SIMCA... ALEX van KEULEN n.v. Telefoonnummer ziekenauto 5980 gemeenteraadsvergadering Officiële bekendmaking Lijsten van kandidaten voor de gemeenteraad Ruimtelijke ordenin; Eiermarkt IEDERE ZATERDAG SHOW Provinciaal centrum voor praktische welzijnsverzorging Burgerlijke stand [RUYS&CO CTEN] Nationale midgetgolfkampioensehappen in Soest Krabbels van Knel is Politiebureau 4-4-4-4 Telef. Brandweer 3-3-3-3 p/raad der gemeente Soest komt in openbare zitting bijeen op woensdag 20 mei, des avonds te 19.30 uur, in de „al van de brandweerkazerne, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Notulen van de vergadering d d 10 en 17 december 1969. 2. Ingekomen stukken. 1. Brief d.d. 11 maart 1970 van de heer M. J. A. Stalpers inzake de aanleg van riolering in de Vosseveldlaan en het advits van het college van burgemees ter en wethouders d.d. 29 aDril 1970, met voorstel betrokkeS overeenkomshg genoemd advies te berichten. 2. Afschrift van een brief van het college van burgemeester en wethouders d.d. 6 met 1970 ee- richt aan de bond van kermis- bedrijfhouders Inzake het open- stellen van kermissen op zonda<» met voorstel dit voor kennis geving aan te nemen. 3. Brief d.d. 27 maart 1970, afde ling 5, nummer 2BI/46 van het college van gedeputeerde staten van Utrecht, waarbij een kopie wordt toegezonden van de aan de minister van binnenlandse zaken gerichte brief naar aan leiding van de reacties van di verse gemeentebesturen op het voorstel van de heer P. R. Smink, raadslid te Hoogland! tot het instellen van een open baar lichaam gewest Eemland, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. 4. Brief d.d. 13 april 1970 van „Aktie niet roken 1970" waarbij gewezen wordt op mogelijk te treffen maatregelen om het ro ken te beperken, met het voor stel deze brief voor kennisge ving aan te nemen. 5. Berichten van ontvangst van gedeputeerde staten van Utrecht, inzake de op 17 december 1969 vastgestelde vuurwerkverorde ning, de wijziging van de alge mene brandverordening en de wijziging van de A.P.V.-Soest, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. 6. Brief van burgemeester en wet houders Inzake de aanleg van een pad tussen de Weegbree straat en de Nieuweweg met het voorstel te beslissen conform het in deze brief neergelegde voorstel. 7. Goedkeuring wijziging van de verordening vuilnisbelasting bij Koninklijk Besluit d.d. 10 april 1970, nummer 21 met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. 8. Goedkeuring wijziging van de verordening op de heffing en invordering van leges bij Ko> ninklijk Besluit d.d. 20 april 1970 met voorstel dit voor kennisge ving aan te nemen. 9. Brief d.d. 17 april 1970 van mr. S. J. Timmenga waarbij nog maals de eerder genomen beslis sing op een bouwaanvrage van Keiler Nederland N.V. aanhan gig wordt gemaakt met het voorstel betrokkene te berichten overeenkomstig de betreffende brief van burgemeester en wet houders. 10. Brief d.d. 5 mei 1970 van het werkcomité ter oprichting van een monument ter ere van Prins Willem George Frederik, In houdende het verzoek éénmaal het presentiegeld voor dit doel beschikbaar te stellen, met het verzoek hierop niet in te gaan, omdat geen duidelijk aanwijs baar algemeen belang aanwezig is hiertoe over te gaan. 11. Brief d.d. 27 april 1970 van E. A. Rademaker waarbij hij alsnog bezwaren maakt tegen de aanleg van de weg over de Eng, met het voorstel deze brief te stellen ln handen van burge meester en wethouders om ad vies. 12. Brief d.d. 21 april 1970 van de Gewestelijke raad voor Utrecht van het Landbouwschap, waarin De lijsten van kandidaten voor de ver kiezing van de leden van de raad dezer gemeente, met vermelding van hun nummers, zijn voor een ieder op ae secretarie der gemeente ter inzage ne ergelegd. Soest, 6 mei 1970. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan de heer F. H. Adelaar, Lange Brinkweg 15 te Soest, op zijn daartoe verzoek op grond van het bepaalde ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmings plan „Landelijk gebied gemeente Soest ten behoeve van de uitbreiding van een woning en bedrijfsruimte, op het per ceel aan de Lang eBrinkweg 15, kadas traal bekend gemeente Soest, sectie A, nr. 3121. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn an twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter Inzage. SOEST, 12 mei 1970. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 70.000 stuks in prijzen van ƒ9,tot ƒ10,Middenprijs ƒ9,45. Prijs per kg 1,50. wordt medegedeeld tegen de door de Beraadsgroep '70 ont- worpen modelbepallngen voor bestemmingsplannen voor het buitengebied bezwaren te heb ben, met voorstel te antwoorden, dat de beslissing nu bij gede puteerde staten ligt. 13. Brief van burgemeester en wet houders inzake de opmerkingen ten aanzien van de rekeningen 1966 en 1967 met voorstel deze 0 v.°?r kenr*isgeving aan te nemen. 3. Beëdiging van het nieuw benoemde raadslid de heer J. G. Hilhorst. 4. Voorstel tot wijziging van de be groting 1970. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van een kleed- en clubgebouw op het terrein van het sportpark Bos straat-Oost. 6. Voorstel tot wijziging van het Alge- Ambtenarenreglement en de Bezol digingsverordening 1966. 7. Vervallen. 8. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Algemene Gymnas tiek- en Atletiek Vereniging Soester- berg in de kosten van de te organi seren jubileumactiviteiten. 9. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de St. Michaelgroep te Soesterberg in verband met het 25-jarig jubileum. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van een voorziening in de openbare kleuterschool te Soesterberg. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van een openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Molenstraat, alhier. 12. a. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoel in res pectievelijk artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 en ar tikel 50 van de Kleuteronderwijs wet aan het bestuur van de stichting voor katholiek basis- en kleuteronderwijs te Soest voor het aanbrengen van telefoonaan sluitingen in enige scholen, b. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld in ar tikel 72 van de Lager-onderwijs wet 1920 aan het bestuur van de vereniging voor christelijk onder wijs te Soesterberg voor het ver beteren en uitbreiden van en de aanleg vat, riolering in het speel terrein van de christelijke school voor g.l.o. te Soesterberg. 13. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de vereniging „De school met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van leermid delen alsmede voor het treffen van enige voorzieningen aan de Insinger- school voor g.l.o. 14. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woning Veldweg 1. 15. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van dading met de N.V. Groothandelsmarkt „Gemar- soest". 16. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan: a. de Beukenlaan van P. J. van Leeuwen, b. de Korte Kerkstraat hoek Kerk- pad Z.Z. van G. van Logtestijn, c. de Laanstraat van H. van den Belt, d. de Laanstraat van mevrouw L. H. M. Tip-Steenberg, e. de Nieuweweg van .T, Bosboom, f. de Nieuweweg van L. J. Kriek, g. de Smitsweg van de Coöperatie ve Baiffeisenbank, h. de Beukenlaan van W. G. Kok, i. de Laanstraat van mejuffrouw M. v. d. Eijk, j. de Kampweg te Soesterberg van A. S. J. Friebel en cons., met vaststelling van de betreffende begrotingswijziging. 17. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan: a. de Wilhelminalaan van E. J. Wijdeveld, b. de Klaarwaterweg van J. Hil horst. met vaststelling van de betreffende begrotingswijziging. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de openbare Rinke Tol- manschool. alsmede het treffen van een voorziening in de openbare- school te Soest-Centrum en nabij de openbare school te Soesterberg. 19. Voorstel er mede in te stemmen, dat door burgemeester en wethouders een bestuurslid wordt benoemd van de „Stichting Meervoudige Revali datie Amersfoort en omgeving". 20. a. Voorstel tot het verlenen van AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT TEL. 03490-14243 Tot dusver mist onze provincie een centrum voor praktische welzijnsbehar- tiging. Een centrum waar gediscussieerd kan worden over de actuele vraag: wat kunnen we aan een zo goed mogelijke relatie tussen mensen onderling doen? Een centrum waar bovendien ook prak tische oplossingen bedacht en uitgewerkt kunnen worden. Een centrum waar naast ontmoeting, bezinning en discussie ook aan recreatie gedaan wordt. Dat centrum gaat ontstaan in een ver nieuwd Maarten-Maartenshuis in Doorn. Provincie, gemeenten en particulieren hebben geconstateerd dat we er met de toenemende welvaart nog niet zijn. Het aantal contactstoornissen is opval lend groot. De onbekendheid met de nieuwe ontwikkelingen ook. En daar mee gaat dan weer een groot onbegrip gepaard. Vandaar dat provincie, gemeenten en particulieren de koppen bij elkaar heb ben gestoken en een Stichting Maarten- Maartenshuis voor de praktische wel- zijnsbehartiging hebben opgezet. In dit huis zullen onder meer onderwerpen als de gevolgen van de planologische ont wikkeling in onze provincie (verstede lijking) ter discussie worden gebracht: wat zijn de mogelijke alternatieven?, hoe kunnen toekomstige bewoners in spraak krijgen in nieuwe woningcom plexen?, wat voor minimum-eisen moe ten er aan de nieuwe woningen en aan de algemene gezamenlijke voorzieningen (crèches e.d.) gesteld worden? Onderwerpen als: hoe kan je nieuwe vormen van cultuur ingang doen vin den? Hoe kunnen we het isolement van bejaarden doorbreken? Hoe kunnen we de samenleving zo inrichten dat we niemand uitsluiten? Hoe kunnen we ons ontheffing als bedoeld m artikel het beste v00rbereiden op de toekom- 1 van de „Zoneverordening Hin- stjge grotere vrije tijd? En bovenal: wat kunnen we aan de vrede doen? derwet" ten behoeve van een in richting voor de fabricage van wegenbouwmachines aan de Ko ningsweg alhier, b. Voorstel tot het verlenen van ontheffing als bedoel in artikel 1 van de ..Zoneverordening Hin derwet" ten behoeve van een in richting tot vervaardiging van meet- en regelapparatuur op/in het perceel Koningsweg 30, al hier. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitbreiden en wijzigen van de werkplaats annex garageruimte van de dienst gemeen tewerken. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het treffen van voorzieningen op het terrein van het politiebureau Soest. Voorste, tot wijziging van de be groting 1969. Voorstel tot het voorzien in de vacatures ontstaan door de ontslag name van de heer G. C. van den Berg als raadslid. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitbetalen van belastingschade aan de heer A. J. de Jong. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling ziektekos tenvoorziening ten behoeve van ambtenaren in dienst der gemeenten in Utrecht. Voorstel tot verkoop van grond. legen aan de Laanstraat, aan W. J. Sukel. Voorstel tot het geven van een definitieve bestemming aan het St. Josephgebouw overeenkomstig het geen daaromtrent is aangegeven in de daartoe opgestelde nota. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de doortrek king van de bestaande Inspecteur Schreuderlaan, alsmede van de ter plaatse aanwezige riolering. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake uitbetaling van rente in verband met pen gesloten koopovereenkomst met J. Hilhorst. Het Maarten-Maartenshuis blijft geen instituut voor jeugd en cultuur, zoals het lot dusver veertig jaar was. De doelstelling van de stichting is veel breder. Het gaat er om mensen van al lerlei leeftijd, subcultuur, ervaring, deskundigheid en dergelijke bijeen te brengen en met elkaar theoretisch en tegelijkertijd praktisch aan de inter menselijke relaties te werken. Daartoe moet het verouderde Maarten- Maartenshuis verbouwd worden. Het bouwschema is klaar. De verbouw Is 1 april jl. begonnen. Met de nieuwbouw (slaapkamers) wordt zo snel rnogehjk gestart. In de herfst hoopt de stichting het hoofdgebouw (weer) te openen. Ver der werkt iedereen keihard om voor de zomer 1971 alles, de nieuwbouw incluis, rond te hebben. Pronvinciale staten hebben de start^ge maakt door een subsidie van 75.000 gulden per jaar toe te zeggen. ook nog garant te willen zijn voor 1.1* miljoen voor bouw en verbouwkosten maar daarmee zijn we er nog lang nie Het is de bedoeling dat iedere inwoner van de provincie aan dit gemeenschap pelijke centrum bij gaat dragen. Het begin is er al. Alle aankomende studenten komen een dag gratis m 11 bos rondom het Maarten-Maartenshuis werken. De aanstaande corpsleden zeiis een hele week. Van de kant van het bedrijfsleven is de eerste vorm van me dewerking losgekomen: de Steenkolen handelmaatschappij heeft een "ntelo voorschot van 2 ton gegeven. De Fede ratie van Vrouwelijke Vrijwillige Huip verlening, de jeugdraad en de gemeente besturen is om medewerking gevraagd. Iedereen is enthousiast. Nog niemand heeft zijn medewerking geweigerd. Het is verder de bedoeling dat de in woners van onze provincie donateur van de stichting worden of in een werkgroep aan de inrichting van een van de kamers, aan het openlucht theater en het sportterein gaan wer ken. Het gaal erom dat. het een ge- bouw is van en voor alle inwoners van en verder de provincie. Waarbi.; met iedereen re kening gehouden moet worden: er moet bijvoorbeeld ook een verhard sportter rein komen voor mensen met invalide wagentjes. Plaatselijk worden er werk groepen opgericht. Iedereen kan helpen. 1. Door donateur te worden, via de AMRO-bank te Doorn t.g.v. de „Stichting De Zonheuvel-Maarten- Maartenshuis" onder vermelding van „exploitatierekening". 2. Door een kamer te adopteren en in te richten, maar ook door te schilderen, te spitten en noem maar op. Iedereen die iets wil doen kan zich opgeven bij mevrouw U. p?ellegen-Veld- stra, provinciale griffie, Achter St. Pie- ter 20, Utrecht. Hij en zij krijgt dan zo spoedig mogelijk bericht. De eerste drie jaren (de overgangsfase) zullen moeilijk zijn. Maar met behulp van alle of heel veel inwoners van onze provincie zal het beslist lukken. Het begin is er. De rest hangt van de be volking af. GEBOREN: Eric, zoon van A. Straat man en P. Vissenberg, Colenso 105. Susanna Maria Theresia, dochter van A. J. Willems en E. M. Kol, Colenso 61. Patncia Elisabeth Magretha, dochter van R. J. w. van Beek en M. E. C. M. Berghuis, Smitsweg 525. Mariëtte Desiree, dochter van A. Mostert en D. M. Koppe, Colenso 97. Allard Carel Jacob, zoon van A. C. J. Dericks, wonende te Wageningen en P. M. Voort man, Van Lijndenlaan 17. ONDERTROUWD: Albertus Wilhelmus Antonius Wouterse, Utrechtsestraatweg 63, Woerden en Thea Josephine Ver- heesen, Steenhoffstraat 25. Hendrikus Jacobus Kroon, Berkenweg 42 Baarn en Gijsbertha Theodora van de Bovenkamp. Weegbreestraat 477. Robert Samuël van Ede, Meenkselaan 18, Driebergen- Rijsenburg en Elisabeth Hendrina Pe- tronella Wesselkamp, Generaal Spoor straat 52. Willem Johannes Kok, Beukenlaan 9 en Cornelia Gerarda Nico- lina Duwel, Jan Steenlaan 17. GEHUWD: Johannes Franciscus Hen driks. wonende te Arnhem, Konings weg 23a en Henrica Maria Sukel, Kerk- nad ZZ 102 Johannes Adrianus van der Pouw