AUTOBEDRIJF J. SMEEING oest vierde feest met muziek, sport, spel en amusement en goeds wijze van reizen? Laat u van A tot Z informeren door RUYS&CO REISAGENTEN Sportvaardigheidswedstrijden voor de Soester jeugd ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENH0UWER Sporthuis Van Vugt Onderscheiden RUZIëN OVER DE OMROEP „Tante Cor" door gemeentebestuur gehuldigd Drs. Van Zadelhoff onderscheiden VRIJDAG I MEI iy70 bevolking van Soest heeft gisteren zeer uiteenlopende wijze, maar niet der al te aangename weersomstandig- [den koninginnedag gevierd. De este ingezetenen werden op hun 'je dag al om kwart voor acht 's mor- is door het klokgelui aan de verjaar- g van de vorstin herinnerd. Een blik het beregende raam leerde, dat voor 't eerst sinds jaren de weersomstandig- teenhoffstraat 9a, Telefoon 6571 en 4905 heden niet zouden meewerken. Niette min was de belangstelling bij de eerste feestelijkheden, een zanghulde bij het busstation in Soest Zuid en een aubade voor het gemeentehuis aan de Steen hofstraat weinig minder dan in voor gaande jaren. Men moest wel enige kou trotseren, maar met medewerking van de harmonie P.V.O., en de drumbands van Olympia en Crescendo wilde dat wel lukken. Bij het gemeentehuis hield burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck een toespraak. Hij meende, dat een verjaardag voor een ieder een jaarlijks hoogtepunt ls, maar de verjaardag van de koningin is voor ons allemaal een jaarlijks terugkerend hoogtepunt, zo zei hij. Gedurende de rest van de morgen zijn de inwoners, voor een belangrijk deel toch wel aan de beeldbuis gekluisterd, aangenaam verstrooid met draaiorgel- muziek. Het draaiorgel strooide op ver schillende plaatsen in de gemeente zijn klanken over de bevolking uit. De belangstelling voor het défilé, althans buiten op paleishekken, was dit jaar iets minder dan in voorgaande jaren, waardoor de koningin ook afzag van een rijtoer over de rijksweg, 's Middags is er een voor bijna alle categorieën weggebruikers openstaande puzzelrit gehouden, waarvoor ondanks de minder aangename klimatologische omstandigheden grote belangstelling be stond. Er verschenen 142 automobilisten, 34 bromfietsers en 120 koppels fietsers aan de start, die een niet al te moei lijke rit kregen te rijden. Bij de fietsers eindigden vier koppels strafpuntloos op de eerste plaats, te weten mej. F. van Tuinen/mej. B. Huurdeman, K. J. Jan- sen/J. Harmelnk, S.Coolen/ M. Hoek en D. Kwakkel. De volgorde werd door loting vastgesteld. Bij de bromfietsers werd H. Kortes met 1 strafpunt winnaar, voor Ph. Bergema, die 31 strafpunten had, en P. H. J. Kortes, broer van de winnaar, 32 straf punten. In de categorie automobilisten ging mej. A. Hofland met slechts twee stafpunten met de eerste prijs naar Amersfoort terug. Ook de winnaars van de tweede en derde prijs, de heren G. Bos en J. Wimmers, beiden met dertig strafpun ten, kwamen uit Amersfoort. De prijzen bestonden- uit gebruiksvoorwerpen en nuttige levensmiddelen. De voetbalvereniging VVZ organiseerde gistermorgen en -middag een voetbal toernooi voor junioren-, adspiranten- en pupillenelftallen van BDC, SEC, Hees en VVZ uit Soest en TOV en Limvio uit Baarn. De organiserende vereniging Met een verminderde publieke belangstelling, met het koude gure weer als oor zaak, maar met een onblusbaar jeugdig vuur werd zowel op Soest-Zuid als voor het gemeentehuis Koninginnedag 1970 begonnen met een aubade. Terwy'1 Crescendo een mars door ,,'t Hart" maakte en Olympia al marcherend in Colcnso