imaak gen. :2.25 .25 .25 0 .50 on rijker rite Middelman zegt, Luxaflex-planten hebben een streepje vóór s ervoor. •est - Tel. 6824 springende dolfijnen... VESPfl GIA0 De Witte Pompen woonhuis e beste hulp üng, hoonmaak- helder kleur ordijnen r licht) 1 E.H.B.O.-ainbuIance legde in 1969 bijna 21.000 km af en maakte 945 ritten FRANS BOSMAN MENINGEN VAN LEZERS Beste Knelis, Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" FRANS BOSMAN DOLFINARIUM VTBN.V. FRANS BOSMAN Filmclub „Artishock" Hoe verschijnt de Soester Courant in de volgende twee weken Volgende week (Koninginnedag) tweemaal Feestweek (Bevrijdings- en Hemelvaartsdag) éénmaal Aantal contribuanten Roode Kruis daalde tot 7 van Soester bevolking FRANS BOSMAN 'N BEETJE FANTASIE FRANS BOSMAN Ballctvercniging „Soest" VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST Marcha! Pruikenboetiek Chef van bureau huisvesting J B. J. Kagenaar gaat met pensioen Vleesverkoop Geslaagd Carnavalsvereniging „De Narre Knol" organiseert groots feest FRANS BOSMAN VRIJDAG 24 APRIL 1970 BAARN Modern met garage en afzonderlijke schuur. Voorzien van c.v. gas. Ind.: woon-eetkamer, keuken, hal, kelderkast, boven: 3 slaapkamers, douche en bergzolder. 55.000,—k.k. eemt bij de lig. U kunt voor uw tot liefst 7%. unt u natuurlijk i Amro diensten, len len. :ovoort. een en ander rjaar. ik is Ie |De ambulance van de plaatselijke ■E.H.B.O.-afdeling heeft in 19(39 in totaal 120.982 km afgelegd. De wagen maakte 945 ritten en moest 41 maal uitrukken Ivoor verkeersongevallen. Dit blijkt uit Ihet verslag van rnej. M. van Herwaar- Iden over 1969, wat dinsdag werd be- Ihandeld op de jaarvergadering van de I E.H.B.O. in het Verenigingsgebouw. I Voorzitter H. E. J. Smit kon op de I jaarvergadering veertig nieuwe E.H.B.O.- I ers, tevens leden, welkom heten. Aan I deze veertig nieuwe leden is dinsdag I een verklaring uitgereikt, waarin het I bestuur van de afdeling te kennen geeft I dat men heeft voldaan aan de eisen van het E.H.B.O.-examen. Het bijbe horende diploma zal op een later tijd- stip worden uitgereikt. „Terugblikkend op het afgelopen jaar kunnen we met vreugde constateren, dat het beoefenen van de kunst van het verlenen van eerste hulp bij on gelukken in Soest een geweldige vlucht I heeft genomen. Hiervoor is niet alleen de gestadige groei van de gemeente verantwoordelijk, doch evenzeer de be wustwording van de mens in het alge meen. dat elke dag de noodzaak groter wordt om hulp te kunnen verlenen aan slachtoffers van ongevallen", aldus de heer Smit ln zijn openingswoord. Hij zei, dat de gemeente Soest zich geluk- kig mag prijzen met een zeer groot aantal E.H.B.O.-(st)ers. Wekelijkse oefenavonden met meer dan honderd E.H.B.O.-ers zijn geen zeldzaamheid. De heer Smit kwam dan ook tot de AANLEG én REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 ot 4111 tel. 3068 :l. 5558 Zolang u krabbelt, en, dat is nu al vele jaren, lees ik uw artikelen vrij regel matig. Hopelijk is het mij toegestaan u ditmaal van repliek te dienen. De grimmigheid, zo duidelijk van uw ge laatstrekken af te lezen, (zie uw zelf- potret links boven uw artikel) kwam ditmaal wel zó ondubbelzinnig tot uit drukking, dat het niet leuk meer was. Wat zeg ik, de onredelijkheid lag er duimendik bovenop. Bij het nader be studeren van uw beeltenis, viel mij op eens uw weelderige haargroei op, van onder uw Soester petje, uw neus en uw kin. Zeker, ik heb het nog wel eens langer gezien, maar ook wel korter. Laten we zeggen dat u in dit opzicht het midden houdt en mini draagt. Maar waarom dan van uw kant de be staande kloof tussen lang en korthari- gen nog verder helpen uitdiepen, ik noem dat' "een schadèlijk en nutteloos bezigzijn met haarkloverijen. „Groot worde gaot