MARCHAL - HAARMODE garaqe stam VERNIETIGEND OORDEEL OVER BEJAARDENZORG 'it.il ffi. SETTEN VRIJHEIDSBALANS springende dolfijnen... SCHATTEN IN DE GROND HANDSCHOENEN - SHAWLS J. HOPPENBROUWERS KUNT NIET ALLES WETEN TEGEN VERSTEDELIJKING VAN SOEST? MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN BaBa Fenomenaal gesorteerd in LEDER- en SUèDE kleding. Deze internationale kollektie bestaat o.a. uit - Maxi-jassen - Overgooiers - Pantalons - Jackets - Hesjes - Kostuums Enz. Enz. DOLFINARIUM VTB N.V. ndïTniTït 3SÜ Duiker liep op tapijt van goud en zilver Uw Reenrder staat klaar bij ,-De Bomden Snaar" J. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Moederdag 10 mei Interkerkelijke Herdenkingsdienst VOOIS EENISEVYUM. - ME UW OF OEOItlJIKT GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN EINDCONCLUSIE R.K. kerkdiensten ONVERANDERD VRUIMC. 1 ME» lom bejaarden zgn een bevolkingsgroep die in hoge male wordt gediscrimineerd op grond van één uitwendig kenmerk, namelijk de geboortedatum". Bat zei prof. dr. J. Th. R. Schreuder Onlangs in een vraaggesprek met een jedactcur van het blad „Op leeftijd", ,et officiële orgaan van de Nederlandse 'ederaüe voor Bejaardenzorg; prof. Ichreuder is de eerste hoogleraar in de ;erontologie (wetenschap van de me- lische en sociale verzorging van ouden jvan dagen) in ons land en hij doceert an de Utrechtse universiteit. Blijkens et artikel in „Op Leeftijd" maakt hij HORLOGES JUWELIER' HQRLOGER Sw. S0ESTD1IK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 GALLENKAMPPELSWEG HOEK SOESTERBERGSESTRAAT Vijfentwintig jaar geleden werden de gehate Duitse bezetters verdreven. Zij lieten een compleet ontreddend land achter, dat wij door noeste vlijt en met hulp van Amerikanen weer opbouwden. Hoofdvrucht van de vrede was echter de herwonnen vrijheid met de daaraan verbonden rechten om zelf het leven te bouwen naar eigen inzicht. Wat hebben wij daar in een kwarteeuw van ge maakt? De democratie, als een groot goed be groet. is uitgehold. Wij behartigen groeps- en eigenbelang in plaats van het landsbelang. De kiezers verachten voor een derde hun stemrecht. Zij be grijpen niets van de vrijheid. De wel vaart is tot een vanzelfsprekendheid geworden, die met verveling en onbe hagen door velen wordt ondergaan. De eens aanbeden vrijheid openbaart zich aan duizenden als een caricatuur. Waarheid, rechtsvaardigheid, gerechtig heid, eerbeid, gezag en respect zijn tot verwrongen begrippen gemaakt. De vrij heden van eigendom en bezit worden uitgehold of genegeerd. De eens aan beden waarigheid van de mans is ont luisterd. Vaderland is tot een geridicu- 1;sperd begrip geworden. .Straks luiden de klokken der vriiheid on dankbaarheid. Hoe vangen wii de klanken op? Zijn wii hen nog dankbaar, die stierven voor idealen die wij nu verguizen? Of is de vrijheidsklok een noodsignaal voor ons eigen bestaan. Buigen wij het hoofd in eerbied voor gevallenen of in schaamte? Veel actief- posten op de balans der vrijheid zijn door ons afgeschreven. Andere zijn er voor in de plaats gekomen. Worden die te hoog gewaardeerd? Wij lijden aan on derwaardering der vrijheidswaarden, eens zo duur gekocht. ...in bet dolfinarium Harde In het grootste overdekte Dolfijnensta dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma.Tijden: 10.00, 11.30, 13.00,14.30,16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND Tel. 03410 - 2569. KHÜdM f'f'lBV Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 zich erg kwaad over de positie van de bejaarde in Nederland. „De bejaarden zorg wordt erg kwaad over de positie van de bejaarde in Nederland. „De bejaardenzorg wordt een chaos als het zo doorgaat", zo zegt de Utrechtse hoog leraar onomwonden en ook zijn overige uitspraken liegen er niet om. Vooral het ziekenhuiswezen moet het bij hem ont gelden. „Het ziekenhuiswezen heeft zich nooit aangepast, nooit willen aanpassen aan vraag en aanbod. Men heeft altijd die dingen voor zich gereserveerd, die leuk waren. Zie