Vrijdag 22 mei 49e jaargang nu. JJ7 UitgaveDrnkherij Smit - Soest Bnreau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Soest Tel. 2566 - Postgiro 126156 V.V.D.-enquête wijst uit 85 PROCENT VAN SOESTER BEVOLKING TEGEN WEG OVER DE ENG MEER DEMOCRATISERING Uiteindelijk 21 bussen naar Slagharen 5e Soester Motorcross opnieuw groot succes Bijeenkomst P.A.K. 40-jarig priester-jubileum Puzzeltocht voor de jeugd Het oog gericht op het Duitse probleem Spijkers voor autowielen geplaatst Televisietoestel uit zusterhuis ontvreemd Bromfietser kwam ten val soestebiïTourant Abonnement pee kwartaal #3,75. Bnlten Soest per kwartaal 76,75 iedere dinsdag en vr«d.g Een door de WD representatief geachte enquête onder de Soester bevolking heeft uitgewezen, dat 85 procent van de inwoners tegen een weg over de Eng is. Op de vraag, of men van oordeel is, dat voor het doorgaand en niet plaatse lijk verkeer een andere oplossing moet worden gevonden in de vorm van een In ons democratisch bestel heerst aller- wege de roep om meer democratisering, van de vertegenwoordigende lichamen, van de scholen, de universiteiten, de be- bedrijven. Dat is wel begrijpelijk want onze maatschappijvorm is langzamer hand natuurlijk in een keurslijk terecht gekomen, waarin de gang van zaken langs geëigende paden gaat die al de cennia geleden zijn gebaand. De zich daarin voegende mensen hebben onder vindingen opgedaan van waaruit verder gewerkt wordt, steeds volgens het pa troon dat inmiddels gevormd is. Automatisch leidt dat ook tot benaalde gezagsverhoudingen. De overheidsdienaar met het hoge baantje, wetend hoe zijn voorgangers het deden en wat van hem verwacht wordt, ontleent aan zijn func tie een zeker gezag, dat hij dan ook graag wil laten gelden. En zo is het ook on de scholen, de universiteiten, in de bedrijven. Maar met de snelle ontwikkeling van de mens en zijn tijd ontstaan andere ideeën over gezag en werking van de democra tie. De minderheid legt zich niet meer zwiigend neer bij de besluiten van de meerderheid, wil toch ooenliik Invloed uitoefenen, meer invloed althans dan haar tot nu toe vaak geboden werd. Dat is een haast onontkoombare vanzelfspre kendheid in een zich ontwikkelend de mocratisch bestel. Wanneer 'daartoe gebruik wordt ge maakt van wat onparlementaire midde len, dan vloeit dat voort uit de stugheid van handelen die de dragers van het gezag zich in "de sleur van het systeem hebben gemaakt. Te lang reeds menen zij dat veel achter gesloten deuren en vanuit bet hun opgedragen gezag be- kookstoofd kan worden en dat de bur ger dat dan wel als het beste zal en moet aanvaarden. Doch de zaken zijn ingewikkelder geworden. De burger kan in vele gevallen niet meer begrijpen waarom deze of die maatregel genomen moest worden, waar om men enerzijds zijn vrijheid beknot, anderzijds het welzijn van zijn leef milieu bedreigd wordt, waarvoor hij zoveel moet betalen en waarom dit niet en dat wel gebeurt. Er ontstaan dus vragen, er komen twij fels. Doet de overheid, doen de gezags dragers het wel zo goed als mogelijk is? Laten de volksvertegenwoordigers zich maar niet wat voordraaien en aanvaar den ze dat maar omdat ze geen alterna tief weten? En omdat die twiifels rijzen, wil men er zelf bij zijn, zelf ingelicht worden en er eigen oordeel over bekend maken. De minister, de burgemeester, 'de wet houder, de gedeputeerde, de commissaris en de directeur worden steeds minder als uitzonderlijke, als bóven anderen staande figuren gezien. Ze zijn ook maar g°wone en feilbare mensen, die met ons sêmen het leefmilieu van onze maat- schanpij moeten vormen. En dat „sa men" houdt 'daarom in. dat zii ons. de cewone burger, over alles ruimschoots inlichten, dat zij ook onze mening vra gen en die bij de besluitvorming laten meetellen, dat er 'de ene en een andere mogelijkheid van uitvoering tot uiting komt. Die democratisering, 'die thans zo luid