§mw 9ratis" garage stam ?ii bank Ton Beuken KOPPEL VESPA CIA0 De Witte Pimnen beslist lekkerder! salon Derde plaats voor Hans Ramselaar bii lustrum motorcross voois i:i:\i5i:\aii.t. Mlil W OF OFIIIII IKT S.E.C. besloot competitie met 10-2 zege op Donar 15® Respireer staat rm Tennisvev. Soest-Zuid V.V.Z. veilig na 1-1 gelijkspel tegen Candia te redden Wereldberoemde clubs zaterdag a.s. op S.E.C. terrein eierbeschuit VVD-raadslid J. J. Ebbers opnieuw kandidaat voor de wemeenteraadsverkiezinsen U stemt op 3 juni toch ook VVD? Hees verloor opnieuw Olympia wandelde in Hulshorst S.E.C. zaterdag speelt laatste competitiewedstrijd v iV-1 r,ï - met fraaie bussen vraag ze uw bakker Het zesde elftal, dat reeds kampioen was, heeft ook zijn laatste competitie wedstrijd, thuis tegen het Hamersveldse Roda 3 gewonnen. VVZ trok met 3-2 aan het langste eind. De rust ging in met een 2-1 voorsprong voor VVZ. R. Brouwer bezorgde zijn ploeg een 1-0 voorsprong, maar Roda bleef goed par tij geven en kwam halverwege de eerste helft op gelijke hoogte, maar door J. Groart kwamen de veteranen opnieuw aan een voorsprong. In de tweede helft bracht J. van Kooij uit Baarn de stand op 3-1. Opnieuw kwam Roda terug, maar kort voor het einde leek de be slissing gevallen, toen VVZ een straf schop toegewezen kreeg. J. van Kooij uit Soest schoot de bal echter recht in de handen van de doelman. Het bleef evenwel 3-2. WZ heeft zaterdagavond tot diep in de nacht het kampioensfeest gevierd. Behalve het zesde is dit seizoen ook het tweede elftal kampioen geworden, ter wijl het derde een fraaie tweede plaats behaalde, de promotie in het vorig sei zoen ten spijt. De jeugd van WZ heeft op de zater dag voor Pinksteren deelgenomen aan een jeugdtoernooi van BDC, waaraan naast de beide Soester clubs de jeugd van Limvio uit Baarn en DOSC uit Den Dolder deelnamen. Bij de pupillen be haalde VVZ een derde plaats, achter BDC en DOSC, maar zowel bij de junio ren als bij twee adspirantencategoriën legde VVZ beslag op de eerste plaats, waardoor VVZ ook beslag legde op de beker voor de club met de beste resul taten. In de eerste week van juni organi seert VVZ (met verkregen dispensatie van gemeentewege) weer het Klaas van de Veentoernooi. Op dinsdag 2 juni wordt de wedstrijd BDC-VVZ gespeeld, op donderdag 4 juni de wedstrijd Hees- SEC en op zaterdag 6 juni de finale en de strijd om de derde en vierde plaats. In de zandafgraving op de Eng, achter de Witte Boerderij is op de tweede Pinksterdag voor de vijfde maal een nationale motorcross gehouden. Voor de vijfde maal ook was de organisatie van dit spectakel in handen van Willem Strumpel, die weer heel wat toeschou wers een zeer aangename, zij het wat lawaaierige en stoffige middag heeft bezorgd. De ellende kwam voor een heleboel mensen pas bij het naar huis gaan, maar daar hadden de organisatoren geen schuld aan. Onverlaten bleken na melijk op de parkeerplaats tegenover het wedstrijdterrein een hoeveelheid spijkertjes te heben rondgestrooid. Het gevolg was, dat men op een gegeven moment verschillende automobilisten aan hun voertuig kon zien sleutelen. Weliswaar was al tijdens de wedstrijden omgeroepen, dat men rekening moest houden met eventuele lekke banden, NIEyWERHOEKPLEIN 1 SOESTDIJK Telefoon 02155- Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER In onze showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen en deskundig worden voorgelicht. 1 U bent van harte welkom N.O.C.