J. Gaiesioot Superslagerij Weer de hele week voordeel li gehakt Rol heschuil saeiee 2.98 Pilo flieise Piklappen.76e LEEUWENKAMP LEEUWENKAMP In 1971 drastische verbetering van het Kerkpad VERSKRIKKELIJKE BELEDÏKKVG HET ERFPACHTSRECHT wordt vee! toegepast op bouwgronden jubileum-diner in restaurant „Peking" VERKOOPSTER V©or de balie Raadsvoorstellen voor de raadsvergadering van 20 mei a.s. VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST Auto totaal vernield Definitieve bestemming St. Josephgebouw: „sociaal-cultureel centrum" Een zeer oud instituut MET RAAD EN DAAD Reeds 50 Jaar een zaak van vertrouwen JUBILEUM-REKLAME JUWELIER - H0RL0GER - OPTICIEN Laanstraat 24 - Baarn - Telefoon 02154-3196 Wie komt ons helpen als Door de verbouwing en het uitbreiden van ons assortiment bezoeken steeds meer klanten onze zaak. Daar hebben wij goede medewerksters voor nodig die in staat zijn onze klanten goed te adviseren. Ook voor zaterdaghulpen is er weer plaats. Leeftijd tot 25 jaar. Bel voor een afspraak 3473, b.g.g. 5889 SCHOENEN - TASSEN Van Weedestraat 7b - Soest MAANDAG en DINSDAG 3 BIEFSTUK TARTAAR148 159 gram HAAGSE LEVERWORST59 WOENSDAG en DONDERDAG VRIJDAG en ZATERDAG PINKSTERAANBIEDINGEN VARKENSROLLADE,590 gram 458 - kilo 900 VARKENSROLLADE van de lende, 500 gram 498 DE HELE WEEK Kilo doorregen RUNDERLAPPEN538 Kilo RUNDERLEVER 280 OP DE BOTERHAM 150 gram PEKELVLEES98 150 gram ONTBIJTSPEK 98 200 gram CH0PPED HAM98 200 gram LEVERKAAS 98 Kwaliteit en 100 service Men leest de Soester Courant huis aan huis aan huis DINSDAG 12 MEI 1970 Alle eigenaren van de woningen enz. tan het Kerkpad hebben een scrrijven ontvangen van de direkteur van Ge meentewerken, die hierin mededeelt, dat hij er naar streeft dat erop de gemeen tebegroting van 1971 een bedrag zal ■worden opgenomen voor riolering en reconstructie van het Kerkpad tussen F. C. Kuyperstraat en Eemstraat. Naar de inzichten van de direkteur van G. W. biedt de huidige afmetin gen van het Kerkpad onvoldoende mo gelijkheid om over te gaan tot riole ring en verkabeling van het boven grondse lichtnet. Ook in de verkeers situatie op het Kerkpad valt nu weinig verbetering te brengen. Ter voorzieining in al de ongemakken die nu nog aan het Kerkpad kleven, vindt hij het noodzakelijk dat bedoelde weg, die in breedte varieert van 3,5 tot 5,5 meter, minstens op een breedte komt van zes meter. Deze breedte zal dan verdeeld worden in een voetpad van p.l.m. 2 meter breed en een fietspad van p.l.m. 3 me ter breed. Dit fietspad is dan tevens ge schikt voor autoverkeer in één richting uitsluitend ten behoeve van de omwo nenden, de brandweer, de ziekenauto en de groente-, brood- en melkbezor gers. In tegenstelling tot de huidige situatie kunnen de voetgangers en het overige verkeer zich dan vrij, veilig en onge hinderd voortbewegen. Om te komen tot de totaal breedte van zes meter zullen vele eigenaren een strookje grond van veelal geringe af meting moeten afstaan. „Wil men echter zelf ook iets aan het probleem van de riolering, verkeer en veiligheid van de voetganger doen, dan /.al men dit „offer" moeten brengen en op die manier daadwerkelijk laten zien ca men bereid is zijn steentje aan de oplossing van de problemen bij te dra gen aldus de briefschrijver. Het landelijk karakter van het Kerk pad wordt o.i. goed behouden daar de curecteur van Gemeentewerken in zijn bnef aangeeft, dat de ter weerszijden van het „pad" overschietende strookjes ,-rond van 50 cm breed zullen worden beplant met een haag. waarvan de aan leg en het onderhoud ten laste van de gemeente zullen komen. Voor de af fe stane grond kan de ge- ..Opzettelijke belediging", stelde de of ficier van justitie. „Absoloet totaal onopzettelijk" baste de gemoedelijk uitziende Italiaanse ver- clachte voor het hekje van onder een weelderig uitstaande knevel. „Maar u bent er toch wel