de belangstelling voor trans plantaties. Maar voor de grote gesels van de ouderdom, zoals b.v. aderver kalking, is veel minder belangstelling en dus ook veel minder onderzoek." Nu kiezen instellingen hun patiënten zelf. „Ziekenhuizen hebben zich hoe langer hoe meer toegelegd op het geven van hoe langer hoe verfijnder technische hulp aan een hoe langer hoe kleiner deel van de patiënten". Aldus prof. Schreuder, die een groot voorstander is van geriatrische afdelingen in zieken huizen. „Maar die zullen er niet komen", zegt hij ietwat mismoedig. Voor de grote gesels van de ouderdom, zoals arteriosclerose, de arthrosen e.d. is in de ziekenhuizen naar zijn mening minder belangstelling dan voor spectaculaire behandelingen als bijvoorbeeld hart en niertransplantaties. Daardoor dreigt het gevaar, dat er een steeds grotere afstand komt tussen de geneeskunde die onderwezen wordt en de genees kunde die beoefend wordt. Prof. Schreuder formuleert het scherp: „Als een hoogleraar tegen studenten zegt, nu moeten jullie allemaal kijken, want dit is een aandoening die jullie je hele leven nooit meer zult zien, dan zit daar iets onlogisch in. Je moet het meeste tamboeren op de dingen, die het meest voorkomen. Anders krijg je de typische postzegelverzamelaarsmentali teit van zeldzame exemplaren te willen hebben en de gewone alleen maar snel willen ruilen". De kans om een geïntegreerd zieken huis- en verpleeghuiswezen te krijgen acht prof. Schreuder „voorgoed ver keken". De scheiding tussen zieken huis en verpleeghuis is definitief tot stand gebracht. Dat is een ontzettende fout geweest, zo meent hij. Je kan nu alleen nog maar krampachtige pogingen doen om de grote lekken in de bejaar denzorg te dichten. Meer niet. Visie? Wat vindt prof. Schreuder van de visie van de overheid en het particulier ini tiatief, voorzover het de bejaarden be treft. „Was er maar een visie", roept de Utrechtse gerontoloog uit. „Er zijn een groot aantal organisaties en instellin gen die grotendeels met overheidsgeld werken en die ieder voor zich kunnen uitmaken welke zorg ze willen geven en aan welke bejaarden. Daardoor krijg je lekken in de bejaardenzorg. Als bij voorbeeld een ziekenhuis kan zeggen: „ik heb geen aardigheid in halfzijdige verlammingen boven een bepaalde leef tijd, dan komt er onherroepelijk een groep bejaarden „onverzorgd". Maar kunnen deze mensen dan niet naar een verpleeghuis? Prof. Schreuder: „Nee, want een verpleeghuis mag van de minister alleen maar iemand opnemen die eerst in het ziekenhuis is geweest. Ach, het is toch een bekend feit dat er vaak mensen zijn voor wie geen plaats is als men weet dat zij bejaard zijn". Prof. Schreuder meent dat je iedere instantie, die voor bejaarden zorgt, het recht moet ontnemen om zelf te zeggen voor wélke bejaarden ze zorgen willen. Nu kiezen de instellingen hun patiënten zelf. Dat recht zou hen ontnomen moe ten worden, de rechtsgrond daarvoor is ruimschoots aanwezig, want de over heid (dus de gemeenschap) betaalt het grootste deel. „Maar het zal nooit ver anderen", zegt prof. Schreuder pessi mistisch. Hemeltergend Volgens de Utrechtse hoogleraar heeft minister Veldkamp een standbeeld ver diend voor zijn algemene wet bijzondere ziektekosten, een volksverzekering te gen langdurige geneeskundige risico's. Duizenden chronische zieken zullen hem daarvoor dankbaar zijn. Maar toch is deze wet niet helemaal goed, meent prof. Schreuder. „De preventie heeft er geen plaats in gekregen. Er zitten bij voorbeeld geen daghospitalen in. Het voorkomen van invaliditeit zit er even min in. Als die elementen er wel in zaten, zouden we vermoedelijk minder chronische zieken hebben. Wat ontbreekt is de preventieve zorg." Volgens prof. Schreuder zijn er te wei nig goedgekeurde verpleeghuizen. Dus kunnen die weer net het verzorgings tehuis zelf gaan kiezen dat ze nemen. Ze kunnen ook mensen met een slechte prognose eruit zetten. Resultaat: de zwaarst getroffen patiënten komen niet in een verpleegtehuis. Ze