hervoets SPANNING IN EEN BEDRIJF TAXI MENINGEN VAN LEZERS TOEKOMSTBEELD LIDWIG VAN BEETHOVEN OFFICIËLE MEDFDFLÏNGEN S0ESTERRERG Te verbeteren door samenspel Tak voor uw Engweg, levensgevaarlijk riool door Soest Autopapieren en brandhout gestolen Weer diefstal op de Schrikslaan Toneelavond voor bewoners van Molenschot FILMCLUB ARTISIIOCK Eiermarkt Geen spreekuur De Duinkikkers Politiebureau 4-4-4-4 Telef. Brandweer 3-3-3-3 200 jaar geleden geboren Gemeentelijke vraagstukken op open zitting van de samenwerking K.V.P. - C.H.U. - A.R Stemmen bij volmacht Gedeelte Kostverlorenweg afgesloten Gedeelte Beetzlaan afgesloten Schoolvoetbal Laetitia gaf leuke lustrum-uitvoering K.V.0.1 eindigde op 3e plaats Judo-festival „Laetitia" Openbare vergadering Wijkraad Succes voor solisten uit Soesterberg Wandelen met „Wing" Het zou kortzichtig zijn te menen dat de moeilijkheden, die zich momenteel in tal van ondernemingen voordoen, zich alleen toespitsen op een tekort aan fi nanciële middelen voor de expansie of oen te hoog oplopend kostenpatroon, dat dikwijls samenhangt met de stij gende lonen. Niet minder spanningen worden dikwijls veroorzaakt door het sociale beleid in een onderneming. Dit vraagstuk speelt niet alleen in grote bedrijven maar juist in vele mid- dengrote ondernemingen, die hun be staan danken aan de bekende familie vennootschap. Vanouds heerst in deze zaken het gevoel dat er getwist kan worden over de hoogte van het loon en de sociale verzekeringen maar dat het overige deel van het ondernemings beleid door de directie wordt gevoerd. Het feit immers dat de laatste verant woordelijkheid door de directie wordt gedragen houdt niet in dat op tal van punten de communicatie in zo'n ar beidsgemeenschap ideaal moet worden genoemd. De slagvaardigheid in het gedragspatroon kan dikwijls toenemen floor de opvatting te vernemen van ve len die hun brood in dit bedrijf ver dienen en waarvan een aantal door bet langdurig bekleden /an functies c'e onderneming soms beter kennen dan de leiding met een korter dienstverband, de onderneming en andere maatschappe lijke organen. De communicatie met de gemeente waarbinnen het bedrijf ge vestigd is en in breder verband met de provincie en het rijk. Men heeft contacten met de politie, de arbeids bureaus en met vele instellingen, die zich met ordening of organisatie bezig houden. Al die organisatorische verbanden moe ten samenspelen en een onderneming s'aat daar niet naast, maar tussen in. De noodzakelijkheid om samen te spre ken en nieuwe ontwikkelingen aan te nekken bevestigt duidelijk de gang naar ren vermaatschappelijking van de on derneming. die niet zonder voorbereiding tegemoet kan worden getreden. Om te b""innen zal elk bedrijf, groot of klein, z:rh moeten open stellen voor deze ont wikkeling en geen afwerende houding moeten aannemen. Vervolgens zal de directie van het bedrijf niet alleen met deze problemen moeten worstelen, maar bij de uitwerking daarvan moeten sa men spelen met de werknemers, althans met degenen die zich hun medeverant woordelijkheid bewust zijn. Uit dit samenspel komen de beste ini- twtieven en de meeste bedrijven, die hier open spel spelen willen niet meer terug. Zij profiteren ervan, al was het a'leen maar door dat de teamgeest in het bedrijf erdoor versterkt wordt. Zwakke punten Bi. de pogingen om de maatschappelijke integratie van het bedrijfsleven te be- Telefoon 263G Dag cn nacht De gemeenteraad heeft het plan om een v.