verkondigde „inspraak", is een begrhpe- üik uitvloeisel van de tot nu gehuldigde gang van zaken in onze maatschappij, waarin de openheid maar zeer summier wordt toegepast. Maar wij dienen daar bij niet uit het oog te verliezen, dat verder doorgevoerde democratisering ook een rem gaat betekenen op de be sluitvaardigheid. Wanneer meer geledingen en meer men sen moeten worden ingelicht, voorge licht, er hun mening over moeten geven, dan gaat dat enorm veel tijd meer kos ten. Het is heel gemakkelijk om te zeggen: „dat moet dan maar", doch we dienen wel te bedenken dat ook dat tiidverlies weer tot ontevredenheid kan leiden èn dat het zeer de vraag is of daar wel in de meeste gevallen een be ter resultaat uit zou voortkomen. Boven dien gaat al dit gediscussieer, behalve tiid, natuurlijk ook veel meer geld kos- ten. Al het gediscussieer en het geprotesteer wat nu op de universiteiten plaatsvindt, heeft in wezen reeds enige honderden miljoenen gekost, zonder dat er enige positieve verbetering uit is voortgeko men. Dat is ook het ongeluk van vele protesterenden, in alle geledingen, men wil het wel anders doch weet niet pre cies hoe en weet ook niet of dat prak tisch wel te verwezenlijken is. De theorie lijkt vaak gemakkelijk, maar die theore- tiserenden staan niet voor de praktische conseauenties, waar men ook liever niet over denkt. Zo heeft verdergaande democratisering twee zijden. Het verlangen ertoe is be grijpelijk, doch de praktische gevolgen ervan dienen we wel heel goed te on derkennen en ervoor te durven staan. Aan dat laatste gaat men graag voorbij, want we zijn beter met de mond dan met de daad en politiek eigenbelang speelt er maar al te vaak een belangrijke rol hij. Daarmede behoeft meer demo cratisering echter niet veroordeeld te zijn. weg, die dit verkeer om de bebouwde kom van Soest leidt, antwoordde ten minste 85 bevestigend, zowel bij de VVD_gezinden als onder de niet VVD- gezinden. Tien, resp. elf procent was van oordeel, dat de Engweg wel een goede oplossing biedt voor het verkeers probleem in en om Soest, Zoals bekend is de VVD met een uniek initiatief gekomen door onder de bevol king van Soest een enquête te houden over de meest aansprekende problemen in de plaatselijke gemeenschap. Er kwa men 1300 antwoorden, wat een responso betekent van ongeveer 14 een zeer hoog percentage voor dergelijke onder zoeken. Ongeveer de helft van het aantal ge- enqueteerden gaf op, VVD-gezind te zijn. Van de resterende 50 gaf 27 op, niet VVD-gezind te zijn, terwijl van de resterende 23 geen opgave omtrent de politieke gezindheid werd ontvan gen. Zowel mannen als vrouwen, ouderen als jongeren, WD-ers als niet-VVD-ers heb ben volgens de VVD in voldoende mate gereageerd om de enouête representatief te kunnen achten. Van elke categorie werden tussen de 300 en 700 antwoor den ontvangen. Voor een aantal vragen is uitsluitend ge keken naar de antwoorden, onderschei den naar politieke kleur, terwijl andere antwoorden naar geslacht en leeftijd on derscheiden zijn. Dit omdat verwacht mocht worden, dat deze aspecten bij de antwoorden op deze vragen verschil zouden kunnen maken. Op de vraag, of men voor een groter bereik van het openbaar vervoer per bus in de gemeente Soest is, werd door 82 VVD-gezinden en 84 niet-WD-gezin- 'den bevestigend geantwoord. 58°/o VVD en 64 niet-VVD was van oordeel, dat het openbaar vervoer zo nodig door de ge meenschap moet worden gesubsidieerd, aanzien van het gemeentebeleid vroeg voor de stichting van een school voor middelbaar onderwijs in Soest. 