van over tuigd, dat het een belediging was" constateerde de politierechter. „Maar ja, het is de skrikkelijkste be- ledikmg die lk ken, ja." „U had geen erger beleding kunnen bedenken?" „Nee, ik wist kéén beter, ja." „U hebt dus nog even bedacht wélke belediging u zou gebruiken en toen hebt u juist deze genomen, omdat 't de ergste was die u kon vinden?" De ruig be haarde en gebruinde Italiaan trapte niet in dat valletje. „Maar ja, tijd om te bedenken was daar helemaal totaal niet, ja. Ik moest kauw één antwoord daar tussen werpen, ja. Daar werd mij niet veel tijd kekund om mijn denkhoofd te verbruiken, ja." „En u kent al veel Nederlandse scheld woorden?" „O ja, skoft, kriezel, stomoor, sofferd, oude lol, die leren jou het eerst in de fabriek I Ik al uitkeskeld ook voor een dame." De politierechter liet snel de eerste ge tuige binnenkomen. Logementshoudster gaf ze op als beroep. Jawel ze was uit gescholden. Verschrikkelijk uitgeschol den. „En ook nog beledigd, meneer de Gerechtsdienaar." „Wat is het nu geweest, een scheld woord of een belediging?" „Van allebei, meneer de Gerechtsdien der". Wélk woord er gebuikt was wilde 7e niet zeggen. De politierechter stuurde haar geïrri teerd weg en liet een volgende getuige binnenroepen. Een schriele man, die je pas ontdekte als je ergens in z'n te wijde confectiepak zocht. „Automaten- reDarateur" gaf hij op als beroep. „O. bent u die man die door de gleuf kruipt om het geld terug te halen?" „Nee edelachtbare, ik maak het deurtje open." „Er waren moeilijkheden met de automaat. Wat voor automaat is dat eigenlijk?" „Deze was nog van het type AX 39, edelachtbare, Frans fabrikaat. Zo'n oud model waar je wel eens een tik_ tegen moet geven." „Jaja, zo'n handig in strument om geld in te werpen en waar je heel lang op moet slaan om het weer terug te krijgen." Dat wilde deze getuige niet ontkennen. „En de verdachte had daar op die dag ook geld ln gedaan?" „Jawel, edelacht bare. Ik was al gewaarschuwd door de eigenaresse dat 't kreng 't weer niet deed. Ik ben daar zowat elke week, maar ze wil geen nieuw model kopen, ziet u. Ik kom toevallig aan en daar staat meneer hier te beuken op dat ding, van heb ik jou daar." „Wat wilde hij dan uit die automaat halen?" „Z'n geld natuurlijk. Nou, ik deed 't deurtje open. toen rolden er allemaal guldens uit. Hij nam een duik; En z'n hospita nam een duik. Maar zij eiste alles op. En hij hield vol, dat hij er heel wat guldens in gestopt had en dat er niks uitgekomen was. Nou, dat kon nog kloppen ook, want de voorraad zat er ong onaangebroken ln." „Welke voorraad?" „Die ik er de week daarvoor in gestopt had. Nou, toen kreeg je het gegooi in de glazen. Ik heb er wel een stel mooie woorden bijgeleerd!" De officier rees overeind en meende, dat in dit geval wel van opzettelijke belediging kon worden gesproken. Hij eiste vijfentwintig gulden boete. De be- pluimde bovenlip trok trillend op. „Oe kan ik opzettelijk als ik de taal zo slekt kennen? Ik niet eens koed weten, wat die woord betekenen!" De politierechter maakte er een tientje van. „Het woord betekent helemaal niets" meende hij, „maar de mensen zoeken er heel wat achter. Torn het gezelschap vertrokken was. v rog niet welk woord er nu meerite de gebruikelijke prijs van ƒ4, per vierkante meter betalen, waarbij cle navolgende kosten voor rekening van de gemeente komen: de overdrachts kosten, het eventueel verplaatsen van de watermeterputten en het aanbrengen van een verlaagde trottoirband ten be- noeve van een inrit. „Ongetwijfeld zal deze brief door zijn algemeenheid nog vele vragen onbeant woord laten. Uit uw reactie (het bereid zijn om mee te werken aan de grond- afstand) zal blijken of het zin heeft om definitieve plannen voor riolering en reconstructie verder uit te werken", aldus de directeur van gemeentewerken in zijn brief. Bij deze brief was