kwaliteit, maar vonden niettemin gretig aftrek. De fietsen, die de heer De Bruin in die dagen verhuur de, moest hij noodgedwongen voorzien van massieve banden, vervaardigd uit oude autobanden. Het verhuren van rijwielen heeft in de dagen, dat het gemotoriseerde verkeer nog bescheiden proporties aannam, een belangrijke plaats ingenomen. De heer De Bruin had in betere tijden veertig fietsen voor de verhuur aan vakantiegangers klaar staan. De zaak en de wijze, waarop die ge leid wordt, is in geen enkel opzicht meer te vergelijken met vroeger. Het assortiment heeft zich qua omvang en kwaliteit aanzienlijk uitgebreid De zaak werd in totaal driemaal ver bouwd en aangepast aan de behoeften. Thans vindt de heer De Bruin de tijd echter gekomen om zijn zaak over te doen aan één van zijn drie zoons, Sjaak de Bruin. Het echtpaar De Bruin heeft in totaal drie (gehuwde) zoons en vijf kleinkin deren. Het echtpaar De Bruin zal op 22 april in de Bosvijver aan de Soesterbergse- straat van half vijf tot zes uur een re ceptie houden. Met 5 in ouderwetse klederdracht ge stoken kantoordames als passende de coratie, reed een oude stoomwals het fabrieksterrein op. Direct volgde het afsteken van vuurwerk en een raket die een parachute met de nationale drie kleur de lucht inbracht. Het gaat om ruim 80.000 van de 145.000 uitkeringen krachtens de wet op de ar beidsongeschiktheidsverzekering (WAO) en om circa 30.000 van de 77.000 uit keringen van bedrijfspensioenfondsen. De omzetting verloopt in fasen. Met on geveer de helft van de gerechtigden zal eind april schriftelijk contact worden opgenomen; de anderen komen later aan de beurt. Twintig beelden in brons en staal van Wessel Couzijn staan in het Artishock- gebouw deze maad. Een zeldzame col lectie van een van onze grootste beeld houwers. Voor het imposante „Rendes-vous van Tafel en Stoel", waarvoor de Soester Kunstenaarsvereniging die deze exposi tie organiseerde, een aparte zaal cre- eerde, maakt een enorme indruk op tal rijke bezoekers die de laatste twee we- ,ken deze tentoonstelling reeds hebben bpzocht. Cóuzijn woont in Amsterdam. Daar ont stonden in zijn atelier de beelden die z'n naam bekendheid hebben gegeven: Het Koopvaardijmonument (1951-' 52), De Onbekende Politieke Gevangene (1952), Gekluisterde Hartstocht (1954-' 55) en Het Plesman-monument (1955). Geboren in Amsterdam brengt Couzijn de be langrijkste jaren van zijn jeugd in Amerika door. Voor zijn studie keert hij naar zijn land terug en als leerling van Prof. J. H. Jurres en Prof. J. Bronner volgt hij de lessen aan de Rijksacademie, een opleiding die afge sloten wordt met een Prix de Rome. Dan wachten hem studiejaren in Rome en Parijs. Eind 1939 zoekt hij zijn vader op in New York om in mei 1940, juist vóór het uitbreken van de oorlog, in Europa terug te keren. Gedurende de 5 oorlogsjaren neemt hij deel aan het verzet tegen de Duitsers in Zuid-Frankrijk. Terug in Amsterdam ontwerpt hij na de oorlog de beelden waarmee hij ons land vertegenwoordigt op de 24e Biennale te Venetië in 1948. Over de moeilijkheden met het Koop vaardijmonument kunt U uitvoerig le zen in het boekje Wessel Couzijn van K. E. Schuurman. Het ontwerp-monument Onbekende Po litieke Gevangene is Couzijn's inzen ding in 1952 voor een open internationale prijsvraag, waar ruim 3000 beeldhou wers uit de gehele wereld