concerteerde, gaf P.V.O. met majorettepeloton voor een groot publiek een show op de Veenbesstraat. Ruim driehonderd kinderen genoten volop van het aantrekkelijke programma in het Openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Zangeres Imca Marina, voor deze gelegenheid met aangepast repertoire, wist haar kleine toehoordertjes volledig bracht het er zelf niet zo best af. Men eindigde als voorlaatste. De eerste prijs gng naar SEC. Het Baarnse Limvio ein digde als tweede, BDC als derde en Hees als vierde. Zesde en laatste werd TOV uit Baarn. In totaal hebben zo'n tweehonderd jeugdige voetballers aan dit toernooi deelgenomen. Gistermiddag is ook een kindervoorstel ling verzorgd in 't openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Ruim driehon derd kinderen hebben daar twee uur lang zeer uiteenlopend amusement aan geboden gekregen. Door de Ren- en Toervereniging „Tempo" werden op dat zelfde ogenblik op het Industrieterrein wielerwedstrijden georganiseerd voor jongens van negen tot veertien jaar. In de bejaardencentra Braamhage, Groot Engendaal en Molenschot zijn de be woners middels een in de ontspannende sfeer gehouden quiz op hun kennis van de oorlogsjaren getest. In gebouw Credo hebben nog tamelijk wat mensen enkele „Oranjefilms" be keken, terwijl de eveneens in de middag uren gehouden show door de harmonie PVO met de nieuwe majorettes in de omgeving van het Soesterveen ook be hoorlijk wat belangstelling trok. De feestelijkheden ter gelegendheid van deze kille koninginnedag werden gister avond besloten met een toneeluitvoering door het Amersfoortse gezelschap „Del" en een dansavond in hotel Bos en Duin. Dinsdag 5 mei zal voor de jeugd van 6 tot en met 17 jaar, op het complex van BDC aan de Bosstraat een groot sportfeest worden georganiseerd, waar op iedereen in de gelegenheid wordt ge steld vaardigheidsproeven af te leggen. De eisen voor deze vaardigheidsproeven zijn niet zwaar en kunnen ook door kinderen, die geen sport beoefenen afge legd worden. Om deze sportieve bevrijdingsmiddag toch een wedstrijd-karakter mee te ge ven, ontvangen zowel bij de meisjes als de jongens de eerste vijf in hun groep eidigenden een medaille. Door de groep- indeling hebben alle kinderen evenveel kans om te winnen, of ze nu wel of niet uitblinken in een bepaalde tak van sport. De volgende takken van sport zullen die middag kunnen worden beoefend: 60 m. hardlopen, hindernisloop, balgooien (ver), hoogspringen, kruiptocht, en balgooien door een korfbalmand. Alles bij elkaar een aantrekkelijk geheel, waar de jeugd zeker veel plezier aan kan beleven. Dit programma dat door de atletiek vereniging en het jeugdbestuur van BDC wordt georganiseerd, vindt plaats in samenwerking met het Oranje-Comité. Men verwacht een opkomst van on geveer vijfhonderd kinderen, waarbij het weer hopelijk meewerkt. De deelname is geheel gratis. Inschrij ving is ook nog mogelijk op de wed strijddag vóór half twee in de kantine van BDC aan de Bosstraat. De wedstrijden starten om twee uur. De prijsuitreiking is gepland op kwart over vier, waarbij rekening gehouden moet worden met het uitlopen van het programma door een eventueel grote deelname. Door het vele werk dat tijdens de wed strijden verricht moet worden, ziet de organisatie zich genoodzaakt een beroep te doen op een aantal ouders, die assis tentie willen verlenen. Zij worden ver zocht zich tijdens de inschrijving op het veld bij de organisatie op te geven, Slechts met behulp van een aantal ouders heeft deze middag kans de ge schiedenis