30 JAAR GELEDEN BEGON DE TWEEDE WERELDOORLOG FUGERS leierbeschuit MEDISCHE DIENST Officiële Mededelingen Gedeelte van de Postweg afgesloten DE N.A.T.0. EN DE LUCHTVERVUILING PREDIKBEURTEN VERKOOPSTER september 1939 aanval op Polen Van den 13rin k Duitsland en Rusland vermorzelden Polen PEUGEOT SPORTFIETS 223,— rijwielen Soester Vogelvrienden organiseert belangrijke voordracht Haai u trouwen Inlichtingen over alle verzekeringen IJ. L. M. van Hal-Zonderop beslist lekkerder! Prinses Beatrix bezocht weer Artishock-expositie „Een ideale gelegenheid" Soester Bedriifssport competitie 1970 hiieenkomst Jelle Luijben naar zijn laatste rustplaats gedragen VAN WEEK TOT WEEK IN SOEST VAN WEEK TOT WEEK IN SOESTERBERG D '66 organiseert verkiezingsuitslagen- Niet parkeren op een gedeelte van de De Beaufortlaan Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 Wie komt ons helpen ais Door de verbouwing en het uitbreiden van ons assortiment bezoeken steeds meer klanten onze zaak. Daar hebben wij goede medewerksters voor nodig die in staat zijn onze klanten goed te adviseren. Leeftijd tot 25 jaar. Bel voor een afspraak 3473, b.g.g. 5889 SCHOENEN TASSEN R.K. kerkdiensten VRIJDAG 29 MEI 1970 li gcptcmbcr 1939 rukten de Duitse troepen Polen binnen en deze daad van essle vormde de ouverture van de tweede wereldoorlog, de meest verwoestende •n demoraliserende oorlog die de mensheid ooit heeft geteisterd. Enkele weken cr bezette het Russische leger het oostelijk deel van Polen, want op dat moment ren nazi-Duitsland en de sowjet-unie als gevolg van het niet.aanvalsverdrag n 23 augustus 1939 nog „vrienden". De duitse agressie breidde zich daarna over n groot deel van het Europese continent uit en toen in december 1941 de Japan. rs de Amerikaanse basis op Pearl Harbour aanvielen, werden ook de Ver. Staten de oorlog betrokken. 2e wereldoorlog heeft miljoenen slachtoffers geëist, culminerend in de moord miljoenen Joden, die in de gaskamers van de Duitse concentratiekampen om t leven werden gebracht. Deze oorlog heeft bovendien grote politieke gevolgen had. die tot in onze dagen doorwerken. Zij vormde de definitieve afsluiting van n tijdperk, waarin Europa de toon in het wereldpoltiekc gebeuren voor een oot deel had bepaald en ze leidde indirect tot de verdeling van de wereld in ■cc machtsblokken. den met brisant- en brandbommen met de bedoeling de grootst mogelijke ver woesting aan te richten en de burger bevolking te demoraliseren werden in de daaropvolgende jaren een „normaal verscijnsel. Miljoenen Joodse werden uitgeroeid in huivermgswekkend snel tempo door technische middelen middelen (gaskamers etc.) in te schake len. Tenslotte kwam men tot vervaardi ging van raketten en van atoomwapens, die alle andere vernietigingswapens weer in de schaduw zouden stellen. Europa, dat binnen zijn oude orde niet kon leven, was de grootste verliezer. Na de oorlog zou de ontkolomalisermg be ginnen terwijl de sowj et-unie en ae vei Staten machige Europese landen «1» Duitsland en Engeland naar het tweede plan verwezen. In het verre Azie is niet meer Japan, maar rood-China de sterk- ste politieke en militaire macht gewor. den. Ook na 194! brak er geen periode van vrede aan, toen dewereldverdeeld werd in twee machtsblokken. In politiek opzicht is de tweede wereldoorlog daarom geen afgesloten periode. Oorzaken en ge- volgen werken door in onze tija. HOTEL - CAFé - RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 Soest .litsland. Italië en Japan, sinds mei 30 verbonden ln het „stalen pact", dden gemeen, dat