6267 m f i§ Drukkerij Smit yping service EGvSETÏEN HET RIJK DER TERREUR VERLOOFD, verlovingskaartjes Burgerlijke stand IRUYS&CO IMaENTBM VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST Procar motorcross-team succesvol ■u'&Z Francaise reed tuin binnen FULL TIME - PART TIME (02155) Verandering spreekuur burgemeester Eerste Snestcr |5osn,l'',n U-Onderneming Geslaagde postzegel- ruilbeurs Programma D '66 in bibliotheek ter inzage Jongetje (7) bij oversteken aangereden MENINGEN VAN LEZERS Krabbels van Knelis zun breur Krabbels van Knelis Kerkconcert Heel de wereld heeft met afschuw ken nis genomen van de moord op de Duitse ambassadeur In Guatemala. De toestand, waarin dit Zuidamerikaanse bananen- republiekje verkeert, is er duidelijk door geïllumineerd. Maar zelfs de meest verwerpelijke as pecten van het terroristisch optreden (niet alleen daar), waarbij onschuldigen willens en wetens tot slachtoffer worden gemaakt, mogen niet verhullen, hoezeer dit extremisme door de plaatselijke situatie in de hand wordt gewerkt. Guatemala vormt geen uitzondering op zovele Zuidamerikaanse republieken, in die zin. dat de top in weelde baadt en zijn macht met alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen handhaaft, ter wijl de brede massa het volk, onge letterd, onwetend, hulpeloos, een moei lijk en vaak ellendig bestaan lijdt. Vlak naast elkaar vindt men er rijke kathedralen, de somptueuze paleizen en ir-k-k *k*k*k Verliefd. Drukwerk voor Iedere gelegenheid, ook voor DUgebrelde eoUecHe Klawdek en modern Van Wwdestraat 29a - Soest Telefoon 02153-256S-5154 GEBOREN: Wilfred Alexander, zoon van H. J. Vos en W. B. Blankensteen, Van Angerenstraat 26, Soesterberg. Martha Gijsberta, dochter van J. A. Erouwer en B. C. Beijer, Koninginne- laan 90. Marjorie Astrid, dochter van L. IJ. Schipperheijn en S. A. van Calck, Pelikaanweg 11. Monique, dochter van A. C. van Leij en horst en Y. A. E. Slechtenhorst, Van Goyenlaan 96. Johannes Wilhelmus, zoon van A. J. van Es en E. M. van Praag, Ver meerlaan 43. Catharina Joanna, doch ter van C. H. Kammeijer en W. M. Houx, Waldeck Pyrmontlaan 16. Ar- nold Gosse. zoon van G. F. G. Koenen en A. A. A. van Vliet, Varenstraat 30. Joyce Ruth Elisabeth. dochter van R. H. F. Hulst en H. G. H. Förster, Eigendomweg 85. te Laren: Katja, dochter van P. Roberti en J. Reket, Weegbreestraat 321. Ingrid Manon, dochter van P. C. Spelt en M. M. de Vries. Julianalaan 21. Sacha, dochter van J. Stork wonende te Weesp en A. van den Berg. Baarn, Diepenbrocklaan 16. Aiko Victor, zoon van H. P. Gieskens en L. J. Grootes, Schouten kampweg 155. Frans Ferdinand. zoon van O. G. Oei en C. Szentpetery, Weeg breestraat 623. Barend Huibert Jo hannes. zoon van H. Huisman en B. van Wineoop, Postweg 52, Soesterberg. Frederik Johanes, zoon van J. Vis- scher en J. M. Verwoerd, Korte Brink- weg» 22a. Therèse Christine, dochter van J. D. H. Meijer en C. A. Meijer, 4 mersfoortsestraat 91. Soesterberg. ^mke Madelon. dochter van P. IVf. F«mpen en M. H. M. Ekelschot, Wal dek Pvrmontlaan 24. Remco. zoon 1 "m P. J. van Rouwendaal en A. Messie. v-orrbrppstraat 525. Jeroen, zoon '•--i F. A. van der Hulst en P. van den T'—r, rolenso 68. Vincpntius Johan- ve ytubertvs, zoon van H. H. M. van ~MPnen en P. J. M. A. van der Linden, v„egbreestraat 601. Adriaan Johan- r°s. zoon van J. D. van Scharrenburg cv, p. a. van der Schans. Leeuwerik- ■.