soest Middelman zegt, Luxaflex-kanaries hebben een streepje vóór AUTORIJSCHOOL „ENGEL" Het middeleeuwse hart van Westfalen Diskotheek in de Bibliotheek FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN Ruiters op wandelpaden Garage ,DE SOESTER' Sportuitwisseling Soest—Soest Programma U KUNT MET ALLES WETEN FRANS BOSMAN 60 jaar Slijterij-Wijnhandel Van der Linden UW SUCCES IS ONZE RECLAME Officiële Mededelingen Bekendmaking FRANS BOSMAN Mevr. mr E. Korthuis-Elion kandidate WD-lijst gemeenteraadsverkiezingen U stemt op 3 juni toch ook WD? FRANS BOSMAN W ederopbouwwet Krabbels van Knelis Officiële Mededelingen Hinderwet FRANS BOSMAN ■Iet kenmerkende van deze stad bestaat aarin, dat ze een eigen karakter heeft iet middelpunt is St. Patrokli Dom' fergens elders in Duitsland vindt men ijns gelijke. Ofschoon de bouw van deze erk in totaal langer dan twee en een ialve eeuwen heeft geduurd, nl. van 954 ot 1230, is hier een massaal bouwwerk ot standgekomen dat uitmunt door een luitengewoon grote eenheid van construc- ie. In deze Dom, vooral in het westelijke .edeelte er van, wordt iets belichaamd dat sterker, volhardender, duurzamer is dan tijd en bouwstijl; men ziet er als het ware het karakter van de stad in weer spiegeld. Wanneer we Soest, zowel in de Middeleeuwen als thans, het hart van Westfalen noemen, in dien zin dat het alle typerende kenmerken en eigenaardig heden van dit gebied in zich verenigt, dan is St. Patrokli het centrale punt van dit hart: eenvoudig maar tevens verheven en indrukwekkend; één geheel vormend met de grond waarop hij staat en waar uit hij met vastberaden, niet te stuiten kracht statig omhoog rijst; in het half donker van zijn inwendige ruimte het onnoembare mysterie bewarend: door niets, zelfs niet door de bombardemen ten van de laatste oorlog, te vernieti gen, doch integendeel zijn wezen dat jets oorspronkelijks uit de oertijd, tege lijk echter iets van het heden in zich heeft onder alle omstandigheden bewarend. Dat is Soest, dat is Westfalen. Rondom dit middelpunt zijn, dichtbij en ook iets verder er van verwijderd, gees telijke en wereldlijke bouwwerken ver rezen die, ieder od zijn eigen wijze, de indruk van St. Patrokli bevestigen, aan vullen en verrijken: vanaf de uit de eerste helft der 14e eeuw daterende Wiesen-kerk met haar harmonisch in gedeeld, van licht doorstraald, uitermate rustig aandoend interieur, tot aan de Osthofen-poort, deze oude poort uit de 16e eeuw,^ getuigend van een grimmige kracht, die echter wordt opgevrolijkt doormiddel van erkers en allerlei andere, vriendelijk aandoende versierselen; van af de min of meer eigenzinnig aange legde Hohne-kerk met de, men zou bij kans zeggen, ridderlijke engelenreien in het koorgewelf op blauwe onder grond de tronende Maria met het kin- *ke Jezus in gepaste bewegingen om ogen, tot aan de tweedelige „Burghof", !t oudste stenen gebouw ten Westen rao de Weser; vanaf de slanke St. Ni- olaikapel de „Schleswigfahrer", zijnde de nabootsing van een schip met boeg, masten en achtersteven en het gulden geheim van het Nikolai-altaar (een schepning van de grote meester Conrad von Soest) bevattend, tot aan het met breed front gebouwde raadhuis uit de' tijd van de late barok, waarvan het zwaarwichtige zolderdak op prettig- aandoende wijze wordt doorbroken door een aardig middengeveltje; vanaf de St. Petri-kerk met de romaansgotisch- baroke toren, waaruit elk jaar op Kerstavond het Soester „Gloria In Ex- celsis" weerklinkt, tot aan de Ingetogen adeldom van het Friesenhausensche he renhuis. Maar wat zouden al die