I BAARN of 9n stoel Ton Beuken MARCHAL - HAARMODE KA" BAARN UNNY GIRL sn niet rekenen iril-sneeuw ling-verkoopsters ^verkoopsters e jongen UIS V0SKUYL TOCH POLITIEK OP BEVRIJDINGSKUNSTMARKT VAN ARTI SHOCK GARAGE STAM MENINGEN VAN LEZERS MINIMUM EIS ZELFSTANDIGEN larbra! Omar! er grote momenten in de filmgeschiedenis IET ZWAARD VAN ROBIN HOOD £e^lmïc6taiq£tDd],ecj\lv>ed.! OIS AV0NDLYGEUM" ilengemeenschap Havo en Mavo klas Mavo jaar Ulo oude stijl en lingscursus Mulo B leenschappelfjk eerste r Havo/Atheneum n 3e klassen Havo/ urn lassen HBS-A en B IfQND-ULO ivoor ulp in het magazijn Gemeenteraad beslist FRANS BOSMAN Gaat u op vakantie 7 Sluit uw reisverzekering feïï l. LM. van Hal-Zonden» FRANS BOSMAN Conuseimicatie- stoornissen 2 ton voor verbinding Van Weedestraat- Stadhouderslaan Extra sportlial-breiliet Huisvuii-zakken FRANS BOSMAN Vreugdevuur en tentoonstelling Géén veeschuur VOOIl EEN.RENAELT, - MEI W OF GEBRUIKT BedriiveEi in randgebieden FRANS BOSMAN Uw Rewder slaat Maar bij Je Geilden Snaar" De Engweg-procedure FRANS BOSMAN gametuwtijdmec-gaMardenmb! Alle zeilen bijgezet voor de astmabestrijding FRANS BOSMAN Zeepost VRIJDAG 17 APRIL 1970 Tel. 2962 - B.g.g. Tel. 4096 jg 16 t.e.m. woensdag 22 april, 8 uur. Zaterdag ook 8 uur. reldberoemde zingende ster WIJST HAAR GROOTHEID liam Wyler - Ray Stark produktie In kleuren en cinemascope A STREISAND - OMAR SHAR1F Met als sterren voorts ord - Anne Francis - Walter Pidgeon al om de vlag hoog voor aan de mast te hijsen Verhoogde prijs. Zondagmiddag 2.30 uur ïvaar zo groot of Robin Hood stort i wanneer hij onrecht ziet begaan. cinemascope en eastmancolor. dien velen er óók niet op rekenen t onverwachts ineens lenteweer zal Maar waar u altijd op rekenen kunt: renmode hangt het nieuwste dat het ken ten volle waard is bij - Amersfoort - Telefoon 03490-13230 zijn mogelijk voor aanmeldingen elke maandag-, vrijdagavond, van half acht tot hooi Witte Kruislaan 35, Hilver- 15454 of 15455) en schriftelijk of e Rector de heer drs. L. J. LEE- ifenslaan 52 te Utrecht, telefoon m 15 augustus aanmelding uit- lijk aan bovengenoemd adres of r de nrs.: 02150-46400 en 02150- im.) 70/'71 VANGT AAN OP MAAN- ■TUS A.S. VIulo A, eventueel voor aanvul- i B. lploma kan alleen voor klas 3 :rsus Mulo B ingeschreven wor de cursusleider Ulo-opleiding m 2 c, Hilversum, telefoon 02150- r donderdagsavonds 7-8 uur ini en 21 juli). 5 klassen 1 en 2 Mavo uitslui- tor van het GOOIS AVOND- en 4RN - TELEFOON 02154-4545 De gemeenteraad van Soest heeft I woensdagavond 15 tegen 4 stemmen be- slist, dat op de op 5 mei door Arti Shock te houden kunstmarkt ook poli- I tiek mag worden bedreven. De kunste- I naarsvereniging had reeds enige tijd I geleden alle plaatselijke politieke par- I tijen uitgenodigd om een stand op de bevrijdingskunstmarkt te huren. De VVD en D '66 hadden dit aanbod reeds I geaccepteerd toen van B. en W. het be- richt kwam, dat men politieke propa- ganda op de kunstmarkt niet kon toe- I staan, waardoor Arti Shock zich ge- noodzaakt zag om alle toezeggingen I weer te annuleren. D '66 nam daar echter niet zonder meer genoegen mee I en schreef een brief aan de raad, waar- jn er sterk op aangedrongen werd, aan I dit originele initiatief alle mogelijke I medewerking te verlenen. Daarbij werd tevens gewezen om de toch al minimale belangstelling, die het Nederlandse volk, blijkens de opkomst voor de laatste verkiezingen, voor de politiek blijkt te hebben. Een brief van soortgelijke 1 strekking bleek door de partij van de arbeid te zijn verzonden. REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Burgemeester mr. S. P. baron Bentinck weer