in te gaan als een groot evenement. voor Soest, Soestdtfk en Soest-Zuid. Vredehofstraat 5 - Soestdyk Telefoon 2327, b.g.g. 2030. UW VAKANTIE BEGINT BIJ Nw. Baarnstraat 39 - Baarn Bij gelegenheid van haar verjaardag heeft H. M. koningin Juliana aan de volgende Soester ingezetenen onderschei dingen toegekend Benoemd tot Ridders in de orde van de Nederlandse Leeuw: luitenant-generaal G. W. de Zwaan van de Kon. Lucht macht te Soest en luitenant-kolonel J. J. W. A. Barnhoom van de Kon. Lucht macht te Soest. Ere-medaille order Oranje Nassau in zilver, met de zwaardenadjudant onderofficier A. Venema van de Kon. Luchtmacht te Soesterberg en adjudant onderofficier B. E. Steffens van de Kon. Luchtmacht te Soesterberg. Benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau drs. W. G. van Zadelhoff, apotheker te Soest. Het is een typisch Nederlandse fol klore in de politiek dat de gemoederen heel hoog kunnen lopen over de om roepen. Sinds enige tijd probeert men het daar met een compromis, tussen degenen die menen dat radio en te- livisie het; best geproduceerd kunnen worden door de traditionele verenigin gen als de financiering dan maar door de overheid uit de pot van luister- en kijkgeld wordt geregeld en de voorstan ders van een nationale of liever een onafhankelijke grote omroeporganisatie. Het resultaat is iets tweeslachtigs ge worden: naast de vereniging is er de N.O.S., zij het dat die grotendeels be stuurd wordt door mensen uit de ver enigingen, dat wil zeggen door haar te rugstanders. Het mag dan ook geen ver bazing wekken dat in Bussum en Hil versum voortdurend door de op levens beschouwing of anderszins gebaseerde verenigingen gesjord wordt aan de zend tijd van die „algemene N.O.S., voorname lijk om te voorkomen dat die een echte concurrent zou worden met een totaal programma dat eigenlijk zou aantonen dat die verenigingen helemaal niet nodig zijn voor goede programma's. Vandaar dat steeds geknibbeld is aan wat de N.O.S. zou mogen doen: alleen maar „ontmoetingsprogramma's", wat dat dan ook mogen wezen, maar niets wat op de een of andere manier maar specifiek mag heten de N.O.S. moet maar heel, heel algemeen wezen. Dat dit geen basis is om programma's op te maken bewees de praktijk al gauw. In N.O.S.-uitzendingen werden ook wel meningen geuit, werden ook wel contro verses belicht, kwam ook wel eens iemand naar voren -wiens woorden niet iedereen bekoorden, kwam ook wel eens een vleugje politiek aan de orde. Iets waartegen de omroepen zich fel verzet ten. Minister Klompé heeft in een brief aan het bestuur van de N.O.S. vastgesteld dat deze organisatie zich van dergelijke beperkingen niets heeft aan de trekken, ze mag van haar ook actualiteiten, in formatie, amusement en verder van alles brengen wa maar zin heeft voor de „algemeenheid" zowel als voor be perktere belangstelling. Het is voor het eerst dat de minister een duidelijk interpretatie geeft van wat in de wet vervat is in vaagheden. De om- roepbestuurders juichen er niet over. Dat is hun goed recht. Blijft echter het probleem hoe die N.O.S. de ruimere armslag die de minister haar gunt, ook zal kunnen gebruiken als toch weer die omroepbestuurders voor een groot deel de lakens uitdelen in de N.O.S. De minister heeft de tweeslachtigheid in het omroepbestel nog eens een extra- accent gegeven het lijkt de indeling tot een groot hernieuwd debat met felle strijd over het gebruik van Hilversum één tot en met drie en Nederland één en twee. Wü nodigen u uit om a.s. zaterdag en zondag een bezoek