bijgesloten een teke ning van het Kerkpad met alle aanlig gende percelen, waarop het af te stane strookje grond in rood was ingekleurd. Gezien de enorme verbeteringen die het ,,iïri ,zal kunnen ondergaan, bijna uitsluitend voor haar eigen „aanwonen- den mag de directeur van gemeente werken slechts enthousiaste reakties verwachten. Wat voor dit landelijk deel van Soest van belang is, is dat het kerkpad een (kerk)pad blijft. Ons inziens is dit één van de grote pluspunten van dit plan. derging uitbreiding. Dit alles waren redenen te over om het bestaande plan aan te passen. Een door de directeur van gemeentewerken ontworpen ge wijzigd plan, dat in voldoende mate tegemoet zal komen aan de bestaande behoeften, wordt begroot op ƒ225.000, In verband met het reeds toegestane kredit van 100.000,verzoeken B. en W. de raad om een aanvullend krediet groot 125.000, Nieuwe openbare lagere school aan de Molenstraat. Pe openbare lagere school voor gewoon lager onderwijs aan de Molenstraat te koest-Centrum Is op dit ogenblik ge huisvest in een vierklassige houten nood schoot, alsmede ln twee noodlokalen in net pand Molenstraat 8. De houten noodschool is destijds geplaatst op een groenstrook in het bestemmingsplan OZ voor gronden, gelegen nabij de Talma- laan, Dalweg en Molenstraat, welk per ceel reeds in 1968 door de gemeente Soest werd aangekocht voor de bouw van een Dermanente school in de wijk Soest-Centrum. Daar de urgentie-ver klaring voor bedoelde zesklassige school werd verleend, achten B. en W. het allerzins redelijk dat thans de zesklas- sige permanente school gebouwd wordt ter vervanging van de noodschool. Architect J. H. Giesen te Laren N. H. ontwerpt een plan voor een z.g. zesklas- sige „Ajour"-halschool, bevattende zes lokalen, een ruime hal (voor handenar beid), een hoofdenkamer, een leermid delenberging, alsmede voldoende toilet ten. Dit plan is inmiddels ter goed keuring naar de inspecteur van het la ger onderwijs doorgezonden. De totale kosten voor de bouw van bovenvermeld bouwplan met de daarbij behorende voorzieningen zoals speel plaats. afrastering en beplanting zijn op 637.000,geraamd. B. en W. stel len de raad voor een krediet tot dit bedrag te verlenen. Voor 104.000,kan de Insp. Schreu- derlaan worden doorgetrokken n Noorderweg. In verband met de bouw van een ver zorgingsflat nabij de Noorderweg moet de bestaande Inspecteur Schreuderlaan worden doorgetrokken naar de Noor derweg. Gelijktijdig zal de nodige riole ring worden aangelegd, hetgeen gepaard zal gaan met een gedeeltelijke verwijde ring van de bestaande riolering. De rijweg krijgt een breedte van vijf meter en zal vervaardigd worden' uit een grindzandasfaltfundering, met een toplaag van warmasfaltbeton. In ver band met de slechte ondergrond zal het geheel komen te liggen op een zandbed van zestig centimeter dik, terwijl aan één zijde van de weg een trottoir van twee meter breed zal worden aange legd. B. en W. adviseren de gemeenteraad een krediet van ƒ104.000,te voteren om tot de realisering van dit plan te komen. In dit bedrag is niet begrepen het aanleggen van een ter plaatse ge situeerd plantsoen. Hiervoor zal de raad later nog een krediet beschikbaar die nen te stellen. Noodstroomagregaat en werkuimte voor politie. In de februari-raadsvergadering van dit jaar werd een krediet gevoteerd van ƒ41.500,voor de aanschaf en installa tie van een noodstroomagregaat ten behoeve van het politiebureau Soest. In dit krediet is o..m- begrepen een be drag van ƒ11.000,voor de bouwkosten van de agregaatruimte. Daar de nood- agregaat zeer lang op zich laat wach ten, was nog niet met de bouw van de ruimte begonnen. Inmiddels is echter de wenselijkheid naar voren gekomen om, ten behoeve van het politiekorps, te beschikken over een eenvoudige werkruimte voor het zogenaamde kleine onderhoud aan ver lichting, banden en