24 resp. 18 gaf te kennen, er geen be zwaar in te zien om zijn kinderen bui ten Soest middelbaar onderwijs te laten genieten. Volgens de VVD blijkt uit deze beantwoording, hoezeer de inwoners zich met de gemeente verbonden voelen, on danks het feit, dat Soest in sterke mate een forensenplaats is. „Er mag geen twijfel over bestaan, dat de komende vier jaar gestreefd zal moeten worden, deze onderwijsvoorziening binnen de gemeente te realiseren". Ook heeft de VVD gevraagd, een aan tal onderwerpen naar belangrijkheid te rangschikken en een waarderingscijfer te geven. Tot die onderwerpen behoorden: sportvelden, parkeergelegenheid, kinder crèches, openbare toiletten, cultureel centrum, dienstcentra voor ouderen, so ciëteit voor de jeugd, instructiezwembad, handenarbeidgelegenheid voor langdurig zieken en verpleegtehuizen voor bejaar den. Bovenaan het verlanglijstje kwam blij kens de uitslag van de enquête te staan: verpleegtehuizen voor bejaarden, ge volgd door een instructiezwembad, sport velden en een dienstencentrum. Zeer laag genoteerd stonden de kindercrèches. Op de vraag, aan welke ondenverpen nog meer aandacht besteed zou moeten worden, kwamen 1228 onderwerpen bin nen. De belangrijkste waren openbare en publieke werken, verkeersveiligheid, woningbouw en gemeentebeleid. Ten aanzien van de openbare en publieke werken werd vooral de riolering ge noemd. Ook werd veelvuldig gepleit voor behoud van natuurschoon en een goed onderhoud van de plantsoenen. Bij de verkeersveiligheid werd vooral gevraagd om meer verkeerslichten en oversteek plaatsen en een betere verlichting van de kruispunten. Ook werd veelvuldig gevraagd om verbetering van fietspaden en omleiding van drukke wegen buiten de bebouwde kom. Ten aanzien van de woningbouw werd vooral gevraagd, geen torenflats te bouwen, die het landschap verstoren. Daarnaast werd vaak ge vraagd naar woningen voor alleenstaan den. Tevens werd gevraagd om bevor dering van het eigen woningbezit en om de bouw van woningwetwoningen. Ten 36°/o was van oordeel, dat subsidiëring niet op zijn plaats is. Dat men zich uit spreekt voor uitbreiding van het open bare vervoer per bus is in overeenstem ming met de landelijke tendens. Volgens de VVD werd steeds meer onderkend, dat dit soort vervoer de leefbaarheid van een gebied verhoogt. Uit de enquête is gebleken, dat vooral de inwoners van Soesterberg en het Soesterveen recht hebben op betere busverbindingen. Ten aanzien van de toekomstige ontwik keling van Soest sprak 52 (55 zich uit voor een groot centrum op de Eng, zoals ook in het structuurplan van Soest staat aangegeven. 43% (39%) gaf de voorkeur aan kleinere wijkcentra, afge stemd op de verschillende woonwijken. De grote verdeeldheid is volgens de VVD een aanleiding temeer om eens een nader onderzoek in te stellen naar de wenselijkheid van een groot en kostbaar centrum. De VVD constateerde in de enquête, dat verschillende taken door particuliere be drijven goedkoper kunnen worden ver richt dan door de gemeente in eigen beheer. Hieraan werd de vraag ver bonden, of men van oordeel is dat in dergelijke gevallen het particuliere be drijf ook een kans moet krijgen. Door 95 VVD-ers en 86 niet-WD-ers werd deze vraag bevestigend beant woord. 1 (6 beantwoordde de vraag ontkennend. „Een duidelijk bewijs, dat men algemeen van mening is, dat bij iedere taak, welke de gemeente in eigen beheer doet of wil gaan doen, de eco nomische factoren een grote rol spelen. Voor ons is dit een blijk van vertrouwen in het liberale beginsel van het particu liere initiatief", aldus de VVD. 68% van de WD gezinden en 76% van de niet-WD-gezinden sprak zich uit1 gaan. men vrijwel uitsluitend om betere voor. lichting en meer dienstbetoon. Ook werd nogal eens geklaagd over de tenachterstelling van Soesterberg bij Soest. Velen stelden zelfs, dat het beter zou zijn om Soesterberg bij Zeist te voegen. Het gehele leefklimaat in Soesterberg werd als gebrekkig en volkomen onvol doende ervaren, zo blijkt uit de enquête. Men bleek van mening, dat sportvelden en recreatiemogelijkheden niet in vol doende mate aanwezig zijn. Er blijkt een grote behoefte te bestaan aan een apotheek in Soesterberg, aan een betere dependance van het gemeentehuis