w ale O irming v. d. Po! n.v. CASIONS 1 financiering Telefoonnummer ziekenauto 5980 s - Musicassettes omobielbedrijf n Kooij - Soest N.V. n Mercedes-Benz en Volkswagen jn gecontroleerd en ïarantie-certificaten. st betrouwbare adres open van nieuwe en ibte auto's. erbergsestraat 2, i 02155-5556 Van hotelwezen naar toeristenindustrie Steeds meer complete vakantie-arrangementen E. G. KERKHOF Mevrouw Baronnesse Bentinck opende zelfbedieningszaak Kunstmarkt op bevrijdingsdag Krabbels van Knelis Drive-in Discotheek en Pop-group in de sporthal Beukendal Eerste Gooise Kleding Verhuur GRIJZE JACQUETS EN AVONDKLEDING ORANJE COMITÉ SOEST VIERING VERJAARDAG VAN H.M. DE KONINGIN op donderdag 30 april 1970 Programma DODENHERDENKING MAANDAG 4 MEI 1970 PROGRAMMA BEVRIJDINGSDAG 5 MEI 1970 Bevrijdingstentoonstelling in Soest stereo installatie, 2 x 6 W. ische platenspeler. Shure M.D. element. 850,— af 105, 745,— aagt u ons om een leel vrijblijvende offerte. - EN VERWARMINGSBEDRIJF it 29 - Soest - Telefoon 2432 1970, type 280-S, witgrijs met zwart :leding, slechts even bereden. 1969, type 280-S Automatic, met tigmg, elektr. open dak, bermlampen, met blauw kunstleer, 40.000 km ge- 1969, type 280-SE Automatic, met ;iging, kleur: donker olijfgroen met eer, 50.000 km gereden. 1969, type 280-S, pap. wit met 000 km. 1968, type 250-S Automatic, met iging, elektr. open dak, kleur: beige ïkleding, 75.000 km gereden. 1966, type 250-S Automatic, kleur 3gnac kunstleer, elektr. open dak, eden. 1967, type 250-SE, met elektr. open leur: blauw met stoffen bekleding, eden. 1966, type 250-SE, donker groen istleer, elektr. open dak, 72.000 km 1968, type 250-S, kleur papyrus wit nstleer, 100.000 km gereden. 1969, type 200 Benzine Sedan. 1968, type 200-D. -BENZ 1969, type 220-D, luxe Die- 1965, type 190 Sedan Benzine, mooi vagen. 2 Sedan Automatic met ging, kleur donker groen met beige gereden. Variant. 10 Major Sedan. 0 Stationwagen, slechts 52.000 km 1 Galaxie Sedan Automaat, kleur: I CL, 2-deurs. 12, 2-deurs, slechts even bereden. 501 Grand Luxe, 4-deurs Sedan, (reden. 'ronet 440 Sedan, 6 cylinder. d, 71.000 km. oomuitvoering, 1967, kleur groen, chulfdak, 1968, kleur licht blauw, t schuifdak, 1967, kleur groen, deur groen, 71.000 km. eur donker groen, 4,800 km. r rood, 27,000 km. 33.000 km. 60.000 km. 'k. kleur Wit, 23.000 km. «.000 km. 5-000 km. 52.000 km. 1-000 km. r groen, 81,000 km, in de bouwjaren 1966 en 1965. -Vaarden en Hilversum. ur' Zal"aags8.30 tot 18 u«r. a?3 gesloten. Leis hij het opvangen van de eerste zomerse zonnestralen merken w(j dat de ■meerderheid in Nederland zich opmaakt voor het vakantie- en recreatieseizoen ■dat voor de deur staat De geweldige toeneming van het toerisme opent hier een ■markt waarmee de sluit,ng van een reeks horeca-bedrjjven in schrille tegenstel- ■ling schunt. I„ct is inderdaad maar een schijnbare tegenstelling want de moderne vakantie- consument gaa d.kwg s aan de traditionele aanbieders van vrge-tüds-hesteding Ivoorbg. N.et alleen de kosten spelen daarbü een rol maar tal van andere factoren Aan enige van deze factoren willen wy aandacht schenken. bouw. Wanneer men immers grote mas- ma's toeristen aanvoert door de lucht is het veel voordeliger deze dichtbij het vliegveld te huisvesten dan in een stad in de omgeving. Want het vervoer daar naar toe is ook een kostenpost en deze zit