stenen heer lijkheden zijn, die kromme straten en Rond half april is aan de bezoekers van de openbare bibliotheek een circu laire uitgereikt over de plannen van het bestuur om in de bibliotheek een diskotheek in te richten. Gevraagd werd op éen bijgevoegde kaart in te vullen of men belangstel ling hiervoor heeft, en zo ja, voor welk gengre muziek. Inmiddels zijn tientallen kaarten binnengekomen waarvan circa 80 °/o positief was. Daar helaas nog lang niet alle inwoners van Soest bibliotheek-bezoekers zijn, berichten wij u het navolgende: Iedereen kan in een van de bibliothe ken, een kaart komen halen en deze postvrij inzenden. Maar ook op andere wijze, mondeling of telefonisch kan men zijn enthousiasme laten blijken. Wanneer de plannen doorgaan zal een abonnement mogelijk zijn op de dis kotheek van ƒ7,50 per jaar. De uitle ning zal 0,50 per plaat kosten voor een termijn van twee weken. Daar de diskotheek opgericht wordt in samenwerking ^met de provinciale dis- kotheekvoorziening, zal het mogelijk zijn ook niet voorradige platen aan te vragen uit het provinciale magazijn. Het bestuur hoopt dat alle belangstel lende zullen reageren. Enhoe eerder het bekend is hoe groot de belangstel ling is, des te sneller komt de disko theek er. Adressen van de bibliotheek zijn: Al- bert Cuyplaan 202, tel. 5210; Van Wee- destraat 9, tel. 5406; Schoutenkampweg 4a, tel. 7227 en Dorpsplein 1, Soester- berg, tel. 03463-2017. Volautomatische WASAUTOMATEN ƒ518.— (5 kg) Telefoon 3367 steegjes, die huizen in vakwerkbouw met telkens weer nieuwe doorblikken, welke iemand de adem benemen, omdat ze door de loop der eeuwen zo volkomen onaangeroerd schijnen te zijn gebleven; wat zou dat alles zijn zonder de leven digheid, de golvende beweeglijkheid van de tuinen en tuintjes, die zich overal tussen de huizen uitstrekken; zonder de oude, met linden beplante, nog nage noeg geheel intact gebleven omwalling van de stad. Wisselend met de jaar getijden hangen daar in volle overvloed de glinsterende bloesemstokken, de groene twijgen, het verwelkend loof en de met sneeuw bedekte takken over de hekken en de muren of weerspiege len in de grote vijver, die vanaf de oudste tijden tot op de huidige dag toe van zoveel huiveringwekkends maar te vens zoveel lieflijks getuige is geweest en dit alles, als evenzovele geheimen, in zich bewaart. Ook dat behoort tot het wezen van de stad, deze hangende bloesems, gelijk immers ook het gezicht van de Westfaalse mens eerst door een glimlach, die zo oneindig veel kan bete kenen, zijn ware gedaante krijgt. Het lijkt wel alsof de aarde deze plaats nog met een bijzondere-, met een spookach tige gave heeft willen vereren. Niet al leen de grote bouwwerken, ook de tuinmuren en de kleinere gebouwen zien er uit alsof ze eerst kortgeleden uit de bodem van de zee zijn opgerezen. De zandsteen, waarvan ze gemaakt zijn, heeft een donkergroene kleur. En de wisselende schakeringen van deze groene kleur verlenen de stad iets geheimzin- nog bekoorlijks. Ze zorgen er ook voor, dat Soest op regen achtige dagen, wan neer andere steden al haar bekoring schijnen te hebben verloren, onder een eigenaardige betovering komt. Het voch- tig-geworden groen komt als het ware langzaam opzetten, gelijk de schemering, en hult kerken en huizen in een sfeer van onwerkelijkheid, een sfeer die, even als bij de muziek, de aandachtig, waar nemende mens op onweerstaanbare wijze weet te boeien. REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats- Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 Enkele kilometers ten