zij zich laat in de loniale politiek hadden begeven en arom als ..have not's" stuitten op anse. Engelse en Nederlandse verwor- nheden. Daarbij waren Italië en voor- Japan overbevolkt, zodat zij evenals litsland „Ledensraum" zochten, nederlaag ln de eerste wereldoorlog en bepalingen van de vrede te Versailles 019) hadden ln Duitsland veel nationa- tisch ressentiment gewekt, een dank. re voedingsbodem voor Hitier en zijn awanten. Duitsland had na de eerste preldoorlog verschillende gebiedsdelen oeten afstaan, o.a. aan Frankrijk en oral aan Polen. Toen Hitier in Duits- nd aan de macht kwam, was het voor olen nauwelijks meer mogelijk een dam te werpen tegen 't Duitse streven naar ederinbezitneming van de gebieden die de vrede te versailles waren afge- aan. Met zijn nationalistisch pathos akkerde Hitier in eigen land de senti- lenten aan en verkondigde hij zijn room over het grote Germaanse Rijk, it uiteraard vanuit Berlijn bestuurd iu moeten worden. 5 versn., compleet met lamp, slot en standaard Kerkstraat 3, telefoon 2030. Soester Vogelvrienden hebben voor ■e laatste bijeenkomst van dit seizoen Ken belangrijk onderwerp op het pro- Iramma staan. be heer Zimmerman, lid van de Soester Vogelvrienden en een deskundige op liet gebied van de vogelwet, gaat net Komende dinsdagavond inBosch en ©uin hebben over de mogelijkheden en Onmogelijkheden van deze veel om streden en thans weer in het middelpunt Dan de belangstelling staande wet. Tïomenteel is de wild-zang door eenre- Ëent arrest van de Hoge Raad niet beer beschermd en mag dus zonder beer in vollieres voorkomen. De wiicu (ang heeft men gelijk gesteld met lluimvee. Maar er bestaan ook plannen lm de vogelwet weer te wijzigen in die fin. dat het pluimvee in de vogelwet ge- Keel komt te vervallen. Zelfs bestaat de mogelijkheid, dat dan ook de tropische |oeels verboden worden. Voor vele vo gelliefhebbers belooft het dus een uiter mate belangrijke en interessante avond worden, verzorgd door iemand, die fiioh in dit probleem grondig heeft ver- Keot. er alles over weet te vertellen en |°reid is om iedereen met raad en daad ■ij te staan. Be bijeenkomst in Bos en Duin, 'dinsdag- Vond 2 juni, is ook toegankelijk voor ttiet-leden van de vereniging. Men re gent zelfs op een groot aantal niet bij fcvereniging aangesloten vogelliefheb- prs en .houders. I Bilderdilklaan 1. Soest, telefoon 3029 AjvM'.Sfl _met fraaie bussen gratis vraag ze uw bakker nü met Oostenrijk Reeds op 25 juli 1934 probeerden de Na- ttonaal-socialisten zich meester te ma ken van de macht in Oostenrijk. Bonds kanselier Dollfuss werd doodgeschoten in zijn kanselarij. Maar Mussolini con centreerde een aantal divisies aan de Brenner en voorkwam een Duitse be zetting. Mussolini liet de „Anschluss" echter toe na de Duitse hulp tijdens de sancties van de Volkenbond wegens zijn inval in Abessinië. En op 13 maart 1938 annexeerde Hitier Oostenrijk. De later in ons land zo gehate Rijkscommissaris dr. Seyss-Inquart deed in het bezette land zijn ervaring op als rijksstadhou der. Daarna volgden Hitiers eisen voor anto- nomie van de Sudetenduitse minderheid in de Tsjechische grensgebieden en voor een terugkeer van Danzig. Op de be ruchte conferentie van München, op 29 september 1938, ontving Adolf Hitier zijn bondgenoot Mussolini, de bezorgde Britse premier Chamberlain en de Fran se minister president Daladier. Frankrijk en Engeland legden zich machteloos neer bij de Duitse bedreiging en lever den Tsjecho-Slowakije uit. Hitier kreeg het gevoel, dat hij nu kon doen wat hij wilde. Hij