opgesloten in de totaalprijs, die de toerist betaalt. De toerist van morgen zal volgens de prognoses hoe langer hoe meer com plete vakantie-arrangementen kopen. Hij koopt niet meer de reis, het hotel en het ontspanningsprogramma afzonder lijk maar hij koopt alles inbegrepen". Bij de geweldige hotels die in tal van toeristencentra in de wereld verrijzen, wordt er op gemikt de toerist zoveel mogelijk zijn geld binnen het hotel te laten besteden. Men zorgt dus dat het hotel alle comfort biedt. Het lawaai van vliegvelden bijvoorbeeld wordt op gevangen door de interieurs geluid- dicht te maken. Dak en muren worden voorzien van geluiddempend materiaal en de vensters kunnen niet meer wor den geopend. De luchtverversing wordt kunstmatig geregeld. In het hotelcomplex worden winkels opgenomen, een zwembad en andere vormen van aangename tijdpassering. Het eigen tennisveld, een manége en andere vormen van sportaccomodatie zijn in vele grote Amerikaanse hotel- concerns reeds lang geen vreemd ver schijnsel meer en men is vastbesloten deze presentatie ook naar Europa over te brengen. Samenwerking Met behulp van grote reclame-acties worden deze „wonderen" der vakantie besteding er eenvoudig ingehamerd. Een bijzondere attractie daarbij is dat men door middel van computers ,de kamerreservering binnen het concern kan koppelen. Men kan bijvoorbeeld een vakantiereis maken naar Parijs, Zürich, Rome en Algiers en men vindt in al deze plaatsen zijn hotelkamer gereed met de was tafel op dezelfde plaats en de licht schakelaar in de slaapkamer op dezelfde plek. Marktonderzoeken hebben aangetoond dat voor deze vakantiebesteding een grote vraag zal bestaan. Bij het ge schetste beeld zou aan de traditionele reisorganisaties en hotels, alsmede aan de vervoersbedrijven een flink stuk van het beschikbare vakantiegeld wor den ontnomen. Zij zullen er zich op moeten bezinnen hun bedrijven ook een andere presen tatie te brengen. Daarbij is het zeker Het aanbod van vakanticgenot bevindt zich in handen van verschillende dienst- •erlcningsbedrijven. Het reisbureau re gelt eigenlijk het vervoer, het hotel- bedrijf verzorgt de huisvesting, het spoorweg- of luchtvaartbedrijf zorgt voor het transport en de vermaaksin dustrie in brede zin geeft een gescha keerd pakket van tijdsbesteding. Deze bedrijfskolom voor vakantiebesteding heeft reeds lang de weg der integratie betreden. Er zijn reisbureaus en dito organisaties die zelf het transport regelen, zelf hotels bezitten en er zijn er ook die uit eigen organisatie een deel van het prettig bezighouden presenteren. Omge keerd hebben de transportmaatschap pijen zelf reisbureaus opgericht, zelf hotels gebouwd en zijn zij deelhebbers geworden in de vermaaksindustrie. Bi.i de hotels vinden wij hetzelfde beeld als wij naar de zeer grote zien. Zij mik ken vooral op een samengaan met luchtvaartmaatschappijen. Niet ten on rechte, want in een ontwikkeling van een groots en massaal luchtverkeer ligt voor een flink percentage de toe komst van de vakantiemarkt. We zien de auto een aanvullende rol toebedeeld en het is duidelijk dat de huur en verhuur van auto's op de plaats van de vllegbestemming nog maar aan het begin van de ontplooiing staat. Gcluiddichtc hotels De grondprijs in de nabijheid van vliegvelden is reeds aanzienlijk gestegen omdat die opgekocht wordt voor hotel- LOODGIETERS- EN VERWARMINGSBEDRIJF Gas-installaties, waterleiding sanitair, lood- en zinkwerken Oude Grachtje 14a Soest Telef. 