zingende dolfijnen... „Gek mannetje" op expositie bij Artishoek Burgerlijke stand D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM S.E.C. stond bijzonder in de aandacht Lange afstands-clubkampioenschap „Tempo" TEGEN VERSTEDELIJKING VAN SOEST? V.V.V.-nieuws Krabbels van Kneiis AUTORIJSCHOOL „ENGEL" Kerste Soester IJegrafenis-Orulerneminj; klaar terwijl u wacht reveüroi. SMEKR8TATION DOLFINARIUM VTBN.V. Twee openbare verkiezings bijeenkomsten van K.V.P. en Prot. Chr. partijen GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Massale uittocht van bijenvolken Wethouder De Haan geen spreekuur Weer auto's opengebroken Veiling boerderij Raad van Kerken in Soest UW SUITES IS ONZE RECLAME VRIJDAG 22 MEI 19T0 Na de succesvolle tentoonstelling van Wessel Couzijn en M. C. Escher, die de Soester Kunstenaarsvereniging organi seerde in het St. Josefgebouw, Steen- boffstraat 46 in Soest en die door hon derden belangstellenden werd bezocht, heeft Artishoek thans een expositie in gericht van de Amsterdamse graficus Jan Verburg. Tot en met 7 juni. Verburg is in 1943 geboren. Hij kreeg zijn opleiding aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam, be haalde in 1965 de zilveren medaille Prix de Rome vrije schilderkunst en heeft nu een reizende expositie in Duitsland langs musea en galeries, ge organiseerd door het Rheiriische Lan- desmuseum in Bonn. Zijn werk is in verzamelingen over de hele wereld ver tegenwoordigd. Hij woont in een klein huisje in Amsterdam en werkt in een oud beurtschip aan de voet van de Montelbaenstoren. In het Artishockgebouw toont hij ons 19 kleuretsen en 3 objecten. Elke ets heeft een oplage van 7 exemplaren. Nr. 1. is een drieluik waarvan de hoofd persoon proefondervindelijk een valwet tracht te bewijzen, terwijl op de twee de triptiek hetzelfde vreemde mannetje zich beweegt langs een kromme lijn. Waarom? Gewoon omdat hij het leuk vindt dingen te doen die hij zelf be langrijk vindt. Zoals vliegen en vallen. En dan kijken wat er gebeurt. Heel •"voorzichtig natuurlijk. Daarom probeert ons eigenwijze kereltje het vaak eerst met een dummy, een proefpersoon. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 GEBOREN: Eline, dochter van A. G. B. van der Zeyst en M. Muijlwijk, Veen. besstraat 26. Colinda Louise, dochter van C. Coster en D. C. de Kroon, van Goyenlaan 116. Jeroen, zoon van K. Ton en M. J. van der Giesen. Valeriaan- straat 65. Donald Oscar Wilhelm Karl, zoon van D. O. Schleij en J. E. de Bruin, Weegbreestraat 397. Cristel Katharina. dochter van A. G. Anderson en O. E. Barendregt, Veenbesstraat f Corina Christina. dochter van W. P. C. Fonteijn, en L. M. Ket, Korte Hart- weg 36. Mare, zoon van G. de Bruijn, Baarn en L. M. Ie Clercq, Zwa- luwemveg 9, te Laren: Job Anton, zoon van J. J. de Bruyne en M. J. T. Wennink, Ereprijsstraat 145. Johan nes Pieter, zoon van G. Brinkweg 49e. nes Pieter, zoon van G. Boelhouwer en H. T. M. Walraven. Lange Brinkweg 49e. Paula Winanda, dochter van P. H. van Arnhem en D. van de Hoef. Smitsweg 535. Angélique Chérie, dochter van R. Woning en A. van de Veen. Troel, strastraat 23. Allda Wilhelmina Maria, dochter van B. W. Hoogeveen en M. L. G. de Wit, Talmalaan 17. te Hilver sum: Ariane Stefanie. dochter van J. G, van der Spoel en T. C. M. Daviena, Veenbesstraat 654. Eric. zoon van K. Westerveld en G. T. Bakkenes, Weeg breestraat 567. Irma, dochter van M. de Deugd en I. Som de Cerff. Simon .c+ovinIaan 45, Soesterberg. Joharmes Mi<-hel, zoon