-garantie - Financiering - Inruil Het is SEC wederom niet gelukt, de derde klasse te bereiken. Ondanks het feit, dat de Soestenaren verreweg de meeste doelpunten scoorden in de vierde klasse, moesten zij nu met een tweede plaats genoegen nemen, op ruime af stand van 't Gooi. De competitie werd werd zaterdag in ieder geval wel met een veelbelovende overwinning afge sloten. Het Hilversumse Donar, dat SEC in het recente verleden al een paar maal op beslissende momenten de das heeft omgedaan, werd met een 10-2 nederlaag naar huis gestuur. Daarmee kwam het doelpuntentotaal van SEC op bijna ze ventig. Alle hoop is nu gevestigd op het vol gend seizoen, waarin het SEC toch ein delijk eens moet kunnen lukken, het zo ongelukkig verloren terrein in de derde klasse te herwinnen. Maar of dit met eenzelfde elftal als thans het geval zal zijn, is de vraag. Marcel van de Lugt en Michel Struik hebben de aandacht getrokken van een paar betalende clubs en afgewacht moet worden, of beide spelers niet voor de verleiding zullen bezwijken. Gooiland zou wel enige belangstelling voor v. d. Lugt hebben. De Hilversumse profclub heeft dat bij de laatste wedstrijd tegen Donar duidelijk laten blijken. En Struik heeft inmiddels al een paar oefenwed strijden voor het Utrechtse Elinkwijk gespeeld. Beiden hebben hun mogelijke toekomstige werkgevers zaterdag niet teleurgesteld, want samen namen v. d. Lugt en Struik acht doelpunten voor hun rekening. De buit werd broederlijk gedeeld. Het is een vrij eentonige en eenzijdige wedstrijd geworden. Na twaalf minuten had v. d. Lugt voor de eerste maal suc ces, al werd de bal op het laatste mo ment nog wel door een Hilversums been van richting veranderd: 1-0. Zeven mi nuten later zorgde v. d. Lugt uit een vrije trap voor 2-0, maar de hoop bij Donar herleefde, toen Kruining even later 2-1 liet aantekenen. De Hilversum se illusie was echter snel vervlogen, want voor rust liep SEC uit tot 6-1 door doelpunten van Struik, waarvan één uit een strafschop, Van Boeijen en v. d. Lugt. Nieuwenhuis van Donar zorgde echter voor een 6-2 ruststand. Ook in de tweede helft is Donar er nauwelijks meer aan te pas gekomen. Struik scoorde opnieuw twee doelpunten en bracht daarmede de stand op 8-2, terwijl in de slotfase ook v. d. Lugt de ongelukkige Hilversumse doelman nog tweemaal wist te passeren. maar het stemgeluid van de omroeper ging veelal verloren in het geraas der motoren, die op dat moment voor de toeschouwers trouwens ook belangrijker waren. De wedstrijden in de drie categorieën hebben ditmaal geen Soester winnaar opgeleverd. Rond 2500 toeschouwers zagen de plaatselijke favoriet H. Ramse laar het niettemin goed doen. Hij kwam in de eindrangschikking bij de 250 cc junioren op een verdienstelijke derde plaats. Deze plaats spreekt des te meer tot de verbeelding wanneer men in aanmerking neemt, dat Ramselaar in de eerste manche wegens mankementen aan zijn splinternieuwe motor moest opge ven. In de finale haalde hij toch nog een fraaie derde plaats achter de vrij willig junior gebleken S. Vet uit Hil versum en Frans Derks uit Mook, die ook al vertrouwde rijders zijn in Soest. Cas Wessel moest in dit sterke gezel schap genoegen nemen met een zesde plaats bij de junioren. Een bijzonder spannend duel leverden de senioren 250 cc. De nationale kam pioen van verleden jaar, de Eindhove- naar Goossens, moest nu zijn meerdere erkennen in zijn plaatsgenoot Henk Vosters. Frans Merks uit Nistelrode legde beslag op de derde plaats, ter wijl F. van Dungen vierde werd. Dit viertal zal Nederland straks gaan ver tegenwoordigen bij de West Europese kampioenschappen in Engeland. Bij de 500 cc senioren légde J. de Rooij uit Eindhoven beslag op de eerste plaats, maar de derde en beslissende 'manche wist hij tc winnen, waardoor hij onbereikbaar bleef voor