wenste een Grootduits Ruk. Op 28 april 1939 zegde hij het Duits- Poolse non-agressie pact van 1934 op. Inmiddels hadden Frankrijk en Engeland zich solidair verklaard met Polen, zodat Duitse agressie onvermijdelijk zou lei den tot een oorlog met deze twee lan den. Op voorstel van een van zijn voor naamste paladijnen, de beruchte Hey- drich, probeerde Hitier een voorwendsel te zoeken om de agressie op Poin te rechtvaardigen. Er werd een Poolse aan val op de zender Gleiwitz gefingeerd en dat zou de Duitsers genoopt hebben toe te slaan' Lebensraum Aan de inval in Polen ging geen oor logsverklaring vooraf. Dat paste niet in het systeem van de nazi s. Veelal tracht ten de Duitsers door middel van de „Blitzkrieg" een beslissing te forceren en door terreur op de burgerbevolking hun doel te bereiken. Een hevig lucht bombardement op Warschau maakte snel een einde aan het Poolse verweer, zoals later Nederland zou capituleren na de luchtaanval op Rotterdam. Op 17 september waren de Poolse legerst«- slagen. Twee dagen later vluchtte de Poolse regering. Op 26 september capi tuleerden de laatste Poolse strndkrach- ten. Nu konden de nazis hun drang naar „Lebensraum" uitleven. De Poolse corridor, de provincie Posen en Opper- Silezië werden bij Duitsland ingelijfd. De rest van de Duitse bezettingszone werd als goevernement-generaal onder bestuur van de Duitsers geplaa ^.erreur Het nazisme toonde vervolgens direct zijn misdadig karakter. Eerst werd de Poolse intellectuele elite uitgeroeid, daar na kwamen de 3 miljoen Poolse Joden aan de beurt. Van iedere Pool werd on derzocht, of hij „Duitse voorouders had in welk geval hij of zij een bevoorrechte positie kreeg. Ruim 2 m'1!0*" ?£an werden uit gehele steden en landstre ken gedeporteerd, die daardoor vrijkwa men voor Duitsers en Balten, die immers tot het „goede ras" behoorden. Inmiddels had zich in Frankrijk een Poolse regering in toallirigschao gevormd onder leiding van Sikorski die m juni 1940 naar Londen mo?st, ult™Jk Sikorski was tevens chef van een Po leger, dat in de loop van de oorlog tot een irwart miljoen man aangroeide en op alle Europese fronten met vaak grote heldenmoed heeft gestreden. Dertig jaar geleden begon dus detwieede wereldoorlog, maar op dat moment wa ren de Duitsers en de Russen nog min of meer eikaars bondgenoten. Ditjmon- sterverband tussen de nazis en bolsje wieken, dat overigens niet lang zou du ren, kan men al evenmin los zien van de gebiedsverdeling, die na de eerste we reldoorlog tot stand kwam. 1Litau" loor toen Polen, Estland, Letland, Litou wen, Finland en een de?'van _KaS Dit verlies wekte onbehagen bij de nieuwe, communistische heersers, cue zich onmiddellijk in een oorlog met Polen stortten, die uitliep op een neder laag en de vrede van Riga 0921)^ Het verlies van Polen zat desowjets hoog. Die grief had men met de Duit sers gemeen, die immers ook gebieden aan Polen hadden moeten afstaan. OP 23 augustus 1939 sloten Duitsland en de Sowjet-Unie een niet-aanvalsverdrag. Dwars door Polen werd een demarcatie lijn getrokken. Tot daar mochten de Duitser troepen oprukken, de rest van Polen was voor het rode leger, dat op 17 september Polen binnenviel en het oostelijk deel van het land bezette. Voor de vuist weg werden ook Litauwen, Est land en Letland nog even geannexeerd. De daar aanwezige Duitsers moester naar hun vaderland vertrekken. Zo werden in enkele weken tijds ver morzeld door de Duitse wolf en de Russische beer. Ook de Sowjets oefenden in Polen een ware terrein uit. Er vonden massale deportaties