Zuiden van de oude stad, te bereiken langs goede we gen, is door de techniek, te midden van een landschap met talrijke bossen, een allerbekoorlijkst ontspanningsgebied ge schapen: de Möhnetalsperre. Het 10 km lange stuwbekken biedt velerlei moge lijkheden tot het beoefenen van de watersport, terwijl men aan zijn oevers rust en ontspanning vindt. Twee wandelende dames hadden giste ren de schrik van hun leven. Toen zij op het wandelpad van de Hesseweg in het Kon. Domein liepen, zagen zij twee galopperende ruiters van een manege uit Soest op zich aankomen, waarom zij een goed heenkomen moeten zoeken in het bos. Daar dit de laatste tijd, vooral 's zon dags herhaaldelijk voorkomst, waardoor wandelaars worden opgeschrikt en wandelpaden onbegaanbaar worden ge maakt, wordt door de bospolitie van Soestdijk voor het laatst gewaarschuwd, dat de rijkaarten zullen worden inge nomen. vanaf ƒ6595 Oft. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - .Telefoon 3865 - Soest VRIJDAG 1 MEI: 14.30 uur: Ontvangst van de gasten in het restaurant van het Soester Natuur bad. Kennismaking met de gastheren en gastvrouwen. 14.45 uur: Aankomst estafetteloop van de atletiekvereniging van de s.v. BDC vanuit Soest-Dld. met vlag van de stad Soest. SPORTHAL BEUKENDAL 19.30 uur: a. Turnwedstrijd; b. Basket balwedstrijd heren. ZATERDAG 2 MEI: SOESTER NATUURBAD S.30 uur: Zwemwedstrijden. De wedstrijd Soest-Nld./Soest-Dld. is opgenomen in een zwemzeskamp waar aan verder deelnemen de verenigingen Woestduin - Laga - Zeist en De Haai en. SPORTHAL BEUKENDAL 13.30 uur: Basketbalwedstrijd dames. 14.15 uur: Handbalwedstrijd heren jun. 15.30 uur: Badmintonwedstrijden. Volleybalwedstrijden dames en heren. 17.45 uur: Handbal wedstrijd heren sen. Voor Soest-Nld. wordt aan de wedstrij den deelgenomen door leden van de gymnastiekvereniging A.G.A.V.S. - Cre- sendo en S.T.C., badmintonvereniging ..Selby", basketbalvereniging „The Red Stars", handbalvereniging B.D.C., vol leybalverenigingen A.G.A.V.S. - Foxboro - Hees - Olympia en S.V.V., zwemver eniging „De Duinkikkers". Voor de winnaar van deze „stedenont- moeting" is de plaquette van de pro vincie Utrecht door de gedeputeerde staten van Utrecht beschikbaar gesteld. 20.30 uur: FEESTAVOND in de sport hal Beukendal. Drive-in Discotheek m.m.v. Iemke Roos en Ray Cooper en de Pop groep Froggs LTD. ZONDAG 3 MEI: 10.00 uur: Vertrek van onze gasten van af Sporthal Beukendal voor een auto bus-trip naar o.a. Amsterdam. 17.00 uur: Afscheidsmaaltijd voor gas ten en genodigden in het Soester Na tuurbad. 18.00 uur: Vertrek naar Soest-Dld. vanaf Soester Natuurbad. Hebt u uien, haringen of iets dergelijks schoongemaakt? Was uw handen dan in water, waaraan een paar druppels ammoniak zijn toegevoegd. Koollucht in huis? Laat bij uw kool een korst brood meekoken en de koollucht is verdreven. De onaangename smaak van paarde- vlees verdwijnt door bij het opzetten van het vlees behalve peper en zout ook een beetje suiker toe te voegen. Aangesneden citroenen worden bewaard met het snijvlak in een laagje azijn. TELEVISIE, houten kast, 59 cm 498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O Soestérbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 Kurk in een fles? Een kurk kunt u uit een lege fles verwijderen, door ammo niak in de fles te gieten. De kurk lost in enkele dagen op. Een vuile spons wordt weer als nieuw, als we deze 24 uur in een oplossing leg gen van 125 gram zout op 1 liter water. Daarna met koud water uitwassen. Als u wilt controleren, of de inhoud van 'n concervenblik nog