oetiek 1 )on it FUGERS \fpincj oermce SLEUTELS? AUTORIJSCHOOL „ENGEL" EBvSETTEN 0. p. mtr. >EST Schoenhandel Nic, van Dam in ruimere en moderner behuizing De oudere mens en zijn creativiteit Culturele uitwisseling Artishock en België UW SUCCES IS ONZE REULAME Opening van nieuw autobedrijf Jan Smeeing Peugeot sportrijwiel 223,- RIJWIELEN FULL TIME - PART TIME rJTJ,: (02155) ïrrassing -en grote partij 0 katoen jersey toffen. 8,95 p. mtr. •f» te Soest 0 1970 n deze SE "1ARKT Samen bijna 169 jaar oud en precies 60 jaar getrouwd Krabbels van Knelis i gelijk spel genoeg enschap f 1000.-- BELONING Geslaagde kontaktavond van S.P.S.V. voor huis en auto De .Sleutelkoning Eigendomweg 85 Telefoon 4486 Vier ingrijpende verbouwingen, waar van de eerste en de nu zojuist gereed- gekomene ook de buitenzijde niet on aangeroerd lieten, maakten van het kleine schoenhandeltje aan de Toren straat een zaak met steedse allure. Al vele jaren werkte men aan de To renstraat in een veel te krappe omge ving, een rsuimtetekort dat zich vooral liet gelden toen naast de dames-, he ren- en kinderschoenen, ook de acces soires meer aandacht gingen vragen. De magazijnruimte werd steeds kleir ner en steeds werd er weer een" klein stukje bij de winkel gevoegd, maar het bleef een druppel op een gloeiende plaat. Tot voor kort was „uitbreiding" niet mogelijk. De plannen vastgelegd in het plan „Kerkebuurt" stonden wijzigingen aan het uiterlijk en uitbreiding niet toe, maar toen enige tijd terug de toe- stemmng kwam dat het uiterlijk in stijl mocht worden gewijzigd, en dat boven dien uitgebreid mocht worden met 15 °/o, heeft het niet lang geduurd voor de tekeningen en de plannen rond waren. Omdat men in 1970 er nu eenmaal niet kan toe overgaan om zijn zaak voor enige weken te sluiten, wat noodzake lijk zou zijn omdat het benedengedeelte van het pand volledig gesloopt moest worden, besloot men tot het neerzetten van twee houten keten, waarin de ver koop die vijf verbouwingsweken moest overbruggen. De winkel die tot voor de verbouwing slechts een oppervlakte van 35 m2 had, is door de verbouwing en uitbreiding vergroot tot een effectieve vloeropper vlakte van 90 m2. Deze belangrijke ver groting die, gezien het toegestane uit breidingspercentage van 15%, niet haal baar bleek, kon door 't creëren van een kelderruimte van 50 m2, worden gere aliseerd doordat het oude magazijn nu cok bij het vloeroppervlak kon wor den getrokken. Nog heeft men het maxium niet be reikt, want het plan om naast de schoenhandel een schoenenboetiek in te richten, wacht slechts op de uitvoering daar de ruimte achter de winkel reeds is gereserveerd. De ingrijpende verbouwing, die in een geforceerd tempo moest worden uitge voerd, was in handen van aannemers bedrijf Hans van Breukelen, die vol gens de heer Van Dam met het op tijd afleveren heel dicht bij een wonder is geweest. De smaakvolle binnenhuis-ar- Ter verwerving van een aantal leid(st)ers voor de komende creativiteitscursussen van de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk te Soest, roept deze stichting de leden van het bestuur en de wijkraden, de blokhoofden en hun plaatsvervangers van de Bejaarden- wacht, alsmede alle Welfare-medewerk sters van Roode Kruis en De Zonne bloem en verdere geïnteresseerden op tot bijwoning van een voordracht door dr. W. Th. Seegers met als onderwerp ..De oudere mens en zijn creativiteit De heer Seegers is oprichter en bestuur der van de Stichting „Bevordering Cre atief Denken". Hij maakte van dit on derwerp een studie en heeft op dit ge bied veel ervaring opgedaan. Deze voor dracht zal nog tweemaal herhaald wor den en heeft plaats op woensdag 27 mei, te 20 uur, in de bovenzaal van de open bare bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan; op dinsdag 9 juni, te 14 uur, in De Rank