iuwe )est. Ton Beuken aresse of9n xetel umm R N.V. LE ITIE SPORTHAL BEUKENDAL QARAQE STAM TEGEN VERSTEDEMJKING WAN SOEST? NEDERLAND HOOG OP DE VOETBALLADDER AUTORIJSCHOOL „ENGEL" TELEFOON NUMMER 02155-3097 *ATE •IISTRATIEVE HT lietbank Soest n.v R.K. voetbalvereniging B.D.C. wordt algemene omni-vereniging 14 jaar oude vereniging zal wellicht ook de naam gaan veranderen Reizen naar het buitenland Voor al uw reserveringen naar RUYS&CO FESSA6EMTGN Soester wel en wee in de tenniscompetitie Volleybalvereniging Hees organiseert weer groot toernooi Lange-afstands- kampioenscliap ..Tempo" Onderlinge wedstrijden Olympia Gymnastiek Junioren-toernooi bij Tennisclub „Soest-Zuid" Hees morden bij V.V.J. op bezoek WEDSTRIJD-PROGRAMMA VOOR liliMtliWI LT. - NIEUW OE GEKRUKT Trim-nieuws GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Topniveau bereikt S.E.C. zondag speelt morgen laatste competiewedstrijd Belgische gasten Laatste S.E.C.-klaverjas- avond Gerda Rosman Belangstelling voor wielersport in Soest groeit UW SUCCES IS ONZE RECLAME Sporthuis Van Vugt Uw Recorder staat klaar bij ,-Be Gouden Snaar" Zeepost Gaat u op vakantie Sluit uw reisverzekering bij J. L M. van Hal-Zonderop VRIJDAG 15 MEI 1970 dijk, Reisafdeling een ervaring is gewenst doch bank nden 3t. In i wij laten iet jonger dan 25 Jaar. middelbare school en typen. gegevens op u van 3? En voelt u zich aan- tot een levendige r nog van alles van te Richt dan zo spoedig sen sollicitatie tot de se Credietbank, Hoofd- ieizersgracht 519, Am- reeks staat onder het wij bezet te zien door tlfstandig moet kunnen kantoor hebben opge- ame in het Pensioen- ren en behandelen van tn joumaalposten ter kostprijsadministratie. Boekhouden en stude- 'G ÏN EEN MODERN 'NGEN ZOALS unctle en kan rekening ge- ng overleg een nader doorbetalen. Hen wij gaarne ont- I De leden van de R.K. Voetbalvereniging I BDC staan vanavond voor een belang- I rijke beslissing. De vereniging zal een peheel nieuw karakter en een geheel andere structuur krijgen. Ofschoon on- c|er de BDC-activiteiten de laatste paar jaar ook die van de atletiekafdeling be- I 'horen, blijft de naam van BDC voor de I meeste ingezetenen nog altijd verbon- I den aan een rooms-katholleke voetbal- I club. Daar wil het bestuur nu echter j van af. Men wil een algemene vereniging I bestaande uit zoveel secties (takken van sport) als door de leden gewenst en door vereniging mogelijk geacht wordt. De heer Ankoné, voorzitter van BDC, I ks van oordeel, dat het exclusieve karak ter van een sportvereniging of andere eroepering niet meer in deze tijd past. I De zgn. omnivereniging, die men van BDC wil maken, krijgt dan ook een al gemeen karakter. Onder supervisie van I een overkoepelend hoofdbestuur kunnen in dezelfde vereniging verschillende tak ken van sport worden beoefend. Gezien Steenhoffstraat 9a, Telefoon 6571 en 4905 Een sterk spelend Slotervaart heeft zon dag j.1. het eerste team van de LTC Soest met 6-2 van de overwinning afge houden. Alleen de damesdubbel en de mixed werden gewonnen, terwijl de nederlaag van Rob Nijhuis ln de singels wel teleurstellend was, maar toch ook eervol. Na een 6-3 zege in de eerste set, kwam hij met 4-1 voor te staan, maar gehandicapt door een tekort aan routine, moest hij de winst met 5-7, 4-6 uit han den geven. Het 2e team speelde onbeslist (4-4) tegen Maccabi II, waarbij mevr. Groart oonieuw ongeslagen in haar enkelspel bleef en P. Janssen in 3 sets zijn single won. De heer G. Geijtenbeek won in 2 sets en de dubbel Haal-Janssen in 3 sets. De overige dubbels gingen