1 subcutan SPAARLOON KANSEN VERKEKEN KANS OP GESPREK IN NABIJE OOSTEN MEDISCHE DIENST DUITSERS VREZEN AMERIKAANSE AFTOCHT UIT EUROPA PREDIKBEURTEN In de gemeenteraads vergadering genomen besluiten Kandidatenlijst PAK-Soest voor de gemeenteraadsverkiezing Soest is weer 47 nieuwe E.H.B.Ü. -ers rijker VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST beauty-care avant-garde kosmetika hamol international VAN AMERONGEN VAN WEEK TOT WEEK IN SOESTERBERG Garage ,DE SOESTER' Gevonden voorwerpen Caiididatenl ijst S.G.P. voor gemeenteraads verkiezing Politiebureau 4-4-4-4 Telel'. Brandweer 3-3-3-3 R.I(. kerkdiensten VRIJDAG 17 APRIL 1970 In de j.1. woensdagavond door de Soes- ter gemeenteraad gehouden vergadering werden de navolgende besluiten ge nomen: 1. Notulen van de vergadering d.d. 19 november 1969. Ingekomen stukken. a. Brief van het Gasbedrijf Centraal Nederland, waarbij wordt toegezonden de begroting voor 1970 van het G.C.N., met voorstel met deze begroting ak koord te gaan. b. Brief van burgemeester en wethou ders van Purmerend met verzoek adhe sie te betuigen aan een motie van de raad der gemeente Purmerend inzake de financiële verhouding, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. c. Brief d.d. 12 maart 1970 van mr. Welle Donker, inzake de wegverbete- j ring Soesterberg-Amersfoort, met voor- stel dezt brief voor kennisgeving aan I te nemen. d. Brief van 9 maart 1970 van bewo- I ners van de Beckeringhstraat inzake de 1 situatie van enige bedrijven aan de j Beckeringhstraat, met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen, 1 daar op niet getekende brieven niet kan worden ingegaan (er is overigens geen I adres bekend voor het verzenden v een eventueel antwoord). p. Brief van 25 maart 1970 van de Bond van Kermisbedrijfhouders, Inzake opstellen van kermissen op zondag, met voorstel dit stuk in handen te I snellen van burgemeester en wethou- I ders. I Raad wenst geïnformeerd te worden I omtrent standpunt van B en W. f Brief van 14 maart 1970 van be- I woners en eigenaren van huizen van de Jacob Catslaan en P. C. Hooftlaan in zake de bebouwing van een perceeltje grond aan de Hildebrandlaan, met voor stel betrokkenen mede te delen, dat ^en verzoek om dit perceel grond aan te kopen voor bebouwing door burgemees ter en wethoudei's is afgewezen, g. Brief van 9 maart 1970 van de "heer J. R. van Poppelen, waarbij vragen worden gesteld over de geldende be palingen van het bestemmingsplan in het zgn. „randgebied", met antwoord d.d. 3 april 1970 van burgemeestei en wethouders, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen, h Brief d.d. 11 maart 1970 van de I heer M. J. A. Stalpers inzake een ver zoek 'ot aanleg van riolering in een ge deelte van de Vosseveldlaan met voor stel deze brief om advies in handen te rtellen van burgemeester en wethouders, i. Brief d.d. 3 maart 1970 van een aan tal bewoners van het Soesterveen om een voetpad aan te leggen naar de Nieuweweg, met voorstel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. Brief d.d. 31 maart 1970 van de werkgroep gemeentepolitiek D '66, in zake het maken van politieke propagan da op de op 5 mei a.s. te houden kunst markt, alsmede een schrijven van het college van burgemeester en wethouders met voorstel terzake een beslissing te nemen. k. Brief d.d. 27 maart 1970 van de Soester Kunstenaarsvereniging Artishock, met betrekking tot de Griekenland' avond, met voorstel te antwoorden con form de concept-brief van burgemeester en wethouders. Ingekomen stukken overeenkomstig voorstel B en W. behandeld. 