Leden Soester Zakenkring op „zakenbezoek" springende dolfijnen... Zware schade op Noorderweg 13-jarige zonder rijbewijs rijdt auto van zijn broer in puin Tweede Pinksterdag opnieuw Motorcross in de zandafgraving op de Eng Gezellig sleutelen bij Garage Stam BEDRIJFSSP0RTC0MPETITIE GISTERAVOND VAN START GEGAAN Marchal Pruikenboetiek V.V.V.-nieuws Jehova's getuigen bouwden een eigen zaal Krabbels van Knelis m oc/toemafcer VRIJDAG 15 MEI 1970 Dn Soester Zakenkring is onlangs tot S een nieuw initiatief gekomen. Tenein- f de elkaar en eikaars bedrijven wat beter te leren kennen, zullen de komende tijd ^Byoor de leden van de kring bedrijfsbe- fï 'Zoeken worden georganiseerd. De eerste Bheeft inmiddels plaatsgevonden. Rond twintig leden van de kring waren dins dag op bezoek bij de N.V. Golfkarton ■Industrie Mercurius op het Industrie ter- Irein. De heer Spiering, directeur van het be- drijf, vertelde bij de ontvangst van de lieden, dat Mercurius kort na de oorlog als fabriek van kleine papieren zakken in Hilversum is begonnen. In 1947 is men daar begonnen met de fabricage van I'golfkarton voor allerlei verpakking. De ■machine, die daarvoor toen in gebruik werd genomen, is thans nog in bedrijf. De productie bestond in de eerste jaren uit kleine doosjes. In 1953 kwam Mercurius naar Soest. 80 20 meter voor de productie en één 80 x 20 meter voor de productie van één van 40-20 meter voor de opslag van papier en stroo. De beschikbare ruimte werd echter al gauw te klein. Het papier kwam buiten te staan onder grote zeil- i'.' doeken en dat bleek een verre van idea le situatie. Het complex is dan ook aan zienlijk uitgebreid en bestaat thans uit zes hallen van 110-20 meter. Men be- I schikt thans over twee grote en twee kleine golfkartonmachines. De grote machines hebben een lengte van 96 me ter. Men maakt er onder meer golfkar ton in verschillende graden va:i stevig heid en dikte voor beschuitverpakking, j lampwikkels, groente- en fruitverpak- king, voor de chemische- en levensmid delenindustrie, terwijl er tevens dozen ...in het dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolfijnensta dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma.Tijden: 10.00, 11.30, 13.00,14.30, 16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND DOLFINARIUM VTB N.V. Tel. 03410 -2569. voor de meest uiteenlopende doeleinden en al dan niet voorzien van teksten, worden vervaardigd. Mercurius heeft on langs zelfs een bloemendoos voor de veilingen in het Westland ontworpen en gemaakt. De dozen gaan thans met vele tienduizenden tegelijk de deur uit. Voor de fabrikage van golfkarton heeft men bij Mercurius de beschikking over dertig soorten papier, zowel van vaderlandse als overzeese (Amerikaanse en Canadese) bodem. Bij Mercurius werken momenteel 190 mensen, waaronder een betrekkelijk groot aantal buitenlanders. De produktie is voor een zeer belangrijk deel geme chaniseerd. Er wordt in twee ploegen gewerkt. Het bedrijf beschikt ondermeer over een eigen drukkerijtje. De produktiestijging in het afgelopen jaar ten opzichte van het jaar daarvoor bedroeg 25 Het laat zich aanzien, dat ook dit jaar een be langrijke produktieverhoging kan worden bereikt. Mercurius maakt sinds elf jaar deel uit van de Container Corporation of Amerca. In verband met de naderende vakanties zal het volgende bedrijfsbezoek waar schijnlijk pas in het komende najaar worden georganiseerd. Bij dit eerste be zoek was ook de voorzitter van de Soes ter Zakenkring, de heer A. H. Hoegen Dijkhof, aanwezig. Bij een verkeersongeluk op de hoek van de Noorderweg en de Ir. Menkolaan zijn maandag twee auto's zwaar bescha digd. De 52-jarige mevr. P. M. L. N. uit Soest, die over de Noorderweg reed, verleende geen voorrang aan een uit de Ir. Men kolaan komende auto, bestuur door de heer C. W. van Z. uit Naarden. Beide wagens liepen ernstige schade op. Per soonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De 18-jarige G. M. H. uit Soest, niet in het bezit van een rijbewijs, heeft maan dag met de auto van zijn