A. Verste gen uit Volkel. Derde werd Th. van Rasteren uit Veldhoven. Harry Hendriks al eens winnaar in Soest werd ditmaal tamelijk teleurstellend vierde. Voor het begin van de wedstrijden werd de Baarnse Ries Kooij gehuldigd wegens zijn 35-jarige aktiviteiten in de motor sport. Deze veteraan speelde in de wed strijd overigens geen vooraanstaande rol meer. In het verslag van het door de Tennis vereniging Soest-Zuid gehouden Juni- orentournooi, in ons blad van vrijdag j.1., werd verzuimd de namen van de winnaars van het Jongens Enkelspel te vermelden. Wij vermelden daarom alsnog, dat de winnaars zijn; 1. Ad Vreeswijk. 2. Evert Hooyer. Na afloop werden de winnaars door de organisator W. Strumpel gehuldigd. punten toen uit. Pas halverwege de tweede helft opende W. Dorrestein voor SEC de score uit een voorzet van Lenar- duzzi. Dezelfde speler zorgde even later ook voor 2-0, nu uit een fraaie pass van A. Hooyer. Door een foutieve uittrap van doelman Van Essen kwam een sterk opzettend BVC nog gemakkelijk op 2-1, maar verder kwamen de bezoekers uit Bilthoven niet. Het vierde elftal wist zich in zijn klasse eveneens op het laatsle moment te handhaven door een 2-1 overwinning bij APWC 4. waardoor de Amersfoorters nu moeten degraderen. Baum zorgde na een half uur voor 0-1 uit een voorzet van Kantors. Na de thee was v. d. Vaart verantwoordelijk voor het tweede doelpunt van SEC. op nieuw na een voorzet van Kanters. Pas tien minuten voor het einde kwam APWC op 1-2, maar SEC gaf de winst niet meer uit handen. Het zesde elftal speelt zondag zijn laatste competitiewedstrijd tegen APWC 7 in Amersfoort. Vanaf de volgende week zal de training op dinsdagavond komen te vervallen. De training op donderdagavond gaat echter normaal door. Morgen neemt SEC deel aan een paar toernooien. Een adspiranten- en een ju niorenelftal gaan morgen naar een toer nooi van BVC in Bothoven, terwijl een juniorenelftal ook aanwezig zal zijn op een toernooi van PVC te Utrecht. WZ heeft zich zaterdag veilig ge steld na een 1-1 gelijk spel tegen Can dia. De eindstand was al bij de rust bereikt. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is WZ onbereikbaar geworden voor het op de voorlaatste plaats staan de SVP. De Soestenaren namen in Rhenen na een kwartier de leiding door een doel punt van invaller v. d. Munt, die uit een voorzet van Brouwer de bal kreeg, /beheerst de doelman van Candia om- speelde en er toen 1-0 van maakte. VVZ bleef enige druk op het doel van de gastheren uitoefenen, maar bij een uitval werd het echter toch gelijk, mede {.door een fout van de linker verdediging. Na rust geloofden beide ploegen het wel een beetje. VVZ was blij met het ene punt, terwijl voor Candia helemaal niets meer op het spel stond. De tweede helft was dan ook nauwelijks meer het aan zien waard. Overigens mocht WZ blij zijn dat in de slotfase de arbiter Candia Het fameuze SEC pupillentoernool, dat dit iaar al voor de vijfde achtereenvol gende maal wordt gehouden, zal zater dag a.s. weer vijf volle uren voetbalge not geven aan de SEC jeugd, die met niet minder dan 120 snelers acte de nresence geeft op de SEC terreinen. De belangrijkste ploegen uit de Europa- cuo, Europacup no. 2 en runners up Cup "an «mzoen 1969/70 zijn deze middag op SEC terrein vertegenwoordigd en zo snel en in poule 1 de ploegen van Aiax /Moorland) Celtic (Schotland) AC Milan /Italië), Arsenal (Engeland) de winnaar een eerste of een tweede plaats in deze noule spelen. De Europacupwinnaar 1970, ons eigen Feiienoord en de ploegen van FC Roma (Italië Arsenal (Engeland) de winnaar van het runnersup toernoo' en niet te vergeten het Belgische