verloren. Het 3e team overmeesterde Brisk IV met niet mis te verstane cijfers: 7-1. De glans van deze victorie sprak mee uit de omstandigheid, dat bijna alle matches tot 2 sets beperkt bleven. De ploeg staat nu op de rand van het kampioenschap, p"önals het 4e Soester team. dat Thirty met 5-3 onder de duim hield, de 7aterdagteams verloor A met 2-3 Ton Luck Raeck, waarbii J. Smit voor W. eerst ln dit seizoen zijn single ver~ Iddt", overigens pas na een strijd van 2 voiie uren. Soest-B kon zich tegen Tduna ei et staande houden (1-4. Soest-C ver- 'onr in Culemborg van De Doelen met '™t kleinst-mogelijke verschil en Gooi land rekende met Soest-D af, eveneens vfa 3-2 cijfers. Tn het algemeen kan gezegd worden, dat M. nu toe d.e ploegen zich heel behoor- liik weren. Vooral, wanneer men in aan merking neemt, dat bij de start van de competitie de verwachtingen als gevolg van het afvallen van enkele vaste krach ten uit vorige seizoenen, niet hoog ge spannen waren. e Soest (Postbus 85), of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel cn budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzopging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 het feit, dat men de ingewortelde bin ding van de naam BDC met roomskatho- liek en voetbal wil losmaken, is het te verwachten, dat het bestuur vanavond de leden ook een nieuwe naam zal voor stellen. Alle secties, die in de nieuwe vereniging zullen bestaan of ontstaan, worden in het hoofdbestuur vertegenwoordigd, zij het niet naar evenredigheid van de grootte der sectie. De verschillende sec ties krijgen een eigen bestuur met eigen verantwoordelijkheid. Doel van de nieuwe vereniging moet zijn, de vereniging zo ruim mogelijk dienstbaar te maken aan de sportbeoefe ning, zowel actief als ook passief. Voor zover ln competitieverband wordt gespeeld, beoogt men uiteraard mede langs deze weg een kwaliteitsverbetering te bereiden. Al lang vraagt men zich in Soest af. hoe, het mogelijk is, dat bij voorbeeld in de voetbalsport een plaats van meer dan 36.000 inwoners het niet verder kan brengen dan een 4e klasser (K.N.V.B.). Voor BDC moet het mogelijk ziin om binnen viif jaar zeker twee klas sen hoger te spelen fwat dan neerkomt op derde klasse K.N.V.B.), meent de heer Antoné. De nieuwe vereniging zal openstaan voor elk streven om de sportbeoefening niet alleen op een hoger peil te brengen, maar tevens te verruimen. Ook staat men open voor samenwerking. De leden van de nieuwe sportvereniging kunnen lid zijn van meerdere secties, terwijl zij slechts éénmaal contributie betalen. Ofschoon de nieuwe verenigingsvorm niet met dat doel wordt ingevoerd, zal een omni-vereniging als door BDC wordt voorgestaan ongetwijfeld een uit nodiging en een eerste stao kunnen zijn op weg naar een in enkele takken van sport noodzakelijke bundeling van krachten. De volleybalvereniging Hees organiseert op tweede Pinksterdag in de sporthal Beukendal voor de tweede maal een groot volleybaltoernooi, waaraan wordt deelgenomen door tien verenigingen uit omliggende plaatsen. Bijna alle vereni gingen komen met een dames- en een herenteam. De deelnemers worden ondergebracht in vier poules, twee bij de dames en twee bij de heren. De deelnemende ver- enigingen zijn Limvio (Baarn), SVV (Soest), De Lichtenberg (Amersfoort), Foxboro (Soest), AGAVS (Soesterberg), Advendos (Amersfoort. Unicornes (Bun schoten), Voleem (Eemnes). Olympia (Soest), BG SV (Baarn). VVZ (Amers foort), Snirit (Am^sfoort), Impala (Ha- mersveld) en WH als organiserende vereniging. Het is een toernooi voor