naar Sibene plaats en later werden bij Katyn de lijken van 15.000 Poolse officieren gevonden, die door de Russen waren vermoord. Niette min sloot de Poolse regering in balling schap in juni 1941 vrede met de sowjet- unie, want in diezelfde maand waren de Duitse troepen Rusland binnengerukt, hetgeen uiteindelijk tot hun ondergang zou leiden. Vernietiging De tweede wereldoorlog werd met an dere krijgskundige beginselen gevoerd dan ooit eerder waren toegepast. Men was op weg naar vormen van vernie tiging zonder precedent, zoals In septem ber 1939 reeds bleek met de luchtaanval len op Warchau. Luchtaanvallen op ste Telefoon 02155*2706 Een receptie, vergadering of iets anders waarom een grote groep mensen bij el kaar kwam konden wij maar heel moei lijk „herbergen". Maarsinds enkele dagen beschikken wij over een „boven zaal", geschikt voor rond 50 personen. Komt u zichzelf even overtuigen i bent U uit en toch thuis I Prinses Beatrix heeft d?ndeadaB™iddag opnieuw een bezoek aa" aan expositie van Artishock. Na deJa"toon- stelling van de graficus Maunta C Escher en Wessel Couzun, bracht da nrinses nu een bezoek aan de tentoon stelling van de schilder Jan Verburg. De prinses toonde tevens grote belang stelling voor de door de Soester jeugd vervaardigde totempalen, die in de tuin van het Artishockgebouw als ornament Prinses "lleatrix beeft donderdag ook een bezoek gebracht aan een expositie van het Amersfoorts Kunstenaars Ge- nootschap in De Zonnehof te Amersfoort. Ook daar worden momenteel werken va Jan Verburg geëxposeerd. De tweede Volleybal-avond vond onder grote belangstelling nlaats in de Sport hal .Beukendal". Wij zagen spannende wedstrijden met opvallende situaties. Deze avond werd een propaganda oor de vollevbalsport bii een uitstekende or ganisatie doo- S.V.V. Onder de vele aanwezigen ontdekten wij de heer Hoe gen Dijkhof. Ti via directeur en voor zitter van de Soester Zaken Kring, zo ook bestuurslid makelaar Butzelaar van de Stichting Sport en Lichamelijke Op voeding en nog meerdere directies. Resultaten: bij de heren kwamen na de voorrondes de volgende halve fina listen in de strijd: voor noule K: Howson C PTT Foxboro 1, en SPSV voor poule L: d'Huy, Dalco 1 en Gemeente 1. met de volgende uitslagen: Howson-PTT 0-2. Boxboro-SPSV j.l. Howson-Foxboro 1-1. Howson-SPSV 2-0. PTT-SPSV 2-0. PTT-Foxboro 1 1-1. Dalco-Gemeente 1 1-1- d'Huv-Stam 0-2. d'Huv-Dalco 1 2-0. d'Huy-Gemeente 1 1-1. Stam-Gemeente 1 1-1. Stam-Dalco 1 2-0. Uit deze noules Dlaatsten zich voor de finale-striid eerste en tweede plaats. PTT en Stam. Voor de derde en vierde nlaats zal de strijd gaan tussen Foxboro 1 en Gemeente 1. Bij de dames werden de navolgdende wedstrijden gespeeld, wat resulteerde in vier finalp plaatsen uit twee poules. Uitslagen: Foxboro 2-Gemeente 0-2. Stam-v. Koov 2-0. Pribor 1-Mercurius 2-0. Interlas-Lindner/Arco 2-0. Pribor 2- Foxboro 2 0-2. Gemeente-Stam 1-1. Fox boro 1-Mercurius 2-0. Pribor 1-Interias 1-1. Stam-Foxboro 2 2-0. Pribor 2-Ge meente 0-2. De finalisten voor de eerste en tweede plaats: Foxboro 1 en Stam. Derde en vierde plaats: Interlas en Gemeente. De finale wedstrijden worden gespeeld op donderdag 4 juni, gelijk met de hand bal finale in de sporthal „Beukendal De vorige week nog plotseling overleden onderbrandmeester van de Soester vrij willige brandweer, de heer J. J. Luijben, werd woensdagmiddag door een depu tatie van de vrijwillige brandweer naar zijn laatste rustplaats gedragen. De plechtigheid werd voorafgegaan door een kerkdienst in de kerkzaal van Zonnegloren, waarin