Vervolg Sportvaria Kijk uw ogen uit. rï Ton Beuken jonge energieke kraght O.P. LIJST 1 LIJST 2 ÉÉN PROGRAM ÜACING CENTRE SIMAZ0 S0ESTERRERG SUBSIDIETOTO SALON KOPPEL Officiële SPRUIT ZAADHANDEL DRUKKERIJ SMIT Hees met moeite langs Cobu Boys Nieuwe turnsuccessen voor Crescendo Prot. Chr. partijen Bedrijfs Sport Competitie 1970 Mededeling voor de leden van Crescendo 25 mei naar AMERSFOORT, Kleine Haag 21. „Vlaggetjesdag" en „Rode Kruis" Zo vlogen de duiven Wedvlucht vanaf Tergnier ÜS o s tas a is Filmmidtlag Ned. Vrouwen Electr. Ver. Uitvoering van „Die Schopfung" Stemming voor de leden van de gemeenteraad Uitoefening kiesrecht door personen, die in dienstbetrekking zijn Kort nieuws Soesterberg „De macht van het kleine" PRUIKEN SERVICE SALON KOPPEL VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST VAN WEEK TOT WEEK IN SOESTERBERG Vleesverkoop De Raad van Kerken Soest Bevorderingen Zilver Tetra Wandeling vrouwengilden *en Voorrangskruising Wederopbouwwet Stemt no. 1 van lijst 6 Veldhuysen Boerenpartij R. WESTRA Yisseizoen geopend ALLE SOORTEN VISARTI KELEN, en wormen en maden Ofschoon het resultaat van de uitwed strijd van Hees tegen het Amersfoortse Cobu Boys van geen belang meer was, heeft Hees toch al het mogelijke gepro beerd om aan deze wedstrijd tenminste nog twee punten over te houden. Het ls uiteindelijk ook gelukt maar gezien de spelverhouding had de zege heel wat royaler moeten uitvallen. In de voor hoede ontbrak het bij Hees echter weer aan een juist richtingsgevoel. Ondanks het grote overwicht van Hees ging de rust met ongewijzigde stand in. Na de thee zagen de Amersfoorters enigszins tegen de verhouding in kans om de leiding te nemen, maar D. de Jong maakte weer gelijk en scoorde halver wege de tweede helft ook het winnende doelpunt. Verder is Hees echter niet ge komen. Hoewel Hees lange tijd dit seizoen de kans heeft gehad om na de promotie van het afgelopen jaar opnieuw kam pioen te worden, heeft men het in de beslissende slotfase van de competitie laten afweten. Terwijl de naaste con currenten Montfoort en Vitesse punten verspeelden, verspeelde Hees er tegen alle verwachtingen in nog meer, waar door men steeds verder achterop raakte. Niettemin heeft Hees het dit seizoen goed gedaan, want men zal stellig niet hebben gerekend op een derde plaats in deze nieuwe afdeling. Volgend seizoen krijgt Hees in deze afdeling gezelschap van SEC. Wellicht zal één van beide clubs kunnen doordringen tot de K.N.V.B. Zondag 25 mei namen 7 groepen van Crescendo deel aan de Districts-Bonds- wedstrijden van het N.K.G.B., district Utrecht. De wedstrijden werden gehouden in de sporthal Hoog Catharijne te Utrecht. In de categorie, meisjes tot en met 9 jaar, behaalde Crescendo de 3e prijs. De groep was gehandicapt door het weg blijven van 'n deelneemstertje, wat erg jammer was, omdat de groep beslist op een 2e prijs had kunnen rekenen. Zij be haalden 103,8 punten. In categorie 2, jongens tot en met 9 jaar, Het wandelen op zaterdag 23 mei j.1. Als onderdeel prestatie-tocht en bege leid door een stralend zonnetje gingen 68 wandelaars(sters) en 4 honden (aan gelijnd), na het vertreksein van de heer A. J. Brink (B.E.B.) om kwart over tien op pad. Het was werkelijk de pa den op de lanen ln, over de mooiste ge deelten van de omgeving Pijnenburg, in een fikse negen kilometer lange tocht, die als gewoonlijk door de heer Suman was uitgezet en dat gaf gelijk garantie voor een mooie route. Overi gens was het verheugend te zien, dat ook meerdere directie-leden de stoute (wandel)schoenen hadden aangetrokken en met vele dames meestapten. Uitein delijk hebben ook zij van de natuur een