3. Beëdiging van de heer H. S. G. van Dongen als loco-secretaris. 4. Voorstel tot vaststelling van nieuwe beheersverordeningen voor de bedrijven en diensten en van nieuwe controle- regelen. Voorstel aangehouden. 5. Voorstel tot het voteren van een krediet ten behoeve van de elektrificatie van liet industrieterrein (fase 2.). Ge vraagd krediet 19.864. Krediet beschikbaar gesteld. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet vooi het aanleggen van een tweetal voetgangersoversteekplaat sen in de Smitsweg. Gevraagd krediet i 3.050,—. Krediet van ƒ6100,voor twee over steekplaatsen gevoteerd. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de doortrekking Stadhouderslaan-N assau- plantsoen. Kosten 228.000, Krediet beschikbaar gesteld. In de door ons reeds gepubliceerde kan didatenlijst van P.A.K. zijn, door het zich om gezondheidsredenen terug trek ken van mevr. Spoelstra, enige wijzi gingen gekomen. De lijst is nu als- volgt samengesteld: 1.P. C. Pieren (P.v.d.A.), Soesterberg. 2. P. Grift (P.v.d.A.), Soest. 3. K. de Haan (Pv.d.A.), Soest. 4. K.. Levinga (P.S.P.). Soest. 5. A. J. van Vloten (P.P.R.), Soest. 6. R. de Leede geb. Patje (P.v.d.A.), Soest. 7. H. E. van den Hen cel (P.P.R.). Soest, fi- G. .1. Snijdelaar (P.S.P.). Soest. n. G. A. van Ek (P.v.d.A.), Soesterberg. 10. A. Polderman (P.v.d.A.). Soest. 11. J. J. van de Brakel (P.v.d.A.), Soest. 12. D. M. van Vliet geb. Knap (P.S.P.), Soest. 13. W. A. P. Tap (P.P.R.), Soest, 14. K de Wilde (P.v.d.A.), Soest. 13. Th. Holleman (P.v.d.A.), Soest. 16. 1. A. Paulides geb. De Vries (P.v.d.A.). Soest. 17. H. Th. J. Schra (P.S.P.), Soest. 18. P. C. H. Noorlander geb. Koster (P.P.R.), Soest. 19. W. M. van der Lek geb. Van der Ham fP.S.P.), Soest. 20. Aiza de Visser (P.v.d.A.), Soest. 8. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de wijkraad Soesterberg, dienstjaar 1970. Bedrag bijdrage 437, Conform besloten 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan enige openbare scho len voor g.l.o. Conform besloten 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van een nieuwe dakbedekking op een noodlokaal bij de openbare kleuter school te Soesterberg. Kosten ƒ1.800, Krediet beschikbaar gesteld. 11. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het aanschaffen van nieuw meubilair in twee lokalen van de R. K. Kleuter school aan de Steenhoffstraat. Kosten 6.600,—. Conform besloten. 12. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920: a. aan het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen te Soest voor het aanschaffen van een nieuwe leesmetho de ten behoeve van de Van der Hucht- school voor g.l.o. Kosten ƒ1.450,—. b. aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronder wijs te Soest voor het aanschaffen van een televisietoestel met antenne ten be hoeve van de Mariaschool voor g.l.o. Kosten ƒ700, Aldus besloten. 13. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan: a. de Beckeringhstraat van J. J. W. Blom; b. de Laanstraat van N.V. Eerste Soes- te Electrische Drukkerij; c. de Nieuweweg van F. Visscher; d. de Nieuweweg van A. de Graaff. Conform het voorstel besloten. 14. Voorstel tot wijziging van de be groting 1969. Tot wijziging besloten. 15. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening Vuilnisbelasting. Aldus besloten. 16. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de be- drijfsrekeningen over 1966 en tot goed keuring van de rekeningen van de stichting openluchttheater, de stichting voor lichamelijke opvoeding en sport en de stichting verzorgingshuis De Mal- vahoeve. Conform besloten. 17. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de bedrijfs- rekeningen over 1967 en tot goedkeuring van de rekeningen van de stichtin; openluchttheater, de stichting voor lichamelijke opvoeding en sport en de stichting verzorgingshuis De Malva- hoeve. Aldus besloten. 18. Voorstel tot het verlenen van een extra subsidie aan het Oranje-Comité te Soesterberg. Extra subsidie voor vie ring van bevrijding en koninginnedag ƒ3.500,—. Subsidie beschikbaar gesteld. 19. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Nieuweweg van mevrouw C. de Bruin-Smeeing; b. het Oude Grachtje van mevrouw G. Kok-Grift en consorten; c. de Verlengde Kolonieweg van me vrouw G. J. Overduin-Somsen; d. de Wilhelminalaan van F. Vlugter; e. de Parklaan van D. W. R. Blom; f. de Soesterbergsestraat van G. J. E. Vreman, met vaststelling van de be treffende begrotingswijziging. Aldus besloten; V.V.D. tegen voorstel, vervat in punt d. 20. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan de Industrieweg aan N.V. Biscuitfabriek B. van Doesburg en Zo nen te Zeist. Betreft verkoop van grond tot een bedrag van ƒ252.000, Aldus besloten. 21. Voorstel tot hel aangaan van een overeenkomst inzake de uitbetaling van rente in verband met een koopovereen komst met: a. mevrouw C. de Bruin-Smeeing; b. mevrouw G. Kok-Grift en consorten; c. de heer G. J. E. Vreman. Conform besloten. 22. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, de heer J. G. Hilhorst. 23. Voorstel tot het aangaan van een samenwerkingsovereenkomst met de N.V. Maatschappij vooi Projektontwik- keling „Empeo" te Utrecht met betrek king tot de realisering van het „stads- AWuT'besloten. ,Reed= n" dmdeüjk dat de belof te van de S.E.R.partners om dit jaar de ifi. ee" loonstijging binnen de inflatie-perken Gedurende twee avonden deze week heeft dokter C. M. van Welsen uit Amersfoort het examen afgenomen voor het Eenheidsdiploma Eerste Hulp Bij Ongelukken. 47 Candidaten werden in de zaal van het Verenigingsgebouw aan de Steen hofstraat theoretisch en praktisch examineerd. 40 Candidaten zijn lid van de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken, on der wiens auspiciën het examen plaats vond, terwijl aan dit examen waren toegevoegd 7 candidaten van de L.H.B.O.-cursus, die gedurende het af gelopen winterseizoen werd georgani seerd door de Ned. Fotografische In dustrie „Dalco" te Soestduinen. De candidaten werden opgeleid door de Soester kaderleden de dames C. Beens- Maas en C. J. Verkade-Bodt, met assi stentie van de arts-docent. De Dalco- cursus werd geleid door mevrouw C. Beens. Het was voor dokter Van Welsen een bijzonder genoegen om na afloop te kunnen mededelen, dat alle candidaten geslaagd waren. Hij tekende hierbij aan, dat de kennis van de stof op een bij zonder hoog peil stond. Niet iedereen was feilloos, zo zei hij, maar het was uitmuntend in vergelijking met het ge middelde van andere plaatsen, aldus dokter Van Welsen, die tot in wijde omtrek, met inbegrip van de halve Ve- luwe, de E.H.B.O.