-eg dwars door haar gemeente aan te leaqen goed gekeurd. Zij heeft dit ge daan zonder al te diep in te gaan op de problemen die er rond dit plan ge rezen zijn. Zowel voor- als tegenstan ders binnen de raad gaven blijk van ondeskundigheid en subjectiviteit in hun betoog. Hierdoor was de raadsvergade ring over deze zaak voor tegenstanders en belangstellenden op z'n minst een teleurstelling. Het is hierom heel goed Ie begrijpen dat de Jongeren Aktie- sroep Soest (JAS) haar strijd tegen de 'gemeenteplannen onverminderd zal doorvoeren en dit ook kan doen daar er van de zijde van de raad geen weer woord is gekomen tegen haar bezwaren. Om de zaak kracht bij te zetten tracht ik d.m.v. dit artikel duidelijk te maken hoe fataal een probleem als luchtver ontreiniging zou kunnen worden (een van de punten, nauwelijks in de raad besproken) als er niet tijdig voorzie ningen of veranderingen in het plan worden aangebracht. Ik ga er nu even van uit dat het hui dige plan zal worden uitgevoerd. De weg zal dan rond 1980 gereed moeten zijn. Op de dan aangelegde weg zal een veelvoud van het aantal auto s rij den van het geen nu dagelijks via lijksweg lb door Soest stroomt. Dit aantal zal naar schatting 15000 tot 20.000 bedragen. Om nu te kunnen na gaan in welke mate dit aantal de lucht verontreinigt rond een verkeersweg heb ik gebruik gemaakt van een bestaand rapport, opgesteld door het Min. van Soc. Zaken en Volksgezondheid in sa menwerking met het T.N.O. Delft. Dit rapport wijst uit dat een weg met der gelijke afmetingen en met een derge lijke verkeersintensiteit met zich mee brengt dat de conc. lood binnen 200 meter van de weg zo hoog is dat wan neer men zich de hele dag binnen dat cebied bevindt men meer dan 2 mg. 'lood naar binnen krijgt. En deze 2 mg is juist de grens waarboven het mense lijk lichaam last gaat krijgen van het lood: chronische hoofdpijnen en zelfs een vroegtijdige dood behoren tot de mogelijkheden. (Een onderzoek heeft uit gewezen dat runderen binnen zo'n ge bied maar van de leeftijd haalden dan van hun soortgenoten in gezonder omgeving). In Soest bevinden zich nu reeds meer dan 1500 mensen binnen 200 meter van de geplande weg. Voor het grootste deel bestaat dit aantal uit huisvrouwen, kinderen en ouderen kortom mensen die het merendeel van de dag zich bin nen het bewuste gebied bevinden. Deze mensen gaan zonder meer gevaar lopen. Mijn mening is dat één mensenleven, rn zeker 1500, meer waard zijn dan de besparing die de gemeente verkrijgt door de weg door Soest te leggen en nfet eromheeen. J. BURGMEIER Wald. Pyrmontlaan 23. vorderen komt men tot de ontdekking dat er allerlei leemten zitten in de aan- Samenspel Een ander dradenstelsel in het spinne- web van de onderneming in de maat schappij betreft de verbinding tussen wezige kennis van de problematiek. Voor het eerst ontdekt men bijvoorbeeld de waarde van ruimtelijke ordening. Men ziet er ook de zwakke punten van. Men wordt geprikkeld om er meer van te weten, waardoor men adviezen gaat inwinnen bij werkgeversorganisaties. Kennis kan ook verrijkt worden door het volgen van cursussen. Hier ligt ook de oorzaak van de taak- verruiming door werkgeversorganisa ties, die veel dichter bij haar leden moet komen te staan dan voorheen. Men komt ertoe om gezamenlijk specialisten aan het werk te zetten, zodat men de problemen beter aan kan. Andere mee spelenden zullen met meer respect zo'n bedrijf benaderen, omdat men spoedig weet dat men zich geen knollen voor citroenen laat verkopen in zo'n onder neming. De vruchten bestaan niet alleen uit een kostenverhoging. Een