vaanzelluf, wiesheid en volwaasseheid Is nie iedereen gegeve en zit vaok nle eens in laang haor" zo stplt u aan het slot. Daar hebt u groot gelijk in, maar het is een halve waar heid. Het zo te stellen getuigt alleen maar van enge kortzichtigheid. Ieder kan weten dat „het aok vaok nie eens in kort haor zit". De „wiesheid vaan Saalemon" slaat u wel heel hoog aan, nie bij stilgestaan dat de goede man z'n hoofdhaar en ver dere begroeiing waarschijnlijk flink lang eedragen zal hebben? Evenals b.v. Piet Hein, die nog iets dichter bij ons staat en nog steeds be jubeld wordt. Maar ja, hij bracht dan ook de gekaapte zilvervloot binnen en clan vallen we niet over lang haar. Ik vind het nogal wat. als je durft schrijven dat „die langhaorugge geen cente inderluu zak hobbe, omdaat veul vaan die luu te luu binne om te war- ruke". Om de wille van de waarheid moet je dan evengoed de andere kant belichten. n.1. „luu die bar veul cente in derluu zaak hebb. hebb hierveur dan aok bar hard gewarrukd". „En gij geleuf da" zeggen ze in de Betuwe. Generaliseren is altijd gevaarlijk. De leden van Artishock zijn om de r'rommel niet lui. Met eigen handen hebben ze een oud verwaarloosd gebouw, waar geen ruit meer inzat, dat lekte als een mandje en gedoemd was in elkaar te zakken, omgetoverd tot een ruimte waar Soest trots op kan zijn. Ze hebben iets gecreëerd waar het gemeentebe stuur nog in geen jaren aan toe was gekomen, n.1. een cultureel centrum. En dat zonder subsidie, zonder mede werking, want die kwam pas veel later. En waarom hadden we zo'n behoefte aan een cultureel centrum? Omdat er nu eenmaal ook nog een groep mensen is, die toevallig niet spel en sportminded ziin. Mag dat a.u.b. Mag iedereen zelf weten hoe hij of zij de vrije tijd wil vullen. Er wordt heel veel geld 'besteed om iedereen die dat wil. in de gelegenheid te stellen aan alle mogcliike sport te doen. En dat is prachtig. Het is ook verreweg de grootste groep, die deze vrijetijds vulling verkiest. Maar mag rr ook nog een minderheidsgroep zijn? En is het clan onredelijk dat ook deze groep financieel een beetje gehol pen wordt? Moet het zo nodig alleen tegen een kunstenaarsvereniging gezegd worden dat er met het geld van „alle mmse uut Soest un bietje voorzichtug omge- spronge mot worde?" Ik ben het met u eens. maar dat geldt voor alle evene menten. het geldt zelfs voor de r - meen tel ijke overheidsapparaten. Dat er uit de hoek van de kunstenaars vereniging „uutlnotinge gedaon zien die voor aore groepe ech nie 20 jjar °„f ware", rlat is niet „kingdurachtug maar dat had z'n grondige reden. Knelis. zelf ben ik een gewoon, niet eens meer zo jong lid van Jp0^en»<:" noemde vereniging. Tevens heb ik zit ting in de sinds kort opgenchttc werk groep, welke tot doel heeft, samen met het gemeentebestuur, de creatieve krac ï- ten op cultureel gebied, hetzij in ver~ enigingsverbanc/. heizij individueel, te stimuleren en te coördineren. Vandaar misschien deze drang van binnen uit om u toe tc roepen: Knelis, kijk eens wat mindrr verkrampt en wat minder eenzijdig de Soester dreven In, vanuit ons vertrouwde Soestertje! M. H. B. Muurling-Voorthuis conclusie, dat de afdeling Soest van de E.H.B.O. ongevoelig is voor de alge mene achteruitgang van het vereni gingsleven in de afgelopen jaren. De heer Smit deelde voorts mede, dat de organisatie van het ziekenvervoer in de nabije toekomst een belangrijke wij ziging zal ondergaan. „De snelle groei van het aantal inwoners is in het af gelopen jaar voor burgemeester en wethouders aanleiding geweest tot een gesprek met het bestuur van de E.H.B.O. De gedachte, waarover het be stuur zich reeds geruime tijd beraadt, namelijk de uitbreiding van het ambu lance-materiaal en de hiermede nood zakelijkerwijs