Anderlecht dat de finale van het runnersup toernooi behaalde. SEC spelers, eens bekend in het eerste SEC elftal zijn de coaches van diverse ploegen en resp. zijn dit de heren J. van Veenendaal Sr. Tempo-wie- lerssekretaris Kors van Rees, J. Wester- veld. L. van Breukelen, W. Pureveen Sr„ T. Dasselaar, C. Aalberts, en Baltus Burgman, welke laatstgenoemde coach is van Feijenoord en vorig jaar met zijn ploeg de eerste plaats veroverde. Ook de scheidsrechters van dit toernooi komen uit de SEC familie en dit zijn de heren A. v. d. Neut, P. Huizinga, R. Jasperse en G. Wildenburg. Het toernooi, waarvoor ook de ouders der spelers zijn uitgenodigd, begint om 12 uur en gaat door tot half vijf. Als attractie ontvangen alle deelnemers van de SEC jeugdcommissie na afloop een verrassing. SEC wil met dit jaarlijks terugkerend evenement weer aantonen dat de jeugd haar zeer na aan het hart ligt. Voorzitter B. G. Dekker zal na afloop van het toernooi de prijzen uitreiken. De SEC-formatie nam met een overwin ning met dubbele cijfers afscheid van de competitie. Drie elftallen van SEC hebben zich tijdens de Pinksterdagen net weten te redden; het tweede wist zich ondanks verlies nog juist te plaatsen voor een hogere klasse, door bij de eerste vier te eindigen, terwijl het derde en vierde dankzij twee overwinningen aan degra datie wisten te ontkomen. Het tweede elftal liep aan het eind van de competitie nog even gevaar de hogere klasse niet te halen. Achter el kaar leed men een paar nederlagen maar voor de laatste wedstrijd tegen Hilver sum 2 was SEC echter al zeker van een plaats bij de eerste vier. Hilversum had daarvoor echter een overwinning op SEC nodig en behaalde die ook met 3-1. De eerste helft gaf een vrijwel gelijk op gaande strijd te zien met een overigens weinig productief SEC. Tien minuten voor rust opende Hilversum dc score. Direct na de hervatting liepen de Hil versummers uit naar 2-0. maar Dorre- stejn zorgde voor 2-1. Dorrestein was ook verantwoordelijk voor het volgende doelpunt, dat echter aan de andere kant viel. De SEC-speler veroorzaakte een strafschop, die door Hilversum dankbaar werd benut. Zonder al te veel moeite wist Hilversum de voor haar kostbare voorsprong tot het einde te verdedigen. Het derde elftal zag zowaar kans o.n zich te handhaven dankzij een 2-1 over winning op het veel hoger geplaatste BVC 3. Vooral in de eerste helft speelde SEC een goede wedstrijd, al bleven doel- niet een strafschop toekende bij een overtreding aan VVZ-zijde. Het bleef bij 1-1, waarmede VVZ het volgend jaar nog eens in de tweede klasse mag pro beren. -met fraaie bussen of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. O Technisch specialist, deze Soesterberger, in zijn leidinggevende functie als Hoofd Bedrijfsbureau en daarom ook in de Soester Raad een waardevol en graag gezien raadslid, deze VVD-er interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 In vier jaren gemeenteraad en als pen ningmeester van de Stichting Dorpshuis Soesterberg, deel uitmakende van het Samenwerkingsorgaan Ecmland en van het Algemeen Bestuur Waterleidingbe drijf Midden Nederland, heeft VVD-er Ebbers vaak zijn zin voor doelmatigheid kunnen tonen. Ebbers houdt ervan om kort en duide lijk te zijn. Hij verafschuwt lange beto gen en lege formules. Hij vecht, waar voor hij gelooft te moeten vechten. Een paar van zjjn stokpaardjes Doel matiger woningbouwbeleid in Soester berg; doelmatige voorzieningen voor de oudere Soester wijken, die door de uit breidingen nu vergeten dreigen te wor den. Wij van de WD zijn er trots op dat mensen als Ebbers bij ons horen. Doel matigheid Geld besparen