man in iedere doe-het-zelver schuilt een item brandt' BRANDSMA glas - verf - behang urg" \T 14" ai slape:;, aken itermeubel. bervoets Drengt't Soesterbergsesf raaf 52 - Soest - Telefoon 2707 'ordig ook der geven '155-4174 Steek uw hele huis - binnen en buiten - eens in een nieuw en fleurig pak binnenstapt morgen.) groot- Omlijst dan Uw ogen elegant f met een chlquel montuur. Het verhoogt Uw charme. SNOUCKAERTLAAN14-16 Ondeugend bloesje van stretch-kant. Wif, zwart, rose. 36 42 Fijn rokje om er bij te hebben. Heupmodel. Van katoen. Beige, rood, marine en lila. 34-42 I 'st. tel. 02155-5812 Iedere doe-het-zelver weel hel: zelf verven Is geen Inspanning maar een ontspanning. Sterker nog: zeil schilderen Is een leest, een vrolijk, bevrijdend feest, ook al brengt het wat onvermijdelijke beslommeringen mee. De fabrikant zorgt er tegenwoordig trouwens wel voor dat die „beslommeringen" tot een minimum beperkt blijven, want:7flfTO van Sikkens wordt bijvoorbeeld op strljkdlkte geleverd; voor het schoonmaken van de materialen (daar ontkomt Tijdens de verbouwing van het passagekantoor van de KLM aan het Leidseplein in Amster dam werd het gebouw door een schutting aan het oog onttrokken. De cartoonist Ted Schaap zorgde voor een passende decoratiedie tijdens de geboorte al veel aandacht trok. u niet aan) zijn reinigingsmiddelen verkrijgbaar, die het vuile werk In een handomdraai voor u doen. Alle hulpmaterialen liggen In de moderne verfwinkel op u te wachten. Dokumentatle, reklame- materiaal en gebruiksaanwijzing maken het verven tot een aantrek kelijk karweitje dat geen enkele doe-het-zelver zich uit handen laat nemen. Verven geeft kleur aan uw vrijetijd èn aan uw leven èn aan uw kamermuren, uw deuren, uw radiatoren, uw aanrechtkastjes en alles wat u verder maar in de verf wilt zetten. De kleuren zoekt u zelf uit en daarmee accentueert u uw eigen smaak. Die kleur, uw eigen kleur, geeft de doorslag: het Is uw kleurenspel dat u doe-het-zelf- verfwerk Iets eigens geeft waardoor uw buren, uw familie en uw hele kennissenkring bewonderend zeggen: dèt, juist dèt Is écht Jan (of Piet of Ans of Tilly). Wilt u uw omgeving laten mee-profiteren van de nieuwe lente (en het zomerseizoen), neem dan Juist nu het plechtige, onwankelbare besluit: Ik ga de boel zélf verven. Zélf verven? Ja, gezellig. Zélf verven, goed voor u! Voor u en alles wat u onder handen gaat nemen! Verf ls een bindmiddel van verf en verdunning. Verf wordt zeer zorgvul dig gemaakt. Interesseert u dat niet? Ook goed. Maar bet resultaat interes seert u als rasechte doe-het-zelver wèl. En het werk op zich vindt u vast óók wel interessant. U mag wel alleen gaan ploeteren nou, ja, ploe teren? maar het hoeft niet, want u kunt ook samen met uw vrouw de boel eens helemaal in het feestelijk nieuw steken. Dat past nu eenmaal bij het voorjaar trouwens óók bjj de zomer én bjj de herfst en natuurlijk bij de winter. En ook uw omgeving heeft eens per jaar wel hier of daar - of hier èn daar een nieuw feest pakje, een nieuwe kleur nodig. Dus wat let u? IEDEREEN KAN HET O, nee, zegt u nu niet dat u derge lijke karweitjes niet zelf kunt opknap pen, want elke doe-het-zelver die zich zelf respecteert kan zelf-verven. Staan uw handen verkeerd? Geen nood, ze komen vanzelf wel weer in de juiste stand als u eenmaal de goede mate rialen hebt aangeschaft. Want goede materialen moet u wèl hebben. Die zijn belangrijker en noodzakelijker dan twee rechterhanden. Denkt u nu niet dat zelf-verven alleen maar een „prettige tijdpasse ring" is, want zo is het nu ook weer niet. Zelf-verven beschermt en ver fraait uw bezit, of dat nu een auto, een set keukenpannen, een oven, deu ren of een DC-8 is. Verf is de ste vijand van roest en verrotting. En de beste kant van de verf kijkt u maar om u heen is de kleur. Daar zijn fabrikanten en consumenten In het hele wereld het over eens. Met kleur maakt u van „dooie dienders" uitbundige feestneuzen, van een turf- kist een Staphorster halbank, van een oud klavier een hippe tienerpiano. HEBT U ZELFMOORDNEIGINGEN? Misschien bent u wat zwaar op de hand, maar hebt u zich dan wel eens afgevraagd hoe dat komt? Tien tegen een leeft u in een sombere, naargees tige omgeving, een omgeving waar van zelfs de grootste optimisten zelf moordneigingen zouden krijgen. U moet zo gauw mogelijk overstappen in een omgeving die u omhoog tilt, u op handen gaat dragen, u een alles overheersend gevoel van levensvreug de en geluk geeft. Maar dan wordt het ook hoog tijd dat u als doe-het- zelver voor wat kleur zorgt ln die omgeving, waarin u zich tot nu toe dagelijks met gebogen rug en de tong op uw schoenen hijgend en zuchtend hebt voortgesleept. Want in huls, kan toor, werkplaats, atelier, overal is behoefte aan kleur. Ieder