te brengen aan onze Op deze show, die gehouden wordt ter gelegenheid van de opening van ons bedrijf, vindt u alle Peugeot-modellen 204, 304, 404 en 504. LAANSTRAAT 26 TELEFOON 3227 Dinsdagmorgen werd mevrouw C. van Riemsdijk-v. d. Meijden, samen met haar echtgenoot, in de burgemeesters kamer op het gemeentehuis ontvangen, om daar gehuldigd te worden voor een stuk werk, dat zij voor velen onopge merkt heeft verricht, maar wat haar bij heel veel anderen de naam „Tante Cor" heeft bezorgd. Na haar werk als sociaal-werkster, waarbij het accent vooral lag op het in de gezinnen vervangen van door om standigheden „uitgevallen" moeders, kwam een tijdperk van rust, waarin zij met haar gedachten steeds bij twee van haar in Canada wonende kinderen was. Hoe langer zij dacht, des te meer kwam het idee naar voren om een baantje te gaan zoeken om daarmee het reisgeld voor een retourtje Canada-Soest te ver dienen. En het baantje werd gevonden in Soest. Voor de begeleiding van debiele kin deren en kinderen die de b.l.o.-school te Amersfoort bezoeken, en dagelijks met een bus naar Amersfoort rijden, werd een persoon gezocht, die hen van de huisdeur tot aan de deur van de school kon begeleiden. Wat als een „baantje" werd begonnen, groeide in dertien jaar uit tot een werk wat haar bijna niet meer losliet. In de eerste jaren bedroeg het aantal kinderen, die haar allemaal als „tante Cor" kennen, twin tig en groeide in de loop der jaren uit tot vierenzestig. Iedere schooldag om precies 8.20 uur ging zij op weg om haar kinderen op zeven verschillende adressen af te le veren. Dezelfde tocht, zij het dan In omgekeerde richting, werd 's middags gemaakt. Tijdens de informele bijeenkomst van dinsdagmorgen, waarbij naast de burge meester ook de wethouders De Haan en Van de Arend aanwezig waren, ver telde mevrouw Van Riemsdijk op onder houdende wijze van haar reizen, waar bij zij ook duidelijk haar wensen naar voren bracht. „Toen het er twintig waren ging het allemaal wel, maar nu het er meer dan zestig zijn, wordt het toch allemaal wel een beetje moeilijk. De kleintjes kan je wel met drieën op één bank zetten, maar de grotere kin deren nemen het de ene dag wel, maar de andere dag niet, en maken ruzie". In de loop der jaren ging mevrouw Van Riemsdijk zelf tot selectie over, en maakte uit wie „mans genoeg" was om met de lijndienst te gaan. „Voor de kin deren die de b.l.o.-scholen bezoeken is het eigelijk niet goed dat zij tegelijk met de debiele kinderen moeten reizen. Mijn grootste wens is dan ook, dat die kinderen met een aparte bus worden vervoerd. Er gebeurt toch al zoveel, dat zoveel geld kost, dan kan dat kleine beetje er ook nog wel bij". Tot slot van de korte maar gezellige bijeenkomst, overhandigde de burgemeester mevrouw Van Riemsdijk een fraai kunstwerk als blijk van waardering voor het werk dat zij dertien jaar met liefde heeft gedaan, en dat door ziekte plotseling werd afge broken. „Ridder" Van Zadelhoff tijdens zyn afscheid van de Soester gemeenteraad. Drs. W. G. van Zadelhoff, tot voor kort lid van gedeputeerde staten van Utrecht en oudwethouder van Soest, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. De bijbehorende versierselen zijn hem woensdag in Den Haag uitgereikt. De thans 61-jarige heer Van Zadelhoff was van 1945 tot 1965 wethouder van Soest. Tot 1969 maakte de heer Van Za delhoff deel uit van het college van ge deputeerde staten. De heer Van Zadelhoff heeft vele funk- ties in het maatschappelijk leven be kleed.

Soester Courant | 1970 | | pagina 11