mogen naar een particulier rusthuis en moeten dat zelf betalen. „Dat is hemeltergend". Prof. Schreuder pleit tenslotte voor een geïntegreerd ziekenhuis- verpleeghuis- en verzorgingshuiswezen. Het onttrek ken van het recht om bepaalde perso nen te weigeren. Dus instanties, onaf hankelijk van de leiding van de instel ling, die beslissen over opname en over ontslag. Voorts een goede samenwerking tussen open bejaardenwerk en openbare gezondheidszorg. Tenslotte een algemeen pensioneringssysteem via het bedrijfs leven, zodat iedereen 70 °/o van zijn laatste inkomen krijgt. Het is nog niet zo lang geleden, dat het kleine wereldje van de numisma tiek de wereld van de muntverzame- laars in opschudding werd gebracht door alweer een vondst van oude mun ten. Nu in Gapinge, een plaatsje in Zeeland. Het is niet voor de eerste maal, dat een dergelijke vondst werd gedaan. De meest opzienbarende was wel de vondst nog maar enkele jaren ge leden in het Zeeuwse plaatsje Se- rooskerken. Door deze vondst stond eensklaps deze rustige Zeeuwse gemeen te in het brandpunt van de wereld belangstelling. Het rumoer hierover is nu wel verstomd. Na Serooskerken kwam het Groningse Ten Boer in het nieuws. In mei 1967 vond daar de landbouwer B. Noorman veertien gou den munten uit de vijftiende eeuw. Nog geen half jaar later moest de ju stitie zich gaan bezighouden met een vondst van 119 munten in Raamsdonks- veer. De arbeiders, die deze vondst van hun leven deden, proteerden het ge heim te houden. Maar na enkele maan den lekte het nieuws hiervan toch uit. Een bijzonder ingewikkelde vondst althans in juridisch opzicht was die van een muntvondst te Goes. Meer dan driehonderd munten kwamen daar te voorschijn uit een grindhoop. Meer dan de helft hiervan werd geïdentificeerd als stammend uit het Karolingische tijd vak. En in augustus van datzelfde jaar vertelde een metselaar, dat hij bij werk zaamheden op een boerderij te Kamerik een kruik met 184 zilveren munten had gevonden. Goudstukken uit „de liefde" Een muntvondst met eer. zeer bijzonde re romantische inslag werd gedaan in september 1967. Hoewel niet in Neder land gedaan, was deze vondst toch van groot Nederlands belang. Meer dan 1500 goudstukken werden bij de En gelse Scilly-eilanden opgedoken uit het wrak var het fregatschip „De Liefde", dat daar op 11 november 1711 was ver gaan. Bij het vergaan van „De Liefde", ei gendom van de Verenigde Oostindische Compagnie, verdween niet alleen de 300 koppen tellende bemanning naar de bodem van de zee, maar ook de meer dan 600.000 dukaten met een huidige waarde van rond honderd gulden per sluk. Het wrak van „De Liefde" is nog steeds het onbetwistbare eigendom van de Nederlandse regering. Via de ambassade in Londen wordt door de bergers onderhandeld over het percen tage dat zij zullen krijger van de op brengst. Een van de duikers vertelde: „Ik was dertig meter onder water toen ik ineens duizenden munten zag. Ik liep op een tapijt van goud en zilver. Er liggen er nog duizenden". De Amsterdamse muntdeskundige J. Schulman was echter niet zo erg en thousiast over deze vondst. Hij was van mening, dat het merendeel van de mun ten ernstig had geleden van het zee water en daardoor veel van zijn waar de had verloren. Maar vooral vreesde hij, dat bij het op de markt brengen van meer dan 600.000 munten een ster ke daling van de veilingwaarde het gevolg zou zijn. Leemte ir dc wet. Burgemeester Molendijk van Ten Boer constateerde een leemte in de wet toen hij geconfronteerd werd met het vinden van veertien gouden munten door een van zijn gemeentenarer. Toen hij zich bij de vinder meldde om de gevonden munten te zien, zagen ze hem liever gaan dan komen Men dacht dat 'c burgemeester was gekomen om de mun- ten afhandig te maken. Bij zijn voor stel om de vondst veilig op te bergen in de gemeentekluis kreeg hij nul op het rekest. Er waren namelijk al plan nen gemaakt om de gouden munten om tc smelten tot sieraden. Deze ontdekking van burgemeester Mo lendijk