voor betere zaken Ja, dat wilt U ook. Help dan de WD sterk te maken. (Adv.) Door een -nieuwe nederlaag is Hees thans definitief uitgeschakeld voor de titel. De Soestenaren moesten nu met 3-2 hun meerde erkennen in WJ. Daardoor is Vitesse, dat met royaal ver schil van het reeds gedegradeerde Eem- nes won, onbereikbaar geworden voor Hees. De Soestenaren zullen waarschijn lijk met een derde plaats genoegen moeten nemen. Morgen spelen zij hun voorlaatste wed strijd tegen het Amersfoortse Cobu Boys. Deze wedstrijd, die voor geen van beide ploegen meer van belang is, be gint om half drie. Het derde elftal speelt morgen in Huizen zijn laatste competitiewedstrijd tegen Huizen 6. Ook deze wedstrijd is van geen betekenis meer voor Hees. Zaterdag namen, onder gunstige weers omstandigheden, ruim 450 wandelaars deel aan de Bosbeektocht te Hulshorst. Deze wandeltocht was georganiseerd door de w.s.v. Wios. Drie groepen van de chr. wandelsport vereniging „Olympia" namen eveneens doel aan deze wandeltocht. Onder lei ding van de heer D. Brood liepen 38 junioren 12 km en wonnen de eerste prijs met 653 punten. Tweede met 650 pnt. werd de w.s.v. WIOS uit Putten. De derde prijs werd gewonnen door de w.s.v. NTV uit Zeist. Zij behaalden 635 pnt. Ook op de 18 km werd door „Olympia" een eerste prijs behaald. De 14 senioren liepen o.l.v. de heer L. Vogel. De senio ren kregen voor hun prestatie 632 pun ten toegekend. De w.s.v. NTV uit Zeist, die tweede werd, kreeg 16 pnt. minder dan „Olympia". De derde wandelgroep van „Olympia" (leden van 5 en 6 jaar) liep o.l.v. mevr. S. Brood 6 kolimeter. Deze 12 junioren liepen buiten mede dingen mee, omdat de groep slechts een paar maal kon trainen. Ze werden za terdag wel door dc jury beoordeeld rn behaalden een niet onverdienstelijke vijfde plaats. Op de 6 km-route liepen 11 groepen. Het parkoers voerde de wandelaars voorna melijk door de bossen van Hulshorst. De w.s.v. WIOS had zware parkoersen uit gestippeld. De 3e groep van „Olympia" is ongeveer een maand geleden ontstaan, na een le- denwerfaktie. Toen gaven plm. 50 nieu we leden zich op. Hierbij waren veel 5- en 6 jarige kinderen, zodat er een nieu we groep gevormd moest worden. De bepaling van de wandclbond is dat deze groep geen grote afstanden mag lopen, daarom liepen de junioren 6 km. Zaterdag 30 mei a.s. gaan de drie groe pen naar Nijkerk voor de Veluwe-wan- deltocht en 6 juni naar Sneek. waar dan de N.C.W.B.-Trefdag zal worden gehou den. Het kampioen geworden zaterdag- elftal van SEC speelt morgen zijn laat ste competitiewedstrijd en wel op eigen terrein tegen Woudenberg. De uitslag is voor geen van beide ploegen meer van belang. De wedstrijd begint om vier uur. Voor SEC komen uit: Kramer, Beijer, Wolfsen. De Vries, Hartman, Schuling, Brewerton, Hoefman. Stalen hoef, Van Berkel, Scngers, Koelewijn en Rijnders. Het derde elftal speelt zaterdag zijn laatste competiewedstrijd tegen VVOP 3. Deze wedstrijd begint om twee uur. Voor SEC zullen de volgende spelers in hot veld komen: Bakker, Kok, Jekel, Piepenbroek, Kamphorst, W. Kraay, Cairo, Hodde, Vink, Staal, Eselman, Ver- weij, Leegwater. Het vijfde speelt morgen uit tegen Woudenberg 4. Deze wedstrijd begint om twee uur. Om een uur vertrekken de volgende spelers uit Soest: Wesie, J. Kraaij, Elderman. Zomer, Hanncssen, Jarvis, Lagemaat, Dorrestein, De Boer, v. d. Loon, Rocls, Hottinga en De Bruin. De receptie ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van het eerste elftal wordt gehouden op 29 mei van half acht tot half negen. Hierop aan sluitend wordt een feestavond gehouden.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7