onderneming met meer maatschappelijke banden voelt de polsslag van de tijd. Niet zelden wordt men daardoor ook organisatorisch en commercieel wakker geschud, zodat de gehele bedrijfshuishouding opveert uit haar traditioneel patroon. Reorganisatie Ook de fusiegedachte speelt in dit beeld een belangrijke rol. Niet alleen aan deelhouders gaan in die richting den ken wanneer hun dividenden zakken, maar ook vele medewerkers hebben daarover soms al gedachten voordat de top er rijp voor is. Waarom stromen die gedachten niet door naar de leiding? Soms openbaart zich de drang naar fusie het eerst in de financiering, soms in het commer ciële vlak. De gevolgen moeten tijdig wotden afgewogen, voor alle partijen. Er kan een totale reorganisatie van de onderneming mee gemoeid zijn of een verplaatsing van het bedriif. Welke zijn de gevolgen voor de werkgelegen heid in de streek of de gemeente? Op welk tijdstip moet een voornemen tot fusie openbaar worden? Het tijdstip kan van grote betekenis zijn voor de continuïteit of de likwida- tie van een onderneming. Fusie-Basis Hoe belangrijk deze vragen zijn voor ons sociaal-economisch leven is ge bleken uit het werk van een commis sie van de S.E.R., die een ontwerp-ad- vies aan deze raad heeft voorgelegd. Hierin wordt geconcludeerd dat een fu sieplan gereglementeerd dient te zijn in die zin dat alle betrokken partijen daarover op het juiste tijdstip dienen te worden geïnformeerd. De motive ring van de fusie, mits duidelijk ge steld en door gesproken, zal door ieder erkend worden wanneer men inziet dat dit een stap is in het belang van de welvaart van ondernemer, aandeelhou ders en werknemers. Daarmee heeft men de basis gelegd voor het welsla gen ervan. Het komt ons als vanzelfsprekend voor dat de organisaties van werkgevers en -nemers bij de voorbereiding belang rijke positieve diensten kunnen bewij zen. Zeer belangrijk is dat het werk wordt gedaan door capabele krachten, die weten waar hun plaats is in het geheel. Er zijn tijden geweest dat de werkne mers machteloos stonden in een zee van werkloosheid, waaruit een ondernemer naar believen visen kon. Dit beeld vast houdend kunnen wij nu spreken van een zee van arbeidsnlaatsen waaruit een werknemer naar lust kan vangen. De toekomst De positie van de werkgever ten op zichte van zijn omgeving is daarmee wel veranderd en hij zal met zijn tijd moeten meegroeien. Doet hij dit niet dan verliest hij een deel van zijn beste werknemers. En juist zij vormen het bouwend element dat samen met de ondernemers-initiatieven het bedrijf moet voortdragen in de tijd. Juist dat bevestigen van de onderne ming voor de toekomst is te hoofdzaak in deze dynamische tijd. Wie daarvoor garanties 'weet te scheppen, is verze kerd van rendement en voldoende re servering voor vernieuwing en uitbouw. Want zonder het bestaan daarvan zal een toekomst voor menig bedrijf er eenvoudig niet zijn. In Europees- en wereldverband kan de continuïteit van hele bedrijfstakken zelft op het spel staan. Men zie de scheepsbouw. Men zie de textiel. Ten nadele van de fabrikant H. M. A. K. uit Soest is verleden week bij zijn woning aan de Schrikslaan een vijf tiental zakken brandhout gestolen. Uit zijn wagen werd tevens een portefeuil le met rijbewijs, kentekenbewijs, ver zekeringspapieren e.d. ontvreemd. De auto stond onafgesloten op het erf. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Tijdens het weekeinde is opnieuw ge stolen bij de fabrikant K. op de Schriks laan. Eerder verleden week werden bij hem vijftien zakken brandhout en auto papieren uit zijn onafgesloten wagen ontvreemd. Dit weekeinde miste hij ineens een paar antieke wagenwielen. Van de daders ontbreekt nog steeds elk spoor. Donderdag 16 april heeft de Amateur- toneelvereniging ,.De Vechtstreek uit Nigtevegt in het bejaardencenrum Mo lenschot een voorstelling gegeven van de klucht „De Onbekende Wereld van Johan Blaaser. Ofschoon het de première van dit stuK betrof, bleken de spelers rolvast te zijn en zij waren goed op elkaar ingespeeld. Bovendien brachten zij dit stuk met zoveel overtuiging, dat de onwaarschijn lijkheden, die nu eenmaal in de meeste kluchten voorkomen, hier bijna waar schijnlijk leken te zijn. Het is voor dc toeschouwers een prettige avoncl ge weest. Inlichtingen telefonisch 7 310 of 4 2 8 3 Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 70.000 stuks in prijzen van ƒ10,tot ƒ11.Middenprijs ƒ10,40. Prijs per kg ƒ1,65. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat de wethouder van Openbare Werken, mevr. Walter van der Togt, verhinderd is oo donderdag 23 april spreekuur te houden. Hedenavond wordt door de S.Z.V. De Duinkikkers een Bingo-avond georga niseerd voor de ouders van de jeugd leden en de senior-leden. Deze Bingo avond, die mogelijk is geworden dank zij de spontane medewerking van het Soester bedrijfsleven, zal worden afge wisseld met discussies over zwemsport en waterpolo. De aanvang is gesteld op 20.00 uur in bet restaurant De Soester Duinen. De vooruitzichten voor het bedrijfsleven op kortere termijn zijn goed. Op wat langer zicht zijn ze matig, maar een diepe conjunctuurval wordt door nie mand verwacht. De arbeidsmarkt vertoont een beeld dat zich geheel aansluit bij de activi teit van het bedrijfsleven. De spannin gen nemen er steeds meer toe. Met name in het aanbod van vrouwelijke arbeidskrachten wordt een groter te kort zichtbaar. Wij gaan er nog vanuit dat dergelijke situaties tijdelijk zijn, maar wij zullen moeten leven met een relatief blijvend dalende belangstelling bij het aanbod van vrouwen. Er zullen nog wel eens betere dagen aanbreken voor de vragers op de ar- bpkismarkt maar deze zullen even tij delijk zijn als zeer diepe economische depressies. Toeneming in het aanbod zal tegenkrachten vinden in afnemende arbeidstijd, minder arbeidslust. vroegere pensionering en latere intrede in de arbeidsmarkt door een betere voorbe reiding voor de maatschappelijke positie. De afbrokkeling van het aanbod wordt voorts nog versterkt door afnemende geboortecijfers. Zijn wij voldoende voorbereid op een voortgaande inkrimping van het ar beidsaanbod? Zullen wij kunnen wen nen aan de gedachte dat iemand zelfs voor 'n hoger loon niet meer bereid zal zijn te werken omdat de welvaart groot genoeg is? Bij voortgaande groei van de wel stand zal vrije tijd een belangriik sta- tus-symbool kunnen worden. Niet de werkgever met het hoogste loon zal dan een magneet zijn voor werkzoekenden, maar het arbeidsmilieu wordt mogelijk beslissend voor de keuze van de werk kring. Bij de geschetste ontwikkeling zal het bestaande fiscale rigiem wel moeten worden gewijzigd. De gevoeligheid van de top-belasting op de arbeidslust zal nog toenemen. Vooral in de verbetering van de sfeer In vele soorten arbeid en in de ombuiging naast een verzwaren van de indirecte belasting liggen de naastbijzijnde perspectieven voor de arbeidsvraag. Helaas zal deze ontwik keling ook betekenen dat de zelfvoor ziening zich nog op een veel breder ter rein zal moeten ontplooien. De