••prr ia. Bernard Frank, zoon van T AI. Fueers en B. A. R. Geijtenbeek, 1TTub«iminalaan 24a. Paohne Angela riorhter van C. Démétriadis en O. M. M. Versteegh. Veenbesstraat 504. ovniïpTROUWD: Antonius Arnnldus Oude Utrechtsewee 48 en Eme- r"*ïtia Grocnestein. Bcetzlaan 3. j^i,qnnea Adrianus van der Pouw K^aan, fT-''Melv'iikstraat 48 "n Alljda Wflheï- ^<na Sandifort. Molenstraat 93. TT"nrieus Gerardus Andreas Mathias ■p-owppiters. piirierdiikkade 23 TV. Am- «■♦™.riarn cn Wilhelmina Aiaria Rutie Tva-i-nn. Korte Brinkweg 59. Sneven Oberman. Dolderseweg. Zeist en -v^nriv Lou Stemoie. Rraamweg 94. r-—van jvroprrrpiH. nieuweweg 102 en r-'e+ie vn P-e°k. Mach'°l van Zanten- vmnt, kreukelen. Alohons Clemens 7 Wcmer, Amersfoortsestraat Pen Fav Wathan, Amersfoortsestraat 84. pt.'ttttwD: Richardus Albert Hilhorst, r»i;a:cweg 17 en .Tohanna Petronella Hols, R-"t/1aan 23. Willem Andries Koek, p^v,KpnrTT-arM 241 Amsterdam en Vic- 1 <-<rinp tvpne Rp^tpr Prinsengracht- 241, y\-oRfer''"»m. wülem Ros, Koningsweg is en Oerri';e Geertrnida van Heerde, Groen van Prinstererlaan 16, Baarn. OVvut TPnFN: SHentie Roelfien Klip, oud 43 mar. Oftn'ngpstraat 7, Uithui- zermeeden. Dina Duitman. oud 99 ïpar. weduwe van B. den Boesterd. Bosstraat 17. Eva Kerkhoven, oud 77 jaar. Tnsp. Srbreuderlaan 90. de supcrdeluxe-hotels en de krotten uit platgeslagen benzineblikken, de „shanty- towns" zonder water, licht, bestrating, riolering, met hun werklozen, hun zie ken, hun massale kindersterfte. n 'n dje landen zou men vrijwel zonder moeite een welvaartsstaat kun nen scheppen, waarin niemand van hon ger en ellende behoefde om te komen! Communisten. De bevolking, apathisch, moedeloos na eeuwenlange onderdrukking door vreem de en bloedeigen uitzuigers, ondergaat dit alles. Zij wordt trouwens wel in toom gehouden door de soldeniers en de politie van het regime. Het verzet komt van degenen, die dit niet, meer nemen en van oordeel zijn, dat alleen een keiharde aanpak uit komst biedt. Wanneer die de regering noopt tot even rigoureuze maatregelen, dan zal het volk misschien daartegen in opstand komen. Het spreekt welhaast vanzeli, dat al deze extremisten als communisten wor den gedoodverfd, en in feite zijn ze dat ook, hetzij ze trouw bekennen aan Aioskou, aan Peking of aan Castro- Havanna. Maar dat is ook volkomen begrijpelijk, want alleen van die kant is steun en hulp te verwachten, al zit daar, vooral bij China en Rusland, een behoorlijk stuk politieke eigenbaat bij. Washington. Voor de Verenigde Staten is dit het excuus om de door en door reactionaire regeringen van deze landen, ook mili taire dictaturen, ook een regime zoals dat van Papa Doe Duvalier op Haiti, de hand boven het hooft te houden. Men kan op die manier ook nog ver klaren, waarom men wél in Vietnam „voor de vrijheid" vecht en in Zuid- Amerika altijd staat aan de kant van de onderdrukkers der vrijheid daar voor is het toverwoord „communisme" voldoende. Toen in Guatemala een gematigde rege ring probeerde een eind te maken aan de opperheerschappij van de almachtige United Fruit Company, ontdekte men in Washington al heel gauw, dat die regering niet vrij was van communis tische smetten. Toen was er opeens in dat andere bananen-filiaal. Nicaragua, een legertje „patriotten" (met Ameri- rikaanse „adviseurs") en werd het be laagde bananenimperium in zijn „rech ten" hersteld. Goedkope krachten. Want de absente investeerders in Ame rikaanse ondernemingen, zowel in Gua temala als in andere Zuidamerikaanse landen, hebben meer bélang bij goed kope arbeidskrachten en een gemakke lijk te hanteren regering dan bij de opheffing der bevolking uit haar ar moede en onwetendheid. Daar komt toch alleen maar politieke onrust van en die is schadelijk voor het dividend. De regering van Guatamala, die