garage stam Middelman zegt, Luxaflex-mensen hebben een streepje vóór KOPPEL zingende dolfijnen... Overwinningsroes van S.E.C. 2 honkbal zet zich voort klaar terwijl u wacht RFVEROL SMFERSTATÏON GARAGE BOSBOOM B.D.C. en „De Vesting" met 0-0 tevreden Hees verspeelde rekord en kampioenskansen tegen Lopik: 1-5 Koopt u een bromfiets J. L. M. van Ha!-londerop VOOR EEN .RENAULT, - NIEUW OF GERRUIKT salon - - - - Wedvlucht vanaf St. Kathelyne Waver DOLFINARIUM VTBN.V. „Olympia" wandelde voor twee eerste prijzen en een Ereprijs Doelpuntenregen bij V.V.Z. .Jg;1 Oc/ioewiafcec Hees volleybal (in feeststemming) organiseert bingo-avond VAN SCHALKWIJK S.E.C. mocht blij zijn met 0-0 tegen V.V.Z, WOENSDAG 6 MEI 1970 Na op 26 april Ouderijn met 21-0 een klop gegeven te hebben, stuurde het team op koninginnedag ook UW 4 met een 15-1 nederlaag naar huis. De gehele wedstrijd had SEC, zowel offensief als defensief, het heft in handen. Alleen in de eerste inning leek het er even op dat het een moeilijke wedstrijd zou gaan worden. Daarna had de pitcher met de slagploeg geen moeite meer. De slagploeg van SEC draaide evenwel niet zoals de vcriee week. maar wist toch tot een redelijk aantal honkslagen te komen. SEC maakte in totaal drie veldfouten en UW negen. Met deze overwinning bewees dit team wederom zijn wil om dit iaar zeer hoog te eindigen in de competitie.. Afgelopen zaterdagmiddag was het de beurt aan het B.RL.-team dat op het donar-terrein in Hilversum tegen H.B.C. moesten snelen. Door een com- muniecatiefout bleek dat het gehele team van T-T.B.C. stond aangetreden, ter- wiil de SEC-spelers in Soest te horen kregen dat de wedstrijd afgelast was wegens het zeer slechte weer. Dit slech te weer was er o.a. de oorzaak van dat de competie-wedstrijden in de hoofd- fcipc-se vnor de zaterdag afgelast werden. De Bleeslng trof zondag echter veel beter weer. Zij moesten uit spelen tegen UW b. Ondanks alle gunstige voorwaarden en omstandigheden konden zij evenwel geen Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 overwinning behalen. Zij verloren maar liefst met 15-2. De wedstrijd duurde vier innings lang. De slagformatie had het waarschijnlijk meer op de zon gemikt dan op de bal, want er vielen heel wat spelers op drie slag. Er werden ook nogal wat fouten in de verdediging gemaakt, terwijl ook de werper het zwaar te verduren kreeg. Thuis stond die ochtend het tot nu toe zo succesvolle tweede team van SEC aangetreden tegen UW 4. De werper was ook deze wedstrijd uitstekend op dreef; hij gaf slechts een paar honk slagen weg, terwijl hij maar liefst 13 maal drie slag gooide. Het gehele bin nenveld maakte de gehele wedstrijd door een zeer solide indruk. De tegenpunten werden veroorzaakt door enkele on nauwkeurigheden in de SEC-defensie. De buitenspelers kregen geen enkele bal te verwerken en konden zich beter ligstoelen aanschaffen. De slagformatie blonk ook dit keer niet uit, men moest maar liefst negen maal drie slag incasseren, daar tegen over stonden gelukkig echter tien honk slagen die UW te incasseren kreeg. Met deze wedstrijd bewees SEC 2 wederom zijn klasse. Om half drie 's middags trad het eerste team van SEC aan tegen Leijn- den. De wedstrijd zou voor SEC een zeer ongelukkig verloop hebben. Al spoedig zag het er voor SEC somber uit, alhoewel SEC in de eerste inning twee mensen op de honken wist te brengen en de werper twee maal drie slag wierp, terwijl een loper op het eerste honk sneuvelde. De tweede inning heeft SEC de das omgedaan. Toen wist Leijnden tot zes maal toe te scoren. Er werden vele fouten gemaakt doch, van tijd tot tijd kon men van prachig spel genieten. In de vijfde inning was o.a. een honk loper door een fout binnen gekomen. Een ander probleem thuis te komen van wege een