goed is, drukt u dan met de duim stevig op de deksel. Als de deuk, die daardoor ontstaat, na ogen blikken weer verdwijnt, dus de deksel opbolt, is grote voorzichtigheid geboden. Slaat tijdens het bakken de vlam In de pan, leg er dan onmiddellijk een deksel op en het vuur zal doven. En wij kunnen het tenslotte weten als vakman- dealer voorLuxaflexaluminium jaloezieën. Stellen zelf dagelijks vast, dat kanaries in huizen met 'Luxaflex'-jaloezieën vrolijke kanaries zijn en zingen, wanneer u dat wenst. Kwestie van lichtregeling. Wij kunnen u trouwens meer voordelen van 'Luxaflex' jaloezieën noemen. Zoals: het merk 'Luxaflex' opkoordknopje en onderlat, bewijs van service, kwaliteit en garantie. Aanmeten en aanbrengen wordt uitsluitend door onze vakmensen gedaan. En...'Luxaflex' aluminium jaloezieën zijn niet duur. Dat kunt u zelf uitvinden als u 'ns komt praten. Waarvoor u hierbij bent uitgenodigd. Ilt« |»J»pcnMr< hintolkntrt, Met een heropening die j.1. dinsdag plaats vond, werd tevens de viering van het 60-jarig jubileum van de zaak inge zet, die in 1910 bekend werd onder de r.aam „Tramhalte", en nu door heel Soest bekend is als slijterij-wijnhandel Ben van der Linden, Burg. Grothestraat 6. Toen vader Van der Linden in 1910 zijn café begon, kreeg dat automatisch de toepasselijke naam „Tramhalte" mee, omdat precies voor de deur van de zaak de tramlijn naar Baarn, dubbel spoor had en ter plaatste dus „wis selde". Tot 1930 bleef de „tramhalte" de pleis terplaats voor zeer vele door Soest reizenden. Ook toen al had men het agentschap van de Amstel-brouwerij, terwijl men alle andere dranken zelf bottelde. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 WU lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT - DAF Gedipt. V.A.M.O.R. - M.L - F.N.O.P. In 1930 verkreeg men de vergunning, waarmede langzamerhand een einde kwam aan een stuk familie-historie. Tot aan zijn dood in 1947 dreef vader Van der Linden zijn zaak samen met zijn vrouw. Twaalf jaar daarvoor, in 1935, verliet zoon Ben de zaak aan de Burg. Gro thestraat om een zelfde zaak te begin nen in het pand aan de Soesterbergse- straat hoek Gallenkamppelsweg. Vanaf 1947 zette mevrouw Van der Lin den de zaak zelfstandig voort, waarbij zij uiteraard volledig kon rekenen op de steun van haar zoon, die vooral de laatste jaren toen zij aan bed was ge kluisterd, zijn aandacht aan de zaak aan de Burg. Grothestraat wijdde. Haar grootste wens, om het 50-jarig bestaan toch nog mee te mogen maken, ging niet in vervulling. Ben van der Linden nam de zaak van zijn moeder in 1959 over. Zijn dochter, die oma al jaren assisteerde, zwaait daar nu de scepter. Vooral de laatste jaren kon men in het wat ouderwets aandoende interieur de cliëntèle niet meer in een omgeving hel pen, die wenselijk was, en met het ju bileum voor ogen, besloot men tot de zojuist gereedgekomen modernisering. De leiding van deze modernisering was in handen van de heer Wijnhof, die een bijzonder sfeervol geheel heeft ge creëerd. De verlichting werd verzorgd door de firma Van Schalkwijk, terwijl het schilderwerk tot in de puntjes werd uitgevoerd door de fa. Mulder. Evenals bij de verbouwing van het pand aan de Gallenkamppelsweg werd het lood gieters- en zinkwerk uitgevoerd door B. van den Dijssel. Burgemeester en Wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -tekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten in gedeelten van de wijken Achter Dammers en Eng I een éénrich- tingscircuit voor motorvoertuigen in te stellen door middel van: I. in te trekken hun besluiten