uissteden Kijk uw ogen uit. Tï Ton Beuken „RASCtT FOTO VAN ESSEN Soest-Zuid SOEST ISTAAND LANDHUIS Uitnodiging f.P. - C.H.U. - A.R. EN ZITTING ÏLAME STOFFEN RUKTE TREVIRA breed 15,20 p. m. !r- en Gsrduroybroeken en Jacks tiskleding en Rackets Lage prijzen or Sport en Gamping SPORTHUIS KARELSEN EN ZN ZONNEGLOREN SOEST TE KOOP 's- en Assurantiekantoor I St. Josephgebouw wordt tijdelijk sociaal-cultureel centrum i Harry Mulisch komt naar Soest Uitreiking van 637 verkeersdiploma's Poppentheater gesloten wegens warm weer MENINGEN VAN LEZERS zonnebrillen VAN ESSEN OPTIEK Tweede heren-team van S.V.V. kampioen Van den TBrinh Lekker moe van een prachtige wandeling De gezamelijke Soester en Amersfoortse ziekenhuizen gaan Revalidatiecentrum stichten Geslaagd KONTAKTAVOND 8e Bedrijfs Sport Competitie VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST Met twintig bussen naar Slagharen VRIJDAG 15 MEI 1970 uniek gelegen, grenzend aan de ;es, 1800 m2 schitterend aangelegde talon, eetkamer, hal, keuken, kelder, [kamer, 4 slaapkamers, 2e toilet, zol- aapkamers. 115.000,—. WÉ ir taxateur in onroerende goederen 1 - SOEST - TELEFOON 02155-5145 iwerkende christelijke partijen seren voor belangstellenden een 16 mei a.s., van 10.30 uur tot 12.00 uur in „De Rank", Soesterbergsestraat 18, Soest-Zuid. [DEMODE VER VOORUIT j SOESTERBERGSESTRAAT 28 TEL;,34eoSOEST-Z. woensdagmiddags gesloten) merk Wrangier. den - Slaapzakken - Windschermen Parasols - Stoelen - Tafelt Mastic Boten - Badpakken >az dealer - 2- en 3-persoons tenten. erbergsestraat 3, telefoon 2749. Koninginnelaan 32, telefoon 2650. ida-afde!ing van het sanatorium Zonne- voor een >ar wordt verwacht, in kiein teamver in aan de verdere ontplooiing van de licitaties te richten aan het hoofd van P-a. Soesterbergsestraat 125 te Soest. SOESTDIJK üïïïïr£La,an de Vre£tehofstraat, be- HOEKVILLA MET GROOT LO- :a. 1500 m2 grond met bijgebouw, n van c.v., parkeerruimte aanwezig, ■t voor kantoor, expositieruimte etc te aanvaarden. 55.000,—. SOEST-ZUID >i aan bos- en duinrand gelegen ERNE BUNGALOW met c.v. olie ele onderbouwgarage, 2 terrassen,' en ca. 4000 m2 glooiende bostuin ge woon-zitkamer, ca. 55 m2, met luxe keuken (beide met vloerverw) kastenwand, toilet, 4 slaapkamers' amer. herenkamer, garderobekamer, Spoedig leeg te aanvaarden. 75.000,—. SOESTDIJK UW: Royale halve VILLA'S met garage en tuin. Ind.: woon-zitka- I 70 x 3.60 of 7.11 x 5.50 x 4.00, met er- iet open haard en hardhouten pla- I hal met open trap, toilet, luxe keu- I 40, tegelterras, boven: 3 slaaDka- I nn n't\°' 3"94x3-6°. 3.45x3.40 of I 00x3.90, 4.00x3.10, balkon, compl. I lrL3?ilTIJZ0Wer met royale slaap- I aogelijkheid van 2e kamer, 3 vaste I ivertin vensterbanken, solide bouw. I 115.000,— en 135.000,—. 1 InlichtingenI itraat 53, Socstdljk, tel. 02155-2002 Hetlmomenteel bij Artishock in ge bruik zijnde St. Josephgebouw, het voormalige gesticht aan de Steenhoff- straat, zal tijdelijk de functie krijgen vanj een sociaal-cultureel centrum, wan neer de raad zich daarmede althans kan verenigen. Vanuit de gemeenteraad is al vele ja- renjlang gevraagd, wat men nu eigen lijk ttnet het St. Josephgebouw van plan is. 