teams die uit komen in de derde en vierde klasse. Er wordt gespeeld om een wisselbeker. Verleden jaar ging de wisselbeker bij de dames r»aar Limvio en bü de heren naar AGAVS. Het toernooi zal maandag wor den geopend om kwart over tien door de heer H. Wilhelm, rentmeester van het landgoed Piinenburg. Om half elf beginnen de wedstrijden. De prijsuitreiking zal maandagavond om ongeveer negen uur plaats vinden tijdens een feestavond, die op het. toernooi aan- sluit en ook in de sporthal wordt ge- houden. De muziek op deze avond worden verzorgd door een trio uit Amersfoort. Maandag, tweede pinksterdag, 's mor gens om half tien, starten de leden van „Tempo" om in een ongetwijfeld felle strijd uit te gaan maken wie zich lange afstands clubkampioen 1970 mag gaan noemen. De wedstrijd wordt gereden op het vaste parkoer van „Tempo op het industrie-terrein. Olympia-gymnastiek heeft in de afge lopen weken onderlinge wedstrijden ge houden om vooral de iongere leden door oefening aan te moedigen hun gvmnas- tiekpeil te verhogen. De leden werden naar leeftijd en kunnen ingedeeld m veertien groepen, die ieder op zich onder het oog van ouders of vrienden in een prettige sfeer streden om een der fel be geerde medailles in de wacht te slepen. Na afloop kon het bestuur een eerste priis, vergezeld van een dioloma uit reiken aan: Paula van 't Net, Renee Blankestevn, Constanse te Caat, Coriene Treffers, Marja de Ruig, Martv Herman. Verena Kopoel, Ingrid Eijking, Hettv Visser. Elselir.e Oosterweeghel. Frans Joziasse en Kees van der Windt; Een tweede prijs kregen: Elly Keetbaas Roosje de Bree. Wilma Floor. Jannemie- ke Dekker. Margrce'. Schenen, Irma La- gerwey. Sacha Schoonenberg, Melieke Vogel, Irene van der Wal. Astrid Gerth, Anton van Nes en Eddy Kroes. Tot slot gingen derde prijzen naar: Ama van der Neut, Uli Faber, Ria Krop, Joke Haartsen. Babs Klören. Marian Baar. Netty van de Broek, Wilma Boor. Nora Haaks, Angelique Veerman, Marcel Hornsveld en Peter Baars. Voor de kleuters waren onderlinge wed strijden nog niet mogelijk. Daarom was er voor hen een openbare les. waarbij zij net zo bun best deden als hun oudere sportvrienden. Op 9 en 10 mei j.1. hield de Tennisclub „Soest-Zuid" haar Voor j aars-j unioren- Toumooi op het tennispark aan de Bos straat. De organisatie was in handen van de heer Carel Maas. De winnaars in diverse categorieën zijn: Meisjes enkel: 1. Paulien Nederlof, 2. Hilde de Wilde. Jongens dubbel: 1. Hans v. d. Molen - Michiel v. d. Molen. 2. Ad Vreeswijk - Evert Hooyer. Op 2e Pinksterdag vindt op de banen aan de Bosstraat een uitwisselings-tour- nooi plaats tussen junioren van Soest- Zuid" en van Tennisvereniging Naar- den. Het onderling Voorjaars-tournooi voor senioren van de Tennisclub „Soest-Zuid" vindt plaats op 23 en 24 mei. Tijdens dit tournooi, op 23 mei, wordt 's avonds in het restaurant van het Soester Na tuurbad een Lentefeest gehouden waar alle senior-leden (met introducé) van harte welkom zijn. Vooral voor nieuwe leden is dit een plezierige gelegenheid om met elkaar, de andere leden en het bestuur kennis te maken. Het eerste elftal van Hees, dat nog al tijd een kleine kans op een kampioen schap heeft, sDeelt morgen een uitwed strijd tegen VVJ. Wil Hees zijn kans blijven behouden, dan zal men in de resterende drie wedstrijden geen punt meer mogen verspelen. De eerste wed strijd werd destijds met 2-0 door Hees gewonnen, maar VVJ heeft dit seizoen al voor verscheidene verrassingen ge zorgd. De wpdstrijd begint om half drie. Het vierde speelt een even belang rijke