martiale klanken van Beethoven's symfonieën en pianoconcerten zullen dit jaar de concertzalen nog meer vullen dan in de voorgaande jaren. Dit jaar is het tweehonderd jaar geleden, dat I.uduig von Beethoven te Bonn werd geboren uit het huweiyk van de onaanzienlijke hofmusicus Johann van Beethoven en Maria Magdalena Keverich. De priester, die in de Remigiuskerk te Bonn de doopplechtigheid verrichtte, zal niet vermoed hebben, dal de naam van dit borelingske twee eeuwen later door miljoenen mensen met eerbied zou worden uitgesproken. Meer dan menig levende leeft Beethoven onder ons. zijn muziekwerken trekken nog steeds volle zalen, de jaarlijkse Beethoven-cvcli, zoals die in vele steden worden gehouden, hebben nog niets van hun aantrekkingskracht verloren. Met Beethoven begint een nieuw tijd perk in de muziek, waarin het subjec tieve element, de persoonlijke biecht, een steeds belangrijker faktor gaat vor men. Veel duid.lijker dan bij Bach of Mozart is bij Beethoven het verband tussen het karakter van zijn muziek en zijn levensloop. Een levensloop, die bij zonder tragisch was. Immers, Beethoven, de grote musicu„. was doof. Vanaf zijn 26ste sloot de doofheid hem langzaam buiten de wereld, en versterkte zijn geestelijke isolatie, die hij in zijn laats te levensjaren zo ontroerend heeft ver klankt in een serie strijkkwartetten, waarin hij een laatste, weemoedige blik op het schone, verleidelijke leven geeft. Van dc duisternis naar het licht Men heeft Beethoven dikwijls afge schilderd als een titaan, die trots alle .tegenslagen triomfeert over de gevaren van het aardse bestaan. Lichamelijk ernstig gehandicapt, trachtte zijn geest alle weerstand en tekort te overwinnen. Wie de moed en geestkracht bezit om de worsteling met het noodlot aan te gaan, mag hopen op het uur van de bevrij ding, de overwinning. Dat schijnt in het kort de boodschap te zijn, die Beetho ven aan de wereld heeft gegeven. Zijn beroemde vijfde symfonie vormt de artistieke neerslag van deze gedachte. Welk een contrast bestaat tussen het „noodlotsmotief" van het eerste deel en de bruisende finale, waarin de ju belende bazuinen als het ware de doorbraak van de duisternis naar het licht verklinken. Geen wonder dat juist in de donkere oorlogsdagen dit werk zo appelleerde aan de gevoelens van miljoenen mensen. Dat geldt ook voor de beroemde ouver ture Esmont. De Nederlandse held wordt geknecht door de Spaanse tiran. Als persoon gaat hij ten onder, maar in het slot van de ouverture wordt de triomf op de tirannie verklankt. Geen wopder, dat de Duitsers in de jaren '40 - '45 een uit voering van dit werk verboden! Beethoven's worsteling met het noodlot was overigens minder heroïsch en min der poëtisch dan zijn muziek suggereert. Voor ons mag zijn strijd tegen zijn han dicap iets heldhaftigs hebben, voor hem zelf was deze strijd volstrekt prozaïsch om dat ze helaas volstrekt waar was. Beethoven heeft geen gelukkige jeugd gehad. Zijn vader was alcoholicus, had talrijke schulden en zijn moeder was ziekelijk. Beethoven's ongewone muzi kaliteit openbaarde zich reeds vroeg. Op 7-jarige leeftijd trad hij op als pianist. Op 17-iariee leeftijd mag hij in Wenen de grote Mozart voorspelen, die voor spelt dat eenmaal de wereld van Beet hoven zal spreken. Vijf jaar later gaat hij bij Haydn in de leer en al spoedig verschijnt hij als pianist in de Weense salons, waar zijn bizarre verschijning het gesprek van de dag vormt. Zijn eerste composities verraden nog duidelijk de invloed van Mozart en