aan de Soesterbergsestraat en op donderdag 11 juni te 20 uur, in de zaal van de Emmakerk aan de Regentesse- laan. De successen, waarvoor men zich op bovengenoemde plaatsen en tijden kan opgeven, zullen ook onder leiding staan van de heer Seegers. chitectuur werd uitgevoerd door de heer Thanhauser, medewerker bij de Fa. Middelman, welke firma ook de stoffering verzorgde. De sfeervolle verlichting is een pro- dukt van Installatiebureau Frans Bos man, terwijl het schilderwerk, dat voor een deel nog op de openingsdag moest worden verricht werd verzorgd door de firma Van Schalkwijk. Terwijl vrijdag de eerste mensen zich aandienden voor de receptie, verdwenen door de achterdeur de laatste mensen, die kort daarvoor nog drukdoende wa ren. Na de receptie, die het winkelpersoneel bestaande uit de bedrijfsleider, de heer Van Rijswijk, geassisteerd door vijf ver koopsters, enkele bijzonder drukke uren opleverde, genoot men van een souper dat geserveerd werd in café-restau rant 't Hoogje. Zaterdagmorgen ging de deur open voor de cliënten, die nu belangrijk beter dan voorheen hun keus kunnen bepalen. Bijna gelijktijdig met de heropening heeft men het assortiment kinderschoe nen uitgebreid met het steeds meer op de voorgrond tredende merk „Piedro". Iedere woensdagmiddag vindt er nu speciaal voor de kindervoetjes controle en meting plaats. Om de cliënten nóg beter en meer dan voorheen van bepaalde voordelen te la ten profiteren, wordt er iedere week via deze courant een artikel gepresen teerd als „super voordeel". Met de realisering van deze belangrijke verbouwing heeft de y/inkelgalerij „To renstraat" er opnieuw een belangrijke aanwinst bij gekregen. De Literaire Werkgroep van Artishock heeft dit weekend op een Internationaal Literair Congres in Blankenberge in België waardevolle contacten gelegd met de Letterkundige Vereniging „Het Trefpunt" in Blankenberge. De dichters Ton Luiting en Jan Visser die op uitnodiging van „Het Trefpunt' een aantal voordrachten hielden, heb ben de afspraak gemaakt in oktober een literaire uitwisseling te organiseren in Soest met Belgische en Nederlandses letterkundigen. De animator van dit congres Jack Ver stappen ontving 1 mei vertegenwoor digers uists Oostenrijk, Frankrijk, Duits land en Nederland. Hij richtte ook de tentoonstelling in „Poëzie aan de Muur" in samenwerking met de Ecole d' art Florenville. Onder leiding van Prof. Dr. Hugo Dy- sserinck boog het congres zich drie da gen lang over het thema „Regionale en cosmopolitische literatuurverpreiding." Tevens hebben beide Artishockers be slag kunnen leggen op de aangrijpende film „Ik ben een psychopaath" van Gust Dierikx, professor aan de konin klijke Akademie voor Schone kunsten te Mechelen. De psychiater Prof. Dr. Steven De Bat- selier, rektor aan de Universiteit te Leuven, zal hierbij een explicatie ge ven. Deze film is gerealiseerd vanuit een 100-tal pentekeningen met orginele teksten van een konstitutioneel pscho- paath. s Nadere berichten over deze culturele manifestaties zullen t.z.t. bekend wor den gesmaakt. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wtf lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.L - F.N.O.P. In het onlangs gereedgekomen pand aan de Laanstraat 26 vond vrijdag de ope ning plaats van het al enige jaren op de Korte Brinkweg gevestigde Auto bedrijf Jan Smeeing. Het jonge bedrijf woekerde al vanaf de oprichting met een ruimtegebrek. Het sub-dealerschap van Peugeot kwam, door het ontbreken van voldoende ruimte, beslist niet tot zijn recht. Met het ingebruiknemen van het nieuwe bedrijf beschikt men nu over een effec tieve werkplaatsruimte van tweehonderd vierkante meter. De heer J. Smeeing is voor sportbe- oefend Soest beslist geen onbekende want tijdens de weekends verdedigt hij met veel elan het doel van het