wedstrijd, thuis tegen het Hilver- sumse Hoogerheide 3. De inzet van deze wedstrijd is de handhaving in de klasse, waarin de elftallen uitkomen. De ver liezer zal moeten degraderen. Ook deze wedstrij'd begint om half drie. Het tweede elftal heeft woensdag avond een oefenwedstrijd gespeeld tegen een combinatie van Victoria uit Hilver sum. De Soestenaren. die nog een be slissingswedstrijd moeten spelen om de gradatie te ontlopen, wonnen met 5-2. Maandag 18 mei (2e Pinksterdag) VoUeybaltoernool Hees, van 10.00 tot 18.00 uur. Donderdag 21 mei 1970 Volleybal Bedrijfssportcompetitie, 13.30 uur. NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK Telefoon' 02155'Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER In onze showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen en deskundig worden voorgelicht. U bent van harte welkom N.O.C.-garantic - Financiering - Inruil Voor het Pinksterweekend zijn de trim uren gewijzigd. De training op Zaterdag blijft van 9-10 uur. De training van Zondag wordt verscho- van naar maandag tweede Pinksterdag en wel van 9-10 uur voor de groepen gevorderden, beginners en kinderen. Alle trainingen vinden plaats op het BDC complex aan de Bosstraat. Stem dan straks in geen geval op een partij die vóór het Engplan stemde (Dit waren de K.V.P., de P.v.d.A., de C.H.U. en de A.R.P.) De eerste week van mei heeft ons land twee onverwacht grote voetbaltriomfen gebracht. Ten eerste is daar natuurlijk het winnen van de Europacup voor lands kampioenen door Feyenoord. De Rotterdammers hebben daarmee bewezen, dat het geen toeval was dat vorig jaar een andere Nederlandse club, Ajax, in de finale kwam. In Milaan toonde Feijenoord zich superieur, vooral taktisch en technisch, aan de favoriete Schotse ploeg Celtic, die in 1967 de Europacup won. Niet ver geten mag echter worden, dat het Nederlandse amateurelftal in de strijd om de Europacup voor amateurlandenploegen pas in de tweede finalewedstrijd het hoofd moest buigen voor Spanje. om de K.N.V.B.-beker zal ons land ver tegenwoordigen in de strijd om de Euro pacup voor bekerwinnaars, omdat de andere halve finale tussen Ajax en D.W.S. gaat. En geen van beide Amster damse clubs heeft veel interesse voor de nationale cup. Vervolgens is er nog het Runners Up- toernooi, ofwel de Europacup 3. Daar voor komt de verliezer van P.S.V.- Twente in aanmerking, alsmede Sparta, dat zijn voorsprong in de competitie niet zal prijsgeven aan A.D.O. of M.V.V. Wereldbeker Daarmee is de drukte in de internatio nale arena nog niet helemaal besproken. Hoewel het bestuur van Feijenoord er niet zoveel voor voelt, kan het best zijn dat het zwicht voor de aandrang van spelers, trainer en publiek om met de zuid-Amerikaanse bekerwinnaar om de niet-officiële wereldbeker te spelen. Daarvoor komen Estudiantes de la Plata en Penarol in aanmerking. Tenslotte is er nog het Nederlands elftal, dat zijn eerste wedstrijden moet spelen in de voorronden van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen. We mogen hopen, dat de nieuwe bond scoach dr. Tahdronck Oranje zodanig kan bezielen, dat het eindelijk ook eens bij de Europese top komt. De kwalitei ten zijn er, maar het zou ons niet ver bazen als het er dit keer weer niet uit komt. De top voetballers hebben komend seizoen veel clubverplichtingen, vanwege Met recht kan worden gezegd, dat het Nederlandse voetbal momenteel aan de top staat in Europa, althans het topni veau heeft bereikt. Dat geldt voor Feijenoord, het nationale amateurelftal, maar niet voor hét Nederlands elftal. Toch moeten in dat elftal voldoende bij elkaar passende talenten kunnen worden samengebracht. Daar ligt het ook niet aan. Het talent is hier wel voorhanden, maar het enthousiasme. In het komende voetbalseizoen zullen Feijenoord en Ajax deelnemen aan de strijd om de Europese beker voor lands kampioenen. De winnaar van de wed strijd P.S.V.