doorgeschoten bal op het thuishonk. Een snelle sprint van de catcher, die eindigde in een enorme snoekduik, wist deze man net voor het thuishonk uit te maken. Het eerste tegenpunt werd gescoord door links buitenvelder, die door een stootslag in de richting van het eerste honk, thuis wist te komen. SEC had toen drie mensen op de honken, doch slechts één wist nog te scoren. BDC en „De Vesting" hebben zondag een ongeïnteresseerd partijtje voetbal gespeeld aan de Bosstraat. Voor beide ploegen stond niets meer op het spel en dat was in alle opzichten duidelijk te merken. BDC zag kans, nog enkele malen dicht bij een doelpunt te komen, maar paal en lat stonden een paar maal Soester succes in de weg. De verdere kansen gingen grotendeels door te onzuiver schieten verloren. De Vesting stelde er betrekkelijk weinig tegenover en zo ein digde de wedstrijd zoals hij twee maal drie kwartier tevoren begonnen was: 0-0. Beide partijen waren daar wel mee tevreden. Het zevende elftal kreeg van het bovenaan staande Soesterberg 4 geen kans om zijn imposante reeks overwin ningen voor te zetten. BDC leed nu een verdiende 4-1 nederlaag tegen een elftal, dat deze competitie vrijwel geen punten heeft afgestaan. Het negende elftal greep zijn laatste kans om kampioen te worden met beide handen aan door Soesterberg 5 met niet minder dan 10-1 te verslaan. BDC heeft nu de leiding met twee punten voorsprong op Amsvorde 6, dat echter nog één wedstrijd moet spelen. Wan neer de Amersfoorters deze wedstrijd niet winnen, zal een beslisingswedstrijd tegen BDC nodig zijn. In de eerste helft zag het er niet naar uit, dat BDC een royale overwinning zou gaan halen. Soesterberg nam zelfs na twintig minuten de leiding, maar door twee doelpunten van Gros kwam BDC toch nog aan een 2-1 ruststand. In de tweede helft kwam N. Gros pas goed op dreef. Hij wist nog vier doel punten te maken, terwijl ook A. Beijer (twee maal), J. de Ruigt en S. Bakker wisten te scoren, waarmede de eind stand op 10-1 kwam. Komende zondag speelt het eerste elftal een uitwedstrijd tegen het inmid dels al kampioen geworden elftal van Hoogland. De wedstrijd begint om half drie. Voor BDC komen in het veld: E. van Thienen, F. Koolloos, F. Stalen hoef, C. Boerkool, B. Bakker, P. Dor- restein, J. v. de Lugt, W. Hilhorst, J. van Fulpen, G. Egbers en D. Dorrestein. Het achtste elftal gaat bij Hoogland 5 op bezoek en zal daar zeker een overwinning kunnen behalen. Voor de bezoekers komen om twaalf uur in het veld: A. Pronk, Jan Beijer, Jaap Beijer, J. Brouwer, R. Voskuilen, B. Kaats, F. v. d. Bremer, Chr. Vonk, W. Logte- steijn, J. Stalenhoef, A. v. d. Hoed en J. Butselaar.. Alle andere elftallen zijn inmiddels uit gespeeld. Hees heeft zaterdag zijn sinds twee jaar bestaande ongeslagen thuisrekord en tevens zijn laatste kampioenskansen ver speeld door tegen het bezoekende Lopik, dat geen enkel belang meer had bij een overwinning, met niet minder dan 5-1 te verliezen. Door deze nederlaag is de achterstand van Hees op Montfoort en Vitesse te Breukelen resp. vier en twee punten geworden. Met nog een paar wedstrijden voor de boeg (o.a. Vitesse-Montfoort) lijkt een kampioenschap van Hees vrij wel uitgesloten. Overigens geen schande, want de Pijnenburgbewoners hebben een zeer goed debuut gemaakt in de eerste klasse. Bij Hees ontbrak Geijten- beek in de defensie, hetgeen goed merk baar was. De rust in de Soester verde diging was volkomen zoek. Twee ver- dedigingsfouten waren er dan ook de oorzaak van, dat Hees na nog geen kwartier al met 2-0 achterstond. Kort voor rust zorgde De Jong welis waar met een fraaie kopbal voor 1-2, maar verder dan een wegens buitenspel afgekeurd doelpunt kwam Hees niet. In de tweede helft heeft Hees hard ge noeg gewerkt om de