er vóór de beraadslagingen op, dat de raad altijd een subsidie heeft ver leend voor de kunstmarkt zelf en niet voor politieke nevenactiviteiten. „Door deze uitbreiding heeft de kunstmarkt een heel andere opzet gekregen", zo hield hij de raad voor. De raad vond dat echter bij meerder heid geen bezwaar. Mevr. Pol et (PvdA) vroeg zich af. of de subsidie voor de kunstmarkt niet gescheiden gehouden zou kunnen wor den van de politieke activiteiten op de kunstmarkt. Tevens verzocht zij het college, een aantal voorwaarden aan Arti Shock (betreffende de verantwoor- deliikheid van eventueel kwetsende ob- j er ten on de kunstmarkt) te laten ver vallen. Zij achtte het censuur vooraf. „Als de mensen werkelijk in hun morele of godsdienstige gevoelens worden ge kwetst, dan zal er wel proces verbaal worden opgemaakt. Het is onjuist om Arti Shock te laten bepalen, of Iets kwetsend is", meende mevr. Polet. De heer M. de Groot (Binding Rechts) meende echter, 'dat B. en W. zeer te recht de nodige voorwaarden vooraf heeft gesteld. „Uit het feit, dat Arti Shock in overweging zou nemen om van de organisatie van de kunstmarkt af te zien als de voorwaarden gehand haafd blijven, valt al af te lelden, dat er een grote kans bestaat, dat bezoe kers in hun zedelijke of godsdienstige gevoelens gekwetst kunnen worden", aldus de heer De Groot. Daarnaast was hij van oordeel, dat de politiek overal thuis hoort, behalve op deze kunst markt. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 I Dp heer Dijkstra (prot.-chr.) wees op de vriibeid van vergadering en demon- ptmtie en verzocht het college ten op zichte van zijn preventieve taak ten aanzien van de ooenbare orde de uiter ste terughoudendheid te betrachten. „Een verstandige en krachtige overheid moet in staat zijn om een maximum aan vrijheid toe te staan", zo meende de heer Dijkstra. Ook hij was van me ning, dat het college zou moeten afzien van beperkende voorwaarden. „Men moet Arti Shock voor eigen verant woordelijkheid laten doen, wat deze vereniging meent, dat goed is." Mevr. Oranje (VVD) meende dat in of uw gehele interieur- Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Benken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbcrgsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 het kader van de bevrijdingsfeesten de opvatting past, dat een ieder de gele genheid moet krijgen om zich ook in vrijheid uit te drukken, hetzij in de beeldende kunst, hetzij in woordkunst. Het zou een aantasting van de vrij heid zijn, wanneer de politiek van de kunstmarkt zou worden geweerd, zo meende zij. Elke beperkende maatregel zou bovendien h.i. moeten vervallen. De heer J. R. van Poppelen (KVP) zei van mening te zijn, dat ook in alle vrijheid aan politici de kans moet wor den geboden om hun opvattingen ken baar te maken. Hij had geen bezwaar tegen politiek op de kunstmarkt, mits alle politieke partijen er maar gelijke kansen krijgen. Burgemeester Bentinck zei, dat de raad zich goed diende te realiseren, dat het punt van de subsidie hier in feite cen traal staat. „Wanneer we Arti Shock voor de organisatie van de kunstmarkt geen subsidie zouden verlenen zou er tegenover de politiek op de kunstmarkt bij ons geen enkele reserve bestaan", zo zei hij. De voorzitter was voorts van oordeel, dat de raad wat al te zwaar had getild aan de aan Arti Shock gestelde voor waarden. Hij was zelf van mening, dat de kunstenaarsvereniging in het ver leden eigenlijk nooit over de schreef is gegaan. Hij zei, dat de raad ook niet de conclusie mocht trekken, dat het college bevreesd zou zijn voor exces sen. Wel wees hij de raad er nog eens op, dat men nu wellicht een subsidie ging verlenen voor andere doeleinden, dan men oorspronkelijk voor ogen had. De raad realiseerde zich dat inderdaad, maar had er geen bezwaren tegen. Volautomatische WASAUTOMATEN ƒ548,— (5 kg) Telefoon3367 Het verzoek van de partij van de arbeid en D '66 om de politieke partijen als nog op de kunstmarkt toe te laten, werd uiteindelijk met 15 tegen vier stemmen aangenomen. Tegen waren Binding Rechts, wethouder J. v. d. Arend (prot.