motor meegekregen voor o.a. dit gezon de doel. Maandag 25 mei de 2e voetbal-avond Door tragische omstandigheden hebben alle teams van de Brandweer zich te rug moeten trekken uit de bedrijfscom- petitie, waardoor de poule-resultaten een oplossing vroegen. Bij voetbal werd in overleg met de aanvoerders van de teams uit de betrokken poules als volgt gehandeld: beide teams van Brandweer I en 2 hadden één wedstrijd gespeeld. Hun denkbeeldige nog te spelen Wed strijden worden nu met dezelfde uitslag gehonoreerd als hun eerste wedstrijd opdat de andere teams uit dezelfde poules niet bevoor- of benadeeld wor den. Brandweer 1 was 0-0, wordt nu dups extra 2x 0-0. Brandweer 2 0-4 met twee wedstrijden van nogmaals 0-4. Geen problemen dus voor doel-gemid- delden. De wedstrijden verliepen vlot en spor tief met dit keer gelukkig voldoende scheidsrechters, die als gewoonlijk goed leidden. Het geheel speelde zich bij goed rustig weer af met grote belang stelling. Het Rode Kruis hoefde niet voor ernstige situaties in aktie te ko men en de volgende uitslagen konden genoteerd worden: v. Asch - A.H.M.A. 0-0. P.T.T - Baiff/ NMB 4-1. Zonnegloren - Houdijk 0-0. Klomp II - v. Asch II 0-0. Tr. Suik Fréjo/Munt 0-5 (wegens verh.). Lindner II - Foxboro II 0-0. Gemeente I - Pri- bor 0-0. Foxboro I - Brandweer I 0-0 (in overleg). Stork - Fréjo/Munt 0-1. Dalco I - Foxboro II 0-0. Atlas - Pribor 1-1. Kooy I - v. d. Dijssel 2-0. d'Huy II Mercurius I 0-2. Klomp 1 - S. Tim- merf. 2-1. Gemeente I - Brandweer II 4-0 (in overleg). Dalco II - v. d. Dijs sel 0-0. Howson C - Mercurius I 1-0. Gemeente II - S. Timmersf. 1-0. d'Huy I - Branson E 1-0. v. Asch I - Mercu rius II 7-0. P.T.T. - Stam 1-0. Klomp I - v. Hengstum 1-1. Arco - Branson E 1-0. Kooy II - Mercurius II 1-0. S.P.S.V. - Stam 0-0. Lindner I - Houdijk 1-0. Foxboro I - v. Asch II 0-2. Stork - Fr. Bosman 2-1. Door deze uitslagen zijn reeds enkele poule-winnaars bekend geworden, die dus in de halve.finale uitkomen, te we ten Frejo/Munt, Lindner I, v. Asch II. In poule I zijn de teams Gemeente I, Atlas en Pribor gelijk geëndigd. De mo gelijkheid zal onderzocht worden deze teams voor een beslissing uit te laten komen in een extra poule i.p.v. doel- gemiddelde beslissing. Hedenavond gaan de eerste atleten van start, om half zeven, op het BDC-com- plex voor de atletiekwedstrijd, ofwel de moeder der sporten. behaalde de groep van Crecendo de 2e prijs met 135.2 punten. In categorie 3, meisjes tot en met 12 jaar, die B-oefenstof turnden, behaalde Crescendo weer een 2e prijs met 126 punten terwijl de meisjes, die A-oefen- stof turnden, met 154.4 punten de le prijs in de wacht sleepten. In categorie 4, meisjes tot en met 15 jaar, behaalde de groep van Crescendo die B-oefenstof turnde de le prijs met 140.2 pnt, terwijl de groep die A-oefen- stof turnde met 125.6 punten voor de derde 2e prijs zorgde. De dames van Crescendo zorgden voor het laatste succes. Met 133.6 punten zorgden zij ook weer voor een 2e prijs. Voor Crescendo zijn deze successen een prachtige afsluiting van het wedstriid- seizoen '69-70, waarin vooral in dis- trictsverband vele prijzen werden be haald. Beslist vermeldenswaard in dit verband is ook de prachtige en eervolle 2e plaats van Mary Roelofsma tijdens de persoon- liike kampioenschaonen van het district Utrecht van de N.K.G.B. Ongetwijfeld zal Crescendo het volgend seizoen met alle inzet van leden en ouders nog ho gere ogen gooien. Met ingang van za. 30 mei t/m za. 20 juni is de technisch leiden de hr. G. Rave verhinderd gymlessen te geven. Het bestuur heeft getracht hiervoor een redelijke oplossing te vinden. De zaterdagmorgenlessen