broer een ver keersongeval op het Weteringpad, hoek Industrieweg veroorzaakt. De jongen verleende daar geen voor rang aan een vrachtwagen van de Coca Cola, die bestuurd werd door de 30-ja- rige J. H. v. d. Z. uit Eemnes. De per- soneauto werd zwaar beschadigd. De jeugdige bestuurder liep slechts lichte verwondingen op. De vrachtwagen kreeg betrekkelijk weinig schade. Maandag a.s. organiseert de Motorclub „Soest" opnieuw een nationaale motor cross voor 250 cc junioren en senioren, met als klapstuk de 500 cc senioren. Eevenals voorgaande jaren zal het spek takel opnieuw in de zandafgraving op de Eng plaatsvinden, waar ongetwij feld de vele duizenden toeschouwers makkelijk een goede plaats kunnen vinden. Om twaalf uur zal de omge ving, zij het op beperkte schaal, ken nis kunnen nemen van het geweld wat hun om twee uur( te wachten staat, als de traningen worden gestaakt en de wedstrijd begint. Soest komt met een op een paar plaat sen gewijzigd Procar-team uit, waarin o.a. Hans Ramselaar, die vorige week in Laren op schitterende wijze de eer ste plaats bezette als favoriet, van start zal gaan. Wanneer de renners op hun razendsnel le CZ's, Bultaco's Husqvarna's enz., hun rondjes draaien, zal er voor de con sumptie-tenten, met normale prijzen, niet veel belangstelling bestaan, maar tussen de verschillende manches door zal er wel weer een enorme toeloop zijn op de aanwezige fris-, zoet en har tige kramen. De hoofdingang is ook nu weer op de Soester Engweg, direct naast de Witte boerderij, maar ook op de Beukenlaan en de hoek Ver. Talma- laan, Beukenlaan, achter service-station Rensenbrink, zal een ingang zijn. Op de speelweide op de Eng is voldoen de parkeergelegenheid, terwijl voor fiet sers en bromfietsers op het terrein een bewaakte stalling is. De toegangsprijs bedraagt voor volwas senen ƒ3,50, kinderen ƒ1,50. De organisator van de cross, al vele avonden druk bezig met het in orde brengen van het parkoer, verozcht ons vooral te vermelden dat hij hoopte dat de toeschouwers zich precies aan de aanwijzingen van baan-commissarissen en speakers zullen houden, om daar mee de traditie van „in Soest bij de cross geen ongelukken" voort te zet ten. Honden zijn een voortdurend gevaar, daarom geen henden op het terrein, voor uw eigen veiligheid, maar ook voor die van de renners, die al werk genoeg hebben om op hun motoren te blijven te zitten, en beslist niet de moeite zullen nemen om voor uw huis dier uit te wijken, om daarmee toe schouwers in gevaar te brengen. Een gezelschap van zestig personen, voor een derde deel bestaande uit dames, nam maandagavond deel aan de regelmatig door Renault-Nederland op verschillen de plaatsen in ons land georganiseerde Sleutel-avonden, welke ditmaal bij gara ge Stam werd gehouden. Ondanks het „doe het zelf" tijdperk waarin wij le ven, bestaat er voor deze speciaal voor Renault-rijders belegde instructieve avon den, ten onrechte geringe belangstelling. De geweldige opkomst van maandag avond, in de werkplaats van Garage Stam aan het Nieuwerhoekplein, verrast- te dan ook de heren van Renault-Neder land. Even na acht uur werd het programma gestart met een filmpje over het nieuw ste model van Renault de R 12. Het ont staan na de tekening en het prototype tot het model dat sinds enige tijd op de weg rijdt, liet men op duidelijke wijze zien. Een amusant filmpje over de ver koop-methoden van de franse auto-ver- kopers sloot het filmische gedeelte van de avond af. Al naar gelang het type auto dat men bereed, werd men bij een monteur ingedeeld, waarmede men die avond ging proberen iets meer van de eigen auto te gaan begrijpen. Zonder de dames onder de automobilis ten ook maar iets tekort te willen doen mogen we rustig stellen dat voor hen een dergelijke avond bijzonder waarde vol kan zijn, vooral als men, na zo'n avond, zonder dralen de plaats van het reserve-wiel kan aanwijzen, en men het verschil kent tussen benzinetankdop en olievuldop. Voor de pauze probeerde men letterlijk en figuurlijk zo diep mogelijk door te dringen in het