-chr.) en de heer Elbertse (KVP). De kunstenaarsvereniging was nogmaals onderwerp van uitvoerige discussies naar aanleiding van de brief, die men de raad heeft gestuurd over de gebeur tenissen, kort voor de aanvang van een onlangs gehouden Griekenlandavond. Kort voor de aanvang kreeg men van de politie te horen, dat de bijeenkomst om brandpreventieve redenen niet mocht doorgaan. Aangezien Arti Shock echter een ontheffing van de betaling van vermakelijkheidsbelasting in de zak had, meende men goed te zitten. Maar de vereniging bleek verzuimd te hebben om de voor de filmvertoning nodige ver gunning bij de politie aan te vragen. Mevr. Polet sprak in dit opzicht van een communicatiestoornis. Zij kon zich dit verzuim wel indenken, omdat bij de verlening van de ontheffing ook niet op het vereist zijn van een ver gunning was gewezen. De heer De Groot sprak van een be treurenswaardig misverstand en vroeg zich af. hoe in het vervolg dergelijke misverstanden zijn te voorkomen. De burgemeester vond kortsluiting ech ter een te zacht woord in dit verband. Het meende, dat Arti Shock er zonder meer van op de hoogte had kunnen zijn, dat wegens het brandgevaar een vergunning van de nolitie nodig was. Bovendien was de politie nog op bezoek geweest teneinde mede te delen, dat de avond niet mocht doorgaan. „Ik had dan op z'n minst een telefoontje ver wacht, als men in nood zit en niet weet, wat er met alle genodigden moet ge beuren. Maar er is helemaal niets ge beurd." Ook de heer Pieren (PvdA) kon zich wel enigszins' voorstellen, dat het een beetie was misgelopen, want ook hij bleek eens geconfronteerd te zijn met de veelheid van vereiste toestemmmin- gen en vergunningen. Hij vroeg zich daarom af of het niet zinvol zou zijn, eens een brochure hierover uit te geven, opdat men weet. waaraan men zich te houden heeft. „Er zijn zo langzamer hand zoveel bijzondere wetten en bepa lingen, dat men bijna jurist moet zijn om nog een bestuursfunctie in een vereniging te durven aanvaarden". De burgemeester meende, dat het een hele studie zou vereisen om alle gege vens daaromstrent bijeen te krijgen. Hij zei. dat de ambtenaar op het ge meentehuis de betrokkenen overigens precies kunnen vertellen, waaraan men moet voldoen. De heer Pieren verzocht het college ook, eens een onderzoek in te stellen naar de werkwijze ten aanzien van het maken van trottoirs in het Soesterveen. Hii had geconstateerd, dat vrij wille keurig stukken trottoir worden aange legd. „Dan weer vindt men een hoop tegeis en stenen, dan weer is er hele maal niets en ineens is er weer een stukje trottoir", aldus de heer Pieren, die dat allemaal weinig doelmatig voor kwam. Volgens wethouder mevr. Walter moet de oorzaak van deze werkwijze gezocht worden in het gebrek aan per soneel. In eerste instantie worden ech ter de meest urgente stukken trottoir in het bijzonder voor de woningen aangelegd. De raad heeft gisteren ook een krediet van ruim twee ton beschikbaar gesteld voor de doortrekking van de Stad houderslaan tot de rijksweg. Aanvan kelijk zou dit project gefinancierd wor den voor de verbetering van de Oude Utrechtseweg op de lange baan te schuiven en de vrijkomende middelen voor de