'Aanvankelijk hebben plannen be staan om er een politiebureau van te maken, maar de kosen van verbouwing en Wichting wogen niet op tegen de eisen, die men er aan moest kunnen stellen. In een nota aan de raad zeggen B. en W.,fdat in het nieuwe gemeentecentrum in de toekomst een nieuw sociaal-cul tureel centrum zal moeten komen. Niet temin zien B. en W. wel mogelijkheden omfhet werk, dat Artishock in het ge bouw is begonnen, in de loop van de komende jaren daar verder uit te bou wen. Daartoe zal het wel noodzakelijk zijn, het beheer van het gebouw nader te regelen, zodat een einde komt aan de thans onzekere situatie hieromtrent. In het gebouw zijn volgens B. en W. zeker mogelijkheden aanwezig voor het ontplooien van diverse activiteiten. Het bestaande cursuswerk zal - mede door de verruimde subsidiemogelijkheden en de betere huisvesting - door Artishock verder kunnen worden uitgebreid. De voorgenomen aanleg van de verwar ming en de andere herstelwerkzaamhe den zullen zo spoedig mogelijk worden ingevoerd. De aantrekkingskracht voor deelname aan een van de cursusen zal daardoor zowel voor jongeren als oudeenr ver groot worden. Ook aan de andere door het rijk gestelde voorwaarden (een sa- -ffienwerkingsverband met Amersfoort en subsidiëring van het restant van de rarsoneelslasten door de gemeente) zal moeten worden voldaan wil dit werk in de toekomst doorgang vinden. Naar de mening van B. enW. zal de creativiteitsvorming een van de belang- injkste taken van het centrum gaan Worden. Voort kunnen naar de mening van het college de mogelijkheden worden onder- Tocht om de op de eerste verdieping aariwezige balletzaal en eventueel ook andere zalen geschikt te maken voor het houden van voorstellingen op al lerlei gebied. Wel zullen hiervoor de no dige voorzieningen moeten worden ge troffen, met name op het gebied van pe brandveiligheid. Hoewel de capaciteit beperkt zal zijn is volgens B. en W. hier toch een mogelijkheid om ook pan deze vorm van cultuurbeleving de nodige aandacht te schenken. De ballet zaal zal bovendien gebruikt kunnen worden als repetitie- en uitvoerings- uimte voor diverse verenigingen. Door de leden van Artishosk is op de eerste verdieping een tweetal lokalen omgevormd tot expositieruimte. Er heeft in deze ruimte reeds met groot succes een expositie plaatsgevonden. Het hou den van exposities zal volgens B. en W. dan ook zeker doorgang vinden. Wellicht zal het ook mogelijk zijn om deze ruimte voor nog andere doelein den te gebruiken. Van de zeven lokaliteiten, die thans als atelierruimten in gebruik zijn, wor den er drie gezamenlijk en vier voor idividueel gebruik benut. Of continue ring van dit gebruik plaats kan vinden en zo ja, op welke basis, zal nader be keken moeten worden. Nadere uitwer king van de mogelijkheden van het gebouw zal moeten gescieden door een voor het beheer in het leven te roe pen instantie. Artishock heeft B. en W. voorgesteld, voor het beheer een stichting in het le ven te roepen, waarin enerzijds de ge meente en anderzijds enkele vertegen woordigers van plaatselijke verenigin gen op sociaal-cultureel gebied zitting zouden nemen. B. en W. zijn van oordeel, dat het be heer moet worden gevoerd door een stichting, alleen indien het centrum een permanent karakter heeft. Voor een tijdelijk centrum achten B. en W. deze beheersvorm minder geschikt. De ge dachten van het college gaan uit naar een beheersinstantie met een nauwere relatie to het gemeentebestuur als dit bij de stichting het geval is. Overigens kan de samenstelling van de beheers raad geschieden overeenkomstig de wensen van Artishock. B. en W. ach ten een raad van vier tot vijf leden voorlopig voldoende. De beheersing zal moeten optreden als overkoepelende