in de R.K. Mavo worden waargenomen door de heer Graper. De zaterdagmorgenlessen in de Maria school vervallen. De leden van deze lessen worden verzocht zaterdagsmor gens naar de R.K. Mavo te komen. De jongens van 6-12 jaar worden aldaar verwacht van 9-10 uur; de kleuters van 11.00-11.45 uur en de meisjes van 6-9 jaar van 10-11 uur. De zaterdagmorgenlessen van de Mavo blijven dus ongewijzigd; de leden v. d. Mariaschool turnen in de Mavo. Ook de dinsdaglessen in de Mavo zijn gewijzigd. De meisjes die dinsdags in de Mavo turnen tussen 4 en 6 uur, worden nu op zaterdagmorgen verwacht in de Mavo van 12.45-13.45 uur. De uren voor de selectiegroepen komen te vervallen. De meisjes van 15-17 jaar kunnen op de normale lestijd in de zaal terecht. De gehuwde dames v/orden verzocht te kiezen uit: dinsdag van 19.45-20.25 uur in de Mariaschool of van 21.00-22.00 uur in de L.T.S. aan de Molenstraat. De maandagavondlessen in de Maria school blijven ongewijzigd. Wij mochten ons snelgroeiend bedrijf van B. en W. Soest op ons adres, Gallenkamppelsweg niet voortzetten en verplaatsten het daarom per YV(j danken u voor het genoten vertrouwen en nodigen u uit eens naar onze nieuwe zaak te komen voor betere auto-accessoires en autochemlca tegen betaalbare prijzen. Zoals in de dagbladen te lezen was, werd afgelopen zaterdag weer de „vlag getjesdag" gehouden. Op deze dag leek het ook even of Soest een vissersvloot rijk was, want op di verse plaatsen in de gemeente kon men de bekende Rode Kruis vlaggen zien wapperen. En daar deze traditionele dag altijd vooraf gaat aan het uitvaren van de vloot, op jacht naar de bekende „hol- landse nieuwe", daar bedoelde deze vlag gen de aankondiging te zijn van de „jaarlijkse inzameling" ten behoeve van de vele taken, die door het Rode Kruis worden verzorgd. Om daarvan iets te laten zien, wil Sylvia de Leur de een vijf minuten- filmpje op woensdagavond 27 mei voor de T.V., op het eerste net, om 20.20 uur de kijkers op een achttal manieren ken nis laten maken met het werk van het Rode Kruis. Geef daarom in deze twee „vis wek en" wat u missen kunt en sta daarmede ach ter uw Rode Kruis. De zaterdagvereniging „Juliana Post" te "Baarn, een gecombineerde vereniging van leden uit Baarn en Soest nam afge lopen zaterdag deel aan een wedvlucht vanuit Noyon. De afstand bedroeg plm. 333 km. De duiven werden om 6.30 uur gelost zonder wind. Aan deze vlucht namen 57 duiven deel. Aankomst eerste duif (te Soest) om 10.32 uur. De laatste prijsduif arriveerde (eveneens in Soest) om 11.10 uur. De uit slag luidt: J. Croon, Soest 1 4 5 11 12 14 15. Gebr. van Essen, Baarn 2 8 9 13. L. Vogel, Soest 3. J. de Ruyter, Baarn 10. Secretaris van „Juliana Post" is de heer S. Berghuis, Kolonieweg 2e, Soest. De vereniging „De Zwaluw" nam deel aan een wedvlucht vanaf Tergnier. Af stand 313 km. In concours waren 479 duiven die om 6.10.00 uur gelost werden. Aankomst eerste duif te 10.02.48 uur. De laatste prijsduif kwam aan te 10.20.25 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 2 3 5 11 14 22 23 26 28 29 39 40 49 54 60 61 75 76 80 81 82. E. de Goede 4 8 35. J. v. d. Brakel 6 83. A. de Bes 7 53 72. H. Rauch 9 92. I. Knoops 10 34 45 93. B. Roest 12 27 36 47 57 68 88. W. Grift 13. T. Wigtman 15. H. Den Dekker 16. W. de Brée 17. L. v. 