Promotie voor SEC-zaterdag na 5-0 overwinning op Candia in Rhenen TE WERKSTER springende dolfijnen., DOLFINARIUM VTBN.V. Hemelvaartstoernooi was een groot succes SOEST Ned. Christen Vrouwenbond V.V.Z. vrijwel veilig na zege op Chefana ïeren deze maand 10-jarig beslaan deügs aanbiedingen \MBEL VERHOEF Winkeliersvereniging vergadert Clubkampioenschappen van de Atletiekvereniging P. Majoor, 39 jaar, eerste officiële kampioen DOORSMEREN klaar terwijl u wacht REVEROL SMEERSTATION GARAGE BOSBOOM DINSDAG 12 MEI 1970 REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Unarium Harderwijk en ochtend of middag per week. per uur. ter S.D. bur. S. Crt. handel, telef. Restanten VOERING van 3,75 vonr f 1,p, r pa. HUISSTEDEN. Sopstcrberirsestraat 28, telefoon 3480. Voor uw tuin kerstsparren en o. dennen. S. DETMERS. Klein Encendaalweg nummer 24. RECLAME COURANT! SOESTER COURANT. A. P. HILHORST 5A-B - Soest - Tel. 2504 Vrolijke blouse van katoenen Terlenka in verschillende dessins en kleuren. Licht en luchtig. Echt iets oir erbij te hebben. Maten 36 t/m 42 Dankzij een nogal royaal uitgevallen overwinning op Candia is SEC zaterdag kampioen van de tweede klasse, afd. Utrecht geworden. Dat betekent, dat SEC volgend seizoen in de hoogste klasse van het zaterdagse afdelingsvoetbal mag uitkomen. SEC had in de voorlaatste wedstrijd tegen Candia aan een gelijk spel al voldoende om het kampioenschap te kunnen vieren. Aanvankelijk wees niets erop, dat SEC nog met een 5-0 zege in Rhenen van het velct zou stappen. De Soester for matie speelde in zijn geheel bijzonder nerveus en kon geen moment de indruk van een aanstaand kampioen wekken. Men kon vrijwel geen bal goed raken en doelman Kramer kreeg in de eerste twintig minuten dan ook tamelijk wat ...in bet In het grootste overdekte Dolfijnensta dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma.Tijden: 10.00, 11.30, 13.00,14.30,16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND Tel. 03410-2569. werk te doen. Maar ineens was ln nau- weliiks tien minuten de wedstrijd beslist. In de twintieste minuut was het Spngers, die voor SEC scoorde en daarmede was meteen het ijs gebroken. Vijf minuten later scoorde Sengers na een solo op nieuw en .'n de dertfeste minuut had Schuiling succes voor de bezoekers, met een afstandsschot scoorde hij 0-3. Met deze even onverwachte als comfortabele voorsprong brak de rust aan. Hoefaan bracht in de tweede helft de stand uit een strafschon op 0-4 en vijf minuten voor het feestelijke einde zorg de Sengers nog voor een vijfde doelpunt. Uiteraard was de vreugde bijzonder groot, 's Avonds is ln de SEC-kantine meteen op tamelijk vreugdevolle wijze het kampioenschap gevierd, zij het nog in eigen beperkte kring, want voor een officiële receptie wil men nog even wach ten in verband met de grote kans. dat ook het -vierde elftal dit seizoen kam pioen wordt. Dit elftal, dat nog een paar wedstrijden moet spelen, maakte in elk geval zater dag geen fout. Het won uit met 5-0 van Scherpenzeel 4. Roels opende na vijf minuten de score en zorgde zeven minuten later ook voor 2-0. De derde treffer nam Van Drie voor zijn rekening uit een strafschop wegens hands. De beide andere treffers kwamen op naam van Duist. Met een 5-0 voorsprong begon SEC aan de tweede helft. Men heeft toen de krachten wat gespaard, mede vanwege de temperatuur. Het verweer van Scher penzeel was overigens te zwak om nog tegentreffers te verwachten. Die bleven dan ook uit. SEC 3 heeft nu wel definitief zijn kampioenskansen verspeeld door in de uitwedstrijd tegen Cobu Boys 3 met 0-0 gelijk