of een volwaardig gemeentehuis en een betere busverbinding met Soest. Zowel bij de VVD-gezinden als de niet- VVD-ers bleek 89 van oordeel, dat de mening van de bevolking moet wor den gevraagd bij het bepalen van toe komstplannen, die het karakter van de gemeente in hoofdzaak gaan bepalen. Ook hieruit blijkt volgens de VVD de verbondenheid van de inwoners met hun gemeente van inwoning. Uit de resultaten van het onderzoek is wel gebleken, dat de meeste, zaken vrij wel niet door een politieke bril worden bezien. Over het algemeen lopen de per centages bij VVD- en niet-WD-gezin- den niet erg uiteen. De WD liet bij de bekendmaking van de resultaten, bii monde van lijsttrek ker de heer Van Ee, duidelijk blijken gro te waarde te hechten aan de uitkomsten van dit onderzoek. Ofschoon de enquête-uitslag niet als leiddraad voor de huidige of toekomstige fractie in de meest strikte zin zal gel den, zal men er bij de bepaling van het beleid wel in belangrijke mate van uit- Voor een kleine duizend inwoners van Soest, waarbij de jeugd tussen 8 en 14 jaar duidelijk vooraan staat, is het mor gen vroeg dag, want om 7 uur dienen ze bij de opstapplaatsen aanwezig te zijn, waar de „WISO-karavaan" langs zal komen om passagiers op te pikken voor de reis naar het Shetland Pony Park in Slagharen. Om precies zeven uur vertrekt de kara vaan via de Soesterbergsestraat in de richting van de Torenstraat, om via de Middelwijkstraat, Steenhoffstraat en Van Weedestraat naar het Nieuwerhoek- plein te rijden, waar de tocht via de Koninginnelaan, de Beckeringhstraat, Laanstraat, Beukenlaan, Nieuweweg naar het Busstation wordt vervolgd. Om half acht gaat de stoet onder politie- escorte richting Soesterberg, waar de politie bij de gemeentegrens de karavaan alleen verder zal laten gaan. Met volledige Inzet, wordt er door de or ganisatoren gewerkt. Dinsdagavond werden de deelnemers kaarten uitgereikt, terwijl woensdag avond de vijfenzeventig begeleidsters en de tien E.H.B.O.-ers(sters) aanwezig wa ren voor de laatste instructies. De organisatoren verzochten ons mede te delen, dat, hoewel de uitgegeven an sichtkaarten misschien die indruk ge wekt hebben, er die dag door do deel- nemertjes aan de WISO-reis niet ge zwommen mag worden. Bijna vijfendertighonderd toeschouwers, iets minder dan voorgaande keren, ge noten 2e Pinksterdag van een middag puur motorcrossgenot, in de zandafgraving op de Eng. Misschien voor de laatste maal op deze ideale plaats, die ten offer valt aan de veelbesproken weg over de Eng. Voor uitvoerig verslag zie onze sportpagina. Hedenavond (vrijdag) houdt het P.A.K. een bijeenkomst in de openbare leeszaal aan de Alb. Cuyplaan 202. Aanvang 20 uur. Op deze avond zullen Ir. A. de Bie, architect te Gorinchem, ontwerpen van een sport- en recreatiecentrum te Bar- neVeld en van de Sporthal Beukendal te Soest en de heer K. de Haan, wet houder van onderwijs, recreatie en sport te Soest, een inleiding houden over de mogelijkheid in Soest een cul tureel centrum te stichten. Vragen zullen gaarne door genoemde sprekers worden beantwoord. De enquête heeft volgens de heer Van Ee geen opzienbarende feiten aan het licht gebracht. „We hebben alleen een bevestiging zwart op wit gekregen van hetgeen wij reeds konden vermoeden", aldus de heer Van Ee. Men is daarom ook zeer tevreden over de besteding van de ruim ƒ2000,die het houden van deze enquête heeft gekost. Het initiatief tot een dergelijk onder zoek heeft reeds veel waardering gevon den bij het hoofdbestuur en bij andere afdelingen van de VVD. Het initiatief is in eerste instantie uitgegaan van de nieuwe a.s. VVD fractie. Het plan is uiteraard besproken met de thans zit tende raadsfractie, die zich er volledig achter heeft gesteld. De VVD wil op korte termijn komen tot de instelling van commissies, die de raadsleden met raad en daad gaan bij staan, zonder dat de betrokken raads