binnenste van de ver schillende auto's, terwijl men na een welverdiend kopje koffie in de pauze, de avond besloot met het opsporen van enkele door de heren technici in die pauze aangebrachte storingen, die op een enkel geval na door de „leerlingen" werden ontdekt en hersteld. Waar de kennis tekort schoot hielp de hand van de aanwezige monteur. Aan het slot van de avond was men eens luidend van mening dat dergelijke avon den meer gehouden moesten worden. „Het klinkt misschien een beetje over dreven, maar nu je wat meer van je eigen auto weet, kruip je toch wat ge ruster achter het stuur". De ontsteking afstellen zal de autorijdende dame, die deze woorden sprak, nooit klaarspelen, maar voor een lekke band, of losgescho ten accu-klem draait zij haar hand niet meer om. Al zal zij in voorkomende ge vallen toch op de hulp van een pas serende „heer der schepping" rekenen. Met het onderdeel voetbal is gisteravond de achtste Soester Bedrijfssportcompeti- tie van de Soester Zakenkring van start gegaan. Dit jaar nemen 39 bedrijven (drie meer dan verleden jaar) aan het toernooi deel met in totaal 760 deel nemers (verleden jaar 780) en 1768 deel nemingen (in 1968: 1850). De belangstelling voor deze bedrijfs- sportcompetitie neemt nog van jaar tot jaar toe. Dat dit niet blijkt uit het aantal gestegen deelnemers is een gevolg van het feit, dat men, in tegenstelling tot voorgaande jaren, per bedrijf niet meer dan twee teams mag inschrijven. Daar door is ook het aantal deelnemingen wat teruggelopen. Het aantal bedrijven steeg evenwel weer. Tot de bedrijven met de meeste deel nemers behoren Foxboro (62), Gemeente en Gemeentewerken (58), Mercurius (45), Pridor (39), Branson (34), Van Kooy (33) en Lindner (32). De organisatie van de wedstrijden is weer in handen van de Evenementen commissie van' de Soester Zakenkring, bestaande uit de heren G. Kruimer, voor zitter, A. J. Brink, secretaris en E. J. Élderman, commissaris. Zoals bekend zal een deel van de wed strijden dit jaar voor het eerst in de sporthal worden gehouden. Hier vinden de volleybalwedstrijden plaats. Het voetbal- en handbaltoernooi wordt weer gehouden op de terreinen van de sportvereniging BDC aan de Bosstraat. Ook de atletiekwedstrijden vinden hier plaats. Met uitzondering van de handbal en voetbalwedstrijden is de organisatie van de overige wedstrijden opgedragen aan de betreffende verenigingen: BDC voor de atletiek, SVV voor het volley bal, „Tempo" voor de prestatiefietstocht, De Duinkikkers voor de zwemwedstrij den. De zwemwedstrijden zullen dit jaar niet meer worden besloten met de traditio nele waterpolowedstrijd tussen een team van Van Kooy en de leden van de Evenementencommissie en Zakenkring. Om het voor het publiek nog aantrekke lijker te maken, zal een demonstratie wedstrijd worden gespeeld tussen AZ en PC uit Amersfoort en Neptunes, eveneens uit Amersfoort. Beide clubs komen uit in. de hoogste klasse van het Nederlands waterpolo. De wedstrijd wordt geleid door de bekende oud-international Fred van Dorp. De Soester Zakenkring heeft voor deze wedstrijd een beker beschik baar gesteld. Deze wedstrijd wordt vol gende week dinsdag in het natuurbad gespeeld. Aan het gisteren begonnen voetbaltoer nooi nemen dit jaar 44 teams deel. Elk team bestaat uit elf spelers. Zoals be kend, geldt bij dit toernooi niet de bui- tenspelregel. Ook in enkele andere op zichten wordt van de gangbare regels af geweken: veld en doelen zijn kleiner, strafschoppen worden onder een hoek en op een leeg doel genomen e.d. Inzet- van het voetbaltoernooi is de M. vanDriel wisselbeker. Deze trofee werd verleden jaar ingesteld na het plotseling overlijden van de heer M. van Driel, voorzitter van de Evenementencommissie. Hedenavond wordt de bedrijfscompetitie voortgezet met een minder spectaculair nummer, een prestatiefietstocht, waaraan 130 werknemers van 18 bedrijven deel nemen. Hier gaat het er vooral om, bui ten wedstrijdverband punten te verza melen. Dinsdag gaat het toernooi verder met zwemwedstrijden op de onderdelen 50 