02155-4332 dat de tijd van afwachten tot er gasten komen voorbij is. De hotelklant, de reiziger moet al door middel van voor lichting en reclame worden opgezocht, terwijl hij nog midden in zijn zakelijke beslommeringen zit. Voor midden- en kleinbedrijf ligt er een duidelijke op dracht tot samenwerken. Men zal niet alleen tot modernisering van vele zaken moeten komen. De be perking tot uitwisseling van folders en reservering zal onvoldoende zijn om de rentabiliteit op het gewenste niveau te brengen. De buiten de hotelketens vertoevende gast zal in het vlak van vermaak even eens iets van zijn gading moeter vinden dat hem door de hotellerie of de daar mee samenwerkende reis- en/of ver voersorganisaties wordt aangeboden. Integratie van vakantiepakketten is het parool van de toekomst. Concurrentie Vanzelfsprekend blijft er een markt voor het typische familiehotel met zijn kring van vaste gasten. Ook de wen sen van die gasten zullen anders zijn dan vandaag. De toeristenindustrie zal die wensen tijdig moeten onderkennen en tegemoet komen. Het is heel romantisch voor de toerist In een rustig hotel te kunnen af stappen om daar een kamer uit te kie zen als een bewijs van de bestaande on derbezetting. Het hotel van morgen zal de planning niet meer kunnen missen. Bij die plan ning zal gemikt moeten worden op een hoge bezettingsgraad, want alleen een hoog bezettingscijfer met een voortdu rend draaien van het bedrijf zal een concurrerende prijs voor de gast kun nen brengen. Wij kunnen er zeker van zijn dat in een groeiende markt de concurrentie fel zal zijn en dat daarbij veel romantiek plus een aantal bedrijven verloren zullen gaan is helaas onvermijdelijk. Door het opendraaien van het slot rtiet een door beide dochtertjes van de heer Kortekaas aangeboden sleutel, verrichtte woensdagmiddag de echtgenote van de burgemeester de opening van de A O zelfbedieningszaak van de heer N. M. Kortekaas aan de Birkstraat. Na een verbouwings-periode van bijna zes weken konden de belangstellenden het lichte en ruime pand bezichtigen. Met deze verbouwing verkreeg men een verdubbeling van het winkeloppervlak. Vijftien jaar heeft de heer Kortekaas een speciaal-zuivelhandel gehad in het pand waarin tot dan het „Meubelhuis Zuid" was gevestigd. Steeds meer arti kelen uit de levensmiddelensector ver zeilden in het assortiment. Dit was het gevolg van de vraag van de clientèle. Al enkele jaren kon gesproken worden van een chronisch ruimtegebrek. De enige oplossing was uitbreiding. Maar wie denkt er, als klein middenstander, in 1970 nog aan uitbreiden wanneer' links en rechts collega's hun strijd tegen de grootwinkelbedrijven opgeven? Juist door het wegvallen, van verschil- k>->dr> geliiksoortige bedrijven, kreeg de h'eer Kortekaas de 'stimulans om door te gaan. Begin maart begon de „Soes- ter Bouw Mij." aan de eerste werk zaamheden, die van de kleine zuivel handel een zelfbedieningszaak moesten maken. Een kleine zaak, met een groot assortiment. Het is verbluffend wat door de stuca- doors van de firma Wassenaar, de schil ders van de Soester Schildercombinatie, de elektriciens van de firma Bosman, de stoffeerders van de firma Wijnands en de c.v.