doorsmeren. Daar naast acht men het van belang dat in deze ruimte tevens onderzoeken kunnen worden verricht aan in beslag genomen voertuigen. Ondanks het feit dat in de toekomst ook de werkplaatsruimte op het terrein van gemeentewerken zal worden ver groot ten behoeve van het onderhoud van het gehele voertuigenpark der ge meente. achten B. en W. het noodzake lijk. dat de werkplaatsruimte bij het politiebureau er komt, daar de centrale werkplaats niet bestemd is om het kleine onderhoud in zijn geheel te doen uitvoeren. De directeur van gemeente werken ontwierp een plan waarin het bouwen van de beide ruimten worden gecombineerd. De totale kosten zullen bedragen ƒ37.500.—. Rekening houdend met het gevoteerde krediet van elf mille voor de bouwkosten van de agregaat ruimte, alsmede voor de aanschaf van drie stalen garageboxen, waarvoor men een krediet van ƒ6000,— beschikbaar stelde, rekenen B. en W. thans nog op een aanvullend kredit groot ƒ20.500,—. Werkplaats en garageruimte van ge meentewerken behoeven uitbreiding. Op 21 juni 1967 voteerde de gemeente raad en krediet van 100.000,voor het treffen van voorzieningen met be trekking tot de werkplaatsruimte op het terrein van gemeentewerken, welk raadsbesluit eerst in 1968 door gedepu teerde staten werd goedgekeurd. Inmiddels bleek, dat het destijds ont worpen plan voor de uitbreiding en wijziging van de bedoelde werkplaats niet meer toereikend zou zijn voor het in omvang geleidelijk toenemende ge meentelijke wagenpark en de motori- i sche gereedschappen. Ook het brand- Exposities: Luchtvaartmuseum, Vliegbasis Soester- berg, elke zat., geopend van 10-16 uur. Film: Flora Baarn. Dinsdag, woensdag 8 uur: „Sexyrella", 18 jaar. Diversen: Poppentejater, artishock-gebouw, Steen- hoffstraat, elke zondag 3-4.30 uur. Dinsdag 12 mei. Bos en Duin, Bosstraat, ledenvergadering „Soester Vogel vrienden, waarna lezing met dia's door de heer Wilhelm, rentmeester van het landgoed „Pijnenburg". Dinsdag 12 mei, 20 uur, rest. „De kleine Witte", Middelwijkstraat, jaarverga dering Winkeliersvereniging „Soest". Woensdag 13 mei, 10.30 uur, hotel Van den Brink, Soesterbergsestraat, koffie ochtend Ned. Ver. van Huisvrouwen. Woensdag 13 mei, 8 uur, „De Rank", Soesterbergsestraat 18, laatste leden vergadering Ned. Christen Vrouwen Bond, afd. Soest-Zuid. De 32-jarige, zojuist van vakantie terug gekeerde G. C. W. uit Soest, reed ko mende uit de richting Amersfoort, op OZ de Birkstraat, ter hoogte van „Het Eekhoornnest", toen zijn auto een klap band kreeg. W. verloor de macht over het stuur en zijn wagen begon zo te slingeren dat deze van de weg afraakte en tegen een boom reed. Ten opzichte van de totale vernieling van de wagen kwam W. er wonder boven won der nog goed af. Hij werd door de EHBO-ziekenauto met niet ernstige ver wondingen aan hoofd en knie voor on derzoek naar Zonnegloren gebracht. Dat de bestuurder blij was dat hij direct na zijn vakantie op het fatale moment alleen in de wagen zat, laat zich denken. Niemand begrijpt echter dat hij :en wagen durfde besturen met drie „eikel- gladde" banden. Onder voorwaarde dat de raad om trent de definitieve bestemming van het voormalige St. Joseph-gesticht nog nader zou worden geïnformeerd, stelde de raad op 17 december 1969 een kre diet beschikbaar groot ƒ24.900,— voor het treffen van voorzieningen aan dit gebouw. In een nota aan de raad delen B. en W. nu mede, dat het gebouw de bestem ming krijgt van sociaal-cultureel cen trum en gedurende een vijftal jaren zal resorteren onder een daartoe in het leven te roepen beheersraad. „Daarna kunnen nadere voorstellen, op basis van deze nota worden tegemoet gezien", aldus B. en W. in hun nota aan de raad. Tegenwoordig is het erfpachtsrccht vaak hèt onderwerp van gesprek, vooral wanneer het gaat om uit te geven bouwterreinen. Vele gemeenten geven namelijk de voorkeur