te spelen. De Amersfoorters zijn zelfs een groot deel van de wedstrijd in de meerder heid geweest, maar kregen geen kans om doelpunten te maken. Aangezien Het door de Soester Volleybalvereni ging georganiseerde volleybaltournooi op Hemel vaartdag is ook dit jaar weer ge slaagd. Elke speler had zijn goede hu meur meegenomen, hetgeen natuurlijk ook beïnvloed werd door het zeer mooie weer. De stralende zon gaf ieder een goede inzet, zodat elk team streed om de wed strijd te winnen. Hierdoor was er een goede sfeer op de terreinen. In het begin van de dag ging het spe len gemakkelijker dan tegen de middag. Ieder was nog fris en de zon had nog niet zo'n kracht. Tegen 12 uur werd het spelen echter bemoeilijkt door zon en wind. waardoor vele ballen in een andere richting werden geblazen, waar door de lagere teams veelal met een gelijk spel genoegen moesten nemen. Men had één keer de wind mee en één keer tegen. Men moest dus tijdens een wissel het gehele spel veranderen, om dat men zachter of harder moest gaan spelen. De hogere teams hadden minder last van de wind omdat het spel van deze teams veel feller was, waardoor de wind bij smashes geen vat op de bal kon krijgen. Hierdoor kwam het spel peil bij deze wedstrijden soms heel hoog te liggen. Vooral de finale-wedstrijden waren zeer spahnend mede doordat tijdens deze wedstrijden de wind was gaan liggen en de zon achter de wolken verdwenen was. Doordat de wedstrijden bijna allemaal op tijd begonnen kon men op de vast gestelde tijd de prijzen gaan uitreiken. De prijzen werden uitgereikt door de burgemeester van Soest. De wisselbekers gingen dit jaar naar SOS 1 voor de heren en Athlon 1 bij de dames. Bij de heren Ere-klasse speelde men om de wisselbeker tussen de eerst ge klasseerde van beide poules. De wed strijd tussen SOS 1 uit Utrecht en Olvmpia 1 uit Soest. De wedstrijd werd door SOS gewonnen, waardoor deze de wisselbeker overnam van VK A'dam, die geen kans zag de beker te houden. De tweede plaats was voor Oiympia 1 en de derde plaats voor Aristos 1. Bij de heren A-klasse hoefde geen fina le-wedstrijd gespeeld te worden, door dat deze klasce slechts uit één poule bestond. De eerste plaats was voor TOVO '67 en de tweede voor het uit Soest komende SVV 1. Bij de heren B-klasse werd de finale wedstrijd gespeeld tussen Athlon 1 uit Utrecht, en Tonegido 2 uit Voorburg. De wedstrijd werd door Athlon gewon nen, dat hierdoor op de eerste plaats van deze klasse kwam. De tweede plaats was voor Tonegido en de derde plaats voor DEM uit Beverwijk. Bij de heren C-klasse werd de finale wedstrijd gewonnen door Athlon 2, die hierdoor op de eerste plaats kwam. De tweede plaats was voor de verliezer van de finale-wedstrijd Aristos 2. TOVO '67 werd derde. Bij de heren D-klasse legde VK A'dam beslag op dn eerste plaats. De tweede en derde plaats waren respectievelijk voor Oiympia 4 en Oiympia 5. Bij de dames Ere-klasse hoefde ook geen finale-wedstrijd gespeeld te wor den. Na de gespeelde wedstrijden in deze poule was het al zeker dat. Ath lon 1 de wisselbeker kreeg. SOS 1 leg de beslag op de tweede plaats. Bij de dames A-klasse behaalde VI< A'dam 1 na een finale-wedstrijd de eerste plaats. De tweede plaats was voor DEM uit Beverwijk. GVC 2 uit Hilversum behaalde de derde plaats. Bij de dames B-klasse was het vooral in poule 2 een zware strijd. Hier werd tussen De Kennemers en Athlon gestre den wie er eerste en wie er tweede zou worden in deze poule. Uiteindelijk werd het team van De Kennemers uit Be verwijk eerste in deze poule en moest via een finale-wedstrijd tegen de win