't Klooster 18 95. Jac. Wijnands 19 44. A. v. Dorrestein 20 38 52 87. G. Visser 21. P. Duyst 24 58 66 96. H. Woudstra 25. I. de Bruyn 30. H. Voskuilen 31 70. R. Voskuilen 32 63. H. v. Hengstum 33 46 71 86. C. v. d. Hoek 37 41 85. Gebr. V. Dijk 42 51 62. C. Dijkman 43 73 91. H. Gor- risen 48. F. Reyerse 50 79. I. Casander 55. J. Ottens 56. C. v. d. Veen 59. A. Hooyer 64 94. H. Smit 65. C. v. Brum- melen 67 Jac. Stalenhoef 69 77. P. Rauch 74 78. B. Lijnsvelt 84. C. v. d. Lugt 89. H. Bosman 90. De vereniging „De Vriendschap" nam aan deze wedstrijd deel met 321 duiven. De eerste duif arriveerde om 9.58.40 uur, terwijl de laatste prijsduif aan kwam om 10.23.00 uur. Uitslag: E. Daatselaar 1 25. D. de Zoete 2 33 34 35 39 40 54 56 61. J. Ruttenberg 3 41 49 51. G. v. d. Broek 4 50. H. Ver kerk 5 14 38 64. J. Kamerbeek 6 8 9 29 47. W. Roest 7 20. Altenaar-Reijerse 10 23 26 28 30 43 52. E. Veerman 11 44. C. Vaessen 12 21 24 36. J. Wijnands 13 22 31 59. C. Bokma 15 37. P. Taalman 16. S.K.B. 17 19 32 45 57. A. Grift 18. A. Meesters 27 42 53 60 63. Z.K.H. Prins Bernhard 46. J, Rijksen 48 58. H. Wes- terveld 55. C. Jak 62. Voor dames Lichaamsmassage Gelaatsbehandeling Epileren Make-Up Electr. ontharen Bandmassage Nieuw, voor heren Lichaamsmassage Sportmassage door masseur Inlichtingen Gedipl. Schoonheidsspecialiste Laanstraat 43, telefoon 3803. Op de kunstniiverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan.. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend. lage prijsjes bémechtigen. Stap maar eens binnen. Bi; Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. Voor een groot aantal leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland", werden ln de zaal van het Anna Paulownahuis te Soest, films vertoond door de Unilever- filmdienst. De vice-presidente, mevrouw M. M. Geytenbeek-Harmsen, verwelkomde de aanwezigen, in hét bijzonder de heer Vliegenthart, die de filmaparatuur han teerde. Het commentaar bij de films was op de bandrecorder opgenomen. Men hoorde en zag hoe de Unilever n.v., één van de 2 grootste bedrijven ter we reld, een zeer grote verscheidenheid van artikelen voor de huishouding doet be reiden. Dit gigantische bedrijf, dat in verschillende steden vertegenwoordigd is, heeft in Nederland 150.000 mensen aan het werk en in het buitenland, o.a. Hamburg (laboratorium) en New York ook 150.000 employe's. De grondstoffen, die benodigd zijn voor het vervaardigen van de Unilever pro ducten, o.a. margarine en zeep, worden meest gewonnen uit zonnebloempitten en grondnoten. Met eigen schepen worden de goederen aangevoerd uit Ghana en West-Nigeria. Door het oogsten en bewerken van de vruchten voorziet de inwoner van Afrika in zijn levens onderhoud. Per jaar wordt 300 millioen liter olie gewonnen. De woudreuzen uit de oerwouden van Nigeria en Ghana leverden het hout voor voor de hutten der bevolking, doch een zusterondereming van de Unilever exploiteert deze natuurlijke rijkdommen. De bomen worden zorgvuldig geteld, en gekapt; wegen worden aangelegd voor het vervoer e.i er is een moderne hout zagerij gebouwd. De mooie film liet zien dat Noord- Nigeria vruchtbaar is, maar niet vol doende benut wordt. De bewoners, No maden, zwerven rond met hun kudden en verkopen de huiden van hun dieren aan handelaars. In het verleden was de landbouw de voornaamste bron van inkomsten in Ni geria. In de laatste jaren is de industrie en belangrijke plaats gaan innemen. Het slot van deze filmmiddag was een krachtig applaus en een dankwoord van de vie-e-precidente met de gebruikelijke attentie voor de heer Vliegenthart. Woensdag 3 juni is de plaatsbespreking voor de leden van de N.V.E.V. voor de Zeelondtocht, die op 11 juni gehouden wordt. Aan het oratorium „Die Schöpfung" van Joseph Haydn, dat a.s. vrijdagavond in de Julianakerk te Soestdijk zal worden uitgevoerd door het Julianakoor, ver lenen medewerking de sopraan Maria Suchel, die haar opleiding ontving bij het Muziekinstituut Andriessen te Hil versum. Zij deed staatsexamen