van H. J. van Kooij, en E, J. Bovee, Talmalaan 35. ONDERTROUWD: Theodorus van den Tweel. Amersfoortseweg 49, Leusden en Fendrika Cornelia Peters, Kerkpad ZZ 90. Gerard Johan Ruvssenaars. Ruvs do Beerenbroecklaan 21, Zeist en Woutje Klaassen, Chr. Huygenslaan 93. Ro- bert Martin Maarseveen, Kerklaan 8, F.rmelo en Stevina Elisabeth Duijst, Hartmanlaan 8. Karei Hendrik Nijen- hnis, Frans Schubertstraat 9, Utrecht en ^'itske Henstra, Korte Bergstraat 1. Jooobus ConvMis Veenendaal, Van Bra- 1'ristraat 49 B, Amersfoort en Maria o ra da van Beusekom. Van Lennepl aan Robert Berkhout. Weegbreestraat 98 en Ylona Marlor Meiier, Weegbree- s'raat 98. Richarcï Allan Salzwedel, P'rkstraat 85 en Sandra Jean Anderson, Birkstraat 85. GEHUWD: Albertus Johannes van der Velden, Dr. Schaeomanlaan 43, Zeist en Aibertina Gerarda Catharina Maria ^ammer, Postweg 26. Jacob Brons, F1'eu we weg 107 en Else Line van Tol, Nieuweweg 303, Hendrik Dorotbeus Tozendaal, Hendrik van Viandenstraat 3 9, Amersfoort en Peternella Eemst, Kampweg 12. Johannes Wilhelmus de Kaas. Koningin Wilhelminalaan 142, Voorburg en Ida Harriet Kanters, Soohialaan 14. Alphons Clemens Ma ria Hamer, Amersfoortsestraat 84 en Fav Wathan. Amersfoortsestraat 84. Fraooic:r.us Bro^rze. Be"korio«hst.raat 20 en Whlv van Rouwendaal. Hartweg 40. Johan Henk <*ndré. Smaragdnlein 213. TTtrerht en Alma Marianne Artz, Van Beuningenlaan 34. OVERLEDEN: Cornelis Zonner.berg, 75 jaar gehuwd met E. J. Steenbergen, Voorst. Twello. Grntenhuisstraat 35. Frank Biil. 5 jaar P. C. Hooftlaan 27. Petronella van Nimwegen. 88 jaar. we duwe van J. Berg. Amersfoortsestraat 89. Soesterberg. Gerrit Gerritse. 91 jaar. gehuwd met A. vink, Kerknad ZZ 20 c. .Jan Joseph Koopman, 81 jaar, weduwnaar van M. Franken, Becke- ringhstraat 43. Wolter Mandemaker, 85 jaar, gehuwd met .7. H. W. SU jade, Dorresteinweg 9. Marinus Diederich Walker, 82 iaar. weduwnaar van T. L. J. Wesdoro. Albert Cuvplaan 101. llir H W VEI.UNGA Begrafenis - Crematie - Transport fRouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Bij nummers drie gooit het mannetje zijn ledepop in de lucht en bij nr. 8 vliegt hij zelf. Dat doet hij ook bij „Vluchtnabootser II" met een levens grote vlieger. Het zijn allemaal zinloze handelingen in perfecte lijnen en tere kleuren. Ironiserend en ludiek daagt ons vreemde kereltje telkens weer de ruimteloosheid uit. Al of niet vooraf gegaan door de figurantepop. Zoals bij „Monorail" waar hij toekijkt wat er gaat gebeuren als de dummy van de trapleuning valt. Of bij „Proefvlucht", „Eerste proefrit" en „De grondbeginse len van het vliegen", een niet-doorlo- pende strip. Zelf doet de getekende man het in zijn titelrol veel voorzichtiger bij „Home trainer" en „Zachte landing" met of zonder zwemvliezen en zuurstofmasker en op zachte kussens. Soms loopt het uit de hand zoals bij het beoefenen van de hinkstapsprong door een kamer scherm. En zo is er nog veel meer te beleven. Nog opvallender zijn de drie objecten. Het merwaardige ventje nu thuis in levende lijve rustig in een stoel, maar als je achter in zijn kop kijkt (en dat kan echt) zie je hoe hij zich voorstelt buiten in de tuin te liggen.. U kunt zelf zijn rusteloosheid op gang brengen door een trapmechaniekje waardoor zijn been zenuwachtig gaat bewegen. Het tweede object is een zwemsimulator en het derde kunt U laten vliegen. Wie zou dat niet willen thuis in zijn stoel. De tentoonstelling werd vorige week vrijdag geopend door het