Haydn, maar in sommige pianosonates waaronder de beroemde Mondschein en het derde pianoconcert kondigt zich de „latere Beethoven" reeds aan, die zich in de derde symfonie, de Eroica, voor het eerst zeer nadrukkelijk manifesteert. Beethoven had dit fiere heldengedicht aanvankelijk als hulde voor Napoleon bedoeld, maar toen de generaal zich tot keizer liet kronen was Beethoven bui ten zichzelf en schreeuwde: „Hij is ook niet anders dan een gewoon mens, van nu af zal hii alle menselijke rechten met de voeten treden". Inmiddels werpt de doofheid reeds een schaduw op zijn leven. Hij heeft sui zingen in zijn oren, hij begint de men sen moeilijker te verstaan, zijn piano Vrije-tijds-colbert van zuiver wollen jersey "7 Q 90 Regencoat van Terlenka/ A Q 90 katoen. Beige, room, whisky,"*-' groen. Terlenka/wollen pantalon, O C 90 Paraplu met riem. Modieuze kleuren automati automatisch openspringend 90 schijnt zwakker te klinken. Zijn ver driet reageert hij af op andere mensen, maar in een brief aan zijn broer uit hij zijn wanhoop. „O mensen, die mii voor vijandig en misanthropisch houden, v/elk een onrecht doet gij mij aan. Gij kent de geheime oorzaken niet van dat gene, dat u zo toe schijnt", zo begint dit tragische document. Geboren uit leed Zijn doofheid maakte hem wantrouwend, zelfs tegenover zijn beste vrienden. Vaak legde hij hun bedoelingen verkeerd uit. Ook in de liefde is Beethoven niet gelukkig. Doorgaans wordt hij verliefd op dames uit de adellijke stand, die zich wel voor de excentrieke kunstenaar interesseren, maar niet. op de manier waarop hij had gehoopt. Beethoven's kunst is dan ook geboren uit leed. maar toch is zijn mijziek niet onttroostbaar. De felle bewogenheid van zijn allegro's (men hore bijv. de 5e of 7e symfonie, de sonata appasionata) be lichten slechts één kant van zijn wezen. Want dezelfde Beethoven componeerde adagio's, waaruit een milde wijsheid en een zegenende troost spreekt. Maar ook de humor ;s hem niet vreemd, waar van de weergaloze 8e symfonie getuigt. Beethoven heeft lang geprobeert zijn doofheid voor anderen te verbergen. Pas toen hij al tegen de veertig liep, moest hij zijn optreden als pianist opgeven. Op de duur kon hij alleen nog schrif telijk met andere mensen converseren. Maar hij blijft componeren en zijn werken winnen steeds meer aan diep gang. Daarvan getuigt de in 1823 vol tooide Missa Solemnis, waarin Beetho ven de menswording, het lijden en sterven van Christus op grootste wijze heeft verbeeld. De eenzame Beethoven was van nature een idealist. Door zijn handicap van zijn medemensen vervreemd, besefte juist hij de onvervangbare waarde van menselijke genegenheid, van broeder schap en levensblijheid. Reeds jaren be heerste hem de idee een hymne te schrijven, waarin hij deze idealen muzi kaal kon vertaler.. Zijn oog viel op het beroemde schrijven, waarin hii deze idealen muzikaal kon vertalen. Zijn oog viel op het beroemde dichterwoord van Schiller, „Freude schoner Götterfunken". Deze hymne voor solisten, koor en or kest werd de finale van zijn negende (en laatste) symfonie. In zijn laatste levensjaren bouwt Beet hoven geen kolossale muzikale archi tecturen meer. Hij heeft geen behoefte om zichzelf nog eens te bewijzen dat hij een titaan, een hemelbestormer, een triomfater is. Hij trekt zich in zichzelf terug en schrijft zijn laatste strijkkwar tetten, hartverscheurende muziek, ge schreven door een man die zijn leed od onpathetische wijze aanvaardde. Maart 1827 overlijdt Beethoven aan een leverziekte. Kort