verband houdende per soneelsuitbreiding, kwamen in dit ge sprek ter sprake. De eerste hieruit al direct voortvloeien de maatregel was, dat bij de ingebruik neming van de nieuwe ziekenauto door de Soester E.H.B.O. de vorige ziekenwa gen als tweede beschikbaar blijft. Ver schillende bestuursvergaderingen over het ziekenvervoer hebben het bestuur tot de overtuiging gebracht, dat d< werkzaamheden, verbonden aan een uit breiding van het rijdend materieel met honderd procent en een uitbreiding van het personeelsbestand met tweehonderd procent in verband met avond-, nacht- en weekdiensten, niet meer zijn in te passen in de voorhanden zijnde bestuurscapiciteiten. In verband met een noodzakelijke omzetting van bedienings- gelden per uur in volwaardige salaris sen per week of maand voor het be dienend personeel, is in de toekomst de exploitatie door een vereniging als de onze een te zware taak", aldus de heer Smit. De E.H.B.O.-voorzitter zei, dat de orga nisaiie van het ziekenvervoer in de na bije toekomst in andere handen zal overgaan. Er zal door de gemeente een stichting voor zieken- en gewondenver- voer worden gevormd. De E.H.B.O. zal aan deze stichting het rollend materieel beschikbaar stellen. De uitbreiding van het bedienend personeel zal geschieden met handhaving in zijn huidige functie van de heeer Klomp en zijn vaste per soneelsleden. Het bestuur verwacht, dat de reorganisatie van het ziekenvervoer in de loop van dit jaar nog zijn be slag zal krijgen. KLEURENTELEVISIE Blaupunkt vanaf 1.698,f Dealer Blaupunkt. Philips. B O I Telefoon 3367 In het afgelopen jaar heeft het lang verwachte Oranje Kruis boekje als lei draad voor het onderricht in eerste hulp bij ongelukken zijn intrede gedaan. Bij de ingebruikneming van dit boekje bleek, dat het E.H.B.O.-werk vrijwel geheel uit de medische sfeer werd ge trokken. Het voor de opleiding verplichte aan tal lessen van twaalf bleek over het algemeen voldoende te zijn om de cur sisten volgens de nieuwe stijl voldoen de kennis van de E.H.B.O. te kunnen bijbrengen om met goed gevolg examen te kunnen doen. De heer Smit meende, dat door het be langrijk verminderde aantal lessen voor het examen een concessie is gedaan aan de straks toch noodzakelijke hoeveel heid kennis van de E.H.B.O. De ver eenvoudigde opleiding voor het een heidsdiploma zal volgens de heer Smit zeker nieuwe eisen gaan stellen aan de oefenavonden voor de gediplomeerden. Deze wekelijkse oefenavonden zullen met ingang van het nieuwe seizoen moeten staan in het teken van de uit breiding der E.H.B.O.-kennis van de pas geslaagden, gekoppeld aan het onderhou den van. de kennis bij de reeds langer gediplomeerden. De afdeling leed het afgelopen jaar een gevoelig verlies door het overlijden van de heer W. P. Hilhorst, oud-penning meester en ere-lid van de afdeling en tevens drager van de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau. In het afgelopen jaar werd tevens het veertig-jarig lidmaatschap van de afde ling van mej. M. van Herwaarden (ere lid en vice-voorzitster) gevierd. Haar verdiensten liggen vooral op het orga nisatorische vlak en bij het ambulance vervoer. Ook zij werd bij die gelegen heid onderscheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Tevens ontving zij van het hoofdbestuur van de E.H.B.O. voor de bewezen diensten de dr. C. J. B. Tilanis-legpenning in zilver De heer Smit deed een dringend be roep op de gediplomeerde leden, in groten getale straks de herhalingsles- sen te gaan volgen. Dit geldt met name ...in bet dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekteDolfijnensta- dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma.Tijden: 10.00, 11.30, 13.00,14.30,16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND Tel. 03410-2569. ook voor de pas-geslaagden, die het pas afgelegde examen moeten zien als een soort toelatingsexamen. Tevens riep de heer Smit de hulp van de leden in voor de jaarlijkse kollekte, die verle den jaar overigens wat minder heeft opgebracht, dan in het jaar daarvoor. Deze kollekte zal dit jaar van 8 tot 13 juni worden gehouden. Het jaarverslag van secretaresse mevr. Van Kooten, almede het financieel ver slag en de begroting werden goedge keurd. Op de begroting is een tekort geraamd van ƒ588, De E.H.B.O. heeft het afgelopen jaar- weer vele malen medewerking verleend bij sportwedstrijden van zeer uiteenlo pende aard. In totaal werden 24 hulp posten op diverse punten in de gemeen te verzorgd. De periodiek aftredende bestuursleden, te weten mej. M. van Herwaarden, mevr. C. van Kooten-de Zoete en de heer W. J. Hilhorst werden bij accla matie herkozen. In de kascommissie werden benoemd de heren H. van Ren- sen, A. Steketee en A. Quick. De heer Smit wees bij de vaststelling van de verschillende jaarstukken op de grote zorg, die zowel door de secretaresse, mevr. Van Kooten, als door de penning- meesteresse, mevr. Wiemans aan het administratieve en financiële wel cn wee van de afdeling is besteed. Na de pauze werden aan de aanwezige geslaagden voor het E.H.B.O.-diploma de voorlopige diploma's uitgereikt. Alle 47 kandidaten zijn dit jaar geslaagd. De heer Smit zei, dat het bij een zo groot aantal kandidaten nog nooit is voorgekomen, dat allen zijn geslaagd. Voor een belangrijk deel was dit suc ces te wijten aan het enthousiasme van de cursisten en aan de kwaliteiten van de beide kaderinstructrices, de dames Beens en Verkade. Ook de heer C. Klomp, instructeur, werd in de hulde betrokken. Hij heeft vooral zijn praktische ervaring ter be schikking van de gediplomeerden ge steld. De drie instructeurs(trices) werd een envelop met inhoud aangeboden. Tevoren reeds had mevrouw Beens het aktieve bestuur een bloemenhulde ge bracht, die door het bestuur op hoge prijs werd gesteld. Een voorstel van het bestuur om in verband met het begrote tekort de con tributie van 12,50 te verhogen tot 13,werd door de leden aangenomen. Ook de kostenstijging maakte deze con tributieverhoging noodzakelijk. Overi gens meende de heer Smit, dat de af deling met een contributie van 13, nog niet al te veel van de leden vraagt in vergelijking met andere afdeligen. De heer Smit memoreerde tenslotte, dat zaterdag 11 april de afdeling af scheid heeft genomen van dr. W. J. Schutte, ere-lid en oud voorzitter en docent van de Soester E.H.B.O. Hem werd bij die gelegenheid door het be stuur een geldbedrag overhandigd. Dok ter Schutte heeft inmiddels laten weten, dat hij voor de volgende afdelingswed strijden een beker beschikbaar zal stel len. Op de jaarvergadering werd dins dag tevens een kollekte-commissie her benoemd. TELEVISIE, houten kast, 59 cm 498,—. Dealer Blaupunkt. Philips, B O Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 In de Soester Courant van dinsdag j.1. heeft u de advertentie gezien van de nieuwe filmclub in Soest. Vrijdagavond 24 april (vanavond dus) houdt deze besloten club zijn eerste filmavond in het Artishock-gebouw, Steenhoffstraat 46 in Soest. De titel van deze actuele speelfilm mag door wet telijke bepalingen niet in de pers gepu bliceerd worden. Voor de vertoning van deze film hebben de politie en de brandweer (aanwezig) de filmclub voor vanavond dispensatie verleend. De zaal voldoet eigenlijk nog niet aan alle bioscoopvoorschriften maar daar wordt aan gewerkt. Ook is het bestuur van de filmclub bezig enkele regels op papier te zetten teneinde het besloten karakter te garanderen. De ballotage wordt dan nauwkeurig omschreven terwijl nu al 18 jaar als leeftijdsgrens