van a. 21 juni 1955 tot geslotenverkla ring van het gedeelte van de Anna Paulownalaan, gelegen tussen de Prins Hendriklaan en Burg. Grothestraat voor motor voertuigen op meer dan twee wielen in de richting van de Prins Hendriklaan naar de Burg. Grothestraat; b. 4 mei 1965 tot geslotenverklaring van de Rembrandtlaan voor mo torvoertuigen op meer dan twee wielen in de richting van de Talmaiaan naar de Prins Bern- hardlaan; c. 4 mei 1965 tot instelling van een wachtverbod voor de rechter zijde van de Rembrandtlaan voor het verkeer komende van de Talmaiaan; d. 5 januari 1965 tot geslotenver klaring van het gedeelte van het Nassauplantsoen WZ gelegen tus sen de Beatrixlaan en Van Wee- destraat voor alle motorvoer- tulgen, rij en trekdieren en vee de richting van de Van Wee straat; e. 10* april 1956 tot geslotenver klaring van het gedeelte van het gedeelte van de LIndenlaan gelegen tussen het gedeelte, evenwijdig lopende aan de Van Weedestraat en de Van Weede- straat voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen in de richting van de Van Weede straat; ÏT, hun besluit van 5 januari 1965, waarbij werd toegestaan, dat op de rijbanen ter weerszijden van het Nassauplantsoen tussen Beatrixlaan laan en Prins Hendriklaan verkeer in beide richtingen gaat zodanig te wijzigen, dat deze maatregel thans geldt voor het gehele Nassau plantsoen O.Z. en het gedeelte van het Nassauplantsoen W.Z. gelegen tussen de Irenelaan en Prins Hen driklaan; III. door plaatsing van borden 20 van bijlage II van het Reglement Ver keersregels en -tekens de navol gende wegen of gedeelten van we gen gesloten te verklaren voor alle motorvoertuigen gaande in de daar bij aangegeven richting: KOELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 a. het gedeelte van de Anna Paulownalaan gelegen tussen de Beatrixlaan en Burg. Grothe straat in de richting van de Burg. Grothestraat; b. het gedeelte van de Beatrixlaan gelegen tussen de Anna Paulow nalaan en Nassauplantsoen (OZ) in de richting van de Anna Pau lownalaan; c. het gedeelte van de Beatrixlaan gelegen tussen het Nassauplant soen (OZ) en Prins Bernhard- laan ii. de richting van de Prins Bernhardlaan; d. de Frans Halslaan in de richting van de Talmaiaan; e. het gedeelte van de Van Goyen- laan gelegen tussen de Talma iaan en Dalweg in de richting van de Talmaiaan; f. de Hobbemalaan In de richting van de Jan Steenlaan; g. het gedeelte van de Irenelaan gelegen tussen de Anna Pau lownalaan en Nassauplantsoen (WZ) in de richting van het plantsoen h. het gedeelte van de Irenelaan gelegen tussen het Nassauplant soen (OZ) en Prins Bernhardlaan In de richting van het Nassau plantsoen; i. de Jac. van Looylaan in de richting van de Dalweg; j. de Jan Steenlaan in de richting van de Dalweg; k. de Lindenlaan In de richting van de Van Weedestraat; 1. de Margrietlaan in de richting van de Prins Bernhardlaan; m. het gedeelte van het Nassau plantsoen (WZ) gelegen tussen de Van Weedestraat en Irene laan in de richting van de Van Weeder traat; Jong en vooruitstrevend. Een enthousiast WD-ster. Actief belijdend Nederlands Hervormd. Twee kinderen (Adriaan en Hans Marten). Evenals haar man juriste (studie in Leiden en Europa-College te Brugge). Werd op 27-jarige leeftijd Hoofd Parlementaire Aangelegenheden van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar vóór Landelijk Presidente van de Ne derlandse Christen-Studenten Vereniging. Helpt nu tweemaal in de week 's-avonds, als docente Rechten en Staatsinrichting bij de opleiding van toekomstige maat schappelijke werkers