or ganisatie voor de gebruikende instanties. De taak van de raad zal voorts bestaan uit: a. het optreden als tussenpersoon tus- de gemeente als eigenaar van het ge bouw en de instanties die in het ge bouw hun activiteiten ontpiooen; b. het stimulerend en activerend op treden ten aanzien van de in het cen trum te houden activiteiten; c. het opstellen van geruiksregeling voor de diverse verenigingen en ande re gebruikers. In het bijzonder geldt dit voo het vaststellen van een ge- bruiksvergoeding, waarna de exploita tie kan worden opgezet; d. het nagaan met welke activiteiten het centrum kan worden uitgebreid. Daarnaast zal de beheersraad tevens kunnen nagaan wat zal moeten worden gedaan na afloop van de gestelde ter mijn van vijf jaar. Men zal volgens het college moeten komen tot een kostendekkende gebruiks- vergoeding. Onder deze kosten moeten behalve de terugkerende lasten voor water, gas en electrisciteit ook de na overname door de gemeente voor her stel en verbetering van het gebouw aan het St. Josephgebouw bestede kos ten moeten worden begrepen. Inmiddels zijn reeds drie werkgroepen ingesteld, die de mogelijkheden op het gebied van de cultuurvoorziening in Soest zullen gaan onderzoeken om daar mee te komen tot de eventuele oprich ting van een culturele raad voor Soest. Een belangrijke taak voor deze werk groepen zal kunn enzijn het medewer ken aan de totstandkoming van een zo ruim mogelijk opgezet sociaal-cultureel centrum, waarvoor thans de mogelijk heden worden geboden. In samenwerking met 't NUT en twee bekende boekhandelaren in Soest orga niseert de Kunstenaarsvereniging „Arti shock" een literaire avond met de auteur Harry Mulisch. „Een lezing over eigen werk". Na de pauze is er discussie mo gelijk. Deze avond vindt plaats op vrij dagavond 22 mei, om 8 uur, in het Artishock-gebouw, Steenhoffstraat 46 in Soest. Harry Mulisch, één van onze meest om streden romanciers, werd in 1927 ge boren in Haarlem. In 1951 kreeg hij de Reina Prinsen Geerlingsprijs voor ziin boek Archibald Strohalm, de opstandige, verziekte, illusionair denkende en per vers voelende hoofdpersoon ener Mythe. Met autobiografische gegevens? Kaleis noemt H. M. in Tirade een defectueuze persoonlijkheid („Mulisch' verhouding tot de vernietiging"). De virtuoos en sarcas- ticus Mulisch zal er niet op ingaan. De talentvolle „ik kan schrijven daar helpt geen moedertje-lief aan" ontving voor zijn letterkundige prestatie ook nog de Bijenkorf Literatuurprijs, de Anna Frankprijs, de Visser Neerlandiaprijs, de Athosprijs en de Vijverbergprijs. Na zijn debuut verscheen Chantage op het Le ven, gevolgd door De Diamant, een vreugdeloos boek in een overladen stijl. ..Zijn wrange, sceptische levenshouding en zijn voorkeur in de beschrijving der verwording noopt tot streng voorbe houd", schreef Piet Oomes in 1954. ..Ik wens geen nieuw boek te schrijven", zegt Mulisch, „tenzij het ook inderdaad nieuw is; liever geen boek dan zelfher- Amalialaan 19-21 TeJefoon 02154-2323 haling." Hij bewijst deze stelling met Het Mirakel en Het Zwarte Licht, een surrealistische beschrijving van één dag van een half-krankzinnige in krankzin nige omstandigheden. De Versierde Mens is een verhalenbun del en Het Stenen Bruidsbed een oor logsroman geschreven in opdracht van de Minister van O.K. W. Een aangrij pend boek dat in alle Europese talen werd vertaald. In 1960 verscheen het toneelstuk Tanche- lijn, kroniek van een ketter. Indertijd