ds. D. H. Bosma uit Soestdijk voorging. In de aula op de Herv. begraafplaats aan de Veldweg sprak dr. R. E. H. Buss als voorzitter van de vrijwillige brandweer. Hij zei dat het voor hem geen eenvou dige taak was een afscheidswoord te spreken. „Wij zijn vol emoties en daar komen veel gedachten uit voort die uitmonden bij de goede eigenschappen van de over ledene. Hier zijn velen, jong en oud, die de laatste eer willen bewijzen aan Jelle Luijben. Velen hebben het thuis bij de weduwe en de familie reeds ge daan. Hoe moeten wij dit verlies opvat ten? Als brandweer verliezen wij in Jelle Luijben een goed kameraad. Door zijn eerlijkheid en oprechtheid was hy bij ieder bemind. Wij moeten echter nlot terugzien, dat deed Jelle ook niet. Hij had een goede kijk op de toekomst, welke voor hem helaas niet is vervuld. De heer G. Muts sprak namens 't perso neel: „Wij denken dankbaar terug aan de tijd die wij onder zijn leiding hebben meegemaakt. Hij was een goed pa troon voor ons en wij zullen hem niet vergeten. Toen de kist naar de groeve werd ge dragen door de brandweermannen, speelde het orgel in de aula „Veilig in Jezus armen". De vader van de overledene sprak een dankwoord namens zijn schoondochter en de familie. Ruime parkeergelegenheid Exposities: Luchtvaartmuseum, Vliegbasis Soester- berg, elke zat., geopend van 10-16 uur. Artl Shockgebouw, Steenhoffstraat 46, kleuretsen en objecten van de graficus Jan Verburg. Exp. geopend dag. 14-17 uur en vrijd. 20-22 uur. Laatste expo sitiedag 7 juni. Film: Flora Baarn. Vrijdag 8 uur, zaterdag 7 en 9.15 uur „Tarzans grootste gevecht". Zondagmid dag 2.30 uur, „Lading voor Mozambi que", 14 jaar. Zondag en maandag, 8 uur, „De zoete zonden van Sexy Su- zanna". 18 jaar. Dinsdag tot en met vrijdag geen voor stellingen. Diversen: Poppentejater, artishock-gebouw, Steen hoffstraat, elke zondag 3-4.30 uur. Vrijdag 29 mei, 8.15 uur, Artl Shockge bouw, Steenhoffstraat 46, Filmclub Artl Shock. Maandag 1 juni, 20 uur, Arti Shockge bouw, Steenhoffstraat 46, discussie over „Leefbaarheid in Soest". SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door J. C. Rip, Soes- terbergsestraat 16, tel. 2423, en J. Bont, Paulus Potterlaan 30. tel. 3322. SOESTERBERG Tijdens het weekeinde zal de artsen- dienst worden waargenomen door dok ter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempel laan 6, tel. 1517. Boodschappen vóór 9 uur. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 - 13.30 uur J. B. M. Eggink, Speenkruidstrait 41. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend Apotheek Soest-Zuid. Avond en nachtdienst t.e.m. 5 juni Apotheek Soest-Zuid. Apotheek Soestdijk gesloten. Oranie-Groene Kruis Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele Kruis Zr. M. van Vloten, Veenbesstraat 544, tel. 3627. Groene Kruis Zaterdag en zondag zr. J. van Halen, Beckeringhstraat 32, tel. 5638. ïnterpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en Gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9 30-10.30 uur, Molenstr. 11. tel. 4040. Tn Soesterherg: dinsdag 18.30-19.00 uur in De Hoeksteen. Vrijdag 29 mei, Dorpshuis, 20 uur, Open bare avond van het P.A.K.