doortrekking van de Stad houderslaan te gebruiken. De commissie bleek daar weinig geluk kig mee, maar tijdens de vergadering bleek het college een andere oplossing gevonden te hebben, niet ten koste van de verbetering van de Oude Utrechtse- weg. Daarmede waren echter nog niet alle bezwaren bij de raad weggenomen. De heer Van Poppelen meende, dat er urgentere werken zijn uit te voeren. Hij wees onder meer op de verbetering van de Oude Utrechtseweg en de Ossen- damweg. „Wat komt er van een ur gentieplan terecht, als we toch eerst allerlei werken gaan uitvoeren, die helemaal niet op het plan voorkomen", zo vroeg hij zich af. Overigens bestreed hij de noodzaak van de doortrekking van de Stadshouderslaan niet. Ook de heer Ebbers (WD) meende, dat er dringender werken op uitvoering lagen te wachten. Wethouder mevr. Walter zei: „De door trekking van de weg zou pas op de volgende begroting hebben gestaan, ware het niet, dat de zaak plotseling urgent is geworden. Verschillende be woners van Braamhage en Hoog Soest- dijk hebben er bij ons over geklaagd, dat zij bijna niet meer de rijksweg kunnen oversteken. Wanneer de Stad houderslaan tot de rijksweg wordt door getrokken en het kruispunt daar van verkeerslichten is voorzien, zal dat euvel verholpen zijn", zo deelde de wethouder mede. Overigens stelde zij de raadsleden enigszins gerust met de mededeling, dat de verbetering van de Oude Utrechtseweg ook zeer binnen kort aan de orde zal komen. De raad vond het weinig elegant, dat bij begrotingswijziging een aanvullend krediet van ƒ4300,— beschikbaar moest worden gesteld wegens een tekort bi] de opening van de nieuwe sporthal, waarvoor de raad al een subsidie van ƒ10.000,had verleend. Zowel de heer De Groot als mevr. Polet waren van oordeel, dat een aan vullend krediet had moeten worden gevraagd. Wethouder J. v. d. Arend deelde mede, dat het niet de bedoeling was geweest om de raad op deze wijze te misleiden. Hij zei, dat het grotere tekort dan voorzien, was ontstaan door een wat tegenvallende kaartverkoop, waardoor de inkomsten aanmerkelijk lager waren dan was geraamd. Ten aanzien van de voorgenomen ver koop van vuilniszakken vroeg mevr. Polet, meer verkooppunten te creëren. De heer Ebbers meende, dat ook in Soesterberg gelegenheid moest worden gegeven om zakken voor huisvuil te kunnen kopen. Vergroting van het aan tal verkooppunten achtte wethouder v. d. Arend een nauwelijks haalbare zaak in verband met de controle door het verificatiebureau. Wel zullen in Soesterberg via de hulpsecretarie zak ken verkocht kunnen worden. TELEVISIE, houten kast, 59 cm ƒ498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 Naar aanleiding van 'n voorstel tot ver lening van subsidie aan de Oranjever eniging te Soesterberg informeerde mevr. Polet naar de voorgenomen ac tiviteiten op 5 mei in Soest. Wethouder v. d. Arend zei, dat men heel wat van plan was geweest ter plaatse, maar dat diverse dingen toch geen door gang konden vinden. Zo heeft men alle verenigingen ter plaatse uitgenodigd om deel te nemen aan een optocht, maar precies één vereniging heeft er positief op gereageerd. Een voorgenomen voed- seldropping zal geen doorgang kunnen vinden. Wel zullen op 5 mei op de Eng parachutisten worden gedropt. Ook heeft men nog geprobeerd om een aan tal oude tanks naar Soest te halen, maar ook dat is niet gelukt. Wel wor den een vreugdevuur op de Eng en een tentoonstelling over de oorlogsja ren in de openbare leeszaal en bilio- theek gehouden. De heer M. de Groot is niet accoord gegaan om een beroep tegen de weige ring van een bouwvergunning voor een veeschuur voor de heer R. J. de Groot PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK - TELEFOON 3990 NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK Telefoon 02155 Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER In onzè showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen en deskundig worden voorgelicht. U bent van harte welkom N.O.C.