het been stijf hield tegenover de ..chantage" zat in werkelijkheid tussen de wal en het schip. Straks moet de nieuwe, nog meer „rechtse" president beëdigd wor den en men vreesde ongeregeldheden als aan de eis der ontvoerders zou wor den toegegeven. Het hele geval Is op z'n janboerenfluitjes behandeld, de nuntius, die zogenaamd onderhandelde, deed niets en de president ging voor het weekend naar zijn landhuis! De witte hand. De liefhebberij voor een ambassadeurs- post in Guatemala is er niet groter op geworden. Tot nu toe kon men vrij veilig leven on der bescherming van de rechtse, door leger en politie gesteunde extremische organisatie „de witte hand" een soort maffia, die zich voor die bescherming Steenhoffstraat 9a. tel. 6571 en 4905 Exposities: Luchtvaartmuseum. Vliegbasis Soester berg. elke zat. 10-16 uur. Zaterdag 25 april is het Luchtvaart museum gesloten i.v.m. de Nationale Vliegrally die niet voor publiek toe gankelijk is. Dagelijks 2-5 uur en vrijdagavond 8-10 uur, Arti-Shockgebouw, Steenhoff straat, expositie Maurits E. Escher (grafische kunst) en Wessel Couzijn (beeldhouwwerk). Laatste expositiedag 11 mei. Film: Flora, Baarn: Donderdag 16 t.c.m. woensdag 22 april, 8 uur, „Funny Girl. Diversen: Poppen te jater, artishock-gebouw, Steen hoffstraat, elke zondag 3-4.30 uur. Dinsdag 21 april, 8 uur. Verenigings gebouw. ledenvergadering Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. Donderdag 23 april. Brandpunt Baarn, N.V.E.V.-lezing „Licht over Jaruza- lem". Donderdag 23 april, 8 uur. Zonnegloren, oprichting „Raad van Kerken". Vrijdag 24 april, 8 uur, Verenigingsge bouw, algemene ledenvergadering Soester Turn Club. liet betalen, maar nu komen de linkse extremisten genadeloos opzetten. Tussen die twee groepen komt het regelmatig tot strijd. Verscheidene diplomatieke waardigheidsbekleders, vooral Amerika nen, zijn reeds gevallen. Misschien zal Washington zich straks genoopt zien om maatregelen te nemen, hoewel het daar niet op gesteld is, want het zijn niet alléén de linksen, die van de „gringo's" weinig moeten heb ben. Zolang de sociale tegenstellingen zwart en wit blijven, blijven de politieke rood en zwart. Tijdens de zondag j.1. in Valkenswaard gehouden motor-cross hebben de rij ders van het Soester motor-cross-team, rijdend onder de naam „Procar", voor enkele opmerkelijke successen gezorgd. De jonge en veelbelovende rijder H. Ramselaar op CZ legde in zijn klasse de 250 cc junioren beslag op de le plaats. S. Vet, eveneens op CZ, een Hil versummer, maar ook uitkomend voor het Soester team, legde beslag op de 4e plaats. Bij de 500 cc junioren bezette A. Eigenbrood op Bultaco de eervolle 4e plaats. Met deze fraaie klasseringen mag zeker met grote belangstelling uitgekeken worden naar hun prestaties voor eigen publiek, wanneer 2e pinksterdag a.s. 's morgens om 10 uur het eerste start schot zal klinken voor de Soester motor cross 1970 in de zandafgraving op de Eng. Zaterdag is de 28-jarige Francaise, mej. M. H. uit Parys met haar auto de tuin van de fam. Wijnands aan de Soesterbergsestraat binnengereden nadat zij een overstekende voetgangster wilde ontwijken. De 51-jarige mevr. H. G. lette by het oversteken van de weg onvoldoende op het verkeer. Mej. H. kon alleen nog een aanrijding voorkomen door snel haar stuur om te gooien. Het resultaat was, dat zy via een boom en een hek de tuin by VVynands inreed. Hek en auto werden zwaar beschadigd, maar persoonlyke ongelukken deden zich niet voor. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN ènde beste sociale voorzieningen Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer Is Veenbesstraat 462 - Soest KOOPAKTE. - Moet men een koopak te van onroerend goed notarieel wor den verleden? Antwoord: Volgens het bepaalde in ar tikel 671 a van het Burgelijk Wetboek moet in het algemeen een koopakte van onroerend goed notarieel worden ver- leden. Dit artikel is ingevoegd bij de dentenclub, die zich ook met deze naam Aan belanghebbenden wordt bericht, dat het spreekuur van de burgemees- STANDBEELD. - Waar staat preciester a.s. woensdag (22 april) niet des het standbeeld van Bommel op Den I morgens zal worden gehouden, doch Bommel? des middags van 14.00 tot 15.00 uur. Antwoord: Het standbeeld van Ollie i P. Bommel staat in Den Bommel op I ^rti ShoCK eil UC SCHOldl het Koningin Emmaplein. Het is er al jaren geleden geplaatst door een stu- Dlr H VEI.MNOA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brink weg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 wet van 28 juni 1956, staatsblad 376. Bij deze wet werd tevens bepaald, dat een bepaalde categorie administrateurs zaakwaarnemers bevoegd zijn koopak ten van onroerend goed op te maken. Bij overlijden van een zodanig persoon, kan deze, onder bepaalde voorwaarden worden opgevolgd door zijn zoon. Het is echter een uitstervend ras waarvan er in het land nog 46 bestaan, voorna melijk in het noorden van het land en enkele in het zuiden en westen. Voor zover bekend zijn er in Overijssel maar twee. CONTACTLENZEN. - Kunt u mij ver tellen of er later eventueel nadelige invloed van contactlenzen op de ogen merkbaar is? Antwoord: Als voordelen van contact lenzen staan bekend: deze corrigeren ook afwijkingen van het hoornvlies, die gewone lenzen niet kunnen ophef fen, terwijl ze op generlei wijze het gezichtsveld beoerken. Als nadeel geldt, dat hoewel de meeste oogpatiënten de contactlenzen wel tot ca. 10 uur ach tf-reen kunnen dragen, er toch wel zijn, die er op verschillende wijze last van ondervinden. Van een latere nadelige invloed op het gezichtsorgaan bij het oragen van contactlenzen in het alge meen is de staf van diverse instituten voor ooglijders tot nog toe, na een jaar o? tien praktische toepassing niets ge bleken. LUISTER- EN KIJKGELD. - Hoeveel geld komt er binnen van luister- en kijkgeld en reclame per jaar? Waar gaat het geld naar toe? Antwoord: De opbrengst van het luis ter- en kijkgeld beloopt ruw geschat, 2.9 miljoen televisie en radiotoestellen - ƒ24,—. Totaal dus plm. 232 miljoen. De radio en T.V. reclames (STER) le verde in 1969 plm. ƒ80 miljoen op, van het laatste bedrag gaat een deel naar de pers. Als compensatie voor het verlies aan advertenties. Verder worden alle gelden besteed aan het omroepbedrijf en dus verdeeld over de omroepverenigingen of zendgemachtig den. De contributies aan deze verenigingen worden nl. gebruikt voor de interne verenigingskosten, zoals administratief- personecl. sierde. POORTEREED, Wat is een poorter eed. Door welk soort mensen werd hij afgelegd (qua rang en stand) en waar om? Antwoord: De poorterseed moest in vroeger tijd afgelegd worden bij het verkrijgen van het poorterrecht. Poor ter werd genoemd hij die burger was van een stad die het poorterrecht bezat. De verouderde naam „poort" voor stad is afgeleid van het latijnse „portus". Het poorterschap was In principe erfe lijk. Het poorterrecht „behelzende de rechten zowel als de plichten der poor ters, vormde zoiets als de grondwet van de stad. MUNT. Wat is de waarde van mijn Spaanse munt van brons, ter grote van een rijksdaalder met de beeltenis van Alfonso de XlI-e Por La Gracia De Dios 1879 