-Twente in de halve finale Het eerste zondagelftal speelt morgen zijn laatste wedstrijd. Ofschoon voor SEC niets meer op het spef staat, zal men er toch wel prijs stellen om juist deze laatste wedstrijd van Donar te winnen, want de Hilversummers hebben SEC de laatste jaren op kri tieke momenten een paar keer net de das omgedaan. Twee jaar geleden tij dens de geruchtmakende affaire met de K.N.V.B. leed SEC op het beslissende moment een nederlaag op eigen ter rein tegen Donar, waardoor de degra datie een feit werd. De wedstrijd be gint morgen om vier uur. De opstel ling is nog niet bekend. Het tweede elftal speelt op tweede Pinksterdag zijn laatste wedstrijd tegen Hilversum 2. Voor Hilversum is deze wedstrijd nog wel van belang om in de nieuw te vormen klasse te komen. SEC heef zich daarvoor reeds geplaatst door bij de eerste vier te eindigen, maar kan door een overwining nog op de tweede plaats achter Holland komen. De wedstrijd begint maandag al om elf uur. Ook de samenstelling van dit elftal is momenteel nog niet bekend. Het derde elftal speelt wel een be langrijke wedstrijd en wel thuis tegen het nogal hoog op de ranglijst staande BVC 3 uit Bilthoven. Bij een neder laag zal SEC genoegen moeten nemen met degradatie, terwijl bij een gelijk spel een beslissingswedstrijd tegen Soes terberg 2 noodzakeik zal zijn. Alleen een overwining kan SEC in veiligheid brengen. De wedstrijd begint om twaalf uur. Voor SEC komen uit: Kroon, Jasperse, Van Coeverden. Abbel, Huizinga, Roest, Dorrestein, Pothoven, Van Breukelen, Vervloet, D. J. v. d. Broek, Hooyer en Lenarduzzi. Ook het vierde staat een belangrij ke wedstrijd op het programma en wel tegen AP WC 4. Ook dit elftal zal in Amersfoort moeten winnen om niet te degraderen. Dit elftal zal vertegenwoordigd worden door: Groenesteijn, Veenendaal, Kan- ters, Wildenburg, Heinen, Ros, Huyink, Lam, Wildenburg, Baum v. d. Vaart, Wildenburg, Tuenter en Zeil. Alle overige elftallen zijn reeds uitge speeld. Behoudens een eventuele be slissingswedstrijd voor het derde spe len bovengenoemde elftallen dit week einde ook hun laatte wedstrijd. Voor de jeugd staat één competitie wedstrijd op het programma en wel De Meern jun. A-SEC A. welke wedstrijd om half drie begint. Voorts zal SEC dit weekeinde met een pupillenelftal deel nemen aan toernooien van VVZ A in Amersfoort en De Zebra's in HilversuiA en met een adspirantenelftal bij Baarn. Komende zondag ontvangt SEC een aantal jeugdige voetballers van de F.C. Rochus uit Deurne in België. De contac ten met deze club werden tijdens het paasweekeinde gelegd, toen SEC een toernooi speelde in België. De Belgische gasten worden zondag om half tien in Soest verwacht. Met zeven elftallen zal een tournooi worden ge speeld. Een feestje zal het bezoek be sluiten. Zondagavond gaan de bezoekers weer naar België terug. De evenementencommissie van SEC or ganiseert hedenavond in de kantine de laatste klaverjasavond van dit seizoen, zulks op verzoek van een aantal leden. De kaarten liggen om acht uur voor gebruik gereed. Op 30 mei zal na afloop van het vete van Baarn en Soest een dans- en feest- ranentournooi om het kampioenschap van Baarn Soest een dans- en feest avond in de kantine worden gehouden. de competitie