met een glansrol van Ko van Dijk en, evenals De Knop, door de TV uitgezon den. Vermaard geworden is ook Mulisch' Voer voor Psychologen waarvoor IDIL destijds waarschuwde: uitsluitend voor gevormde en critische lezers. Harry's vriend Jan Hein Donner, de schaker, neemt het echter herhaaldelijk op voor de Amsterdamse schrijver, die van zich zelf beweert: „Ik verander langzaam in één groot oog dat kijkt". Waarop Van het Reve schimpt: Mulisch is een gemo toriseerde relletjesvoyeur. Dit slaat dan vooral op zijn Wenken voor de Jongste Dag en Bericht aan de Rat tenkoning over de provogebeurtenissen in 1965/66 in Amsterdam. Veel belang wekkender is zijn boek De Zaak 40/61 over het proces Eichman (de mens ge worden techniek) in Jeruzalem. Sinds 1959 heeft H. M. geen roman meer geschreven, verwijt men hem. Tweemaal bezocht hij Cuba en werd hij het oog en de pen van de revolutie. Hij citeerde Régis Debray: „Arme pen, zon der geweer, arm geweer zonder pen". Terug in Nederland publiceerde hij in 1968 Het Woord bij de Daad, een getui genis van de revolutie op Cuba. De nieuwe Linie: een briljant, slordig boek. Mulisch is een geëngageerd schrijver. Che Guevara inspireerde hem bij het schrijven van de opera (samen met Hugo Claus) „Reconstructie", die vorig jaar uitgevoerd werd in Amsterdam t.g.v. het Holland Festival. In een twistgesprek met W. F. Hermans, gepubliceerd in de Haagse Post (26-11- 1969), zegt onze gast: „Zolang er vijftig mensen zijn die heel rijk zijn en twee duizend die vrij arm zijn, dan liever allemaal héél arm". Kaarten ƒ3,— voor deze avond zijn verkrijgbaar bij boekhandel Adriaansen en boekhandel v. d. Ven. C. J. P.-houders ƒ2,50. Vanaf half acht kunt u luisteren naar stereo-muzi^k uit „Reconstructie". J. VISSER Dinsdagmiddag had in het Verenigings gebouw aan de Steenhoffstraat de fees telijke uitreiking plaats van de Ver keersdiploma's, aan welk examen door alle scholen werd deelgenomen. In ver band met het heersende gebrek aan politiefunctionarissen werd dit jaar al- een een theretisch examen afgenomen en moest het practische gedeelte ach terwege blijven. Politie-inspecteur J. H. Hoogma heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester S. P. Baron Bentinck en het bestuur van de afde ling Soest van het Verbond van Veilig Verkeer. „Zelden heb ik voor zo'n grote zaal ge slaagden gestaan" zei de burgemeester. Na de raadgeving aan de kinderen, om het geleerde vooral in de praktijk te gaan brengen, overhandigde de burge meester dë diploma's aan de respectie velijke hoofden van de scholen. Het feest voor de kinderen werd besloten met de vertoning van enige amusante films. Dat het warme weer niet iedereen wis selvallig kan zijn bleek dezer dagen toen de Soester Poppenspeler Otto v. d. Mieden de volgende tekst op de deur van zijn poppentheater in het Artishock- gebouw had geplakt: „Wegens mooi weer zondags gesloten". Een uitkomst voor O. v. d. Mieden is misschien op komst. Aan het bestuur van de stich ting Openluchttheater heeft hij verzocht om de voorstellingen met zijn poppen theater op zondagmiddag in het open luchttheater aan de Soesterbergsestraat te mogen geven. Voor de vele liefheb bers van deze vorm van ontspanning hopen wij voor de heer v. d. Mieden op een gunstige beslissing. Mijne heren, Naar aanleiding van het artikel in uw blad van vrijdag 7 mei j.1. betreffende het houden van lezingen door de heer Seegers over cussusen „Creatief Denken voor