-examens afneemt. Dat Soest zo hoog genoteerd staat was volgens de examinator een verdienste van de dames Beens en Verkade, waar voor hij hen hulde bracht. „U hebt uw leerlingen niet alleen kennis, maar ook inzicht bijgebracht in de moeilijke ma terie van de eerste hulp" aldus dokter Van Welsen. Namens de afdeling Soest werden de geslaagden gefeliciteerd door de voor zitter, de heer Smit, die er bij allen op aandrong om in september weer te komen oefenen op de gediplomeerden cursus. De voorzitter deelde tevens mede, dat de diploma's, die uitgegeven worden door Het Oranje Kruis te Den Haag, geruime tijd op zich zullen laten wach ten in verband met de overstelpende drukte bij deze instantie. Daarom zal aan alle geslaagden aanstaande dinsdag avond, tijdens de algemene ledenverga dering van de afdeling Soest in het Verenigingsgebouw, een verklaring" worden uitgereikt waarop staat dat men met goed gevolg het examen voor het Eenheidsdiploma heeft afgelegd. De navolgende personen slaagden: de dames E. A. Avort-Panigo, A. Bijl-Roest, G. Cornelisse-Klaren, C. H. M. Enders- Besselink, C. A. Esveld-Kortekaas, W. Esselman-Dekker, J. C. Gaaf, J. G. Heemskerk-Van Bergen, F. H. P. Heuke- lom-v. d. Helm, Y. Hilhorst, A. K. P. A. v. d. Hoek-Meijer, R. van Kempen- Vauth, D. Keulers, T. Kooy, M. Kruyt- Wohldorf, J. Marsman-Flink, A. N. van Mill-Stork, J. M. Mout, H. G. Munster- Van Bertram, A. G. Pronk, E. G. H. Seegers-Mulder, C. van Schaffelaar, J. Stalenhoef-Hogenelst, F. E. H. Swager- Meeuwes, J. Thomas-Van Geelkerken, E. Voets, A. v. d. Wel, G. te Velde, G. Westeneng, Th. Oude Reimer-Aubel, H. J. J. Varossieau-Blankehstein (Dalco), A. IJsseldijk-Van Lieshout, G. van Zijt- veld-De Vries (Dalco) en de heren T. J. Bralts (Dalco), P. H. M. Brouwer, J. v. d. Broek (Dalco), H. J. de Jong, C. J. Klomp, K. v. d. Molen, W. H. Niezen (Dalco), G. Nobel (Dalco), J. D. v. Noord, H. Noordhoek, F. Ruizendaal, W. H. Sleeking (Dalco), M. H. A.Verschuren en J. D. Wessteneng. Exposities: Luchtvaartmuseum. Vliegbasis Soester berg. elke zat. 10-16 uur. Dagelijks 2-5 uur en vrijdagavond 8-10 uur. Arti-Shockgebouw. Steenhoff straat. expositie Maurits E. Escher (grafische kunst) en Wessel Couzijn (beeldhouwwerk). Laatste expositiedag 26 arpil. Film: Flora, Baarn: Donderdag 16 t.e.m. woensdag 22 april. 8 uur. „Funny Girl. Zondagmiddag 2.30 uur „Het Zwaard van Robin Hood". Diversen: Poppentejater. artishock-gebouw. Steen hoffstraat, elke zondag 3-4.30 uur. Vrijdag 17 april: 7.30 uur, De Rank, Soesterbergsestraat 18, leerlingen-con cert Regionale Muziekschool. Maandag 20 april. 7.30 uur. De Rank. Soesterbergsestraat 18, algemene le denvergadering Ned. Roode Kruis, afd. Soest-Soesterberg. Dinsdag 21 april, 8 uur, Verenigings gebouw. ledenvergadering Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. PARFUMERIE Soesterbergsestraat 55 De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. Zaterdag 18 april, terrein Kampweg, 16.00 uur, Soesterberg-Loosdrecht. Zaterdag 18 april, H.G.D.-gebouw. 19.30 uur, jubileum-uitvoering „Laetitia". vanaf f 6595,— incl. B.T.W. Oft. dealer voor Soest, Baarn en.A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest beslissing op een door de heer R. J. de Groot ingesteld beroep tegen de wei gering van een bouwvergunning. Beroep afgewezen. 25. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe straatverlichtingsovereenkomst met P.U.E.M. N.V. Tot de overeenkomst besloten. 26. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van een nieuwe aardrijkskunde- en ge schiedenismethode ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. te Soest- Centrum alsmede voor het aanschaffen van een muziekinstrumentarium ten behoeve van de openbare school voor g.l.o. te Soesterberg. Kosten ƒ2.500,—. Aldus besloten. 27. Voorstel tot het afwijzen van een verzoek van mevrouw A. Astrego-Cas- telijn, alhier, om een vergoeding Inge volge de schadevergoedingsverordening. Conform besloten. 