achterstand in te lopen. Aanval op aanval werd op het doel van Lopik ondernomen, maar de doelpunten vielen aan de andere kant, opnieuw door nerveus en aarzelend in grijpen van de verdediging. Bij de stand 1-4 moest Hees het boven dien verder zonder doelman Kamp horst stellen, die geblesseerd het veld moest verlaten. Ook Altena moest de bezoekers nog een doelpunt toestaan, waarmede de eindstand op 1-5 kwam. Het derde elftal verloor de uitwed strijd tegen Baarn 2 met 2-1 en zal nu waarschijnlijk een beslissingswedstrijd moeten spelen teneinde aan een even tuele degradatie te kunnen ontkomen. In de eerste helft bezorgde Vrakking zijn club overigens een 1-0 voorsprong, maar de In goede vorm verkerende doelman Muis kon niet voorkomen, dat hij in de tweede hélft tweemaal werd gepasseerd. Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar btf Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 .v.H-iMir* NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK Telefoon 02155- Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER In onze showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen en deskundig worden voorgelicht. U bent van harte welkom N.O.C.-garantie - Financiering - Inruil Bes 10 31 80. A. Hooyer 12 93. P. Duyst 16 32 39 56 67. C. Dijkman 18 27 40. H. Bosman 19 30 78. H. Rauch 20 29 63. M. de Ruiter 21 71. G. Rijksen 23 25 34 35 37 41 43 66 69 70 76 79 61 99. J. Ottens 33. J. Knoops 38 47 88 89. G. Vis ser 42 54 57. J. V. d. Brakel 44 91. W. Grift 46 52 64 77. Sj. Blokland 48 97. W. de Bree 49 72 82. C. v. d. Hoek 51 87 102. H. Smit 55 58. F. Reijerse 60. H. Woudstra 68. A. Smith 73. B. Lijns- velt 75. C. van Brummelen 84. J. de Bruin 85. H. van Hengstum 90. R. Vos kuilen 92. L. van 't Klooster 94 98. W. van Soest 95. C. v. de Veen 100. soesterbergsestr.44 - tel 2045 soest De postduivenvereniging „De Vriend schap" nam aan deze wedvlucht over 136 kilometer deel met 423 duiven. Zij werden om 11 uur gelost met windstil weer. De eerste duif kwam aan te 12-41-33, terwijl de laatste prijsduif arriveerde te 12-05-00 uur. Uitslag: S.K.B. 1 16 17 19 29 47. H. Strumpel 2 75 78. W. Roest 3 33. J. Kamerbeek 4 5 9 25 36 40 52 64 81. D. de Zoete 6 32 34 41 48 49 53 55. E. Daatzelaar 7 73. E. Veerman 8 10 22 37 45. H. Verkerk 11 71. T. Kok 12 67. C. Jak 13. Altenaar-Reijerse 14 26 57 66 72 79 80. J. Wijnands 15 20 23 24 30. J. Kruseman 18. M. Uhl 21. A. Meesters 27 38 46 54. C. Vaessen 28 68. F. Groe- nestein 31 39. Z.K.H. Prins Bernhard 35 51. J. Ruttenberg 42 43. J. Huurdeman 44 82. A. Hooyer 50 56. J. van Groningen 58 59. H. Ketelaar 60 63. J. Brouwer, 61 62 76. R. Koster 65. G. v. d. Broek 69 70 77 83. H. v. d. Hoef 74 85. C. Bok- ma 84. De vereniging „De Zwaluw" nam deel aan deze wedvlucht met 509 duiven, die eveneens om 11 uur werden gelost. De eerste duif kwam aan te 12.38.58 uur, terwijl de laatste prijsduif te 12.55.03 uur arriveerde. Uitslag: H. Voskuilen 1 15 28 74. H. Gorissen 2 14 22 24. A. van Dorrestein 3 7 11 17 45 62 96 101. E. de Goede 4 61 86. B. Roest 5 9 36 59 65. P. Rauch 6 13 50. Jac Wijnands 8 26 83. A. de „in het dolfinarium Harderwijk "dx i In het grootste overdekte Dolfijnensta dion ter wereld met 2500 zitplaatsen zietu een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: 10.00, 11.30, 13.00,14.30,16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND Tel. 03410 - 2569. De Vesting-keeper werd onder druk gezet, maar verder dan 2 schoten op paal en lat en enkele snelle uitvallen van Jan van Vulpen kwam ook BDC niet. De wandelsportafdeling en de drumband van „Olympia" hebben zaterdag de Wing-tocht" van de Johannes-Stichting te Huis ter Heide gewandeld. De wan delsportafdeling nam deel aan de tocht, terwijl de drumband aanwezig was voor het