was voor hem aanleiding om het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk te schrijven en te wijzen op de leemte in de monu mentenwet, waaronder het vinden van grondschatten valt. Ten Boer's burgervader drong in zijn brief aan op het scheppen van een mo gelijkheid om de burgemeester de be voegdheid te geven een vondst gedu rende een aantal dagen onder zijn hoe de te nemen. Het is can mogelijk om dergelijke gevonden schatten, die dik wijls van grote historische betekenis zijn, te laten inventariseren. Onderzoek van politie In maart van het vorig jaar werd be kend, dat in enkele grindhopen in Goes zilveren munten waren gevonden. Op last van de justitie stelde de politie van het Zeeuwse plaatsje een onder zoek in naar de herkomst van die zil- verschat. Het grind bleek afkomstig van een baggermolen, die op de Maas bij Roermond aan het baggeren was. Het opgebaggerde grind werd per binnen schip naar Goes en andere plaatsen ge voerd. In Goes werd het gelost aan de Oosthavenkade. Hiermee werd tevens een levensgrote juridische puzzel geschapen. Want de grote vraag was: Wie is de eigenaar van het grind? De baggermaatschappij of de aannemer die het grind had ge kocht maar nog niet betaald of de toekomstige eigenaar die het grind bij de aannemer had besteld? Het nieuws van de vondst verplaatste zich bliksemsnel naar de plaatsen waar ook grind was gelost afkomstig van de Roermondse baggermolen. Koortsachtig is men ook daar gaan zoeken. Resulta ten van die massale zoekpartij zijn echter niet bekend. Het bleek, dat en kele munten van deze vondst in het grind afkomstig waren uit de tijd van Lodewijk de Vrome, zoon van Karei de Grote en Koning van het Frankische Rijk, die van 778 tot 840 leefde. Door het politieonderzoek werd bekend, dat een inwoner van Goes 22 muntjes uit de grindhoop had bemachtigd. Maar nog veel meer van dergelijke waarde- Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg Tel. 03463-1223-1458 OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land rGppn k'asspsvfppm VAN WEEDESTRAAT 80-82 - SOESTDIJK volle munten zijn zoek gebleven. Vast staat wel dat deze ontbrekende mun ten in handen zijn gekomen van onbe kenden. Geheim gehouden vondst De vondst van 119 gouden munten in oktober 1967 te Raamdonksveer is door de vinders lange tijd geheim gehouden. De vinders en de eigenaar van de grond wensen anoniem te blijven. In een contract dat de makelaar A. L. Ver- hage in Groede met de betrokkenen sloot, werd overeengekomen dat deze anonimiteit gehandhaafd zou blijven. Toch bemoeide de justitie zich ermee. De Bossche officier van justitie gelastte een onderzoek naar de identiteit van de vinders. Hierdoor werden de namen bekend. Uit het justitie-onderzoek kwam vast te staan, dat op 20 oktober 1967 drie arbeiders bij de afbraak van een boerenschuur in Raamsdonksveer een aarden pot met oude munten vonden. Drie paar handen graaiden gretig in de hoeveelheid munten. Een deel van de vondst verhuisde toen in de broekzak ken van de drie. Twee van de drie arbeiders kwamen in contact met de antiekspecialist Verhagen in Groede. Ogenschijnlijk om goede raad. Makelaar Verhagen maakte hem wegwijs in de juridische doolhof. Een melding aan de autoriteiten was het ge volg. De derde arbeider had echter al een deel van de buit doorverkocht en dat is volgens de monumentenwet straf baar. Van de ongeveer 60 munten, die deze derde man had meegenomen, kwa- er 25 weer boven water. Bij nadere inventarisatie bleken er enkele zeldzame exemplaren bij te zijn, zoals een zui vere zilveren rijder, die 1675 te Mid delburg was geslagen en een zilveren rijder uit 1676, geslagen in Zwolle. In De Hoeksteen wordt maandag 4 mei een interkerkelijke herdenkingsdienst gehouden van 19.15 - 19.45 uur, waarna stille toch naar het tijdelijk monument op het Dorpsplein. Aan deze dienst op de avond van de Dodenherdenking wordt medewerking verleend oor het Soesterbergs Gemengd Koor en het Christelijk Gemengd Koor „Euterpe". Een