en volg de daarna een cursus aan het Mozar- teum te Salzbvg. Zij trad dikwijls op voor radio en televisie. Verder werkt mede Cobv Spigt, clave- cimbel. Zii heeft diploma's voor piano en muziektheorie behaald. Zij studeerde eerst onder leiding van Jannv van We ring en later bij haar broer, de claveci- riist .Taan Soigt. Zij werkt regelmatig mede aan orato rium-uitvoeringen en koorconcerten in het gehele land. Doordat Reinier Schraeone door ziekte verhinderd is. zal Gerard Honig, die enige jaren in Soest heeft gewoond, hem vervangen. Honig studeerde bij de vorig jaar overleden tenor Louis van Tulder en bij de Ame rikaanse bariton Jesse Walters. Ziin repertoir omvat composities uit het gehele concert- en oratoriumvak. Hij treedt veelvuldig op in ons land en in het buitenland en is momenteel een van onze meest gevraagde tenoren. Cor Niessen, bariton, ontving zijn eerste zanglessen op het Utrechtse Conservato rium van mei. Henriet-te van den Brink en werd verder opgeleid door de bas Guus Hoekman en de zangpaedagoog Gerard Meijer. Hij zingt veel oratoria, in ons land, maar ook in België en Frankrijk. Door zijn declamatietalent voelt hij zich ook erg thuis in het uit beelden van komische rollen van opera's en operettes. Hij zong verschillende opera-rollen in het Concertgebouw te Amsterdam er op het Festival International te Besan. gon. Bij het in 1943 gehouden interna tionale vocalisten-concours te Verviers, behoorde Niessen tot de beste baritons. Het geheel staat onder leiding van de dirigent van het Julianakoor, de heer Chris Gastel, en het gebeuren in de Julianakerk is voor Soest-Soestdijk on gekend. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking heb bende stukken liggen gedurende diezelf de termijn ter gemeentesecretarie ter in zage. Soest, 27 mei 1970. Op 3 juni 1970, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de le den van de gemeenteraad plaatshebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan een krach tens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Soest, 20 mei 1970. Iedere werkgever wordt eraan herin nerd: dat hij, volgens art. 110 der Kieswet verplicht is te zorgen, dat iedere werk nemer, die bij hem in dienstbetrekking is en bevoegd is tot de keuze mede te werken, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking aan de verkiezing kan deelnemen, daartoe de gelegenheid krijgt. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werkemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stemming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan stemming kunnen deelnemen, of in een aangren zende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemer niet meer dan gedurende de twee achtereenvol gende uren verhinderd zullen zijn hun arbeid te verrichten; dat, volgens art. X 9 der Kieswet, overtreding van bo venstaand voorschrift wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste vijfenzeventig gulden. Soest, 20 mei 1970. Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van AGAVS organiseert de v.v. Soesterberg een jeugdvoetbaltournooi op de terreinen aan de Kampweg. Aan dit tournooi zullen verschillende pupillen- elftallen deelnemen en strijden om de fraaie AGAVS-trofee en andere prijzen. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van AGAVS wordt op zater dag 6 juni een groot drumbandfestival georganiseerd op het Dorpsplein. „Heeft Soesterberg nog toekomst?" is de vraag die vrijdagavond 29 mei gesteld zal worden in het Dorpshuis op een openbare avond, belegd door het Progressief Akkoord Soest. De heer ir. J. Brummelkamp van de Provinciale Planalogische Dienst en de heer K. de Wilde, lid Provinciale Sta ten Utrecht, zullen een inleiding houden over de toekomstige ontwikkeling van Soesterberg. Aanvang 20 uur. De leden van de Algemene Bejaar- densoos gaan woensdag 3 juni een bus tocht maken naar Volendam. Om 10 uur vertrekt men vanaf het Dorpsplein. De Ned. Chr. Vrouwen Bond organi seert op maandag 1 juni de laatste bij eenkomst van het seizoen. In De Hoek steen zal de heer Schouwenburg spre ken over „De macht van het kleine" (epilepsie). Na de scheepsbouw en de textiel, die nog met grote problemen worstelen, staat de regering thans voor de vraag in hoeverre zij medeparticipant moet worden in de kapitaalintensieve metaal industrie. De Verenigde Machinefabrie ken zitten met grote moeilijkheden en kunnen er zonder overheidshulp niet meer uitkomen. Enige andere grote be drijven liggen op de loer om ook over- heidsleningen te krijgen. Naast de machine-industrie zijn ook de kranten voor de deur van het regerings apparaat verschenen om hulp. Zij wor den met ondergang bedreigd door de opkomst der televisie. Het is duidelijk dat de ene bedrijfstak na'de andere .-in de "rij'gaat staan voor overheidshulp/. Deze tendens wordt nog versterkt door de ontwikkeling op de kapitaalmarkt. De rentevoet is tot onge kende hoogte gestegen en m*n weet niet meer waar het geld vandaan te ha len voor de financiering van herstruc turering. De minister van Econ. Zaken heeft reeds gezegd dat de overheid er niet toe over kan gaan de problemen van een bedrijf of bedrijfstak op te lossen. Men zal van geval tot geval de aanvragen tot steun moet bekijken. Dat is begrijpe lijk maar het duidt tevens aan op welk glad ijs de overheid zich heeft begeven. Want welke normen worden aangelegd bij dat bekijken van geval tot geval? Al te spoedig wordt het vermoeden gewekt dat er sprake is van een zekere wille keur. Reeds nu lijkt het er op alsof fa miliebedrijven niet worden geholüen en de grote publieke n.v.'s wel. Het zal zaak zijn voor de regering om met be trekking tot hulp aan het bedrijfsleven zich tot het uiterste te beperken. Daar mee voorkomt men eindeloze politieke discussies over de rechtvaardigheid van het hulpverleningsbeleid. Tenslotte wordt daarmee voorkomen dat de inflatiegolf extra wordt versterkt door het afschui ven van het investeringstekort naar de schatkist. De financiering van het be drijfsleven begint op een subsidie-toto te lijken. Leuke korte pruikjes. Modieuze half lange pruikjes of welke vorm u wil. Maar vooral, na aankoop ook verder goede service Soesterbergsestraat 44 - Tel. 2045 Exposities: Luchtvaartmuseum, Vliegbasis Soester berg, elke zat., geopend van 10-16 uur. Arti Shockgebouw, Steenhoffstraat 46, kleuretsen en objecten van de graficus Jan Verburg. Exp. geopend dag. 14-17 uur en vrijd. 20-22 uur. Laatste expo sitiedag 7 juni. Film: Flora Baarn. Dinsdag en woensdag, 8 uur, „Ontucht op de Reeperbahn", 18 jaar. Diversen: Poppentejater, artishock-gebouw, Steen hoffstraat. elke zondag 3-4.30 uur. Woensdag 27 mei, 20 uur, bovenzaal Openb. Bibliotheek, Alb. Cuyplaan, voordracht door de heer W. Th. See- gers over „De oudere mens en zijn creativiteit". Donderdag 28 mei, 20 uur, „De Rank", Soesterbergsestraat 18, gelegenheid tot kennismaking met de WD-kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen. Donderdag 28 mei, 20 uur, Verenigings gebouw, Steenhoffstraat, ledenverga dering Kath. Vrouwengilde, waarna causerie door de heer W. van Elmpt over „Natuurverontreiniging". Vrijdag 29 mei, 8.15 uur, Arti Shockge bouw, Steenhoffstraat 46, Filmclub Arti Shock. Maandag 1 juni, 20 uur, Arti Shockge bouw, Steenhoffstraat 46, discussie over „Leefbaarheid in Soest". Dinsdag 26 mei, Dorpshuis, 20 uur, Openbare verkiezingsbijeenkomst (K.V.P. en Prot. Chr. Partijen). Vrijdag 29 mei, Dorpshuis, 20 uur, Open bare avond van het P.A.K.