binnenrijden van een mummie-figuur, door Emmy Eerdmans destijds bij het opknappen in de gewelven onder het gebouw ge vonden. Gezien het verleden van het St. Josefgesticht (of -klooster) moet de ze historische persoon wel een reli gieus iemand zijn geweest. Deze unieke vondst is voor een ieder die daar be lang in stelt thans te bezichtigen in de bronsgieterij van de Gebr. Joosten, Smitsweg 4 in Soest. De tentoonstelling in het Artishockge bouw is dagelijks voor een ieder vrij toegankelijk van 2 tot 5 uur. Ook in het weekend. En vrijdagsavonds van 8 tot 10 uur. Ook vanavond in de pauze van de Harry Mulisch-avond. Jan Visser. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerhruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3250 ...in het dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolfijnensta dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma.Tijden: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND Tel. 03410 2569. Om de burgerij een goed inzicht te geven in het program, dat de drie par tijen: K.V.P., A.R.P. en C.H.U. hebben opgesteld in verband met de komende zittingsperiode van de Gemeenteraad 1970-1974, worden er 2 verkiezingsbij eenkomsten gehouden. De lijsttrekkers, de heren J. R. van Poppelen (K.V.P.) en D. Hoekstra (Prot. Chr. Part.), zullen in een 10-minuten- speech elk een deel van dit program toelichten. De heer Van Poppelen spreekt over „Woningbouw - leefbaarheid" en- de heer Hoekstra over „Samenwerking - Inspraak - Jeugd". Na deze korte inleidingen is er een fo rum van thans zittende raadsleden van K.V.P. en Prot. Chr. Partijen, waaraan alle aanwezigen vragen kunnen stellen in een open discussie. De openbare bijeenkomsten worden ge houden: in Soesterberg op dinsdag 26 mei a.s., te 8 uur, in het Dorpshuis en in Soest op donderdag 28 mei a.s., te 8 uur, in de Openb. Leeszaal (grote zaal), Albert Cuyplaan 202. Allen, die belangstelling hebben voor de Soester Gemeentepolitiek zijn wel kom. Allen, die inspraak willen, kunnen dit door hun aanwezigheid en deelname aan de discussie tonen. Allen, die samenwerking willen, hebben nu een kans: drie partijen komen met één verkiezingsprogram! Allen, die het welzijn van Soest en Soesterberg voorstaan, kunnen daaraan aktief deelnemen. Op deze bijeenkom sten kunnen zij reeds kennismaken met de lijsttrekkers en raadsleden van bovengenoemde partijen: K.V.P., A.R.P. en C.H.U. Terwijl in Italië alle groten in de prof- wielerwereld hun kilometertjes draaiden in de „Giro", de ronde van Italië, werd op het Tempo-parkoers gelegen aan het industrie-terrein, onder ideale weers omstandigheden, gestreden om het club kampioenschap lange afstand van de ren en toervereniging „Tempo". De veteranen en nieuwelingen moesten 60 kilometer rijden de amateurs 100 kilo meter. Zoals te verwachten was, legde Nederlands-kampioen veteraan bij de cross Gerrit Ruttenberg beslag op de titel bij de veteranen, op de tweede plaats gevolgd door Wim Schaefer, derde werd Arie Koenen en de vierde plaats was voor Bob Admiraal. Bij de nieuwelingen spitste de strijd zich toe tussen het drietal J. Schaafsma, H. v. cl. Hoef en Tonnie Lankre.ver, waarbij laatst genoemde het ongeluk had om in het heetst van de strijd door pech van fiets te moeten wisselen, en daar door een onoverbrugbare achterstand op liep. In de felle eindsprint klopte J. Schaafsma H. v. d. Hoef, en mocht zich dus voor een jaar met de titel club kampioen bij de nieuwelingen noemen. Herman v. d. Hoef