meter vrije slag dames (7) en heren (33). Volgende week donderdag begint het vol leybaltoernooi. Hiervoor hebben 31 teams ingeschreven. In de poules worden per wedstrijd twee sets gespeeld. In afwij king van de bestaande regels bestaat iedere set uit tien punten. De dag daarop worden op het BDC-ter- rein de eerste handbalwedstrijden gehou den. Aan dit toernooi doen zestien he ren- en acht damesteams mee. Volgende week zaterdag wordt vanaf het BDC-terrein een wandeltocht geor ganiseerd. Een commissie, bestaande uit de heren G. Strok, directeur van Constructiebe drijf Gebr. Storks N.V., dr. R. E. Buss, chirurg en Th. M. Peet, directeur van de stichting voor lichameliike onvoeding en sport, zullen de bedrijfsprijzen (in code) toekennen. Om voor de prijzen in aanmerking te kom<*n wordt onder meer gelet op kleding, sportief gedrag, belang stelling van de zijde der directie, terwijl tevens factoren als ploegendiensten, grootte van het bedrijf e.d. in aanmer king worden genomen. De prijzen worden uitgereikt op een feestavond, die dit jaar voor het eerst niet in het officierscasino te Soesterberg plaats vindt, doch in de sporthal. De slotavond van de Sportuitwisseling met het Duitse Soest heeft bewezen, dat de vloer van de sporthal heel wat kan verdragen, al worden er geen dames met naadhakken toegelaten. Ook glasscher ven uit den boze. Daarom zullen die avond dranken worden geserveerd In glazen van imitatieglas. Grootste collectie synthetische pruiken Handgeknoopte pruiken en haarstukjes (100% haar) Beetzlaan 74 - Soest - Telefoon 3990 Heerlijk, lente of zomer? In elk geval worden de zomerse spulletjes weer ge dragen en vermoedelijk gaat de kruik ook niet meer mee naar het nachtver blijf. We gaan ons nu concentreren op de vele geneugten van het seizoen. Wanneer we Keukenhof bekeken heb ben kunnen we de bloesem routes gaan rijden en de A.N.W.B. heeft er een tweetal, speciaal voor de provincie in kaart gebracht. Maar er zijn nog meer mogelijkheden. Al deze uitnemen de plattegrondjes zijn bij ons verkrijg baar. Een opzienbarende verschijning is dit jaar zeker wel het nieuwe spoorboekje, ditmaal een Reuzen-pocket, maar mooi en praktisch verzorgd. Verheugende tabelletjes vindt U onder 34a en 34b, die ons vertellen, dat er tussen Ut.recht- Baarn, heen en weer, op de werkdagen een halfuur-dienst is ingesteld, waarbij alle stations in Soest, die aan deze lijn liggen, weer dienst doen. Gemakkelijk is, dat de loop der treinen in twee kleuren is afgedrukt. Behoud de trein de route, dan blijft de kleur onveran derd, is overstappen op een aansluiten de trein geboden, dan wisselt de kleur. U zult wel spoedig met de nieuwe in deling vertrouwd raken. Van de Algemene Hengelaarsbond kwam het berichtje binnen, dat op za terdag, 30 mei het visseizoen weer ge opend is. Het lidmaatschap van deze vereniging bedraagt ƒ10,— per jaar. Men organiseert aardige wedstrijden en voor bijzondere vergunningen kan „De Snoekbaars" (naam var. de vereniging) bovendien zorgdragen. U kunt zicht als lid opgeven bij de heer H. Veenkamp, Laanstraat 48. En dan maar... een, twee, hup... het lijntje uitgooien! De Jehovah's Getuigen der gemeente Soest/Baarn heben het afgelopen week einde aan de Sint Theresiastraat in Soest een nieuw gebouw in gebruik ge nomen. Het bijzondere van dit gebouw is, dat het in de afgelopen twee jaar steen voor steen door de leden zelf is gebouwd, uiteraard vrijwel alleen op de zaterdagen. Dit praktische ingerichte en zeer ruime gebouw zal door de Jehovah's Getuigen zeer intensief worden gebruikt. Elke donderdag en zondag worden er ver gaderingen gehouden. Tevens doet het gebouw dienst als vertrekpunt voor ve le predikingsactiviteiten. Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van het gebouw werd zaterdag een receptie gehouden, die druk werd bezocht. Ajje ut mlng vraog dan mok zeige daat de Soesder zaokeluu weer bar goed voor de daag komme dit jaor, waat toch aal weer vief maonde ouwd is. Noeng hek neerreschreve, Soes der zaokeluu, maor zongder die allemaol ok maor iets tekort te wille doen, wouk wel effe duudelijk maoke daat ik ut noeng ovur die zaokeminse hep die an- neslote binne bie de Soesder zegulklup de WISO. Aal jaorelaar.g kriege, ajje arruguns waat koop, zeguls. Voor ieder kwaartje of voor elke twee kwaartjes, een zegultje dajje op un kaort op ken plaakke. en ajje daan un heule kaort vol hep zitte, daan krieje daor bevoorbeeld un knaok voor. De soorte zeguls schote as paddestoele uut de grongd, en eigeluk op ut punt aaat de mins zoon biet ie zegulmeu ant worde waas, wier de WISO ongerich. Net as alle vorugge klups die zeguls gaove, un groen zegultje. ent leek ter op datter niks bezongders mee an de haand waas. Maor vorugge jaor hebbe zullie wel effe laote zien, warom ut zo be- laancriek waas om juust bie de zaoke, die WISO-zeguls geve, de inkope te doen. Vorug jaor kongde de kingders vaan minse die twee volgeplaakte kaorte haade, voor die voor r.iks cekrege zeguls mit de bus mee naa- De Efteling. un bar mooi pretparruk int zuude vaant laand. Vlaak daorvoor waore de ouwere minse aal naor de Biesbos ge wees, ok aal voort, kleine priesie vaan twee volgenlaakte kaorte. En der waas geen mins die der ok maor een naor woord over kon zeige, waant ut waore barre groose gebeurte- nisse. Ajje noeng gedaach zouw hebbe daat die luu daor al hullie kruut mee vurschote zou we hebbe, daan kon je bedroge uut, waant ok de minse die geen kingders haadde, of minse die geen zin baadde om mee te gann mit de bus en de boot. hebbe de ofgelone lied kenne profietere vaan zogenaomde WISO-stunte. Ut begon aal mit ut slaogursfees. Voor een volgeplaakte kaort koiie op un za- oterdaag voor vief gulde vlees haole bie de angeslnte slaogurs. Minse ik hepter nog steeds geen woorde voor, waant toengk laangs ming slaoger gong, sting der un rie minse voor de deur of ut vlees weer op de bon waas. Ak ut goed ontbouwe hep, waore der toeng haos vijftienhonderd minse die dervaan hebbe eeprofieteerd. Voor die minse die nie vaan vlees houwe ze binne der, dus hejie der ok reke ning mee te houwe die aal weer un nieuwe kwak zeguls haadde gespaord en geplaakt, kwaam der weer un aksie, maor die waas zoon bietje as ovurstap- pie naor de jaorlukse paos-stunt, aal braaebte biemekaor toch meer as zeven- hongderd minse un bezeuk an de krui- jenier om voor twee volle kaorte vijf gulde boodschaaope te haole. Tot an vaandaog waas de paosaksie ut hoogte punt vaant WISO-jaor, hongderde kiepe gonge der voor twee kaorte de deure uut. Maor noeng gaot. ut der otvleke daat aal waat tot voor kort hen r.laotsgevong- de, kingderspel gaot worde bie de nieuwe kingderreis die op zaoturdaag 23 mei nlaotgaot vingde. Vorug jaor naor de Efteling. noeng naor Slaaphaore, in Ovuriessel. om daor un bar mooie daag te gaon beleve. As nieuwesgierug mins. ken je ut nie of- waacte, en daan gao je vraoge bie de minse die ut kenne wete. Toengk ut hoorde hek wel effe aachtur ming ore gekraap. De vorugge reis gonge der zo bar veul kingders mee daat de orgaanie- zaotore der vaan schrokke. De zegelklups uut de omliggende plaotse dochte dattut un bar starruk vurhaol waas. maor mit nege busse gonge haost vierhondervijftlg kingders op reis. Zoon fees .cejje maor een keer maoke zeeje toen de minse, maor noeng wordt ut heulemaol gek. en lickt ut der op dattut allemaol bar uut de haand lope is, waant ak goed bin inneüch gaot de reis noeng mit twaolluf busse. Daat bouwd zoon bietje in datter zeshongderd Soesder kingders mit mekaor eensgezind op ries gaon. Iemaand die ut vurdiend. kenvaan ming bes un pluum kriege. en de luu vaan die Soesder zeguls magge die pluum waat ming betref bes op der luu jas steke. De zaok waorom zullie ut doen zaal der wel die vaore. waart aors zouwe zullie der wel mee stoppe, maor vaast staot in ieder gevaal dajje je bie die WlSO-zao- keminse nie bekoch hoef te veule. waant weke en maonde dernao hejje der nog bar veul prefijt vaan. En daat ken un mins nie altied zeige. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792

Soester Courant | 1970 | | pagina 5