-Soest. Vrijdag 29 mei, Dorpshuis, 20 uur, Laat ste bijeenkomst Kath. Vrouwengilde. Maandag 1 juni, De Hoeksteen, 20 uur, laatste bijeenkomst Ned. Chr. Vrou wen Bond. Woensdagmiddag, 2 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van grijze kaarten, genum merd van 21-66 en gele kaarten van 1-100. De Raad van Kerken van Soest komt op donderdag 28 mei a.s. in Zonneglo ren bijeen om de laatste hand te leggen aan de op- en inrichting van deze Raad. Vooral de officiële afgevaardigden der Kerken worden hier verwacht, hoewel de vergadering in „open hof" gehouden wordt. Aanvang 8 uur. De heer W. v. d. Brink, commies bij de politie-administratie te Soest is bevor derd tot commies A. als opvolger van de heer M. de Wolf, die met ingang van 16 april j.1. de politie-administratie met pensioen heeft verlaten. De heer M. Starink van de politie-ad ministratie is bevorderd tot Klerk A. Als typiste bij genoemde administratie is benoemd, mej. A. Endendijk "'l Soest. uit Donderdag 28 mei a.s., om 20.00 uur, zal de Aquariumvereniging „Zilver Te- tra" een bijeenkomst houden in „De Rank". Op het programma staat een lezing door de heer A. O. Janze uit Hilversum, met het onderwerp „Hoe bekijkt een bonds- keurmeester eigenlijk een bak?" Bij redelijk weer is de maandelijkse wandeling op woensdag, 27 mei (anders donderdag 28 mei). Vertrek voor café „Bos en Duin", einde Bosstraat, om precies kwart over negen. Er is een heel mooi traject in de bossen van Pijnenburg uit gezet. Introductie is toegestaan. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -te kens; maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van bor den 8 en 9 van bijlage II van het Regle ment Verkeersregels en -tekens de krui sing Eikenlaan Kolonieweg Verlengde Kolonieweg aan te wijzen als voorrangs kruising, met dien verstande dat het verkeer op de Kolonieweg en Verlengde Kolonieweg voorrang geniet. Van dit besluit staat voor een ieder be roep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van beroepschrift wordt ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden nvn de desbetreffende hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B.. de Koninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C., de Koninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging en aan gedeputeerde staten dezer provincie. Soest, 26 mei 1970. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan de heer P. van Soest. Schouten kampweg 29 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 20 van de Wederop bouwwet, vergunning te verlenen voor het uitbreiden van een magazijn, op het perceel, gelegen aan de Schoutenkamp weg 29, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3539, zulks in afwij king van het bestemmingsplan „Ossen- damweg". Soest - Soesterberg TEGEN ENGPLAN EN CITYPLAN Aanbieding. Neumann zig-zag NAAIMACHINE. 235,—. Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Telefoon 3288 Nleuweweg 59 Soest Zaterdags na 12 uur GESLOTEN i BEUKENLAAN 54 - TELEFOON 2105 Gevraagd in Bejaardentehuis v. d. Herv. Gem. te Bussum (intern) Salaris volgens de Federatie van Bej.tehuizen, 6 vakantietoeslag, met eventuele vakantie-af spraken kan rekening worden gehouden. Brie ven Nassaupark 13, telefoon 02159-30751. In de afwerkingsafdeling van onze moderne drukkerij hebben wij plaats voor een Voor de werkzaamheden in het kleine team van deze afde ling is wel accuratesse vereist. Aanmelden VAN WEEDESTRAAT 29A TELEFOON 2566

Soester Courant | 1970 | | pagina 11