vetvlek in een herenkostuum kan men verwijderen door op de vlek kalk te leggen en met een heet ijzer over de achterkant van de stof te strijken. De kalk kan men naderhand gewoon weg- borstelen. Een lidcactus moet niet in de volle zon staan en heeft vrij veel water nodig. In de herfst moet minder water gegeven worden. De cactus niet aan grote tem peratuursverschillen blootstellen. U krijgt een spijker gemakkelijk in de muur, door haar van te voren in te smeren met zeep. Moet een stopcontact in uw woning vernieuwd worden, maak dan eerst de hele leiding stroomloos alvorens u be gint te werken. Het veiligste zijn we als we de smeltveiligheid uit het schakel bord draaien. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK - TELEFOON 3990 NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK Telefoon 02155- Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER In onze showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen' en deskundig worden voorgelicht. U bent van harte welkom N.O.C.-garantie - Financiering - Inruil Stem dan straks in geen geval op een party die vóór het Engplan stemden (Dit waren de K.V.P., de P.v.d.A., dc C.H.U. en de A.R.P.) Sociale baanbrekers en bepaalde groe pen nietsnutten hebben een nieuwe strijdkreet ontworpen voor een oude leuze. Men heeft ontdekt dat het econo misch leven de bron is waaruit alle maatschappelijke ellende voortvloeit. De vuile stank van de industrie verontrei nigt te lucht. De prijzen worden hoog gehouden door de slimme handelaren. De lonen zijn laag omdat de onder nemers zulke hoge winsten wensen. Het natuurschoon verdwijnt omdat men zo veel fabrieken bouwt. De landschaps- rust wordt aangetast door de grote ver voermaatschappijen en het zijn de ver zekeringsconcerns die het pensioen van de massa korten. Men wil dit alles ken nelijk uitbannen of vernietigen om ver volgens in rust neer te zitten in een achterlijke gemeenschap. Welvaart en welzijn, willen wij ze ooit in de volmaakte vorm aanschouwen, rusten op de vindingrijkheid van het economisch leven. Geen nieuwe chemi sche ontdekkingen zonder stank. Geen rijdende auto zonder raffinaderijen. Geen park en geen bloemenpracht zonder dat het geld door de handel verdiend is. Geen weduwenpensioen en geen wezen rente zonder verzekeringsconcerns. Het is goed om kritisch te zijn en te pro testeren, mits het gefundeerd is. Het is uitstekend de kennis van de mensen te vermeerderen door hen onderwijs te geven en te laten reizen. Dat leert de mensen vergelijken en conclusies te trekken. Bij alle onderzoek en vergelij king is steeds weer gebleken dat zowel de materiële als immateriële vooruit gang van de mensheid te danken ls aan de inspanning van lichaam en geest. Als wij de gehele wereldbevolking van voldoende voedsel, kleding, woning en andere gebruiksartikelen willen voor zien zal daar een maximale inspanning aan vooraf moeten gaan. Voor die in spanning zullen wellicht nog veel meer fabrieken, handelscentra en dienstver lenende maatschappijen nodig zijn. De daarbij optredende nadelen zullen wij op de koop toe moeten nemen. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur, Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. Hemelvaartsdag als op zondag. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 uur en 11 uur Hoogmis. 18 uur. Avondmis. Dinsdag en donderdag H. Missen 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. Hemelvaartsdag als op zondag. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, 19 uur lof. In de week H. Missen om 8 uur. Woensdag, 19 uur, (gezinsdienst). Zaterdags 8 en 19 uur. Hemelvaartsdag als op zondag. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur, avondmis (met jonge renkoor). Zondag H. Mis 8.30, 10.00 Hoogmis en 11.30 uur met volkszang. Hemelvaartsdag als op zondag. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door M. H. Oeberius Kapteijn, Nassauplantsoen 25, tel. 4545 en B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12e tel. 2667. 