en werksters. Een instructiezwembad, méér recreatie ruimte, méér sportterreinen, zo wii me vrouw Korthuis, jeugdig en bruisend van activiteit. Haar bijzondere belangstelling: sociale zaken, culturele aangelegenheden en jeugdzaken. Zij is de zesde kandidaat van de WD- lijst. Een naam om te onthouden. Help haar, om u vier jaar te helpen, door in de gemeenteraad voor uw belan gen op te komen. (Adv.) n. het gedeelte van de Pieter de Hooghlaan gelegen tussen de Paulus Potterlaan en Talmaiaan in de richting van de Prins Bernhardlaan; o. het gedeelte van de Paulus Pot terlaan gelegen tussen de Ru benslaan en de Pieter de Hoogh laan in de richting van de Al- bert Cuyplaan; p. de Rembrandtlaan in de richting van de Talmaiaan; q. het gedeelte van de Rubenslaan, gelegen tussen de Talmaiaan en Dalweg in de richting van de Talmaiaan; r. de Ruijsdaellaan in de richting van de Jan Steenlaan; s. het gedeelte van de Talmaiaan gelegen tussen de Rembrandtlaan en Steenhoffstraat in de rich ting van de Steenhoffstraat; t. de Vermeerlaan in de richting van de Jan Steenlaan; (OZ) is oostelijke zijde (rijbaan) (WZ) is westelijke zijde (rijbaan) het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur- direkteur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C., de Koninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging en aan Gedeputeerde Staten dezer provin cie. Soest, 1 mei 1970. AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 of 4111 Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan de Stichting Landelijke Vakop leiding Schildersbedrijf, Prins Maurits- plein 29 te Den Haag, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 20 van de Wederop- bouwwet vergunning te verlenen voor het bouwen van een examencentrum met kantoor, op het perceel, gelegen aan de Birk9traat, kadestraal bekend ge meente Soest, sectie C, nrs. 2767 en 2768 ged., zulks in afwijking van het be stemmingsplan „Soest-zuid". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 1 mei 1970. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak weer mit grote be- laangstelling hep uuttekeke naor de maote vaan entoe- sjasme dat de mlnse an de daag zouwe leige voor de vur- jaordaag vaan ongze kooningin. De kraante, maor daor binne ut ok daagblaoje voor, hadde aal weke vaan te vore annekondug, daat ut allemaol nie zoon vaort zouw lope, daat zouw allemaol vurbaand houwe mit ut feit datter heul veul minse, die aors naor Soestdiek kwaome, noeng, omdatter zoon kwak vrieje daoge aachtur zitte, lievur mit de femilie der op uut trekke. Toeng waas ming eerste gedachte daat daat allemaol bes wel mee zouw vaalle, enk hep ok noeng weer geen ongeliek gekrege. Dattut mit de belaangstelling mingder wordt is heulemaol niks nieuws, vreugur wast as un daag uut, maor noeng de minse steeds minder snel ar- ruguns warrum voor te kriege binne, blieve de minse veul lievur tuus, om Waat noeng netuurluk ok wel vaan be- laang waas, waast feit datter int ofge- lope jaor nie zo bar veul meujelukhede binne gemaok door bepaolde groepe minse die veul lievur un repebliek zouwe wille hebbe. Waat daat angaot waas ok wel te marreke daat ut koo- ningshuus ut ofgelope jaor in de luuwte hep gestaon en op die wieze heulemaol geen wind hep gevaange. En, zoas ik aal zo vaok gezeit hep, voor ming magge zullie blieve, en ik bin ech de enugge nie, waant daan zouwe der ech nie zoon kwak minse naor Soestdiek komme om getuuge te weze vaant grootste vurjaorsdaagsfees waat ik ken. Maor ok voor de minse die nie de moed haadde om naor ut peleis te gaon, om daor