28. Voorstel tot het verlenen van ont heffing van artikel 1 van de „Zonever ordening Hinderwet" ten behoeve van het uitbreiden en wijzigen van een tim merwerkplaats op/in het perceel Schou- tenkamDweg 50 te Soest. Ontheffing verleend. 29. Voorstel tot het weigeren van ont heffing van artikel 1 van de Zonever ordening Hinderwet, inzake het oprich ten, het in werking brengen en het In werking houden van een autosloperij op/in het perceel Waldeck Pyrmontlaan 61 te Soest. Aldus besloten. 30. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het inrichten van een gemeenschapsruimte in de Weeg breestraat. Tot beschikbaarstelling van krediet be sloten. 31. Voorstel tot het verstrekken van een hypothecair krediet aan een ambtenaar voor het kopen van een woning. Aldus besloten. 32. Voorstel tot het verlenen van vrij stelling als bedoeld In artikel 11, le lid van de Winkelsluitingswet 1951 voor het houden van een koopavond op vrij dag 3 mei 1970. Tot vrijstelling besloten. te houden volkomen is mislukt. Minis ter Roolvink heeft moeten erkennen dat de gemiddelde loonstijging nu reeds 6,2 bedraagt en dat zij zeker zal uit lopen tot boven de zeven procent. Het inflatiespook heeft andermaal gezege vierd. Voorts weten wij dat de zgn. loonindexering, waarbij de loonstijging aan de prijsstijging wordt aangepast, het inflatievuur voortdurend zal opsto ken. Het valt te betreuren dat belanghebben den bij de loonbeweging onvoldoende zelfbeheersing hebben kunnen opbren gen bij het in toom houden van de geldontwaarding. Dit verwijt moet zowel aan werknemersbonden als aan werkgevers worden gericht. Ook de regering schijnt onvoldoende gezagheb bend te zijn om de vloed te keren. Op merkelijk is dat de minister van Sociale Zaken krokodillen-tranen huilt omdat er dit jaar niets meer aan de spaarlo nen zal worden gedaan. Het zit er dik in dat het toekennen van spaarloon nog jaren zal worden weg geschoven. Het is bekend dat een groot deel van de werknemers voor een loon dat eerst in de toekomst wordt uitge keerd, niets voelt. Men wil dit wel als een extra aanvaarden, maar dan wordt de looninflatie na verloop van tijd nog versterkt. Invoering van spaarloon onder dwang is zinloos omdat dit grote sociale on rust teweeg zou kunnen brengen. Daar naast is spaarloon een arbeidsintensieve vorm van loontoekenning en daar heb ben wij met het oog op de arbeids- schaarste geen behoefte aan. Evenmin voelen wij ervoor dat de voordelen van spaarloon goeddeels door de veroor zaakte kosten zouden worden teniet ge daan. De minister van Sociale Zaken weet evengoed als wij dat er op het ogenblik geen gunstig spaarloon-klimaat bestaat. Hij zal dus bepaald niet getreurd heb ben bij het voorlopig vervliegen van de spaarloon-kansen. En mogelijk hoopt hij in verhand met de nadelen wel dat liet cr nooit zal komen. De toestand in het nabije oosten zou er heel wat beter uitzien als de Israëli's en de Egyptenaren vooral van de Ara bische buren met elkaar in gesprek kon den komen. Dat is een stellig juiste opvatting, die al menig diplomaat goeds moeds langs de diverse hoofdsteden heeft doen reizen onlangs nog minis ter Luns. Niet dat zo'n gesprek nu op eens wonderen zou verrichten, maar juist het leven in een sfeer van we praten niet met elkaar dwingt juist iedere keer als de een of ander iets mishaagt tot een actie een bombar dement, een commandoraid, een gueril- la-overval enzovoort. Plus vervolgens de vergelding en zo maar in een spiraal omhoog tot er weer