eerste team van de handbal vereniging BDC. Hij heeft, ondanks zijn nog jeugdige leeftijd - 28 jaar - zijn sporen in het garagebedrijf reeds verdiend, want naast een rijke ervaring, opgedaan in ver schillende garagebedrijven, heeft hij, voordat hij met zijn eigen bedrijf be gon, bij een grote firma het volledige wagenpark onderhouden. Samen met twee monteurs en een ver koper hoopt hij zijn motto van een goed bedrijf: „geef je relaties een snelle en vakkundige bediening en je ziet ze weer terug" in het nieuwe pand nog meer tot uiting te laten komen. Ondanks het sub-dealerschap van Peugeot, beschikt hij over een royale sortering onderdelen van bijna alle cou rante automerken, zodat ook niet Peu- geot-rijders met hun reparatie en ser vice-werkzaamheden bij hem terecht kunnen. Gelijktijdig met de opening vond voor gin te kriege ak aal noeng spesiejaol In de belaangstelling staot. Noeng waast ming bekend dattut haart un heul belaangriek ding in ongs Hef is, en daat wullie daor bes wel un bietje voorzichtug mee om magge sprln- ge. waant aster an die klok waal kepot is. daan binne der nie veul minse die der waat an kenne ripperere. Ut maag dan zo weze datter aal un paor wekkurtjes binne ovurgeplaant. aalsof ut bome waore. maor daat binne nog maor prebeersels, aal bink der wel vaan ovurtuug daat de tied nie zo veer weg meer is, dajje op dezellefde menier un nieuw haart ken kriege ajje noeng vaan ie blindedarrum afkomp. In schaat daa* de bedoeling vaan die minse. die ut heul bezongder vonrt haart opneme, nie eens op een pepier te schrieve zal weze. maor ik mot. wel zeige dak zelluf nie zo gelukkug bin mit de menier waorop die minse daat ant doen binne. Aije je maor effe hep innelaote mit ut haartorebleem. waor- in duudeluk wordt datter steeds meer minse ut graaf ingaon mit as doods- oorzaok un haartkwaal. daan zaait ellek mins wel duudelijk weze dat ter iets mot beure. om te voorkomme. daat ovur un antaal jaore ieder mins daat gebore wordt, ut an zun haart hen. Der mot geld op taoful komme. heul veul geld zellufs. voor onederzeukinge. om vaast te stelle waat ofter an die haartkwaole te doen is, en watter mot beure om ut fp voorkomme. Vaast staot, datter aal genog oorzaoke bekend binne die anleidins kenne weze voor zoon haartkwaol. Minse die der eige nie drukmaoke. der narruguns an arrege, zich nie kwaod maoke aster iemaand waas of is die hullie steeds maor prebeert op te heuje. die zalle laang nie zo gauw laast vaan der wek- kur kriege, as minse die zirh daat alle- maol bar antrekke. Waant die minse kenne der oprekenp daat zullie wellis un benauwd oeeblikkie kenne oplope. Maor leig ut die luu maor is uut daat zu die minse maor betur an kenne laote heuie omdaat zullie noeng eenmaol nie veul betur wete en messchien ok wel nie kenne. Gejaogdhied en arrugenis, de grootste kwaoddoenurs vaan ut haart, worde noeng mit alle mogelukhede be- streje. De menier waorop zu ut op te tilleviesie doen spreek messchien wel bar tot de vurbeelding enk schaat zo daat de por- temenees ok wel un heul stuk wiejer ope zalle gaon, om maor veul te geve, maor ik kent nie zoon bar aordug gezich vingde om un fillum te zien. waorop un vaodur mit zun kingders ant speule is, en omdaattie un haartaanval krieg as un deur de bliksum getroffe boom teuge de grongd kwak. waorop zun vrouw, die ut zowaat ok ander haart krieg vaan schrik, as un soort Fannie Blaankers naor der maan toorent om um bie te staon. En omt geheel nog duudelukker naor vore te laote komme. geen meziek op de aachtergrongd maor de allus door dringende klop vaan un haart, aal lick ut meer opt geluud vaan de een of aore grote moterboot. As aangst en nerveuzietiet de oorzaoke kenne weze vaan haartkwaole, daan mosse die minse maor heul gauw mit ut vurtone vaan zukke fillumpies stoppe, waant ajje un