voor zijn dood werd hij bezocht door een zekere Franz Schu- bert, die hem zijn composities toonde. „In hem leeft een goddelijke vonk" ver klaarde Beethoven op zijn ziekbed. De meester wordt met veel staatsie begra ven. De plechtige uitvaart wordt om lijst met het Requiem van Mozart. Prachtige beloften hebben weinig zin als zij niet worden verwezenlijkt. Za terdag 11 april j.1. organiseerden de K.V.P., C.H.U. en A.R. een open zitting in het Soesterveen. Op spontane wijze ontsponnen zich discussies over allerlei onderwerpen. Dit is echter pas een be gin. Zaterdag 25 april a.s. komt Soest - dijk aan de beurt. In de Dacostaschool, prins Bernhardlaan 11 (bij station Soest - dijk), zal dan opnieuw van 10.30 uur tot 12.00 uur fs morgens) een open zitting worden georganiseerd door K.V.P., C.H.U. en A.R. Ieder die behoefte heeft aan gedachtenwisseling over pro blemen betreffende de gemeente Soest is van harte welkom. Bestuursleden en fraktieleden van K.V.P., C.H.U. en A.R. zijn er gaarne tot overleg bereid. Zij rekenen op een nog grotere opkomst. Bij de verkiezing van de leden van de gemeenteraad kan een kiezer op verzoek bij volmacht stemmen, indien hij mede deelt vermoedelijk niet in staat te zul len zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. De kiezer, die bij volmacht wenst te stemmen, moet daartoe uiterliik 20 mei a.s. een verzoekschrift indienen bij burgemeester en wethouders der ge meente, in welke kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opge nomen. Hij die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgeno men in een kiezersregister. Als gemachtigde kan slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtgenote, één der bloed- of aanverwanten in de eertste tot en met de derde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel één der huisgenoten van de volmacht gever. Onder huisgenoten worden ver staan zij, die blijkens het kiezersregister hetzelfde adres hebben als de volmacht gever. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. Voor het verzoekschrift om bij volmacht te stemmen en de mededeling tot aan wijzing van een andere gemachtigde dient gebruik te worden gemaakt van formulieren, welke ter secretarie van de gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn. Soest, 17 april 1970. Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend, dat vanaf 15 april tot. 15 mei 1970 of tot zoveel langer nodig blijkt te zijn de Kostverlorenweg, te weten het gedeelte tussen de Laan straat en de Industrieweg, gesloten zal zijn voor al het verkeer, zulks in ver band met het uitvoeren van herstel werkzaamheden. Soest, 17 april 1970. Burgemeester en wethouders van Soest maken hierbij bekend, dat vanaf 20 april tot 20 mei 1970 of tot zoveel langer nodig blijkt te zijn de Beetzlaan. te weten het gedeelte tussen de Schrikslaan en de Nachtegaalweg, voor al het ver keer zal zijn gesloten, zulks in verband met het uitvoeren van herstelwerkzaam heden. Soest, 17 april 1970. De grote kanshebbers om de Jaap Noo- derbeker in de wacht te slenen zijn de elftallen van T.B.S. en C.L.S. Hoewel de Carolus vrijdagavond goed weerstand bood aan het sterkere T.B.S.