zal worden aan gehouden. Het bestuur van de filmclub „Artishock" staat vast. Voorzitter is de onderwijzer Gerard Aerts, Van Goyenlaan 172 en zijn vrouw Tineke beheert de financiën. Mar jan van der Veen, Rubenslaan 158, is secretaresse en Henny Visser, Dokter Rupertlaan 34, versterkt eveneens alle inlichtingen. Ook telefonisch. De vorige maand heeft Artishock op ver schillende avonden een enquette gehou den. Gevraagd naar suggesties, kwamen de volgende filmtitels uit de bus: Don't look back, Bullitt, Easy Rider, Bezeten, Jules et Jim, De vrouw in het zand, Grazige weiden, Repulsion, politieke films, films van Frans Zwartjes, films van Jouvet, Pola Negri en Greta Garbo- films. Voor de 90 gevraagden gaven 51 de voorkeur aan de vrijdagavond en 70 °/o vond 1 x per maand wel genoeg. Het resultaat hiervan is dat de film club nu op de laatste vrijdag van elke maand een film gaat draaien. Om 8.15 uur precies. Verder kreeg The war game 32 stem men, De Spullenbaas 15, Accident 10, zo ook Oratorium voor Praag, Para noia 17, Rosemary's baby 21 en Les Biches 10 stemmen. Etcetera. Ook nachtvoorstellingen worden niet uitge sloten geacht. De filmclub „Artishock" stelt zich voor alleen goede tot zeer goede films te vertonen, voor een exclusief filmpu bliek. Slaan er gewoon beter bij dan gewone planten. Dat horen wij dagelijks van onze klanten met'Luxaflex'-jaloezieën.Zien ivij trouwens bij ons zelf thuis ook. Andere voordelen van 'Luxaflex' aluminium jaloezieën? Het merk 'Luxaflex' op koordknopje en onderlat, dat zorgzame garantie en service aandacht van de vakman garandeert. Dat zijn ivj in dit geval. En:Luxaflex jaloezieën zijn voordeliger dan u dacht. Stel het zelf vast. Kom 'ns langs. Altijd welkom. In verband met dc sluiting van ons bedrijf op Koninginnedag, a.s. don derdag 30 april, moeten de advertenties en berichten, bestemd voor opname in het nummer van vrijdag 1 mei, uiterlijk woensdag 29 april, 's middags 12.30 uur, in ons bezit zijn. Advertenties enz., die later dan bovengenoemd tijdstip worden opge geven, kunnen dan niet eerder geplaatst worden als in onze uitgave van WOENSDAG 6 MEI a.s. In dc feestweek van 3 tot en met 9 mei a.s. zal de Soester Courant éénmaal verschijnen op WOENSDAG 6 MEI. H.H. adverteerders wijzen wij er op, dat hun advertenties (o.a. voor Moederdag 10 mei) voor de uitgave van woensdag 6 mei, uiterlijk maandag 4 mei, 's middags te 12.30 uur, in ons bezit moeten zijn. AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT - TEL.: 03490-14243 Het aantal contribuanten van het Roode Kruis, afdeling Soest, is het afgelopen jaar van acht naar zeven procent ge daald. Ook het aantal leden liep iets te rug en wel tot 2504, wat zijn oorzaak vindt in het overlijden van een aantal oudere leden, voornamelijk uit Soestdijk en de vele vertrekken van inwoners van Soesterberg. De heer P. Bergema, secre taris, verwachtte overigens wel, volgend jaar een optimistischer geluid te kun nen laten horen. Ten aanzien van de opbrengst van de jaarlijkse collecte was er echter reden tot tevredenheid. Men zamelde ongeveer ƒ10.000.in, veertienhonderd gulden meer dan in 1968. De colonne-afdeling heeft een durk jaar achter de rug. Een van de hoogtepun ten vormden de gewestelijke kampioen schappen. bij welke gelegenheid de heer G. van de Pijpekamp uit Soester berg het gouden kruis van verdienste ontving voor zijn vele jaren trouwe dienst aan het Roode Kruis, zijn hulp aan oorlogsslachtoffers en onderduikers en zijn grote enthousiasme bij het wer ven van nieuwe leden-contribuanten. Bovendien won de afdeling op de wed strijden nog een tweede prijs. Voorts verleende de colonne zijn mede werking bij verschillende sportevene menten en bij de reizen van het hos pitaalschip Henry