ouderen kan het volgende onder uw aandacht worden gebracht. Een tiental bewoners van het bejaar dentehuis „Braamhage" volgde een der gelijke cursus, geleid door de heer Seegers. Aan het einde van tien zeer boeiende, belangrijke lessen zijn de cursisten algemeen van oordeel, dat het een voorrecht was deze cursus te heb ben kunnen volgen. Hoogachtend, F. Bouwman. Insp. Schreudelaan 92, Soest Veilige, beschermende met of zonder sterkte, alléén bij uw opticien SOEST-ZUID (by stoplichten) („En NATUURLIJK ook voor uw GEWONE bril Nadat promotie naar de le klas al en kele weken een feit was, werd gister avond in de Amersfoortse sporthal te gen het gelijk geëndigde eveneens ge promoveerde SVH uit Hoogland ge speeld, om uit te maken wie zich kam pioen van de afdeling mocht noemen Er was grote belangstelling voor dit duel dat om de bovenste plaats van de le klas van de afdeling Amersfoort van de NeVoBo ging. Het eerste team van SVV dat in deze competitie plaatsgenoot Olympia net voor moest laten gaan, kon de vereni ging dit jaar geen kampioensschap aan bieden, en alle hoop was dan ook ge vestigd op het tweede team, dat volle dig aan alle verwachtingen tegemoet kwam. Al in de eerste set bleek dat de Soes ter volleyballers hun zenuwen wat snel ler onder controle hadden, hetgeen voor al tot uiting kwam in de rust waarmee het team regelmatig zijn voorsprong op bouwde. De eerste set was dan ook met 15-8 voor de Soester ploeg. De tweede set, waarin men rekening hield met sterk terugkomen van de Hooglanders, verliep echter identiek aan de eerste. Opnieuw stevende men re gelrecht op de setwinst af, en met een duidelijke overwinning behaalde men het welverdiende kampioensschap. Direct na de wedstrijd ontving men de felicitaties van de tegenstander, waarna SVV-voorzitter de heer Kolthof de ploeg complimenteerde met het fraaie re sultaat. Op de foto de spelers die het kampioens team vormden: Staande v.l.n.r.: Eyo Wiersema, Kees Kok, Herman Stam (coach) en Fred Radder. Knielend v.l.n.r.: Jan Stam, Jan Lijkedijk, Tjeerd van Riemsdijk, Hans Dekker en J. Both. HOTEL - CAFé - RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-27061 Ga niet direct door naar huis, maar wip even bij ons aan voor een kopje koffie of thee, een pilsje of frisdrank of zo maar een ijsje. Bij mooi weer op ons royale terras, en als de zon verstek laat gaan natuurlijk bin nen. Bij ons bent U uit en toch thuis 1 Ruime parkeergelegenheid Sedert een reeks van jaren is men doende om voor Amersfoort en omge ving te komen tot de opjricthing van een poliklinisch revaludatiecentrum. Om de poliklinische revalidatie het meest tot zijn recht te doen komen, wordt het gewenst geacht dat deze door de ziekenhuizen gezamenlijk ter hand wordt genomen en ondergebracht in een revalidatiecentrum dat als zelf standige afdeling tussen die ziekenhui zen fungeert en waarbij de behande ling zich buiten de ziekenhuissfeer af speelt. Teneinde vast te stellen wanneer het moment van de oprichting van een der gelijk centrum ook voor te bereiden, is destijds een studiegroep in het leven geroepen waarin ook vertegenwoordi gers van het ziekenhuis „Zonnegloren" te Soest zitting hebben. Deze studiegroep heeft inimddels een rapport uitgebracht en adviseert thans tot de opriching van een dergelijk een- rum over te gaan. Als rechtsvorm voor het op te richten centrum beveelt de studiegroep de „stiching" aan. Voors adviseert zij het bestuur der stichting als volgt