de feesdaag te beginne, messchien veul lievur op hullie be'd bleve, waster genog te doen. Ut pregrammao haad in vurgeliek mit vorug jaor nie zo bar veul wieziging ongdergaon. Der magge messchien minse weze die lievur waat aors opt pregrammao haadde gezien, maor ik ken der heul bes in komme daat de minse, die daat heule zaokie ovu- ruggens geheul belaangeloos regele, mit ut suukses vaan vorug jaor voor oge, allus maor biet ouwe hebbe gelaote. Ik hepter niks mee te maoke, maor as ik un formuule haad gevongde waor de meeste minse ut eens kongde weze, daan hak ok niks vuraanderd. Waant ajje int jaor negetienzeuvetug nog minse voor ut een of aor warrum weet te kriege, daan kejje je ei ge bes op je bors klope, waant daan hejje un kunsstuk uutte- haold. Kiek ut is geen kuns om un oraanje- waandultoch voor inwonurs vaan Soest te organiezere, maor ik schaat datter geen mins op komp daoge, omdattie wel uutkiek om zoon end te gaon lope astie tuus un fiets, brommur of otoo hep staon. Daat kajje daan wel wille, maor je kender vaan ovurtuug weze, dattut un flop had geworde. Noeng binnen de kingders an hullie trekke gekomme. De grote minse messchien waat_ min der, maor die binne vaok aal dik te- vreeje as zullie maor un feesteluk slok- kie kenne pakke en de ouwere minse, en daan vooral die in een van die grote Soesder bejaordetehuuze zitte, hebbe weer un heule middaag herinneringe op kenne haole. Ent maag dan zo weze zo- as ouwe kameraad vaan ming altied op- marrukte as wullie ut ovur ouwd worde haadde: „De duuvel is Ouwd. Un mins die owd is, gaat noeng eenmaol steeds meer vaan zun herinneringe leve. Dat leit toch ok wel un bietje voor de haand ok. De mooie dinge blieve noeng eenmaol veul vaaster in de herinnering as de naore, en ajje mooie herinneringe ophaolt, kejje der haos geen genog vaan kriege. Koninginnedag is voorbie. Omao sting mit der kingders en der kleinkingders op ut bordes, en ze zaal wel, net as elleke omao, bar groos .zijn op die riekdom. Voor ming staot ut vaast daat zie, toen de deur dich gong, bes wel gedoch zal hebbe, „ut binne allemaol ming onderdaone maor ze moste ming onderdaone is veule nao zoon tied haand j es schudde, zwaoje en laache, vooraal veul laache". En wie zouw der ongeliek kenne geve, ajje al zestug ge- wees bin? Zongder daat zie ut zaag heppik ming pet offenome, en voor ming uut gezeit, zongder daat de man- ne vaan de veilughiedsdiens ut zaoge, „veur ming maggut vollegend jaor weer zo, omao". Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1 sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van: Ned. Fotografische Industrie „Dalco" N.V., De Beaufortlaan 28 te Soest, om 'n nieuwe, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een fotografische industrie, op het perceel De Beaufort laan 28, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2975: T. Spelt, Verlengde Kolonieweg 7 te Soest, om vergunning tot het oprichten, het in werking brengen en het in wer king houden van een timmerwerkplaats, in het perceel Verlengde Kolonieweg 7, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 2282. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen dezer ver gunningen in te brengen bij het ge meentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 19 mei a.s. des voormiddags, resp. te 9.00 en 9.30 uur, in het gemeentehuis openbare zit tingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden in gebracht. Soest, 1 mei 1970. KLEURENTELEVISIE I Blaupunkt vanaf 1.698, Dealer Blaupunkt, Philips, B O I Telefoon 3367

Soester Courant | 1970 | | pagina 15