een hele veldslag of oorlog volgt. Als men ooit ook eens aan een tafel zat zou wellicht in menig geval een paar harde woorden met daarop een uitleg en deshoods af en toe eens „sorry" de atmosfeer iets vrediger kunnen hou den en wie weet ook nog wel eens tot een echte vrede kunnen leiden. Wat moet men in dit verband nu den ken over de merkwaardige uitnodiging aan dr. Nahum Goldmann, de voorzit ter van het Joods Wereldcongres, die van Egypte schijnt uitgegaan om eens met Nasser te komen praten. Ondanks ontkenningen nu uit Caïro lijkt een dergelijke verkapte en geheime uit nodiging wel gedaan. En dan heeft Egypte misschien wel de goede per soon geïnviteerd. Goldmann is ten slotte diplomatiek een der vaders van de staat Israël, zoals Ben Goerion dat als vechter was. En zijn invloed in Israël is niet gering. Hij zou wanneer de hele conversatie geheim was gebleven in Israël voor bereidingen hebben kunnen treffen om een modus te vinden voor een eerste echt gesprek tussen Israël en Egypte. Juist daarom is het jammer dat in de eerste plaats de geheime uitnodiging is uitgelekt. Vervolgens is het jammer, maar wel verklaarbaar, dat de Israëli sche regering tegen een bezoek van Goldmann aan Nasser bleek vooral nu het toch niet meer geheim was. Israël kan terecht zeggen dat als er dan een niet-geheim gesprek gevoerd moet worden dat dan de Israëlische ge sprekspartner iemand uit Israël en niet uit Zwitserland, iemand die de rege ring nastaat en niet iemand die zich tegen de regeringsopvattingen verzet, moet zijn. Het uitlekken van het geheim heeft van het beraamde gesprek als verken ning een diplomtiek onderhandelen ge maakt dat het alleen maar had moeten helpen voorbereiden. Bovendien is door dit uitlekken van de uitnodiging de ruimte voor het informele gesprek al weer beperkt men spreekt heel an ders als alles onder de roos blijft dan wanneer bij wijze van spreken de jour nalisten vragend op de stoep staan. Goldmann is verdrietig dat het gesprek niet door kan gaan hij heeft gelijk: er was nu een kans dat een beetje rede in de gespannen relatie kwam en die kans is verkeken. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden aangegeven: zwarte por temonnee, herenrijwiel, groene kinder portemonnee, paar blauw gekleurde he renhandschoenen, leren bal, zwarte joc keypet, blauw met witte kinderwant, zwart herenrijwiel, rode wollen kinder sjaal, rode kinderportemonnee, zeegroe ne meisjesmuts, zilveren ketting, ver zekeringsportefeuille, rode kater, ver zekeringsplaatje, bankbiljet, muntbiljet, sjaal, witte eend, bruine fietsmand, pot loodetui, verchroomde deurkruk, zwar te dameshandschoen, leren damespor temonnee, herenfiets, bankbiljet, tafel kleed, autoped, kabelslot, dolk in hoes, zijden damessjaal, gasaansteker, rood wollen muts, jonge herdershond, sleutel met hanger, bromfietsplaatje, fietssleu- teltje, transistorradio, grote zwarte hond, kinderfietsje, bruine jongenstrui, nieu we luiwagen met steel, groene porte monnee, kip, sleutel van koffer, da meshorloge, bruin dwergpinchertje, tennisracket-hoes, zwart knipbeursje, gouden trouwring, plakpapier, heren polshorloge, bromfiets, postduif, sleutel, zwarte potemonnee, grammofoonplaat, herenrijwiel, twee contactsleuteljes, damesrijwiel, portemonnee, aansteker, twee contactsleuteltjes, rood-kindertasje, sleutelbos, in etui, zwarte tas, pnippor- temonnee, bruine portemonnee, dames handschoen,, ruigharige hond. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door J. C. Rip. Soes terbergsestraat 16, tel. 2423 en J. Kui pers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815. SOESTERBERG Tijdens het weekeinde zal de artsen- dienst worden waargenomen door dokter J. C. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, Soes terberg, tel. 03463-1200. SOES! Tandartsen W. H. A. Steen, Oranjelaan 11. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend apotheek „Soestdijk". Apotheek „Soest-Zuid" ls gesloten. Avond- en nachtdienst t.e.m. 24 april apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene Kruis Zr. C. E. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele Kruis Zr. J. Senden, Simon Stevinlaan 9, Soes terberg, tel. 03463-1540. Groene Kruis Mevr. Morelissen, Van Goyenlaan 155, tel. 4361. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur in De Hoeksteen. De lijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen van de Staatkundig Gere formeerde Partij Afdeling Soest, bevat de volgende namen; 1. H. Terlouw Sr. Koekoeksweg 3.. 2. J van Garderen, Rembrandtlaan 17. 3. D. Kooiman, Julianalaan 28. Het verzoek van een der andere par tijen, om bij deze verkiezingen samen met één lijst uit te komen, werd, na gehouden besprekingen, door het be stuur der Staatkundig Gereformeerde Partij, afgewezen. Generaal Wheeler, de Amerikaanse staf chef, meent dat de Ver. Staten voor hun eigen veiligheid niet buiten de aanwe zigheid kunnen van Amerikaanse troepen in Europa. Hij zegt dat in een interview met U.S. News and World Report en haakt daarbij aardig in de uitlatingen van bondskanselier Brandt, diens minis ter van buitenlandse zaken Scheel en vele andere Westduitsers. En toch ziet het ernaar uit dat wat al deze heren niet wensen in de tweede helft van volgend jaar zal gebeuren: de pressie vanuit de parlementsbanken in Washington wordt te groot. Het is in dit verband ook tekenend dat Brandt ongetwijfeld over deze kwestie heeft gesproken bij zijn bezoek aan pre sident Nixon, dat besloten werd zonder een communiqué, zogenaamd omdat er te veel aan de orde was geweest. Dat betekent dat hierover niets definitiefs te zeggen was, zeker niet dat de Amerika nen blijven. Nu zijn de argumenten van vooral senator Mike Mansfield sterk: nu al 25 jaar staan Amerikaanse troepen in vrij groten getale in Europa, vooral in Duits land. En niemand kan beweren dat de Europese landen er zo slecht aan toe zijn dat ze niet de lasten van hun eigen verdediging kunnen dragen. Om poli tieke redenen zal wellicht speciaal in west-Berlijn de aanwezigheid van mili- taren uit de V.S. van betekenis blijven, maar dat hoeft dan niet meer dan een symbolische macht te zijn. Brandt is het hiermee niet zo erg eens. Tn de eerste plaats omdat de terugtrek king van de Amerikaanse troepen er de daardoor noodzakelijke vervanging door nieuwe eenheden van de Bundes- wehr het hem moeilijker zullen maken in zijn Ostpolitik. Daarin moet hij juist proberen het Duitse image te bevrijden van de betichting dat de bondsrepu bliek militaristisch en revanchistisch is een ietwat moeilijke opgave als je bezig bent ie troepensterkte op te voe ren. Bovendien kan Brandt voorzien dat minder Amerikaanse bemoeienis met Europa op militair gebied kan dwingen tot grotere militaire samenwerking tus sen de Europese landen, waarbij het vooral in de rede ligt de bestaande nucleaire macht effectiever te maken. In Engelse bladen leest men al plei dooien voor vergroting van het aantal Polaris-onderzeeërs als consequentie van de verwachte Amrikaanse terugtrek king. Maar nog logischer wordt dan, vooral