legde dus beslag op de tweede plaats, gevolgd door Tonnie Lankreyer. Bij de amateurs, onder wie Arie Bakker die verleden jaar nog tot de Nederlandse amateur elite behoorde, en was ingedeeld bij de ploeg van Skol- international, was het in de eerste fase van de wedstriid vooral Ad v. d. Ploeg die de strijd dicteerde. Al na 30 kilo meter bezat hij een fraaie voorsprong, die hij ondanks aanvallen van o.a. Arie Bakker, tot half koers wist te behouden, waarna hij werd ingelopen. De ook dit seizoen beslist weer niet op de voor grond tredende Arie Bakker, staakte de strijd, en volgde de verrichtingen van zijn clubgenoten als toeschouwer. De kopgroep die op dat moment uit drie renners bestond Ad v. d. Ploeg, Jos Schipper en Jaap v. d. Broek kreeg 30 kilometer voor de finish gezelschap van Theo Zeedijk, die geheel op eigen kracht de koplopers wist te bereiken. Naar mate het einde naderde werd het duidelijker dat het kampioenschap in een sprint be twist zou worden. De verleden week eveneens sprintkampioen geworden Ad v. d. Ploeg liet geen twijfel over zijn sprint-kwaliteiten ontstaan, en legde be slag op de le plaats in de tijd van 2 uur 39 min. Jos Schipper plaatste zich als 2e. Jaap v. d. Broek werd 3e en Theo Zeedijk 4e. Pas op de streep werd de nieuwe club kampioen bekend. Voorzitter Scmper huldigde de snelle winnaar direct na afloop. Terwijl de spelers van SEC een volledig uitkomend Donar, als beginnelingen van het veld veegde, werden de verrichtin gen van enkele Soester spelers vanaf de zijlijn nauwlettend gadegeslagen door enige heren van de maar nauwelijks meekomende Hilversumse voetbalclub Gooiland in de 2e divisie betaald voet bal. Voordat de wedstrijd tegen Donar begon onderhandelden de heren met Marcel v. d. Lugt, die enkele weken ge leden een proef wedstrijd bij de semi- profs in Hilversum speelde. Terwijl het vertrek van Marcel v. d. Lugt zo goed als zeker is, liggen de plannen voor de tweede Soester adspi- rant semi-prof wat minder vastomlijmd, al blijkt naast Gooiland ook het Utrecht se EÏinkwijk bijzondere belangstelling voor de Soester topscorer Michel Struik te hebben. Jammer was het dat het Hil versumse trio niet wat meer tact in hun optreden aan de dag kon leggen. Tijdens het inspelen, vlak voor de wedstrijd, be gaf men zich tussen de spelers. Beleefd doch dringend werden zij verzocht te verdwijnen, aan welk verzoek de trainer Ron Dellow, manager de heer Peet en een hoofdbestuurslid uiteraard gevolg moesten geven. Met hot vertrek van deze beide spelers, en het beëindigen van het contract met trainer K. van 't Klooster, lijken voor de groenwitten de kansen op een kam pioenschap, misschien beter gezegd het herwinnen van het derde klasseschap, ook in het komende seizoen een bijna onmogelijke taak. Voetballers zijn er genoeg, maar f'e kreet „goed voor een schutter" levert SEC uiteindelijk ook maar ƒ6000,op, en waar koop je voor ƒ6000,nog een voetballer die regelmatig het doel weet te treffen? Stem dan straks in geen geval op een part\j die vóór het Engplan stemde 1 (Dit waren de K.V.P., de P.v.d.A., de C.H.U. en de A.R.P.) (Adv.) In de week van 11 tot 16 mei is een groot, scheepse verplaatsing van bijenvolken georganiseerd door de Imkersvereniging Afdeling Soest Omstreken. Deze uittocht vond plaats onder zeer gunstige weersomstandigheden: een koele nacht waardoor geen gevaar be. 