en alle Europacup wedstrij den. Competitie De competitie kan komend seizoen ove rigens bijzonder interessant worden. Feijenoord werd vorig seizoen kampioen, omdat Ajax grote Europacupzorgen had. Dit seizoen waren de rollen omgedraaid. Maar nu mogen beide in het belangrijk ste Europacuptoernooi spelen. Dat kost, als ze allebei ver komen, competltlepun- ten. En dan ligt het er maar aan hoe P.S.V. het doet in de strijd om de Euro pacup 2 of 3. Liggen de Eindhovenaren er gauw uit en komen Ajax en Feijenoord tot de halve finale dan kan P.S.V. de Amsterdams-Rotterdamse kam pioenshegemonie misschien doorbreken. Met de zorgen voor de boeg van de na tionale competitie en de Europese beker wedstrijden gaan we 'n heel interessante transferperiode tegemoet. Feijenoord zal zijn team niet sterk wijzigen. Er gaan eeruchten over de aankooD van de in Frankrijk spelende Zweed Magnusson, die Henk Werv op de rechtsbuitenplaats zou moeten gaan vervangen. Ajax en Feije noord kampen beide met het probleem, dat ze geen doelman van topklasse heb ben, hoewel Eddy Treytel. die dit sei zoen voor het eerst regelmatig bij de Rotterdammers onder de lat stond, met meer internationale ervaring een alles zins aanvaardbaar niveau kan halen. Aankoopplannen P.S.V. P.S.V. schijnt weer grootse aankoopplan nen te hebben. Volgens geruchten zou den de Eindhovenaren onze nationale doelman Jan van Beveren van Sparta willen overnemen. Pim Doesburg zou dan naar zijn oude club terug gaan. Verder zou P.S.V. interesse hebben voor Piet Keizer, de linksbuiten van Ajax. Komen deze transfers rond dan komt P.S.V. op hetzelfde niveau als Ajax en Feijenoord. Maar dat zal dan moeten worden waargemaakt. Verder zijn we benieuwd hoe de televisie het probleem van al die belangrijke in terland- en Europacubwedstrijden zal op lossen. Alle clubs moeten toch hun deel krijgen. Nu krijgen Ajax en Feijenoord in de eerste ronde een zwakke tegen stander. Maar er moet rekening mee worden gehouden, dat vooral Feijenoord bij elke tegenstander op fel verzet zal stuiten. Interessant seizoen Enfin, door het fantastische resultaat van Feijenoord tegen Celtic gaan we een buitengewoon interessant Europacupsel- zoen tegemoet. Temeer omdat Ajax de stimulans heeft het succes van Feije noord te evenaren. Verbeteren kan nu eenmaal niet. En P.S.V., Twente en Sparta hebben al eens aan het zoet van een Europees bekertoernooi geproefd, zo dat deze clubs ook alles zullen doen om daarin een goed resultaat te behalen. Dat kan ook voor deze clubs consequen ties hbben voor de resultaten in de com petitie. Voor dames Lichaamsmassage Gelaatsbehandeling Epileren Make-Up Electr. ontharen Bandmassage Nieuw, voor heren Lichaamsmassage Sportmassage door masseur Inlichtingen Gedipl. Schoonheidsspecialiste Laanstraat 43, telefoon 3803. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 W\j lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT - DAF Gedipl. V.A.M.O.R. - M.I. - F.N.O.P. Het op het industrie-terrein gelegen wedstrijd-parkoers van de Soester Ren en Toervereniging „Tempo" mocht dan nog niet in zijn geheel omzoomd zijn door wieler-enthousiasten, toch valt dui delijk een groeiende belangstelling te constateren voor de wielrensport. Ruim vijfhonderd toeschouwers woon den zondagmorgen de wedstrijden in het kader van de Interclub-competitie voor adspiranten, nieuwelingen, amateurs en veteranen bij, hierbij speelden zeker de ideale weersomstandigheden een belang rijke rol. Na de ritten van adspiranten en nieuwe lingen, die om precies 10 uur van start gingen, volgde