inhalen van de diverse groepen. He laas was het druilerig weer maar des ondanks was het in de bossen tamelijk goed. Vooraf werd een défilé afgeno men voor het hoofdgebouw van de .Tohannes Stichting. Olympia eindigde met prachtige suksessen. Men behaalde op de 12 en 18 km de eerste prijs en bovendien de ereprijs voor het hoogst behaalde aantal punten van al de deel nemers (waaronder de rijkspolitie). De drumband kreeg ook een extra pluim. De prachtige uniformen werden ge roemd evenals het optreden, hetwelk bij allen, zowel de organisatoren als belangstellenden, zeer in de smaak viel. Aan het einde ontving iedere deelne- mers(ster) een medaille en een ball point terwijl de drumbandleden een consumptie-bon ontvingen. Olympia mag terugzien op een schit terende dag voor zowel de wandelsport als de drumband. Behoudens bij het eerste elftal is er zaterdag bij de wedstrijden van WZ lustig op los gescoord, zij het niet al tijd door VVZ zelf. Bij vier wedstrij den vielen niet minder dan 29 doel punten, waarvan dertien voor WZ. Het verleden jaar gepromoveerde derde elftal presteerde het zaterdag om kampioen Altius 5 met 2-0 te ver slaan. Bij de rust had WZ een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Van Wijk. In de tweede helft zorgde dezelfde spe ler voor 2-0. De overwining bracht WZ zeer stevig op de tweede plaats achter Altius, maar de Hilversummers zijn niet meer in te halen. Het vierde elftal bleek zaterdag niet opgewassen tegen Cobu Boys 4. De Soestenaren verloren op eigen terrein met 7-1. Bij de rust hadden de veel sterkere Amersfoorters al een comfortabele 4-0 voorsprong. Het met enkele invallers uitkomende elftal van WZ zag kans om via een door FJoor benutte straf schop in ieder geval de eer te redden. Ook het vijfde elftal kreeg een ge voelige nederlaag te incasseren. In Wou denberg werd met niet minder dan 9-3 verloren van Woudenberg 4, waarvan het zesde de week daarvoor nog had gewonnen. Tot de rust kon VVZ de schade tot 2-1 beperkt houden. Zelfs nam VVZ door junior-speler H. Drogen de leiding, maar PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Beide elftallen voor de aanvang van de wedstrijd, die beide slechts 1 punt op zou leveren. bij het ingaan van de rust was de achterstand van Woudenberg omgezet in een 2-1 voorsprong. In de tweede helft viel de doelman van VVZ echter uit en moest een van de veldspelers, Blijleven, de plaats onder de lat gaan innemen. Hij beleefde daar aan weinig plezier, want hij werd nog ze ven maal gepasseerd, terwijl voor WZ Drogen en J. Kuivenhoven nog wisten te scoren, waardoor de eindstand op 9-3 kwam. Het zesde elftal is na de zaterdag behaalde 7-0 overwinning bij Cobu Boys 5 bijna kampioen. De Soestenaren hebben aan 1 punt uit de nog twee res terende wedstrijden genoeg om het kampioenschap te behalen. Zaterdag heeft men weinig moeite met Cobu Boys gehad. Bij de rust had WZ al een comfortabele 4-0 voorsprong door doelpunten van R. Brouwer (twee maal) en J. v. d. Bunt Na rust zorgden J. van Kooy (twee maal), R. Brouwer en J. v. d. Hoek voor de 7-0 eindstand. Het al kampioen zijnde adspiranten c-elftal van WZ won met 3-1 van Quick 3. De wegens twee behaalde kampioen schappen in feeststemming verkerende volleybal-afdeling van Hees gaat vrijdag 8 mei een bingo-avond organiseren in de kantine op het sportveld. Er zijp vele aantrekkelijke prijzen te winnen. De feestelijkheden beginnen vrijdag om acht uur. Voor al uw RADIO- EN TELEVISIE- EN ELECTRISCHE REPARATIES Eigen service werkplaatsen Steenhoffstraat 55 - Telefoon 2906 Nemen nooit genoegen met namaak. Hébben Luxaflex jaloezieën met op elk koordknopje m op de onderlat duidelijk het merk'Luxaflex'I En dat betekent Garantie en ServiceAanmeten m aanbrengen gebeurt uitsluitend door