samen te stellen: Twee bestuursleden te benoemen door bet bestuur van het ziekenhuis „De Lichtenberg", twee bestuurders te be noemen door het bestuur van het „St. Elisabeth-ziekenhuis", twee bestuurs leden te benoemen door het bestuur van het ziekenhuis „Zonnegloren", één bestuurslid te benoemen door het be stuur van het Regionaal Werkplaats schap Amersfoort en Omgeving, één bestuurslid te benoemen door burge meester en wethouders van Amersfoort, één bestuurslid te benoemen door bur gemeester en wethouders van Soest en één bestuurslid te benoemen uit de kring van de ziekenfondsen. Het benoemen van een bestuurslid door de colleges van burgemeester en wet houders van de gemeenten Amersfoort en Soest acht de studiegroep gewenst omdat het stichingsbestuur alsdan langs die weg conacten met die gemeentebe sturen kan leggen met betrekking tot algemene beleidsaspecten betreffende de revalidatie (b.v. het eventueel stich ten van aangepaste woningen, het be schikbaar stellen van invali denwa gens e.d.). De plannen voor de oprichting van het centrum zijn thans zover gevorderd dat deze oprichting binnen afzienbare tijd gerealiseerd kan worden. De re- validatiemogelijkheden zullen hierdoor aanmerkelijk worden verruimd. Uit het feit dat het aantal patiënten da reva- Onze plaatsgenoot, de hoofdagent van politie de heer R. ten Hove, slaagde een dezer te Amsterdam voor zijn bri gadiers-examen. lidatie behoeft jaarlijks sijgt, blijkt wel dat verruiming der revalidatiemogelijk- heden zeker noodzakelijk is. Gelet op het grote belang van dit op te richten centrum voor de revalidatie- patiënten achten burgemeester en wet houders van Soest het verantwoord om de gevraagde medewerking te verlenen. B. en W. stellen de gemeenteraad der halve voor om er mede in stemmen dat één bestuurslid van de op te richten Stichting Meervoudige Revalidatie Amersfoort en Omgeving door het col lege van B. en W. wordt benoemd. Wij nodigen de hervormde bewo ners van het Soesterveen uit tot het bijwonen van een kontakt- avond. te houden op 20 mei a.s. in de Heeskapel aan de Inslnger- straat te Soest. Aanvang 20.00 uur. Dan zal o.a. het nieuwbouwplan worden toegelicht. Wij rekenen op uw komst. De Centrale Kerkeraad der Hervormde Gemeente te Soest. Bij stralend weer werd gisteren de Be drijf scompetitie met voetbalwedstrijden geopend. De Voorzitter van de Soester Zakenkring, de heer A. Hoegen Dijk- hof sprak een vriendelijke speech via de geluidswagen en verrichtte een ferme officiële afstrap op één van de 4 velden van B.D.C. aan de Bosstraat. Er werden in totaal 28 wedstrijden ge speeld onder zeer goede belangstelling. Voor de aller jongste jeugd waren er zelfs speeltuin-attributen beschikbaar. Er werd van de scheidsrechters onafge broken activiteit geëist wegens een te kort. Helaas moest wegens een ongeval ook het Rode Kruis in actie komen. Voor de wedstrijdleiding was dit keer geen caravan aanwezig, doch dit euvel werd opgelost door de heer Klomp van Drukkerij Klomp, dit noodzakelijke on derkomen voor de volgenden beschikbaar stelde. Ook de Coca Cola geluidswagen was, zoals ieder jaar, weer present met be manning, opdat het oproepen van teams, scheidsrechters en tijd-melding duide lijk plaats vond. Uitslagen gespeelde voetbalwedstrijden op donderdag 14 mei 1970. Tr. Suik - Stork 01. Lindner 2 - Dalco 1 04. Gemeente 1 - Altas 00. S. Cleaner - v. d. Dijssél 10. Coca - Cola - Mercurius 1 00. v. Hengstum - S. Timmer