-garantïe- Financiering - Inruil af te wijzen. Het college was van oor deel, dat tot afwijzing diende te wor den besloten, omdat het sterke ver moeden bestond, dat de schuur voor andere doeleinden zou worden gebruikt dan waarvoor de bouwvergunning zou worden verleend. De heer R. J. de Groot had zelf ook iets in die richting laten merken. In eerste instantie had hij vergunning voor de bouw van een veeschuur aan gevraagd, maar in een later stadium wilde hij de schuur aanpassen om er ook groenten in te kunnen snijden. Dat bleek voor B. en W. voldoende aan leiding om de vergunning te weigeren. Het raadslid M. de Groot meende ech ter ten onrechte. Hij kon zich voorstellen, dat geen vergunning zou worden ver leend voor een aanpassing van de vee schuur teneinde hem ook geschikt te maken voor het snijden van groente. Maar dat moest z.i. los worden gezien van de aanvraag, een veeschuur te mogen bouwen. Wethouder mevr. Walter wees hem er evenwel op, dat de kroon B. en W. toe staat, een bouwvergunning te weigeren, wanneer het vermoeden bestaat, dat het obiect voor andere doeleinden wordt gebruikt dan waarvoor' de bouwver gunning is aangevraagd. In dit geval was het college er blijkens grote hoe veelheden kisten groenten van over tuigd, dat de schuur niet alleen als veeschuur zou worden gebruikt. Van daar de weigering van de vergunning. De heer M. de Groot bleef met het col lege van mening verschillen, wat uit eindelijk tot gevolg had, dat het voorstel B. en W. werd aangenomen met alleen Binding Rechts tegen. In de betreffende commissie zal men zich gaan beraden, hoe de gemeente zich zal moeten gaan opstellen tegen over die agrarische bedrijven, die in zgn. randgebieden liggen en krachtens planologische bepalingen niet meer kun nen uitbreiden. De heer Van Poppelen, die hierover vragen had gesteld, meende, dat het in die gevallen maar het beste is, dat de gemeente de betreffende bedrijven uit koopt, als geen mogelijkheden bestaan om de beperkende maatregelen zeer soepel toe te passen of af te schaffen. KOELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 Ook de heer De Groot was van oordeel, dat voor deze categorie bedrijven een oplossing moet worden gezocht, al meende hij, dat het uitkopen niet de meest geschikte methode was. Onze werkgroep heeft geconstateerd dat er onder de burgers nog al wat ver warring is ontstaan over de Engweg. Bij velen menen we het idee te beluis teren dat er niets meer aan te doen is en dat de Engweg er komt. Onze werk groep stelt zich ten doel voorlichting te geven op het gebied van de ruimte lijke ordening. En omdat het nog geens zins gezegd is dat de Engweg er „toch" komt, voor hen die bezwaren maakten hét volgende: Enige tijd geleden hebt u bijvoorbeeld in de vorm van een brief, en bezwaarschrift ge stuurd aan de Raad van de Gemeente Soest. Ook is het mogelijk dat u, door uw handtekening te plaatsen een be zwaarschrift onderschreef. Het ging daarbij om het bestemmings- nlan „Soestereng Weg over de Eng". Nu heeft de gemeente Soest u het be sluit van de Raad, waarbij dit plan ge wijzigd wordt vastgesteld, toegestuurd. Dit was het mapje Weg over de Eng. Ook heeft de gemeente in een adverten tie in de Soester Courant van vrijdag 27 maart mededeling gedaan dat het gewijzigde bestemmingsplan „Soestereng Weg over de Eng" van 1 