naar van poule 1 aantonen dat zij een bijzonder sterk team waren. De Kenne mers werden toch eerste in deze klas se, gevolgd door SOS 2 en Athlon op de derde plaats. Bij de dames C-klasse toonde TOVO '67 zich het beste team. Op de tweede plaats kwam SVV 3 en de derde plaats was voor VK A'dam 3. Bij de dames D-klasse hoefde ook geen finale-wedstrijd gespeeld te worden. Na de gewone wedstrijden was het TOVO '67 2 dat zich op de eerste plaats wist te brengen, gevolgd door VK A'dam 4. Bij de jeugd-klassen hoefde geen enke le finale-wedstrijd gespeeld te worden. Alliance legde beslag op de eerste plaats bij de meisjes A-klasse en Spirit A werd tweede. Bij de meisjes B-klasse was het een Spirit-aangelegenheid. Hier werd Spirit C eerste en Spirit B twee de. Hierdoor hadden alle teams van Spirit in de meisjes klasse een prijs. Bij de jongens A-klasse was het ook een Spirit-team dat beslag legde op de eerste plaats. Shok '68 werd tweede. Bij de jongens B-klasse behaalde AGAVS uit Soesterberg de eerste plaats, gevolgd door Alliance. Uiteindelijk waren er 4 verenigingen die 4 prijzen in de wacht sleepten: Athlon, VK A'dam. TOVO '67 en Spirit, welke laatste dit alleen door de jeugd- teams kreeg. Na een geslaagde sportdag zullen de organisatoren nu al moeten gaan uit kijken naar het 17e volleybaltournooi dat volgend jaar gehouden zal worden. Het driemanschap dat ook nu weer voor de organisatie tekende de heren Bosboom, Stam en Lykedjjk. Het kampioensteam direct na de wed strijd tegen Candia. Staande v.l.n.r.Voskuilen, Van Berkel, Hartman, De Vries, Hoefman, Wolfsen, Sengers en grensrechter Van Essen. Knielend v.l.n.r.Stalenhoef, Beyer, Kramer, trainer de heer Valero, Reyn- ders en Schuiling. ook het aanvalsspel van SEC niet erg doortastend was, bleef de stand, zoals zij was bij het begin, 0-0. Het tweede zaterdagelftal kreeg een 4-2 nederlaag te incasseren bij Cobu Boys 2. Al na een paar minuten moest SEC J. Luytelaar missen, omdat deze bij een ongelukkige val twee vingers brak. In de twintigste minuut nam Coby Boys de leiding en vijf minuten voor rust maakten de Amersfoorters er 2-0 van. Na de hervatting zorgde Hop voor een tegendoelpunt, maar Cobu Boys liep uit tot 3-1. Van Klooster zorgde nog wel voor 3-2, maar verder kwam SEC niet, mede omdat een doelpunt van Hop we gens buitenspel werd afgekeurd. Twee minuten voor het einde werd het zelfs nog 4-2. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Alcor" (12/5). Australië: ms „Tamerlane" (11/5). Brazilië: ms „Alcor" (12/5). Canada: ms „Hope Isle" (13/5). Chili: ms „Jytte Skou" (12/5). Indonesië: ms „Dusseldorf" (11/5). Ned. Antillen: ms „Neptunus" (11/5). Suri name: ms „Neptunus" (11/5). Verenigde Staten van Amerika:'ms „Atlantic Cog nac" (11/5), ss „Mormacsky" (13/5) en ms „Atlantic Champagne" (15/5). Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Montaigle" (11/5). De afdeling Soest-Zuid houdt op woens dag 13 mei de laatste ledenvergadering van dit seizoen. Deze wordt gehouden in de „Rank" Soesterbergsestraat 18. Aan vang 8 uur. De avond zal verzorgd worden door een schoonheidsspecialiste. G 40 cent per stuk, 3 stuks 115 tING, Inh. pl.m. 8 stuks 180 190 S VAN SCHELVIS, p. stuk 50 'ILET, per half kilo 195 Coninginnelaan 19. In de 2e helft benut Hoefman strafschop 4-0 Sengers scoort met behulp van de paal S-f Sengers scoort na 20 minuten 1-0 Opnieuw Sengers na een solo. 2-0 Schuiling maakt met afstandschot prachtig 3-0 de rust hadden de bezoekers een 1-0 voorsprong. De uilslag van deze wed strijd was voor beide ploegen niet meer van belang. Het vijfde