-Soest. Vrijdag 29 mei, Dorpshuis, 20 uur, Laat ste bijeenkomst Kath. Vrouwengilde. Maandag 1 juni, De Hoeksteen 2'0 uur, laatste bijeenkomst Ned. Chr. Vrou- wen Bond. De afdeling Soest van D '66 organiseert op woensdagavond 3 juni, de dag van de verkiezingen voor de gemeenteraad, een bijeenkomst in de Kleine Witte aan de Middelwijkstraat, hoek Molenstraat. Via een televisietoestel zal men daar de resultaten van de verkiezingen kunnen volgen en met de belangstellenden te gelijk kunnen bespreken. Op woensdag 10 juni organiseert D bb in het gebouw van Artishock de eerste bijeenkomst van de werkgroep gemeen tepolitiek na de verkiezingen. Hierop zullen o.a. de subwerkgroepen voor be paalde onderwerpen worden gevormd. Men behoeft geen D '66-lid te zijn om deel te nemen aan het werk van deze werkgroepen, die de D '66-raadsleden bij hun arbeid zullen steunen en adviseren. Hierbij maken burgemeester en wet houders van Soest bekend, dat in ver band met het uitvoeren van reconstruc tiewerkzaamheden vanaf heden tot en met 12 juni 1970 of tot zoveel langer nodig blijkt te zijn de Postweg en wel het gedeelte tussen de Rijksweg Amers foort—De Bilt en de Luitenant Koppen laan voor al het verkeer zal zijn af. gesloten. Soest, 29 mei 1970. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde m artikel 133 van het Reglement verkeersregels en -tekens, maken bekend, dat hun collaga besloten door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en -tekens het verbieden op het gedeelte van de De Beaufortlaan, aan de zijde ™n het depot Algemeen-Technisch en Intondan- ce-Matrieel (Jessurunkamp) over een lengte van 50 m vanaf de ingangvandit depot in de richting van de bob™™™ kom Soestduinen. Van dit besluit stoat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dagen na heden. „„-at Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin doch ingediend bij de commissaris der Koningin in de provincie Utrecht te Utrecht. Het beslut is in afschrift toegezonden aan de betreffende hoofdingenieur-direc teur van de Rijkswaterstaat, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Automobielclub K.N.A.C.. de Koninklijke Nederlandse Motorrijders-Vereniging en aan gede puteerde staten van deze provincie. Soest, 29 mei 1970. De N.A.T.O.-conferentie in Rome weer spiegelt de misère van deze organisa tie. Er is over de mogelijkheden en de i noodzakelijkheden in eigen kring een niet geringe verdeeldheid en men heeft de merkwaardigste zaken moeten be denken om de bijeenkomst enige allure te geven. Zo is op initiatief van president Nixon de verontreiniging van het leefmilieu aan de orde gesteld, waarvoor inder daad een internationale samenwerking wel erg nuttig is, maar dan ook alleen als de N.A.T.O. een aaneengesloten op pervlak van landen zou vertegenwoor digen. Maar dat is nu juist niet het ge val: Noorwegen bijvoorbeeld is wel. Zweden geen lid en Griekenland ligt vrijwel geheel omgeven door niet-leden Veel praktisch profijt hoeven we daar om niet te verwachten van dit nieuwe taakje dat de N.A.T.O. zich toemeet. Dat was ook niet verwacht - wat men veeleer beoogt is de N.A.T.O. te geven dat wat minder militaristisch klinkt omdat militaire zaken en machts politiek alom in de N.A.T.O.-landen een slechte naam hebben gekregen. Vandaar ook dat men weliswaar dis cussieert over de Middellandse Zee. waar de Sowjet-vloot groeit en de te- gc „stelling tussen Israël en de Arabie ren zich toespitst, maar daarenboven minstens zo druk doende is met reage ren op de al zo vaak uit het oosten vernomen wens dat een Europese vei ligheidsconferentie wordt gehouden Wanneer men afziet van het probleem dat menig N.A.T.O.