leden zich hierdoor overigens gebonden kunnen en moeen voelen. De raadsleden nemen tenslotte besluiten voor eigen verantwoording. Maar men acht het wel nuttig om voor de raadsleden commis sies met deskundigen op verschillend ge bied beschikbaar te hebben. Het zullen zowel commissies ad hoe als commissies met een meer permanent karakter wor den. De WD verwacht onder de leden hiervoor, grote belangstelling. Tevens ziet men hierin een politieke bewustmaking en training voor een komende generatie raadsleden. Pater Hassing, oud-missionaris, die al geruime tijd optreedt als assistent van de pastoor van de parochie Soest-Zuid, herdacht eerste Pinksterdag het feit dat hij veertig jaar geleden tot priester werd gewijd, s' Morgens om half tien celebreerde de jubilaris in de parochie kerk een plechtige Hoogmis; waarbij hij werd geassisteerd door de pastoor van de parochie en oud-pastoor Van Gent. Tijdens de eucharistie-viering hield de hoogeerwaarde pater provinciaal van de orde van pater Hassink de predicatie. Na de eucharistie-viering werd pater Hassink toegesproken door de voorzit ter van de voorlopige parochieraad, de heer Keet, die aan het slot van zijn toespraak memoreerde dat het een van de liefste wensen van pater Hassink was om met een oude verre vriend nog eens na te praten over de jaren van weleer. Door de grote sympathie die hij geniet bij parochianen, maar ook personeel en patiënten in Zonnegloren, waar zijn „werkzaamheden" hem ook regelmatig brengen, zal hij tot dat be zoek zeker in staat worden gesteld. Namens de kerkeraad sprak de heer v. d. Breemer, die zijn toespraak verge zeld deed gaan van een stoffelijk blijk van waardering. Na dit officiële gedeelte was er gele genheid voor. vele parochianen om de jubilaris te feliciteren. Van deze gele genheid maakten velen gebruik. Zij hadden het er graag voor over om in de lange rij te moeten wachten, om hun felicitaties te kunnen aanbieden. Zaterdagmiddag 23 mei vanaf 1 uur kan de jeugd zich weer uitleven in een puzzeltocht door Soest. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs heeft een leuke route uitgestippeld door de Gemeente en gaat kennelijk de jon gelui op -hun oplettendheid toetsen. Wie dus zijn ogen goed openzet zal een grote kans maken één van de aardige prijzen, die door diverse middenstanders ter be schikking zijn gesteld, in de wacht te slepen. Er kan gestart worden vanaf de Open bare School aan de Molenstraat. Om de kosten hoef je het niet te laten, want die zijn ƒ0,50 per deelnemer. Kun je niet naar Slagharen, kom dan zaterdag mee fietsen. Er wordt naar ge streefd de prijsuitreiking zo vlug moge lijk na 4 uur te laten plaats vinden. Opgave aan de start of vooraf op Bilder- dijklaan 19, tel. 3713. Brandt wordt de laatste tijd nogal eens vergeleken met Adenauer. de eerste be kleder van het ambt van bondskanselier. In menig opzicht slaat die vergelijking nc-rgens op, maar bijvoorbeeld wel len aanzien van het feit dat men onder beiden weten kon wie in Bonn de poli tiek bepaalde, wat onder Erhard en Kiezinger zeker minder duidelijk het ge val was. Een andere, belangrijke overeenkomst is dat Brandt na Adenauer weer de eerste Westduitse regeringsleider is die iets be tekent in de internationale verhoudin gen, zeker de van wat men de Atlanti sche wereld kan noemen. Er wordt in Washington en in Londen en in Parijs wel degelijk rekening gehouden met wat Brandt onderneemt, beraamt of afwijst. Dat is iets waarvoor men in Moskou be paald ook aandacht heeft. Daar mis schien nog wel meer dan in oost-Berlijn, ook al is een voornaam deel van Brandts activiteiten er op gericht eindelijk pens een redelijke balans te vinden in de ver houding tusser dc twee duitse staten. Formeel moeten in Kassei door de Or«st- duitse premier Stoph en Brandt spijkers met koppen geslagen worden, maar waarschijnlijk is belangrijker wat de Russische top met