'stond voor het zgn. „warm lopen" der volken. Voor de verplaatsing van de bijen zijn twee gebieden in Oostelijk Flevoland uit gekozen: de zeer fraai en modern inge richte boomgaarden rondom Dronten en de uitgestrekte koolzaadvelden even voorbij Harderwijk. Ondanks de zorgelijke omstandigheden waarin de fruittelers leven vanwege een te lage prijs voor hun producten, onder houden zij hun boomgaarden zeer goed, hetgeen bewondering afdwingt. Ten ein de een goede opbrengst en gaaf fruit te verkrijgen zijn de bijen onmisbaar in verband met bestuiving en vruchtzet ting. Om deze reden wordt jaarlijks een beroep gedaan op alle bijenhouders in Nederland volken voor het eerderge noemde doel te leveren. De imkers zijn zich op dit punt zeer bewust van hun dienende functie en zijn steeds bereid aan dit verzoek te voldoen. Het bij elkaar „garen", van in dit geval 120 bijenvolken voor het fruit en 50 voor het koolzaad in de wijde omgeving Amers foort, Blaricum, Hoogland, Soest en Zeist, begint met het vragen naar de beschikbare volken onder de leden van de Imkersvereniging. Twee dagen vóór aflevering van de „kasten" krijgen de betrokken leden bericht de kasten reis. klaar te maken. Verder is gezorgd voor de huur van vrachtauto's, het recruteren van laders en het charteren van enige auto's om deze helpers te vervoeren. Woensdagavond, 13 mei, om 19.30 uur werd dan gestart met twee grote vrachtwagens en een kleinere voor de veraf wonende imkers. Twaalf leden (ware entousiastelingen) waren bij de verplaatsing betrokken. Ze hielpen met het opladen van de kasten, hier één, daar twee en dan weer vier of negen stuks, enz. tot alle wagens waren volge laden. Om 23.30 uur kwam men in Dronten aan. De fruitteler werd uit zijn bed gehaald en vervolgens oo twee adres- gelost. Daarna terug naar Soest, 's Nachts om 1.30 uur aankomst bij het chauffeurskoffiehuis, even voor Amers foort. voor een welverdiende kop koffie en eerst om 2.15 uur bij moeder. Om 4 uur weer met vijf man op weg naar Dronten voor de verdeling van de vol ken en het noteren van de plaatsen der kasten. Hierna vond inspectie plaats van alle geïnstalleerde kasten met name of de vliegopeningen in orde waren. Hier mee was het werk verricht, hetgeen neerkomt op een inspanning van bijna 16 uur gerekend van start tot thuis komst. En als u nu weet dat al dat werk met groot enthousiasme en veel plezier wordt gedaan door mensen die overdag hun normale werk hebben, dan begrijpt u misschien iets van het mysterie dat „im keren" heet. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat wethouder K. de Haan verhinderd is op dinsdag 26 mei a.s. zijn wekelijks spreekuur te houden. De Veenbesstraat schijnt aantrekkelijk te zijn voor autodiefstallen. Dezer dagen werd van een drietal autobezitters de tochtraampjes vernield. Uit een van de auto's werd een radio ontvreemd. Dinsdagavond werd in „De Rank" door de notarissen J. R. den Hartog t< Utrecht en M. H. van Veeren alhier, pu bliek verkocht de onbewoonbaar ver klaarde woning met erf en weiland aan de Wieksloterweg la alhier, groot 65.30 are. Het pand werd ingezet op ƒ52.500, door A. van de Brink alhier en met ƒ3500,afgemijnd door A. L. M. de Kort te Bilthoven, die eigenaar werd. Wie het prachtige foldertje „Oud dorp aan Zee" ziet, heeft meteen z'n plan netje klaar. Dan is er maar één wens: „Op naar Goerree!" U was het mis schien een beetje vergeten, maar Oud dorp ligt op dat Zuid Hollandse eiland met die merkwaardige naam Goeree Overflakkee. Vroeger leek dat een hele onderneming zo'n reis naar één van de ze eilanddorpen, maar hoe