-land, zoals Dene marken en Noorwegen, geen lust heeft aan dezelfde kant van een onderhande lingstafel te zitten als de Griekse ko lonels en de Portugezen, zou er wellicht iets te bespreken zijn met de Russen en hun bondgenoten. Maar wie heeft hierop veel hoop? Wat de Sowjets graag zouden zien bij voorbeeld is het verminderen van de Amerikaanse troepsterkte in Europa. Maar waarom zouden ze erover onder handelen? Als ze de Amerikaanse kran ten lezen en vooral luisteren naar wat in de Washingtonse senaat wordt ge zegd, dan weten ze al van tevoren dat in de V.S. de mening veld wint dat de Europese landen het zo langzamerhand maar eens zelf alleen moeten opknap pen zonder Amerikaanse troepen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 10 uur ds. A. van Ginkel, Amers foort. Kinderoppas tijdens morgendienst. Emmakerk, Rcgentesselaan. 7 uur A. M. Langhout, hulpprediker, Garrelsweer. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 uur eerw. heer L. van Galen, Bode graven. 5 uur ds. J. Smit. Gebouw Middclwiik, Pieter de HoogM- Zondag 10 uur ds. M. J. van Wijck, Lunteren. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. Zondag 10 uur ds. L. de Ru. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Rcgentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Gr. v. Prinstererscliool. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 1.30 en 5 uur ds. G. Rang. Moskou krijgt dus toch wel zijn zin, ook zonder dat het zelf aan de confe rentietafel een concessie hoeft te doen. Die zal het dan ook zeker niet doen, waarmee al gelijk de zin van zo'n con ferentie vervalt. Voor de N.A.T.O.-ministers wordt het dan wel moeilijk iets te bedenken waar door het vereiste slotcommuniqué van hun gesprek nog een beetje redelijke toon krijgt. In vredesnaam dan maar de milieu-verontreiniging. Zij die interesse hebben, ook die welke in het verleden bij ons solliciteerden, verzoeken wij contact met ons op te nemen. Wilhelminakerk. Soesterbergsestraat 18 10 en 5 uur ds. D. H. Borgers. Kerkgebouw NPB, Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds. C. Bijl, Hilversum. 14.45 uur ds. J. P. Moerkoert. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. Zondag 10.30 uur en 16.30 uur ds. W. Borgdorff. Viering H. Avondmaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. Zondag 10.30 uur ds. Rutters, Baarn. 19 uur ds. De Romph, Naarden. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 Zondag 10.15 uur ds. W. Leerink. BRAAMHAGE 19.00 uur ds. W. Leerink. Wükgebouw „Soest-Zuid" 10.15 uur. Kinderdienst. ADVENTSGEMEENTE 10 uur, Bijbelstudie. 11 uur, Pred. E. Klop. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. Zondag 3.45 uur, Gezinsdienst. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK Zondag 10 en 17 uur, ds. J. L. van Apel doorn, Bilthoven. HERVORMDE KERK Zondag 10 uur ds. F. J. Th. van Boven. H. Doop. 12 uur, Interk. zondagsschool. Jeugdkapel. In de zomermaanden geen avonddienst. Johannes-Stichting. 9.45 uur ds. J. Koele, Nijkerk. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. Zondag 10.30 uur mevr. C. J. Schilt-ten Hove, Hilversum. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn Zondag 10.30 uur drs. W. J. Manger. Ndam torenstraat 5 soest tel. 3473 (02155) PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur, Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 uur en 11 uur Hoogmis. 18 uur, Avondmis. Dinsdag en donderdag H. Missen 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur. avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, 19 uur lof. In de week H. Missen om 8 uur. Woensdag, 19 uur, (gezinsdienst). Zaterdags 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur, avondmis (met jonge renkoor). Zondag H. Mis 8.30, 10.00 Hoogmis en 11.30 uur met volkszang.

Soester Courant | 1970 | | pagina 13