elftal behaalde een fraaie 2-1 overwinning op Roda 3. Bij de rust was er nog niet gescoord. Ook dit elftal moest met enkele junioren uit komen. Eén hunner. De Boer, zorgde na goed voorbereidend werk van Kul- venhoven, voor 1-0. Na een half uur maakten de Hamersvelders echter weer gelijk. Tien minuten voor het einde stelde Kuivenhoven aanvoerder Van Kooy in staat om het winnende doelpunt te scoren, wat hij dan ook deed. Het zesde elftal is zaterdag kampioen geworden dankzij een 7-1 overwinning op het Amersfoortse Sova 4. WZ had overigens aan een gelijk spel al genoeg gehad. In het begin van de competitie zag het er in het geheel niet naar uit dat WZ kans op een kampioenschap zou maken. Het Amersfoortse Montagnards 3 won de ene wedstrijd na de andere en leek bij het ingaan van de winterstop regel recht op een kampioenschap af te ste- veren. Maar na de winterstop leden de Amersfoorters voortdurend nederlagpn, waardoor WZ de achterstand kon in lopen en Montagnards zelfs nog royaal kon passeren. In de wedstrijd tegen Sova had WZ bij de rust al een 3-0 voorsprong door doelpunten van R. Brouwer (twee maal) en v. d. Kuilen. Na de thee scoorde Brouwer nog tweemaal. De overige doelpunten werden door J. v. d. Hoek gemaakt. Zaterdag zijn er ook nog twee jeugd wedstrijden gespeeld. De adspiranten b speelden thuis doel puntloos gelijk tegen IJsselmeervogels b, terwijl de adspiranten d met 3-1 hun meerdere moesten erkennen in het Amersfoortse KWA adsp. b. Dankzij een 2-0 overwinning in de thuiswedstrijd tegen Chefana heeft WZ zich vrijwel in veiligheid weten te stel len. Eén punt uit de resterende wed strijden is voldoende om in de tweede klasse te blijven. WZ liet in de strijd tegen Chefana af en toe goed voetbal zien. De basis voor de overwinning werd gelegd door de goede bezetting van het middenveld, vanwaar uit steeds weer nieuwe aanvallen werden opgebouwd. Na een half uur was het Schaap, die de voorbereidingen trof voor de ope ningstreffer. Hij passeerde een paar tegenstanders en gaf toen een haar scherpe voorzet, die door J. Brouwer in een doelpunt werd omgezet: 1-0. Kort daarop was Schaap opnieuw een paar tegenstanders te snel af. Ditmaal rondde hij zijn actie zelf met een schot af, dat voor de doelman van Chefana te mach tig bleek: 2-0. In de tweede helft geloofde WZ het wel een beetje. Chefana kwam wat feller opzetten, maar tot werkelijk ge vaarlijke aanvallen kwamen de be zoekers zelden. Alleen vlak voor het 'einde moest doelman Den Breeien han delend optreden om een doelpunt te voorkomen. Voor WZ staan nu alleen nog wed strijden tegen Candia en Hulshorst op het programma. Voor WZ kunnen deze wedstrijden nog van belang zijn,voor de tegenstanders echter niet meer. Het tweede elftal, dat enkele weken geleden het kampioenschap behaalde, is dit seizoen ongeslagen gebleven. In de al niet meer van belang zijnde laatste wedstrijd tegen Hoevelaken 2 werd een 2-2 gelijk spel behaald, nadat de gast heren overigens lange tijd met 2-1 de leiding hadden gehad. Bij de rust be stond die voorsprong reeds. Het doel punt van WZ kwam van de voet van de junior speler P. Floor. Een fel voor een gelijk spel strijdend WZ zag in de tweede helft door een tweede doelpunt van Floor kans om naast zijn tegenstander te komen en zelfs kreeg men nog een goed uitzicht op een overwinning, maar zover is het niet meer gekomen. Het bleef bij 2-2, omdat paal en lat in de slotfase een paar keer redding brachten voor Hoevelaken. Het verleden jaar gepromoveerde derde elftal is op een fraaie tweede plaats geëindigd. Drie punten achter kampioen