de naar Moskou ont boden Ulbricht en Stoph hebben bespro ken. Waarbij men in gedachten mag houden dat al geruime tijd Brandts per soonlijke afgezant Egon Bahr even hui ten te poorten van het Kremlin logeert. In Moskou waardeert men, zonder er veel behoefte aan te hebben dit ook te zeggen, dat Brandt in de bondsrepubliek vrij snel de publieke opinie er rijp voor heeft gemaakt dat men in feite met een buurstaat D.D.H. te maken heeft en dat het blijven spreken over een door de „Sowjets bezet gebied" hoe langer hoe absurder wordt. In de lucht zit eigenlijk al een erkenning door Bonn van de D.D.R., alleen wel licht nog niet helemaal formeel. De Rus sen zouden daarmee best tevreden zijn, het wezen boven de schijn verkiezend; in de D.D.R.-top is zeker een sterke fractie die de formaliteit ook nog heel noodzakelijk schijnt te vinden wel licht een Duitse eigenschap: onder Ade nauer werd ook ijselijk formeel over de Oostduitse kwesties gedaan en daar vindt men dan een van de scherpe ver schillen tussen de twee kanseliers. Wat voor de Russen telt is dat de toe stand in Europa een normalisatie van de verhouding tussen de Duitslanden nodig maakt en Brandts „Ostpolitik" opent perspectieven dat dit zakelijk kan ge beuren, wanneer oost-Berlijn maar niet al te zeer op zijn ponteneur gaat staan ten aanzien van niet zo gewichtige za ken. Moskou wenst dit ook des te meer na de partijdag van de S.P.D., waarop Brandt wel zonder twijfel de grote lei der van zijn partij bleek, maar waarop ook bleek dat er vrij wat zeer radika!® „nieuw-linksers" waren. Deze kregen eigenlijk geen voet aan d» grond door het overwicht van Brandt die de partijprogramma's kon voorzien van een stempel van redelijke gema tigdheid. Maar veel gaat afhangen van Brandts succes, onder meer ten aanzien van zijn Ostpolitik. Faalt Brandt in die zin dan hoeft men niet te verwachten dat een verlinkst® S.P.D. onder een andere kanselier in Bonn zal binnentrekken integendeel: men zal dan een terugkeer zien naar de C.D.U. en daarvan dan nog wel een zeer rechtse versie. Het alternatief voor Brandt kan niet. aantrekkelijk zijn voor Moskou, terwijl deze de beste figuur is waarop ze kun nen hopen om enigermate zaken te doen die in beider belang zijn. Die tip zullen Ulbricht en Stoph in Moskou ook vel gekregen hebben, wat nog niet wil zeg gen dat dat in Kassei al zal blijken. Maar er zijn ook andere mogelnkhedm. waaronder een aanvraag voor het lid maatschap der Ver. Naties van de twee Duitslanden samen waardoor een hele massa soevereiniteitskwesties bijvoor beeld Pijnloos geregeld kunnen worden. Tn ieder geval is het hele oo^twestcom- plex dat om het vroegere Duitse rijk scharniert, in beweging en dat Is lang zo.niet geweest. KANTMAN Tijdens de motorcross op 2e pinksterdag in de zandgraverij aan de Beukenlaan deelde de speaker enkele malen mede. dat autobezitters, die hun wagen op de openbare weg geparkeerd hadden, vóór het wegrijden de banden moesten con troleren, omdat baldadige jeugd grote spijkers voor de wielen hadden geplaatst. Bij het wegrijden zou men lekke banden krijgen De politie wist de boosdoeners op te sporen. Het waren de gebroeders P. v. H. en B. van H., respectievelijk 12 en 10 jaar oud. Na flink onderhouden te zijn, hebben de ouders de knapen weer van het politiebureau gehaald. Enige tijd geleden werd uit het zuster huis van Zonnegloren een bandrecorder ontvreemd. Nu werd een televisietoestel Vermoedelijk heeft men hier te maken ontvreemd, eveneens uit het zusterhuis, met dezelfde persoon. De 16-jarige bromfietser R. J. W. alhier, die met zijn vriend W. v. S. achterop reed op de Talmalaan. kwam bij het oversteken van de Soester Engweg ten val. Zijn vriend sprong op tijd van de duo, maar W. kwam zo ongelukkig terecht, dat hij met verwondingen en een her senschudding naar Zonnegloren moest worden vervoerd.

Soester Courant | 1970 | | pagina 1