-monteurs van de firma Van den Broek Smit in de betrekkelijk korte tijd is gepresteerd. Met trots mogen de heer en mevrouw Kortekaas en hun zoon en dochters kij ken naar hun zaak, die zijn plaats in Soest-Zuid zeker waardig is. Na de opening door de al vele jaren vaste klant zijnde burgemeestervrouwe, volgde een drukbezochte receptie. Donderdagmorgen werd begonnen met de verkoop waarbij vooral de in de openings-advertentie van j.1. dinsdag in deze courant genoemde aanbiedingen bijzonder in de belangstelling stonden. DIT IS IR. M. A. VAN EE LIJSTAANVOERDER VVD SOEST/SOESTERBERG 45 jaar. Geboren op Sumatra. H.B.S. op Java. Door de Jappen geïnterneerd. Na de oorlog voor het eerst naar Nederland. Studie in Delft. Nu als civiel-ingenieur betrokken bij suikerfabrieken, wegen- en bruggenbouw, waterfabrieken en olie installaties. In Ethiopië, in Kenya en in Nieuw-Zeeland. In Perzië en in Neder land. Ir. Van Ee houdt van hockey, voetbal len en van filmen, van tennissen en van tuinieren. Als enthousiast doe-het-zelver bouwde hij zijn huis voor een deel zelf. Mevrouw Van Ee heeft erg veel belang stelling voor jeugdwerk. Vooral ook houdt zij van goede muziek. De kinde ren: vier. Tussen 6 en 18. Twee jongens twee meisjes. Ir. Van Ee, nu voor goed in Nederland, wil in de komende vier jaar in de ge meenteraad als VVD-er, in samenwer king met anderen, maar in de eerste plaats met uw hulp, boven alles die plaatselijke voorzieningen tot stand hel pen brengen, waaraan U getoond hebt dringend behoefte te hebben en die uw vreugde en geluk en dat van uw kinde ren, om in onze gemeente te werken, te wonen en te ontspannen zullen verze keren. Help hem, help de WD, te streven naar vooral een leefbaar Soest en Soesterberg. Kom ook op 3 juni. STEM VVD, Ijjst 5 no 1. (Adv.) Dinsdag 5 mei organiseert „Artishock" van 10 uur tot zonsondergang voor de vijfde achtereenvolgende keer een kunst markt op de Parallelweg (langs de spoorlijn) in Soest. Bijna zestig (een record) beeldende kunstenaars uit Groningen, Oosterbeek, Austerlitz, Zaandijk, Edam, Amsterdam, Soest, Utrecht, Amersfoort, Hilversum, Baarn, Renkum. Vleuten, Putten, Ne- derhorst den Berg, Veere, Randwijk, Eindhoven, Wageningen, Lelystad, Rhe- nen, Tubbergen, Doesburg, Amstelveen, Loenersloot, 's-Hertogenbosch en Kessel- Eik (Limburg) verkopen aardewerk, plastieken, olie- en waterverfschilderijen, wandversieringen, tekeningen, grafiek, poppen, linnen, smeedwerk, objecten, kindergoed, drijfwerken, sieraden, ge dichten, kabouterstadobjecten, tuin- beeldjes, litho's, etc. Het Ministerie van CRM heeft een aan koopsubsidie toegezegd van 25 procent voor bepaalde aankopen. Van 2 tot 5 uur is er weer een Doe- middag voor kinderen aan wie gead viseerd wordt niet de mooiste kleren aan trekken. Voor de overige activiteiten rondom deze unieke Kunstmarkt verwijzen we naar de berichten van de volgende week. Ajje ut ming vraog dan mok zeige datter ok in ongs laand toch nog minse rongdlope waor wul- lie as soortgenote bes ongze pet voor mag- ge ofneme. Om die minse hier allemaol un pluum op derluu pet te gaon steke, is veuls te gevaorluk, waant ajje der een zouw vurgete, daan bin je ut haosie. Maor waork ut noeng is effe spesiejaol ovur wou hebbe, binne de daomes en here bestuurders van vureniginge. Der zalle wel meer baontjes weze, waor je de ene daag ken worde bejuubeld, en waor de vollegende daag geen goed stukje meer an je is te bekenne. Daat