heeft zo zijn eigen favoriete kleur, dé kleur waarbij hij of zij zich happy voelt. De ontwikkelingen van de laatste 'sntallen jaren hebben ons bovendien ;etoond, dat in het patroon van leven :n werken de sfeer op fantasierijke, •edurfde wijze best doorbroken mag /orden. Kleding, haardracht, auto en irichting zijn allemaal verworvenhe- en waarin we op onze eigen wijze nze stijl van leven mogen en willen itdrukken. En dat moeten we in ve- i .gevallen doen met kleur; dat kun- en we haast in alle gevallen met .leur bereiken. Bij een heldere keuken horen kleu rige aanrechtkastjes. Ook dat kan. U kunt met betrekkelijk weinig moeite, goede verf en wat doe-het-zelfaanürang van uw oude keuken een stuk nieuw bouw maken. Maar dan „nieuwbouw" volgens uw eigen inzicht en uw eigen smaak, geheel passend in uw eigen levensmilieu. En als u nu toch met die kastjes bezig bent, vergeet dan ook de muren niet. Voor een heldere keuken gebruikt u natuurlijk Viny Latex wit, omdat dat niet vergeelt, vochtbestendig is en afwasbaar. Hangt de kamer u zo langzamer hand de keel uit, waarom ook niet, u bent er immers niet mee getrouwd, haal er de verfkwast over: 5 vierkan te meter muurvlak met een bus van lliter, dat kan u de kop dus niet kosten. Maar u bestendigt er mis schien wel uw huwelijk mee. DAT WAS HET DAN Dat was het dan zo'n beetje. Ja, „zo'n beetje", want, u hebt het zelf al begrepen, er zijn nog honder den andere mogelijkheden voor doe- het-zelvers. Het heeft weinig zin u al die mogelijkheden onder het oog te brengen, want van verven komt ver ven, d.w.z. als u eenmaal bezig bent, valt u vanzelf van het een in het an der. U zet toch ook geen nieuwe hoed op bij uw oudste jurk of pak? Als u toch bezig bent, doe het dan meteen goed. Zorg dat u de juiste materialen hebt en laat u door uw leverancier voorlichten. De man is blij als hij u mag adviseren, omdat hij dan zeker weet dat er niets mis kan gaan. Want de verf die hij verkoopt is goed, alle andere ingrediënten zijn ook prima. Maar als u in uw enthousiasme misschien in. verkeerde volgorde te werk zou gaan, eerst schilderen en dan schoonmaken en afkrabben, begin je met de beste verf natuurlijk ook gewoon niets. OOK U KUNT HET! Maar dat laatste is alleen maar bij wijze van. spreken gezegd: om in kleurtermen te blijven, wat al te „zwart-wit" voorgesteld. Veel beter kunnen we u veel succes wensen met uw doe-het-zelf-verfwerkjeg. Ook u zult er beslist een succes van maken! Links: Uw oude deur heeft recht op As beste vernis. Hij zal er u dankbaar voor zijn, ook al zegt hij het niet. Maar nog belangrijker is dat uw buren er wèl wat van zullen zeggen en uw levens vreugde erdoor wordt verhoogd. LEGIO MOGELIJKHEDEN De mogelijkheden om kleur in on~ :ven te brengen zyn legio en juis' •ls doe-het-zelver kunnen we In dl', -pzlcht baanbrekend werk verrichten. Je fabrikanten staan ons zoveel zc bunnen terzijde. Zo Is verf van Val -par een unieke metgezel voor allen, die zich op het zelf-schllderen gaan werpen. Deze fabriek, van oorsprong Amerikaans, heeft zich al jarenlang nis doel gesteld zich te richten op dc vcrf-doe-het-zelvers. Op mensen die niet alleen letten op kostenbesparing, maar ook de wil hebben hun vrye '.\}d creatief door te brengen, zelf dc vormgeving en het materiaal en dc kleur te kiezen en dat alles op een tijdstip dat zij het willen, dat djt hun het best uitkomt. ti©centrum. De winkelier ls de advi seur en inspirator, de ideeënman en de uitvinder. GEEF UW OUDE DEUR EEN VERJONGINGSKUUR Met een busje Flexa Zijdeglans en Hoogglans van 250 cc, een tubetje Flexa 15 minuten plamuur, een mo dern reinigingsmiddel, een mooie volle kwast en wat schuurpapier maken we van een oude deur op een vrije dag een deftige deur in zjjdeglans. Oude potten, pannen en ketels, en ook radiatoren (al voelt u samenhang misschien niet dade lijk) veranderen we met een paar kleine busjes Flexa Hoogglans-in- felle-kleuren, een radiatorlak, een schoonmaakmiddel en een busje Flexa Primer wit in attributen waarom de hele buurt u zal benij den. Geef je pannen een felle kleur die je doet denken aan uitbundige nieuwe hits; de radiatoren houdt u maar liever in gebroken wit of zo. In een moderne verffabriek worden de modernste werktuigen gebruikt om de lest, grondstoffen die er teetaan ook een passende behandeling te kunnen ge- Het plezier van het zelf opknappen van een huis, binnen zowel als bui ten, is voor een belangrijk deel af hankelijk van het gemajt, van het niet ingewikkeld hoeven te doen. Welnu, de samenstelling van de moderne verf is zo uitgebalanceerd, dat zelfs „min der begaafden" tot een bevredigend resultaat moeten komen. Het kan ge woon niet mislukken. De verfwinkel vervult bovenden de rol van inlorma»

Soester Courant | 1970 | | pagina 15