april tot 30 april weer ter inzage ligt. In die adver tentie staat ook dat zij die bezwaren tot de Gedeputeerde Staten van de pro vincie Utrecht kunnen richten. Adres: Achter St. Pieter 20, Utrecht. Utrecht. U heeft in de u toegestuurde stukken kunnen zien dat aan het plan niets we zenlijks is veranderd. Op het raadhuis geven nu uitgebreide tekeningen u een nog betere indruk van de omvang van de weg. Onze juridische medewerker heeft in oktober 1969 de tekeningen bekeken. Hij kwam toen tot de conclusie dat de te kening waarop een strook grond, be stemd voor de Engweg, niet de door de wet vereiste duidelijkheid gaf. De wet op de ruimtelijke ordening vereist na melijk dat een bestemmingsplan de voorzieningen voor stilstaande voertui gen (parkeerstroken dus) aangeeft. (De wet gaat er kennelijk van uit dat het volstrekt logisch is dat bij wegen in elk geval de rijstroken worden weer gegeven; zelfs dit is in oktober niet gebeurd). Gedeputeerde Staten zal daarom o.i. wel verplicht zijn de plannen terug te ver wijzen naar de gemeente, hetgeen be tekent dat de procedure van voren af aan moet worden overgedaan. Dat nu uitgebreide tekeningen zijn toegevoegd kan naar onze mening aan dit besluit niets afdoen. Werkgroep Ruimtelijke Ordening prov. Utrecht. Adres secretariaat Salomedreef 11, (I.A.S. Fischer), Utrecht. KLEURENTELEVISIE I Blaupunkt vanaf 1.698,I Dealer Blaupunkt, Philips. B O I Telefoon 3367 Bij de NMB voel ik me niet alleen op m'n gemak'als ik geld kom brengen, maar ook als ik geld kom vragen. Laatst bijvoorbeeld, een woningkrediet om thuis een moderne keuken te verzorgen. Kijk, bij zo'n gelegen heid merk je hoe prettig het is de NMB als bank te hebben. De mensen zijn er voor komend, nemen de tijd die nodig is om een en ander uit te leggen, vertellen precies het verschil tussen een persoonlijke lening en een woningkrediet. Een woningkrediet is er b.v. voor alle verbeteringen in en aan het huis. Zoals een moderne keuken of een bad kamer of centrale verwarming. Voor meubels, stoffering etc. dient een persoonlijke lening. Het bedrag dat ik nodig had was 4000,-. Wilde ik dat terugbetalen in 3 jaar dan was de aflossing per maand 132.85. Zou ik er 5 jaar over willen doen dan 88.97 per maand. Enfin, je kunt veel kanten op bij de NMB. Ook als het om woningkrediet gaat. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt l In de astmabestrijding gaat het om honderdduizenden mensen. Om nauw keuriger te zijn: om bijna een miljoen Nederlanders, want 8 tot 10 procent van onze bevolking lijdt aan astmatische ziekten. Voor deze grote groep moet veel wor den gedaan individueel en in ruimer verband. Voor het geheel is het van het grootste belang, dat er wetenschappelijk onderzoek wordt gedaan naar oorzaken en behandelingsmethoden van astma, dat er goed toegeruste behandelingscentra zijn, dat er voorlichting wordt gegeven, dat er sociaal-medische hulp wordt ge boden, dat er therapeutische kampen voor astmatische kinderen worden ge organiseerd. Dit alles wordt gebundeld, gestimuleerd en voor een belangrijk deel uitgevoerd door het Nederlands Astma Fonds, de landelijke organisatie, waarin alle in stellingen op het gebied van de ast mabestrijding in Nederland samenwer ken. Aan de uitvoering van deze taken moet het Nederlands Astma Fonds jaar lijks een bedrag van tenminste ƒ1,6 mil joen gulden kunnen besteden. Om een voorbeeld te geven van de om vang van enkele onderdelen van de taken van het Nederlands Astma Fonds: het vijf jaar durende bevolkingsonder zoek in Rotterdam naar astmatische verschijnselen bij schoolkinderen zal rond ƒ700.000,vergen. Het snel ge groeide werk van de