binne vaok de baontjes waor geld mee vurdient wordt en das bie vureniging- baontjes haos nooit ut gevaal. Duuzend teuge een daat die allenug maor geld kostte. Vooraal de leste jaorê ist toch wel duudelijk naor vore gekomme daat ut mit die baontjes noeng ech nie allemaol rozegeur en maneschien waas. Kiek der binne ok minse, die, as zullie gebore worde, veul lievur un voorzit- tershaomer in hullie hande hebbe as un rammulaor. en je ken der daan ok wei staot op maoke dat as die mins zun eige un bietje ken roere, dattie an ut hoof van de taoful komp te zitte om de laokus uut tet dele. Daat binne daan de gebore voorzitters. Der is ok nog un heul aor soort bestuurders, en daat binne de minse die eigeluk net as jjo en ik heulemaol narreguns geen tied voor hebbe, en die op derluu hoof geen haor hebbe die der ok maor effe an denk om zun eige tot bestuurslid te laote bombaardere. Die minse hebbe soms heulemaol teuge der zin zoon Iraontje opgedronge gekrege, omdaatze voor de keus kwaome te staon: doen, of de klup gaat ovur de kop. En aster daan heul tevaallug ok nog kingders ol aore femilieleje vaan hun op die klup waore, daan ken die voor zungoei- ie faatsoen haos nie aors daan jao zei- ge. Daat binne daan de groep bestuur ders die teuge hullie zin in un vureni- ging motte laote voortbestaon. Noeng beurt ut netuurluk ok wellis daat zoon klup of vureniging toch ut loodje leit, maor vaok blief zoon klup gewoon doordraoje en das daan heule maol de vurdienste vaan die teuge zun zin gekoze bestuurder. Zongder ok maor un klup te wille voortrekke, gaot ming voorkeur toch uut naor die vurenuginge die opgerich bin ne om de medemins in nood te hellepe. Noeng ister un groep minse die der vaan u.utgaot daat de regering maor voor de mins in nood mot zorrege, maor daor gaot ut noeng nie ovur, waant daat beurt noeng eenmaol nie, en daor kejje de minse die hullup nodug hebbe nie op laote wachte. Noeng is nood messchien eigeluk wel waat te veul gezeit, maor ik vin daat aster iemaand is die de meuite neemp om de minse die in bejaoretehuuze woene, zo of en toe is op te vrolukke, of minse die der eige inzette om al- leenwoenende ouwe minse te hellepe of te bezeuke zongder der een cent wie- zer vaan te worde, daat un groot mins is. Bekende vureniginge die wullie alle maol kenne as kluppe die zongder winsbejaag, die allus voor un andur ovur hebbe, binne zeker ut Rooije Kruus, de E.H.B.O. en de kruusvureni- ginge. Ut Rooije Kruus hek vooraon gezet om- dak gloof datter niet een klup is die daor meer rech op zal hebbe. Waat die klup nie allemaol doet voor arrum of riek, groot of klien, is haos nie op te schrieve. Noeng kenne zullie daat te vaallug ok allemaol doen, omdaat zo- waat ut heule laand is. Nie allenug de enige leje maor iedereen, zongder uutzongdering, mag in nood op ut Rooije Kruus rekene. Zellufs minse int buutenlaand doen nooit tevergeefs un beroep op ut Rooije Kruus as zullie naorughied hebbe. De klup die hullup geef aster ongelukke beure is minstens zo bekend, maor hep veul mingder leje. Eigenlijk zouw in ieder huus iemaand motte weze die waat vaan eerste hullup ofweet, waant alle daag, binne en buuteshuus, beurt er wel waat waor pliesters en jodiejum an te pas motte komme. Waant aster noeng soms waat beurt waor bloed an te paas komp, daan is de hullup schaors. Ovur de aore vureniging mit die rege- boog vaan