aan het in erfpacht uitgeven van bouwgronden boven het verkopen daarvan. Het erfpachtsrecht is het recht om het vol genot te hebben van een aan een ander toebehorend onroerend goed, onder verplichting om aan de grondeigenaar een jaarlijkse uitkering (canon) te voldoen als erkenning van diens eigendom. Het systeem om gronden in erfpacht uit te geven is zeer oud; het is van Griekse oorsprong en later door de Romeinen overgenomen. Het eigenlijke doel was de ontginning van woeste gronden. B.v. iemand had woeste grond in ei gendom, die zeer weinig waarde had omdat meestal al de ontginning (b.v. wegens het ontbreken van de nodige geldmiddelen) achterwege bleef. Hij vond een ander bereid om dit werk uit te voeren, aan wie een bepaald recht (erfpacht) werd verleend. De erfpachter moest dan periodiek een geringe uit kering aan de eigenaar voldoen. Later werd de erfpachter voor zijn arbeid en zijn uitgaven beloond, doordat de ontgonnen grond vruchten opbracht, terwijl de uitkering aan de grondeige naar (canon) gelijk bleef. De grond eigenaar ontving weliswaar jaren lang een geringe uitkering, doch daar stond tegenover dat hij bij het einde van de erfpachttij d in plaats van woeste grond gecultiveerde grond terug ontving. Later heeft het instituut van de erf pacht zich uitgebreid tot bouwterreinen, zodat de erfpachter het recht kreeg om op de in erfpacht uitgegeven grond ge bouwen te stichten. De wet. In de Code Civil kwam geen regeling van het erfpachtsrecht voor. De rege ling in ons Burgerlijk Wetboek is dus niet aan het Franse recht, doch aan het Romeinse en oud-Nederlandse recht ontleend. De erfpacht van woeste gronden met het doel daarvan ontginning te ver krijgen is geheel op de achtergrond ge raakt; na 1833 komt dat met meer voor, terwijl juist toegenomen is het in erf pacht uitgeven van bouwterreinen met het doel gebouwen te stichten. Vooral wordt dit systeem door gemeentebe sturen toegepast. Amsterdam gaf daar bij (sinds 1896) het voorbeeld. Verschillende voordelen worden aan het uitgeven van gronden in erfpacht toe gekend. 1. De waardevermeerdering der gron den komt ten goede aan de gemeen te; Erfpacht beperkt de speculatie in bouwterreinen zonder haar echter uit te sluiten. 3. Bij erfpacht kan de gemeente de beschikking over uitgegeven gronden herkrijgen- 4. pemeentelijke invloed op het gebruik der gronden. 5. Uitgifte in erfpacht komt de weinig kapitaalkrachtige bouwer tegemoet. Nadelen. Men wijst echter ook op de nadelen van het erfpachtstelsel. 1. Het erfpachtstelsel legt te veel ka pitaal vast. 2. tegen het einde van de erfpacht dreigt verwaarlozing van de opstal (gebouwen). Erfnachtsuitgifte vereist een uitge breide administratie. 4. De erfpachter bezit slechts een tijde lijk en onzeker recht en daardoor on dervindt de bouwer bezwaren bij het vestigen van hypotheek. De erfpachtsvoorwaarden worden door de gemeente eenzijdig vastgesteld (dus niet in overleg met de kandidaat-erf pachter); de kandidaat-erfpachter heeft deze voorwaarden maar te aanvaarden of van de erfpacht af te zien. De grote gemeenten hebben algemene voorwaar den voor de uitgifte van gronden in erfpacht vastgesteld. Het erfpachtrecht grijpt zeer diep in het eigendomsrecht in. Aleen door het op gezette tijden ontvangen van de canon bemerkt de eigenaar dat hij de grond nog in eigendom heeft. De erf pachter kan zijn recht overdragen aan een ander en met hypotheek bezwaren. Contact. Het erfpachtsrecht wordt gevestigd bij notariële akte, overgeschreven in de openbare registers van het hypotheek- kantoor. De erfpachter oefent alle rech ten van de grondeigenaar uit. doch hij „r. fiopn waardoor de waarde ten en verplichtingen worden in hoofd zaak beheerst door de inhoud van het erfpachtscontract. Van de meeste der wettelijke bepalingen mag men afwijken doch niet van de verplichting van de erfpachter om een canon aan de grondeigenaar te voldoen. Het erfpachtsrecht eindigt. 