Kraan. Middelwijkstraat 48 en Aliida Wilhelmina Sandifcrt. Molen straat 93. Peter Paul Maria Wijn, Ant. van Leeuwenhoeklaan 239 en Yvonne Theresia Maria Zaal, Dennenweg 4, Hilversum. Jacobus Nirolaas Marinus Hendrikus van Essen, Wezelkade 79, 's-Gravenhage en Marie Louise Barbara Evers. Ir. Menkolaan 75. Wilhelmus Hendrikus van Haastrecht, Schimmel nenninckstraat 11, Grave en Elberta van der Linde, Prins Hendriklaan 46. OVERLEDEN: Antonius Martinus Ca- rolus van Diik, 58 jaar, gehuwd met H. van den Noort, Kerkpad NZ 67. Caroline Josephine Janssen, 91 jaar, weduwe van J. G. Numans, Albert Cuyp- laan 101. Martinus de Jong, 73 jaar, gehuwd met P. de Ruijgt. Bosstraat 20. Anna Margaretha du Chattel, 80 jaar, weduwe van A. .T. Snaa. Emmalaan 10.. Anna Megteldis Heijligers. 82 jaar. weduwe van H. Konijman. Oranjelaan 4. Theodorus de Zoete, 54 jaar, we duwnaar van M. van Ommen, Heuvel- weg 8. Pieter Johannes Berk. 77 iaar, gehuwd met I. Leidelmeijer, Bos straat 66. Bene Klimn. 91 jaar, ge huwd met G. M. T. A. Dokkum, Albert Cuvplaan 101. Cornelis Willem Beii- nink, 75 jaar, gehuwd met C. A. Aoel- doorn, Soesterberpsestraat 91. Hen- drika Kolkman, 73 jaar, weduwe van W. Bos, Zwartsluit, a/b schip „Rival", Handelskade 7. Arie van den Deijs- sel, 80 jaar, weduwnaar van W. van Doorn, Veldweg 11. Geertje van de Bunt, 75 jaar, weduwe van J. Floor, Beckeringhstraat 11. Gerrit Jan Bruins, 52 iaar. magazijnmeester, ge huwd met B. Schreurs, Diikshuisstraat 17, Soesterberg. Anna Heij, 82 jaar, Rotterdam, Groningerstraat 14a. Rijn- dert Bouwmeester, 49 jaar, gehuwd met J. C. Wanzing, Amersfoort, Van Nes- straat 8a. Maria van den Heuvel, 76 jaar, weduwe van J. Majoor, Lange Brinkweg 53c. Steenhoffstraat 9a, Telefoon 6571 en 4905 Komende zondag, eerste Pinksterdag, zullen op de midgetgolfbaan bij het Soester Natuurbad nationale midget golf wedstrijd en worden gehouden. Zeker honderd spelers uit Nederland en wel licht ook enkelen uit België zullen hier aan deelnemen. De wedstrijden worden georganiseerd door de Haagse vereniging „De Ba tavier". Jaarlijks wordt dit tournooi aan een vereniging ter organisatie op gedragen. Dit jaar staat het evenement mede in het teken van het eerste lus trum van de Haagse midgetgolfvereni- ging. Alle deelnemers zullen vijf partijen moeten spelen, zodat zondag in totaal in zes uur 500 partijen moeten worden gespeeld. De baan. een door de Nederlandse Sport Federatie erkende wedstrijdbaan, zoals men dit in vrijwel dezelfde vorm (met soortgelijke hindernissen e.d.) onder meer aantreft in Den Bosch, Vugt, Nij megen. Eindhoven, Valkenswaard, Den Haag en Oosterwijk, bestaat uit acht tien holes. Het is zoals bekend een gravelbaan. Het kampioenschap is mede bedoeld als propagandatournooi. Het midgetgolf wordt wel uitgebreid beoefend, maar zuiver als individuele recreatiebezigheid en niet zozeer in wedstrijdverband, daarom zullen bij het tournooi in Soest tevens weer pogingen worden gedaan om te komen tot de op richting van een plaatselijke midget- golfvereniging. Men heeft in ieder geval een bijzonder fraaie en goed onderhou den baan ter beschikking. Exploitant van de baan is de heer Groot, die de baan nu zeven jaar heeft en na een moeilijke beginperiode tot een zo on geveer rendabele exploitatie is gekomen. Sdan mok zeige daat door ut mooie weer de heule weruld der aars uut gaot zien. Nie dattut noeng al- lemaol veul zonnuger liek omdaat de zon eindeluk te voor- schien is gekomme, maor heul gewoon omdaat mit ut echte voorjaor ok un bietje zonnuger gedaachte bie de minse naor bove komme. Mit de koms vaant mooie weer leige de minse de stene, feguurlukke stene netuurluk, die zullie gebruuk hebbe om teuge de winter un bolwarruk op te trekke, weer naos mekaor. Zolaang as de zon maor blief schiene, en de temperetuur ut