Duant. Door het be danken van de arts B. J. Yff als colon necommandant moest worden uitgezien naar een nieuwe commandant, die werd gevonden in de persoon van dr. P. H. Walter. Deze heeft vanaf 1 september het commando overgenomen. Tevens werd verleden jaar afscheid genomen van de heer J. P. Touwen als groepscomman dant, colonne-administrateur, instructeur en magazijnbeheerder. Zijn taken wer den overgedragen aan de heer Van de Pijpekamp. In het afgelopen jaar werd in Hoeve- KOELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 laken tevens een ambulancepost geopend. Het werd de vierde ambulanceauto van het Roode Kruis in de provincie Utrecht. Voor de bloedtransfusiedienst hebben zich het afgelopen jaar 350 personen als donor aangemeld. Het aantal inge schreven bloeddonors bedraagt thans ongeveer 750. In het afgelopen jaar werden 814 keuringen verricht en wer den in totaal 750 bloedtransfusies ge geven. Het welfarewerk verliep volgens het jaarverslag van de heer P. Bergema goed en geruisloos. Ook het jeugd- rodekruis bleef geheel geruisloos, met dit verschil alleen, dat ook geen acti viteiten werden ontwikkeld. Hoewel in 1968 een commissie, bestaande uit drie personen werd ingesteld om het Jeugd Roode Kruis weer wat nieuw leven in te blazen, werd door deze afdeling geen verslag ingediend, eenvoudig omdat er niets gedaan was. „Dat hier zeer spoedig een verandering in moet komen, laat zich begrijpen en het bestuur heeft zich dan ook beraden over te nemen stappen om ook in de afdeling Soest dit werk weer van de grond te krijgen", aldus de heer Bergema in zijn jaarverslag. Ten behoeve van de moedermelkcentrale werd 72 flessen ingezameld. Het aantal ontvangen tijdschriften liep iets terug. In 1969 was dat 70 kg minder dan in het jaar daarvoor, toen ook reeds 1500 kg minder werd ontvangen. De afdeling ontving ruim 5100 kg. Daar naast werden echter 600 boeken meer ingezameld. In totaal kreeg men 1608 exemplaren. Qua aantal ingezamelde boeken neemt Soest op de landelijke ranglijst de twaalfde plaats in (ver leden jaar de veertiende), terwijl men in de provincie de eerste plaats bezet. Het belangrijkste evenement van het af gelopen jaar was evenwel de organisa tie van de nationale wedstrijden in het officierscasino te Soesterberg. Ook Prinses Margriet liet hier van haar belangstelling voor het Roode Kruis werk blijken. De voornaamste bronnen van inkomsten waren in het afgelopen jaar de con tributies ten bedrage van 5500,en de opbrengst van de jaarlijkse collecte van ƒ10.000,Aan giften ontving men nog ƒ367,Voor de verkochte artike len van de Welfare-afdeling ontving men ƒ150,terwijl een inmiddels op geheven buurtvereniging het Rode Kruis ƒ400,naliet, bestemd voor de uitzen ding van één of meer chronische patiën ten. Van de inkomsten moest het afge lopen jaar ƒ6400.worden afgedragen aan het hoofdbestuur. De organisatie van de nationale wed strijden heeft de afdeling bijna ƒ4700. gekost, doch men ontving van het. hoofd bestuur en aan advertenties in het pro grammaboekje f4000.terug, zodat de verzorging van vierhonderd perso nen de afdeling zelf maar 100,heeft gekost. De heer Bergema kwam dan ook tot de slotsom, dat ondanks de hoge uit gaven het financieel resultaat alleszins bevredigend is geweest. Op de maandag in De Rank gehouden jaarvergadering zijn tevens enkele per sonen gehuldigd. Mej. W. H. v. d. Laan en mej'. Flonr hebben na zestien jaar trouwe dienst de colonne verlaten. Mej. v. d. Laan heeft daarbij diverse malen dienst gedaan op de Henry Dunant. Mej. Floor was jarenlang actief als collec- tante en zal dat voorlopig ook blijven. De dames werden voor het vele werk, dat zij voor de afdeling hebben gedaan, onderscheiden met een schriftelijke dankbetuiging. Namens