vakmensen. En de prijs ligt altijd lager dan u dacht. Zou er nog iemand durven beweren, dat'Luxaflex-mensen bij ons als vakman-dealer geen streepje '-vóór hébben... De omstandigheden zijn SEC zaterdag tamelijk gunstig gezind geweest. Naaste concurrent Hulshorst verloor met 2-0 van Veense Boys en dat betekende, dat SEC met nog twee wedstrijden voor de boeg aan een overwinning op WZ ge noeg zou hebben gehad voor het kam pioenschap. Maar achteraf gezien mocht SEC blij zijn, dat het in deze belang rijke, goede en sportieve derby 0-0 is gebleven. Want als er één vereniging was geweest, die recht op de overwin ning heeft kunnen doen gelden, was het WZ. Vooral in de tweede helft heeft SEC onder een voortdurende druk gespeeld. Een kleine duizend toeschouwers zagen VVZ aanval op aanval ondernemen op de veste van Kramer, maar de verde diging van de thuisclub hield tot het laatste fluitsignaal stand, zij het wel eens met kunst- en vliegwerk en met veel paniek. In de eerste helft deden beide ploegen nog niet zo veel voor elkaar onder. SEC kwam tot verschillende goed opgezette aanvallen, waarvan er twee eindigden in schoten tegen de lat. Aan de andere kant kregen ook Akkerman en Brou wer voor VVZ wel een paar goede kan sen. Schaap echter had het voortdurend te kwaad met zijn tegenstander Hart man, die geen meter uit zijn buurt bleef. Bij de rust wachtte men echter nog steeds op het eerste doelpunt. In de tweede helft werd SEC bijna van het veld gespeeld. Keer op keer moest doelman Kramer in actie komen om de tegenstanders het scoren te beletten. Met een schot van Brouwer uit een voorzet van Schaap had hij alle moeite. Even later schoot Akkerman juist langs het SEC-doel. Een tweede goede kans ontstond, toen Schaap eindelijk eens aan de beWaking van zijn directe te genstander wist te ontkomen maar zijn schot belandde tegen de paal, waarna Hartman de ^bal tot hoekschop wist te verwerken. Ook Akkerman kreeg nog 'J» een paar goede kansen, maar zijn scho ten mistten juist de goede richting. Het bleef uiteindelijk bij 0-0, waarmee SEC zeer blij mocht zijn. Komende zaterdag heeft men in de uitwedstrijd tegen Candia genoeg aan een gelijk spel om het kampioenschap te kunnen vieren. De club uit Rhenen is kansloos geworden voor een hoge plaats en liet dat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Baarn duidelijk merken door met 3-0 te verliezen. De wedstrijd aan de Bosstraat is za terdag in alle opzichten een propaganda voor de voetbalsport geworden. Er is zeer sportief gestreden onder goede ar bitrale leiding. Aan de Soester topper ging een wedstrijd tussen twee damesploegen, be staande uit SEC- en Limvioleden. De Baarnse dames, die al eens eerder hun potten en pannen in de steek hadden gelaten om tegen een balletje te trap pen, bleken duidelijk beter en wonnen dan ook met 5-0. Overigens heeft het publiek veel plezier aan deze wedstrijd beleefd, al was dat misschien niet uit sluitend de bedoeling. Verder droegen PVO en de majorettes tot de nog niet geheel gerechtigde feestvreugde van SEC bij. De wedstrijd, die voor het tweede elftal van SEC was vastgesteld, is we gens de slechte terreinomstandigheden bij IJsselmeervogels (het terrein had na de storm van de afelopen week een paar dagen onder water gestaan) uit gesteld. Het derde elftal had zaterdag geen enkele moeite met Scherpenzeel 3. De Soestenaren wonnen op eigen terrein met 7-2, nadat de rust overigens was ingegaan met een nog niets zeggende 1-0 voorsprong voor SEC. In de tweede helft liep SEC echter snel uit naar 6-0, waarna Scherpenzeel eerst tegenscoorde. Toen de thuisclub de zeven had volge- maakt, geloofde men het wel. Scher penzeel kon vlak voor het einde nog eenmaal tegenscoren: 7-2. -

Soester Courant | 1970 | | pagina 5