F. 20. d'Huy 1 - Avia 11. v. Kooy 1 - Dalco 2 0-0. d'Huy 2 - How- son C. 03. KlomD 1 - Gemeente 2 20. Avia - Branson E. 10. ARMA - Mer curius 2 10. Raiff/NMB - Stam 04. Lindner 1 - L. Rademaker 00. d'Huy 1 - ARCO 0-1. v. Asch 1 - v. Kooy 2 00. PTT - SPSV 0—1. L. Rademaker Hou- dijk 00. Brandweer 1 - v. Asch 2 00. Lindner 2 - Interlas 02. Lindner 1 - Zonnegloren 10. Foxboro 1 - Klomp 2 20. Fr. Bosman - Fréj o/Munt 01. In terlas - Foxboro 2 01. Brandweer 2 - Pribor 04. Kooy 1 - S. Cleaner 11. d' Huy 2 Coca Cola 00. Exposities: Luchtvaartmuseum, Vliegbasis Soester- berg, elke zat., geopend van 10-16 uur. Openbare Bibliotheek, Alb. Cuyplaan 202, expositie tekeningen en aquarel len van Elle-Petra Hylkema. Geopend dagelijks van 14-17 uur en op maan dag, woensdag en vrijdag 19-21 uur. Film: Flora Baarn. Vrijdag, zaterdag en zondag, 8 uur (za terdag 6.45 en 9 uur) „Het goud van Maekenne". Zondag 2.30 uur „Piraten van de Diablo". Maandag, 2.30 uur, „Het Zwaard van Koning Arthur". Maandag, dinsdag, woensdag, 8 uur, „De Eend in de Cadillac". Diversen: Poppentejater, artishock-gebouw, Steen hoffstraat, elke zondag 3-4.30 uur. Donderdag 21 mei, 2.30 uur, Anna Pau- lownahuis, N.V.E.V.-filmmiddag door Unilever N.V. Donderdag 21 mei, „Brandpunt", Baarn, solo-toneel door nel Kars voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Donderdag 21 mei, 20.00 uur, Openb. Bibliotheek, Alb. Cuyplaan 202, leden vergadering D '66, spreekster 2e ka merlid voor D '66 Mej. Goudsmit. I N1KKQREX\ Van een eenvoudige „Knipsen" tot een „machtige" reflex, en alles wat erby hoort, in enorme keuze b(j Bijna negenhonderd kinderen in de leeftijd van acht tot veertien jaar heb ben zich van een plaats verzekerd in één van de twintig bussen waarmee de WISO zaterdag 23 mei de tweede kin- derreis, ditmaal naar Slagharen, gaat maken. Deze geweldige deelname overtrof zelfs de stoutste verwachtingen, en zal zelfs ook de directie van de firma Tensen wel even in beroering gebracht hebben, want waar haalt men even gauw twin tig bussen vandaan, om zo'n kleine dui zend mensen naar Slagharen te bren gen. Niet alleen het vervoer werd door deze grote belangstelling in moeilijkheden ge bracht, ook de andere voorzieningen, het samenstellen van de lunchpakketten en de verzorging van de andere proviande ring voor onderweg, zullen de WISO- organisatoren nog wel een slapeloze nacht bezorgen. In ieder geval staat vast dat de politie de karavaan van twintig touringcars, in de gemeente, tijdens de opstaproute, en tot aan de gemeentegrens zal bege leiden. Hoewel er al veel dames zich hebben aangemeld als begeleidster, wat voor hen uiteraard geen kosten met zich mee brengt, zijn er nog enige da mes nodig. De dames die alsnog mee willen, worden verzocht zich op te ge ven bij de heer Kruiswijk, Driehoeks- weg 10. De inzendtermijn van de reserverings bonnen sluit definitief zaterdagmorgen om twaalf uur. Kaarten die na twaalf uur niet in het bezit zijn van de heer Kruiswijk, worden beslist niet meer in behandeling genomen. Belangrijk is vooral het tijdsitp van af halen van de deelnemerskaarten, niet zoals op de folder vermeld staat maan dagavond, tweede pinksterdag, maar dinsdagavond 19 mei, van 7 tot 8 uur, op de adressen die u zelf op de kaart hebt ingevuld. Op de kunstniiverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want di® staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. i i

Soester Courant | 1970 | | pagina 3