biefie vaan de anfrekke- lijkke bin, daan hijje. nao ut zien vaan zoon fillum, nie zo bar veul zin meer om nog waat te gaon doen waor je je haart bie nodug hep. of waorvoor ut un naor slaoge meer as normaol mot maoke. Ik hoop voor de haartstichting datter heul veul minse zalle weze, die ut ge veul ovur der luu eige kreige, daat as zullie maor veul geve, datter daan voor hullie nie veul kaans op zoon kwaol is; daat zullie ut ast waore hebbe ofgekoch. Das daan messchien wel struusvogul- nolletiek vaan die minse, maor zullie hebbe un gerus gewete, en das ok aal goed voort haart, betur as die fillum. waor un mins haos baang vaan wordt om te leve. Mit je neus op de feite ken heul be laangriek weze, maor der binne toch ok wel grenze, of je mot harteloos weze. WEKKERS EN REI5WEKKER5 JUWELIER HORLOGER SOESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Soest de introductie plaats van het vooral in onze omgeving nog onbekende benzinemerk „Elf" (van de Franse staat) plaats. Van dit merk worden ook de smeerolien betrokken. Direct na de opening werd een druk bezochte receptie gehouden die werd gevolgd door een twee dagen durende show van alle Peugeot typen. 5TEENH0FFSTR 53 TEL 28« 50E5T 5 versnellingen, compleet met lamp, slot en standaard Kerkstraat 3, telefoon 2030. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN ènde beste sociale voorzieningen Belt u even voor nadere Veenbesstraat 462 - Soest WOENSDAG 6 MEI 1970 Dinsdag j.1. herdacht het in „Molen schot" wonende echtpaar Bos-Hartman het feit dat zij die dag precies 60 jaar geleden in het huwelijk traden. „Wij vieren het maar niet op 5 mei, dan is er al genoeg feest, maar op 6 mei, van daag, is er in de Rank een receptie". Op één van de eerste dagen dat een milde voorjaarszon hun kamer in Mo lenschot in het volle licht zette, brach- ten wij een bezoekje aan het echtpaar. De heer Bos, een al jaren gepensioneerd N.S.-man. aan wie men zijn 85 jaar beslist niet afziet, kan men vooral nu het weer wat beter wordt, nog tegenko men op zijn fiets, wanneer hij oude be kenden gaat opzoeken. Mevrouw Bos, wat moeilijk ter been, maar met be hulp van een stok komt zij zeker in Molenschot nog waar zij maar wil, wordt deze maand 84 jaar een leeftijd die ook haar niet is aan te zien. Zij wonen „pas" 22 jaar in Soest, waarvan 20 jaar in één van de huizen van de woningbouwvereniging aan de Beetz- laan, en sinds het gereedkomen van Molenschot, op een geriefelijke apar- tement op de 3e verdieping. Vast staat in ieder geval dat het echt paar Bos, het predicaat „zwervers" met ere zou verdienen, een titel waar de werkgever N.S. de schuldige van 's, want de heer Bos, die geboren is in liet Noordhollandse Twisk, heeft vele standplaatsen gehad, waarvan Amster dam de allerlaatste was. Zijn echtgenote, afkomstig uit het Frie se St. Jacoba-parochie, heeft hem als goed echtgenote op al zijn overplaat singen gevolgd. Vanaf zijn eerste jaren in de maat schappij stond de heer Bos vooraan wanneer het ging om de belangen van zijn partij de P.v.d.A. of „de moderne bond" het N.V.V. Hij was geen wer ker die in werkelijkheid vooraan wilde staan, maar een onmisbare werker op de achtergrond. Ophalen van contribu tie, bezoeken van adspirant-ïeden, col portage voor „Het Volk", altijd was er wel iets en als het maar even kon ging mevrouw Bos graag met haar man mee op pad. Drie van de vijf kinderen van het echt paar zijn nog in leven en wonen in de omgeving van IJmuiden, de plaats waar het echtpaar de langste tijd van hun zwerversbestaan doorbracht. „Wij zijn blij dat we dit mogen bele ven. In vergelijk met vroeger is het nu icteaal. Nog maar 60 jaar geleden werk ten we 13 van de 14 dagen, en ontvin gen een loon dat 1,70 per dag be droeg. Nu eten en wonen wij bijna voor 35,per dag". Op onze vraag, of zij, om op een derge lijke wijze het 60-jarige huwelijksleven vol te maken, een bepaald recept had den, was het antwoord verbijsterend eenvoudig: „regelmaat en geen over daad".