de colonne werd door mej. Maat een cadeautje aange boden. Mej. Maat werd zelf overigens ook on derscheiden en wel wegens twintig jaar trouwe dienst. De oud-commandant van de colonne, dr. B. J. Yff kreeg uit handen van de heer Bergema een boek werk aangeboden. Mevr. Yff ontving een bloemetje. De oud-colonnecomman dant kreeg tevens een oorkonde van het bestuur en een herinnering van de colonneleden. REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Na 27 cn 28 april zullen de ballet-lessen van de ballet-vereniging „Soest" worden onderbroken als gevolg van de feest dagen in begin mei cn Pinkstervakantie. Hervatting van He lessen zal plaats vinden op maandag 25 en dinsdag 26 mei a.s. De „openbare les", een avond waarop ouders en belangstellenden de prestaties van de leerlingen kunnen volgen, zal gehouden worden op 29 en 30 juli. Exposities: Luchtvaartmuseum, Vliegbasis Soester berg, elke zat. 10-16 uur. Zaterdag 25 april is het Luchtvaart museum gesloten i.v.m. de Nationale Vliegrally die niet voor publiek toe gankelijk is. Dagelijks 2-5 uur en vrijdagavond 8-10 uur, Arti-Shockgebouw. Steenhoff straat, expositie Maurits E. Escher (grafische kunst) en Wessel Couzijn (beeldhouwwerk). Laatste expositiedag 11 mei. Film: Flora, Baarn: Donderdag cn vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur, zondag 8 uur „Blauwdruk voor moord", 14 jaar. Zondagmiddag 2.30 uur „O.S. 14 operatie Poker". Maandag, dinsdag, woensdag. 8 uur, „Ik een vrouw II" (haar huwelijk). 18 jaar. Diversen: Poppentejater, artishock-gebouw. Steen hoffstraat, elke zondag 3-4.30 uur. Vrijdag 24 april, 8 uur, Verenigingsge bouw, algemene ledenvergadering Soester Turn Club. Vrijdag 24 april, 8.15 uur, Artishock- gebouw, Steenhoffstraat filmavond door filmclub „Artishock". Grootste collectie synthetische pruiken Handgeknoopte pruiken en haarstukjes (100 haar) Beetzlaan 74 - Soest - Telefoon 3990 Op 30 april a.s. zal de heer J. B. J. Kagenaar, chef van het bureau huis vesting, alhier, de gemeentedienst ver laten wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Het gemeentepersoneel zal woensdag middag 29 april a.s. van de heer Kage naar afscheid nemen in een interne bij eenkomst. Daarna is er tussen 5 en 5.30 uur ge legenheid om in de raadzaal van het gemeentehuis van de heer Kagenaar afscheid te nemen. Het bureau huisvesting zal met ingang van 1 mei a.s. worden ondergebracht bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Steenhoffstraat 5, alhier. De taak van de heer Kagenaar zal worden overgenomen door mevrouw M. E. Drijber-Muller. Zaterdagmorgen, te 9 uur, heeft asn het slachthuis verkoop van vlees plaat* aan de houders van gele kaarten, ge nummerd van 1 tot 50 en van 226 tot 306. Aan de Landbouw-hogeschool te Wage- ningen is geslaagd voor het kandidaats examen richting Waterzuivering onze plaatsgenoot S. H. Hosper. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Alhoewel de carnavalsfeesten al weer enige maanden achter ons liggen wil de carnavalsvereniging „De Narre Knol" de liefhebbers nog eens de sfeer laten proeven. Zij gaat n.1. op 2 mei a.s. het seizoen 19691970 besluiten met een grandioze avond. Zij heeft hiervoor aan muziek gecontracteerd: le „The Skijlmus" uit Amsterdam, 2e „Les Gerantos" uit Woer den. Reeds eerder schreven wij dat op deze avond in het Verenigingsgebouw op be zoek zal komen een afvaardiging van de oudste Carnavalsvereniging uit Breda n.1. „De Bicmeeuwes" Deze afvaardi ging komt compleet met blaaskapel, alsmede enkele van de befaamde „naard- jes" die reeds diverse malen op T.V. te zien zijn geweest. Het belooft weer een knotsgezellige avond te worden. Volautomatische WASAUTOMATEN ƒ548.— (5 kg) Telefoon 3367

Soester Courant | 1970 | | pagina 9