Altius 5, dat overigens een paar weken geleden werd bedwongen. WZ won zijn laatste wedstrijd met 2-0 van Chefana 4. Bij de rust was het overigens nog 0-0. De junior-speler J. Pijlman zorgde na de thee voor een 0-1 voorsprong. Van de Bosch maakte er tien minuten voor het einde 0-2 van. Het vierde elftal verloor op eigen terrein met 3-0 van Hoevelaken 4. Bij Vanavond, dinsdag 12 mei, om 8 uur. houdt de Soester Winkeliersvereniging de jaarvergadering in café-restaurant „De Kleine Witte". De agenda van deze vergadering geeft verschillende belangrijke punten aan, want naast verkiezing van enkele be stuursleden, die aan de beurt van af treden zijn, maar zich overigens her kiesbaar kunnen stellen, komt de uit slag van de gehouden enquette over de eventuele koopavond ter sprake, ter wijl ook de komende Winkelbeurs, dia als „SoWi '70" gelanceerd zal worden, als agendapunt staat vermeld. Als in elke tak van sport, wanneer het gaat om het clubkampioenschap, werd er tijdens de eerste clubkampioen schappen van de atletiekvereniging bij zonder fel gestreden om de ereplaatsen in het veldloopkampioerischap 1970. In alle klassen werd sportief gestreden, waarbij vooral de strijd in de jongste groepen opviel. De heren gingen als eerste van start voor het afleggen van de vierduizend meter. Ondanks het nog prille bestaan van de vereniging waren er verschillen de kansen op de titel, die zonder twij fel het felst begeerd door de negenen- dertigjarige P. Majoor, die al direct na de start duidelijk probeerde te ma ken dat hij zich tot het uiterste zou geven. Toch leek het er in de eerst ronde nog pven op dat hij rekening moest hou den met de concurrentie, die in de per soon van Klaas van 't Klooster, als een schaduw volgde. Maar na het ingaan van de 2e ronde dulde Majoor geen concurrentie meer, en schudde zijn achtervolgers van zich af, om in de tijd van 13.27 min. te fi nishen. Bij de jongens a. werd J .v. d. Grift kam pioen met 40 seconden voorsprong op A. Hofslot. Bij de jongens b. legde R. Wolfs met een voorsprong van amper 14 seconden beslag op de eerste plaats vóór H. Rey. Bij jongens c. finishte J. Berghuis als eerste na een goed gelopen 1500 meter vóór A, Heykamp die in zijn kielzog eindigde. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste kla9 smeermiddelen Blrkstraat 105 - Soest - 'Telefoon 3256 De verrassing vormde de overwinning van B. v. d. Dijssel, die bij de jongens d. de favoriet R. Berghuis met slechts 0,1 sec. voor bleef. Zoals dit meestal het geval is werd de strijd bij de pupillen a. het klap stuk van de middag. Er waren verschil lende kanshebbertjes voor de titel, een favoriet bestond er niet. Als eerste einidigde Marcel Klaaren- beek, direct gevolgd door Peter Swager en Menno Lievers op de derde plaats. Bij de pupillen b. bezette A. Klaaren- beek de eerste plaats. Bij meisjes c. einidgde Nanda Heykamp op de eerste plaats. Zij liep de 700 me ter in 2.32.2 min. Bij de meisjes d werd Ellen Swager eerste. Een aantrekkelijke strijd was er tussen Irena Majoor en Marijke Schuiling. Irena ging als favoriete van start., maar Marijke Schuiling gaf geen meter prijs en het lukte haar zelfs om Irena Majoor op de streep met miniem \erschil te kloppen. De voorzitter, de heer G. Heykamp reikte na afloop de prijzen uit, felici teerde de clubkampioenen en wenste alle atleten veel succes in het pas be gonnen baanseizoen 1970. Aanstaande zaterdag gaat er een grote groep jeugdige atleten, van 8-12 jaar, naar Utrecht om deel te nemen aan enkele wedstrijden.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3