- Daarmee heeft het feit, dat er op de receptie geen alcoholhoudende drank wordt geschonken niet te maken, dat is slechts het gevolg van het lid zijn van de Bond van Geheelonthouders. „Voor ons hoeft geen mens het te la ten, maar het voorkomt wel verhitte gemoederen en ruzie". KINDERFIETS 7 tot 12 jaar, ƒ89,—. W. SLUYTER, Koninginnelaan 37, telefoon 4316. Vie helpt ons aan een huurwo- ling (geen flat) voor gezin van personen in Soest of naaste om- ;eving P. Schimmel, Steenhoffstraat a, telefoon 6571 en 4905. Na 18.00 ,ur 030-711643. s nog het kampioenschap van SEC >ehouden. Met andere woorden, de otie kan de Soestenaren vrijwel meer ontgaan. Een ieder zal zater- al wel in een feeststemming kun- zijn, want Candia moet thuis toch wel op een gelijk spel te houden zeker nu de club uit Rhenen enkel belang meer heeft bij een vinning. De wedstrijd begint zater- om vier uur. SEC komen uit: Kramer, Beijer, 'ries, Wolfsen, Hartman, Schuiling', ïilen, Van Berkel. Sengers, Stalen- Hoefman en Rijnders. leer SEC inderdaad kampioen t, zal er 's avonds een officieus e zijn in de kantine. ?cht feest met bijbehorende recep- il nog plaats vinden, ït tweede elftal, dat de laatste i aanzienlijk op de ranglijst is ld. gaat bij Cobu Boys 2 op bezoek 1 al zijn talenten moeten aanspre- im tot een overwinning te komen. C 3 speelt zaterdag zijn voorlaat- edstrijd in Amersfoort tegen Cobu 3 en heeft er alle belang bi; om iel te winnen, want men heeft het ?n van het kampioenschap volledig en hand. Bij een overwinning komt op één punt achter leider WOP, :hter volgende week in Soest op komt. t bovenaan staande vierde elftal zaterdag uit tegen Scherpenzeel :al ook voor een overwinning moe- 5rgen om het kampioenschap niet •spelen. t vijfde elftal tenslotte gaat zater- i Amersfoort bij CJW 6 op be- Voor beide partijen staat niets op het spel. Tijdens de „Elk wat Wils"-avond van de Roester Politie Sport Vereniging, welke Vrijdagavond in de recreatiezaal van de prandweer werd gehouden, deelde de 'oorzitter. de heer W. v. d. Brink mede, at S.P.S.V. ter gelegenheid van het 2.ri-jarig bestaan aan het personeel een T.V.-toestel wilde aanbieden, dat even later de zaal werd binnengedragen, ff Op het oude toestel, dat in de wacht staat, kan alleen het eerste net worden ontvangen en met het oog op de wereld kampioenschappen voetballen wilde men beter voor de dag komen. Het oude toestel, dat door een supporter ter be schikking was gesteld, voldeed niet meer aan de eisen. Het toestel werd door afwezigheid van de korpschef, de heer H. G. Scholtmeijer, door de inspecteur van politie, de heer Hoogma in dank aanvaard en hoopte dat het korps op gepaste tijden van de T.V. gebruik zal maken. Voor deze gelegenheid had het bestuur een z.g. acht-kamp samengesteld, o.m. I bestaande uit sjoelen, balgooien, ring- werpen, figuurzagen, schieten enz. Al leen voor het sjoelen kon zowel bij (je dames als bij de heren het kampioen schap van S.P.S.V. worden verworven. Het werd een spannende strijd en het was reeds na middernacht, dat de voor zitter de kampioenen en verdere prijs winnaars bekend kon maken. Sjoelen dames: 1. mevrouw v. d. Klas horst, 474 punten (kampioen). 2. me vrouw Tuinman, 462 punten. 3. mevrouw Dorst, 454 punten. Sjoelen heren: 1. R. ten Hove, 608 pun ten (kampioen). 2. W. v. d. Brink, 577 punten. 3. W. den Hartog, 573 punten. Totaal uitslag van de achtkamp dames: 1. mevrouw v. d. Born, 513 punten. 2. mevrouw Ten Hove, 442 punten. 3. me vrouw Dorst, 422 punten. Heren: 1. W. den Hartog, 598 punten. 2. R. Meinema, 554 punten. 3. L. Rond hout, 525 punten.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3