Diez-Centimos. Antwoord: Uw munt komt in grote aan tallen voor en heeft alleen waarde wan neer hij nog in uitzonderlijk goede staat verkeert. Hij is dan rond ƒ1,a 2, waard, al naar gelang hij iets slijtage tot helemaal geen slijtage vertoont. Dank zij de medewerking van de re- dakties van diverse couranten, die hun abbonné's attent maakten op de post zegel-ruilbeurs van de postzegelvereni ging „Eemland", is deze ruilbeurs een reusachtig succes geworden. Ruim 220 bezoekers richtten hun schreden naar de zalen van „De Rank". Bovendien had het bestuur van „Eemland" door gratis entree, de gratis tombola èn de filatelistische verrassing voor iedere 20e. 40e, enz. bezoeker(ster) het ook wel aantrekkelijk gemaakt eens kennis te maken met deze postzegelvereniging. Nieuwe leden kunnen zich altijd opge ven (of inlichtingen vragen) bij het secretariaat: mevrouw E. Spoelstra- Schröder, Stadhouderslaan 35 tel. 2039. Introducés zijn, zonder enige verplich ting, altijd welkom op de bijeenkom sten: iedere eerste vrijdag van elke maand in „Dc Rank". Dn Sint Josefschool heeft vorige week vrijdag, onder deskundige leiding van de schilderes Emmy Eerdmans, een be zoek gebracht aan de expositie van M. C. Escher en Wessel Couzijn in het Ar- üshock-gebouw. Een expositie die tot en met 11 mei verlengd is. Gelukkig nemen enkele schoolhoofden nu zelf kontakt op met de Soester Kunste naarsvereniging om klassikaal deze unieke tentoonstelling bij te wonen. In de gangen van de Prins Willem Alexanderschool heeft de Soester kun stenaar Wim Peters een uitstalling inge richt van zijn eigen werk, dat ook vier weken in de Margrietschool heeft ge hangen. In deze laatste school zal de zondags schilder Ben Joosten tot eind mei een expositie inrichten van zijn schilderijen. In een publicatie in de Soester Courant van afgelopen dinsdag is wellicht de indruk gewekt, dat het Gemeentepro gramma van D'66 voor de komende ge meenteraadsverkiezingen bij de Openba re Leeszaal en Biblioheek aan de Al- ber Cuyplaan verkrijgbaar is. Hieraan kan een dergelijke instelling uiteraard niet meewerken. De gemeenteprogram ma's liggen er wel ter inzage, evenals bij de filialen van de bibliotheek aan de Van Weedestraat en de Schouten kampweg. Verkrijgbaar is het programma (bij be taling van een gulden) wel bij mevr. P. J. H. Hoogendoorn, P. C. Hooftlaan 14, Soest-Zuid en bij drs. H. M. Jonker, Prins Hendriklaan 11, Soestdijk. Bij het oversteken van de Beukenlaan is vrijdagmorgen (er hoogte van de Sporthal „Beukendal" de 7-jarige P. M. uit de Varenstraat door een auto aan gereden. De automobilist, de 66-jarige P. S. uit Soest kon een aanrijding niet meer voorkomen. Met een hersenschudding, schaafwonden en inwendige verwon dingen moest het jongetje in Zonne gloren worden opgenomen. KLOKKEN KIASSI£K JUWELIER HCJRLOGER SOESTDIJK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Ajje ut ming vraog dan mok zeige da ming breur ze eige wel een bietje vergist het Op de erste plaots beweer hie dat arti-sjok te weinig bekendhiet heef in de gemeente Soest. Wel, dit is omdatter te wienig aandaacht an de aaktievietijten die arti-sjok mit hullie leden organiseerd, word geschonken, As klein jochie doch Knelis altiet aal daat hie alleen kind was vaan zien ouwers. terwijl hie nog twaaluf breur- tjes hat. Hiermee wil ik maar zeige da zun twaaluf breurtjes van un aore soort maokelarie waoren. Als ik eerluk ming menung maag zeige da Knelis zich erstens goed mot laote informere over de gang vaan zaoke. En nou mok joe weer opmerkzaam maoke, datte nie zo maar over un aore kan oordelen of hie wel daan