gemakkelijk wordt het ons gemaakt met tunnels en bruggen, wanneer we gebruik maken van eigen vervoer. Er is bij de mooie illustraties van de genoemde folder ook een heel duidelijk kaartje, dat U voor misverstanden be hoedt en U de weg, letterlijk zonder omwegen, aanwijst. Nou dus... gaan! Maar eerst even de folder komen halen. Dikwijls wordt ons gevraagd: Weet U soms een mooie camping, waar we ook onze hond mee mogen nemen? Honden zijn onze goede vrienden en ze horen nu eenmaal tot het gezin, dus vinden we het fijn, wanneer ze met ons mee kunnen reizen. Dat blijkt echter vaak een moeilijk ge val, maar niet wanneer U uw tent op slaat, of caravan neerzet in Wassenaar op camping Duinrel. U kunt over dit kampeerterrein met speeltuin, zwembad, ponycentrum en noem maar, wat al niet, alles lezen in de folder met daar bij behorende brochure. Wij kregen hiervan een goede voorraad toege stuurd, dus ook hiervoor geldt: even binnenlopen en komen halen. Geniet U ook zo van die prachtige bloeiende kastanjebomen? Misschien was U er meer op uit om de boomgaar den te bekijken, maar heel dicht bij huis ziet U die kastanje-toortsen, wat een weelde.' Van ons kantoor uit zien we ze bij het station Soestdijk. En daar is het nog echt zo'n beetje zoals vroe ger. Zo zijn er meer plekjes in Soest, die de moeite waard zijn. Maar trekt uw hart naar andere oorden, wij kun nen U over vele windrichtingen inlich tingen verstrekken. Nieuw foldermate riaal rolt nog steeds binnen. Wij hel pen U graag bij wat U zoekt. Ajje ut ming vraog dan mok zeige datter nog altied minse bin- ne die bewere daat wullie mit mekaor in un geweldugge tied leve. En un heul end kenk mit die minse wel meegaon in hun riddenaotsie. maor as zullie noeng gaon denke dattut teugewoordug allemaol zo bar dik voormekaor is, dan wilk wel effe opmarreke datter ok noeng nog wel dinge beure die narruguns op lieke. Wullie binne zo laangzaomerhaand ut tiedparruk voorbie daat wullie nie aors hoorde zeige vaan daat de jeug vreuger laang zo slech nie waas as die vaan noeng. der binnc aal groepe minse die bewere daat de jeug vaan teugewoordug aal weer veul betur is as die vaar> vreuger. Maor das, schaat ik zo. wel un bietje uut de bekende grote duum gezoge. waant ajje toch weer hoort waat voor un baaldaodughiod die kingders vaan noeng weer hebbe uuttehaold, en messchien nog wel ant uuthaole binne. daan krieje toch wel effe un heule dik ke rimpul in je veurhoof. Der zalle wel peedegoge weze die zeige daat ut geen kingders binne die daat. uithaole. maor ak. zoas in Soes op de motorkros mot hore, daat de minse die mit de otoo gekomme binne. en daat ding op de Eng hebbe geparkeerd, biet instaappe der op moste lette datter geen spiekers voor hullie baande leige, dan krieg ik un naor geveul in ming lief. Der waore boeve bezug gewees, om voor un platte baand zouwe komme te staon. Ajje der niks geen laast vaan hep, daan ister heul messchien nog wel un bietje om te Iaache, maor ajje der toevaallug zelluf hep estaon mit zoon lekke baand, daan praot je der wel effe aors ovur. Beweze is ut netuurluk nie dattut kingders waore die ut hebbe gedaon. Ut zcuwe ok wel grote minse gewees kenne zijn. maor daor liek ut allemaol veuls te kinderaachtug voor. Waat wel grote minse warruk zouw ken ne weze ist opebreke vaan auto's die op de parkeerplaotse staon voor flets int Veen. Ut opebreke vaan die otoos is aal arrug, maor as die boeve de otoos ope hebbe, daan haole zullie der ok nog vaan allus uut