de wedstrijd voor ama teurs, waarvoor ruim vijftig renners van de verenigingen „De Pedaalridders", de wielervereniging „Amersfoort" uit Amers foort, „Jan van Arckel uit Gorinchem, „Jan van Riebeek uit Culemburg, „De Adelaar" uit Hilversum, „Het Stadion" en „De Volharding" uit Utrecht en de organiserende vereniging „Tempo" uit Soest aan de start kwamen. Direct na de start ontstond er een kop groep bestaande uit acht renners, waar bij Tempo werd vertergewoordigd door H. v. d. Hoef, die later voor zijn snelle start de tol moest betalen. Het peleton, dat de vluchters aan het begin van de 70 kilometer rustig had laten gaan, pro beerde nog het ontstane „gat" te dich ten, maar kon niet verhinderen, dat de voorsprong van de kopgroep langzaam groter werd. Tijdens deze snelle uitloop poging viel vooral het rijden van de Culemborger Blokland op, die vlak voor het einde nog uit het kopgroepje weg sprong en als eerste de finisch passeerde in de tijd van 1.38.16. Vlaardingen van De Volharding legde beslag op de 2e plaats, terwijl de Hilversummer C. Al- berts de 3e plaats voor zich opeiste. De eerste Soester renner was G. v. d. Hoef die 7e werd en op de 11e plaats werd gevolgd door J. v. d. Broek. Bij de nieuwelingen, die 55 kilometer moesten rijden, gaven de Tempo-renners T. Lankrijer en J. Schaafsma bijna de gehele koers de toon aan. Zij waren bij iedere uitlooppoging aanwezig. Tien ronden voor het eind leek de strijd beslist toen J. Schaafsma er alleen tus sen uit trok en in enkele ronden tijds een voorsprong opbouwde die onaan tastbaar leek. Hij bleef echter niet van pech verschoond en kort voor het einde werd hij door het fel jagende peloton ingelopen. Een massasprint moest de uitslag bren gen. Ie werd P. van VIaarderen van De Volharding, die de 55 kilometer aflegde in 1.25.20, de 2e plaats was voor Brouns uit Hilversum en de 3e voor de Volhar ding-renner Verkerk. J. Schaafsma legde toch nog beslag op de 8e plaats, direct gevolgd door T. Lankrijer, eveneens van Tempo. De veteranen, steeds meer oud-renners zoeken hun fietsje weer op, moesten op hun „oude dag" 45 kilometer afleggen Al in de eerste ronde vormde zich e«i kopgroep waarbij de plaatstelijke favo riet Gerrit Ruttenberg was. Toch zou het gezelschap, waarin Ruttenberg zijn rond jes draaide, te sterk in de sprint zijn. Stadion-renner Spronk, die de 45 kilo meter in 1.15.15 aflegde, bezette de eerste plaats, D. Vervloet uit Amersfoort werd 2e, G. Ruttenberg moest ditmaal ge noegen nemen met de 3e plaats. Bij de adspiranten die 30 kilometer moesten afleggen, waren ditmaal geen Soester deelnemers. Ie werd Pouw van de Adelaar. 2e Verhoeven uit Gorinchem, 2e. v. d. Heuvel van de Pedaalridders. Leuke zomerjurkjes - truitjes blouses - rokken in onze kelder-boetiek. Nw. Baarnstraat 39 - Baarn Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de namen van de schepen vermeld. Argentinië: ms „Pasteur" 21 mei. Australië: ms „Oronsay" 20 mei en ms „Alameda" 22 mei. Brazilië: ms „Eem- land 29 mei en ms „Liselotte Herr- mann" 22 mei. Canada: ms „Hother Isle" 21 mei. Chili: ms „Benny Skou" 21 mei. Kenya, Oeganda: ms „Boizen- burg" 22 mei. Tanzanië: ms „A. Köbis" 22 mei. Ned. Antillen: ms „Daphnis" 19 mei. Nieuw-Zeel and: ms „Tannstein" 21 mei. Verenigde Staten van Amerika: ms „Mormacsun" 21 mei. Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Bengka- lis" 20 mei. Inlichten betreffende de verzendingsdata van postpaketten geven de postkanto ren. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 t/ 1

Soester Courant | 1970 | | pagina 9