nie waorukt. Die klub waor jie ut over hat Knelis, die zogenaomde Arti-Sjok, kaan alle minse gebruke, zowel laanghaorige of nie laanghaorige. Aalleen geen luje minse. Boveding worde kunstenaors beoordeeld naor hullie prestaosies maor nie naor hullie uterluk. Knelis jie mot ech nie denke dat die klub geen respek heef voor die aander. Maar as men respek toont ener zijds, verwaagd men ook begrip aan- derszijds. En oen as men respek toont aanderzijds. En noen zaak joe wille vraoge of je eigenluk wel wiet waor arti-sjok aal die supsiedie voor anvraoge. Wel Knelis da zaak oe effe dudeluk maoke: cursussen voor iedereen, groot en klein: Filum voor iedereen, groot en klein; Poppe tejaoter voor iedereen, groot en klein; Literere a'ovenden voor iedereen, groot en klein; Vriehiedsmaark voor iedereen, groot en klein; exposie- sies voor iedereen, groot en klein. 2, 3 en 4 bedrupe z'n eige.) Nou Knelis dit haje nie vaan ming daacht he. Noe zie je maor daak ook contakt het mit kunstenaors. Ajje der meer vaan wil wete komme daan om mien spreekoer Iedere werkdaag van 8 oer 's morges tot 6 oer 's avos. Juist Knelis zo as je zelf aal gezeid hat: „Groot worden gaat niet vanzelf". Weis- heid en volwassenheid ls niet iedereen gegeven. Je liefhebbende breur. Ajje ut ming vraog dan mok zeige, en daan bink zo eerluk as gouwd, daat de viering vaan ut zil- vere bevriedingsfees ming. waat Soest an- gaot, en daan hek ut nog zaachies uutte- drukt. bar teugevaalt. Noeng aal weer un heule tied geleje, waore der minse die mit geweld un meraokuls mooi fees inmekaor wouwe gaon draoie omdajje noeng eenmaol maoi één keer in de viefentwintug jaor mee maok dajje zoon fees ken viere. Un heule kwak dinge der omheen bink zo in de loop vaan de tied weer vurgete, omdak toeng bie ming eige doch. ut duurt nog zoor tied, voor ming hoef ut nog nie. maor noeng ist daan zoveer. Oovur haos twee weke binne wullio weer viefentwintug jaor baos in eige huus. Un mins kent zijn eige haos nie voor- stelle daat ut nog aors is gewees, en vooraal nie ajje der haos zongder kleer- scheure bin offekomme. Ajje der nao- rughied vaan hep gehaad in je naoste femielie, daan leit ut allemaol effe aors. Der maag daan gezeit worde: un mins mot vurgeve en vurgete, maor ajje der derek mee te maoke hep gehaad. en daat hoef daan niks mit haotdraogerie te maoke te hebbe, daan vaalt ut veuraal op zuk soort vieringe wel effe meujeluk. Maor hoe of de vlaag der bie elleke femielie ok bie staot, ik schaal daat der toch nie veul minse zalle weze die nie gelukkug binne daat wullie zelluf kenne bepaole hoe en waat of wullie wille doen. En datter daorom feesgevierd word kenk heul goed begriepe. Jaore Iaang wasler op die viefde met fees, de ene keer waat meer as aanders, maor fees en pret waster. Noeng zouw un gewoon denkend mins bie zun eige gaon denke daatter juust bie zoon juubelejum-viering wel waat bezongders zaal beure, maor das nie ut gevaal. De minse die vooresteld hadde om, net as viefentwintug jaor geleje, pakke mit ete naor benede te laote komme, magge bes groos weze op hullie plaan, aal ist bar jammur daat ut nie door zaal gaon. Ofter noeng geen cente binne, of datter geen belaangstelling voor is hek nog nie uut kenne zeuke. maor ast nie door kon gaon omdatter geen cente voor be~ schikbaor binne, daan mot de ofdeling opt gemeentehuus der maor rekening mee houwe dak in ming eentje teuge die tied un deemestraotsie-optoch gao houwe. Daat droppe waas netuurluk nie ut enugge watter zouw gaon beure, der waore ok planne om ouwe oorlogsvoer- tuuge zo as tenks naor Soest te haole. Noeng