1. Door verloop van de tijd waarvoor de erfpacht is verleend. 2. Door een overeenkomst tussen grond eigenaar en erfpachter, waarbij het erfpachtsrecht wordt opgeheven. 3.- Door „vermenging": grondeigendom en erfpacht worden dan in één hand verenigd (b.v. doordat de erfpach ter de grond koopt). 4. Door hét te niet gaan van de grond. 5. Door verjaring van 30 jaar, indien gedurende die termijn de erfpachter van zijn recht geen gebruik heeft ge maakt. 6. Door onteigening. 7. Door vervallenverklaring van het erfpachtsrecht wegens „merkelijke" aan het goed toegebrachte schade of bij grovelijk misbruiken daarvan, dan wel terzake van wanbetaling van de canon gedurende vijf achter eenvolgende jaren. (Deze vervallen verklaring geschiedt door de rechter). Bij het einde van het erfpachtsrecht ontvangt de grondeigenaar (b.v. de ge meente) de grond terug met de zich daarop bevindende gebouwen. Gebouwen. De erfpachter mag vóór het einde van het erfpachtrecht wegnemen alle door hem gestelde gebouwen en/of gemaakte beplantingen, waartoe hij volgens zijn contract niet verplicht was. Meestal echter wordt in het erfpachtscontract bepaald dat de erfpachter de gebouwen niet mag wegnemen. Volgens de wet is de grondeigenaar niet verplicht aan de erfpachter een vergoeding te betalen voor de waarde der gebouwen, welke zich bij het einde van het erfpachtrecht op de grond mochten bevinden, maar doorgaans wordt in de erfpachtsakte het tegen deel bepaald. Het erfpachtrecht tiert momenteel welig. Er moet veel gebouwd worden, hetgeen voor diverse gemeenten betekent: grond uitgeven in erfpacht! Hetgeen dank zij de strak geredigeerde contracten vaak een waar melkkoetje is geworden. Ge lukkig zijn er ook nog uitzonderingen. INVALIDITEITSWET - Door een ar beidsongeval is mijn linkenbovenbeen gebroken, dat na genezing 2V2-3 cm korter bleek dan het andere been. Dit zal nooit meer goed komen. Kom ik nu nu aanmerking voor een uitkering van de invaliditeitswet? Antwoord: De W.A.O. (Wet op de ar beidsongeschiktheidsverzekering) opent de mogelijkheid in bepaalde gevallen voorzieningen ter revalidatie van de betrokkene te treffen. Het doel van de ze voorzieningen is de betrokkene in een zo goed mogelijke toestand van ar beidsgeschiktheid te brengen en be staande arbeidsgeschiktheid te handha ven. Zelfs is het in bepaalde omstan digheden mogelijk in aanmerking te komen voor voorzieningen welke strek ken tot verbetering van de levens omstandigheden. U kunt over een en ander informeren bij de instantie die deze wet uitvoert, n.1. de bedrijfsver eniging, in uw geval dus de bedrijfs vereniging voor de bouwnijverheid, hoofdkantoor: Stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid, Joodenbreestraat 8-14, Amsterdam, tel. 020-219922. DOEDELDOP. - Kunt u mij zeggen wat de naam Doedeldop betekend? Antwoord: De betekenis van het woord „doedeldop" is: sukkel, lummel, sufferd. Ter verklaring kan aangevoerd worden, dat vroeger doedel genoemd werd een dotje dat met wat zoetigs gevuld, ge bruikt werd om een zuigeling in slaap te sussen en dat doedelig als streek- woord de betekenis heeft van slaperig BU deze nodigen wij onze cliënten en relaties uit voor de receptie welke ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de zaak wordt gehouden op donderdag 14 mei, van 15.00 tot 18.30 uur. Gedurende de middag zal speciaal vanwege deze feestelijke gebeurtenis een Japanse dame U graag alles op het gebied van parels uitleggen aan de hand van onze mooie nieuwe kollektie. Ieder die ln de periode van 14 te.m. 23 mei voor ƒ100,— of meer in onze zaak besteed, wordt een aangeboden. Zij die interesse hebben, ook die welke in het verleden bij ons solliciteerden, verzoeken wij contact met ons op te nemen. Ndam 4

Soester Courant | 1970 | | pagina 11