- team werd in de laatste zeven minuten de overwinning behaald bij een gevaar lijke hoekschop (1-0). Bovendien scoorde Henny Willemsen na een solovlucht (0-2), toen de Carolusdefensie aan bui tenspel dacht. De Christelijke school won met 2-0 van de O.L.S., die weer goed verdedigde. Ruim tweeduizend mensen, veelal jeugd, namen actief deel aan de sport buiten schoolverband, waarvan een kwart lid is van Laetitia, aldus voorzitter F. J. Hagmeijer in zijn welkomstwoord na de opmars van de leden bij het begin van de jubileumuitvoering van Laetitia, dat vijftien jaar bestaat. Bij zijn korte terugblik, liet voorzitter Hagmeijer alle afdelingen even de lustrum-revue passeren en merkte hij op, dat de ledengroei constant is ge bleven. De leden van Laetitia waren van jong tot jeugdig bijzonder actief op deze feestelijke uitvoering en bodem een zeer gevarieerd sportief en artistiek pro gramma. Kleuters, jongens- en meisjesgroepen van mevrouw Sebek waren kostelijk bezig op banken, kast, brug ongelijk en lange mat. De jongens van de heer Jac. v. d. Blij ontpopten zich geleidelijk aan tot een tweede Harakeckgroep in de notedop. Voor de pauze schonk oud-voorzitter A. J. van Balkom, namens de feestcom missie een chèque van ƒ525,van de Soesterbegers, voor de aanschaf van een minitrampoline. De drumband zorg de voor een passend jubileumgeschenk in de vorm van een lyra, die deze avond meteen gedemonstreerd werd. K.V.O. 1 speelde de laatste wedstrijd van de veldcompetitie met goed succes tegen Amersfoort 4. Revanche werd ge nomen op de vorig jaar geleden neder laag door thans met 6-0 te winnen. In de eerste helft werd reeds een 4-0 voorsprong bereikt. De heren van K.V.O. zorgden voor een leuke afsluiting van de competitie door alleen éénmaal te scoren. K.V.O. 1 is op de derde plaats geëindigd. Onder leiding van de iudoleraren J. v. d. Vlugt (4e dan) en B. Minderhout (2e dan) uit Zeist wordt zaterdag 25 april in het Dorpshuis een aantrekkelijk judo programma aangeboden ter gelegenheid van het derde lustrum van „Laetitia". Om 14.00 uur beginnen de voorwed strijden in alle categorieën voor de Laetitia-clubkampioenschappen. 's Avonds om 19.30 uur volgen de finales clubkampioenschappen, waarna demon straties judo, karate en jiu-jitsu. Tenslotte is er een plaatselijke wed strijd tusen teams van Zeist, Drieber gen en Soesterberg. De Wijkraad Soesterberg komt woens dag 22 april in openbare vergadering bijeen in zaal D van het Dorpshuis. Aanvang 20 uur. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling notulen van de vergade ring van 11 februari. 2. Behandeling in gekomen stukken. 3. Voorstel tot het instellen van een dagelijks bestuur. 4. Verkiezing van twee leden voor een da gelijks bestuur van de Wijkraad. 5. Ver kiezing van een plaatsvervangend voor zitter. 6. Voorstel tot het instellen van een commissie, welke wordt belast met de voorbereiding van de voorlichings- avonden voor de burgerij van Soester berg. 7. Rondvraag. Op het Federatief Solisten-concours te Wehl(Gld.) hebben enkele leden van de Muziekvereniging „Soesterberg" met succes hun partij meegeblazen. In de le en 2e afdeling solisten en met een saxofoon-trio in de klasse B-encem- ble werden vier eerste prijzen en twee tw«ede prijzen in de wacht gesleept. Het waren de Soesterberg.se muzikanten R. Rietveld, P. Theuns, H. Merts. J. v. d. Berg, H. Albers. J. Sukking en H de Knegt. De wandelsportvereniging ..Wing" van de Johannesstichting te Huis ter Heide organiseert, evenals vorig jaar. een wandelmiddag op zaterdag 2 mei. Start vanaf het sportterrein van de Johannes stichting om 14 uur. De afstanden bedragen 8, 12 en 18 km. Aanmeldingen voor deze zaterdag- middagtocht bij: A. de Mik, Prof. I.o- rentzlaan 106, Soesterberg (tel. 2191) of bij mej. J. Harmsegt. Gerolac.n 93 te Zeist (tel. na 18 uur: 03404-1GJ17).

Soester Courant | 1970 | | pagina 5