therapeutische kampen vraagt dit jaar iU miljoen gul den. Het Nederlands Astma Fonds moet alle zeilen bezetten om zijn programma te kannen blijven uitvoeren. Ook de over heid onderkent het belang daarvan. Het Rijk subsidieert het Nederlands Astma Fonds dan ook in groeiende mate en ook gemeenten en provincies leveren hun bijdragen. Dat onderstreept de ernst van het astmaprobleem: het betekent tezelfdertijd een garantie, dat het beleid van het Nederlands Astma Fonds zorg vuldig door de overheid wordt gevolgd. Het betekent echter niet, dat de astma bestrijding het kan stellen zonder de hulp van het gehele Nederlandse volk. Daarom wordt er ook dit maal weer van 20 tot 25 april tijdens de jaarlijkse collecte een beroep gedaan op ieders hulp. Het Nederlands Astma Fonds moet alle zeilen bijzetten. U kunt door uw collec tegift (of gift op giro 411.000, N.A.F. Utrecht) het astmabestrijdingsschip een zekerder en sneller vaart bezorgen. Al jaren lang liggen talloze ondernemers overhoop met de inspectie van de be lastingen over de hoogte van het vast te stellen bedrag van inkomen voor de in het bedrijf meewerkendè gehuwde vrouw. De daarvoor bestaande regeling voldoet niet en heeft trouwens nog nooit voldaan. Als criterium voor het verkrijgen van aftrek voor een gehuwde vrouw geldt dat zij geregeld en in belangrijke mate moet meewerken in het bedrijf. Op zich zelf zijn hierover al allerlei discussies mogelijk. Vervolgens wordt als fiscale fictie aangenomen dat de redelijke be loning op 2250 per jaar wordt gesteld, tenzij blijkt dat deze meer of minder bedraagt. Dit bedrag is op zichzelf al te laag ge worden door de invloed van de inflatie. Maar zelfs wanneer men die invloed uitsluit is de fictie al sinds jaren voor velen een lachtertje. Wie thuis is in het midden- en kleinbe drijf weet dat in vele bedrijven, met name in winkelbedrijven, de gehele zaak drijft op de commerciële capaciteiten van de vrouw. Nog nooit is die gedachte officieel erkend. Wanneer thans de ver bonden van kleine ondernemers aan de volksvertegenwoordiging vragen het be drag te stellen op 50 °/o van het aan het begin van het jaar geldende minimum loon, vermeerderd met twintig procent van de winst, dan vragen zij voor de volledig meewerkende vrouw het mini mum. Bij werknemersorganisaties zou een zo danige eis veel te laag zijn. Maar daar gaat het uit politiek gezichtspunt ge zien om grote massa's kiezers. In dit geval klinkt het geluid van de stembus veel holler. De regering hoeft zich dan minder te haasten. Daarom wordt er al jaren gesold met de economische be langen van de vrouwen van de zelf standigen. Het is te hopen dat ditmaal een aantal politieke partijen in de Tweede Kamer duidelijk tonen dat het hun ernst is met de belangenbehartiging van zelfstan digen en de minimum-eis der zelfstan digen zullen inwilligen. Rechtvaardiger in het totale inkomensbeeld zou zijn indien er nog een schepje bovenop werd gedaan. We wensen toch rechtvaardige inkomensverclpii™^? AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR - Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Algorab" (21/4). Austra lië: ms „Wissekerk" (22/4). Brazilië: ms „Algorab" (21/4). Canada: ms „Beaver- mondo" (22/4). Chili: ms „Cartagena de Indias" (21/4). Indonesië: ms „Darm- stadt" (20/4). Ned. Antillen: ms „Mer- curius" (21/4). Nieuw-Zeeland: ms „Mir- rabooka" (23/4). Suriname: ms „Mer- curius" (21/4). Verenigde Staten van Amerika: ms „Mosel Expres" (20/4), ms „Atlantic Cinderella" (22/4). Z. Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W.-Afrika: ms „Sloterkerk" (22/4). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5