kleure om een kruus zalle wullie ut maor heulemaol nie hebbe, waant waat die nie doet is makkeluk- ker op te schrieve daan waat zullie wel allemaol doen. Al die vureniginge hebbe allemaol un bestuur daat zun warruk heulemaol voor niks doet. Je ken der van op an datter heul waat tied ingaot zitte. As ik ut voor ut zeige baad daan kwaam der un hoekie in de kraant waor die minse zo of en toe is un pluum kriege. Maor ut zaal bie die luu wel altied zo blieve as bie de peerde, die de haovur vurdiende en die zu nie kriege. In het programma van de sportuitwis- seling met Soest-Duitsland is o.a. een feestavond opgenomen op zaterdagavond 2 mei a.s., 's avonds 20.30 uur, in de sporthal. Daaraan zullen meewerken een Drive- in Diskotheek met de D.J.'s Iemke Roos en Ray Cooper (ex Caroline D.J.) en de Pop-groep Froggs LTD. Voor deze avond zijn nog een paar honderd toegangskaarten beschikbaar. Deze kunnen, zo lang de voorraad strekt, tegen betaling van l,— per stuk vanaf maandag 27 april a.s. wor den afgehaald in de sporthal tijdens de uren van openstelling. Ook verkoop I-IORECAKLEDING Vraag folder ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in 't GOOI 07.45 - 08.00 uur KLANKEN van de Kerkklokken. 07.45 - 08.05 uur ZANGHULDE op het terrein van het busstation Soest-zuid door de verzamelde schooljeugd van Soest-zuid. 08.30 - 08.55 uur ZANGHULDE voor het gemeentehuis door de ver zamelde schooljeugd van Soest/Soestdijk. Medewerking wordt verleend door de Soester Har monie P.V.O. en bovendien voor het gemeentehuis door de .drumbands „Crescendo" en Olympia". Beide aubades staan onder leiding van de heer G. J. J. van der Schepop. Toespraak van de Burgemeester. 09.00 - 13.00 uur DRAAIORGELMUZIEK op de Vredehofstraat. Na 13.00 uur op verscheidene plaatsen elders in de ge meente. 10.00 - 17.30 uur NATIONAAL HOCKEYTOERNOOI voor mixed elf tallen om de Generaal J. Brouwer-wisselbeker op de hockeyterreinen aan de Schrikslaan. 10.30 - 12.00 uur BLOEMENDEFILÉ voor H. M. de Koningin langs het Paleis Soestdijk. 13.30 - 17.00 uur FILMVOORSTELLING in het gebouw Credo, Juliana- laan 19. Toegang vrij. 14.00 - 16.00 uur PUZZELRIT voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen onder leiding van de heer J. v. d. Bank. Start voor auto's, motoren en bromfietsen: 14.00 uur bij de Brandweerkazerne. Start voor fietsen: 14.00 uur bij Hotel Bos en Duin aan de Bosstraat. Inschrijfgeld: Auto's en motoren ƒ2, Bromfietsen ƒ1,— Fietsen 0,50 (per koppel) Verzekering ƒ2,(voor auto's en motoren geen verlies van claimkorting op eigen verzekering). Bromfietsers! Verzekeringsbewijs meebrengen! Gelegenheid tot inschrijven vanaf 13.15 uur aan beide startpunten. Voorinschrijving kan bij de heer J. v. d. Bank, Dorresteinweg 41, telefoon 6881, plaats vinden. Eenvoudige rit. Mooie prijzen. 14.00 uur MARS door Het Hart van de drumband „Crescendo" naar het industrieterrein en drumband „Olympia" door Colenso. 14.30 - 16.30 uur JEUGDWIELERWEDSTRIJDEN op gewone fietsen op het parkoers Industrieterrein Soest. Leeftijdsgroepen: 9-10, 11-12, 13-14 jaar. Deze wedstrijden worden georganiseerd door de Ren- en Tourvereniging „Tempo" Soest. Deelname vrij. Inschrijving: aan de start in het club gebouw (Industrieweg). Diverse leuke prijzen. 14.30 - 15.00 uur GROTE MUZIKALE SHOW op de Veenbesstraat te verzorgen door de Soester Harmonie P.V.O., met medewerking van het majorette-korps. 