kejje vaan mening vurschille oft noeng zo lollug is om die ouwe zool weer vaan staal te haole, maor ut waas un plaan om bie te draoge tot un zoge naomde zinvolle beleving en viering. Alle plaanne binne nie in rook oppegaon. As allus meezit, en de weergode ongs nie in de steek laote, daan komme der op vief mei, un kwak parresjuutiste naor beneje. De zin vaan die parresjuutiste begriep ik nie heulemaol, maor tis spek- tekelair ent zaal bes wel un paor minse naor de Eng trekke. Ajje daan ut pregramma hoort, en je weet daan datter ok nog tentoonstellinge binne, daan heijje zoon bietje allus we! gehaad. Der mot volluguns Kneliao ok nog un plaan gewees zijn, daat un optoch door alle Soesder vureniginge inhield. Maor daat kon nie doorgaon omdatter vaan de kaant vaan de gevraogde vureniginge haos geen belaangstelling waas. En eerluk gezeit, waorom zouwe xullie an un optoch deelneme. Ik zit netuurluk in geeneen kemmisie die daat hep ge* reguld, maor as ik ut haad magge vur- stelle waat of ik zouw hebbe gedaon, daan hatter wel waat aors beurt. Ik zouw de middestaandurs der bie in- neschaokuld hebbe. Zullie zouwe daan in saomewarrukking mit de bakkurt waat vaan die eteswaore motte maoke, die toen door heul waat minse binne ge- gete. Zullie hoeve daorin nie zoveer te gaon daat zullie gebaakke eerupulschille gaon vurkope, maor uit zouw messchien toch wel anspreke aster arruguns blom- bolle, of braandnetuls kaant en klaor be reid te koop waore. Rietsuukerstroop kenne wullie allemaol wel, maor suuker- biete stroop, gesmeerd op un koekie daat vaan de pullup gemaok wier, maok messchien voor veul minse de viering vaant bevriedingsfees veul zinvollur. Maor messchien zit ik der ok wel heule maol naost, en motte wullie ut „viere" op die menier heulemaol vurgete, en doodgewoon fees gaon viere, zongder ongs of te vraoge oft wel zinvol is. Minse diet allemaol zelluf hebbe meeje- maok blieve der alle jaor mingder ovur. Ovur viefentwintug jaor binne wullie vijfenveertug haos vurgete. As de ge schiedenis zich blief herhaole, daan motte wulie aal weer un oorlog aachtur de rug hebbe, as wu teminste nao zoon oorlog nog un rug hebbe. In de reeks maandelijkse concerten ln de Oude Kerk te Soest zal op vrijdag 24 dezer een zeer aantrekkelijk pro gramma worden uitgevoerd. Het hervormd Jeugdkoor o.l.v. Maarten Kooy zal het vermaarde Requiem van Gabriel Fauré uitvoeren, deels als een vooruitgrijpen op de 4e mei-herden king, en deels omdat een aantal jeug dige koorleden zeer onder de indruk was van een televisieuitzending van dit stuk door het beroemde jongenskoor uit Cambridge, en eveneens zijn krach ten hierop wilde beproeven. Het sterk uitgebreide orkest van de Muziekkring de Nederlandse Cantorij zorgt voor de begeleiding. De solisten werden weer uit het koor gerecruteerd en we noe men o.a. Kees de Groot, bas, en Wan- dert Jagtenberg, tenor. Deze solisten zijn ook te horen in de cantate no. 4 van J. S. Bach „Christ lag in Todesbanden". Deze prachtige cantate is bijzonder vanwege zijn in strumentatie, n.1. strijkersensemble en vier koperblazers. Deze laatsten bespe len barokinsfcrumenten, zodat het ge heel een dichte benadering van Bach's uitvoeringspraktijk zal worden. Verde re solisten zijn Ciska Schelland, alt, en Mirjam Jaarsveld, sopraan. Het concert wordt ingeleid met een or gelsolo door Jan Jansen, n.1. de trio sonate in G dur van J. S. Bach. Voor dit concert wordt weer veel be langstelling verwacht, en ook nu is het weer mogelijk kaarten te reserveren onder tel. nr. 02155-3181. Aanvang 8.15 uur. 0

Soester Courant | 1970 | | pagina 9