aan deelne men, De voor-jurering vond landelijk of in groepen van landen plaats. Cou zijn ontvangt de eerste prijs van de Benelux-landen (245 inzendingen). In 1958 begint Couzijn aan een werk dat hem de volgende vijf jaren steeds meer in beslag zal nemen. Hij krijgt dan de opdracht van Unilever om een zeer grote sculptuur te ontwerpen, te plaatsen boven de vijver en voor de ingang van het nieuwe kantoorgebouw te Rotterdam. Als hem de uitvoering wordt opgedragen, weet hij een beeld te moeten realiseren dat 8 m hoog, 14 m breed en bij een vooruitstekend ge deelte 9 m diep zal worden. Dit gigan tische beeld Belichaamde Eenheid werd, zoals al zijn sculpturen, gegoten bij een bronsgieterij in Soest. Bij de onthulling in 1963 zegt Prof. Dr. A. M. W. J. Hammacher: „Er is in deze beeldhouwer iets werkzaam dat even gevaarlijk is als zeldzaam, iets van het visioen. Hij ziet, dat wil zeg gen over de figurale en fysieke wereld heen, de kern van een gestalte en het vervloeien, het uitlopen van die gestalte. Hij heeft in zijn beelden altijd een kern, maar hij doorbreekt de contour, omdat niemand weet waar ze ons toe voeren en waar de grenzen zijn." Over Escher kunnen we nog korter zijn. Een achttal uitvoerige boeken zijn over hem verschenen, een AO-boekje, platenboeken en filmstrips. Maurits Cor- nelis Escher werd in 1898 te Leeuwar den geboren. Van 1922-1934 verbleef hij in Italië. Daarna woonde hij enkele jaren in Zwitserland en een vijftal ja ren in Brussel. Sinds 1941 woont deze wereldberoemde graficus in Baarn, van waar zijn platen over de gehele wereld en met name naar Amerika worden verzonden. Artikelen daar in LIFE (1951) en SCIENTIFIC AMERICAN (1966) vonden daar grote weerklank. Met symboliek houdt hij 2ich niet op. „Mijn werk is 'n min of meer luchtig spel, waar nooit een diepzinnigheid mee bedoeld is. Het zich verwonderen over het perspectief: wat is beneden, en zou beneden ook boven kunnen zijn? Ik ben steeds weer verbaasd over alle brieven die ik krijg. Dan denk ik: zijn de mensen zo arm dat ze het zelf niet kunnen? Je moet er niet zo diep en lang over praten. Maar het spel gewoon spelen. Het zelf verzinnen, het zelf doen, en dat is veel leuker". Deze woorden sluiten wonderwel aan bij de neven-expositie die in een ande re zaal van het voormalige St. Josef- gesticht, Steenhoffstraat 46, wordt ge houden en die een kennismaking wil zijn met het werk van de cursisten van het Instituut voor Creatieve Vorming „Atelier Artishock". Het werk van kin deren en volwassenen. Veel van Escher's prenten worden ge kocht door specialisten, mathematici en kristallografen. Het zijn exact ontwik kelden die ze kopen wegens de re latie met hun vak. Allerlei geleerden gebruiken zijn tekeningen in hun theo- rieboeken, die hij niet begrijpen kan, hoogstens aanvoelen. Zelf was Escher 'n heel slechte leerling in wiskunde op school. Bij zijn weten haalde hij nooit een voldoende. Aan de hand van de prachtige catalogus die ontworpen is door de Baarnse Artishocker Walther Schoorel wordt de bezoeker geïnfor meerd over de techniek die Escher toe paste bij het maken van de 22 hier tentoongestelde gravures. Elke dag van 2 tot 5 uur (ook zater dag en zondag) en vrijdagsavonds van 8 tot 10 uur. Tot en met 5 mei a.s. De toegang is gratis voor beide exposities. JAN VISSER.

Soester Courant | 1970 | | pagina 11