14.30 - 16.30 uur GEVARIEERD KINDERPROGRAMMA in het Open luchttheater. Toegang 0,50 per persoon. Voorverkoop kaartjes bij V.V.V., tegenover het ge meentehuis tot en met donderdag 29 april en op 30 april vanaf 14.00 uur bij de ingang van het theater. 15.30 - 17.30 uur QUIZ-MIDDAG in het bejaardencentrum „Braam- hage", waaraan drie teams zullen deelnemen, t.w. Braamhage, Groot Engendaal en Molenschot. Onderwerp: 1940 - 1945. 19.45 uur TONEELUITVOERING in het gebouw St. Jozef aan de Steenhoffstraat. Opgevoerd wordt: „De Surprise" door het toneel gezelschap „DEL" uit Amersfoort. Deze toneelavond wordt georganiseerd door de Chr. Nationale Oranje Vereniging „Beatrix". Verplicht programma a ƒ1,— aan de zaal. 20.00 uur ORANJEBAL in Hotel Bos en Duin aan de Bosstraat 80. *0 uur STILLE TOCHT naar de fusillade plaats in Soester berg, waar op 19 november 1942, 33 Nederlanders werden gefusilleerd. Verzamelen om 14.00 uur bij het hoofdgebouw van de Vliegbasis. Uit Soest bereikbaar via de Van Weerden Poelmanweg. Medewerking door het Soesterbergs Gemengd Koor. 18.00 uur tot zonsondergang 19.45 uur tot 30 seconden vóór 20.00 uur 20.00 - 20.02 uur 21.00 uur VLAGGEN HALFSTOK STILLE TOCHT naar het monument bij Braamhage. Vertrek van het Kerkplein nabij de Petrus en Paulus Kerk en van de Julianalaan, nabij de Chr. Gerefor meerde Kerk. Medewerking van het Mannenkoor „Apollo". KLOKGELUI van alle kerken. STILTE HERDENKINGSBIJEENKOMST in de Julianakerk aan de Julianalaan. Medewerking verlenen de koren: Mannenkoor „Apollo", o.l.v. G. van de Schepop; het „Paleiskoor", o.l.v. L. J. Meijer; het gemengd koor „Sursum Corda", o.l.v. L. J. Meijer. Solisten Marti en Dorresteyn, barriton; Gert Muts, orgel en piano; Anne Holtrop, declamatie. De herdenkingsrede zal gehouden worden door mevr. F. Grandia-Smits. 08.00 uur BEVRIJDINGSSCHOTEN. 09.15 uur STERMARS DOOR SOEST naar de speelweide aan de Prins Bernhardlaan door de Soester Harmonie P.O.V. met majorettes, het Groot Gaasbekergilde mei tamboers en hoornblazers en de drumband „Olympia". 10.00 - 11.30 uur MUZIKALE SHOW door de Soester Harmonie P.V.O. het Groot Gaasbekergilde, de drumband „Olympia" en de Soester Boeren Dansgroep met een folkloris tisch dansprogramma. 11.30 uur DROPPEN VAN PARACHUTISTEN op de speelweide. 14.00 - 16.30 uur JEUGD-SPORTWEDSTRIJDEN op de BDC-velde'n aan de Bosstraat. Programma: hardlopen, bal werpen en hoogspringen. Leeftijden: 7 tot en met 17 jaar. Mooie prijzen. Deelname vrij. Inschrijven: Irenelaan 36 tot 29 april. vanaf 10.00 uur KUNSTMARKT aan de Parallelweg. 20.15 - 21.00 uur TAPTOE op het parkeerterrein aan de Neerweg, ter zijde van en achter de Oude Kerk. Medewerking verlenen de Soester Harmonie P.V.O. en de drumbands „Olympia" en „Crescendo". 21.30 uur AFSCHIETEN VAN VUURPIJLEN van de Eng. 20.00 uur KARNAVALSAVOND in de grote zaal van het Ver enigingsgebouw op zaterdag 2 mei. Georganiseerd door de Karnavalsvereniging Socsl. Toegang: ƒ4,voor niet-leden. 2,voor leden. Voorverkoop kaarten: Middelwijkstraat 26. Van woensdag 29 april tot en met woensdag 6 mei zal In de zaal van de bibliotheek op de Eng een bevrijdingstentoonstelling gehouden worden. De opening zal plaatsvinden op 29 april, om 17.00 uur, door de Burge meester van Soest. mr. S. P. Baron Bentkick. I

Soester Courant | 1970 | | pagina 13