nu De Gaulle is verdwenen en de sfeer in Parijs wat vriendelijker is jegens Londen en Washington, dat de Franse kernmacht, die op zichzelf niets te betekenen heeft, wordt ingebracht in een Europees kernwapen waartoe het wel een behoorlijke bijdrage kan zijn. Europees betekent in dit verband Brits- Frans. De bondsrepubliek staat daar absoluut buiten: haar grondwet ver biedt kernwapenbezit en -produktie. Maar dat zou dan betekenen dat de economisch machtigste Europese staat niet veel meer wordt dan een figuur van het tweede plan wat de vorming van het effeotiefste wapen van Europa zou moeten worden. Dat is ook geen aantrekkelijk idee voor Brandt als Duitser. Desnoods zal hij bereid zijn nog dieper in de volle kas met marken te grijpen als hij daarmee de Amerikanen maar hier kan houden. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 10 uur ds. J. D. Smlds, Ameri- foort H.A. 7 uur ds. E. Schroten, Utrecht. Kinderoppas tijdens morgendienst. Emmakerk, Regentesselaan. Zondag 10 uur ds. D. H. Bosma. 7 uur ds. L. Boer, Hazerswoude, m.m.v. Sursum Corda. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. Zondag 10 en 5 uur ds. J. Smit. Gebouw MiddcJwyk, Pieter de Hooghl. Zondag 10 uur J. van de Hucht. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. Zondag 10 uur ds. L. de Ru. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaam 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Gr. v. Prinsterenschool. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 9.30 en 5 uur ds. G. Rang. Wilhelminakcrk. Soesterbergsestraat 18 10 en 5 uur ds. D. H. Borgers. Kerkgebouw NPB, Rembrandtlaan 20. Zondag 8.30 en 14.45 uur geen opgave. GEREF. KERK ..VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. Zondag 10.30 uur en 16.30 uur da. C. H. Lindeboom, Kampen. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. Zondag 10 uur ds. Rutters, Baarn 19 uur ds. De Romph, Naarden. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan Donderdag 23 april. 19.30 uur ds. L. Blok. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGE* Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 Zondag 10.15 uur ds. N. H. Bierman N.H. Voorg. N.P.B. Parijs. Wtfkgebouw „Soest-Zuid" 10.15 uur. Kinderdienst. ADVENTS GEMEENTE 10 uur, Bijbelstudie. 11 uur, Pred. P. Klop H.A. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalwcg 52. Zondag 3.45 uur G. J. Mensink. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK Zondag 10 en 17 uur, ds. Joh. Boov, Utrecht. HERVORMDE KERK Zondag 10 uur ds. F. J. Th. v. Boven 12 uur, Interk. zondagsschool. 19 uur. Zondagavondgebed. Johannes-Stichting. 9.45 uur ds. A. D. Zijlstra, Amersfoort. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. Zondag 10.30 uur ds. H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soesl" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. Baarn Zondag 10.30 uur ds. A. Steinhart, Schiedam. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur, Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothcstraat Zaterdagavond. 19 uur. avondmis. Zondag, H. Mis om 9 cn 11 uur Hoogmis. 18 uur. Avondmis. Dinsdag en donderdag 8 cn 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur. avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, 19 uur lof. In de week H. Missen om 8 uur. Woensdag. 19 uur, (gezinsdienst). Zaterdags 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag. 19 uur, avondmis (met zang). Zondag H. Missen 8.30, 10.00 Hoogmis en 11.30 met zang.

Soester Courant | 1970 | | pagina 13