5 mei van 8.00 uur tot 6 mei 8.00 uur: J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 3322 en J. Kuipers, Middel wijkstraat 34, tel. 2815. Hemelvaartsdag 8 uur tot 8 mei 8 uur: B. C. A. Nicolas Steenhoffstraat 12, tel. 2667 en P. H. Walter, Ereprijsstraat 69, tel. 2064. SOESTERBERG Tijdens het weekeinde zal de artsen- dienst worden waargenomen door dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6 Soesterberg, tel. 03463-1517. Hemelvaartsdag: W. F. v. d. Helm, Pr. Alexanderweg 82, Huis ter Helde, tel. 03404—31574. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 - 13.30 uur J. G. van Ek, Wald. Pyrmontlaan la. Hemelvaartsdag van 13.00 - 13.30 uur J. Oosterveen, Beukenlaan 84. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend apotheek „Soestdijk". Apotheek „Soest-Zuid" ge sloten. Avond- en nachtdienst t.e.m. 8 mei apotheek „Soest-Zuid". 5 mei en Hemelvaartsdag apotheek Soest-Zuid gesloten. Oranje-Groene Kruis Zr C. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Hemelvaartsdag Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele Kruis Zr. M. van Loon, Van Marnixlaan 26 A'foort, tel. 03490 - 17172. Hemelvaartsdag: Zr. Antoniana, Talma- laan la. tel. 6355, b.g.g. 4255. Groene Kruis Zr. F. J. van Schaik, Duinweg 37, tel. 4130. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur in De Hoeksteen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 10 en 7 uur ds. I. Kok, Baarn. Hemelvaartsdag 10 uur ds. A. van Gin- kel, Amersfoort. Kinderoppas tijdens morgendienst. Emmakerk, Regentesselaan. Zondag 10 uur ds D. H. Bosma. H.D. 7 uur ds A. M. Langhout, hulppred. Garrelsweer. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Hemelsvaartsdag 10 uur ds. D. H. Bos ma. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. Zondag 10 en 5 uur ds. J. Smit. Hemelvaartsdag 10 uur ds. J. Smit Gebouw Middelwijk, Pieter de Hooghl. Zondag 10 uur ds. A. O. Zijlstra, Amers foort. H.D. Hemelvaartsdag 10 uur A. E. van Eeden, Utrecht. Zonnegloren, Sooslcrbergsestraat. Zondag 10 uur ds. L. de Ru. Kinderoppas tijdens de morgendienst Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Gr. v. Prinstererschooï. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- ïaan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 9.30 en 5 uur ds. M. Wilschut. Hemel vaartsdag 9 uur ds. G. Rang. Wilhelminakerk. Soesterberesestraat 18 10 en 5 uur ds. G. Rang. Hemelvaarts dag 9 uur ds M. Wilschut. Kerkgebouw NPB. Rembrandtlaan 20. Zondag 8.30 en 14.45 uur geen opgave. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. Zondag 10.30 uur ds W. v. d. Linge, Bunschoten-Spakenburg. 16.30 uur ds. W. Borgdorff, Baarn. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 uur ds Rutters, Baarn. Openb. be lijdenis. 3 uur ds. Rutters, Baarn. Hemelvaartsdag 10 uur ds. Kleisen, Utrecht. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 10 en vijf uur Leesdienst. Hemelvaarts- j 9 uur Student Meijnders. Woensdag 13 mei 19.30 uur ds. Van Ha ren. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 Zondag 10.15 uur ds. W. Leerink. Wijkgebouw „Soest-Zuid" 10.15 uur. Kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur, Bijbelstudie. 11 uur, Leesdienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. Zondag 3.45 uur H. H. ter Welle, H. Avondmaal. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK Zondag 10 en 17 uur, ds A. Griffioen, Doorn. Hemelvaartsdag 10 uur ds. J. Koppe, Soest. HERVORMDE KERK Zondag 10 uur F. J. Th. van Boven. 12 uur, Interk. zondagsschool. 19 uur zondagavondgebed. Hemelvaarts dag, 9 uur ds. F. J. Th. van Boven. Johannes-Stichting. 9.45 uur ds. Terlouw. Veenendaal. 6 mei 9.45 uur ds A. O. Zijlstra, Amersfoort. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesscrweg 63B. Zondag 10.30 uur ds. H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTR GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn Zondag 10.30 uur drs. W. Manger.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7