toelaot, vorreme de minse ast waore veul meer un ge meenschaap as wanneer de terememetur ongder nul staot. Zullie kriege mit ut stiege vaan de temperetuur ast waore vaan binne uut weer draang om zich mit mekaor te bemeuje. Geen bemeuje- nis in de naore zin vaan ut woord, maor heul gewoon bedoeld as belaangstelling voor mekaor. Vreuger gong daat allemaol nog veul meujelukker as noeng; de minse waore veul meer opter eige anneweze. Nie dak vin daat zullie der eige noeng int fe guurlukke veul meer bloot geve, maor der wordt noeng ovur alle dinge op un heul aore menier gepraot: un menier waorop ut voor veul minse waat mak- kelukker word om mit mekaor te praote. As de grote reje waorom daat zo is magge wullie gerus de tillevisie noeme. Door daat glaoze oog, daat haos geen grenze ken, worde alle weruldprebleme ok ongze prebleme. Ut maag daan vaok bar veer vaan ongs bed weze, maor wullie zien ut en praote der mit me kaor ok ovur. Ak noeng vurtel dak bar bes mit ming bure ken, daan vurklaap ik geen geheim, maor zongder te ovurdrieve kenk uut ervaoring zeige daat hoe veerder wullie opschiete naor ut jaor tweeduuzend, hoe makkelukker ut gaot mit de omgaang. Ut gaot der op lieke daat de minse mekaor weer wille kenne as mins. Der maag daan de leste jaore door veul minse gezeit weze daat de mins un eegowis ant worde is, en niks meer voor mekaor ovur hep, maor ik btn zo vrie te zegge dattut allemaol ant vur- aandere is. De minse gaon teugeswoordug heul aors mit mekaor om. Zullie sjenere zich nie meer zo gauw voor mekaor en vingde iets laang nie zo gauw meer gek as vreuger. Zongder voor zedepredikker door te motte gaon, kenk uut ervaoring zeige, daat die mentaolitietsvuraandering aal un heul end op weg is. As de zon schijnt, en de temperetuur stieg, daan is daat heulemaol goed te merreke. Neem allenug noeng is de minse die aal un bietje op leeftied binne. Ast warrum waas, en zullie zouwe be- voorbeeld bar greig mit der luu warre- me lief int zwembad leige, daan deeje zullie ut nie, vooraal nie as zullie nie kongde zwemme, omdaat de minse ut messchien wel raor zouwe vingde, maor das noeng nie meer. Toengk vaan Ce week effe int netuurbaad gong kleke naor ut zwemme vaan Gart zun jonges, konk ming oge nie glove toengk un heule goeie kennis vaan ming op zun buuk doort waotur zaag glieie as un dolfien in Haarderwiek. Ik wis zekur daat hie, toeng hie nog kined waas. geen zwemme haad geleerd. Zun ouweluu vongde ut maor un vieze bedoening om haos in' je naokte lief en as iedereen je kon zien, ut waotur vaan de Eem of vaan un waoi in te duuke. De minse haadde heul nie door daat ajje un paor jaor laotur nie kon zwemme. dat a» un groot tekort an je opvoeding wier gewete. Die kennis hatter geen vree mee daat hie zun kop nie bove waotur kon houwe aster soms is waat zouw beure waordoor hie in ut waoter terech zouw komme. Hie hep vaan de wingter in Hillevursum les genome en as un volleerd zwemmur dooktie bie de opening ut waotur vaartt netuurbaad in. Ik bin ut mit ming eige der nog nie ovur eens, maor ak Gart zo gek ken kriege, daan gaok vaant jaor ok weerris nrebere ofter vaan de stiekemme zwem- lesse vaan vreuger nog waat is blieve haange. En ak daan ok nog zeker weet dak nie de enugge zal weze, daan ister geen vuultie an de luch en gaok vaan de week ok te waotur. Zoas ik vaan de week aal zaag, ister geen mins die zun eige der mee bemeujt; de minse vingde ut allemaol heul ge woon. Ik hoop allenug, ast nie gaot, daat zullie ming nie an ming lot ovur laote. Waat daat angaot reken ik toch ok wel un bietje op die vuraandering ten goede. Ik bin dan allenug, waant der binne wel meer minse. die ast nodug is. graog un uuttestoke haand wille griepe, aal zouwt voorlopug allenug maor bie nao- rugheid weze. De rest komp vaanzelluf.

Soester Courant | 1970 | | pagina 9