waat maor un bietje waorde hep. Noeng zouwt volluguns Gart zo motte weze daat op daat soort dinge de pelis- sie let, maor hie gloof ok wel daat da ok nie mee zaal valle, waant die minse kenne ok nie overaal tegeliek weze. Maor ajje soms doch daat die dinge al- lenug maor in Soest zouwe kenne ge- beure, daan zit je der wel effe naos, waant in Zeist gaon de minse noeng zelluf waacht lope, om te prebere de minse in de kraog te vaatte die der un sport vaan maoke om otoos te beschao- dugge en te vernielen. Hongderden Zeis- tenaore staapten vaan de week hullie vurvoermiddul in, om der meteen weer uut te komme omdaat de baande leeg stinge. Die waore nie uut der eige plaat geworde, maor omdatter un iedejont waas gewees die mit un piestooi gaote in de baande had geschote. Waat ming betref magge die minse, as zullie die gek kenne paakke, hum an de schaandpaol zette, zodaat iedereen ken zien wie der zo bar flink waas. Vaan de week mos ok de kraom vaan de man, die vlaak bie de ovurweg Soest- duune staot, ut weer ontgelde. En veur de zoveulste keer waore ut weer an- kommende boeve. Die maan houwd der aal un bietje reke ning mee, en ut ennugee, oo de schaode an de tent nao. waat zullie kenne pikke Is un heul klein bietje vreterie. Maor zoas Gart al zee, zullie kenne ant meeste ok nie zo bar veul doen. Maor om zoas in Zeist te gaon waacht lope Is netuurluk ok waat Deris nog een ding waat netuurluk we? zouw kenne hellepe, en das daat wullie allemaol ongze oge un bietje betur ope hou we. Ut zouw ei geluk zo motte weze daat aster iemaand arruguns iets ziet waat hie nie tuus ken brenge. daat hie daan effe de 4 x 4 belt. das de Soesder pelissie, voor de rtiinse diet nog nie wete. Kiek. om kingders bie de klaadde te grepe die arruguns ant voetballe binne. of un wilde aachturvolging in te zette op un fietser waort aachturlich nie vaan braandt, daas voor de meeste pelissie- manne un bar onaantrekkelukke zaok. maor as echte dienaore vaan de heilugge Herremandaad gaon zullie veul lievur aachter de grote boeve an, om die in de kraog te griepe. As wullie allemaol un bietje betur uut gaon kieke, daan kent nie uutblieve of de Soesder pelissiemanne worde beroemd int heule laand ast korps vaan de grote boevegrieDers, en das ok voor ongs nog nie zo gek. Tijdens een daartoe uitgeschreven ver gadering in Zonnegloren, is opgericht de Raad van Kerken in Soest. Doel van deze Raad - die zich verbon den voelt met de Raad van Kerken in Nederland - is „in getuigenis en dienst gestalte te geven aan de gemeenschap van Kerken, in het geloof in de ene Heer Jezus Christus, het Hoofd der Kerk en de Heer der wereld". Tot deze Raad traden toe: Hervormde Gemeente Soest, Doopsgezinde Gemeen te Baarn/Soest, Nederlandse Protestan ten Bond Soest, Evangelisch Lutherse Gemeente Baarn'Soest, Gereformeerde Kerk Soest, R.K. Kerk Soest. Remon strantse Gemeente Amersfoort,'Soest. Naast de vertegenwoordigers van de aangesloten Kerken, kunnen ook des kundigen op het gebied van het kerke lijk en maatschappelijk leven en gast- leden van niet toegetreden Kerken aan do aktiviteiten van de Raad deelnemen. De Raad van de Kerken ziet het als haar taak zich te bezinnen op aktivi teiten, die beantwoorden aan de doel stelling en die te verwezenlijken of te doen verwezenlijken. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 IV(| lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT - DAF GedipL V.A.M.O.R. - M.I. - F.N.O.P

Soester Courant | 1970 | | pagina 3